rtGENDfai Raad Westerschouwen wil instructiebad maar ruimer opgezet dan is gepland Veel deelnemers aan het Strao-feest VOORSTEL BEN WIN PRINCIPE AANVAARD Ook bestemmen voor recreatie Uw Kunstgebit Groter Niet op zondag NOORD-ZEELAND JAARVERGADERING VERENIGING CHR. ONDERWIJS IN ZIERIKZEE WISSELBEKER VOOR DE HEER SMEETS N0AD gelijk met All Ready: 3-3 BOUSSACSTOFFEN GEBR. WIEB0LS Genieten van een eisen zwembad Geschenkenhuis L. C. Hoogerhuis PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC r 1970 DINSDAG 3 MAART 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WESTERSCHOUWEN De Westerschouwse gemeenteraad heeft maandagavond in principe ,ja' gezegd tegen een plan voor de bouw van een instructiezwem bad. Men ging akkoord, mits b en w zullen onderzoeken of er een overdekt en verwarmd bad kan worden gemaakt met een lengte van 25 meter. Het plan, waar b en w mee kwamen was voor een bad van 10 bij 16 meter. Van verschil lende zijden werd erop gewezen, dat een wat groter bad meer mo gelijkheden biedt voor recreanten, waardoor het exploitatietekort zou kunnen worden verminderd. Burgemeester H. P. Everwijn hield de raad overigens voor, dat men mogelijk een wat groter bad kan gaan bouwen voor bijvoorbeeld een ton, zodat de bouwkosten 450.000 zouden worden, maar dat men voor een echt toeristisch iwembad moet gaan denken aan rond de miljoen gulden. De heer Everwijn maakt verder duide lijk, dat het bad van 16 bij 10 meter ADVERTENTIE zit de gehele dag stevig op zijn plaatst Ihons is hel niet meer nodig, dal Uw kunst gebit bij hel spreken, elen, lachen of niezen losschiet of verschuilt. Een weinig Dentofix- pOfider op de gebitsplaat, en deze onge makken bestaan voor U niet meer; Denio- 6 geeft U een ongekend gevoel.van zeker heid en welbehagen. Aangenaam em hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken on drogisterijen. ƒ350.000 zou gaan kosten. Voor die prijs zou uitvoering misschien net h?"1- baar zijn. ,Een hogere Investering daardoor een hogere afschrijving en meer kasten voor onderhoud, kan net dat stukje zijn, dat we niet kunnen overbruggen', aldus de Westerschouw se burgemeester. Hij deed de heer J. C. Hendrikse de toezegging dat b en w bij het onderzoek naar de mogelijk heden van bouw van een groter bad. zuilen bekijken of men geld uit het dorpsfonds zou kunnen aanwenden. Het principebesluit werd genomen met de stem van de heer B. J. Kloosterman (vvd) tegen. De heer Kloosterman stel de, dat de jaarlijkse lasten voor te bouwen bad 49.000 zouden bedragen, terwijl schoolzwemmen in een eventu eel te bouwen eilandelijk bad in Zie rikzee rond de 27.000 per jaar zou kosten. Dat laatste cijfer is geprodu ceerd door de commissie overdekt zwembad Zierikzee. De heer Klooster man vond het verschil te groot en hij wilde de beslissing niet voor zijn ver antwoording nemen. Zoals gezegd, van alle kanten werd er op aangedrongen, dat zal worden on derzocht of men wat groter kan gaan bouwen. Volgens de berekeningen van het college van b en w zou het bad in het allergunstigste geval bij afslui ting van een burgerzinlening en bij af schrijving van dè eerste 100.000 in eens een jaarlijkse last van 40.000 opleveren. De totale inkomsten werden voorzichtig geraamd op 10.000 zodat het te verwachten nadelig saldo In het geval 30.000 zouden be- inkomsten zijn geraamd op grond van ervaringen in de gemeente Duiveland. Over de plaats, waar het