rtGENDAe WALCHEREN Horecaf-protest tegen lunch in internaat Gymnasiasten op de planken in de schouwburg SK BLOKKEUKEN 378,- incl. btw. MODESHOW ,R1TA' MET OPTREDEN VAN WILLY EN WILLEKE ALBERTI Districtskantoor WMZ te Vlissingen 27 mei in gebruik Excelsior' tweede, Volharding' derde op topconcours KNF Bromfietser bewusteloos lan^s de weg Zeeuwse Koorschool bij concert van Brassband ,0nda' Delta-band trad op met harmonieorkest ,0ns Genoegen' DE SMOKING-COLBERTS van de brassband ONDA NV R. DETERMEYER KLUK-KLUK OP OORLOGSPAD TIJDENS DE 16E Z0NNEVELDRIT CDU: VOOR DE HORECA KREDIETEN ONDER GUNSTIGE VOORWAARDEN HAANDAG 9 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (ADVERTENTIE) MIDDELBURG Enige hoiuler- deii toeschouwers en toehoorders trotseerden saterdag m iddag even na vijf uur de koude om op de „de steentjes' voor het stadhuis getuige te zijn van het gecombi neerd optreden van de stafband cmi het Leger des Ileils uit, Am sterdam en de Middelburgse brass- land .Onda'. Het. was voor het cerst dat liet stafmuziekkorps samenspeelde met een niet-Leger ito Heils-brassband. Beide korpsen waren om beurten ,vlend via de Korte en Lange foordstraat naar de Markt ge marcheerd. yoor het stadhuis werd een kort uonramma van marsen en kora- ffii" uitgevoerd door beide bands afzonderlijk. Zo speelde de staf- 4,1,1 d onder leiding van majoor C. yieiiioland onder meer de Kro- tingsmars uit de profeet van lf derbehr, terwijl Onda ,The Standard of St. George' liet horen, gezamenlijk voerden de beide korp sen een <Z; ietal hymntunes uit, daarin afwisselend, geleid door de dirigenten majoor Nieuwland en G. Cevaal. Ma het concert marcheerden de 'heide korpsen via de Langeviele naar het repetitielokaal aan de Heerengracht, daarbij gezamenlijk spelend. In verband met de tijd de stafband moest naar Goes tiiKS een wat kortere route dan de geplande gekozen. Voor een ver sing van het Goese concert zie men pag 2. Op de foto: het open- tuchtcoiicert voor het stadhuis. Foto PZC). Minder gereformeerden in Vlissingen in '69 VLISSINGEN Het aantal gerefor meerden in Vlissingen is in 1969 met 27 selen verminderd. In 1968 was er nog ~n toename met 55. maar die ontstond rrijwel uitsluitend doordat een veertig tal gereformeerden uit Koudekerke tot Vlissingen toetrad. Het aantal ingekomenen was in 1969 echter geringer dan het aantal gerefor meerden dat Vlissingen verliet. De ge reformeerde kerk kreeg voorts te ma ken met 33 leden, die zich aan deze i;rk onttrokken. Van hen gingen negen nleden en één belijdend lid over naar ervormde gemeente, één dooplid naar oe chr. gereformeerde kerk en achttien iwpleden alsmede drie belijdende leden mtrokken zich volledig aan enig kerk verband. Zij' lieten zich dus ook niet naar en andere kerk overschrijven. Voor de heer G. Huser van het kerkelijk bureau der gereformeerden in Vlissingen reden om in ,In en om de kerk van Vlissingen.' de Vlissingse pagina in de Zeeuwse kerkbode, op te merken: ,Dit is een zeer ernstige zaak, en er zullen waarschijn lijk ook dit jaar, indien God het niet verhoede, nog meer volgen.' Over het onderling kerkelijk verkeer schrijft hij nog, dat vijf doopleden en wee belijdende leden van de hervorm de gemeente- overkwamen naar de gere formeerde kerk, die er bovendien twee doopleden en vier belijdende leden bij kreeg van chr. gereformeerde zijde als mede één dooplid van de evangelisch- Lutherse gemeente. Het totaal aantal «reformeerden m Vlissingen is thans 1312 belijdende leden en 1016 doopleden, tegen respectievelijk 1310 en 1045 in 1968. VLISSINGEN' Horecaf, de Ne derlandse bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café en aan verwante bedrijven, heeft in een brief aan ged. staten van Zeeland met klem geprotesteerd tegen het feit, dat na <le