Oppositie wil kiesgerechtigde leeftijd op 18 jaar stellen Onderzoek na dood schapen in Delfzijl v s/ O DRQSTE Nieuw plan werving rechterlijke macht In Tsjaad dreigt volgens Fransen tweede Vietnam In weiden rond industriegebied BONBONS V/OENSDAG 11 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 INITIATIEFVOORSTEL TOT WIJZIGING GRONDWET DEN HAAG De vier belangrijkste oppositiepartijen in de tweede kamer hebben gisteren een initiatiefvoorstel tot wijziging van de grondwet ingediend. Dit wil de kiesgerechtgde leeftijd verlagen van 21 tot 18 jaar. Omdat een grondwetswijzging altijd gepaard moet gaan met kamerontbinding willen de betrokken partijen dat deze verlaging van de leeftijd voor het actief kiesrecht in eerste termijn nog behandeld zal worden voor de verkiezingen, die in 1971 voor de tweede kamer zullen worden gehouden. Het initiatiefvoorstel is ingediend namens de PvdA door drs E. van Tiiijn en mrmr K. R. van den Bergh, namens D'66 door mej. mr A. M. Goudsmit, namens de PSP door drs H. Wiebenga en namens de PPR door drs J. M. Aarden. SAMENWERKING PVDA, D'66, PSP EN PPR Het Indienen van een initiatiefvoorstel tot wijziging van de grondwet is unieke zaak. Eerder deze eeuw is nog slechts vier maal een dergelijke poging gedaan, waarvan slechts één met succes is bekroond. Dat betreft een voorstel dat de heer Romme namens de KVP en en kele andere grote partijen in 1947 in diende om in die na-oorlogse periode het burgelijk gezag meer bevoegdheden te geven. Een poging van de heer Oud (VVD) in 1955 dat betrekking had op het tijdstip van aftreden van de leden der staten-gencraal werd wel aanvaard door de tweede, maar niet door de eer ste kamer. De initiatiefnemers tot het thans inge diende voorstel zijn ervan overtuigd, dat steeds meer de de wens voelbaar wordt dat de kiesgerechtigde leeftijd niet lan ger gehandhaafd kan worden op 21 jaar, maar tot 18 jaar moet worden verlaagd. Deze verandering heeft betrekking op de verkiezingen voor de tweede kamer voor provinciale staten en voor de gemeente raad. In de memorie van toelichting bij het voorstel staat vermeld dat de arg" inenten die in 1963 hebben gegolc voor een verlaging van 23 tot 21 jaar nog onverminderd van kracht zijn. Bovendien willen de indieners aanslui ting bij de situatie in de andere West- europese landen, waar ook de tendens bestaat het actief kiesrecht op jongere leeftijd te stellen. In Engeland is hier toe inmiddels besloten, terwijl de plan nen hiertoe in West-Duitsland, België en Luxemburg in een ver gevorderd sta dium verkeren. Spoed geirensi In hun memorie van toelichting bij het voorstel zetten de vijf initiatiefnemers uiteen, dat een wijziging van de grond wet bij de komende verkiezingen waarbij de normale ontbinding die voor een wijziging van de grondwet nodig is het mogelijk zal maken dat bij de kamerverkiezingen in 1975 voor het eerst de groep van achttien-jarigen kan deelnemen. Indien-tot na de komende tweede ka mer-verkiezingen gewacht zou wor den met de verandering, dan zal de ze groep jongeren pas in 1978 deel kunnen nemen aan de dan te houden verkiezingen voor provinciale staten en gemeenteraden, en pas een jaar later aan de verkiezingen voor de tweede kamer. Er bestonden bij de oppositiepartijen en met name bij de PvdA al geruime tijd plannen om met een initiatiefvoor stel in deze richting te komen. Er is daarbij contact gezocht met D '66, PSP, en PPR omdat ook deze groeperingen de verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd op 18 jaar in hun programma's hebben opgenomen. Praten en handelen zij,n de laatste dagen versneld, omdat gebleken is dat achtereenvolgens ook VVD,-KVP en CHU zich voor een derge lijke verlaging hebben uïtf verandering te wachten. Dan jonge burgers immers het gevoel kun nen hebben ongemotiveerd buiten spel te staan. Dit is vooral van belang J komstplicht is afgeschaft. Re gering te traag De oppositiepartijen hebben