MrVanAartsen over Saeftinge Kerk mag uitspraak doen over bijv. belastingverlaging Hoek zet vaart achter zwembad Kandidaatstelling voor de raad volgens democratische regels Belgen bekeken in Vlissingen fregat Tjerk Hiddes' 4 Ondertunneling Niet achter DEZE MAAND EERSTE PAAL Bouwkosten ruim miljoen gulden PARTIJLEDEN HEBBEN HET LAATSTE WOORD Jaarvergadering VBNA Zeeland 00STBURGS RAAD ZORGDE VOOR GEMEENTE NA HERINDELING Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 MAART 1970 ADVERTENTIE) Ds Strating in debat met A. J. Kaland: Verschil in visie op begrip kerk Verkiezingsavonden van D'66 MIDDELBURG Na enkele uren dis cussiëren toverde mevrouw Van der Wel- Beije toeh nog een tegenstelling tussen ds H. M. Strating, directeur van het hervormd maatschappelijk werk in Zee land en CH-gedeputeerde A. J. Ka land tevoorschijn. De heren Kaland en Strating waren op uitnodiging van de hervormde jeugdraad in Middelburg aanwezig tijdens een debatavond over •kerk en politiek'. Mevrouw Van der tV el stelde, dat bij vele zakelijke beslis singen menselijke overwegingen op de achtergrond meespelen. In dit verband noemde zij de reeds eerder ter sprake gebrachte belastingverlaging or -cor rectie: .Die kun je veroordelen, omdat je vanuit je geloof vindt, dat dat geld voor andere zaken moet worden ge bruikt'. Ze vroeg zich af of de kerk over een dergelijke zaak een uitspraak kan doen. Ds Strating had reeds gesteld, dat hij het jammer vond, ,dat we met z'n allen 900 miljoen minder opbrengen voor bijvoorbeeld woningbouw'. Toen mevrouw Van der Wel vroeg of de kerk hier over een uitspraak mag doen, antwoord de ds Strating bevestigend. De heer Kaland daarentegen achtte iets derge lijks niet tot de taak van de kerk be horen: ,Geen collectief standpunt.' In zijn inleiding had ds Strating ove rigens gesteld, dat zijn in dienst zijn van de kerk hem geen bepaalde verant woordelijkheden ten aanzien van de po litiek oplegde: Jn de eerste plaats het bekendmaken van het aspect van de medemenselijkheid'. De heer Strating stelde, dat de kerken als taak hebben mee bij te dragen aan de ontwikkeling de samenleving. Hij benadrukte hierbij het verband tussen geloof en me demenselijkheid. die als een opdracht voortvloeit uit het evangelie: ,Hei evangelisch motief is basis van de me demenselijkheid. De mensen die weten, dat Jezus knielde om de voeten van zijn discipelen te wassen hebben met dat voor ogen iets aan de wereld toe voegen'. De neer Kaland belichtte allereerst zijn politieke keuze, die mede voortkwam uit een opvoeding met zondagsschool en knapenvereniging: ,Ik vind het nog steeds belangrijk, dat in de CHU men sen met dezelfde levensinstelling met een grote mate van verdraagzaamheid samenwerken'. Op de vraag of de kerk als instituut de politiek en de politici kritisch moet begeleiden stelde de heer Kaland, dat hij wel eens bang was voor een te zwaar aceent op die taak: ,De kerk moet zelfs protesteren en waar schuwen als dat nodig is. Maar ik hoop dat de kerk ook nog iets anders heeft, namelijk troost voor degenen, die in nood zitten'. De heer Kaland zei te ho pen dat de kerk ook nog zou toeko men aan .het andere welzijn', toen hij sprak over een al of niet bestaande spanning tussen welvaart en welzijn: .Het welzijn kan alleen dan aanwezig zijn als er een redelijk welvaartsniveau is. Collectieve behoeften vragen ont zettend grote offers. En die kunnen slechts geleidelijk worden opgelost door gezamenlijk de mouwen op te stroDen en daarmee ook het eigen inkomen te vergroten. We zrjn er niet als we de grote vermogens confisqueren'. Er ontstond nog even een