overdracht van de tweede dubbeldekker Prins Wil lem Alexander' op 11 maart a s genodigden een lunch zal worden aangeboden in het internaat .On ze vloot', waarbij de. bediening zal Seschieden door leerlingen van de )e Ruytorschool'. Horecaf. die dit een paracommer- ciële activiteit op horeca-gebied noemt, wijst erop, dat de toestand in de Zeeuwse horecabedrijven verre van rooskleurig is. Het ser veren van een lunch als genoemd is een ernstige vorm van oneer lijke concurrentie, zo wordt in het schrijven gesteld. Bij vorige over drachten werden voor de lunches e. d. steeds Zeeuwse horecabedrij ven ingeschakeld. Een opdracht zou ook dit keer door vele be drijven en hun personeel dank baar zijn aanvaard, aldus schrijft Horecaf aan ged. staten. MAANDAG 9 MAART HOEK Gemeentelijke gehoorzaal: vergadering van de gymnastiekvereni ging VEK. •MIDDELBURG Gasthuis, 19.45-20.45 uur: uitzending radio Walcheren. Schouwburg. 20 uur: toneeluitvoering ,De Gijzelaar'. De Eendracht, 20 uur: vergadering christelijke kruideniersbond. SEROOSKERKE (W) Verenigings- MIDDELBURG De Middelburgse gymnasiasten vereniging .Nihil Sine La hore' lüeld zaterdag haar traditionele feestavond in de Middelburgse schouw burg. De praeses der vereniging, Mark Dierikx, zei in zijn openingswoord dat de realisering van deze feestavond in het begin op losse schroeven was komen te staan, doch dat het uiteindelijk toch weer was gelukt een feestavond te organïse- De leerlingen hadden het toneelspel .Het kabeltouw van T. M. Plautus ingestu deerd. Het stuk speelde zich af in de Noordafri- kaansc kustplaats Cyrene. Een oude heer uit Athene, Daemones. die als bal ling te Cyrene verbleef, vindt na vele ja ren zijn dochter terug. Zij was nu eigen dom van de slavenhandelaar Labrax. uitstekend gespeeld door Albert Dekker. Ook Sceparnio, een slaaf van Daemones, werd door René Wilderom met volle in zet gespeeld. De belangstellenden in de zaal gaven met hun hartelijk applaus aan het slot van hun waardering blijk voor het spel van de acterende gymnasiasten in het stuk, dat onder regie van mevrouw A. A. Scheltens-Koops nader gestalte kreeg. Mevrouw Scheltens, die reeds eer der tot erelid van de vereniging was be noemd mocht nu uit handen van de praeses een erepenning in ontvangst ne men. De bouwers van het prachtige decor van de Venustempel werden eveneens in de hulde betrokken, De schoolavond werd afgesloten met een bal waarbij ,The La zy River Jazz band' voor de omlijsting zorgde. gebouw, 19.30 uur: ouderavond christe lijke lagere school ,De Wegwijzer'. SIXT-ANNALAND Zaal Rijnkers, OOSTKAPELLE Jaarvergadering NCVB De NCVB afdeling Oostkapelle vierde haar jaarvergadering in het CNV vakan tieoord Alhier. De leiding was in han den van mevrouw Van 't Veer-Quakke- laar. Uit de jaarverslagen bleek dat de afdeling op een goed jaar kan terug zien. Mevrouw A. Bimmel-Francke ver zorgde een meditatie. Vervolgens werd een gevarieerd programma afgewerkt van voordrachten en een toneelstukje .Zij kwamen in de avond'. Mevrouw De Kleine-Coopsen had de inleiding bij een spel. Dit alles omlijst door zang van een koortje samengesteld uit ïeaen der afdeling. De eerst voigende vergadering werd vastgesteld op 24 maart aanstaan de. Dan zal ds. kkel uit Vrouwenpol der een lijdensmeditatie houden. Er was veel belangstelling ook van afgevaardig den. voor deze geslaagde jaarvergade ring. Officiële publikaties Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de raad lm zijn vergade- minvg van 23 februari ■1970 heeft vastgesteld de verordening tot toekenning van een gemoetkomtng in de verhuiskosten bij het verlaten van krotten en andere slechte ntngen en ter bevordering van de doorstro- goedkope naar duurdere woningen, van deze verordening kan een gemoetkomtng worden verstrekt in verhuis kosten mits voldaan wordt aan de in de ver ordening opgenomen voorwaarden. Nadere -.rvUchttagen en aanvraagformulieren kunnen worden verkregen ter gemeentesecre tarie. kamer -15. Middelburg. 