JOHAN CRUUFF f750.000 OP 30e JAAR IN VOORUITZICHT GESTELD! WERELDRECORDS VOOR KEES VERKERK (1500 HETER) EN JAN BOLS (KLASSEMENT) GROTE MEERDERHEID VOOR EEN SCHAAKCLUB ZEELAND UITSLAGEN INZELL THEO VAN POECKE WON KNOKKE-KNOKKE SUZUKI EN BOERJES 500-M-WERELDRECORD Maar Nederland slechts derde in landemvedstrijd EINDUITSLAG LANDENSTRÏJD Wraak Durfde niet Alleen Terneuzen was er tegen Propaganda Wim de Waal werd gediskwalifi ceerd na finish als tweede 0KKER-RIESEN ZEGEVIERDEN IN LONDEN LEO DUYNDAM LEIDER IN PARIJS-NICE BARRY HUGHES TRAINER VAN GO 4HEAD MAANDAG 9 MAART 1970 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 AMSTERDAM (ANP) ,Ik kan mei de hand op liet hart verzekeren, dat Johan Cruüff liever vandaag nog een nieuw contract met Ajax zou tekenen, desnoods voor acht jaar', zei Ajax-voorzitter Jaap van Praag zaterdag op een in Amsterdam gehouden persconferentie, die hedoeld was om de publici teit in te lichten over een voorgenomen bezoek van twee directeuren en trainer Vic IJuckinghom van de EC Barcelona. Maar terwijl de conferentie aan de gang was, kreeg Van Praag via Johan C'rnijff te horen, dat de Spaan se delegatie van het gesprek had afgezien, omdat men van Ajax niets ge boord zou hebben op de brief die de FC Barcelonn naar Amsterdam had gestuurd. In die brief hadden de Spanjaarden gesuggereerd zaterdagmiddag om één uur op Schiphol aan te komen en dan op de luchthaven over een eventuele transfer van Cruljff te praten met de Ajax-bestuurders. Ajax had een tele gram teruggestuurd met de boodschap, dat men wel wilde praten, maar dan om twee uur in de eigen bestuurskamer van het stadion in de Watergraafs meer. De mededeling dat een en ander niet doorging en de reden waarom, was voor Van Praag aanleiding te zeggen, dat hij niet erg veel vertrouwen stelt in Buckingham. Overigens verwacht het Ajax-bestuur nu, dat de heren woensdag bij de wedstrijd Ajax-Carl Zeiss Jena zullen 'komen, zodat er don derdag gepi-aat kan worden. Behalve over Cruijff zou er ook gesproken worden over een datum voor de door de Spanjaarden voorgestelde wedstrijd Barcelona-Ajax, waarvoor Ajax een bedrag van honderdduizend gulden zal ontvangen. ,YVe hadden ons al akkoord verklaard niet het spelen van een dergeljjke vriendschappelijke wed strijd in dezelfde brief, waarin wjj enige tijd geleden aan Barcelona duidelijk hebben gemaakt dat het geen zin heeft te praten over een transfer van Cruijff zolang de grenzen van Spanje voor buitenlandse voetballers gesloten aldus Van Praag. Hij vervolgde: .Wanneer die heren vanmiddag met een cheque op tafel zou den zijn gekomen, dan hadden we die beslist niet aangenomen. Want ver onderstel dat je het wel zou doen en Spanje zou dichtblijven, dan hadden ze Cruijff zo over kunnen doen aan Feijenoord. Wij willen pas over definitieve zaken praten op 1 juli, wanneer de transferperiode is begonnen'. Tot zolang dus ook heeft een initiatief van bouwer F. van der Meyden dc tijd om van de grond te komen. Een initiatief, dat in de eerste plaats is hedoeld om Johan Cruijff voor Ajax en het vaderlandse voethal te behouden, maar dat daarnaast ook aan de andere spelers van Ajax bepaalde zekerheden zal bieden in geval van bijvoorbeeld voortijdige beëindiging van de voetballoop- bann. Binnenkort zal daartoe een stichting in het leven worden geroepen, waarin men met een minimum-bijdrage