Babar is gehecht Lodaline. aan PvdA wil openbaarheid van provinciaal bestuur WERKPROGRAM' VOOR KOMENDE VIER JAAR PVDA HOUDT REEKS WENS-INS VERVUILING WESTERSCHELDE MAG NIET VERDER DAN VLISSINGEN Onbegrijpelijk dat VVD nu wint' Jubilarissen bij het Rode Kruis tijdelijk hele literfles RoyalClnb Tonic de pittige tonic Adviescollege voor ARP Zeeland ^OES DE BEVELANDEN Vrijdagavond in Concertzaal-Middelburg BRASSBAND ,0NDA' CONCERTEERT MET ,DE ZEEUWSE KOORSCHOOL' NCVB bijeen WOENSDAG 4 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (ADVERTENTIE) SAMENWERKING PPR NOG NIET ZWART OP WIT' MIDDELBURG De PvdA-frae- tie in de provinciale staten zal zich in de komende zittingsperiode van vier jaar inspannen voor het ver- krijgen van een zo groot mogelijke openbaarheid in het provinciaal bestuur. In het .Programma voor het pro vinciaal beleid voor de periode 1970-1974 van de Partij van de Arbeid in het gewest Zeeland' wordt gesteld dat de openbaar heid, als regel, in het provinciaal bestuur met name zal moeten blij ken uit de de openbaarheid van commissievergaderingen en zo groot mogelijke openbaarheid van overheidsstukken. Ttfdens een dezer dagen door het ge westelijk bestuur in Middelburg be legde bijeenkomst, waarbij ook dé kandidaten voor de komende staten verkiezingen aanwezig waren, werd er op gewezen, dat het streven naar openbaarheid, in het totale program ma onder het punt .democratisering' bewust voorop was naar eigen aard en aanleg aan de cul tuur deel te hebben'. Ook zouden meer vrijetijdscentra, waarin velerlei aktlvi- teiten mogelijk zijn, tot stand moeien komen. De provinc:e zou. zo meent de PvdA. op het gebied van sport en sportvoor- zienmgen een aktiever beleid moeten voeren door onder meer subsidiëren van .wat wordt genoemd .goed apparaat', voor de Zeeuwse sportbonden, de aan stelling van een fulltime sport- en spel- deskundige, studie over de bouw van een kunstijsbaan en financieel steun verlenen aan de bouw van allerlei voor zieningen en belangrijke sportevenemen ten. Van provinciewege zou ook daadwer kelijk moeten worden deelgenomen aan studies en zonodig ook financiële mede werking moeten worden verleend om te komen tot de vorming van regionale centra voor de maatschappelijke dienst verlening .opdat een ieder zo gemakke lijk mogelijk van instellingen voor de geestelijke en lichamelijke volksgezond heid en het gespecialiseerd en algemeen maatschappelijk werk gebruik maken". Verder acht men ook gewenst, dat. het opnamebeleid zoveel mogelijk wordt ge coördineerd door het instellen van een provinciale of van een regionale geria trische dienst! en j. Overigens zullen ook de andere zaken, samengebracht onder het hoofdstuk .welzijn' in de aktiviteiten van de frac tie bepaald geen lagere prioriteit zou den krijgen, aldus het bestuur. Het punt .democratisering' omvat ook het geven van een .bindend advies van de provinciale staten bij de benoeming van de ccmmissaris van de koningin als overgang (na grondwetswijziging) naar een gekozen commissaris van "de ko ningin'. In het programma, dat werd samen gesteld tijdens een gewestelijke verga dering van de PvdA, wordt voorts ge steld, dat aan de burgers alle mogelij ke informatie en voorlichting dient te worden verschaft zodat inspraak bij het bepalen van het provinciaal beleid zo vo"edig mogelijk tot zijn recht zal kujmen komen. Tenslotte wordt ook het belang van vernieuwing en democrati sering van het onderwijs onderstreept, waarbij vooral aandacht zal dienen te worden besteed aan de achterstand op dit gebied bij de werkende jeugd. On der het hoofdstuk .welzijn' zijn een reeks onderwerpen samen gebracht zo als welvaart, ruimtelijke ordening, re creatie. cultuur en vrijetijdsbesteding, sportvoorzieningen, volksgezondheid en verikeer. Naast liet treffen van maatregelen tegen lucht-bodem- en waterveront reiniging - industrieën die de volks gezondheid in gevaar