4 maart 25*70. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, drs P. A, Woiters. - J. Hooïj. VLISSINGEN Voorbereidingsbesluiten De burgemeester van VSlssingen maakt inge- _e artikel 21. ïid 2 van de wet op de n lelijke ordening bekend, dat ingaande 11 ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken (Bureau Ruimtelijke Ordening, kanier 130) voor een ieder ter inzage liggen de besluiten .van de raad van deze gemeente 27 februari 4970 nummer 8 en numro waarbij is vertelaard, dat wordt voorbereid: sn herziening van een gedeelte van he' wederopbouwplan Breewaiterstraat: ien bestemmingsplan voor de binnenter reinen in de bebouwde kom van Oost-Sou burg: en ander zoals op de bij die besluiten be horende kaarten is aangegeven. Vlissingen, 4 maart 1970. De burgemeester voornoemd, D. Roemers. geheel geplastificeerd, lang 170 cm, compleet met roestvrijstalen blad. A. DE JAGER-TOLHOEK N.V. SHOWROOMS: Korte Noordstraat 1 Middelburg Geopend maandag t m vrijdag van 8.00-17.30 uur Houtkade 7, Goes Geopend maandag t m vrijdag 8.00-17.30 uur, zaterdags van 10-12 uur Dertigjarig jubileum modehuis Rita GOES Met een grote gevarieerde mo deshow en met het optreden van Willy en Willeke Alberti vierde modehuis Rita (met vestigingen in Bergen op Zoom. Goes en Vlissingen) in de Prins van Oranje vrijdagavond het dertigjarig be staan. Willeke Alberti zong niet alleen, zij showde ook een aantal jurkjes, onder andere een wit kanten jurkje met fran jes aan de mouw en een wit angora jurkje met een roze angora mouwloos jasje. liaar mooiste jurk showde ze pas aan het eind: eeD kort eenvoudig wit bruids jurkje niet een kanten cape erover; de entourage voor haar laatste nummer .Morgen ben ik de bruid'. In de show zelf een groot aantal jurkjes, van mini tot maxi en veel deux-pieres en hroekpakken, in een fijn vlot tempo ge showd. De opening van de show was een gebloemd dun jurkje met lange mouwen waarover een lang openvallend vest werd gedragen, het slot was een serie bruiden. Bij de bruidsjurken was ook een model met heel strak kanten lijfje en een wijd uitwaaierende rok van tule met r roosjes. Wat de kleuren betreft: er was veel veel rood en veel oudroze. Rood: een tuniekpak voor de wat grotere maten, een maxi vïstram jas en veel als tweede VLISSINGEN De burgemeester vaci Vlissingen brengt openbare kennis, dat zijn ingekomen twee rerzöcfcer. van cc gc.-neonte VKsetr vergunning tot het bouwen van er fchsKJC houten noodschool aan de Oostelijke Bermweg en tot het uitbreiden van de be staande noodschool aan de Van Raaltestraa' met twee lokalen. De bouwplannen, waarvoor de egvraagde vergunningen moeten dienen zijn niet In overeenstemming met respec tievelijk het ui:bre:dmgs?ian in hoofdzaak Vlissingen 1953 en het bestemmingsplan Paau- wenburg. B en w zijn, op grond van artiekl 17 van de wet. op de ruimtelijke ordeimg, voornemens voor een termijn van ten hoogste vijf jaren vrijstel Mug te verlenen van genoemde be stemmingsplan. De bouw- en situatietekenin gen liggen vanaf 10 maart 1970 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afde ling algemene zaken van de gemeentesecre tarie (kamer 130). Gedurende bovengenoemde termijn hebben rechthebbenden op aangren zende on nabijgelegen gronden gelegenheid schriftelijk bezwaren het verlenen van deze vrijste'Hhnigen bij burgemeester en wethouders indienen. Vlissingen. 