van vijf en twintig gulden deelgenoot kan worden. ,Ik venvacht, dat er duizenden mensen zullen zijn. die mee willen doen, van wie vele beduidend meer dan die vijf en twintig gulden zullen storten', aldus Van Praag. Uit die stichting zal men Cruijff op zijn dertigste jaar een bepaald bedrag (gesproken wordt van 750.000 belastingvrij) kunnen garanderen, wanneer hij maar bij Ajax zou willen blijven. .Wij heb ben echter nadrukkelijk de voorwaarde gesteld dat ook de andere spelers van Ajax van de stichting moeten kunen profiteren. Ajax staat en valt niet met Cruijff. Het zou een grote ongerustheid onder de andere spelers teweeg hebben kunnen brengen, wanneer de zaak alleen om Cruijff, die overigens wel blij met het initiatief is, zou zijn begonnen', zo zei de heer Van Praag. De stichting, die mogelijk ook door Ajax financieel gesteund zal worden (bijvoorbeeld uit de opbrengst van vriendschappelijke wedstrijden) zou los staan van de voetbalclub, maar niets kunnen ondernemen buiten het bestuur van Ajax om. Daarom zal penningmeester Henk Timman zitting nemen in het stichtingsbestuur. Deze zei te betreuren dat het blijkbaar nodig is een dergelijke stichting in het leven te roepen. .Wanneer Cruijff voor Spanje een groot bedrag waard is. dan moet hij dat natuurlijk ook voor ons zijn. Maar uit de normale middelen, uit de hier geldende toegangsprijzen, kunnen we de salarissen, die blijkbaar in het buitenland betaald worden, niet opbrengen', aldus de heer Timman. Jaap van Praag tenslotte zei .verheugd te zijn, dat het in ons land mogelijk is een fonds in het leven te roepen om één of meerdere spelers voor ons voetbal te behouden'. Wy zijn overigens niet de enigen die met dit euvel kampen. Sparta komt er straks precies zo voor te staan met Jan van Beve- HAARLEM Voetbal, Haarlem - Ajax, 0-1. Johan Oruijff (r) passeert Haarlem-aanvoerder Wentink. INZELL (GPD) Wereldre cords en een grillige prestatiecur ve met soms glazende hoogtepun ten hebben Nederland niet meer dan .bronzen' waardering ge bracht in het duel niet andere als ,schaatsnatïe' te boek staande landen. Jan Bols, Kees Verkerk en Ard Schenk waren niet bij machte de bibberende Nederland se sprinters de helpende hand te reiken door elders in het toernooi voldoende punten te verzamelen om de ondergang op de korte af standen te nivelleren. Noorwegen en Zweden explodeerden juist op de sprint in de puntenjacht en schoven tegelijkertijd nog wel zo veel kwaliteit naar voren op de langere afstanden, dat de Oran- jetop ook daar nog de handen vol Dat Bols zich de sterkste toonde van minstens tien gerenommeer de langlopers, dat Verkerk de mijl in wereldrecordtijd bedwong en Schenk veel tegenstanders met een verrassende vijf kilometer troefde, kon allemaal niet verhin deren dat Nederland slechts der de werd in de vijflandenwedstrijd, die de traditionele recordjachten in Inzeil omrandde. Zou Nederland sprinters van formaat hebben bezeten, dan nóg zou wellicht het zestal gouden horloges dat voor de winnende rijders was klaargelegd, om .noordelijke' polsen zijn gegespt. Want het gerenomeerde toptrio ver deelde zijn uitspattingen veel te gTil- lig in de loop van het allround-toer- nooi. Dat begon al op de sprint. Bols rende weer eens naar een knappe 40.51, voerde de ranglijst daarmee ook aan, maar keek vergeefs achterom naar Schenk, die de broodnodige twee de plaats had moeten bijpassen, of zelfs overtroeven. De wereldkampioen echter scoorde .slechts" 40,S3 omdat hij bij het uitkomen van de eerste buitenbocht verwikkeld raakte in tra ditionele moeilijkheden bij de wissel met de veel tragere Hietala. INZELL Noorwegen heeft de vijf landenwedstrijd gewonnen met een to taal van 293 punten. Nederland werd derde, achter Zweden. De eindstand is: 1. Noorwegen 293 punten; 2. Zweden 231 punten. 