Feestelijke overdracht van de dubbeldekker Willem-Alexander s1 - Goes, nog deze maand nieuwe burgemeester Kaland: Twijfel over juistheid van afwijzen Asbestos in het Zuid-Sloe BILT Dit Jaar nog begin met verruiming van veerhaven Breskens Dorpsvereniging Groede sluit de jeugdsoos Nihil' 2 ,VLAGINCIDENT' OP DE NIEUWE DUBBELDEKKER U ziet hem op TV MMESTimM Fijn om over de vloer te hebben MÜS NOG GEEN BESLISSING OVER DE VOLGENDE DUBBELGANGER' STAGNATIE IN BEZORGING PZC Mr K. A. Keuning PvdA-lijsttrekker in Zierikzee VOORZITTER: ,NIET MEER ACHTER DE GANG VAN ZAKEN' Dansen in sporthal met ,Left Side' leeuwse ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 MAART 1970 SHOW-BOAT VAART MET VELE GASTEN (ADVERTENTIE) WESTKAPELLE Twee mel den/:,ies uan boord Van de nieuwe d-u-bbeldeksveerboot Prins Willem Alexander.' Het eerste was een soort rvlagincident.' De Zeeuwse vlag, in top gehesen door mevrouw Schorer-jkvr Teding van Berk hout was nog maar nauwelijks een paar minuten vastgemaaktof se tuimelde met stok en al weer naar beneden. Een oogje aan de stok had het begeven. De gasten, die op het topdek de plechtigheid- had den bijgewoond-, zagen het gebeu ren toen ze nog boven aan de trap stonden. Personeel van de PSD heeft de moeilijkheden zo snel mo gelijk verholpen. Een kwartier la ter zat het allemaal keurig vast. Het tweede incidentje werd uitge lokt door een verspreking van Zeelands commissaris der konigin, mr J. van Aartsen. Toen de cham pagne loas ingeschonken bracht- li-ij een dronk uit op tie werf van d,e Koninklijke Maatschappij ,De Schelde' te Vlissingen. Tot grote verbazing en hilariteit- van de aanwezigen en niet in het minst- die van de heer H. J. Schlömann, directeur van de NV Scheepswerf ,De M er wede' te Giessendam-Har- dinxveld, de bouwer van de dub beldekker. ,Waar het hart vol van is, loopt de mond van over,' corri geerde mr Van Aartsen zichzelf meteen. Nadien heeft hij nog wel drie keer verzekerd dat de dronk toch echt voor JDe Merwede? ivas bedoeld. met g jj&êar slBi&0$e~gsar€am§fle Wyers sïaoï er achter) WESTKAPELLE Acht maanden nadat zij Zeelands tweede dubbeldeksveerboot Prins Willem-Alexander' op de werf had ge doopt hees mevrouw H. S. F. Schorer - jkvr. Teding van Berkhout woensdagmorgen op het topdek van het schip de Zeeuwse vlag in de mast. Het was op dat moment vijf over half twaalf en de dubbeldekker was na een uur spelevaren voor de Walcherse kust westelijk van Westkapelle buitengaats. Even later hief een groot gezelschap gasten in de salon een glas champagne op de behouden vaart van de nieuwe aanwinst voor de veerdiensten op de Wester- schelde. Directeur H. J. Schlömann van de NV Scheepswerf ,De Merwede' te Hardinxveld-Giessendam droeg de dubbeldekker (bouwnummer 598) over aan Zeelands commissaris der koningin, mr J. van Aartsen. Mevrouw Schorer- jkvr Teding van Berkhout hijst de provincia le vlag in top. Beiden wensten voor de toekomst bemanning en passagiers van de dub beldekkers steeds een behouden vaart Felicitaties Drie kwartier later was het schip weer in de Vlïssingse veerhaven, waar de gasten in bussen stapten voor een rit naar het internaat .On ze Vloot' van de De Ruyterschool in Paauwenburg - Vlissingen. Daar werd 's middags een lunch geser veerd en werden nog heel wat vrien delijke woorden gewisseld. De heer Schlömann dankte Zeeland voor het vertrouwen dat deze provincie via de opdracht in de werf had getoond Het was opnieuw een feestelijk dag je voor de provincie en speciaal voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, die op 30 maart de .Prins Willem Alexantf'y op de lijn Krui- ningen-Perkpolfirfr in de vaart zullen brengen. Een kleine tegenvaller bij de officiële plechtigheid' was, dat niet