vinnig de batje toen de heer Kaland stelde, dat hij bp mensen met een klein inko men vaak een vorm van wc/zijn is. die men bij miljonairs niet aantreft: Jk dacht, dat als ik vanuit een christe lijke visie aan politiek wil doen met Ba als democraat moet je tegemoet. beide benen op de grond moet staan, komen aan de wensen uit de samen leving en die wensen kosten altijd geld. Dat is bij de kerk niet zo. Bij de dooi- Christus verkondigde wel- zijnsvorm gaat het om het vrede heb ben met God en je naaste'. Ds Strating: ,Daar ben ik hot niet mee eens. Vrede met God houdt in zorg om de naaste. Ik will welvaart en welzijn niet los zien van el kaai-'. Drs Beinema kwam terug op de door ds Strating benadrukte medeverant-i.,,TI.T.T,I woordelijkheid van de bestuurde tegen- P - ~7 verband met de over de bestuurder: ,Als bijvoorbeeld de d.® overheid doorrast ondor het juk van de 'J" ,n komende vo ir,dustric moet de hargerü dal niet door'"™ openbare verkicnnes-avondeii middel van een uitgShmide Informatie unDllt ««Ptand. voor een steuntje in de rug van de De eerste wordt in Goes gehouden, in overheid kunnen zorgen?' De heer Ka- hotel restaurant .De Korenbeurs' op land liet hier blijken een andere visie vrijdag 6 maart aanstaande. Op deze te hebben op de betekenis van het be-]avond zal het 2e kamerlid voor D'66, grip kerk: ,11» wil de kerk zeker niet zien als een organisatie zoals bijvoor beeld de consumentenbond er een is. Slot van pagina 1 situtatie van zeehavenbeheer, waar in vier gebieden worden onderschei den: de noordelijke delta (Rotter dam en omgeving), de zuidelijke del ta (Westerscheldebekken), het Noord- zeekanaalgebied en het noorden van de Eemsmond. ,Het ligt voor de hand dat het zuidelijk deltagebied naar een nauwe samenwerking streeft met liet Belgische havengebied', aldus mir Van Aartsen. .Indien in België een samenwerking tot stand zou kunnen komen tussen de havenbeheerders zoals in Neder land groeiende is, zou een overleg moeten worden gecreëerd tussen het Zeeuwse en het Belgische havenbe heer. Tot heden zyn hiertoe nog geen vormen gevonden. Zulke contacten wenst men nu nog slechts over Den Kaag en Brussel te laten lopen.' Toch zag de commissaris der koningin wel mogelijkheden en hij stelde daarbij als voorbeeld de regionale contacten in de vorm van commissies over ruim telijke ordening binnen Beneluxver- band. Bij de onderhandelingen tussen Bel- gië en Nederland over het Baalhoék- kanaal maakte de heer Van Aartsen een aantal kanttekeningen. Hij stelde vast dat er in Zeeland een aantal wensen leeft, dat direct met de uit voering van het plan te maken heeft. Van het begin af zal met ondertun neling van het kanaal op een of meer «Iaatsen rekening moeten worden ge- ouden omdat dit kanaal oostelijk- Zeeuwsch-Vlaanderen in tweeën deelt. Billijk vond mr Van Aartsen het ook dat waarborgen worden gevraagd voor de bestrijding van grensover schrijdende luchtverontreiniging als gevolg van sterke uitbreiding van de haven- en industriegebieden op Bel gisch gebied. In zijn toespraak voor de Ajntwecpse kamer van koophandel ging de com missaris ook nog in op de Rotter damse en de Zeeuwse positie in het Overlegorgaan zeehavenontwiückeling zuidwest-Nederland. Hij verklaarde de min of meer gereserveerde hou ding van Zeeland tegenover de Rot terdamse plannen voor haven- en in dustrieterreinen in de Hoeksche Waard door erop te wijzen dat het de heer A. de Goede, spreken over de landelijke politiek en het belang van de statenverkiezingen daarbij, terwijl de heren J. Roodenburg en H. Kapen- ga, respectievelijk nr. 1 en 2 van de Zeeuwse kandidatenlijst