3. Nederland '209 punten, 4. Finland 133,5 punt, 5. West-Duits- land 101,5 punt. Nam Schenk op zichzelf wraak met een formidabele vijf kilometer, zeker in het licht van de doorstane ver moeienissen van de Amerika-trip én gezien het feit dat van een wereld- «anipioen geen gecontreerd toernooi meer mocht worden verwacht (vierde in 7.21.9) nu weer faalde Verkerk en stokte ook min of meer Bols. Ter- Wijl Guttormsen onder bepaald niet zulke gunstige omstandigheden vlij tig knabbelde aan Verkerks wereldre cord (7.13.2) en op 7.14.9 uitkwam, worstelde. Verkerk ontmoedigd naar 7.28.5. Ook Bols .vlamde' niet (tweede in 7.19.8) en daarvan maakte een zeer verrassende Tveter en Magne Thomassen gebruik om de beslissende klappen uit te delen. De punten voor wedstrijd al won, want om liet ver lies van de sprinters goed te maken, dienden de verrichtingen van Inns bruck en Oslo (drie Nederlanders op het podium) toch minstens te worden herhaald. De uitslag van de 500 meter van de all-rounders is: 1. Bols (Ned.) 40,51 seconden, 2 Hög- lin (Zweden) 50.59, 3. Olaeson (Zwe den) 40,62, 4. Tveter (Noorwegen) 40,75, 5, Schenk (Ned.) 40,83, 6. Tho massen (Noorw.) 41,00, 7. Verkerk (Ned.) 41,20, 8. Zimmermann (West- Duitsland) en Guttormsen (Noorw.) 41,50, 10. Koskinen (Finland) 41,62, 11. Sandler (Zw.) 42,27, 12. Hietala (Fin.) 42,39, 13. Hjellmann (Fin.) 42,52, 14. Hasieber (Wdl.) 42,55, 15. Naito (Ja pan) 42,60, 16, Edwin Keiler )Wdl.), 43.62. All-round klasse 1500 nieter: 1. Verkerk (Ned.) 2.01.9 (wereldre cord), 2. Thomassen (Noorw.) 2.02.6, 3. Bols (Ned.) 2.04.4, 4. Guttormsen (Noorw.) 2.04.6, 5. Höglin (Zw.) 2.05.4, 6, Tveter Noorw.) 2.05.7, 7. Claeson (Zw.) 2.06.6; 8 Schenk (Ned.) 2.07.9, 9. Sandler (Zw.) 2.07.9, 10. Zim mermann (W.-Dld.) 2.08.1, 11. Koski nen (Finland) 2.09.9, 13. Hjellmann nen (Finlaimi) 2.08.2, 12 Hietala 2.09.9, 13 Hjellmann (Fin.) 2.10.5, 14 Naito (Jap.) 2.12.1, 15. Edwin Keller (W-Dl) 2.13.5. 16. Hasieber (W.-Dld.) 2.14.7. De uitslagen van de 5000 meter: 1. Guttormsen 7 min. 14,9 sec., 2. Bols 7.19.8, 3. Tveter 7.20,2. 4. Schenk 7.21,9, 5. Thomassen 7.26,2, 6. Verkerk 7.28.5, 7 Caeson 7.29.1. 8 immermann 7.30.5. 9 Höglin 7.34.6. 10 Koskinen 7.3S.5. 11. Sandler 7.38.8. 12. Hietala 7.35.9. 13. Naito 7.48.4, 14. Hjellmann 7.51.9. 15 Edwin Keiler 8 06.5. 16. Ha sieber 8.18,7. De uitslag van de 10.000 meter is als volgt: 1. Bols (Ned.) 15.11,1. 2. Guttormsen (Noorw.) 15,21,4, 3. Verkerk (Ned.) 15.24,4, 4. Naito (Japan) 15.36,1, 5. Thomassen (Noorw.) 15.37,7. 6. Sand ler (Zw.) 1542,7, 7. Koskinen (Finl.) 15.43.4, 8 TTÖgMn (Zw) 15.46.9, 9. Tveter (Noorw.) 15.47.5, 10. Hietala (Finl.) 15.54,6. 11. Schenk (Ned.) 15.59,4. a Het eindklassement van de all-round klasse: 1. Bols (Ned.) 171.512 punten, 2. Gut tormsen (Noorw.) 172.593, 3. Verkerk (Ned.) 172.893, 4. Thomassen (Noorw.) 173 371 5. Tveter (Noorw.) 174.045, 6. Höglin' (Zw) 175.195. 7. Schenk (Ned.) 175.533. S. Claeson (Zw.) 176.650. 