de indruk dat het niet onmogelijk moet worden geacht dat van regeringszijde geen ini tiatief tot een verlaging van dé kiesge rechtigde leeftijd op korte termijn is tc verwachten. Dit wordt allereerst gecon cludeerd uit het beraad dat de regering thans nog voert over de rapporten de staatscommissie-Cals-Donner, zich onder meer met dit probleem heeft beziggehouden maar een leeftijdskeuzo heeft omzeild. In de tweede plaats speelt voor hen een rol dat de minister van binnenlandse za ken tijdens de behandeling van het af schaffen van de opkomstplicht heeft la ten weten dat het kabinet zich nog be raadt over verschillende punten met be trekking tot verlaging van de kiesge rechtigde leeftijd en dat het nog wel en kele maanden zal duren voordat plannen in die richting zullen worden genomen. Ook eventueel vervroegde kamerverkie zingen hebben bij de betrokken opposi tiepartijen een rol gespeeld bij het in dienen van dit initiatiefvoorstel. De in dieners menen namelijk de zekerheid te hebben dat bij eventueel vervroegde ver kiezingen de voorbereidingen van de re gering tot wijziging van de grondwet niet zo ver zullen zijn. dat voor de ka- tiepartijen houden nog steeds rekening met de mogelijkheid van vervroegde ver kiezingen, omdat tenminste een der re geringspartijen deze mogelijkheid blijk baar nog steeds onder ogen ziet. Het passief kiesrecht is in het initiatief voorstel geheel buiten beschouwing ge laten. Dit is om verschillende redenen gebeurd. In de eerste plaats heerst daar over zowel binnen de kring van de in dieners, als bij andere partijen nog niet voldoende overeenstemming over de juiste leeftijd. In de tweede plaats is men van mening dat het doelmatiger is een wijziging van leeftijden in etap pes door te voeren, omdat er ook in ds :weede kamer wellicht anders over wordt geoordeeld dan in de eerste kamer. Een gelijktijdig indienen van voorstellen tot wijziging van het actief en het passief kiesrecht zou weieens een afwijzing van beide veranderingen kunnen betekenen. Op dit moment hebben de betrokkenen, goede hoop dat een verlaging van de leeftijd voor het actief kiesrecht een goede kans maakt. Duitse kunstmaan om de aarde KOT ROl AFI*. RTR) Van de Franse ruimtevaartbasis Kou- rou in Guyana is dinsdag de Dia- mant-b-raket gelanceerd die de Westduitse .Dial'-kuiistmaan in een baan om de aarde heeft ge bracht. Alle instrumenten functio neren normaal. Oe lancering verliep periect. De eerste trap functioneerde geduren de 112 seconden, de tweede 42 se conden en de derde eveneens 42 seconden. Het .Dial'-projec.t is de eerste ge meenschappelijke ruimtevaarton derneming van Frankrijk en West- Duitsland, waartoe besloten werd op 18 februari 1969 tussen de na tionale Franse ruimtevaartorgani satie CNES en het Westduitse ministerie van wetenschappen. ELLINGTON (VS)Ruimtevete raan en commandant van de ko mende Apollo-lS-vlucht Jim Lo- veTl heeft gedemonstreerd met. het toestel, waarmee men hier op aar de de landing op de maan kan na bootsen. Het merkwaardige vlieg tuig kan precies die omstandighe den nabootsen, die de astronau ten zullen meemaken tijdens de landing van hun maanschip op de GRONINGEN (GPD) De ge zondheidsdienst voor dieren in Groningen en het centraal dierge neeskundig instituut in Rotterdam stellen momenteel een onderzoek in naar de doodsoorzaken van schapen, -die lange tijd hebben ge graasd rondom het industriegebied van Delfzijl. De sterfte onder de schapen schijnt na melijk vorige zomer veel groter te zijn j geweest dan in de voorgaande jaren, i Veehouders, die een stuk van de zeedijk hebben gepacht van de provinciale wa terstaat om him schapen daar te iaten ,'razen, sluiten de mogelijkheid niet uit, at het hoge sterftecijfer te wijten is vergiftiging door middel van de ingezien de jongeren niet alleen meer bij de politiek te betrekken, maar haar ook een stem bij de samenstelling van Uit het ontwikkelingsfonds van de EEG