drie turven hoog mei maand bruids maand kleuter mode WOENSDAG 11 MAART 1970 Drie turven hoog en geknipt om als mannequin te fungeren: Conny van de Vloed uit Goes. Met een grote portie zelfvertrouwen, een kritisch oog en een dosis overmoed stapte ze voor de camera om haar leeftijdgenootjes en hun moeders te laten zic.-n wat er op he: modeprogramma staat voor, de iicle piep- iohge dames. En dat is nogal wat. Er zijn eenvoudige en frisse katoenen jurkjes, er zijn de duurdere maar zo ge makkelijk te wassen trevira jurkjes en pakjes, er zijn vLstram overgoo.cr';jcs, er /ij: vc.' e.-ke lak- jasjes, zowel voor jongens als voor meisjes, en er zijn voor het voorjaar ook tuniekpakjes voor de Jongste generatie. Wat dio tuniekpakjes betreft, toen we de foto's gin gen maken, hadden de fabrikanten de tuniekpakjes en de pakken uit één stuk (in de kindermode al veel eerder aan de orde dan in de damesmode, maar door de .jumpersuits' toch weer populairder geworden) nog niet afgeleverd, daarom ontbreken ze in de foto- Els Smetsers bekende een fantasie-tuniekpakje voor de jeugd met wijd uitlopende pijpen en een speelse belijning in het zonnige jurkje. Onze jeugdige mannequin poseerde toch nog wat geïmponeerd, maar zeker niet bang, in e:-n rood vis- :ram overgooiertje en een wit v.oiien truitje, afge biesd met een rood randje. Bij zo'n rood-wit combi natie heren dan ook witte sokjes met rode randen. Op de achtergrond staat een modern kindermeubel: een ccmmede in wit en donk:-rgir.ea mei .ouderwets' koperbeslag. De commodekast heeft een uitklapbaar olad, en dat is niet voor niets gedaan, zo kan de commode nadat hij eerst in de kinderkamer dienst heeft gedaan ook dienen als bureautje De voorkeur van Conny zelf ging uit naar de rood- wït-blauwe lakjas mét hoed; ze vond de jas zelfs nog mooier dan de levensgrote speelgoedaap. Tenslotte een gewoon katoenen jurkje in een witte nop op een blauwe achtergrond en voorzien van een heldergroene appel. Met de wijziging van het Burgerlijk Wetboek per 1 januari 1970 is er iets verdwenen: de piek in het aantal huwelijks sluitingen in de maand december. Een andere piek zal waarschijnlijk we! blijven, en dat is de piek in de maand mei. De maand mei heeft vanouds de naam de beste maand voor een huwelijk te zijn: waarom weten wij ook niet Misschien ook omdat vroeger iedereen in mei de grote schoonmaak (en dat wfis me vroeger een gróótte!) achtei de rug moest hebben. Hoe dan ook. de maand mei heeft nog steeds een zekere aantrekkingskracht op de aanstaande bruidjes. Voor hen die in mei 1970 in de huwelijksboot stappen: een lange en witte bruidsjapon blijft nog altijd favoriet. De mode staat niet stil m deze branche, maar de stapjes die men neemt zijn steeds erg klein. Als lang en wit dus het uitgangspunt zijn en de weten bo vendien dat de slank makende lijii (iets gerend vanuit een verhoogde taille) weer geprolongeerd is, zijn we al een heel eind. Ook de iets poffende mouwen, de aan de onder kant wijd uitlopende mouwen die er dn '69 ook al waren, blijven. De meeste jurken hebben een aangeknipte korte sleep, maar ook'schoudersiepen en slepen vanuit de taille zijn er voor de liefhebsters. Opmerkelijk is wel dat de meeste bruidjes langzamerhand de voorkeur geven aan een hoed of een corsage ln liet haar boven een sluiertje. Toch zijn er ooit meer mogelijkheden. Eén daarvan is een korte japon of en kort wit complet met een wat, sportievere hoed, zoals op de foto. Verder probeert men steeds meer om wat kleur in de bruidsjur ken te brengen vandaar hier en daar zachtroze of zacht- lila bloemetjes als garnering. Wie niet in het wit wil trouwen heeft overigens mogelijkheden genoeg, lila is dé aangewezen modekleur voor dit seizoen. Tenslotte aandacht voor de tuniekpakken uit één stuk waar de pijpen zo wijd zijn gemaakt dat alleen bij het lopen blijkt dat de bruidsjurk geen jurk is! Bij de foto's: 1. Een lange witte japon van matsatijn met organza, afgewerkt met kant. 2. Een kort trevira complet met vilten flaphoek gecombi neerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27