brengen, die nen te worden geweerd, stelt de PvdA in Zeeland zich ook op het standpunt, dat het tempo van de ilnt- dustrialisatie in de provincie zal dienen te worden aangepast aan de mogelijkheden van de arbeidsmarkt. Aandacht wordt hier ook gevraagd voor herscholing en omscholing van werknemers, onder meer uit de fruit- teeltseotor. Ruimte Voor wat betreft de ruimtelijke orde ning wordt onder meer gepleit voor .planning v-an het gebruik van de be staande ruimte in Zeeland, opdat een optimale landschapsopbomv zal kunnen worden verkregen'. Ook wordt een stu die over enkele alternatieven voor een totaal ontwikkelingsplan voor Zeeland (wonen, werkgelegenheid, recreatie en groengebieden) wenselijk geacht. Ten aanzien van de recreatie, die vooral ge richt zal moeten zijn op het sociaal- toensme. wordt onder meer gesteld dat de oeverstroken van de afgesloten zee- annen genoemd worden het toekom stige Zeeuwse Meer en Grevelingenbek- ken in handen van de gemeenschap of op zijn minst voor het publiek toe gankelijk zullen moeten worden gehou den. Naast het totstandbrengen var toeristische concentratiegebied. voor vermaak bij slecht weer, meent men voorts, dat ook de wintel-recreatie zal moeten worden bevorderd. Naast de sub sidiering van de traditionele kunstvorm, zal de provincie Zeeland, ook, zo wordt in het programma betoogd, aandacht moeten geven aan het bevorderen van andere mogelijkheden van vrijetijdsbe steding, om iedereen de kans te geven' VLISSINGEN Het gewest Zeeland van de Partij van (lc Arbeid houdt een sene vim negen wens-in-bijeenkomsten met het oog op de aanstaande verkie- nngen van provinciale staten. Maan- aag ging men van start in VUssingen. donderdag 5 maart is er een hijeen- komst in de foyer van het dorpshuis e „int-Maartensdijk. Waar naast eeD aantal PvdA-statenkandidaten aanwe zig: zullen rijn gedeputeerde en lijstaan voerder M. J. van Poelje en mr M. im oud-minister van erm en thans »d van de tweede kamer. De heren an Poelje en Vrolijk, zullen beiden een korte Inleiding houden. De hoofdzaak van de PvdA-bijeenkom- sten is, dat ,de zaal aan het wóórd komt' om een zo goed mogelijk contact tus- v" kie7-r en gekozene ':e realiseren, vrijdag 6 maart staat Colijnsplaat op net programma. Daar zullen de heren I1 5°,ek uit Goes, kandidaat gs-lid, en A. Schipper uit Knilmngen, lid van de tweede kamer, korte Inleidingen hou den. De bijeenkomst is in ,De Schelde' begint om half acht. Maandag 9 maart spreekt de heer Hoek in het ,huis van Nassau' in Zierikzee (aan vang 8 uur). Dinsdag 10 maart zal de neer Van Poelje een wens-in inleiden in de Prins van Oranje te Goes (aan vang half acht). De heren Hoek en "}T c- J- P- Cammelbeeck uit Eindho ven, hd van de eerste kamer, zijn de inleiders van de wens-m, dieop don derdag 12 maart in Des Pays Bas te Terneuzen wordt gehouden (aan- 'ang half acht). Op vrijdag 13 maart spreekt de heer P. A. Roels, geweste hjk secretaris van de PvdA en lid van provinciale staten, tijdens de -wens-in in lunchroom Pouwer in Oostburg (aanvang half acht). De laatste wens- ,v"°9r de statenverkiezingen wordt ;n Middelburg gehouden in de Concert- en Gehoorzaal op maandag 16 maart (aanvang acht uuri Inleiders zijn de neer W. Don uit Middelburg, voorzitter van de raadsfractie van de PvdA en kandidaat voor provinciale staten en mejuffrouw N. Barendrecht uit Rot terdam, lid van de tweede kamer. T olgeld De vaste oeververbinding over de Wes- terschelde zal spoedig totstand moeten komen en niet oostelijker dienen te wor den geprojecteerd dan de lijn Kruinin- gen-Perkpolder. In de tussentijd zal de veerdienst Kruiningen-Perkpolder die nen te worden uitgebreid en de veer dienst Vlissingen-Breskens worden ge schikt gemaakt voor dubbeldekkers, met behoud van de frequentie' Het gewest van de PvdA meent ook. dat het veer tussen Terneuzen en Hoe- dekenskerke. op zijn minst voor voet gangers en