meteen de opdracht kon worden verleend voor de bouw van weer een volgende dubbeldeksveerboot, zo als de vorige keer bij de overdracht van de Prinses Christina' was ge beurd. Minister Bakker van verkeer en wa terstaat kon ditmaal ook niet pre sent zijn. Dat .verstek' was eigenlijk al een aanwijzing dat de toestem ming van het rijk nog wel even op zich zal laten wachten. Aan de andere kant lieten de spre kers van de kant van de opdracht gever en bouwer heel duidelijk blij ken dat ze beiden bijzondere belang stelling hadden voor het afkomen van een dergelijk bericht. De heer Schlömann hengelde heel elegant naar 'n mogelijkheid van de dubbel dekkers op zijn werf voort te zetten, toen hij zei: ,Er zijn op korte ter mijn voldoende narnen van prinsen beschikbaaren mr. Van Aartsen legde er nog eens goed de nadruk op dat Zeeland tot 1978 (het jaar waarin de vaste oververbinding van de Westerschelde voor het verkeer geopend zou moeten zijn) voor de veerdiensten hard behoefte heeft aan twee tot drie dubbeldekkers erbij. ,Dit in verband met de toeneming van het verkeer en het feit dat de zogenaamde dammenweg langs de kust extra druk op het veer Vlis- singen-Breskens zal uitoefenen. Lan ge wachttijden op de veérpleinen moe ten we voorkomen. Met de bouw van dubbeldekkers moeten we niet ach terblijven'. tig miljoen gulden heeft gekost. Het was voortreffelijk weer om .naar buiben te gaan' en dus werd een soort show-boat-vaart ondernomen langs de Vlissingse boulevard en de duinen van de gemeente Valkenisse tot het eind van het Oostgat bij Westkapelle. Op het punt van keren klom een kleine deputatie naar het bovenste dek voor de vlagwïsseling. ,Het is vroeg de heer Schlömann. Mevrouw Schorer, echtgenote van gedeputeer de jhr mr. T. A. J. VV. Schorer hees de provincievlag, terwijl mevrouw N. van de Vlies-Tukker, echtgenote van de andere werf directeur, de vlag van ,De Merwede' streek. Een kort applausje, dat snel verwoei in de fel le wind en daarna ging het weer naar beneden om de overdracht in wat prettiger temperatuur af te wer ken. Toen de champagne was ingeschon ken bracht de heer Schlömann een dronk uit op koningin Juliana en haar oudste kleinzoon prins Willem-Alex ander. Mr. Van Aartsen beantwoord- VLISSINGEN Nog dit jaar zal een begin worden gemaakt met de ver ruiming van de veerhaven Breskens, in verhand met de mogelijkheid om daar dubbeldeksveerboten te ontvangen. Het plan voor dit project is in tussen goedgekeurd. Dit deelde ir J. van de Kerk, directeur-generaal van rijkswaterstaat gistermiddag mee bij de overdracht van de dubbeldeks- veerboot Prins Willem-Alexander'. Over de aanleg van een nieuwe veer haven te Vlissingen kon hij nog geen nadere mededelingen doen. De heer Van de Kerk stelde in zijn toespraak vast dat de veerdiensten op de Westerschelde het rijk zorgen blijven baren. Uit zijn woorden viel op te maken dat het rijk sterke voorstander is van opheffing van de veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke. .Elders zal Zeeland nog wel een veer moeten laten', zei hij tenminste. Zeelands commissaris der koningin, mr J. van Aartsen. haakte daarop la ter in en maakte duidelijk dat inderdaad dit kleine veer op de Wester schelde was bedoeld. Overigens nam hij deze uitspraak niet zonder weer woord aan. ,Er zal nog wel het nodige overleegd moeten wordlen', zo was zijn reactie. Met nadruk stelde de heer Van Aartsen nog dat een nieuwe veerhaven te Vlissingen ook hard nodig is, omdat anders de capaciteit van de dubbeldekkers op de lijn Vlissingen-Brèskens maar voor'de helft kan worden benut. De vaste oeververbinding Westerschelde kwam op deze .dag' van de veer diensten' uiteraard ook ter sprake. Ir Van de Kerk zei dat net project uit de