bad zou moe ten worden gebouwd was men het niet eens. De heer L. C. Hoogerhuis (pc) meende, dat Renesse het meest in aan merking komt, omdat daar de sterkste concentratie toeristen is. De heer Hoogerhuis waarschuwde te gen lichtvaardige besluiten. Hij onthul de. dat hij een particulier wist, die een zelfde bad zou willen bouwen en die dat wel voor schoolzwemmen zou wil len verhuren. De meerdere opbrengst Renesse schatte hij op 7,500 jaar lijks. Burgemeester Everwijn zei toe nader te zullen'ingaan op de mogelijke ■a'rticuliere bouw. Je heer Hendrikse vroeg zich af of een 25-meterbad ook niet beter zou zijn DINSDAG 3 MAART BIEZELINGE Kerk gereformeerde gemeente, 19.30 uur: tijdrede SGP. BROUWERSHAVEN Dorpshuis: bij eenkomst Nederlandse bond van platte landsvrouwen. GOES Grote Kerk, 19.30 uur: orgel- ooncert door Albert de Klerk uit Haar lem. Prins van Oranje, 20 uur: lezing over de uitdaging van het moderne toneel. Prins van Oranje, 10 uur: werkdag PvdA vrouwencontact. Ockenburg, 20 uur: vergadering Goese middenstandscentrale. HAAMSTEDE De Schutse: bazaar. Hotel Bom, 19.30 uur: jaarvergadering Pomona. Hotel vliegveld, 19.30 uur: dia-avond. HIJLST Koning van Engeland, 19 uur: vergadering NCB. MIDDELBURG De Schakel, 20 uur: lezing voor het Natuurkundig Gezel schap. Gouden Poorte, 20 uur: toneelavond be jaarden NVV. Christelijke scholengemeenschap Elzen laan, 20 uur: discussieavond over kerk en politiek. OOSTERLAND De blauwe keet, 19.30 uur: discussieavond Nederlandse bond van plattelandsvrouwen. STAVENISSE Dorpshuis, 19.30 uur: algemene vergadering Veilig Verkeer. VLISSINGEN Sint-Jacobskerk, 1 uur: concert oratoriumvereniging. Jeugdherberg. 20 uur: hearing PvdA voor de oude stad en Eiland. Sporthal, 19.30 uur: districtskampioen schappen biljarten, extra-klasse libre. ZIERIKZEE Hervormd verenigings gebouw. 20 uur: oprichtingsvergadering reddingsbrigade. Huis van Nassau, 20 uur: bijeenkomst oud-leërlingen land- en tuinbouwschool. TERNEUZEN Openbare bibliotheek: tentoonstelling werken Ernest Joachim. ZIERIKZEE Korte Sint-Janstraat, 8-22 uur: fototentoonstelling. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: Funny girl. 14 jaar. GOES Grand. 20 uur: The love bug, alle leeftijden. MIDDELBURG City, 20 uur: De bende van Quint, 14 jaar. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Wie het laatst lacht, alle leeftijden. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: 2000 mijlen onder zee, 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De spookrijder* 14 iOJir Dit is het plan, dat de gemeente Westerschouwen voor een over dekt zwembad in die gemeente heeft gemaakt. De Westerschouw se raad ging maandagavond in principe wel akkoord met het voorstel een overdekt bad te bou rn maar men wilde de mogelijk heid onderzocht hebben om een groter bad te bouwen. met het oog op eventuele eisen, die ge steld kunnen worden als de doeluitke ring voor natte gymnastiek gegeven wordt. Burgemeester Everwijn be twijfelde sterk, of toekenning van de bijdragen van het rijk afhankelijk zal worden gesteld van de omvang van het bad. De heer M. J. Steur (wd) zag ook lie ver een wat groter bad, dan is gete kend door de dienst gemeentewerken, die de plannen maakte. Hij meende dat er eilandelijk pas iets behoorlijks van de grond zou kunnen komen als er één gemeente zou zijn op Schouwen-Duivc- land. ,Dat hoop ik nog mee te maken', verklaarde hij. De