van D'66 de ty pisch Zeeuwse problemen bespreken. Op donderdag 12 maart zullen in Zierikzee, in ,Het huis van Nassau' de heren Roodenburg en Kapenga het woord voe ren. Tenslotte houdt" D'66 in Middel burg een openbare bijeenkomst op vrij dag 13 maart in de boven-foyer van de Schouwburg aan het Molenwater. Hier zal het D'66-2e kamerlid mejuf frouw mr, A. Goudsmit spreken en bo- vendin de heren Roodenburg en Kapen- ga. De bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Westerscheldebekken als alternatief kan dienen voor Rotterdam ten be hoeve van die industrieën, die geen behoefte hebben aan havenaccommo datie voor het zeer diepstekende schip. ,Om misverstanden te voor komen wil ik daaraan toevoegen', aldus de heer Van Aartsen, ,dat het niet onze bedoeling is dat Rotter dam en zijn ontwikkeling definitief moet worden afgegrendeld, dat elke uitbreiding voor de toekomst zou moeten worden afgesneden.' De gastspreker uit Zeeland ging er van uit dat het financieel niet mo gelijk zal zijn én in de HoeksChe Waard én in het Westerscheldebek ken tegelijkertijd de benodigde ont wikkelingen tot stand te brengen. .Daarom vrezen wij bij de uitvoering van de Rotterdamse plannen een ach terstelling, althans een ernstige ver traging van de ontwikkeling aan het Westerscheldebekken.' Het argument dat vele nieuwe industrieën vanwege het zogenaamde agglomeratie-effect zich juist in een grote agglomeratie willen vestigen is volgens de heer Van Aartsen juist. .Reden temeer om de nieuwe haven- en industriege bieden zo snel mogelijk tot zulke ag glomeraties te laten uitgroeien*. Hij had dam ook bezwaar tegen de teneur van passages uit het Rotter damse ,Plan 2000T', dat andere ha vengebieden dan Rotterdam op lange re termijn wel zover zullen zijn dat ze een groter deel van de taak van de Maasstad kunnen overnemen. .Wij menen dat reeds aanstonds die voor zieningen moeten worden getroffen om die agglomeratie-effecten, met na me tn het Westerscheldebekken te creëren. Dit gebied kan dan ook zelf standige ontwikkelingen krijgen en niet alleen als soort overloopgebied van Rotterdam te zijner tijd dienst doen.' het niet helemaal correct, dat de riool- belasting wordt verhoogd om een zwem bad ie bouwen. .Rioolbelasting hoort aan de riolering ten goede te "komen', betoogde hij. Voorzitter Van der Peijl stelde daar tegenover, dat dan voor een groot aantal zaken te weinig wordt be taald. HOEK Nog vóór de herindeling wil het gemeentebestuur van Hoek de eer-, ste paal slaan voor een openluchtzweni- Het scheelde maar weinig, of het bad met verwarmd water. Het plan 'oadplan kon niet door de Hoekse raad hiervoor kreeg dinsdagavond de goed- worden behandeld. Van de zeven raads- keuring van de gemeenteraad. Het waren er namelijk twee verhin- zwembad gaat ruim een miljoen gulden derd. Als er drie raadsleden verstek kosten. De jaarlijkse exploitatiekosten hadden laten gaan had de behandeling zijn geraamd op nuiin 1.5 ton. Om die op grond van de gemeentewet uitge- te kunnen dekken verhoogde de raad steld moeten worden, de reinigingsrechten van 20,- tot 25,- j per emmer en de rinolbelasting van'Bij de rondvraag attendeerde een van 25,- tot 50,- per aansluiting. ge raadsieden nog op de wateroverlast —Wvra Marijkestraat. krijgt een L-vormig bassin, waarvan Dhr. Van der Peijl zei dat het hier gaat de korte poot 25 meter lang is en de lange poot 41.5 meier. De diepte vari eert van 30 centimeter tot 2 nieter. Bij het zwembad komt een afzonderlijk kleuterbassin, een speelweide en een zonneweide. Het wordt gebouwd in de buurt van de sportvelden. In de toe komst wordt