zaïl een bedrag van 1.220.000 dol lar worden beschikbaar gesteld voor het bouwen vam een havenhoofd op het eiland Bonaire van de Nederlandse An tillen. (ADVERTENTIE) luchtverontreiniging die onder meer wordt veroorzaakt door de Soda en de Aldel Alumimiiuinifabriek Delfzijl). Bij de gezondheidsdienst voor dieren wil men, hangende het onderzoek, geen mededelingen doen. Er is in Groningen sectie verricht op een achttal kadavers van schapen. Er zijn wel bepaalde schijnsslen geconstateerd, maar over de aard daarvan wenst men zich niet uit te laten. Volgens een woordvoerder van Ide gezondheidsdienst is het moeilijk om de geconstateerde verschijnselen als be wijsmateriaal tegen de twee genoemde bedrijven te hanteren. Een van de verontruste en verbol gen veehouders die zegt veel schade ie hebben ondervonden door de dood van zijn schapen is de heer E. God- lieb uit Framsum. Hij vertelde dat bij hem vorige zomer dertien van de vierenvijftig schapen die gegraasd hebben in de omgeving van de beide fabrieken zijn doodgegaan. .Niet allemaal aan vergiftiging: een aan tal is gestorven aan normale ziekten, maar de rest is op een andere wijze gekrepeerd', zegt de heer Godlieb. Hij ■oegt eraan toe, dat men bij het neentelijk slachthhis in Delfzijl j doodsoorzaak heeft kunnen vastste Vandaar dat er reu een onderzoek door Groningen en Rotterdam wordt inge steld. Commentaar Commentaar bij de Aluminiumfabriek Delfzijl: ,Bij ons worden regelmatig proeven genomen in samenwerking met het platenkundig instituut in Wagenin- gen om de mate van luchtverontreini ging vast te stellen. De resultaten to nen aan dat we ver beneden de normen de hinderwetvergunning liggen.' Enkele jaren geleden ging het gerucht dat bomen en struiken afstierven ten gevolge van de verontreinigde lucht. Een aantal proefvelcljes met dalüia's werd aangelegd om dit te onderzoeken, Uit het onderzoek bleek dat de dah lia's niet werden aangetast en dus ook de bomen en struiken niet geleden kun nen hebben van de door de aluminlum- fabriek verspreide en verontreinigde lucht. SENAAT: ZORG OVER GEMEENTE- FINANCIËN DEN HAAG (ANP) De eerste ka mer is bezorgd over de financiële situa- vaarin dè meeste gemeenten verke- Dat bleek dinsdagmiddag tijdens de begrotingsbehandeling van de gemeente- provinciefondsen. Zowel van KVP- van AR-zijde werd er bij de rege ring op aangedrongen nog dit bep-o- tingsjaar iets aan deze zorgelijke situa tie te doen. Daarnaast zal met name de structurele situatie op de begroting van 1971 bijzondere prioriteit moeten krijgen. De heer P. C. Elfferich (arp) meende dat er in 1971 een duidelijke opening zal moeten gemaakt omdat een opgaande lijn enerzijds en een verder afglijden anderzijds zal worden bewerk stelligd. Senator J. L. P. M. Teijssen (kvp) vroeg j of de regering denkt dat de gemeenten j met aanvullende bijdragen werkelijk in, staat zijn de saneringsplannen uit te voe- ren die van regeringszijde worden ver-j langd. Verder informeerde hij ernaar of de enige bron voor alle te treffen voor zieningen het gemeentefonds is. Ook uit de oppositie kwamen geen op timistische geluiden. Senator A. R. Ver meer pvda,De nood is groot. Het is de hoogste tijd dat de uitkeringsgrond slagen nu eens definitief worden vast gesteld'. Hij wilde van de regering ver nemen wanneer de in 1969 beloofde ver deelsleutel voor de gemeentefinanciering komt en hoe het zit met de verfijnings regeling voor gemeenten met slechte bo demgesteldheid die vooral voor het wes ten des lands van groot belang kan zijn. CHU-senator jhr mr L. E. de Geer van Oudegein meende dat de situatie van de gemeenten weliswaar zorgelijk is maar dat het beeld enigszins vertekend over komt. Er gaat toch nog altijd een res pectabel aantal gemeenten van het standpunt uit dat de begroting sluitend moet zijn. Doordat veel voorzieningen worden uitgesteld is een juist beeld niet te geven. Hij drong er bij de regering op aan een