Zoals verwacht: SDKB opgeheven UITSLAGEN EN STANDEN ZEEUWS ZONDAGVOETBAL Studiegroep (open) Oosterschelde komt met felle reactie Delta-film op tv: betere kwaliteit UITSLAGEN - STANDEN ZATERDAGVOETBALLERS Gelukwens van de NSF 10 Goese ploeg niet in Zeskampfinale Jeugd en muziek concours 1970 Ereprijs naar Waikri van de Singelhoek CLUBMATCH KYNOLOGENCLUB ZEELAND IN .JULIANA' GOES Motorcross bij bosbad Hoeven DANKZIJ DE DFS-DEFENSIE BLEEF HET 0-0 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OP OVERLEG MINISTER-KAMER Wat zijn nieuwe elementen9 nu? VEERIS De .Studiegroep Ooster schelde' heeft opnieuw een poging on dernomen om politieke dHnk uit te oe fenen door de oeluindemig van de nola .Waterhuishouding van Nederland" in de tweede kamer (deze week nog aan de or de) aan te grijper als een gelegenheid om het par.e.uient van nieuw niateri- aal te voorzien. Gezichtspunten, die er voor moéten pleiten 0111 c.e monning van de Oosterschelde niet af te sluiten, het laatste deltawerk du.s.niet uit te voeren, maar daarentegen de Oosterscheldedij- ken op de zogenaamde deltahoogte te brengen. In dit geval reageert de stu diegroep op het mondeling overleg dat de vaste, commissie van verkeer en wa terstaat uit de kamer eind vorig jaar heeft gevoerd met minister Bakker over deze kwestie. In het bijzonder haakt de studiegroep in op de mededeling van minister Bakker, dat voor bestudering van mi lieuproblemen nauw contact wordt onderhouden met biologen en dat on langs een werkgroep is ingesteld die zich met deze zaken zal gaan be zighouden, ook in verband met mo gelijke industriële vestigingen. Uit deze beslissing destilleert de stu diegroep Oosterschelde de opvatting dat .wel degelijk nieuwe elementen aan de dag zijn getreden die niet eerder be kend waren en in de overwegingen konden worden betrokken'. Dat laatste heeft de bewindsman vorig jaar ver schillende malen ten stelligste ontkend. De Studiegroep Oosterschelde stelt na melijk vast dat .zonder het feitelijk aanwezig zijn van nieuwe elementen" het aangekondigde contact met biolo gen en de gevormde werkgroep niet meer is dan een ijdel woord of een loos gebaar. Letterlijk staat het in het commentaar van de voorvechters van een open Oosterschelde: .Juist de biolo gische. ecologische en biosfeer-aspecten van het zeer complexe vraagstuk dat Oosterschelde heet, behoren feitelijk tot de ernstige .nieuwe elementen', elemen ten van vitaal belang voor de zuide lijke delta, die tot voor luttele jaren in schromelijke mate door de zuiver technisch en technologisch ingestelde rijkswaterstaat over het hoofd werden gezien, in die mate zelfs veronacht zaamd of gebagatelliseerd, dat aan ver ontruste rijksambtenaren de zwijgplicht werd opgelegd'. Hoewel de Studiegroep Oosterschelde Zeeuw betrokken bij aanrijding in Breda BREDA Op de Tei'heijdenseweg bij Breda heeft de Goese automobilist C. H. R. de voetganger A. de B. uit Ter- heljden aangereden. De B. werd met een beenbreuk in het ziekenhuis te Breda opgenomen. De wandelaar stak plotse ling de rijbaan over. het initiatief van de minister waar deert is ze toch maar matig gerost op het resultaat. Ze vraagt zitóh af of de werkgroep van de bewindsman wel breed genoeg is samengesteld, of de le den ervan wel voldoende bewegingsvrij heid zullen hebben en of de invloed van de werkgroep van wezenlijk belang zal kunnen zijn. Het commentaar op het verslag van het overleg tussen kamercommissie en minister volgt alle aangeroerde onderwerpen op de voet en is bij zonder kritisch en argwanend tegen over de gedane uitspraken. Kamerlid Janssen (ppr) in Hulst HULST Het tweede kamerlid Paui Janssen (ppr) zal woensdagavond tij dens een bijeenkomst voor .politiek geïn teresseerden in Hulst