herenkleding wordt herenmode man mode op de puinhopen van het verleden mode De kleur van ae pantalon is gemengden geeft een beige indruk. De wijde broekspijpendie naai onderen nog wijder worden, hebben een smalle omslag. Dat een regenjas niet alleen dient om de- man droog te houden bewijst deze foto. De kleur van de jas is donkerblauw. Onder de jas zit een licht beige coltrui. Herenmode is heel lang stiefmoederlijk be handeld. Eigenlijk kon men niet eens over mo de spreken. De keuze was beperkt tot het stemmige zwarte pak (al of niet met strepen) en een combinatie van colbert met pantalon. Ben wit overhemd en een das completeerde het geheel. De enige variatiemogelijkheid was doorgaans het model van de dasknoop. Mede dankzij provo's, hippies en andere lu dieke figuren is er de laatste jaren een grote verandering gekomen in de geestdodende een vormigheid van de herenmode. Fraaie kleu ren, comfort en elegance maakten van he renkleding .herenmode' Dit voorjaar is de keu zemogelijkheid in kleuren weer groter gewor den dan vorig jaar. In de modellen zijn eigen lijk alleen de details veranderd. Zo kwam vo rig jaar de pantalon met de hoge tailleband (zoals een pantalon van een Spaanse torero) sterk op. Dit jaar zit de taille bij de meeste pantalons weer op de .ouderwetse plaats', dus op de heup. De tendens van vorig jaar om de broekspijpen van een omslag te voorzien zet zich dit jaar voort Vrijwel alle pantalons zijn voorzien van een tamelijk smalle omslag. Ook is de broekspijp dit jaar enigszins wijd uit lopend. In tegenstelling tot voorgaande ja ren is de hele broekspijp wijd. Het model, dat bij de knie enigszins .geknepen' was, is dit jaar vrijwel verdwenen. Ook de kleur en het materiaal van de pan talons is iets gewijzigd. De wollen stoffen zijn dit jaar beter vertegenwoordigd dan in voorgaande jaren. De kleuren zijn doorgaans .gemengd' Dat wil zeggen dat men twee ver schillend gekleurde draden door elkaar heeft geweven. De effen kleuren zijn dit jaar niet zo sterk meer vertegenwoordigd, behalve dan na tuurlijk blauw en zwart. Ook aam de colberts en de blazers icostuums worden haast niet meer gedragen) is er iets veranderd De (nog) steeds grote revers kre gen dit jaar een iets ronde snit. Duidelijk zichtbaar is het echter niet Behalve de* bla zers hebben de meeste jasjes maar twee kno pen. Ook dij deze kledingstukken nebben de ge mengde kleuren de overhand. Het zogenaamde ogen' effect is dit jaar goed vertegenwoor digd. Zo heeft men nu ,fish-eye- en bull-eye' stoffen toegepast Het witte overhemd met de stropdas heeft afgedaan Als er een stropdas wordt gedra gen (doorgaans vrij fel gekleurd) dan heeft hel overhemd toch minstens een pastelkleur. Veel overhemden zijn echter afgewerkt met een bies, zodat men een stropdas met een ge rust hart thuis kan laten. Bn de herenmodezaken neemt de bonneterie- afdeling de laatste jaren een steeds grotere plaats in Sex-truien. polopulls, colltruien en dergelijke zijn dit jaar de kledingstukken voor onder een jasje of blazer Opvallend bij de truien is dat het model met de korte mouw beter is vertegenwoordigd dan voorgaande ja ren, een tendens, die in het buitenland al ja ren merkbaar is De Nederlandse man heeft er echter tot nu toe niet aan mee willen doen. Een food yenm overliemu en een zwarte wijde pantalon met een omslag in de pijpen. De taille zitnormaal' op de heup. Een strand bezaaid met puin. Een paalhoofd dat niet de preten tie heeft nog veel zware stormen het hoofd te kunnen bieden. Op de achteryrona staat trots de Vlissmgse Oranjemolen. Van dichtbij bekeken blijkt echter ook deze hard aan restauratie toe te zijn. Aan de andere zijde van een laag dijkje getuigt een klein beeld van de dankbaarheid aan vreemde soldaten, die hun leven gaven voor onze vrijheid. Eens per jaar leggen enkele heren kran sen bij dit LandingsmonumentNa de plechtigheid krijgt het mo nument alleen nog maar aandacht van een nabestaande of een oud militair, die daar ééns heeft gevochten. Deze wat trieste omgeving diende als achtergrond voor een stuk na-oorlogse welvaart: mode. De Vlissingse fotograaf Dick Faber maakte er deze foto's. Het jasje is gemaakt van een zogenaamde ,fish-eye' stof. Van dichtbij gezien lijken de (op de foto) zwarte vlekjes op visseogen. Een zwarte colttrui en een beige pantalon voltooien het geheel. WOENSDAG 11 MAART 1970

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 29