sfeer van de dromen is gehaald. ,Wat het wordt? Heel misschien een brug-tunnel-eombinatie'. Hij noemde het intussen een zeer uitzonderlijk project dat in de uitvoering en wat de financieel-economische opzet be treft beslist nog niet rond is. Show-boat Tegen half elf gistermorgen schoof het ms .Prins Willem-Alexander' aan de veerhaven Vlissingen in de fuik om de gasten van Zeeland en van verschillende rijksinstamties aan boord te nemen. Ze waren een dag te gast bij de directie van de Hardinxveldse werf, die de nieuwe veerboot na ruim een jaar bouwen en afwerken nu kon af leveren. Een werkstuk dat ruim twiln- Door een technische storing op de drukkerij van de PZC, is woens dagmorgen ernstige stagnatie in de bezorging van ons blad ont staan. Wij bieden de abonnees hiervoor onze verontschuldigingen aan. De directie H. J. SOHILöMANN en hij verzocht PSD-directeur mr. J. L. Nieuwenhuis om een model van de veerboot in de hal van het internaat te onthullen. Felicitaties ook van de zijde van rijkswaterstaat. Directeur-generaal ir J. van de Kerk beklom daarvoor de katheder. Hij zei dat men in Zee- land gewend is geraakt om in grote formate te denken, vooral waar het de verbindingen betreft. De nieuwe dubbeldekker noemde hij een teken van het moderne karakter van Zee land, een teken ook van de groeien de behoefte aan communicatie. Mr. Van Aartsen besloot de rij sprekers aan de lunch met de op merking: ,Het is een feestelijke dag; we zijn heel gelukkig met dit schip en nemen het graag ov ZIERIKZEE De PvdA-afdeling Zie rikzee zal de gemeenteraadsverkiezin gen ingaan niet mr K. A. Keuning als lijsttrekker. Dit werd besloten op de ledenvergadering die in het Huis van Nassau werd gehouden, De PvdA, mo menteel in de raad niet vier zetels, zal uitkomen met een lijst waarop zeven tien namen prijken. Alle kandidaten verklaarden dat zij hun zetel direct ter beschikking zouden stellen als zij om bepaalde redenen voor de PvdA zou den bedanken. De heer C. Linders, die als voorzitter optrad, deelde rnee dat een verzoek bin nengekomen was van het PPR-lid de heei; A. P. de Reyer om een ni et-ver kiesbare plaats op de PvdA-lijst voor hem te reserveren. De heer De Reyer had hierbij strictie gemaakt dat hij, mochten de statenverkiezingen voor de PPR gun stig zijn en hij in de staten kwam, "dan geen gebruik van deze reservering zou maken. Het bestuursvoorstel om het verzoek van de heer De Reyer in te willigen werd na énig heen en weer gepraat met 17 tegen 16 stemmen ver worpen. De heer Linders kwam nog even terug op het bedanken van de heer J. Pomiper voorzitter afdeling Zierikzee en vice-voorzitter gewest Zierikzee, voor de PvdA: ,Deze mededeling van de heer Pomper op onze bestuursvergadering sloeg als een bom in. Hirj vertelde ons ook lid te zijn geworden van DS'70', al dus de heer landers. ,De heer Pomper zei zich niet meer te kunnen verenigen met de politieke veiv houdingen in de partij'. Het bestuur werd gemachtigd om de heer Pomper, die vooral voor de afdeling Zierikzee veel werk verrichtte, een dankbrief te schrij ven. Na een langdurige stemming ziet de Ijjst waar Zierikzee de gemeenteraadsverkie zingen rnee ingaat, ér als volgt uit: 1. Iv. A. Keuning, 1. M. de Moor, 3. C. Linders, 4. M. C. Verheïjen, 5. A. P. van Kessel, 6. mevrouw Losehacoff- de Kanter, 7. J. Groen, 8. K. v. d. Ouden, 9. G. M. v. d. Wielen, 10. G. Huurling, 11. L. Jonker, 13. mevrouw Lems-v. d. Hulle, 13. me vrouw Van Oeveren-Pavouxs, 14. H. As- ma, 15. A. Brand, 16. mevrouw Oole- Goudzwaard, 17. mevrouw Nouw Noorthoek. NA MOEILIJKHEDEN GROEDE Het bestuur vaii de clorpsvereniging in Groede heeft vorige week de jeugdsociëteit .Experimental house soos nihil' gesloten, na dat er zich, wat voorzitter