en omgeving' een inleiding houden over de werkgelegen heid en hot woningbouwbeleid. Deze bijeenkomst is georganiseerd door het werkcomité PPR. De vraagstelling en discussie kon zonder bezwaar uitge breid worden tot punten die buiten de inleiding liggen. De bijeenkomst begint om acht uur in café ,De Ster' te Hulst.1 Auto total loss na slippartij KRABBENDLJKE Bij de spoorweg overgang la de rijksweg door Zuiclt Beveland slipte zondagavond omstreeks j kwart over zes ter hoogte vain Krabben- dyke een personenauto bestuurd door Chr. H. uit Axel. De bestuurder en twee inzittende dames liepen hierbij geen verwondingen op. De auto ramde een lichtmast welke geheel uit de grond werd gerukt en nam in de slip enkele betonpaaltjes en bermplankjes mee. De auto werd geheel vernield. VLISSINGEN Met een maand vertraging heeft de cineast Johan Blansjaar zondagmiddag zijn jaar lijkse documentaire over de vorderin gen van de deltawerken via de NOS aan televisie-kijkend Nederland afge leverd. Des zes voorgaande jaren wa ren steeds op 1 februari (de datum van do watersnoodramp van 1953) op het scherm verschenen. Het is dus een stukje traditie geworden, deze .verantwoording' aan de belastingbe taler van wat er aan miljoenen in de afsluitingswerken is geworden. Een traditie, die in de vorm en opzet van gistermiddag wat ons betreft ge rust tot 1978 in stand gehouden mag worden. We zeggen er met nadruk bij .wat opzet en vorm van gistermiddag be treft'. Die verschilde namelijk nogal wat van de film, waarmee Blansjaar een jaar geleden op de buis kwam. Ditmaal met een film op de toeris tische informatieve toer, maar een helder en overzichtelijk stuk infor matie over wat waterstaat en wa terbouwers in de voorbije periode in het zuidwesten en het noorden van het land hebben opgeleverd. Daar komt bij dat de samenstellers van de documentaire de onderwerpen goed verteerbaar opdisten, speels benader den en van een fris commentaar (Joop van Zijl) hadden voorzien. Het geheel had duidelijk meer inhoud ge kregen. Nu had Blansjaar het afgelopen sei zoen bij de deltawerken ook de wind wel een beetje mee gehad: er vielen enkele belangrijke en spectaculaire gebeurtenissen te noteren. In het voorjaar van 1969 werden achtereen volgens het Volkerak en de Lauwers- zee met doorlaatcaissons afgesloten; met de afbouw van en proefritten op de kabelbaan boven het laatste sluit gat in de Haringvlietdam kwam dit karwei het eerste werkeiland voor de negen kilometer lange dam tus sen Schouwen en Noord-Beveland uit het water. Blansjaar ging systematisch te werk. Via een kaart met animaties gaf hij eerst een snel totaalbeeld van de vorderingen om daarna de onderwer pen stuk voor stuk verder uit te die pen. Het is op zichzelf al geen een voudige opgave om van de langza merhand bekende delta-afsluitingen met doorlaatcaissons steeds een nieu we impressie te geven. De operaties zijn spectaculair, maar het zijn te gelijkertijd voor het lekenoog al thans repetities. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de afsluitingsoperaties! door middel van een kabelbaan. Wat dat laatste betreft kon de ci neast teruggrijpen naar 1964 (Gre- velingendam) en archiefmateriaal ge bruiken om uit te leggen wat ei vandaag af boven het laatste gat in de Haringvlietdam bij Hellevoetsluis gebeurt met bombardementen van betonblokken. Het was bij de vertoning van de do cumentaire heel duidelijk te merken dat ditmaal met een aantal camera- lieden was gewerkt bij de opnamen. Dat maakte het mogelijk een leven dig beeld te monteren van bijvoor beeld het afzinken van de caissons: luchtopnamen, shots van de wal af, van bootjes en close-ups vlak op de handen van de waterbouwers. De luidsinlassen van commentaar, via walky-talky