Geen snelle arrestatie te verwachten in smokkelaffaire School in Clinge schaft klassen af D£ BILT AR-Zeeland hecht weinig belang aan Reimerswaalplan Afscheid van kleinste gemeente Plaatsing buis persleiding naar Waarde op 9 april 2 GROOT OPGEZETTE ORGANISTTIE Distributie zou geen probleem zijn' Griekse coaster De BRIL die u beter staat... Scbr^dte ALMANAK H. de Ru neemt ontslag als lid raad Middelburg P. A. Roels stelt gs vragen over Sint-Maartensdijk DODELIJK ONGEVAL IN ST.-JANSTEEN Kom de nieuwste Pfaff naaimachine met de „derde hand" bij ons zien! BEGIN BIJ DE KLASSEN I, 2 EN 3 Orgelconcert Basis: flexibele schoolgedachte PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 MAART 1970 GOES Op korte termijn is geen arrestatie te verwachten in de sïgaretten-smokkelaffaire, die het afgelopen weekeinde in Zee land heeft gespeeld. Dat deelde een woordvoerder van de doua ne maandagmiddag mee. Hij sprak over een termijn van en kele weken. Men veronderstelt, dat sigarettensmokkelaars be schikken over een groot opge bouwde organisatie, zowel voor de aanvoer van sigaretten als voor de distributie. Volgens in siders hoeft de distributie van een partij van vier miljoen si garetten geen problemen op te leveren voor mensen, die de weg weten. De 200.000 pakjes sigaretten, die zater dagavond door de douane op een verla ten schip en in een verlaten vrachtwa gen werden gevonden zouden in het an dere geval snel en moeiteloos in dorpen en steden in Nederland verdwenen zijn naar consumenten. Zoals bekend vond de bemanning van het douane-patrouille vaartuig .Albatros' zaterdagavond het scheepje in een haventje by Wissenker- ke. Aan boord was een lading van n dan 2 miljoen sigaretten. Helemaal een toevalstreffer is zoiets niet',zo werd van goed geïnformeerde zijde gezegd. .Er wordt niet voor niets gepatrouilleerd. Als er zondag een groentekar door de stad rijdt, dan valt dat op. Als er 's zaterdagsavonds laat een kotter in een kleine haven ligt en die wordt gelost, dan valt dat de douane ook op'. Wel een toevalstreffer was de vondst van de vrachtwagen met sigaret ten. die van de Kaadijk bij Wolphaarts- dijk was gereden en die op zijn kant kwam te liggen, zodat er zonder kraan wagen voor de smokkelaars niets te be ginnen viel'. Intussen is bij de douane bekend, wie de eigenaars zijn van schip en vrachtwa gen. Men wilde geen mededelingen doen over hun identiteit. Een woordvoerder: ,In veel gevallen komen de eigenaars naar je toe om hun onschuld te bewijzen. Er zijn geen arrestaties verricht'. Het bewijs, dat de party smokkelsigaret- ten in het schip en in de bak van de vrachtwagen met elkaar te maken heb ben. is niet geleverd. Uiteraard wordt wel in die richting gezocht. Toen de .Albatros' zaterdag bij de afgemeerde kotter met sigaretten kwam. verdween bij nadering in ieder geval een vracht wagen. Van de bemanning van het schip en van de inzittenden van de vrachtwa gen ontbreekt ieder spoor. Uit de haven van Vlissingen vertrok za terdagavond om 10 uur de Griekse coaster .Maria K.'. met aan boord een lading van 7 miljoen sigaretten. De .Maria K' gaf officieel als bestemming op de Italiaanse plaats Gagliari. Een deskundige op het gebied van accijnzen: ,Dat kan een fictieve bestemming zijn geweest'. De hele zaak zou zich als volgt kunnen h/bben afgespeeld: De .Maria K' arri veert in Vlissingen en laadt er een party van 7 miljoen sigaretten, bestemd voor uitvoer. De coaster vaart vrijdagsavonds om 10 uur uit en ontmoet op zee de kotter, die een belangrijk deel van de lading overneemt en "terugbrengt naar Nederlands gebied, in dit geval naai de haven bij Wissenkei-ke. In de nacht van zaterdag op zondag willen de smok kelaars de lading overslaan in de vrachtwagen. Zij zien de .Albatros' ,die in de richting van de kotter vaart en ze vertrekken met de vrachtwagen, waar in al twee miljoen sigaretten zijn gela- THOLEN De Anti Revolutionah Partij in Zeeland hecht op het moment! niet veel belang