onderzoek te doen instellen naar de verhouding tussen het toene mend aantal taken van de gemeente en de beschikbaar komende middelen. HEIDEMIJ ONTSLAAT 50 MENSEN DEN HAAG De directeur-gene raal van de PTT, de heer H. Rei- noud heeft dinsdag de eerste lZct- postzegel uitgegeven ter gelegen heid van de Expo '70 te Osaka, overhandigd aan premier De Jong. Op de foto vlnr premier De Jong, de Japanse ambassadeur Masato Fujisaki, de heer H. Rei- noud en de heer A. G. de Vries (hoofddirecteur PTT) 'ADVERTENTIE) ^KOutlm n». Oejrtuwrt 4%. IMKAMP WIL INTERPELLATIE OVER KIENEN DEN HAAG Het tweede-kamerlid Imkamp (d'66) heeft aan de tweede ka mer toestemming gevraagd een inter pellatie te mogen houden over het kie nen. In een toelichting bij zijn aanvraag (dinsdagmiddag) zei de heer Imkamp, er van overtuigd te zijn dat de officier van justitie in Maastricht bij zijn ver- i volgingsbeleid niet voldoende rekening houdt met de door de minister van jus- titae aangekondigde verzachting. Enkele weken geleden heeft minister Polak bij zijn beantwoording van mon delinge vragen van de heer Imkamp in de tweede kamer namelijk meegedeeld, dat de wet die het kienspel als gokspel aanmerkt, zodanig geïnterpreteerd zou 1 worden dat het kienen als volksver- I maak. dus in besloten kring met een- voudige prijzen, niet vervolgd zal wor den. De heer Imkamp meent dat hier van in de praktijk mets terecht komt. iDe tweede kamer zal woensdagmiddag laan het begin van de vergadering be slissen over het verzoek. bufcaskmti leden van de Koninklijke Heidemaatschappij worden ontslagen. Naar de directie van dip Heidemaat schappij meedeelt is aanpassing van het personeelsbestand noodzakelijk gebleken van structurele wijzigingen in de uit voering van cultuurtechnische werken, met name een snelle omschakeling naar mechanische uitvoering. In volledige overeenstemming met de betrokken werknemersorganisaties is een afvloei ingsregeling tot stand gekomen. De on dernemingsraad is omtrent een en an der uitvoerig geïnformeerd, aldus de directie van de Heidemaatschappij. tADVERTENTIE Nieuwe gebloemde dozen vól met de bloem ■'an de echte Nederlandse bonbon-kunst. keuze uit drie cadeau-verpakkingen 5,85 RAPPORTEN IN TWEEDE KAMER DEN HAAG (ANP) De minis ter van justitie mr C. H. F. Polak heeft met een korte regeringsnota aan de tweede kamer der staten- generaal twee rapporten aangebo den inzake het personeelsbeleid bij de rechterlijke macht. Het eerste rapport behandelt het pro bleem van het aantrekken van zg bui tenstaanders voor de zittende magistra tuur en werd opgesteld door de com- missie-Witsen Elias. Er melden zich voor vacatures in de rechterlijke macht te weinig juristen aan, die elders praktijkervaring hebben opgedaan. Dit kan er toe leiden, dat de gerechten een zekere eenzijdige sa menstelling krijgen. Om een ruimere keuzemogelijkheid te krijgen, ziet de commissie perspectieven voor een raad van advies voor de zittende magistra tuur als centrale instantie, tot wie ge gadigden voor een benoeming tot (kan ton-) rechter-plaatsvervanger zich kun nen wenden. Hoofddeksel geen criterium voor een onderscheiding' DEN HAAG (ANP) Zowel ,Jan met de pet' als ,Piet met de hoed', en de mensen die in het geheel niets op hun hoofd dragen kunnen linten krijgen, al dus blijkt uit het antwoord dat premier De Jong heeft gegeven op vragen over het decoratiebeleid die de voorzitter van de PvdA, dr ir A. Vondeling, als twee de-kamerlid heeft gesteld. ,Noch het bezit, noch de aard van het hoofddeksel vormen een criterium voor een onderscheiding. Ook zij de bloots hoofds plegen te gaan kunnen in aan merking komen voor een onderschei ding", aldus de premier. Dr Vondeling had gevraagd of de rege ring ook dit jaar weer op koninginne dag voor een stortregen van eretekenen zou zorgen, en of het de bedoeling is dat .Jan met de pet medailles krijgt en Piet met de hoed linten'. Omdat herziening van het decoratiebe- gen