heer A. D. Dalebout vond het jam mer, dat het zwembad op zondag ge opend zou moeten zijn en ook de heer Goudzwaard (pcj wilde liever sluiting op zondag. Een zaak, waarover trou wens geen beslissing werd genomen, evenmin als over de plaats, waar ge bouwd zal worden.. De raad machtigde b en w te proberen tot een burgerzanlening te komen met een rentevoet van 3 procent. Algemeen was de mening, dat dat wel zou Tukken. De heer Hendrikse vroeg de Inwoners van Westerschouwen inspraak te geven in de plannen, mede ook omdat men met een burgerzinlening wil gaan wer ken. Aan het begin van de bespreking over de plannen voor het instructiebad leg de burgemeester Everwijn een verkla ring af. waarin hij namens het college verwijten, dat de gemeente Wester schouwen geen begrip voor eilandelijke samenwerking zou hebben. ,Het is in de laatste jaren voldoende gebleken, dat zowel de raad als het college als de bur gemeester van Westerschouwen juist sterk geporteerd zijn voor een intensie vere intergemeentelijke samenwerking Schouwen-Duiveland'aldus de heer erwijri, die als voorbeelden gaf: het voorstel van Westerschouwen voor de eilandelijke ontwikkelingsschets, de po sitieve reactie van Westerschouwen op het verzoek van Zierikzee mee te be talen aan de verbetering van de con certzaal en de positieve nouding om te komen tot een recreatieschap Schou- wen-Duiveland. Burgemeester Everwijn maakte duidelijk dat het met het zwem badplan anders ligt. ,We moeten onder scheid maken tussen een gelegenheid waarin schoolkinderen kunnen leren zwemmen en een moderne geoutilleerd wedstrijdbad als streekvoorziening. Het zwembadplan van de commissie was dusdanig opgezet, dat het moeten dienst doen als schoollnstructiebad voor ge heel Schouwen-Duiveland. Daar was de exploitatie-berekening naar opgezet. Ons college is van mening, dat dit niet de ideale oplossing is, omdat de schoolkin deren dan te ver verplaatst moeten wor den hetgeen tijd lestijd en geld kost. Als het te verwezenlijken is, zo hebben we steeds gesteld, zouden er 3 school- ïnstructicbaden op Schouwen-Duiveland moeten komen: eén in Duiveland. dat bad is er. één in Zierikzee en één in de Schouwse Westhoek.' Burgemeester Everwijn verklaarde, dat naar de me ning van het college de baden in Duive land en de Westhoek beperkt moeten blijven tot zuivere school-instructieba- den. Het bad in Zierikzee zou een vol ledig wedstrijdbad moeten worden. Ons college is nog steeds bereid mee te wer ken aan de totstandkoming van de voor ziening van een der gelijk bad in Zierik zee, maar, en dat is het kardinale punt, niet met uitsluiting van de bevoegd heid om in eigen gemeente een klein schoolinstructiebad te bouwen. Deelna me aan het eilandelijke project van de commissie sloot dat laatste uit, en dat zien degenen, die verwijten aan het adres van Westerschouwen richten over het hoofd', aldus de burgemeester in de ver klaring van b en w. Feestavond personeel centrale werkplaats Ieder jaar organiseert de personeelsver eniging van de centrale werkplaats afde ling Schouwen-Duiveland een personeels- avond. Zo was vrijdagavond de kantine van het recreatieoord .Stoofpolder te Bruinisse volgestroomd met het personeel en hun dames voor het bijwonen van de jaar lijkse feestavond. De voorzitter van de vereniging, de heer Wesdorp, hield een openingstoespraak, waarbij hij welkom heette wethouder Van Gilst. Verder con stateerde hij