K. Groen noemt, ,niet nader te omschrijven moeilijkheden' hadden voorgedaan. Er be staat hi Groede ongenoegen over de manier waarop jon gens en meisjes die de soos bezochten met elkaar om gingen. De dorpsvereniging was ondermeer tegenover de hervormde kerk, die het soosgebouw, de vroegere Franse Kerk' verhuurt verantwoordelijk voor de gang van zaken bij Nihil'. ,En die verantwoording wil den we onder de gegeven om standigheden echt niet lan ger dragen', aldus de heer Groen, die nog vertelt d^t er bij de Soos ,iets is gebeurd' waarvan het hele dorp onder steboven is'. Inmiddels kwam er op initiatief van lijstaanvoerder A. I. Verhage van de groepering .Dorpsbelan gen en recreatie' die straks met een zetel in de nieuwe raad van Oostburg komt een enquête op gang, waarbij de bevolking zich naar aanleiding van de moeilijkheden rond .Nihil' uit kan spreken over de wenselijk heid om in Groede straks met een nieuwe sociëteit te beginnen. Voor de heer Verhage, die zijn enquêteformulier koppelde aan een bedankbriefje voor de kiezers die op zijn lijst stemden, en ook voor voorzitter Groen van de dorpsvereniging staat het vast, dat er dan beslist niet meer ge werkt kan worden zoals .Nihil' kort geleden nog in het nieuws doordat burgemeester J. C. Everaars van Groede er het draai en van 2 films verbood dat Gezond' De heer Verhage zegt.Eventu eel in nauwe samenwerking met de dorpsvereniging zal er. als de inwoners hier weer een soos wil len, gezorgd moeten worden dat die onder degelijke leiding kan draaien. Er moet beslist een eind komen aan de slaapkamertoestan den bij .Nihil', dat gehang in zo'n slechtverlichte ruimte. Nee, wij zullen alles in gezonde banen dienen te leiden. De jeugd moet maar eens laten zien dat ze ook andere dingen kan dan op de grond liggen en protesteren. Din gen, waarvoor je respect kunt hebben.' Volgens de heer Groen heeft hij vroeger altijd ,voor 200 procent' achter het bestuur van .Nihil' ge staan. .Maar wat er de laatste tijd gebeurde, nee, daar kon ilc me onmogelijk mee verenigen. Ze lagen daar maar op de vloer naar platen te luisteren en sigaretjes te roken. Als je dan vroeg of ze niet eens voor iets anders voelden, dan kreeg je ten antwoord: we luisteren toch naar underground- muziek? Nee, er zat geen enkele actie in.' Hij zegt zich .bela zerd' te voelen door het soosbe- stuur. ,We gingen er met enkele mensen veet te weinig, er is geen leiding te krijgen wel eens een kijkje nemen. Als we dan weg waren, ging het mis. Dan dachten die jongens: ze ko men toch niet meer terug.' .Ni hil' zit volgens de heer Groen ook met schuld. Veertien dagen gele den nodigde de soos een beat- gróep uit, terwijl er geen cent in kas was om gages te betalen en de belangstelling beneden de ver wachting bleef. Bijeenkomst Het einde voor .Nihil' kwam vo rige week op een bijeenkomst waarbij maast vertegenwoordi gers van dorpsvereniging ook di recteur J. Oosterveld van de Streekjeugdcentrale en het dage lijks bestuur van de sociëteit aan wezig waren. Of het dorp een nieuwe maar dan anders opgezette soos krijgt hangt, zo vertelt de heer Verhage, mede af van de resulta ten van de enquête. ,Ik heb enkele reacties binnen. Daar was er één bij in de trant van: geef de jongens nog maar een kans, maar in dit stadium valt er' nog niets over de uitslag te zeggen. Ik heb 300 formulieren rondgestuurd, we wachten af.' De heer Oosterveld was niet be reid om in te gaan op de oorza ken die tot het sluiten van .Ni hil' hebben geleid. Naar zijn me- ling is er momenteel .niemand gediend' met publiciteit. Kinderen brachten I vernielingen aan op begraafplaats LUISKIL Op de r-lc begraafplaats i Sluiskil zijn deze week vernielingen geconstateerd aan beeldjes, kruisjes en