het zwembad een onder deel van het sportpark Hoek met on der meer tennisbanen en een aantal voetbalvelden. Bij de behandeling van het plan in de gemeenteraad zei waar nemend burgemeester J. van der Peijl, dat de gemeente in staat is het zwem bad zonder leningen te financieren. Het is de bedoeling het zwembad in de toe komst nog uit te breiden met een spring- kuil. Om deze voorziening direct aan te brengen ontbreekt op dit moment de financiële armslag. Het raadslid M. de Fritter zwaaide het college .de grootst mogelijk lof' toe voor het feit dat ze kans hebben ge- het zwembadplan voor de herin- om een van de weinige brandgangen in de gemeente die niet verhard zijn. Hij beloofde te onderzoeken of daar vóór de herindeling nog iets aan kan wor den gedaan. BRANDJE IN HOTEL IN TERNEUZEN TERNEUZEN Bij een brandje in het - Terneuzense hotel .Scaldis' aan de Schuttershofweg is dinsdagmiddag lich te schade ontslaan aan enkele kamera. t Daarbij werd onder meer een kast ver- nield. Het vuur ontstond toen de. elge- - naar op de begane grond een open haard - stookte. De vonken bereikten via ée,„Illl,t(n„H„m deling .rond' te krijgen. Hij ze: daar schoorsteen een vloerbalk, waarbij een 'IJ n_"' '111e'"en 0 de verhoging van de reinigingsrechten begin van brand ontstond in kamers op L mening kunnen ge\en en de rioolbelasting graag voor over de eerste en tweede etage. De brand- z"n n,et herkiesbaar stellen, te hebben .Het zwembad verhoogt de weer wist de vlammen tijdig te doven. ,Ik heb nu een half jaar in de raad leefbaarheid en daar zal voor betaald]De betimmering en gedeelten van de moeten worden', aldus de. heer De Put-1 vloer liepen brandschade op en verder ter. De heer J. Leunis (pvda) noemde I ontstond er enige waterschade. W. DON OVER BEDANKEN VAN RAADSLID DE RU: GOES De Zeeuwse afdeling van d« .Veereniging ter Behartiging van den Ned. Aardappelhandel (VBNA) hlelil dezer dagen in hotel de Korenbeurs' In Goes de jaarvergadering. Ingevolge een eerder genomen besluit werd een reor ganisatie doorgevoerd, waardoor de eer der bestaande zeven onderafdelingen tot drie werden teruggebracht, namelijk voor Tholen en Sïnt-Philipsland, Mid den-Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen. In het openingswoord van de voorzit ter. de heer J. Valkier, uit Kortgene werd een terugblik geworpen op het verloop van de aardappelhandel in het algemeen en die van de consumptie aardappelexport in het bijzonder in het voorjaar van 1969. Wat de oogst van 1969 betreft werd gesteld dat het produkt onder ideale weersomstandigheden kon worden bin nengehaald en kwalitatief boven het gemiddelde van de laatste jaren uit- kwam hetgeen zeer ten goede kwam aan het vrijwel zonder problemen sor- teer en export klaarmaken van het Ërodukt in kwestie. oor inkrimping van het areaal in West-Europa was er al direct een goe de vraag voor onze aardappelen het geen resulteerde in een vlotte afzet tegen goede prijzen. Ten aanzien van de verdere prijsontwikkeling zal zulks mede afhangen van de vooruitzichten voor cle nieuwe oogst rond de landen van de Middellandse Zee terwijl de im port uit dit gebied wat de omvang daar van betreft, in belangrijke mate zal afhangen van het op dat tijdstip gel dend prijsniveau', aldus de voorzitter, Vervolgens hield de heer J. Bouwmans, landelijk voorzitter van de VBNA een uitvoerig betoog over Export aangele genheden' waarbij onder meer door hem werd toegelicht cle wijze, waarop de door het procluktschap voor aardappe len genomen beslissing tot stand is ge komen met betrekking tot het instel len van een vergunningenstelsel voor uitvoer naar