9. Koskinen (Finl.) 177.363, 10. Zimmermann (W.-Dld.) 177.825. 11. Sandler (Zw.) 177.912. 12. Nietala (Finl.) 179.310. 13. Naito (Japan) 180.278, 14. Hlellman (Finl.) 183.165, 15. Edwin Keiler (W.-Dld.) 188.565, 16. Hasieber (W.-Dl.) 189.560. En ook op de tweede dag van het toernooi waren de Nederlandse hoog tepunten merkwaardig ongelijk ver deeld. Verkerk schitterde met het nieuwe mijl-record, maar Bols (ik moet toch nog altijd de 1500 een beetje leren rijden') benaderde zelfs zijn persoonlijk record vdji 2.03.5 op dezelfde baan en onder betere om standigheden niet (een .vlakke' 2.04.4) en Schenk bleek daags tevoren zijn laatste restje kracht op de vijf kilo meter te hebben verbruikt: een mach teloze 2.07.4 die hem nog achter Gut tormsen (4), HögiKn (5), Tveter (6) en Claeson (7) deed belanden. En tóch mocht men ook toen de vader landse prestaties nog niet hoofdschud dend benaderen. Want op de tien kilo meter trad nu opeens Jan Bols weer handelend op. Zijn gemiddelde pres tatie had hem dicht bij het wereld record puntentotaal in één wed strijd' (Claeson 171.758) gebracht. Een rechtstreeks duel met de ge vreesde kilometervreter Guttormsen diende niet alleen winnend te worden afgesloten om de eerste plaats in het klassement te grijpen, maar de klok ken moesten op 15.16 blijven staan om het Claeson-record naar Nederland te halen. Bols later: ,Ik ging dan ook op 15.16 weg, maar ik vergiste me in Lfuttormsen. Hij ging niet zo hard, maar ik durfde niet bij hem weg te gaan. Vaker al kwam hij dan later dubbel hard terug en dan was ik de klos. Maar toen ik op een gegeven moment zelfs in de buurt van ae 15.30 belandde, ben ik toch maar gegaan. En toen bleek opeens, dat ik geweldig goed draaide'. Wat duidelijk was, toen de geblokte Hoögeveener luid beju beld op 15.11.1 finishte. .Achteraf jammer, dat het in het begin zo traag ging er had misschien toch wel rr""" ingezeten'. Kees Verkerk deed het precies an dersom. Nog blij en opgewonden over zijn geslaagde recordrnce rondje koffie voor iedereen die maar in dc buurt was in het restaurant storm- Jan Bols op de baan van Inzeil. de hij driftig weg, om op vier kilo meter zichzelf terug te vinden bij een schema van 15.08 en een daarop on vermijdelijk volgende inzinking. De tien kilometer laat zich niet gladweg in feeststemming bedwongen. Reken niet op de liaan van Inzeil, als daar de kille wind van achter de bergen komt aansluipen, wanneer de zon is verdwenen. Een acceptabele 15.24.3 was tenslotte het resultaat. Schenk kon niets meer opbrengen, wat ook wel weer begrijpelijk was, en gleed ongeïnspireerd maar net vóór de 16 minuten Wnne. Sandler en Höglin konden daarna met veel vlijt ook Zwedcns tweede positie nog verdedi- cn en ze werden er met een zesde en achtste plaats ook nog keurig voor beloond. Grijnsde klassementswinnaar en we reldrecordhouder Jan Bols tenslotte: ,Ook zo'n toernooi heb ik dan toch maar gewonnen. Goed om het al vast te hebben, voor volgend jaar. Dan kan ik er weer met veel vertrouwen te genaan. Ergens moet ook eens een ti tel liggen te wachten'. INZELL. (ANP) Het wereldrecord op de 500 meter schaatsen is in het af gelopen weekeinde in Inzeil enkele ma len scherper gesteld. Keiichi Suzuki (Japan) verbeterde za terdagmiddag het record. Suzuki maak te een tijd van 38,71 sec en bleef daar mee tweehonderdste