2 maart 4970. De burgemeester voornoemd, D. Roemers. kleur in een groot aantal jurken. Wit: in een kort lakjasje, een chic complet en ook als .tweede kleur'. Oudroze was vooral veel te zien In de afdeling pakjes en jurkjes voor de wat oudere vrouwen in klassieke stijl. Ook lila werd getipt als modekleur. Vijf mannequins kwamen gelijktijdig op in verschillende jurkjes en pakken. De show was in drie series verdeeld: één met hippe kleding, waaronder vïstram pakken, mini-jurken, er jumpsuits; één voor de jonge vrouw met veel goedzit tende tuniekpakken en mantels en één voor de grotere mater met veel deux- en trois-pieces. De kapsels en pruiken kwamen van kap salon Elegance en de firma Bruel zorgde de bruidsboeketten. Tussen de diverse gedeelten van de show traden afwisselend Willeke en Willy Al bert! op en zij beslotet. met een gezamen lijk optreden. De show komt dinsdag 10 maart naar Vlissingen. Bil de foto: Een beela uit de jubileum- show van .Rïta'. (Foto PZC) MARKTBERICHTEN VEILING ROTTERDAM Aardappelen 21—33: andijvie 92—107; Scroten 19—25; grote peen I19: peterselie 13—22: prei CO—83; selderij 6—13: sla 17—24. spinazie 122148; uien 4861; spruiten I A 95--128; 1 B 137; I D 84—135: witlof I A 107—132: II A 9) '143; II B 76—95 Aanvoer witlof 26 ton. ARNHEM Het. Zeeuwse koperorkest .Excelsior' uit Kloetïnge landskam pioen in 1969 heeft zaterdag op het topconcours van de Kon. Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfarege zelschappen in het Arnhemse Musis Sa crum de tweede prijs behaald in de sec tie fanfare met 143,5 punt. Eerste in deze sectie werd de fanfare .Na lang streven' uit Klaaswaal met 157 punten en derde het fanfarekorps ,De Eendracht' uit Eerbeek met 140.5 punt. Derde in de sectie harmonie werd .De Volharding* uit Zaamslag niet 145,5 punt. 1 Eerste harmonie werd de koninklijke harmonie .Oefening en Ontspanning" uit Beek en Donk. Dit korps behaalde ook het hoogste aantal punten van het con cours: 167,5 punt. Tweede harmonie werd .Advendo' uit Lochem met 154 pun ten. Ds G. S. Oegema nam afscheid IJZENDIJKE Een inwoner van Brea kers, A. N. is zondagavond bewusteloos naar het ziekenhuis van Oostburg ge bracht. De man werd overdekt met bloed liggend naast zijn brommer gevonden op de Oranjedijk tussen IJzen- dijke en Schoondijke. Vermoedelijk heeft hij een hersenschudding opgelopen. MIDDELBURG In een vrij goed be zette Concertzaal concerteerde vrijdag avond de in een nieuwe, wijnrode con certsmoking gestoken Middelburgse brassband ,Onda'. Gastensemble was het jongenskoor .De Zeeuwse Koorschool' uit Goes. Evert Heyblok en zijn zingende ma troosjes wisten het publiek te verove ren met een gevarieerd programma, dat geopend werd met een stralend, goed ge nuanceerde .Sound the Trumpet' van Purcell. Via Schubert en Mozart zong het koor zich naar een charmante serie volksliedjes, waarvan vooral het Japan se en Russische liedje opvielen door hun effecten. De Radetskymars van van Arnemuiden giften moest geven, waaronder een so- rwemn listisch gezonden ,Ave Maria' en ,An der 1! Schónen" Rlanen Dcnau'. Het program- JHSHTCAS te «-"IT, Het propra-i* ifsi nam zondag afscheid van deze kerk. Hij wordt predikant in De Wilp. Dat ge beurde in een stampvolle gereformeer de kerk,waarin vijf sprekers het woord voerden. De heer J. K. Steketee uit Arnemuiden sprak namens de kerkeraad en bracht de scheidende predikant en zijn vrouw dank voor het werk, met zoveel liefde voor de kerk gedaan. Namens de clas sis Middelburg en de gereformeerde kerk van Meliskerke sprak ds Th. de Kok uit Meliskerke. Verder voerde burgemeester A. Hack van Arnemuiden het woord en de heer J. D. Oozijnsen, directeur van .Het ZA- veen Schor'. Namens de hervormde ge meente van Arnemuiden en Nieuw- en Sint-Joostland sprak ds G. Post uit Ar nemuiden. De tekst van de afscheids- ■ediking van ds Oegema was gekozen t Bzechiël 37, vers 10 De bevesti- ng en intrede van ds Oegema in De 'ilp is 22 maart. VLISSINGEN