derde landen. De heer B. Lodewijk, directeur der VBNA hield een uiteenzetting over het landbouwbeleid EEG op langere ter mijn en het plan-Mansholt, waarbij hij wees op het feit. dat men binnen het EEG-verband streeft naar een bepaalde zelfvoorziening en het verkrijgen van een marlet, welke onafhankelijk is van de wereldmarkt. Kritiek werd geuit op het plan-Mans holt en de bezwaren niet alleen leven in die der böerenorgan-saties maar ze ker in die van de handel, daar door voering van het beoogde systeem tot gevolg zal hebben dat alle handelsfunc ties worden uitgeschakeld. Tenslotte werd gewezen op de nieuwe bepalingen ter voorkoming van aard- appelmoeheid welke inhouden, dat van af 1973 éénmaal in de vier jaar aard appelen op dezelfde groncl mogen wor den verbouwd, zulks in plaats van 1 op 3. zoals thans wordt toegepast. Er werd gewaarschuwd dat al bij het teelt- plan 1970 met deze nieuwe bepalingen rekening dient te worden gehouden. MIDDELBURG De PvdA-frac- tievoorzitter in de Middelburgse raad, W. Don, is ervan overtuigd, dat bij de kandidaatstelling in zijn partij voor de nieuwe raad de de mocratische spelregels strikt in acht zijn genomen. Het besluit om het huidige raadslid H. de Ru op de twaalfde, niet verkiesbare plaats te zetten, is genomen door de ledenvergadering en dient dan ook door de fractie te worden ge respecteerd, aldus de heer Don. Zoals gemeld heeft de heer De. Ru aan burgemeester en wethouders te kennen gegeven er geen prijs meer op te stellen "m de huidige zittingsduur van.de raad og ,uit te dienen', omdat hem was ge leken. dat de fractie geen vertrouwen meer in hem stelde en voorts dat by de kandidaatstelling ten opzichte van hern de democratische beginselen waren overtreden. De heer Don wees er voorts op, dat de lijst van kandidaten wordt opgesteld door een neutrale .commissie van ad vies', bestaande uit leden, die op dat mo ment overigens geen lid van de raad mogen zijn. Deze lijst van kandidaten is door de ledenvergadering van vrijdag -rstleden vastgesteld. .Als kandidaat t men dan akkoord te gaan met de toegewezen plaats'. Aldus de heer Don. die voorts stelt dat het. zeker als frac tievoorzitter, het bij deze kandidaat stelling niet gewenst is ten gunste van wie dan ook te spreken, ook al om een goede samenwerking met allo door de edenvergadering aangewezen kandida ten niet nadelig te beïnvloeden. Fractievoorzitter Don zei ook ver baasd en teleurgesteld te zijn over dit plotselinge besluit van de heer De Ru, zonder dat deze eerst zijn fractie over dit voornemen had inge licht. De heer Don deelde voorts nog mee, dat de fractie op korte termijn zal bijeenkomen om de aangelegen heid te bespreken. Voor dit gesprek zal ook de heer De Ru worden uit genodigd. Naar de opvatting van de heer De Ru, zei hjj in een nadere toelichting op zijn verzoek, hadden zijn fractiegenoten het hij deze kandidaatstelling het wel de- gelijk voor hem op moeten nemen of ten .meegedraaid' en nooit een woord kritiek op mijn optreden gehoord. Ais de fractie nu genoegen neemt met het marinekazerne van de vice-admi raal A. van der Moer (rechts), vergezeld van kapitein ter zee J. W. v, d. Graaf en van de Belgische parlementariërs. Foto PZC) vies, dan is het duidelijk dat men geen voldoende vertrouwen meer in mij stelt. Dat heeft mjj tot het besluit geleid om niet meer aan het werk van de raad deel te nemen'. Aldus de heer De Ru, die het alleszins billijk had geacht in dien hij op de zesde of zevende, en dus verkiesbare, plaats zou zijn terechtge komen. De lieer De Ru die overigens bepaald niet wil bestrijden dat de leden vergadering