seconde onder de toptijd van Joeri Moeratov, die eind januari in Alma Ata de 500 m had vol tooid in 38,73 sec. Suzuki reed in Inzeil onder ideale weersomstandigheden, er waren 5000 toeschouwers. Op de 500 m stelde zondag de Zweed Hasse Börjes bet wereldrecord opv- nieuw scherper. Hij bleef zondag ruim beneden die tijd van Suzuki 38.46 sec. Met 38.50 sec bleef ook Suzuki onder zijn record van de vorige dag. Börjes, die de eerste honderd meter aflegde in 9.7 sec, vestigde het nieuwe record in een rechtstreeks duel met de Japan- Het wereldrecord op de 500 meter heeft dit seizoen een stormachtige ontwikke ling doorgemaakt. Men zie onderstaan- prestatie-lijst: de 13 januari: Alma Ata: Boris Goeljajev (Rusland) 39.03 sec. 18 januari: Davos: Hasse Börjes (Zweden) 38.9 sec. 29 januari: Alma Ata: Valeri Muratov (Rusland) 37.73 sec. 7 maart: Inzeil: Keiichi Suzuki (Japan) 37.71. 8 maart: InzeLl: Hasse Börjes (Zweden) (Van onze sportredactie) gen: ,Voi )ES Een verrassend grote byval kreeg zaterdagmiddag in hotel Ocken-: paganda rg in Goes het voorstel van het bestuur van de Zeeuwse schaakbond om te blijven c (Van onze sportredactie) GOES- Hm burg in komen tot één grote Schaakclub Zeeland. Het doel van deze massale rusie: een in feite illegale situatie in het Zeeuwse topschaken legaal te maken. Men weet het: aan de schaakcompetities van de KNSB (de landelijke competitie dus) ne men twee Zeeuwse tientallen deel onder de naam Vlissingen A en Vlissingen B maar met spelers van verschillende clubs. Deze Zeeuwse topspelers komen niet alleen uit voor Vlissingen A en B maar ook voor hun eigen verenigingen. De KNSB heeft laten weten deze illegale vorming van een .club'tiental niet meer toe te staan. En derhalve kwam de ZSB met het voorstel één Schaakclub Zee land te maken. De consequentie: de clubs die aan deze fusie deelnemen zullen voor de KNSB niet meer bestaan. In de praktijk zullen de bestaande clubs echter onder de naani .afdelingen' hun volledige zelfstandigheid binnen de gro te club behouden. niet doorgaan').; 2e vorming van een Schaakclub Zeeland met alle Zeeuwse topschakers en 3e terugkeren naar dc oude situatie (namelijk met vele plaat selijke autonome clubs die dan maar ieder voor zich moeten proberen de KNSB-competities te bereiken en der halve niet langer een concentratie van topschakers in Zeeuwse tientallen). De heer Scheltens drong er echter op aan vooral niet terug te keren naai de oude situatie omdat de Zeeuwse schaaksport daarmee niet gediend is: de topschakers kunnen dan niet meer regelmatig aantreden tegen sterke spe lers van buiten de provincie, er zijn minder propagandamogclijkheden en het peil zal beslist niet omhoog gaan. Onmiddellijk kreeg het bestuur steun van de heer J. A. Smits van Vlissin- Niet minder dan zeven van do acht clubs die zaterdagmiddag de vergade ring bijwoonden Dieken voor de vor ming van een schaakclub Zeeland te zijn. Die zeven: Vlissingen, Middel burg, Goes, Zierikzee, Koudekerke, Axel en Kruiningen. Alleen Terneuzen bleef onverbiddelijk en wenste een zelfstandige KNSB-club te blijven. Vijf clubs waren niet vertegenwoordigd op de vergadering: Sluiskil. Oostburg. Sas van Gent, Bruinisse en Kamperland. ZSB-secretaris Jan Hoogstrate. nam na de vergadering contact op met Brui nisse en Kamperland en vernam dat ook deze clubs wel willen opgaan in een Schaakclub