Burgemeester drs D. Roemers zal op woensdag 27 mei, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de raad van commissarissen van de NV wa terleidingmaatschappij Zeeland i o, het nieuwe districtskantoor aan de Presi dent Rooseveltlaan te Vlissingen offi cieel openen. Aan de ingebruikstelling- van het gebouw gaan een begroeting en een openingswoord vooraf, die in sporthal zullen worden uitgesproken. Om kwart over vier zal burgemet Roemers in het bijzijn van genodigden de openingshandeling verrichten- Ledenvergadering Veilig Verkeer MIDDELBURG De afdeling Middel burg en omstreken van de vereniging voor veilig verkeer belegt op donderdag 19 maart, 's avonds om acht uur in het Ned. Koffiehuis de algemene ledenver gadering. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Aftredend zijtn mej. Joh. de Nood en de heren J. Geleijns' en M. Reneman. De laatste heeft zich niet herkiesbaar gesteld. Tij dens deze bijeenkomst zullen voorts en kele fiilms worden vertoond. V erkiezingstournee WD- statenkandidaten VLISSINGEN Het Vlissingse Schel- dekwartier bood zaterdagavond nauwe lijks genoeg plaats aan het publiek dat de jaarlijkse grote uitvoering van de koninklijke harmonie ,Ons Genoegen' kwam beluisteren. En bekyken niet in de laatste plaats, want de Delta-band in ziji nieuwe gala-uniformen en het Groot Vlïssïngs majorettenpeloton wa ren oogtrekkers van de eerste orde. In het algemeen kon men zien dat de optre dens gaaf van opzet waren en dat de musici alles aan dit jaarlijkse hoogte punt gaven wat er aan muzikaal ver- moren in hen zat. Als eerste noemen fn verband met de komende statenver- we de groep routiniers onder leiding kiezingen organiseert de VVD openbare 7?\°bureemeest"'- van de heer M. C. Vuycb, de Delta- bijeenkomsten on kennis te make met band Het was opmerkeUjk dat veel er- u? komende statenleden. Binte hjst- varing in binnen- en buitenland de-aanvoerder Schlingemann zi jn d:t de ze formatie goed heeft gedaan. heren Hoekstra, Lanoheer, Moer mond, De blokfluit? roep van de heer A. C. Elenoaas en mevrouw Van de Louwerse opende de avond. gert-achout. Na een a-minuten De heer Louwerse voerde ook de di- spraak door de kanadaat uit het gebied, rectie van de jeugdharmonie .Van j waar de bijeenkomst plaats vindt, ir modern naar klassiek bleek voor de- het woord aan de kiezers voor het ver- ze spelers maar een klein spron getje te zijn. w,volwassen' harmonie bracht onder leiding van de heer A. Klemepier op zich al een vrijwel avondvullend pro gramma- De .middenmoot van de uitvoering was gelegd voor een gezamenlijk optreden van het Groot Vlissings majorettenpelo ton en de Deltaband. Succes was bij voorbaat verzekerd voor een dergelijk evenement, dat tussen alle muziek een hoofdstuk apart vormde. ma was geopend door de tamboersgroep van .Onda', geleid door Jos Jacobse. De seniorenband van .Onda' onder lei ding van Cees Cevaal opende zijn op treden met de mars .The Standard of St-George' van Alford. De band onder scheidde zich verder in gedragen ge speelde hymntunes uit Wales en een eerste uitvoering van de Amerikaanse swingmars .Bandoiogy' van Osterling; 'erkjes. die goed uit de instrumenten kwamen. Het jeugdorkest ran .Onda' getraind door Paul C. van Belzen en gediri geerd door Cees Cevaal bleek over een fraaie .brasssouna' te beschikken. De mars .The Standard', drie hymn tunes, en een Iers volksliedje kre gen van de jeugdige muzikanten een prima vertolking. De seniorenband speelde een tweetal suites van Eric Ball, de suite ,Four little maids' van Carr en een selectie uit .Stradella' van Von Flotow, werk jes, die op een klein slippertje in .Three Songs' na (dat overigens goed werd opgevangenvrij goed en met élan wer den vertolkt. In de finale traden tamboers, jeugdor kest