aan het Reimerswaal-1 plan. Bij verdere industrialisatie in Zee land moet, in deze volgorde, het accent worden gelegd op het Sloegebïed, dp kanaalzone bij Terneuzen en het Land van Saeftinge. Dit vertelde AR-gedeputeerde J. van den Bos maandagavond op een AR-bij- eenkomst in Tholen. Hij sprak in ant woord op vragen uit de goed bezochte vergadering in het vez-emgingsgeboüw. Voor het behoud van de leefbaarheid in de provincie is het noodzakelijk niet heel Zeeland te bedekken met industrie. Groot belang moet volgens de heer Van den Bos worden gehecht aan een goede ruimtelijke ordening. De gedeputeerde t ADVERTENTIE) ziet u bij OPTICIEN een naam in brillen St-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN - Telefoon 2398 Leeuwse Naam Er blijven berichten binnenstro men uit Zierikzee, nu, men daar het. badhuis in de Hooc/e Molen straat gaat verbouwen tot open baar toiletgebouw. Toegegeven, het is een hele ingreep, de kos ten, vijfentwintigduizend gulden, zijn niet mis, maar moet men daar nu over blijven doorzeuren Ditmaal bericht men ons, dat een comité uit de burgerij is gevormd, ('t zal eens een keer het. establish ment niet wezen' schrijft men) dat gaat ijveren voor wijziging van de naam Hooge Molenstraat. 'Dié naam gaat niet meer op' vindt men, ,er staat geen molen meer. Onder deze omstandigheden en te gen de achtergrond 'van de jong ste ontwikkelingen komt ons de naam Booge Noordstraat als bij zonder passend voor'. En dan willen die smeerlappen de eerste r er nog uitlaten. toonde zich een voorstander van meer openheid in het vestigingsbeleid voor industrieën. Gedeputeerde staten zouden, volgens het AR-program. vroegtijdig een com missie uit de provinciale staten plus een aantal deskundigen in het over leg met een industrie, die wil komen, moeten betrekken. Deze commissie moet gs dan verder in het overleg be geleiden en inzage krijgen in alle be langrijke stukken. Voordat de heer Van den Bos sprak, voerde eerste-kamerlid drs J. de Ko ning het woord. Hij besprak de huidige politieke toestand en hield een pleidooi voor nauwe samenwerking tussen de drie grote christelijke partijen in ons land. Later werd uit de vergadering aan de heer Van den Bos gevraagd, hoe het staat met die samenwerking in Zeeland. De vragensteller zei zich er over te ver wonderen, dat vooral de samenwerking in Zeeland tussen de CH en de AR zo slecht tot stand komt. Hij noemde re-' cente uitlatingen van CH-gedeputeerde Kaland over het optreden van de AR tijdens de decemberzitting van de sta ten .teleurstellend'. Gedeputeerde Van den Bos deelde die teleurstelling. ,Dat is niet bevorderlijk voor de samenwer- kingsgedachte'. Overigens is volgens hem de samenwerking tussen AR en CHU in Zeeland goed. MIDDELBURG De heer H. de Ru heeft maandag in een brief aan b en w van Middelburg zijn ontslag als lid van de raad aangeboden. De heer De Ru. eerst sinds september van liet vorig jaar lid van de tractie van de PvdA, stelt in de brief, dat hem is gebleken dat deze fractie geen vertrouwen meer in hem stelt. Hij voegt daaraan toe te betreuren dat ten opzichte van hem hier de democra tische beginselen zijn overtreden en ook daarom de huidige zittingsduur van de raad tot september niet meer te wil len uitzitten. In een tweede brief vraagt de heer De Ru. als uitvloeisel van zijn eerste ver zoek. hem te willen ontslaan van het voorzitterschap van een der stembureaus voor de verkiezingen voor provinciale staten en gemeenteraad en voorts van de verplichting tot het bijwonen van de installatie van de raad voor het be- jaardenwerk op 9 maart. De heer De Ru bezette in september de vacature, die was ontstaan door het vertrek van mevrouw S. Mensen. leiding van de jongste raadsvergadering van Sint-Maartens dijk. In die vergadering werden gs er van beschuldigd, dat zij Sint-Maartens dijk ,grof onrecht' hadden aangedaan ten gunste van Goes. Hét ging hier om de toewijzing van bouwvolume. De heer Roels vroeg.