werd gevoerd tussen de leiding van de oalssonoperaties en dee sleepbootschippers maakten de re portage van die gebeurtenissen au thentiek. De voorlichting over wat er bij de deltawerken gebeurt is de laatste ja ren in kranten, radio en tv duidelijk teruggelopen. De publiciteitsmedia beperken zich veelal tot periodieke overzichten van de stand van zaken. De gespierde taal over de prestaties van de waterbouwers is wat gere dresseerd. Die tendens was in de te levisiedocumentaire van gistermiddag ook goed te merken. Geen barok com mentaar bij de beelden, maar een nuchtere registratie met hier en daar aardige vondsten. Nogmaals: een op vallende vooruitgang ten opzichte van vorig jaar, deze film van Blansjaar. Van der M. .Zeskamp* heeft meegedaan terdagnvond in Barneveld de finale niet Ie bereiken. Met 17 punten j kwam de ploeg op de vierde plaats en liet totale punteiiaantal van 61 in de drie gespeelde wedstrijden lever de een achtste plaats op, terwijl alleen de eerste zes Steden in de inale komen, die op 25 april in Lei ten wordt gespeeld, kracht van Goes cleek zaterdag te iggen in de .natte onderdelen', waar van er deze keer twee in de serie krachtproeven zate/. De Goese pioeg was he'. meest begaafd in het per tandem overbrengen van teilen water. Ook het onderdeel bobsleeën met het gevaar in een bak mat water te be landen, werd door de Goesenaren be hoorlijk snel afgewerkt. Bij de marathon met een afmattend steltlooponderdeel haalde de Goe se ploeg slechts twee punten en ook het versjouwen van. een olifant op een manier, zoals alleen de spel- leiding van .Zeskamp' dat kan ver zinnen, leverde weinig op. De spelletjes waren als gebruikelijk ui termate ingewikkeld en opgezet door iémand, die kost wat kost mensen nat wil laten worden. Commentator Barend Barendse liet niet af te zen op het belang van flink trai nen eii presenter Diok Passchier ver zekerde de kijkers als er ergens iets misging opnieuw met ijze ren regelmaat, dat dat nu allemaal kon in .Zeskamp'. De Zeeuwse afdeling van de landelijke vereniging Jeugd en Muziek organiseert zaterdag 7 maart aanstaande haar jaar lijkse concours voor jeugdige musici. Deze keer zijn het vooral leerlingen van de Zeeeuwse Muziekschool en van de Stedelijke Muziekschool Bergen op Zoom, die hun nummertje komen bla zen en strijken. Vooral blazen, want ails hoofdinstrument is de'keus dit jaar ge vallen op de blokfluit. Daarnaast is er alle gelegenheid om in ensembles van diverse samenstelling op te treden. De blokfluitisten kunnen uitkomen in J" catergorie met het verplichte num.. Vivaldi (concert in F voor blokfluit orkest) of in de categorie waarin zij releid, want er moet minstens één heden laags stuk gespeeld worden. Op het programma staan wat dat betreft inte ressante nummers. De jury wordt ge- 'ornid door de heren Ru Sevenhuijsen, directeur van Jeugd en Muziek-Neder- land; Rogier Starreveld. muziekcriticus van het Amsterdams .Parool' en Hans Limnartz, leraar blokfludtspel te Am sterdam. Het Zeeuwse Jeugd Orkest on der leiding van Peter Jense verleent zijn medewerking. Het concours begint 's middags om half drie en wordt 's avonds om zeven uur hervat in de Concertzaal te Middelburg. Ruim 100 honden GOES Waikri van de Singelhoek uit Sint-Laurens is op de elubmatoh van de kynologenclub .Zeeland' zondag in schouwburg Juliana in Goes als de bes te en mooiste hond uit de bus geko men. Waikri is een bijna vier jaar oude Peldngees, eigendom van de heer C. de Bruyn uit Sint-Laurens. Hij werd eerst als beste Pekingees gekozen, toen als beste dameshondje en aan het slot van de clubniatch sleepte liij ook de hoog ste ereprijs in de wacht. Tweede werd de Ierse setter Elros O'Cuchulain, een twee jaar oude reu van de heer