het .laatste woord' heeft, vindt het voorts een ondemocratisch ar gument, dat hij na het, recentelijk neer leggen van zijn bestuursfunctie in de vakbeweging als raadslid .niets meer zou meebrengen'. De heer De Ru heeft staande de vergadering, nadat hem de twaalfde plaats was toegewezen, mee gedeeld in het geheel niet meer op de kandidatenlijst te willen voorkomen. ,Ik wens niet ais bladvulling te fungeren', zo stelde de heer De Ru ter toelichting. Hij wees er tenslotte ook nog op, wel degelijk een van zijn fractiegenoten zaterdag jongstleden van zijn besluit op de hoogte te hebben gesteld. Het verzoek tot ontslag van de heer De Ru had gisteren, zo bleek desge- vrnagd, nog geen punt van bespreking te'oze^ spelen o^. Georgia Lee, Robert het college van b en w uitgemaakt. Sampson en Kim Darby. BILLY GRAHAM-FILM IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN In verband met de Europa-Kruistocht van de Amerikaanse evangelist Billy Graham zal in Zaam- slag. Axel, Hoek, Sas van Gent, SluislcL en Terneuzen een film worden gedraaid in de week van 9 tot 14 maart, Deze film. ,De rustelozen' van Billy Graham, is het verhaal van de wens naar onaf hankelijkheid van de jongeren. Aan de ene kant hun onrust, hun verwarring en hun opstand en aan de andere kant de hebben gedronken zijn op een avond een kerk binnengedrongen, bombarderen dc communietafel, scheuren een bijbel aan stukken en geven zich over aan andere baldadigheden. Kort daarna worden ze door de politie aangehouden. Dan ont-, rolt zich een heel verhaal. In ,De rus- IV ereplaats wordt dienstgebouw Telefoon raadhuis Experiment krijgt tien lijnen LEZING IN MARINEKAZERNE OOSTBURG De gemeenteraad van Oosthuig nam dinsdagavond enige be sluiten die van belang zijn voor do lieu wc gemeente, zoals die met ingang aii 1 april er zal uitzien. Een woning n do Nieuwstraat zal van de Nuts- spaarbank Middelburg worden aange kocht voor 32.000. Dit is nodig in ver band met de to verwachten uitbreiding van eonciergewerkzaamheden en de daarbij behorende kantoorruimte. De voormalige regionale werkplaats zal verbouwd moeten worden voor 81.766. In dit bedrag is een som begrepen van 22.000 voor een centrale verwarming. Deze oude werkplaats zal in dc toe komst kunnen dienen als dienstgebouw onder andere voor gemeentewerken. Tenslotte stond de raad kredieten toe van 52.000 voor de vervanging van de bestaande telefooninstallatic in de kei van het gemeentehuis. Deze is voor nieuwe, gemeente noodzakelijk. Het aantal lijnen, thans twee. wordt op tien gebracht. Dc heer E. Dekker (chu) schrok aam vankelijk wel van de hoge kosten maar werd er toch van overtuigd dat deze noodzakelijk waren voor het goed func tioneren van het nieuwe gemeentelijke apparaat. Voor het open bejaardenwerk werd een bijdrage van vijftien cent per ihwoner verleend, op verzoek van de samenwer kingsorganen voor sociale dienstverle ning in Zeeland. Men wil een verant woorde inhoud en vorm geven aan het werk voor alleenwonende bejaarden en het rijk was bereid hierin voor tachtig procent bij te dragen, als gemeente en provincie voor de ontbrekende twintig procent zorgen. De heren W. van Don gen (kvp) en J. Mijs (vvd) juichten Eet voorstel toe. Het gaat om een expe riment in de provincie waarvan in de toekomst veel valt te verwachten. Het aandelenbezit in de ZEGAM werd van zeven tot veertien uitgebreid. Een perceel grond aan de Catelijne- en de Willemsstraat werd verkocht aan dc firma Van der Poel te Terneuzen. Op dit perceel zullen achttien woningen met garages worden gebouwd. Bij de rondvraag kwam de heer Van Dongen (kvp) nog terug