- - Hebben gedeputeerde^ staten fceniiis 'ge nomen van het verslag' 'in de Pro vinciale Zeeuwse Courant van zater dag 28 februari, over de vergadering van de gemeenteraad van Sint-Maar tensdijk gehouden op vrijdag 27 fe bruari 19(0? rusten de in dit verslag vermelde fei- ten op waarheid(zie toelichting). Zijn gedeputeerde staten met mij van mening dat het volkomen begrijpe lijk is dat bij de voltallige gemeen teraad en de bevolking van Sint- Maartensdijk de menilng heeft postge vat dat, nu het college van gedepu teerde staten in 1969 en wederom in 1970, geen bouwvolume voor het te bouwen bejaardenhuis in Sint- Maautensdi/Jk heeft toegewezen, het college van gedeputeerde staten blijkbaar opzettelijk de bouw van een bejaardenhuis in Sint-Maartens dijk tegengewerkt Kunnen gedeputeerde staten zich voor stellen dat de eenstemmige gemeen teraad en de bevolking van Sint- Maartensdijk de mening zijn toege daan, dat de in vraag 3 veronder stelde tegenwerking van gedeputeer de staten zijn oorsprong zou vinden in gevoelens van frustratie bij het den. waarmee de wagen half vol was. De smokkelaars kiezen binnenwegen om weg te komen, rijden bij Wolphaarts- dijk van de Kaaidyk en zien geen kans de kostbare lading op een andere manier weg te krijgen, waarop ze besluiten zich uit de voeten te maken. Nogmaals, er is. geen enkel bewijs, dat de zaak zich zo heeft afgespeeld, maar bij ver gelijking van de tijden blijkt deze theore tische gang van 'zaken mogelijk. Van dge zijde van dc Fiscale Opspo ringsdienst in Amsterdam, die zich ook met het onderzoek l>ezighoudt, werden maandag geen feitelijke inlichtingen ver strekt. ,Het onderzoek wordj voortgezet', wilde men lcwijf. En verder: ,Wc ver moeden wel, dat we te maken hebben met mensen, die niet voor de eerste maal smokkelen. Het kan heel wel een gro te organisatie zijn'. Het vermoeden, dat het niet om beginnelingen gaat wordt overigens bevestigd door hot feit, dat de vrachtwagen was uitgerust om achter volgers af te schudden. In de cabine la gen flessen met kraaiepoten, rookbom men, valse kentekenplaten en rooksig- naalbommen'. werd gevonden. 'olphaartsdijk SINT-JANSTEEN De 24-jarige on gehuwde F. J. de Jong uit Heinkens- zand is zondagavond omstreeks half elf dodelijk verongelukt in St.-Jansteen. De heer De Jong is waarschijnlijk in de Vijlainlaan onder het gehucht Heikant toen hij in de richting van Heikant- Hulst reed in een bocht geslipt. Zijn wagen schoot door de gladheid van de weg tegen een boom aan de linker kant van de weg en draaide een kwart slag. Het slachtoffer moet vrijwel op slag zijn gedood. De gewaarschuwde arts L. Adrïaansens uit St-Jansteen kon slechts de dood constateren. In de kleinste gemeente van Ne derland, het Zeeuws-Vlaamse Overslag, drukte de commissaris der koningin, mr J. van Aartsen, gisteren voor het laatst de hand van de raadsleden. Hij deed dat in het kader va,n zijn af scheids- tournee langs de 29 Zeeuws- Vlaamse gemeenten, die op l april aanstaande ophouden te bestaan. Overslag raakt door de herinde ling behalve zijn gemeentelijke zelfstandigheid ook net predikaat .kleinste gemeente van het land' kwijt. Door zijn geringe inwoner tal slaagde Overslag er in om bij vrijwel 'iedere- verkiezing de uit slag als eerste gemeente beleend te makenBehalve Overslag be zocht de commissaris gisteren ook Sas van GentWestdorpe, Axel, Zwiddorpe en Koewacht. Overal dankte hij de gemeenteraden voor het werk dat zij hebben gedaan. Op maandag 16 maart brengt de commissaris de volgende serie be zoeken aan Breskeris, Schoondijke, Oostburg, Hoofdplaat, Biervliet en TJzendijke. (Foto PZC). KOSTEN RUIM 21 MILJOEN AFVOER VOOR WEST-BRABANT BERGEN OP ZOOM Donderdag morgen 9 april omstreeks 10 uur zal ir H. A. van Haaren lid van gedepu teerde staten van Noord-Brabant do eerste buis van de rioolwaterperslei ding Bergen on Zoom - Waarde offici eel plaatsen. De commissaris van de koningin in Brabant was voor deze plechtigheid uitgenodigd maar