mode WOENSDAG 11 MAART 1970 Ons kleine landje dat zo lang en zo hevig te gen de minirok heeft geprotesteerd is vrij vlot voor het broekpak .gevallen'. De eerste broekpakken waren weinig charmant door de (té) korte jasjes en de (té) nauwe pij pen, maar ze bleken een Ideale vakantiedracht te zijn. Veel vrouwen slaakten een zucht van verlichting toen de broekpakkenmode doorzette: ideaal voor alle benen die té zijn: té lang, té kort, té dik té dun, enzovoorts. De couturiers vonden een voor de hand liggende oplossing: jasjes werden langer gemaakt en be dekten met wat men de mantel der liefde noemt, de heupen en de dijbenen, vrijwel niemands sterk ste punten. De tuniekpakken waren geboren en lijken een lang leven beschoren. In ieder geval spreken ze een duchtig woordje mee in de modewereld an no 1970. Vrijwel alle couturiers hebben dc tumekpakken geprolongeerd en ook de confectie heeft voor een ruime sortering in de modewinkels en bou tiques gezorgd. Men kan wat de stoffen betreft veel venvach ten van katoen, doodgewoon luchtig, vrolijk, zo mers katoen. Natuurlijk, 't kreukt, maar de ge wone katoentjes zijn ook aanmerkelijk lager in prijs dan de pakken van andere materialen. Het witte pak bijvoorbeeld is van gewoon wit ka toen. Behalve de pantalon en het safariachtige jasje hoort er ook een leuk heuprokje bij met drie plooitjes aan de voorkant. Ook de rood-wit geknopte tuniek is gemaakt van katoen, het is een vrij eenvoudig model dat door handige doe-het-zelfsters in een dagje in elkaar gezet kan worden. Het voordeel van het zelf ma ken is voor een groot deel van financiële aard, maar bovendien kan men zeer aparte stoffen Voor het voorjaar brengt de confectie ook nog veel de zogenaamde .foaan back' stoffen (stoffen op een stevige basis waarin een soort rubber is verwerkt)De ervaring heeft echter geleerd dat die stoffen eigenlijk alleen chemisch gereinigd kunnen worden en dat de stof toch na verloop van tijd naar het lichaam gaal staan. Jersey, vaak in combinatie met een synthetische vezel, wordt ook voor de zomer veel gebracht. Het .springpak' met zwart-wit geblokte blouse is bijvoorbeeld van jersey. De pakken uit één stuk zijn alleen geschikt voor de kleine maatjes. Heupen en dijen komen er nu eenmaal onrechtvaardig duidelijk in uat! Het tuniekpak geeft de vrouw een sportief ka rakter' heette het twee jaar geleden. Inmiddels is echter het tuniekpak ook geïntroduceerd en ge accepteerd als avondkleding. Dior ontwierp daar bij een tas die wel sportief van model, maar erg chic van materiaal is: een krokodilleleren schoudertas. Tassenfabrikanten hebben het idee van hem overgenomen en de langwerpige tassen aan vrij lange hengsels zullen het goed gaan doen, dit jaar, vooral ook dn het kreuklakleer. Voor tieners zijn de kleuren rood, wit en blauw sterk favoriet. Zo is het ook met de schoenen. Op de foto een rood exemplaar met een wit afstekend randje een dichte hak en een hoogoplopende wreef, al lemaal echt waar voor de zomer bedoeld! De hak is sportief laag gehouden. Over de kapsels is veel te vertellen: Courrèges houdt vast aan een makkelijk vallend kapseltje met een lange dunne pony, de Franse modelijn schrijft een krullerig soepel voelend kapsel voor, 'in Duitsland geeft men de voorkeur aan inge wikkelde toestanden met haarstukjes en vlech ten en in Nederland gaan we het met een men geling van dat alles doen. Let ook even op de bril k la Courrèges: donker glas om het felle zonlicht te temperen, lange kunstwimpers om felle belangstelling op te wekken. De brillen van Courrèges zijn echter alleen voor de stunt gemaakt: in Nederland zult u ze niet ontdekken. Irma Goedemondt uit Vlissingen tekende haar visie op het broek- en tuniekpak voor 1970.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 19