en seniorenband gezamenlijk op. De muzikanten kregen een dankbaar applaus. De waarnemend voorzitter van de Brassband Club Nederland, de heer G. C. van Loo praatte de diverse num mers aan elkaar. Aan het slot van de avond sprak .Onda's' gastvoorzitter de heer A. den Boer een dankwoord. De ziekenomroep Walcheren maakte opna men van het concert. krijgen van informatie omtrent het wd standpunt over ieder genoemd onder werp. De bijeenkomsten vinden achtereenvol gens plaats: 10 maart Scherpenisse, in de .Gouden Leeuw', 12 ma-art Vlissin gen, Sbrandlhotel, 13 maart Zierikzee, Mondragon en 16 maart Oostburg. (ADVERTENTIE) werden vervaardigd door de Kerkstraat 9 - Missingen Telefoon 01184-4386 Zeeuwse recreatie intensiveren 1930 uur: jaarvergadering coöperatie ve diepvries vereniging. STAVENISSE Kleuterschool. 19. uur: vergadering .De van der Lek de1 Clercq kleuterschool'. THOLEX Verenigingsgebouw. 19.30: uur: verkiezingsbijeenkomst CHU. ZIERIKZEE Hervormd verenigings gebouw: ouderavond meester Bakker- HULST Boekhandel Van Geyt, 9-12 en 13-18 uur: tentoonstelling werken Tine Aafjes-Wesseling. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 u Sertana, kill zo lang je leeft, 18 jaar. GOES Grand, 20 uur: Penduli 18 jaar. MIDDELBURG City. 20 uur: Sex en chantage. 18 jaar. TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Ik een vrouw. IS jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: The love bug, alle leeftijden. OPGAVEN VOOR OF INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEKi G. VAN OORSCHOT P/A PZC VLISSINGEN - TEL. 01184-51 <4. MIDDELBURG Wanneer van avond te Goes het startsein wordt gegeven voor de verloting, die tra ditioneel is verbonden aan de or ganisatie van de 16e Zonneveld- gezelligheidsrit, dan kunnen de or ganisatoren beginnen met de rug gesteun van alvast een succes by voorbaat. Dit succes heeft dan wel geen betrekking op de te houden verloting waarop men uiteraard óók hoopt maar wél op het af- wachtingsprogramma, dat t-ydens de finish van de rit telkenjare wordt georganiseerd op het amu- sementsterrein nabij het zeehos pitium Zonneveld' te Oostkapelle. Dezer dagen kon nl. definitief het contract worden getekend waar mee men zich verzekerde van de medewerking van Herbert Joeks in zijn creatie als KIuk-Kluk. Zoals bekend tracht het comité .Zonne- veldrit' een jaar voor het afwachtings- programma een bekende tv-figuur aan ie trekkeh, die vooral voor de kinderen een belangrijke noot van het program ma moet zijn. Vorig jaar was men al bijzonder belukklg met het optreden van Lou Geels, doch men dacht incidenteel met een uitschieter te doen te hebben. een aantal onderhandelingen waarbij veel medewerking werd ontvan gen van de heer A. R. Marquinie van het gewestelijk arbeidsbureau kon ook nu weer een gelukkige keus wor den gemaakt. Te meer ziet men het optreden van Kluk-Kluk' als een propaganda voor het afwachtingsprogramma, omdat de populaire tv kinderserie ,Pipo de Clown' begin mei weer op de vader landse beeldbuis gaat verschijnen. Nadat om 13.00 uur op 18 mei in de middag de officiële opening van deze zestiende rit heeft plaatsgevonden gaat men woei' trachten een voor-elk-wat- wils amusementsprogramma op te bou wen, waarvan nu al een gedeelte voor rekening van Herbert Joeks gaat komen. I Zoals gebruikelijk wordt daaromheen j weer een muzikaal vertier gepland waar over momenteel nog niets met zeker heid kan worden vermeld. Uiteraard zal worden getracht hiervoor weer een ol'i meerdere Zeeuwse muziekkorpsen aan te trekken. Evenals vorig jaar zal weer worden ge tracht de opening te laten verrichten met medewerking van Herbert Joeks en een tclofonisch contact dat reeds plaats had deed vermoeden dat men hierop wel kon rekenen. Hel verdere verloop zal dan