fietsers zal moeten worden gehandhaafd. Naast het bevorderen van betere busverbindingen, vooral in Zwsch- Vlaanderen. wordt ook gesteld dat de provincie zal moeten ijveren voor tol- verlaging of afschaffing op de Haring- vlielbrug zodat het verkeer op de Zee- landbrug zal toenemen, en daardoor ook verlaging van het toltarief op deze brug lot de mogelijkheden zal gaan behoren. Voor de bewoners van Schouwen-Dui- veland zou er een speciaal toltarief moeten komen. Als laatste punt ver meldt bet .werkprogram' de wenselijk heid van een studie over het openbaar vervoer in de Delta. Ofschoon, dat aanvankelijk wel in de bedoeling lag, is niën niet kunnen komen tot een gezamenlijk program ma voor PvdA en P.P.R. in Zeeland. Dit streven kon niet worden verwe zenlijkt door moeilijkheden in de ad ministratieve sfeer' van de nog jonge PPR, zo werd zaterdag tijdens de persbijeenkomst gesteld. Wel wer den bij het totstandkomen van het programma enkele PPR-vertegen- woordïgers geraadpleegd. Ook over de vorming van een fractie of een of ander vorm van samenwerking tussen de twee fracties staat nog niets .zwart op wit' zo werd daar aan nog toegevoegd. Van Poelje op Wens-in' te Vlissingen VLISSINGEN .De lijn Vlissingen- Breskens is voor ons de uiterste grens* stelde de heer M. J. van Poelje maan dagavond op de Wens-in' van de PvdA, die in Vlissingen werd gehouden. Hy doelde met deze uitspraak op de ver vuiling van de Westerschelde. .In ver band hiejmee heeft het provinciaal be stuur al het mogelijke gedaan om te voorkomen dat de afvalwaterleiding van West-Noord-Brabant bij Waarde in de Westerschelde zou uitmonden. De mi nister vond echter dat het wel kon en onze protesten waren voor niets', aldus de heer Van Poelje. Volgens de heer W. Don (een van de acht PvdA-kandidaten voor het provin ciaal bestuur, die deze Wens-in' bij woonden) heeft de minister toestemming voor het lozen van deze riolering VLISSINGEN In het Maarten Lu- therhuis te Vlissingen werden in beslo ten kring de jubilea gevierd van ver schillende leden van de Vlissingse colon ne van het Rode Kruis. Daartoe reik te dr. G. I. J. Ponsioen, afdelingscom mandant de daarbij behorende medailles en oorkonden uit. Bij deze uitreiking was ook voorzitte'r ir. G. A. Kemper aanwezig die in een korte speech stel de, dat het Rode Kruis vaak ten on rechte verwijten te incasseren krijgt. Hij doelde hierbij vooral op de stopge zette voedseltransporten ten rijde van de Biafraanse oorlog. Verder kon hij toezeggen dat het afdelingsbestuur zou bijdragen in de kosten voor 't aanschaf fen van nieuwe schorten. Bovendien liet hij weten dat er plan nen zijn voor een nieuwe Henry Du- nant. Op deze bijeenkomst weid te vens afscheid genomen van de heren W. de Voogd en W. Schouten de Jel, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De voorzitter liet zijn dank woord vergezeld gaan van een passend geschenk waarbij hij ook de dames niet vergat. De beide heren werden be noemd tot erelid. De namen van de ju bilarissen zijn (de dames): mevr. Mat- teman, mevr. Berendse, mevr. Groesen. mevr. Tran-Weeland en mej. Loekemey- er. Alsmede de heren: Van Loenen en Verschoor (allen onderscheiden voor tien jaar trouwe dienst), de heer J. van As werd onderscheiden voor 20 jaar tiviteiten en mevr. Sanderse en mej. Hil- bert voor dertig jaar. 