balans van de parijse haute couture parijs mode I WOENSDAG 11 MAART 1970 Over de lengte van de modelijn 1970 zijn ze het niet eens kunnen worden in Parijs. Cardin hield het op mini's van dertig cm boven de knie, Yves Saint Lau rent liet zijn maxi's tot 20 en 25 centimeter boven de grond zak ken. De meeste collega's van hen bewandelden echter de gulden middenweg en lieten de rokken tot tien centimeter boven de knie of 40 centimeter boven de grond komen. Ook de Romeinse ont werpers kozen vrijwel allemaal de midi-lengte. De belangrijkste kleuren waren: bruin, zwart, beige, marine blauw, gifgroen, zalm-rose, ivoor wit, zonnebloemgeel en oranje rood. Jurken: geplisseerde polojurkjes, mouv/loze v-halsjurkjes, maxi- kokerjaponnen met ronde hals, mousseline zigeunerjurken met poffende mouwen en een tot op de kuit vallende rok, veel smok- werk en aangerimpelde buste naden. Weinig mantelpakjes, maar veel combinaties van maxi- rok met satijnen blouse. Mantels: Zeer nauw aansluitende modellen met smalle schouders en een sterk geaccentueerde tail le. Rroekpakken: Alleen bij Yves Saint Laurent pantalons met wij de. bij alle andere couturiers broeken met smalle pijpen en daarover een tuniekblouse, ma xi-jas of poncho. Verder in de vrijetijds-sector veel suède safa- ri-maxi's en bij Courrèges biki ni's met daarover een badhand doek als openknoopbare maxi- rok. Voor 's avonds: Hooggesloten ja ponnen met rugdecolleté en com binaties van rokken met door- kijkblouse en bolero; veel rijk geborduurde stoffen. Bijschrift bij tekening Parijse haute couture van Lucienne de Baar: Van links naar rechts op de bo venste rij, te beginnen met het meisje met de hoed: maxi robe- manteau van Louis Féraud; mi ni-jurkje van op tule genaaide knopen van Paco Rabane; futu ristisch Cardin-pak van zwart wit gestreepte tricot met witte plastic garneringen; unisex bij Jacques Esterel in de vorm van rijkelijk geborduurde jurken voor man'en vrouw; mini-jurkje met maxifranje van Paco Raba ne; avondjapon van Pierre Car din in een nopje, afgebiesd met plastic. Vooraan van links naar rechts: enkellange jurk met maxi-split van Pierre Cardin; kuitlange creatie met rimpelranden in een blauw-witte nop van Jean Pa- tou; zijden broekpak, bestaande uit 'n wijde pantalon met maxi- tuniek met daaroverheen een enkellange mantel van Yves Saint Laurent; linnen heupjasje gedragen over rokje en beha van leer van Ted Lapidus; mini-ma- xi-bruidsjurkje van Pierre Bal- in ain. Een stoere militaire regenjas van Ungaro in midi-lengte. Een minijurkje van Courrèges die in ieder geval voor deze zo mer nog niet in al die maxijaponnen gelooft. Rok en blouse behoren weer tot de haute couture en dat dankzij Nina Ricci. Een vondst van Pierre Cardin deze avondjurk met maxi voor- f zijde en een doorkijkje naar de mini-achterkant. De japon kreeg de naam ,Qiuna'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 30