L. van Melle uit Breskens. De Ierse setter versloeg in de eerste fase van de strijd zijn rasgenoten en daarna werd hij ook tot beste jachthond gekozen. Derde werd Adam Upstone, een twaalf maanden oude Fox Terrier van de heer M. M. F. Kropveld uit Nisse, die daar voor al tot beste terrier was gekozen. Beste bij de dogachtigen werd de mops hond Winston van Bundeswelle van me vrouw Cartledge in Goes; hij eindigde bij de erekeunng als vierde. De Duitse herdershond Quai van Twentebloed .van de heer W. Rieken uit Stoppeldijk werd beste van de herdershonden en veedrij vers en nummer vijf in de reeks beste honden van de clubmatch. De zesde plaats daar werd ingenomen door de. Schnauzer Astra het Bakerveld van de heer Scherphuis in Goes, winnaar bij de Binschers en Schnauzers. De beste van de keesachtlgen en pool- honden en goed voor een zevende plaats in de eindklassering was de keeshond van het Benthuys, een elf maanden oude teef van de heer C. A. Flipse uit Tilburg. Bij de finale werd de achtste en laatste plaats ingenomen door de Afghaanse windhond Youssef Ben Amran van Sint-Anna ter Muiden die als beste bij de windhonden was ge ëindigd. Demonstratie De voorzitter van de kynologenclub .Zeeland', de lieer E. P. Oldenkamp had bij de opening van de clubniatch aan gekondigd dat deze match een bijzonder karakter had. Ten eerste door de grote deelname er waren honderdzestien honden ingeschreven en ten tweede door een demonstratie met honden die een gedrag- en gehoorzaamheidscursus hadden gevolgd. Door de grote deelname moest men in de namiddag het tempo van keuren verhogen en ging men in twee ringen werken. In de morgenuren konden de keurmeesters, mevrouw G. M. Reyne- van Heuveln en de heren J. van Soest en G. J. Tanghe, bij elke keuring een uitgebreide uitleg geven, later moest ook dat worden beperkt. In de kamp.oensklas kwamen vier honden uit, drie Peltingezen en een Drentse partijshond. Deze honden dongen verder niet meer bij de an dere keuringen. Beste van de kam pioenen werd Koala van Ter Pauwen, een pekingees van mevrouw H. J. M. Tummers-Keersèmeeckers uit Vlis- singen. Uitslagen Verdere uitslagen: bij de boxers werd de teef Mistrella van de Weelstroom. van de heer J. Schot uit Goes de beste, bij de Duitse doggea werd dat de reu Lord van de Wester- Huy van mevrouw Schoonen uit Steen bergen. Beste bij de bouviers Beige des Flandres werd Anka van Wiedershof van de heer P. A. Sturm uit Hoofdplaat; enige en dus beste ruwharige Belgische herdershond werd Astrid van de hoer J, de Reus uit 's-Heer-Arendskerke; enige en beste Hongaarse herdershond werd Puli van mejuffrouw C. C. M. M. Barends uit Middelburg: beste rottwei ler werd Rob van het Zwaluwendorp van de heer J. J. van Maldegem uit Kort- gene. Beste dalmat/er werd Lieze ran d« Groene Weide van de heer G. van Dis seldorp te Vlissingen ;beste langharige dashond werd Anjor's Home Ilona, een jonge teef van de heer J. van Melle uit Breskens; beste Drentse patrijshond werd Aldo of High Dunes van de heer M. .T. Reijnhoudt te Goes; enige en beste Duitse staande hond werd Stella van de S.ngelhoek van de heer P. van Sab- ben uit Sint-Laurens; beste poedel werd Hazenputtens's Lotus van mejuffrouw I. de Volder te Schoten; beste Engelse cocker spamei werd Itam van de Sin gelhoek, een één jaar oude teef van de heer C. de Bruyn uit Sint-Laurens. Beste doberman pinscher werd Graaf Halldor van Neerlands Stam van me vrouw H. W. Kropveld-Hoekstra uit Nisse; enige en beste cairn tender werd Robin van mevrouw A. Engelvaart-de Visser uit Mcliskerke; beste en enige welsh terrier werd C:ske van de heer M. B. Vercruyse uit Sluis ;enige en bes- ste .Tack Russel Terrier werd Uglybov of Haguswood van de heer H. P. Ros kam te