'ADVERTENTIE) te bouwen. Het rijk zou deze instal latie moeten betalen en de consequen tie hiervan zou zijn dat een tekort in de rijksbegroting zou ontstaan waar door de belasting-verlaging niet door zou kunnen gaan' aldus de heer Don. ,Het is een onbegrijpelijke zaak dat de WD nu wint', vond de heer Van Poel je. ,Van deze zijde komt de belasting verlaging, die alleëh ten goede komt van diegenen, die het meest verdienen. Een door deze belastingverlaging kun nen de gemeenten en de provincies niet genoeg geld krijgen om noodzakelijke collectieve voorzieningen te treffen zo als rioolzuiveringsinstallaties'. Verreweg het grootste gedeelte van de discussie in deze bijeenkomst werd in beslag genomen door luchtverontreini ging en industrievestiging. Op een des betreffende vraag van ir. J. van Malde antwoordde de heer Van Poelje dat Zee land, door zijn gunstige ligging aan diep vaarwater in de gelegenheid is hoge eisen te stellen aan nieuw te ves tigen industriën. ,Ili geef toe dat we in het begin mis schien te weinig eisen hebben gesteld en dat we blij waren niet bijna alles. Ik ben van mening dat we nu op het punt zijn gekomen dat. we zeer selectief te werk kunnen gaan. Als en bepaalde fabriek niet aan de eisen wil voldoen dan kunnen we het ons nu permitteren deze fabriek af te wijzen en te wach ten op een betere gegadigde'. De PvdA-kandidaat mr. J. P. Boers- ma (burgemeester van Brouwershaven) wilde nog verder gaan. ,Ik ben van me ning dat we bijvoorbeeld in het Sloe geen enkele luchtverontreinigende indu strie moeten toelaten voordat er een wet is voor de lucht- en waterverontreini ging. Pas, daarna kunnen we het be kijken of we nog een industrie kunnen toelaten'. Verder kwamen in de Wens-m' zaken zoals onderwijs stichting Zeeland en cultuurbeleid aan de orde. Aan het be gin van de bijeenkomst stelde de Vlis singse wethouder F. G. Smit de aan wezige PvdA-kandidaten Boersma, A. van Overbeeke, de Visser. Van Poelje. J. A. Roels. C. Hoek, W. Don en me vrouw Van Santen voor. PTT -jubileum mej. Verschuure te Kapelle KAPELLE Mejuffrouw P. T. Ver schuure, kantoorhoudster van het post kantoor te Kapelle, vierde deze week het feit dat ze veertig jaar in dienst was bij de PTT. In ,De Zwaan' werd dit jubileum gevierd. Directeur P. A. Dansen uit Goes kwam met zijn staf van het administratief personeel de ju- bilaresse gelukwensen. Hij overhandig de een envelop met inhoud, alsmede -ouden jubileumspeld met oorkon- 5 Avonds werd het jubileum met het personeel van het Kapelse kantoor gevierd. De heer J. M. Huissoon wens te de kantoorhoudster namens het per soneel geluk en bood haar een ets van de toren van Kapelle aan. Van het at tentiefonds mocht mejuffrouw Verschuu re een stoel in ontvangst nemen. Op 1 maart 1930 trad mejuffrouw Ver schuure te Hansweert als lokale kracht in dienst om vijf jaar later naar Ka pelle te komen. Ook daar was het maar een kort verblijf, want in 1940 ver huisde ze als kantoorbediende naar Sas van Gent. Gedurende de oorlogsjaren verbleef ze als vluchtelinge in Belgisch Eeklo om in 1952 weer terug te keren als kantoorhoudster naar Kapelle na het passeren van de rangen van adjunct commies en staf employé. WSV .Wolphaartsdijk' had gunstig jaar De watersportvereniging Wolphaarts dijk hield haar jaarlijkse algemene le denvergadering in haar clubgebouw, on der leiding van de voorzitter, de heer A. Birkhoff. In zijn openingswoord kon deze er onder meer op wijzen dat het afgelopen jaar in financieel opzicht zeer gunstig is geweest, waardoor contribu ties en liggelden voor 1970 met ver hoogd behoefden te worden. Na de ge bruikelijke jaarstukken werden de he ren H. Janse en J. P. J. Ruisaard bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Tot leden van de financiële commissie wer den herkozen de heren J. G. de Jager en O. D. Verwer. Hierna werden de oud burgemeesters van Wolphaartsdijk jhr drs P. C. C. Beelaerts van Blokland en A. Hack met algemene stemmen tot ere leden benoemd. Het aangaan van een ondererfpachtcontract met de gemeen te Goes, in de plaats van het huidige huurcontract, kon eveneens de algeme ne instemming van de vergadering ver werven, evenals de bouw van een loods voor winterberging. Na een geanimeer de rondvraag sloot de voorzitter deze vlot verlopenvergadering. GOES Dezer dagen werd in Goes het provinciaal College van Advies van de ARP geïnstalleerd door de heer J. A. van Bennekoin, voorzitter van het pro- vineiaal comité van die partij. De heer