ook dit jaar op de gebruikelijke I wijze, dat wil zeggen op de verjaardag van de koningin, worden toegekend, aldus de premier. Voordelen Ook de minister ziet voordelen in zo'n centrale instantie. De bestaande toe stand levert het bezwaar op, dat een benoeming tot plaatsvervangend rech ter te weinig zekerheid geeft voor de toekomst. Daartoe is nodig dat er een goede samenwerking tot stand komt tussen de gerechten, een centrale ad viesinstantie en de minister. Om met een nieuwe opzet ervaring op te doen stelt hij een commissie in, die als cen trale adviesinstantie kan optreden. Daarnaast blijft zoals nu sollicitatie voor rechter-plaatsvervanger bij een be paald rechterlijk college mogelijk. Auditeur Een ander voorstel behelst de mo gelijkheid buitenstaanders aan te «tellen en te salariëren als rechter- auditeur. In deze functie verlenen zij assistentie aan de rechter. De minister geeft de naam .gerechts auditeur'. omdat de benoemde behal- -e eventueel na enige tijd als rechter plaatsvervanger niet is belast met de rechtspraak zelf. Ook deze functie leidt tot verdere vor ming voor het rechterschap. De invoe ring van deze functie zal in een wets ontwerp worden opgenomen waarin ook andere wijzigingen aan de wettelijke regelen over de rechterlijke macht een plaats krijgen. Opleiding Het tweede rapport doet voorstellen over de opleiding van jonge juristen voor de rechterlijke macht. Het is afkomstig van de comniissïe-Bloemarts. Deze commissie stelt voor de genoemde opleiding meer af te stemmen op de toekomstige functies in de rechterlijke macht. Onder meer kan dit door de rechterlijke ambtenaren in opleiding bo ven de formatie aan te stellen, door oriëntatie in korte detachering bij maat schappelijke instellingen en diensten en door het volgen van "speciale cursussen. De minister kan met de voorstellen in hoofdzaak meeegaan en zal het oplei- dings- vormingsbesluit rechterlijke or ganisatie aanpassen. Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DeKuyper Vieux, niet de originele uit Frank rijk geïmporteerde brandy. (Van onze correspondent in Parijs) Jn Parijs circuleren momenteel hardnek kige geruchten dat de president van de Centraal - Afrikaanse Republiek Tsjaad Tombalbaye, zich binnenkort naar de Franse hoofdstad wil begeven om zich per soonlijk te informeren over de juiste be doelingen, die de regering ten aanzien van zijn land en zijn persoon nu wel verder koestert. Die bedoelingen munten inder daad niet uit door doorzichtigheid. Men weet, dat een deel van de bevolking van Tsjaad, onder aanvoering van ene dokter Abba Siddik, die de leider is van het bevrijdingsfront (Frolinat), een goed jaar geleden in opstand is geltomen. De opstandelingen werden en wor den? vanuit Libië als achterland met wapens en munitie gesteund (ofschoon de Libische kolo nels, in het raam van de veelbesproken olie- en Mirage-fransacties, de Franse regering nu heilig zouden hebben beloofd verder een punt achter die hulp te zetten). Op verzoek van president Tom balbaye heeft Frankrijk indertijd drieduizend sol daten van het vreemdelingenlegioen onder bevel van een kolonel naar Tsjaad gezonden, met de opdracht de orde te helpen herstellen. Tsjaad was vroeger een Franse kolonie, die na zijn onaf hankelijkheidsverklaring in het kader der hulp verlening aan de Afrikaanse landen, met Frank rijk een verdrag sloot dat ook voorzag in mili taire assistentie in geval van onlusten of burger oorlog. In den beginne hoopte Parijs die paar honderd rebellen wel gauw onder de knie te zullen krijgen. Maar hetzelfde scenario dat de Fransen al eerder In Indo-China (Vietnam), Algerije en in Biafra hadden leren kennen, dreigt nu ook In Tsjaad te worden opgevoerd. De rebellie breidt zich als de bekende inktvlek verder uit, en de bevelvoerder van het Franse expedilieleger(tje) vuurt voortdurend klemmender smeekbeden af in de richting vare Parijs steeds méér troepen te