is ver hinderd. De plechtigheid zal even bul ten Bergen op Zoom gebeuren in de buurt van het zeebad de Duintjes on der de gemeente Woensdrecht. Deze rioolpersleiding, waarvan Bergen op Zoom nu nog beginpunt is, zal in de toekomst worden verlengd met aan sluitende leidingen van Roosendaal, te Sint-Maartensdijk het in 1966 bij de kroon ingestelde beroep tegen het besluit van gedeputeerde staten om het besluit van de raad van Sint- Maartensdijk tot bouw van een be jaardenhuis ln deze gemeente n c- goed be keuren (na de zaak ruim een jaar vertraagt te hebben door aan houding van de beslissing) in 1968 heeft gewonnen Zijn gedeputeerde staten bereid om als nog het aan Sint-Maartensdijk aan gedane onrecht té herstellen door al les in het werk te stellen om ten spoedigste te bereiken dat de minis ter van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening een extra-bouwvolume beschikbaar stelt voor de bouw van het bejaardenhuis te Sint-Maartens dijk, dat 70 bedden zal gaan tellen? Dader van inbraak juwelierszaak in Vlissingen gepakt VLISSINGEN In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken in de jn- welierszaak van D. van S. in de Sint- Jacobsstraat te Vlissngen. Nog diezelfde nacht kon dc Vlissingse politie de da der van de inbraak, de 26-jarige H. H. van V. uit de Schehlestad, aanhouden. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld en zal vandaag, dinsdag, voor de offi cier van justitie te Middelburg worden voorgeleid. De inbraak werd omstreeks half twee gepleegd en werd gezien door een tegen over de vinkei van Van S. wonende middenstander. Er werden vier horloges voor een totaalbedrag van 515,ont vreemd. -De dader gooide een steen door de etalageruit van het winkelpand. Reconstructie van de Noordsingel De Noordsingel te Middelburg, tussen de Sportlaan en de Wiardi Beckmanlaan wordt gereconstrueerd. In verband hier mee is dit weggedeelte tot 27 maart aaiv- staande voor alle verkeer gesloten. Steenbergen en andere gemeenten in West-Brabant. Het geheel zal in de toekomst overgaan naar het waterschap West-Brabant. De allereerste plannen inzake het af voeren van het rioolwater van Bergen op Zoom c.a. naar de Westersch'elde da teren van 1949. Li die tijd' bracht het adviesbureau voor "civiele. 'fngeiiieui'S- Westerschelde bij RUTand-Bath. In de loop der jaren is het plan ge wijzigd en werd de monding van 'de leiding doorgetrokken naar Waarde in de Westerschelde. Door de aanleg van het Schelde-Rijn- k an aal in de Kreekrakpolder bij Ril- land-Bath moet de leiding onder dit kanaal worden aangelegd. Dat werk ia reeds verricht. Op 23 november 1967 plaatste burgemeester, drs L. J. M. van de Laar van Bergen op Zoom in tegen woordigheid van tal van autoriteiten en genodigden diep in de grond de eei-ste stalen rioolbuis. De persleiding loopt vanuit enkele steden in West-Brabant langs de spoorlijn Bergen op Zoom - Rilland-Bath en iii de Kreekrakpolder onder spoorlijn en kanaal verder door naar Waarde. De aanvankelijke kosten van deze aanleg van de rioolpersleiding met bijkomende werken was geraamd op een 18 miljoen gulden, doch door wijzigingen en dergelijke is dit bedrag nu al opgelopen tot ruim 27 miljoen. In de kosten van deze leiding draagt Late klant voor sexboetiek gooit winkelruit in VLISSINGEN Een nog onbe kende man heeft maandagavond om kwart over tien een, straat steen door de winkelruit, van de sexboetielc aan de Paul Kruger- straat te Vlissingen gegooid. Er werd één sexboelcje uitgehaald ter waarde van a 5. Be halve de winkelruit aan de zijde van de Paul Krugerstraat werd er niets vernield. De winkel is eigendom van M. het ministerie van economische za ken 47.7 procent bq. .het ministerie van verkeer en waterstaat 18.75 procent en de provincie Noord-Brabant 6.25 pro cent. ADVERTENTIE De wonderbaarlijkste naaimachine ooit ge bouwd. Kom een-vrijblijvende demonstratie bijwonen bij Pfaff Naaimachinehuls W. Rikken N.V. GOES, GROTE KERK; STOFFEL GUNST