ongetwijfeld weer wel de no dige drukte teweeg gaan brengen rond om .Zonneveld' en het amusementster- rein bij kasteel .Westhove'. Overigens toonden de organisatoren zich buitengewoon tevreden met het feit dat de belangstelling van dergelijke arties ten voor optredens welke ten bate ko men van charitatieve doelen zich in een stijgende lijn bevindt. ie gereformeerde kerk te vormden zestien ruiters met hun paarden een erehaag voor twee leden van de Veeree Dijk- ruiters, de heer J. Breel en mej. H. Timmerman, die zaterdag in het huwelijk traden. T emporisering van rente en aflossing I VLISSINGEN Zeeiand moet in de eerste plaats recreatiegebied zijn en .liet inausiricgemed. Dit meent de L'Dl, jij monde van de lijsttrekker bij de aanstaande statenverKiezingen in Zee- .and, de heer dr. J. F. F. Kreugel uit Joes. Niet dat de CDU de Industrie alt Zeeiand wil weren, maar laai hei .an schone industrie zijn. Vrijdagavond aette de heer Kreugel, Dijgesiaan uoor -iet tweede kamerlid mr, n. C. J. Kro- .tenburg, in hotel Britannia te Yiissin- ,en do standpunten van de CDU uit- -om betref tenue de recreatie en de huro- ja. Dat deze UedrijfsvaK een oetang- ijke piaats inj ue CDU uineeim, hujni .vel uit het feit dat er op de kanui- uatenujst twee veriegenwuuruigei's on ae noreca-seetor voornomen, ue heren F. A. J. Standaeri te Xerneuzen en o. .1. B. Westenoerger te Domourg. je heer - Kreuge. ziet ^eeiauu ais net recreatiegebied bij uitstek, maar er wordt e weuiig adugeuaaii om net aauu- celijk te manen. tUj zou et una. -is eventueel scateniiu voor willen ïjve- .en dal er voor de horeca KreuieLen ander gunstiger voorwaarden ter oe- .cnikkuig komen, waarbij aan met na- .nc geuacht wordt aan leiiiporisermg .an rente en ariossing. De CDU hoopt .liermee de uitbouw van de recreatie ce stimuleren en het particulier initia tief, (waar de verbeteringen uneinueujk uit voort moeten komenj te intensive ren. Wanneer de CDU een zetel in de provinciale staten weet te bemachti- i gen, wil men met een puntsgewijs pro gramma komen met mogelijkheden ter verbetering recreatie en horecaklimaat. Bezwaar maakt deze partij tegen het feit dat buitenlandse concerns (met name Hilton) door overheidssubsi- horecabedrijven. integendeel, r dat de buitenlandse concerns evenmin subsidie krijgen. Mr. Kranenburg stelt zelfs wat scherper vast: Eerst moet onze eigen horeca dood gaan en dan mag een buitenlands concern met overheidssteun een groot bedrijf vestigen'. De heer Kreugel motiveert dit program mapunt van de CDU met de delande tendens in de horeca Er wordt per jaar in Nederland ruim een miljard gulden in de horeca verbruikt, terwijl er per jaar ver boven de twee miljard gulden vanuit Nederland naar het bui tenland gaat. Voorts wil de CDU be vorderen dat er ook buiten het sei zoen meer in de recreatieve sector valt te beleven, zodat men er makkelijker toe komt om ook in bijvoorbeeld de wintermaanden eens een long-weekend in Zeeland door te brengen. Men denkt bij dit alles niet zozeer aan casino's en dergelijke, maar meer aan ontspan ningsmogelijkheden voor de midden standsrecreant- Dat moet dan ook .veer niet iets als een pretpark zijn, want dat past naar de mening van de heer Kreugel niet in het beeld van Zeeland. Tenslotte zij nog opgemerkt dat de CDU bij dit programmapunt niet alieen de aandacht vestigt op Zeeuwsch-Vlaande- ren. Walcheren en Schouwen maar ook op Goeree-Overflakkee. welk eiland te zijner tijd bij een provinciale herinde ling mogelijk tot de provincie Zeeland kan gaan behoren. Bijbelgenootschap houdt vergadering De afdeling Nieuwland van het Neder lands Bijbelgenootschap houdt een ver gadering op maandag 16 maart in ae pastorie aan de rijksweg. Aanvang half acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 5