Van Bennekoni noemde het uiterst belangrijk dat de AR-fracties in staten en raden juist nu, bjj de storm achtige ontwikkelingen die in Zeeland plaatsvinden, gebruik zullen kunnen ma ken van de .brede deskundigheid die in het ruim vijftig leden tellend college aanwezig is'. De voorzitter vam het college, drs K. de Jong Ozn, wees op het gevaar dat men zich alleen In beperkte vraagstuk ken zou gaan verdiepen en meende dat ook algemene problemen ter sprake1 moeten komen, zoals bepaalde vormen van paternalisme, die in Zeeland lang zamer verdwijnen dan elders. Daarna gaf de secretaris, drs M. Bei- nema, een overzicht van wat de leden van het college via een enquête aan de orde hadden gesteld. Hij achtte het noodzakelijk dat bij de meest genoemde onderwerpen - industralisatiebeleid, mil- euhygiëne en welzijnsbeleid - ook de ethische aspecten daarvan te onderzoe-j ken, omdat juist daarin een christe- j lijke partij zijn bestaansrecht kan be-: wijzen. Tenslotte verdeelde het college zichzelf in een vijftal secties, waarvan er vier zich gaan bezighouden met respectieve-: lijk: ruimtelijke ordening, industriali- j satie en mileuhygiëne, sociaal-culturele zaken, o m die van sport en jeugd, re creatie en toerisme. Een vijfde groep zal zich bezinnen op de mondigheid van de burger, enerzijds in het kader van de partij, anderzijds binnende structuur van onze provincie. WESTKAPELLE HEEFT SPORTZAAL NODIG Afgelopen vrijdag en zaterdag hield de gymnastiekvereniging .Hygiëa' te West- kapelle haar jaarlijkse uitvoering. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter C. van Hercules de toeneming van 't aantal sportbeoefenaren in West- kapelle. Het toenemend aantal leden der vereniging stelt het bestuur voor problemen voornamelijk wat betreft het beschikbaar hebben van zaalruimte. In t verenigingsgebouw .Westkapelle Hei- rijst' vinden praktisch alle activiteiten van de plaatselijke verenigingen plaats onder andere gymnastiek, muziek, zang, toneel, training van de korfbal- en voet balvereniging en van de in oprichting zijnde volleybalclub. Hij deed dan ook een dringend beroep op het gemeente bestuur reeds nu plannen te maken voor de bouw van een afzonderijke sportzaal, waarin uitsluitend sportbe oefening plaats kan hebben. De toene mende vrije tijd en de uitbreiding van de sportverenigingen moeten binnen niet al te lange tijd kunnen worden opge vangen door de realisatie van een be hoorlijke sportzaal, aldus voorzitter van Hercules. Hij bracht dank aan de lei ders en leidsters voor het vele werk dat zij voor de vereniging verrichten. Voor de uitvoering op vrijdagavond be stond een overweldigende belangstelling. In een vlot tempo werden de oefeningen uitgevoerd. Daarbij bleek dat er in Westkapelle behoorlijk tumtalent aan wezig is, hetgeen onder andere tot uit drukking kwam tijdens de oefeningen aan brug-ongelijk en de vrije oefenin gen individueel. Een Hawaii-dansje en een Russisch dansje, waarbij de meisjes fleurig waren uitgedost, oogstte veel succes. In de pauze gingen de loten grif van de hand. Op 4 april aanstaande zal de - gymnastiekvereniging een gezellige avond voor haar leden organiseren. Daarbij mogen de leden zich dan eens uitleven in zang. toneelspel en dansen. Het bestuur zal een en ander met lei ders en leidsters alsmede met de uit de leden gevormde jeugdraad nader uit werken. Al met al kan de vereniging .Hygiëa' terugzien op twee zeer geslaag de uitvoeringen. Vergadering van .Algemeen Belang' BIEZELINGE De 1 andbouwvereni ging .Algemeen belang' te Biezelmge hield onder voorzitterschap van de heer P. Scheele in ,De Caisson' haar alge mene vergadering. In zijn openings woord stond voorzitter Scheele geruime tijd stil bij de landbouwoverschotten en de slechte financiële resultaten die het afgelopen jaar zijn behaald in de fruitteelt. Financieel staat de vereniging er niet slecht voor. Het ledental bleef het af gelopen jaar vrijwel stabiel. Bij de be stuursverkiezing werden de heren J. L. de Jager en J. Glerum herkozen In de vacature wegens vertrek van de heer P. Philipse werd voorzien door verkie zing van de heer M. IJzerman. Na de pauze hield de heer M. Murre van het consulentschap voor akkerbouw en vee houderij te Goes een lezing over het onderwerp .Hoe kan ik ondernemer blij ven'. Vooral in de niet aan grond ge bonden bedrijfstakken zag de heer Mur re nog verschillende bestaansmogelijk heden weggelegd. 