met vreugde dat 170 perso nen in de zaal aanwezig waren, een gro ter aantal in vergelijking met vorige ja ren. De toneelvereniging uit Ellemeet voerde het toneelspel in 4 bedrijven ,De grote leugen' op, dat door de spelers op voortreffelijke wijze voor het voet licht werd gebracht. Zonder de andere spelers tekort te doen, zij in het bijzon der vermeld het spel van dc heer J. v. d. Hoek als Ko Jurling en mejuffrouw T. Kooman als Bea Post. Hierna volgde het optreden van het duo Joyce Monique uit Bruinisse, die met gitaarbegeleiding enkele nummers pre senteerden. Hierbij werden ook de lied jes die van dit duo op de plaat zijn op genomen ten gehore gebracht. De ge bruikelijke verloting met een groot aan tal prijzen, waarbij de medewerking van de heer L. Houkamp zeker niet onver meld mag blijven, hield de zaal geruime tijd in spanning. Met optreden van de accordeonist, de heer D. Capelle uit Ou- werkerk werd deze geslaagde avond be sloten. SIRJANSLAND Gezellige middag vrouwenvereniging SIRJANSLAND Evenals vorig jaar heeft de vrouwenvereniging .De Har ten Omhoog' zichzelf een gezellige mid- dam met een etentje aangeboden. De vereniging, die enkele jaren geleden haar 25-jarig bestaan vierde, begon de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Na een openingswoord van mevrouw Padmos, las mevrouw Bouterse een ver haal over .de huishoudster' voor. Me vrouw Fluiijt had een verhaal over .huis bezoek' meegebracht. Mevrouw v. d Maas wist de dames te vermaken me* een verhaal over ,het verdwenen ei'. Tussendoor werden de leden feestelijk getrakteerd. Voor de gezamenlijke maal tijd las mevrouw De Ronde-Bolle ,he* wonder van twee beestjes." In de pauze werd door het bestuur een uitgebreide koffiemaaltijd in gereedheid gebracht. De dames leverden daarna nog hun bijdrage in hersengymnastiek. T avond was al ver gevorderd, toen de <k mes voldaan huiswaarts keerden. z/ERIKZEE Ouderavond meester Bakker-groep De Nederlandse padvïndersgroep h Bakker te Zierikzee houdt op maandag 9 maart as voor de ouders van de wel pen en verkenners een ouderavond in hervormd verenigingsgebouw Jaarvergadering ,Stad en Lande' De jaarvergadering van de vereniging .Stad en Lande van Schouwen' zal wor den gehouden op vrijdag 20 maart as in hotel .Mondragon' te Zierikzee. Zierikzee, zoals het was Binnenkort verschijnt een boek over het Zierikzee, zoals dat vroeger was. Er worden ca. 160 oude ansichtkaarten en foto's opgenomen, voorzien van tek sten en historische bijzonderheden. De titel is: .Zierikzee, zoals het was'. De belangstelling hiervoor is groot. V rouwenwereld- gebedsdag Vrijdagmiddag 6 maart aanstaande zul len de vrouwen van alle kerken in Nieu- werkerk een gebedssamenkomst houden, dit in verband met de internationale vrouwenwereldgebedsdag. Deze bijeen komst zal om 2.30 uur aanvangen in het vergaderlokaal naast de geref. kerk aan de badhuisstraat te Nieu werkerk. Gebouwenmisère voorbij 20 maart opening J. L. de Jongeschool NOORD WELLE In een stralende zon, die echter met een gure noordoosten wind samen ging, is zaterdag te Noord- weUe het jaarlijkse Straofeest gevierd. NOORDWELLE Stroomstoring te Noordwelle NOQRDW BLLE Enkele inwoners van Noordwelle hebben zaterdagavond iets minder dan een half uur zonder elektriciteit gezeten. Vermoedelijk was een storing in de centrale de oorzaak van het euvel. NIEUWERKERK Zanguitvoering De christelijk gemengde zangvereniging .Eén Naam is onze Hope' en het jeugd koor ,Van Knop tot Bloem' te Nieuwer- kerk beide onder leiding van de heer Eduard Nieland. zullen dinsdagavond 10 maart de jaarlijkse uitvoering geven in ,Ons Dorpshuis' te Nieuwerkerk. Egalisatie terrein Dezer dagen is het terrein onderhanden genomen aan de Deltastraat te Nieuwer- :erk. Het terrein dat al lange tijd braak ligt, wordt nu door fa A. W. Wandel ge ëgaliseerd, om straks gelegenheid te scheppen om op dat perceeT naast de .noodschool' een 12-tal woningen te bou wen. Muziektent gestut Niet door het vele gebruik, maar wel licht door de wisselende weersomstan digheden, is de toestand van de Nieuwer- kerkse muziektent zo slecht geworden, dat deze aan alle kanten door balken gestut moet worden. Het stenen bouw werk, waaraan ook veel houten elemen ten zitten biedt op het ogenblik een troosteloze aanblik. reniging tot bevordering van het chistelijk schoolonderwijs in Zierik zee hield dezer dagen de jaarvergade ring. De goed bezochte vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door de voorzitter drs A. J. van den Hoorn. Het gemeentebestuur van Zie rikzee was vertegenwoordigd door wet houder C. Bij de Vaate. In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzitter de vele activiteiten en werkzaamheden van het bestuur in de afgelopen pe riode. De gebouwen misère behoort nu tot het verleden en op 20 maart zal de Johan Louis de Jongeschool offi cieel worden geopend. In de afgelopen periode is veel van het onderwijzend personeel gevraagd. Bijzondere dank bracht de voorzitter aan,„het onderwijzend personeel.van.de christelijke basis- en de christelijke mavosohool voor de wijze waarop zij onder vaak moeilijke omstandigheden het onderwijs toch voortgang hebben kunnen laten vinden. Hij riep verder op tot grote waakzaamheid in de gele deren van het christelijk onderwijs, nu de moderne cultuur allee "Is een lawine dreigt te overspoelen. Een kritische Instelling en bovenal een vast geloof is daarbij een eerste vereiste', zo hield de heer Van den Hoorn de vergadering voor. In totaal heeft de Unieco'.lecte in In Zierikzee 1880,30 opgebracht, heer A. Jonker werd dank gebracht voor zijn activiteiten in deze. De jaar verslagen van de secretaris. T C Hek man, de penningmeester. S. de Vlie ger. directeur van de mavo-school J. 'C. Spaans, en het hoofd van de basis school. C. J. Verheule. werden alle on der dank aan de opstellers goedge keurd Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. P. van der Mark met ac clamatie herkozen In de vacature van de heer P. G. Rotte, werd gekozen J. de Snaver. in de vacature M van der Sluis, J. M. van Westen, in de vacature ds A. Lam. ds J. van der Schee vacature ds J. H. Nawijn, ds I vier. Het voorstel van het bestuur om tot de aanstelling van een administra teur over te gaan werd door de ver gadering met veel instemming begroet en aangenomen Als aanvulling op het aan alle loden gezonden uitvoerige voorstel wees de voorzitter er nog op dat met name de secretaris, en de pen ningmeester zo met de administratieve rompslomp van de schooladministratie overbelast zijn, dat de contacten met de leerkrachten en scholen er onder lijden. Velen hebben er de laatste tijd hun verbazing over uitgesproken dat al dit werk voor deze grote schoolvereniging nog grotendeels als liefdewerk wordt verricht, maakte hij duidelijk. De voorzitter bracht daarom bijzonder dank