Vlissingen. Beste dwergpoedel werd de jonge reu Puckshill Ambersun Ruffles van me vrouw J. J. A. van de 'g-van Geemert uit Westmaas; enige beste Shih Tzu werd San Saow van de Wielingen van de heer A. Peters uit Middelburg; enige en buste Barzoi was Petrovna van do heer W. S. Pouwer te Middelburg; enige en beste Whippet was Shyra van de heer F. F. Parinussa te Oost-Souburg, Bij de foto: dc drie beste honden na de erekeunng. (Foto PZC) UITSLAGEN EN STANDEN 2e KLASSERS ZATERDAG 2e klas A 's-Gravenzande SVNDSM 2-1, DOTOSIZO 3-0, SprangRünsburg- se Boys 2-1, ARC—Hulzen 0-3, Spy- kenisseQuick Boys 1-2, Kozakken Boys—SSC '55 1-0. DOTO 13 12 1 0 25 41-11 Huizen 13 10 2 1 22 33-10 Kozakken Boyys 13 8 4 1 20 21-12 SSC '55 13 5 4 4 14 20-15 's-Gravenz. SV 13 7 0 6 14 26-21 Rijnsburgse Boys 13 5 3 5 13 12-14 Spijkenisse Quick Boys NDSM Sprang SIZO ARC 4 4 5 12 15-11 5 1 7 11 22-20 4 2 7 10 9-15 3 2 8 8 10-19 2 1 10 -5 11-37 1 0 12 2 8-43 2e klas C: Zuid vogel sCJ W 0-2, YVOG—HCSC 0-0, GVYVSHO 1-3, Geinoord—VRC 1-0. HeerjansdamRijsoord 0-1, IJs- selmeervogelsIJmulden 3-2. SHO 13 9 2 2 20 40-14 GVW 13 8 2 3 18 26-22 Rijsoord 12 5 5 2 15 19-11 IJsselmeervogels 12 7 1 4 15 16-10 Heerjansdam CJW WOG VRC HCSC Zuidvogels Geinoord LJ muiden 5 4 3 14 20-14 12 5 4 3 13 21-18 13 3 7 3 13 22-21 13 3 6 4 12 16-20 12 4 3 5 11 14-21 12 3 3 6 9 12-19 13 1 4 7-22 13 1 1 11 3 11-32 2e klas D: WZC—Spakénburg 0-0, ONSUrk 1- 1, KlazienaveenGo Ahead K afg., Sportclub GenemuidenDOVO 0-3, SVZW—WHC 2-2. WHC DOVO SVZW Spakenburg Go Ahead K WZC Urk ONS Klazienaveen Genemuiden Workum 11 8 3 0 19 28- 5 11 8 3 0 19 25- 5 11 7 1 3 15 29-15 11 5 4 2 14 13-11 10 4 2 4 10 18-19 3 4 4 10 14-14 11 3 3 11 3 2 10 2 1 11 2 1 10 0 4 5 9 13-22 6 8 M6 rysNunspeet 2-1. 10 1 15 19- 9 11 6 2 3 14 20-12 10 4 4 2 12 13- 9 11 5 2 4 12 18-19 11 6 0 5 12 15-16 11 4 3 4 11 13-17 10 4 2 4 10 26-16 11 4 2 10 14.-15 10 4 1 5 9 13-17 10 2 3 5 7 12-17 9 1 0 8 2 12-28 3e Was E: WVFVVT (0-0) gestaakt doordat scheidsrechter zich bedreigd voelde, ACVExcelsior '31 2-2, DOSK—Oran- WVF Nunspeet DOSK ACV Harkemase Boyj DES Excelsior M Be Quick '28 Blauw Wrt '34 Oranje-Nassau WT HOEVEN De Westbrabantse motor club uit Etten-Leur houdt zondag' 8 maart in Hoeven voor de 9e keer een nationale motorcross. Hierdoor krijgt Hoeven een van de eerste nationale corses in het nieuwe seizoen. Het staat vast dat vele nationale troeven aan de start komen De volgende ca tegorieën zullen in Hoeven uitkomen: 50 cc. 250"cc, 350 cc en hoger alsmede dezflspannen nationaal en interna tionaal. De wedstrijden zullen meetel len voor de nationale KNMV cross-ti tel. BROUWERSHAVEN Wat reeds uit de stemming op de najaarsvergadering mocht worden verwacht leverde de op heffingsvergadering van de Schouwen en Duivelandse Korfbalbond, welke plaatsvond in hotel Graaf Floris V te Brouwershaven, geen enkel probleem op. Eenstemmig besloten de afgevaar digden van de verenigingen, als laat ste voormalige bond, over te gaan tot toetreding tot de afdeling Zuid-West van de KNKB. Moeilijkheden leverde wel op het naar voren brengen van twee kandidaten, welke zitting moeten nemen dn bet af delingsbestuur. Van de nog zittende bestuursleden werd er niemand be reid gevonden zitting te nemen. Daar er ook door de verenigingen geen en kele kandidaat naar voren werd ge bracht, zag het ernaar uit, dat Schou- wen-Duiveland verstek zóu moeten la ten gaan cm de nog twee opengela ten plaatsen in het afdelingsbestuur te bezetten. De erevoorzitter, de heer J. Th. Brouwer, werd uiteindelijk be reid gevonden voorlopig in het afde lingsbestuur zitting te neimen. Hij stelde hierbij als voorwaarde, dat een jongere kracöit naast hem zal worden gwonden om deze taak te vervullen, aar het in