't Is zuinig op uw nagels (Lodaline voorkomt dat ze brokkelig worden, zij blijven sterk en stevig). En 't is zuinig op uw handen (Lodaline houdt ze gaaf en zacht). Koop dus een fles Lodaline met Babar. Zodat u de kinderen in ieder geval met zachte hand kunt voorlezen. Jawel, Babar, het grappige olifantje De meeste kinderen kennen hem van de televisie. Maar zijn avonturen staan nu ook in leuke, kleine voorleesboekjes. En die boekjes kosten niets. Want u krijgt ze nu cadeau bij een grote voordeelfles Lodaline (die van f 1,48). De Babar-boekjes zijn daar gemakshalve aan vastgehecht. En de kans is groot dat ook u aan Lodaline gehecht raakt. Want eigenlijk is 't een weergaloos afwasmiddel. 't Is zuinig in 't gebruik. (Met een heel klein kneepje doet u een heel grote afwas) Bouw van 68 woningen Namens de NV ,De Havenzathe' Ont wikken ngs Maatschappij te Rotterdam werd het bouwen van 68 woningen aan de Beukenstraat te Goes gegund aan Staalprojeot te Delft voor ƒ2.380.000,00. KAPELLE Wedstrijd in bloei trekken bloembollen Grote zang- en muziekavond KAPELLE Vrijdag 13 maart is in het gemeenschapshuis ,De Vroone' te Kapelle een grote zang- en muziekuit voering. Aan deze muzikale show, die om half acht begint, werken mee het muziekgezelschap .Ons Genoegen', het tamboers- en trompetterskorps .Jonge Kracht", het mannenkoor .Zang en Vriendschap', het Kapels dameszang koor en het christelijk gemengd zang-: koor ,Zang veredelt'. Het muziekkorps .Ons Genoegen' en het tamboers- en trompetterskorps .Jonge Kracht' zullen gezamenlijk met een mars de muzikale ballade openen. Daarna zullen de vere nigingen hun repertoire afwerken. Het geheel zal een gevarieerd karakter heb ben met onder meer solozang. Het is de eerste maal dat het muziekvereni gingsleven in Kapelle in groot verband gezamenlijk op zal treden. Verloren en gevonden KAPELLE Bij het groepsbureau van de rijkspolitie te Kapelle werden ir febriiari de volgende goederen als ge vonden aangegeven: huissleutel, twee zakken kunstmest, reservewiel van au to. wit kinderwantje, zak van 25 kg mengvoer, herensjaal, ceintuur, wollen das. bruine lederen wanten en een paar kinderschoentjes. KAPELLE De vereniging .Floralia' te Kapelle heeft de afgelopen weken een wedstrijd georganiseerd in het in bloei trekken van bloembollen. Vrijdag avond 6 maart ziijn de resultaten hier van te zien op een tentoonstelling, die wordt ingericht in het verenigingsge bouw .Obadja'. Om acht uur worden de resultaten bekendgemaakt. Daar na wordt een lezing gehouden over tuin aanleg en tuinverzorging, toegelicht met dia's. De vereniging bestaat dit jaar 35 jaar. eMn wil. net aanstaande na jaar op de te houden tentoonstelling naar aanleiding van dat jubileum iets extra's doen. Examen MIDDELBURG De Middelburgse brassband ,Onda' geeft vrijdag zijn jaar lijks concert in de concert- en gehoor zaal. Behalve het seniorenorkest, zal ook het jeugdorkest, eveneens onder lei ding van dirigent Cees Cevaal en de tamboersgroep, geleid door Jos Jac.obse aan deze uitvoering deelnemen. Gastenseinble is bet jongenskoor ,De Zeeuwse Koorschool' uit Goes onder lei ding van Evert Heyblok. Dit koor zal een programma van volks liedjes en lichte klassieke koorwerkjes uitvoeren. Het is niet de eerste keer, dat de koorschool optreedt in een pro gramma met een koperorkest. Het jon genskoor zong al eerder in een program ma met dergelijke