aan de secretaris, de nr/ro- ningmeester en de beide schoolhoofden voor het vele werk dat zii voor de ver eniging in hun vrije tijd verrichten. De vrees dat bij het uitvallen van een dezer functionarissen niemand meer bereid zal worden gevonden onder de ze omstandigheden te moeten werken heeft het bestuur doen besluiten met het voorstel tot aanstelling van een ad ministrateur te komen. Naar aanlei ding van een vraag vanuit de vergade ring deelde de voorzitter nog mede. dat nu de ledenvergadering de nodige machtigingen aan het bestuur heeft geven "tot reorganisatie, contact worden opgenomen met het bestuur van de christelijke kleuterschool Zienkzee om na te gaan of de admi nistraties van deze beide verenigingen door de te benoemen administrateur kunnen worden verricht. Tenslotte be nadrukte de voorzitter nog eens dat bet. heffen van een ouderbijdrage mede noodzakelijk is om het bestuur moge lijk te maken zich behoorlijk te kun nen presenteren naar buiten. Na de pauze beantwoordde een forum be staande uit de heren drs A. J. van den Hoorn, J. C. Spaans en C. J. Verheu le vragen op onderwijsgebied. Voordien hielriem de heren Spaans en Verheule korte inleidingen over de mamoetwet in de praktijk. De procedures van toelating en selectie van de leerlingen werden daarbij uitvoerig uiteengezet. Als groot bezwaar van de nieuwe on- derwijswetgeving noemde de heer Spaans dat daarbij het onderwijsbeleid ontbreekt. Wat op diverse terreinen van het onderwijs nogal eens spanningen veroorzaakt. Hij citeerde in dit ver band een uitspraak van professor De Groot dat er een onderwijsbeleid door de regering diende te worden gevoerd in de grootte zoals dat voor de Deltawer ken is en wordt gevoerd Het gaat er bij het onderwijs in de eer ste plaats om de kinderen te leiden naar volwassenheid. Het christelijk on derwijs stelt zich mede tot taak de kinderen te vormen tot volwassen Christenen.' In dit verband pleitte ds Fa vier voor een goed samenspel tus sen school en kerk. Vanuit de vergade ring werd verder de noodzakelijkheid bepleit dat het bestuur vooral dilligent zou zijn t.a.v het godsdienstonderwijs op de scholen. De zeer geanimeerde vergadering werd door ds Favier met dankgebed JAARLIJKS RUITERFEEST NOORDWELLE Geen bezwaren tegen onteigening voor Rijn-Scheldeplan GOES Een commissie uit gedepu teerde staten van Zeeland, bijgestaan door een deskundige, een lid van het waterschapsbestuur Tholen en de pi".al selijke burgemeestere hebben maandag morgen achtereenvolgens in Sint-Phi- lipsland. Oud-Vossemeer en Tholen zit ting gehouden om bezwaren aan te ho ren tegen het onteigeningsplan van het rijk ten behoeve van de Rijn-Schelde- verbinding. Op geen der zittingen kwam iemand met bezwaren opdagen. Op het gemeentelijk sportterrein te Dreischor speelde NOAD I een vriend schappelijke korfbalwedstrijd tegen een All-Readycombinatie uit Zierikzee. Voor deze gelegenheid probeerden de rood zwarte bezoekers diverse nieuwe spe lers (sters). Nadat de rust met 00 was ingegaan eindigde deze ontmoeting uiteindelijk in een 33-gelijk spel. CV voor wijkgebouw Voor de centrale verwarming van het wijkgebouw werd door de bevolking van Sint-Annaland een bedrag aan giften bijeen gebracht ƒ2.764,87 en aan voor schotten ƒ1.100,Met een lening van die Coöp. Raiffeisenbank kan de centrale verwarming worden gerealiseerd. Uitvoering ,Nu met Hope' Vrijdag 6 maart aanstaande geeft de