de bedoeling ligt in de toekomst het afdelingsbestuur van 11 leden terug te brengen naar waar- sahijnlijK 7 leden, zal hij zich dan te rugtrekken. Pogingen om deze persoon te vinden zuilen in het werk worden gesteld. De administrateur van de SDKB, de heer H. Braam, die ook als competitielei der fungeert, zal ook dit seizoen voor de afwerking van de zomercompetitie zorg dragen. Hoewel zijn contract met de SDKB per 1 juli aanstaande ef- loont, zei de heer J. Hof toe, dat er met de heer Braam een regeling zal worden getroffen, die dit mogelijk maakt. Verder zullen er nog een aantal perso nen van Schouwen en Dnïvelanil moe ten worden benaderd om zitting te ne men in de diverse commissies van de afdeling Zuid-West. Bij de bespreking van de aanstaande zomercompetitie bracht de heer Braam twee plannen ter tafel. Name lijk: drie klassen voor de senioren, waarm anderhalve competitie moet worden gespeeld en een van twee gro tere klassen. Daar de krachtsverhoudingen beter zouden komen te kggen voelden de af gevaardigden meer voor het spelen van een competitie van drie klassen. Dit werd dan ook aangenomen. De adspi- ranten en pupillen zijn allen in eén klas ondergebracht. Op zaterdag 30 mei zal door het vertegenwoordigend twaalftal nog een wedstrijd in Am sterdam tegen het Amsterdam se twaalftal worden gespeeld. In zijn jaarverslag sprak de secreta ris, de heer J. van den Doel, de hoop uit, dat Schouwen en Duiveland spoe dig de beschikking zal mogen krijgen over een sporthal. Verheugend noem de hij de deelname van een groot aan tal adspiranten- en pupillenteams aan de microcompetitie. Zowel de veld- als de microcompetitie had in het afge lopen jaar een vlot verloop. Het vertegenwoordigend twaalftal kwam tweemaal in hetveld, Name lijk tegen de KBGO en bet Amster dams twaalftal. Een speciaal woord van dank bracht de heer Van den Doel aan de administrateur, de heer Braam, alsmede aan de heer Brouwer voor het zeer vele werk, dat zij in het afgelopen jaar ten dienste van de SDKB hebben gedaan. De heer J. Hof sprak de hoop uit. dat DFS, nu zaj kampioen zijn geworden in de microcompetitie van de afdeling Zuid-West gebruik zullen maken van hun promotiereeht. De heer C. Smoor deelde verder nog mede, dat als er nog drie kandidaten gevonden kunnen worden, er binnen enkele weken te Zierikzee begonnen kan worden met een scheidsrechterscursus. Aan het slot sprak de afgevaardigde van DFS, mejuffrouw C. Quist, de wens uit, dat er straks in de afdeling Zuid-West net zo prettig zal wezen als het in het verleden in de SDKB is ge weest. DFS was duidelijk naar Middelburg gekomen om zijn huid zo duur mo gelijk aan Zeelandia te verkopen. Dat net uiteindelijk nog lukte ook, is voor namelijk te danken aan de uitstekend op dreef zijmie Sehouw.se defensie: 0-0, Ook de Zeelandia^verdediging had er goed kijk op. Het was een bij zonder spannend duel. Het ging er bij tijd en wijle hard aan toe, maar al les bleef binnen de perken van de sportiviteit, mede door de leiding van scheidsrechter Schot uit Vlissingen, die de verhinderde Assies verving. Zo kwam het einde, zoals hegonnen was, wat ook wel de juiste uitslag was (0-0). Hoofdplaat was sterker in zijn thuis wedstrijd dan liet bezoekende .Philip pine. De 'thuisclub had veel pech, en wel de grootste pedh, toen al na 4 mi nuten Dijkers Philippine naar een 0-1 voorsprong schoot. Philippine had op die manier meer dan het verdien de gekregen. Een puntenverdeling had de verhouding beter weergegeven. Domburg-IJzendijke wa3 maar een matige wedstrijd. Beide ploegen hadden kennelijk slecht overwinterd. De thuis club was veel sterker, maar het zag er lang naar uit dat het een 0-0 ge lijkspel zou worden. Echter, 5 minu ten voor het einde sleepte