combinaties. Evert Heyblok stamt overigens uit een .bla zersfamilie' en dirigeerde om studiere denen ook blaasorkesten. In het voor woord van het programma geeft het be stuur zoals gebruikelijk een op somming van de jaarlijkse activiteiten van ,Onda'. Meer en meer trachten wij publiek en overheid er van te overtuigen dat de brassband een .concert-orkest' is met een culturele taak', aldus het bestuur, dat zegt daarom openlucht optreden niet af te wijzen, mits dit maar in overeen stemming is met het specifieke karak ter van de brassband. In het TOonvoord wordt ook gen-reen "tand's ■iftMriCTifik'mtrtf«WUrai vah Iwaatdai een siSÏSspraaïoprtJm- op het bezoek aan hel Engelse topcon- e^Sk od de "laïkt vïïTEet ?»adhSe HicI™ ventorgde een aaïtal leden ten cours door een aantal leden en op de j'""Wschimmenspel met gedichtjes en zang. hïïf'dF'SndV ditm '"S n Tf™" VcA, znuAf'X^e.™" afgelopen" 10 „ir werd nii- neia, die Oncla cut najaai op net con- ciieer(i gebeeld. Na de pauze werd een dia-quiz cours te Middelburg won gehouden. Vermeld dient nog te worden Onda zal V Petit De Stafband concerteert 's avonds in dat de zaal origineel en smaakvol ver- Suite van Ene Ball uitvoeren. Op het de Goese Wcsterkerk. sierd was. programma staat ook een Amerikaanse swing-mars .Bandology', die waarschijn lijk de eerste uitvoering in Zeeland zal beleven. Het programma vermeldt onder meer de suite .Four little maids' van Carr en een cornet-kwintet: .The Tops'. Het jeugdorkest ingestudeerd door Paul C. van Belzen zal naast volks liedjes en hymntunes de mars ,The Standard' van Rivers ten gehore bren- ,Onda' zal zich vrijdagavond aan het publiek voorstellen in een nieuw con cert-uniform: een rood smokingjas je, dat op de zwarte broek wordt gedragen. Onder het jasje draagt men een wit overhemd met zwart strikdasje. waarnemend-voorzitter van de BBCN, de Brassband Club Nederland, de heer G. C. van Loo, zal het concert dat half acht begint presenteren. Met stafband volgende dag zaterdag wacht ,Onda' een unieke taak. De Middelburg se brassband zal dan het eerste orkest in Nederland zijn, dat sanien zal spelen met de van radio en grammofoonplaat bekende Stafband van het Leger des ;.4 MEERLAND Contactavond Herv. Vrouwengroepen In het jkh mr A. F. C. de Casembroot- huis te Kamperland werd een contact avond gehouden voor alle hervormde vrouwengroepen van Noord-Beveland. De presidente, mevrouw Van de Ban. hield een overdenking naar aanleiding van Hebreeën 3 12. Na het zingen van het federatielied gaven leerlingen van de Prins Alexanderschool en de mavo-sehool uit Wissenkerke een herop voering van het toneelstuk .Repelsteel tje', waarvan mevrouw E. de Haze- Leendertse de regie voerde en die ook het toneelspel met de kinderen had in gestudeerd. Na een dankwoord aan het adres van allen die tot het welslagen van deze avond hadden meegewerkt, eindigde de presidente de vergadering. De vergadering was tamelijk goed be zocht. CNV Noord-Beveland over inkomstenbelasting In het jkh mr. A. F. C. de Casembroot- huis te Kamperland vergaderden de ge zamenlijke afdelingen van het CNV van Noord-Beveland. De voorzitter de heer L. de Wild opende de vergade ring met het lezen van Lucas 9 20- 26 en ging voor in gebed. Daarna heet te hij alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de districtsbestuurder de heer K. van de Ende uit Vlissin gen. Het opkomst van de leden was zeer beneden de verwachtingen. De da tum voor de volgende vergadering werd vastgelegd. Tevens werd een afgevaar digde gekozen voor de algemene ver gadering die op 14 en 15 mei aanstaan de in Arnhem wordt gehouden. Met al gemene stemmen werd besloten de heer De Wild daarheen af te vaardigen. De voorzitter gaf nu het woord aan de districtsbestuurder, die sprak over het onderwerp: De inkomstenbelasting. Na dat dit onderwerp uitvoerig was be sproken en geen vragen meer te stellen overbleven, dankte