muziekvereniging .Nu met Hope' uit Bruinisse. haar jaarlijke uitvoering, in het recreatieoord .Stoofpolder'. Het tra ditionele toneelspel staat deze keer niet op 't programma, maar de gelijknamige zangvereniging ,Nu met Hope' uit Burgh zal voor de liefhebbers van zang en mu ziek deze avond een gedeelte van het programma voor haar rekening nemen. Na afloop zorgen de Nova's uit Bruinis se voor een gezellig samenzijn. Wij ontvingen een grote waarop wq 10 20 procent korting geven Vitrage en glasgordijnen, 10 20 procent korting Japonnen, regenmantels, zomermantels, 10 20 procent korting. Dames- en kinderbadpakken voor halve prijs. Havenpark 9 Zierikzee. AR vergadert Donderdagavond zal de Anti-Revolutio naire Kiesvereniging afdeling .Duive land' bijeenkomen om de kandidaten lijst voor de gemeenteraad op te stel len, die op 21 april aanstaande gereed moet zijn. De vergadering zal worden gehouden in het vergaderlokaal van ae gereformeerde kerk aan de Badhuis straat te Nieuwerkerk, aanvang 20 uur. '.ONNEMAIRE Collecte Ten behoeve van het Fonds voor Chris- Zierikzee. Op deze avond zal onder telijke Belangen werd in de hervormde meer het zomerprogramma worden be- kerk van Zonnemaire ingezameld sproken. I bedrag van 57,28. Lengte van 3 tot 30 meter noogte tot 1.5U meter Zwembaden voor op de grond; kunnen ook worden ingegraven Filter- en verwarmingsinstallaties voor baden van elke grootte Buitenwand van aluminium met zware PVC-bekleding Geschikt voor recreatie en instructiedoeleinden Prijzen van 975,tot 11.000, Op aanvraag zenden «ij u uitvoerige documentatie toe. RENESSE - TELEFOON (01116) 343 Te koop of te ruil ATAÜ GASTOESTEL tegen BUTASTEL Slabbersweg 18, Zierikzee, telefoon 01110 - 2279. Daaraan namen 88 amazones en ruiters deel. Allereerst «-as er de traditionele keuring waarvoor verschillende deelne mers zich extra ingespannen hadden en hun paard fraai hadden opgesierd, an deren hadden er wat minder werk aan besteed. Nadat de ruiterkaravaan vervolgens In de richting van het strand verdwenen was, kon de jeugd aan de slag. met ring- rijderij op de fiets. Men bleef daarmee bezig totdat de ruiterstoet na een kou de tooht weer terug kwam. Het muziek go" uit Rer amazones bij de Stoofweg op en ver volgens maakte het gehele gezelschap een gezamenlijke rondK door het dorp. Tegenover het Dorpshuis en het café van mevrouw L. C. Lokker-Van de Zan- de werd halt gemaakt. Enkele sprekers kregen het woord en de kelen werden gesmeerd. De voorzitter van het Strao-comité, de heer J. B. Kloosterman, sprak in zijn welkomstwoord zijn vreugde uit over het feit dat de opkomst zo groot was. Hij dankte de verschillende manege's voor de medewerking. Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen was blij dat i Westerschouwen was blij dat plaats inneemt. Na de toespraken, begon men met ring- rijden, wat door het grote aantal deel nemers nog al uit liep. De prijsuitrei king was daardoor een uur later dan gepland. De prijzen voor de versierde paardm gingen achtereenvolgens naar de heten H. Kooman. De Glopper. mevrouw Van Roijen en de heren Pollemans en Smeets. Het ringsteken levert naast de eerste prijs tevens een wisselbeker op. Deze ging ook naar de heer Smeets, achter hem kwamen respectievelijk A. Verseput, mevrouw Flohil, die de beste rijdster onder de dames was, de heren Geleijnse, Classener, mejuffrouw Boot, heren Pollemans. Kooman. Sloot en me- juffouw Steur. Behalve deze eerste tien kregen ook de acht en twintig andere deelnemers een prijs. De poedelprijs was voor de jeugdige rijder A. Hanse die een flinke taart mee naar huis mocht nemen, 's Avonds was er weer gelegen heid tot dansen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. MARKTBERICHTEN ZWIJNDHECHT 2 maart. Andijvie 123133 per kg. Spinazie 145150. 