Maranus de verdiende zege nog voor Domburg uit het vuur (1-0). De Sohoondijke-verdedi'ging was zon dagmiddag wel eng slecht op dreef. Het bezoekende Huilsterloo profiteer de daar gretig van. Jaspers opende de score in de 17e minuut toen Kor- nelis blunderde (0-1), maar nog voor de rust zorgde Pijcke voor de gelijk maker (1-1). Na de rust waren twee verdedigingsfouten er de oorzaak van, dat de bezoekers door De Roolj en Van Akker met een toch wel verdien de 1-3 overwinning naar huis konden. Robur had weinig in te brengen tegen Lewedorpse Boys. Steeds was de thuis club in de meerderheid. Pas een kwartier in de tweede helft kon P. Steenbakker de meerderheid in een doelpunt uitdrukken, zodat de Boys toch nog de verdiende zege bin nenhaalden. Bij de rust was het nog 0-0 in de wedstrijd Luctor-Aardenburg. Na 15 minuten in de tweede helft kwam de thuisclub op 1-0 door Moison. Een blunder ran de Luctor-doelman stelde Trapman in staat gelijk te ma ken en in de 30e minuut kopte Baart uit een corner de winnende treffer te gen de tomven (1-2). De uitslagen en standen van hef zon dagvoetbal van de afdeling Zeeland luidt: le klas: Zeeland Sport III-Goes m 1-2, Hontenisse II-Middelburg IV 5-0, Corn Boys 11-Walcheren II 0-3, Vlissingen IV-Terneuzen III 0-1. Vogel waarde li-Steen II 1-0, Zeelandia 11- Oostburg n 3-0. Zeelandia II Vlissingen 1\ Walcheren II Vogelwaarde II 12 Terneiuzen III 12 Corn Boys II 13 Steen H 14 Goe3 IH 13 Hontenisse n 13 Zeeland Sp. IH 13 Oostburg H 12 Middelburg IV 7 2 2 21 40— 9 2 20 44—14 2 17 22—19 3 16 19—16 5 13 22—21 5 12 22—22 7 12 27—37 7 10 29—36 7 10 28—35 6 10 17—25 7 8 15—29 1 11 5 18—40 2e klas .4: Aardenburg H-Hulsterloo II 6-0, Breskens III-Noorrnannen II 0-0, Biervliet 11-Schoondijke II 1-1, Graauw I-Terneuzen IV 7-1, Philippine IT-Ria W I 0-4. Ria W I 13 12 0 1 24 40— 5 Graauw I 12 10 1 1 21 37— 6 Schoondyke II 12 7 2 3 16 2120 Biervliet H 11 5 4 2 14 25—20 Noormannen II 11 5 3 3 13 2517 Terneuzen IV 11 3 3 5 9 2026 Breskens IH 12 4 1 7 9 17—30 Philippine H 11 3 1 7 7 24—29 Aardenburg II 10 3 0 7 6 19—22 Sluiskil II 11 1 1 9 3 11—37 Hulsterloo n 10 1 0 9 2 12—39 2e klas B: DFS H-Domburg II 0-1, 's-Heer Arendskerke HI-Cortgene I 0-5, Kwadendamme I-Renesse H 5-0, Zonnemaire I-Luctor II 5-0, Dreischor 1-Hansweertse Boys H 2-1, Volharding I-Patrijzen I 3-5. Zonnemaire I 14 12 0 2 24 5519 Patrijzen I 13 9 3 1 21 4822 Dreischor I 13 10 1 2 21 30—18 Cortgene I 12 S 1 3 17 46—24 Volharding I 12 5 2 5 12 28—25 Hansw. Boys II 12 5 2 5 12 29—29 Luctor II 12 5 2 5 12 26—33 Kwadendamme I 13 5 1 7 11 2938 Domburg II 14 4 2 8 10 29—33 'sH.-Ardsk. III 12 3 1 8 7 20—32 Renesse IT 12 1 1 10 3 16—48 DFS II 13 1 0 12 0 9—44 x (twee winstpunten in mindering). 3e klas A: Axel IV-Hontenisse Hl 3-0, Koewacht II-Corn Boys III 3-2, Ria W II-Graauw II 3-0, Sluiskil IH-Clinge U 1-3. HW Hl-Vogel waarde 1LI 9-1. HVV m (i 13 10 Ria WH 12 9 Axel IV 13 7 Cl Inge II 14 7 Hontenisse III 13 6 Koewacht II 13 5 Vogelwaarde III 11 2 Corn Boys 1U 12 4 Graauw n 12 2 Sluiskil Hl 11 0 3e klas B: Terneuzen VI-Terneuzen 2-4. IJzendyke Ii-Walcheren HT afg., Breskens IV-Schoondijke III 5-0. Zee land Sport IV-Hoofdplaat II 5-0. Vlis singen V-Groedc I 2-0. Breskens IV 13 12 1 0 25 72—13 Terneuzen V 12 11 0 1 22 4612 Groede I 14 7 1 6 15 30—26 43—20 2 1 20 49—13 3 3 17 39—27 3 4 17 3726 1 6 13 37—39 2 6 12 29—27 4 5 3 22—41 0 8 8 31—28 4 6 S 24—39 0 11 0 12—63 Walcheren IV RCS rv 13 Zeelandia IV 13 Noormannen IH 14 Patrijzen UI 1.3 Luctor III 12 1 1 25 101—19 2 0 24 65—16 2 1 22 52—13 1 5 15 37—24 1 7 13 30—34 1 7 11 38—52 2 7 10 2244 0 10 8 18—58 OU 4 16—66 0 12 0 9—62 2e klas A: Brouwershaven I - Rillan- dia n 1-1, Bruse Boys I - Kru klin gen I 5-2, DFS III - Kapelle II 