de voorzitter de heer Van de Ende voor zijn uiteenzetting. De districtsbestuurder eindigde met een dankgebed. WOLPHAARTSDIJK Feestavond Plattelandsvrouwen De afdeling Wolphaartsdijk van de Ne derlandse Bond van Plattelandsvrou wen vierde haar 10-jarig bestaan met een feestavond in het Dorpshuis die goed bezocht was. Ter inleiding van de Aan de Nederlandse economische hoge school te Rotterdam slaagde voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heer C. L. Heijboer te Kamperland. HANSWEERT Uitvoering .Scheldegalm' De koninklijke harmonie .Scheldegalm' gaf een concert onder leiding van de heeer Adr. B. Holster in zaal Zeelandia. te Hansweert. Na een pittig muzikaal begin opende de voorzitter der vereni ging, de heer J. L. de Pauw de avond en heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom. Twee jubilarissen, de he ren K. Verhage en S. Potter, beiden 25 jaar lid van Scheldegalm, werden een medaille op de borat gespeld. Het pro gramma vermeldde vervolgens Symfo- niëtta, een uit vier delen bestaand mu ziekstuk van M. van Boeck. Zeer pret tig deed het aan dat de dirigent, waar nodig, een korte uitleg van het te spe len nummer gaf, zodat het publiek ook beter begrip in de muziek kreeg. Na nog enkele bekende nummers onder andere Lapland, Longstreet Dixie. Ail in the April Evening werd het muzikale ge deelte besloten met de mars Arosa van Osc. Tschuor. Terecht was een welver diend applaus de beloning voor Schel degalm. Na de pauze voerden leden van de toneelgroep van Scheldegalm de werd het bouwen van 68 woningen aan klucht: De vergulde os' op. Dit stuk in drie bedrijven werkte danig op de lach spieren van het publiek. Vooral de he ren A. de Poorter en J. L. de Pauw en de dames Jchrier en Oele oogstten veel succes. Ooi: de andere rollen werden zeer verdienstelijk gespeeld door de da mes C. van de Berge, Waterman, R. Kniiit en de heren P. van C-ampen, C= van de Borgt en H. Oele. Na afloop werden de dames bloemen aangeboden. Tot slot was er nog een gezellig bal op muziek van .Schellekens', waarbij bleek dat het carnaval er nog goed Inzat. De ze avond wordt herhaald op 7 maart YERSEKE Dezer dagen hield de NCVB afdeling Yerseke haar jaarvergadering in het ve renigingsgebouw .De Haven'. De pre sidente, mevrouw "Fïl: us-Vermeulen richtte een hartelijk welkomstwoord tot de genodigden en afgevaardigden van andere vrouwengroepen. Na het ope ningslied en gebéd hield de presidente een meditatie naar aanleiding van psalm 25:4. De secretaresse, penningmeeste- resse en de dames van de bezoekcommis- sie brachten verslag uit, waaruit bleek dat het een goed verenigingsjaar was geweest. De heer Roonda uit Bergen op Zoom liet prachtige kleurendia's zien van de Dolomieten. Na de pauze werd door 4= leden een vrolijk toneelstukje voor het voetlicht gebracht. Het NCVB dames koor gaf aan deze avond zijn medewer king met liedjes uit de oude doos. De muzikale leiding van koor en samen zang was in handen van mejuffrouw Stoel. De volgende bijeenkomst werd vastgesteld op 26 maart. Ds J. Wessel uit Middelburg zal dan het onderwerp .Vooroordeel' behandelen. VERGADERING PVDA ZIERIKZEE ZIEREKZciE De PvdA afdeling Sie- rikzee houdt dinsdag 10 maart 'nleden- vergadering in .Het Huis van Nassau' te Zierikzee. Op de agenda staat onder andere vaststelling van de groslijst voor de drie juni te houden gemeenteraads verkiezingen. De voorlopige groslijst ziet er als volgt uit: 1 mr A. Keuning, 2 C. Linders. 3 M. C. Verheijen. 4 M. de Moor, 5 A. P. van Kessel, 6 J. Groen, 7 mevrouw Losehacoff-De Kanter. S K. van den Ouden, 9 G. M. van de Wielen, 10 G. Huurling. 11 L. Jonker. 12 me vrouw Lems-Van der Hulle, 13 mevrouw Van Oeveren-Parouxs. 14 H Asma, 15 A. Brand. 16 mevrouw Van der Werve- Schouls, 17 mevrouw Oole-Goudzwaard en 18 mevrouw Nouwen-Noordhoek. De bijeenkomst begint om acht uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21