Zeeland. Vertegenwoor digers van Sluiskil, Oostburg en Sas van Gent kon hij het afgelopen week einde nog niet bereiken. Drs. J. Scheltens, voorzitter van ZSB, zette de mogelijkheden nog eens uit een: lo handhaven van de beslaande (illegale) situatie (,maar dat kan zo KNOKKE Theo van Poecke uit Koewacht heeft het nieuwe wielerseï- zoen met een prachtige zege ingezet: zondag was hij de snelste van een kopgroep in de 100 km lange wegwed strijd Knokke-Knokke. Deze renner van de ploeg Clarijs-Braat zette daar mee een eerste stap op weg naar zijn doel: opvallende uitslagen maken in het voorseizoen om daarna in de loop van dit jaar over te stappen naar de Cfessionals. ir Wim de Waal uit Axel van de ploeg Trico Noble eindigde de wed strijd in een desillusie: hij legde be slag op een schitterende tweede plaats maar werd gediskwalificeerd omdat hij ten om-echte van start was -lijven en het is ook van groot be lang dat sterke schakers ook nieu we mensen die zich hier vestigen het kunnen opnemen met gelijkwaardige tegenstanders'. Ook de heer W. Fiissebaalje van Mid delburg achtte de voordelen die een grote formatie heeft doorslaggevend maar wel stelde hij nadrukkelijk dat de clubs als afdelingen (ook financi- ,eel) hun zelfstandigheid moeten behou den. Deze argumentatie werd ook aan gevoerd door de heren F. Beerens var Goes (,we moeten de zaak legaliseren'), M. Jansen van Axel (,maar we willen wel de toto in eigen beheer houden'), J. J. van de Ende van Zierikzee (die zich aansloot bij de vorige sprekers), M. van Gastel van Kruiningen (,twee jaar geleden hebben we zelf het initia tief genomen en we zijn er natuur lijk nu nog voor niaar de clubs moeten zo zelfstandig mogelijk blijven'), en C. Vos van Koudekerke (,We stellen er wel prijs op dat we zelf de sub sidie van de gemeente behouden'). Alleen de heer C. H. Provoost van Terneuzen liet weten dat zijn club af wijzend tegenover het voorstel staat: .Al was het alleen maar om het feit uat de andere clubs Viï3singen A en B moeten financieren. We zijn zoveel jaren onafhankelijk geweest dat we ook nu nog baas in eigen huis willen blijven. Bovendien heeft de praktijk wel uitgewezen dat de clubs de ster ke spelers die in de Zeeuwse tien tallen spelen toch kwijt raken'. En het bestuur van de ZSB en de andere clubs tilden niet zo zwaar aan de afwijzende houding van Terneuzen. deze koers (in België moet men na melijk de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt om bij de .liefhebbers' te mo gen meerijden en De Waal is nog geen 19 jaar. Wim de Waal was overigens van start gegaan tegen het uitdrukkelijke ver bod van de heer Van Turenhout van amateurs een startverbod in België op te leggen. Dinsdagmiddag is over deze kwestie een vergadering tussen of ficials van de Belgische wielerbond en de Nederlandse wielrenunie. Ook con sul Ben IJsebaert uit Terneuzen zal de ze vergadering bijwonen. Van Neder landse kant (en dat was het argument dat ten grondslag lag aan het vei' van de neer Van Turenhout) w men de sfeer zo goed mogelijk hou den. Vanzelfsprekend betreurde ook Trico Noble-ploegleider Peet Verschure uit Hansweert deze gang van zaken maar wel wilde hij er nadrukkelijk aan toe voegen: ,Wim de Waal was in deze wedstrijd een openbaring voor mij. Ik hoop dat deze diskwalificatie zijn reel niet aantast.' Wim de Waal m van start gaan omdat hij zonder pro