willen zenden. Volgens de laatste verzoeken zou de kolonel, die zich nu vrijwel met president Tombalbaye en diens opperbevelhebber, generaal Corta-Dellas. geïdentificeerd schijnt te hebben, wel graag over.. vijftigduizend manschappen willen beschikken. Het vreemdelingenlegioen dat al enkele keren net de inlandse Tsjaad-soldaten op de vuist is gegaan, zou bovendien door de voormalige kolo niale infanterie vervangen moeten worden On der die beide voorwaarden zou, volgens presi dent Tombalbaye, de opstand dan binnen enkele weken de kop kunnen worden ingedrukt. Ook dat refrein is de Fransen welbekend Een nieuwe pseudo-koloniale oorlog past ech ter bijzonder slecht in de plannen die presi dent Georges Pompidou voor de Franse pene tratie rond de Middellandse Zee en in Afrika Had ontworpen. Een economische en pacifistische penetratie, zoals de Franse regering de wereld poogt duidelijk te maken, al omvat het export pakket uit Frankrijk dan ook nog al wat Mira- ge-jugers, tanks en ander oorlogsmateriaal. Om dat vredelievende gezicht van die Franse bemoei ingen te handhaven of beter te redden, heeft Parijs daarom kort geleden van president Tom balbaye geëist, dat hij zich met de rebellen lou verzoenen. Him leider, dr Abba Siddik, werd een ministersportefeuiille naar keuze in de offi ciële Tsjaad-regering aangeboden, een aanbod dat uiteindelijk echter door hem is afgeslagen. Waar door de impasse nu verder geen enkel uitzicht meer biedt. Voor president Tombalbaye, zomin als voor Parijs. Vooral voor de Flansen is de weigering van dr Abba Siddik zijn bezwaren tegen het feodale bewind van Tombalbaye, in ruil voor een minis- terszetel, maar weer in te slikken, een bittere pil waarop ze allerminst gerekend hadden. De Franse televisie had al een uitvoerige reporta ge over de voor- en nageschiedenis van de Tsjaad- rebellie gepland, waarvoor een filmploeg van vier man het land doorkruiste. Toen Tombalbaye echter vernam dat hij bij zijn tegenstander Sid dik bot had gevangen, meende hij een meester- >lag te slaan door die Franse televisieploeg te aten arresteren, Drie weken hebben die televisie- mensen gevangen gezeten alvorens, natuurlijk zónder hun filmmateriaal, weer te worden losge- aten. Een der journalisten, die volgens de Tsjaad- lutoriteïten ook nog spionagediensten voor de rebellenleider Siddik verrichtte, zit nu nog al- .ijd achter de tralies m de Tsjaad-hoofdstad Fort Lamy Ook Duitse en Nederlandse televisieploe gen hebben de laatste weken in Tsjaad geope- ••eerd, en hun reportages zullen dezer dagen wél bp het beeldscherm kunnen verschijnen. Doch vooi' president Georges Pompidou en de Franse regering is intussen nóg veel ernstiger, dat ze in Tsjaad met een rebellie in de maag sitten die steeds bedenkelijker in een nieuwe en zoveelste editie van een pseudo-koloniale oor log' lijkt te ontaarden De dood op de weg DEVENTER (ANP) De 24-jarige A. J. Verwolde uit Wesep is dinsdagmor gen op de provinciale weg Raalte-Deven- ter bij een inhaalmanoeuvre in dichte mist tegen een vrachtwagen met aan hanger gebotst. De wagen van V. werd zwaar beschadigd op de rechter weg helft teruggeslingerd, waarop twee per sonenwagens op het wrak inreden. V- werd naar het St-Josefziekenhuis in De venter gebracht, waar hij later overleed. Een viertal vrachtwagens kwam door plotseling remmen dwars over de wég te staan en botsten tegen elkaar. Er ont stond een grote ravage, waardoor het verkeer moest worden omgeleid. Wonder boven wonder bleven verdere persoonlij ke ongelukken uit. GRAVE (ANP) Bij een frontale botsing tussen twee personenauto's zijn maandagavond op rijksweg 55 bij de Maasbrug te Grave een dode, een zwaar- en een lichtgewonde gevallen. Het om gekomen slachtoffer is een 21-jariga jongeman (Aalders geheten) uit Nijme gen. Eén der wagens reed vermoedelijk te hard en hield bovendien niet voldoen de rechts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 3