op de ver keerssituatie bij de watertoren, waar onlangs een scholier verongelukte. Dc situatie is thans opgelost. Hy begreep alleen niet dat een instelling die weieens een staat In de staat (rijkswaterstaat) wordt genoemd, zolang had gewacht met het instellen van een aflopende maximumsnelheid, temeer daar al eer der van de raad uit was aangedrongen op een oplossing in deze richting. LEDEN VAN BELGISCHE PARLEMENTAIRE DEFENSIECOMMISSIE VLISSINGEN Een twintigtal Belgische parlementariërs heeft dinsdag een bezoek gebracht aan de marinekazerne aan de Buiten haven te Vlissingen. Doel van het bezoek was om nader geïnfor meerd te worden over één van de nieuwste Nederlandse fregatten, de Tjerk Hiddes' (A897). Met andere woorden. van Nederlandse zijde werden pogingen ondernomen om het model aan de Belgen te .verkopen', in de hoop natuurlijk fADVERTENTIE Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Dcumatisehe pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt, sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmt.cscmatie or irritatie van dc huid to veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren lot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting cn welbehagen. Wacht niet tot do pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra bet nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. cn drog^ dat een Nederlandse werf op dracht tot de bouw zal krijgen. De gasten zijn allen lid van de de- fensieeommissies uit de heide kamers van het Belgische parlement, de volks vertegenwoordiging en de senaat. Do commissie uit de senaat stond onder leiding van de heer Vrevcn. die uit de volksvertegenwoordiging onder voorzit terschap van de heer Cudell. Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor negen meerde de .Tjerk Hiddes', die ds vorige avond uit Den Helder was ver trokken, af bij de marinekazerne, niet aan boord dc commandant zeemacht Nederland, de vice-admiraal A. van der Moer, en de Belgische marine-officier, verhonden aan de staf van de com mandant zeemacht Nederland, korvet kapitein P. Lentacker. De heren wer den verwelkomd door de commandant de kazerne, kapltèin ter zee J. W. cl. Graaf. In afwachting van de Belgische gasten zette men zich aan de koffie. Gezien de weersomstandighe den sneeuwbuien afgewisseld door opklaringen was men er aanvan kelijk niet zeker van of dc Belgische parlementariërs de reis nog wel door de lucht (per helikopter) zouden ma ken. Er kwam echter geen bericht dat op ccn afwijking van het geplande reis schema duidde en ruim een half uur later dan verwacht cirkelden de drie helikopters omstreeks half elf boven de kazerne, waarna ze even verderop, gro te wolken sneeuw opstuivend, neerdaal den, Dc korte afstand naar dc kazerne werd per bus overbrugd. In de kazerne hielden de kapitein ter zee A. van Noortwijk uit Den Haag cn dc kapitein-luitenant ter zee J. J. P. de Boer. commandant van de .Tjerk Hiddes', een lezing voor de Belgische kamerleden, die onder an deren werden vergezeld door de plaats vervangend stafchef van de Belgi sche zeemacht, dc kapitein ter zeo E. G. J. J. Poskin. Na een lunch te een tocht over de Westerschel- de en Wielingen, terwijl er tevens enkele demonstraties werden gege ven. Na afloop van de rondvaart werden de Belgen per loodsboot terug aan wal ge bracht. Op het eind van de middag vertrokken de gasten weer per helikop ter. De vice-admiraal bleef aan boord van dc .Tjerk Hiddes'. Hij zou ter hoog te van Leiden worden afgezet, om van daar van het vliegveld Valkenburg naar Den Helder te vliegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4