test het benodigde zegeltje (verzeke ring) voor 250 frank kreeg. Het Bel gische jurylid dat deze zegeltjes uit reikte had kennelijk niet op de leef tijd van De Waal gelet. Trouwens ook Van Bostelen (pas 17 jaar) van Cla rijs-Braat ging in deze koers van start maar hij reed niet in de prijzen en was zo verstandig na afloop zijn LONDEN (ANP) Tom Okker en Marty Riessen zijn gezamenlijk bijna 9.000 gulden rijker geworden als win naars van het herendubbelspel van een internationaal toernooi om overdekte banen in Londen. Okker en Riessen hebben bijna drie uur op de baan ge staan tegen de Australiërs Laver en Owen Divdison, 6-3 13-11, 9-11, De heer Scheltens: ,De Zeeuwse Schaakbond blijft natuurlijk ook be staan en als alle Zeeuwse clubs zou den samengaan in een Schaakclub Zeeland zou de bond dus maar uit één club bestaan. Als Terneuzen zelfstandig blyft hebben we dus een bond met twee clubs'. Niettemin hield de heer Hoog-: strate nog een (tevergeefs) pleidooi om de eenheid zo groot mogelijk te. laten zijn. voorstel komen na overleg met het hoofdbestuur van de KNSB. Het is vanzelfsprekend ook de bedoeling dat de bestaande competitie tussen de Zeeuwse clubs wordt gecontinueerd. Er zal alleen sprake zijn van een naams wijziging: bijvoorbeeld een competitie tussen de afdeling van de Schaakclub Zeeland. omdat ex-profs uit Ni België mogen koersen. Tenslotte nog een positievere mededeling: Kees Priem werd in deze Knokke-Knokke- race vijfde. Zaterdag was Kees Priem tweede ge worden "in een criterium in HarelDe- ke met 83 deelnemers over 116 km. Kees Bal werd gisteren vijfde in Rijs- bergen waar Kees Koeken zegevierde en waar Rinus Remijn löë werd. Toine van de Bonder werd gisteren negende in Meulebeke waar de beken de Jos Abelshausen won. PARIJS (ANP) Leo Duyndam start maandag (vandaag in de lei derstrui van het acht dagen durende wielerevenement Parijs-Nïce (1360 ki lometer. Nadat Caballero, de ploeg van Duyndam, als snelste een veertien kilometer lange ploegenachtervolging op de baan van Vincennes had arge- )legd, reden de leden van ae Neder landse ploeg een individuele tijdrit over een kilometer. Duyndam toonde zich hierin de rapste: 1.16.9. Richard Buckaki werd in 1.19.8 tweede voor nationaal kampioen Jaak Frijters (1.20. 2 In de ploegenachtervolging legde de ploeg van Willem H-Gazelle beslag op de vijfde plaats achter Sonolor Lejeu- ne, Salvarani en Germanvox. De uitslag van de ploegenachtervol ging: 1. Caballere (Ned 14 kilometer in 4.58.8; 2. Sonolor Lejeune (Fra) 5.00.7; 3. Salavarini (Ita) 5.06.6; 4. German Vox (Ita) 5.07.2; 5. Willem n- Gazelle (Ned) 5.07.7; 6. Flandria- Mars (Belg-Ned) 5.09.8. BARRY HUGHES HAARLEM (ANP) Barry Hughes verlaat Haarlem per 30 juni 1970. Na vele langdurige besprekingen is nu definitief besloten dat trainer Hug hes en Haarlem aan het einde van het lopende seizoen uit elkaar zullen gaan na een vruchtbare samenwerking, die ongeveer twee en een half jaar heeft geduurd. Beide partijen betreuren de ze stap. de heer Hughes, omdat hij niet licht een betere werkkring zal vinden, Haarlem, omdat het bestuur ervan overtuigd is dat het moeilijk zal zijn een waardige opvolger te vinden niet de inzet en de vakkennis die van gelijk niveau zijn als van de heer Hughes. Het is duidelijk dat bei de partijen als vrienden scheiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9