EN ADDIE DE JONG eussen-orgel Ln de Grote Kerk van Goes het eerste officiële concert plaats. De organisten Stoffel Gunst (Goes) en Addie de Jong (Rotterdam: stortten door hun programmakeus de luisteraars terstond in de problematiek rond de hedendaagse orgelbouw, met name de Deense. Het type orgel zoals Marcus- sen uit Aabenraa dit in de Grote Kerk plaatste, heeft als al zijn orgels een uit gesproken noordelijk karakter. Het steunt zowel De Jong als Gunst on derstreepten dit geheel op de orgel- kunst van Noordnederlaiidse en Duitse meesters als Sweelinck. Lübeck, Scheidt, Buxtehude. Bach (protestantse koraal- bewerkingskunst). Dat het .Choral' van de uit een Romaans-katholieke gezind heid 'schrijvende' "Hendrik Andfiessen èn César Franck's mystiek .Cantabile' als bijvoorbeeld Chopin op een Klavecimbel zouden klifiken, lag "in de lfjö der ver wachtingen. In elk geval een 'bewijs voor de persoonlijkheid van dit magni fieke orgel, dat geen compromissen blijkt te dulden. Het is een instrument dat door zijn volmaaktheid, hetgeen iets anders is dan allroundheid (bewonde renswaardige opbouw van hoofdwerk, rugwerk, echowerk en pedaal; in deze .wedken' werd een aantal oude pijpen gebruikt) een deel van de orgellitera tuur (vooral de Franse) buiten sluit, althans moeilijker uitvoerbaar maakt. Ik kan mij niet voorstellen dat Jehan Alain en Olivier Messiaen, die een ,al fresco-techniek' hanteren, op dit nieuwe Goese orgel aanvaardbare interpretaties ten deel zullen vallen, In zijn volmaak te persoonlijkheid evenwel heeft het in hoge mate geboeid In Bach's bekende .Toccata Fuga in d' met dit stuk bevrijdde Gunst zich op joyeuze wijze van zijn geremdheid) en in "een uitzon derlijk specimen van Noordnedcrlandse compositiekunst: Anthon van der Horst's Toccata uit de .Suite in raodo conjuncto' (briljant gespeeld door Ad- die de Jong). Voor Reger's .Clioralphan- tasie ,Wie schön leuchtet der Morgen stern', een brandend romantische visie van een katholiek Zuidduits musicus op een protestants koraal, bleek de noorde lijke signatuur van het orgel een duide lijke hinderpaal. Het gehele scala van dynamische schakeringen waarmede Ro ger de gevoelsinhoud" van de tekstre gels uitbeeldt, was grotendeels tot mis lukken gedoemd aangezien Marcussen op zijn Instrumenten geen mogelijkhe den tot een orkestrale overgangsdyna- miek biedt. G. W. B. (Van onze onderwijsmedewerkster) CLINGE Met ingang van het nieuwe cursusjaar augustus 1970 zal de St. Bernardusschool te Clinge (ka tholieke school voor basison derwijs) definitief van start gaan met een nieuw onderwijs systeem, gebaseerd op de flexi bele schoolgedachte. Voor de eerste leerjaren zal het jaar klassensysteem worden door broken, waardoor tevens tege moet wordt gekomen aan het probleem van het zittenblijven. Tijdens een maandagavond in de hal van de sc-hool gehouden eer ste informatie-avond van een serie van drie, heeft het hoofd van de school, de heer P. Lansu, meegedeeld, dat liet nu reeds drie jaar aan de gang zijnde experi ment als afgesloten kan worden beschouwd en dat definitief met deze nieuwe vorm van onderwijs kan worden begonnen. Deze vorm van onderwijsvernieuwing - tot nu toe enig in Zeeland zal gelijktijdig op zes basisscholen in -Noord-Brabant en één in Zeeland (Clinge) worden ingevoerd on der auspiciën van het katholiek pedagogisch centrum. Aanwezig waren gisteravond ouders van leerlingen uit de eerfete en tweede klas en ouders van leer- lingetjes van de kleuterschool, waarvan de kinderen in augustus naar de St.