kransen. Een onderzoek bracht aan het licht, dat een en ander het werk was •an kleuters vun vier en vijf jaar. Een an de kinderen liad een krans mee naar huis genomen. Examen Aan de katholieke universiteit te Nij megen slaagde voor het kandidaats examen in ae geschiedenis: de heer A. M. J. A. Koopmans te Vogelwaarde. Voor het examen van d:e diamantbe- werlcingscursus aan het gamologilsches instituut in Idar-Oberstein (W-Du its- land) slaagde de heer C. P. Dingemamsa in Terneuzsn. MIDDELBURG Een aantal Middel burgse jongelui heeft het initiatief ge nomen om dansgelegenheid te scheppen voor de jeugd. Dat kan vanaf aanstaan de zaterdag in de Middelburgse sport hal, waar vanaf acht uur de groep ,Left Side' uit Volerudaim optreedt. In de sport hal zullen enkele stands worden Inge richt, onder meer door de eigenaar van de Vlissingse sexboutique. Tijdens later te organiseren festijnen hoopt men ook modeshowtjes tussendoor te houden. Op 21 maart treedt in de sporthal op de groep Aquarius uit Amsterdam en de za terdag daarop, op 28 maart komt de groep Ginger Ale uit Blaricum spelen un de sporthal. (Van onze parlementaire redactie) Nog deze maand wordt de benoeming verwacht van de burgemeester van Goes. Dit deelde minister Beernink woensdagmiddag mee in de eerste kamer tydens de begrotingsbehandeling van binnenlandse zaken. Voor het burgemeesterschap in Borsele heeft zich nog geen goede kandidaat aangemeld. ,De commissaris der koningin is nog steeds aan het zoeken', zo zet de bewindsman. Borsele moet volgens mr Beernink een pittige burgemeester hebben, omdat deze gemeente een steeds belangrijker plaats zal gaan innemen. Overigens was de minister van mening dat bij de burgemeestersbenoemingen In Zuid-Beveland de grootst mogelijke aandacht was gegeven aan inspraak van de gemeenten zelf. Spreekuur Op het zuigelingenspreekuur van hot Souburgse consultatie bureau verscheen doze week een man. De baby Méld hij als een zak meel op de arm, waar door het geheel nog sterker ontroerd.'o. Hij liet zich neer in het rijtje wachtende moeders, diio hem vermaakt, maar toch ook met vertedering opnamen: eindelijk een man die zijn vromv de consultatieklus uit handen nam. En voordat de man, wat onhandig had kunnen toelichten, dat de oorzaak van zijn komst log in de bedlege righeid. van zijn vromv, had één van do wachtende dames al met voldoening vastgesteld: rDat hebben do Dolle Mina's al vast moor bereikt.' MENINGEN DESKUNDIGEN BLIJKEN UITEENLOPEND AXEL Blijkens een mededeling wan de CHU-lijstaanvoerder, de hui dige gedeputeerde A. J. Kaland, gis teravond in Axel, bestaat er in bre de kring twijfel of het besluit om de vestiging van het asbestbedrijf Asbestos in het Zuid-Sloe niet door te laten gaan wel verantwoord is geweest. De heer Kaland lichtte toe, dat het provinciaal bestuur deze ves- tigingskandidaat weigerde na advies van deskundigen. Op het ogenblik zijn de meningen over het gevaar, dat aan een dergelijke fabriek voor de omgeving bestaat, in kringen van deskundigen verdeeld. De heer "Kaland zei dit naar aanlei ding van de vraag of men genoe gen kan nernen met de eerder door hem gedane uitspraak, dat geen en kele ondernemer gebaat is met het scheppen van omstandigheden waar werknemers en omwonenden alleen zouden schoppen. De vragensteller vroeg zich af of de reden om As bestos te weigeren niet juist aantoon de dat ondernemingen zich aan bo vengenoemde omstandigheden niets gelegen laten liggen. De heer Kaland bleef bij zijn eerder gedane uitspraak maar verduidelijkte wel dat het pro vinciaal bestuur niet alleen afgaat op de prognoses van de vestigings kandidaten, hetgeen wel gebleken was in het weigeren van Asbestos. Ir J. Prins, nummer drie op de CHU-kandidatenlijst, lichtte