405 kg. Rode koot 40—52. 400 kg. Groene kool 52—54, 300 kg. Uien 42—60. 1400 kg. Veldsla 56—1110, 1590 kg. Witlof A I 144— 127 300 dozen. A 2 104—119. B 2 87—101. 5000 kg. Spruiten A 93—105. B 106—114, 13.000 kg. D 65—87. Knolselderij 550 per stuk. 2500 stuks. Sla A 1 16—24. C 1 12—14 31.000 stuks. Komkommers 60 op 79, 50 op 65. 40 op 5255. 35 op 44—47. 30 op 35—37, 37.000 stuks, 25 op 30—32, krom 3397 per kg. 600 kg. stek 15— 95. 400 kg. Selderij 6—14 per bos, 1400 bos. Peterselie 21. 300 bos. Goudrenet 2655 per ka. AARDAPPELTERMUNMARKT Bericht van de makelaars voor de termijn- handel in aardappelen. 2 maart. Consumptieaardappelen. Bintje, kled 40 mm opwaarts, april: laten 30,70, bieden 30.50, slot 30,50. Stemming: nov. en april: kaïlm. Openstaande poalties: 26: april: 3172, 27: april: 3189. Ochtendcaill: 19 x 30,50, 19 x 30.60. 1 x 30.50. Dagomzet: aprü: 39. COÖP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD 2 maart. Aanvoer 463.860 stuks, stemming vlot. Prijzen in per 100. Eieren van: 52-33 gram 10.3140.39. 56-57 gram 102611,54, 60- 61 gram U1.2512.29. 64-65 gram 12,1042.69. AABDAPPELBEURS ROTTERDAM 2 maart. Klei-aardappelen voor het binnen land: Bintje. 35 mm opwaarts 23,5025. Bintje 50 mm opwaarts 26,50—27. Eigenheimers, 40 mm opwaarts 3741. Furore, 35 mm opwaarts 35-39. Kleiaardappelen voor de export: 3intje 35-50 mm 22—22.75. Bintje. 50 mm opwaarts 26.5027. Voeraardappelen 26.50. Stemming binnenland rustig en export krakn. Prijzen (excl. omzetbelasting) vastgesteld per '00 kg af bedrijf op auto volgens kwaliteits eisen birmeniand cq export. VEEMARKT ROTTERDAM 2 maart. Totale aanvoer 1692 stuks. Slacht- rimderen 1263. Varkens 429. Prijzen: siachtrunderen per kg, extra kwa liteit 525—550. eerste kwaliteit 4404SO. twee de kwaliteit 390415. derde kwaliteit 365— 385. Varkens per kg, eerste kwaliteit 273— 284, tweede kwaliteit 274278, derde kwali teit 272274. Stieren per kg 445505. Worst koeien per stuk 350370, Slachtzeugen per stuk 225235. Zware varkens per stuk 240 250. Toelichting: Slachtruraderen: aanvoer korter, handel traag, prijzen Iets gedrukt. Varkens: aanvoer groter, handel vlug, prijzen fijne varkens lager, enkele prima's boven notering, «lachtzeugen konden gehandhaafd blijven. VEILING WZB GOES 2 maart. Groenten: per stuk Kropsla 23— 31. C 1 18. Per kg: Aardappelen 23. Witlof 1 30100. 2 7282. afwijkend 51. Spruiten A 66—74. B 4229. Rode kool 45. Witte kool 2 1621. afwijkend 8.5. Groene savooiekoo! 33- 51. Uien. geschoond 49. ongesorteerd 47, afwij kend 9—27. stek 1720. Pre: 1 63. 2 52—55. afwijkend 28. Andijvie 8288. Spniazde 135— 136. Veldsla afwijkend 1*0. INDUSTRIEVEILING BERGEN OP ZOOM VEILING BERGEN OP ZOOM 2 maart. Rode kool 4219. Witte kool 3339. Gele kool 3739. Savooiekool 65—83. Waspeen 19—35. Breekpeen 10—16. Prei 23—91. Sla 13— 19. Spinazie 1.36—1.58. Spruiten 77—2.04. Uien 20—65. Witlof 644.35. Boerenkool 4953. Koolrapen 1527. Golden Delicious 1659. Jo nathan 11140. Cox Orange 1577.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 21