-Bernardusschool zullen overgaan. Vandaag dinsdag en aanstaande donderdag zal opnieuw een groep ouders worden geïnfor meerd, Het hoofddoel van deze bij eenkomsten is samen met dc oudérs van gedachten te wisselen over de nieuwe vormen van onderwijs, die al worden toegepast en die nog zullen worden toegepast. In zijn inleiding ging de heer Lansu, die de bijeenkomst leidde, uit van het doel van het onderwijs. In kort bestek schetste hij de bestaande on derwijssystemen, zoals het klassi- cale systeem, het vakleerkrachten systeem (onderwijs gegeven door gespecialiseerde onderwijzers), het niveau-onderwijs. Jenaplan, Dalton en Montesaori-onderwijs enzovoort. ,Men streeft', aldus de heer Lansu, ,naar eigen vormgeving in de geest van de gedachten, die ontwikkeld zijn in het rapport Commissie Basis onderwijs. De combinatie van de beste factoren uit de verschillende onderwijssystemen vormen de inhoud van de flexibele schoolgedachte. Als hoofdpunten van wat thans reeds wordt gedaan in de eerste groep (Idas 1) en de onderbouw (klas 2 en 3) noemde de heer Lansu: 1. niveaucursus rekenen. 2. gedifferentieerd voortgezet lezen. 3. leeskring 4. wereldoriëntatie. Onder dit laatste wordt verstaan al les dat door middel van de media (radio, televisie en krant) tot de leerling komt. Met ingang vuil het nieuwe cursus jaar wordt liet jaarklassensysteem in de onderhouw (klassen 2 en 3) doorbroken, met dien verstande, dut de eerste groep (klas 1) blijft be staan, maar dat voor beoordeling ter bevordering naar een volgende groep de taalbeheersing (lezen) doorslag gevend is. De klassen 2 en 3 worden samengevoegd en hieruit worden gelijkelijk drie groepen gevormd, waarvan dc leerlingen al naar ge lang aanleg en tempo zullen worden begeleid door drie leerkrachten. De reeds bestaande .valcken' zullen per augustus 1970 worden aange vuld met gedifferentieerd aanvan kelijk lezen (leren lezen in groep jes ,Om zeker te zijn van een con tinu leerproces wordt, bevordering in de eerste groep niet beoordeeld naar het. rekenen', aldus de heer Lansu. ,De leerlingen rekenen in ni veaugroepen groepen, die een ge lijke prestatie leveren en daarin komt ieder tot zijn recht. Bij dc volgende groepen, samengesteld uit de klassen 2 en 3 gaan we vooral uil van de Invloed, die de oudere kin deren op de jongere hebben. Het is bewezen, dat jongere kinderen in groepsverband veel van oudere kin deren kunnen leren. Bovendien wor den de leerlingen beoordeeld naar prestaties en op grond daarvan be vorderd naar een volgend niveau. Zitten blijven ln de onderbouw is er dus niet meer bij.' Tot zover dc heer Lansu. Rapportage Voorts kon het hoofd der school zijn gehoor meedelen, dat de St.- Bernardusschool er in is geslaagd te komen met een .compleet con- nieuwe aanpak van het godsdienst onderwijs. Na een korte pauze vormden de acht leerkrachten van deze 235 leerlingen tellende school een forum, waaraan de ouders hun vragen konden stellen. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. De ouders, die tijdens de drie jaren van experimenteren nauw bij het ouderwijs op de St.-Bernardus school hel rokken zijn geweest, ge tuigden van hun waardering voor de leerkrachten. Uit de vele reac ties bleek, dat de ouders het volste vertrouwen hebben in dc schoollei ding. Zij stelden zich volledig ach ter deze voor een basisschool ingrij pende vernieuwing. VERWACHT. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met enkele hagel- of sneeuwbuien. Matige tot krachtige wind uit west lot noordwest ongeveer dezelfde middagleniperaturen als giste- Vooruitzichten voor woensdag en don derdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: Sneeuw- of hagelbuien, ook. opklaringen en in de nacht overwegend lichte vorst. Voor woensdag: aantal uren zon: 2 tot 6; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. lenip. 1 tot 5 gTaden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; kans op een geheel droog etmaal: 20 procenL Voor donderdag: aantal uren zon: 1 tot 6; min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max. temp.: l tot 5 graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 2 tot 6 maart, respec tievelijk min. temp. en max. temp.: Den Heldeir l 5 Eelde -l 6 De Bilt 0 7 Vlissingen l 6 Zuid-Limburg 0 7 ZON EN MAAN 4 maart Zon op 07.20 onder 18.24 Maan op 06.11. onder 13.41

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2