nog weinig maxi voor neder- iand maxi mode Het was alles maxi wat de klok sloeg in de mode steden Parijs, Rome, en Londen, tn Parijs en Rome kozen de haute-couturiers gezamenlijk voor een rok- leng'te die ergens halverwege de kuit vuil; in Lon den verkoos men roklengtes die tot net boven de enkel vielen. De confectie zal het er nog bar moeilijk mee krij gen in Nederland; de keus van het publiek vooi deze zomer wordt voor een groot gedeelte door de zon bepaald: mini. Maar in de koude winterdagen die weet onverbiddelijk na die zomerse dagen ko men zullen de maxi's het misschien wel winnen Hoe dan ook, deze zomer komen ze nog maar schaars voor. in deze modereportage dan ook maar twee maxi's. de enige die we op dat moment in Zeeland te pak ken konden krijgen. Op de grote foto rechtsboven een witte maxl-jurk va.n jersey. De japon is erg simpel en valt alleen op door de maxi-lengte en door de drie siernaden op het lijfje. Op de andere foto die in het park van Ellewouts- dijk is gemaakt draagt Helene List een rode maxi- jas van vistram. Dit soort jassen wordt ook in een goedkopere versie gebracht Dan gebruikt men er kunst-lakleer voor. De modekleuren zijn rood en zwart. Door de gérende lijn van de lange rok valt het met de loopruimte echt wel mee. SPLITROK Pierre Cardin bracht een aardige en sexy versie op de maxi-rok: de splitrok. Het is een erg simpel trucje: de ontwerper heeft middenvoor een lang split tot het dijbeen aangebracht, zodat de draagster niet alleen veel loopruimte krijgt, maar zodat ze bo vendien met haar fraai gevormde onderdanen kan pronken. Een voorbeeld van een maxi-japon zoals Dior zc bracht is de grijze japon met een vrij klassieke'lijn: hoog gesloten met een overhemd-kraag, een garne ring van slangeleer langs de doorknoopsluiting en onder de buste; vandaar loopt de rok Iets gerent, uit. Overigens gebruikte Marc Bohan van het huk Dior hetzelfde model voor een maxi-mantel. En al: mantel heet dit model gewoon meer meer ,kans' omdat het de mogelijkheid openlaat er een kort mi nirokje onder te dragen: altijd een aardige ver assing als de jas uitgaat! ACCESSOIRES in modekringen zijn de meningen nogal verdeelc wat betreft de gewenstheid of zelfs noodzaak van oijpassende accessoires. De éne ontwerper vindt dat de maxi's best wat meei mag hebben in de vorm van sjaals, armbanden, ceintuurs en kettingen omdat er toch al niet veel te zien is, nu de benen sveggenioffeld worden'), de ander vindt dat de maxijurk een nauw aansluitend cweede huidje moet worden zonder overbodige franje En dat betekent dus dat de vrouw het zelf maar moet uitzoeken Lange zijden sjaals zijn nog steeds erg populair, een groot aantal kettingen ook. Daarnaast zullen er deze zomer weer veel armbanden rond de boven armen gedragen worden, en zullen ook enkelban den een. gooi naar de populariteit doen. Irma Goedernor.d maakte een tekening met een hek- verzameling sieraden. Het hoofdsieraad bijvoorbeeld is duidelijk afkomstig van de gipsy-look', de zigeu nermode.' Over de ceintuur nog even dit: er zijn hele smalle en hele brede exemplaren, maar ze hebben dit gemeen dat er veel stiksels en kettinkjes en gespjes en zakjes op en aan vei-werkt zitten. Wat de kostbare gouden en zilveren sieraden betreft: in Zeeland blijft er een voorkeur voor bloedkoraal en granaat. WOENSDAG 11 MAART 1970 KAPSELS Mei de nieuwe pruikmode is alles, maar dan ook alles mogelijk. Er zijn nu zelfs al korte pruikjes van synthetisch haar voor een paar tientjes. Die pruikjes gaan misschien niet zo lang mee als de pruiken van echt haar, maar dat maakt het ook minder griezelig om met zo'n pruikje rond te lopen: je hoeft er niet zo vreselijk voorzichtig mee te zijn. En regen, sneeuw, noch mist heeft enige invloed op het kapsel, ideaal in ons natte landje. Als het tijd voor de wasbeurt is, kan het zelfs in de was machine! Op de foto een voorbeeld van de nieuwe Franse haarmodeiijn, ongetwijfeld binnen een maand ook in de pruikenwinkels terug te vinden! Ook de make-up vereist speciale aandacht. Zoals Lrma op de tekening laat zien kan men met de maxi-mode twee kanten op: terug naar de New Look en daarbij past de ouderwetse bleke make up van de jaren dertig; en verder naar de jaren ze ventig en daarbij past een natuurlijke doorschij nende make-up met lichte, frisse tinten en veel groen, blauw en lila voor de ogen! Tenslotte nog een foto van een schoen la zomer 1970.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 23