toe waarom hij juist de CHU had ge kozen. De belangrijkste reden voor hem was het beginsel als basis. Op de tweede plaats kwam het feit, dat de CHU geen linkse partij is, op de derde plaats, dat deze par tij niet zonder meer achter aller lei kreten aanloopt en in de vier de plaats, dat er door de heersen de verdraagzaamheid in de CHU altijd een basis van gesprek blijft Hij hoopte, dat de provinciale staten in staat zullen zijn tot een zakelijke benadering van de problemen. Met name ging de heer Prins daarna in op de relatie tussen het provinciaal bestuur en de agrarische sector: over schakeling van fruitteelt op recrea tie, brieven aan de regering over de moeilijkheden in de fruitteelt, het opheffen van het energietekort op liet platteland en de omschakeling op glasouitures. In de eerste plaats za.l volgens de heer Prins in de komende vier jaar een ruimtelijk beleid nodig zijn, waarbij niet alleen apart rege lingen worden gemaakt voor grote ondernemingen, waarbij ook kleine mannetjes' gelijke kansen krijgen. Do heer Kaland was eerder ingegaan op de zijns inziens noodzakelijke in dustrialisatie van Zeeland: ,Dit moet, gericht zijn om het. scheppen van de mogelijkheid, dat jonge mensen, die hier geboren en getogen zijn zich hier ook kunnen vestigen en niet worden verplicht elders een toekomst op te bouwen.' In de groepen, die kritisch staan ten opzichte van de industriële ontwik keling van Zeeland onderkende de heer Kaland twee categorieën: mensen met een gevestigde positie in Zeeland, die niets te winnen hebben en een groep jongeren ,die zich vragen stelt over haar toekomst en de ervaringen van de dertiger jaren missen.' Met name stipte de CHU- lijstaanvoerder de positieve gevolgen van de industrialisatie aan, vooral in verband met een te voeren wel zijnsbeleid: ,Die positieve kanten worden maar al te vaak vergeten. Ik geloof dat de keus voor industri alisatie de juiste is geweest. De na derbij komende realiteit van een vaste verbinding Westerscbeldc is er bijvoorbeeld een direct gevolg van'. Voorts bepleitte de heer Kaland be houd van het Zeeuwse' cultuurpa troon: ,We moeten nieuwe normen en waarden toetsen aan het evange lie en aan de samenleving van van daag'. Gevraagd naar de wenselijkheid van openheid van bestuur stelde de heer Prins, dat het bestuur een ,Zaak van ons allemaal is' en openheid dus ge wenst is: ,Met name de heer Kaland is op pad geweest om steeds weer de mening van het provinciaal be stuur toe te lichten.' Hij zag voor do statenleden op dit gebied ook. meer mogelijkheden lig gen dan op dit moment worden be nut». Voorts memoreerde hij het be staan van een groot aantal radon via ,Je kunt natuurlijk les op iedereen afsturen. Dan werkt die inspraak helemaal niet. Je moet juist werken met mensen, die bij bepaalde sectoren betrokken zijn, of geïnteresseerd of deskundig zijn. Zo- zitten we ais georganiseerde land bouw in de raad vóór de milieuhy- REGEN OF SNEEUW Zwaar bewolkt met tijdelijk regen of sneeuw. Matige tot krachtige wind uit oost tot zuid. Iets lagere temperaturen dan woensdag. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: voor vrijdag: aan tal uren zon: 1 tot 5; min. temp. van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal; max. temp. van ongeveer nor maal tot 4 graden onder normaal; leans op een droge periode van minstens 12 tuur 70 procent; kans op een geheel droog etmaal 40 procgnt. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2 tot 7; min. temp. omstreeks normaal; max. temp. van ongeveer normaal tot 3 gra den onder normaal; kans op een droge Eeriode van minstens 12 uur 80 procent; ans op een geheel droog etmaal 50 procent. ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2