2-3, Duiveland I - WIK I 6-1. Wemeldin- ge II - SKNWK I 2-0. Waarde I 13 8 3 13 6 4 Duiveland I 14 Kapelle II 14 Kruiningen I 13 Wemeldinge H14 DFS III 13 SKNWK I 13 Brouwersh. I 13 1 19 26-12 2 19 36-18 3 16 34-17 3 15 32-25 5 15 41-28 6 15 45-35 7 14 36-31 6 11 26-35 7 11 26-42 7 10 25-38 9 7 16-41 S 6 15-36 Amemuiden 3 ZSC 1 GPC I Middelburg 6 Schore 1 VCK 2 WIK 2 11 8 12 8 i o 5 10 3 Schoondijke IH 12 6 2 4 14 28—35 IJzendijke II 1.1 6 1 4 13 3225 Vlissingen V 12 5 0 7 10 25—24 Zeeland Sport IV 14 5 0 9 10 31—50 Walcheren IH 11 3 0 S 6 22—33 Hoofdplaat II 9 117 3 16—40 Terneuzen VI 12 1 0 11 2 15—59 3e klas C: Cortgene H-Hansweertse Boys III 0-5, Goes IV-Dreischor II 10-2. Robur H-Volharding III 8-1, Volharding II-Kwadendamme II 3-2, Robur 111- SVOWK I 3-1, Zierikzee HI-Zonnemaire II 7-1. Roburg II 14 12 1. 1 25 75—10 Zierikzee III 12 11 1 0 23 66—13 Goes IV 14. 9 2 3 20 51—22 Hansw. Bovs III 13 8 0 5 16 39—31 Dreischor H 14 6 3 5 15 4542 SVOWK I 12 7 0 5 14 38—20 Volharding IH 12 5 2 5 12 32—33 Cortgene "IT 13 4 1 8 9 1844 Kwa damme II 12 3 2 7 8 2042 Robur III 13 2 1 10 5 17-^62 Zonnemaire II 13 2 1 10 5 16—62 Volharding II 12 1 0 1.1' 2 16—50 3e klas D: RCS IV-Zeelandia IV 0-3, Zeelandia III-RCS III 3-2, Lucfor IH- Patryzen Hl 0-5, Noormannen IIJ-Le- wedorpse Bovs II 2-7, Patrijzen JI-Wal- cheren IV 4-0. RCS Hl 14 12 Zeelandia Hl 13 11 Patrijzen TT 13 10 Lewed. Boys n 13 7 Duiveland 2 Apollo 2 12 x) twee winstpunten 3e klas B: HoedckensUerko l-Krab- bendijUe '2 4-1. Tern. Boys 3-Kloctin- ge 3 1-4. Yersekc 2-SSV 1 4-4. 1 18 21- 9 2 2 18 28-17 1 4 15 36-20 1 4 15 31-22 0 5 14 44-24 0 7 12 40-30 3 5 11 28-35 0 5 .10 22-22 2 5 8 14-21 18 3 18-54 0 11 xO 21-49 mindering. Yerseke 2 SSV 1 Tern. Boys 3 Nieuwdorp 2 Hoek 2 Kloetinge 3 Hoedekensk. AZVV 2 Krabbend. 11 6 2 10 3 1 11 2 '2 7 2 16 35-20 1 14 30-16 4 12 18-23 3 10 18-18 3 9 17-15 6 9 26-31 5 .7 23-26 16-22 6 .16-28 4o klas A: BevelniHlcrs 2-W'isscnker- ke 2 0-r 12 11 13 9 12 8 Bruse Boys 2 Mevo 2 Wissenkerke 2 Bevelanders 2 SKNWK 2 Brouwersh. 2 DFS 4 Col. Boys 2 WIK 3 Brouwersh. 12 7 13 5 1 0 23 75-16 1 3 19 44-27 1 3 17 36-23 1 3 16 44-16 2 6 12 35-46 1 6 11 36-33 0 7 10 28-42 1 7 7 33-50 0 8 4 17-44 1 12 1 15-66 4e klas B: GPC 3-VCK 3 1-5, VCK 4- Oostkapelle 2 afg., Vlissingen H-Meeu- 3 5-0, Domburg 3-Veere Domburg 3 Oostkapelle 2 Vlissingen 7 Serooskerke 2 Meeuwen 3 VCK 3 Serooskerke 3 Vlissingen 8 Veere 2 VCK 4 GPC 3 1 19 31-16 8 1 2 17 53-15 6 2 3 14 30-17 6 0 5 12 33-26 6 0 6 12 34-36 5 1 5 11 34-81 4 14 9 16-19 3 3 5 9 21-17 3 3 5 9 19-24 2 2 6 6 12-26 1 0 10 2 7-63 4e klas C: Borssele 2-Serooskerke 4 2-2, 's-Heer-Arendskerke 2-Nieuw land 3 7-0, Wol/aartsdijk 8-PGC 2 10* ^e6'an^ Sport 6'-Arnemuidcn 4 11 10 11 10 Zeeland Sp. 6 GPC 2 Borssele 2 'S-H-A.kerke 2 Wolf. dijk 3 Serooskerke 4 Nieuwdorp 3 Keink. zand 3 Arnemuiden 4 Nieuwland 3 10 6 11 5 10 1 11 0 1 20 45-11 0 :l 20 53-18 2 2 14 44-22 4 2 14 35-16 1 5 11 32-23 2 5 8 27-33 15 5 16-34 16 5 14-24 18 3 13-33 0 10 2 15 2e klas B: Borssele 1-Kats 1 7-1, Co- li,jnspl. Boys 1-Apollo 1 0-1, Oostka pelle 1-Zaanislag I afg., Serooskerke 1-Vlïssi»gen 6 3-4, Spui 1-Tern. Boys 2 1-1, SVD 1-Sluis 1 3-2. Borssele 1 .14 10 2 2 22 37-14 Tern. Boys 2 14 9 4 1 22 35-16 Vlissingen 6 14 7 3 4 17 45-27 Zaamslag 1 11 6 3 2 15 23-10 Col. Bovs 1 14 6 3 5 15 21-23 Oostkapelle 1 13 5 4 4 14 '25-21 Spui 1 14 3 7 4 13 25-27 Apollo 1 13 4 3 6 11 15-25 Sluis 1 14 4 2 8 10 27-40 Serooskerke 1 14 2 5 7 9 12-20 SVD 1 14 2- 5 7 9 18-36 Kats 1 13 1 3 9 5 11-35 3e klas A: Apollo 2-VCK 2 3-6. Arno- muïden 3-GPC 1 1-1, Duiveland 3- Wolfaartsdijk 2 afg., Schore 1-ZSC 1 °-3. WIK 2-Middelburg 6 4-3. 4e klas D: Apoflo 3~-Borssele *V Vo! Heinkenszand 2-KIoetinge 4 2-3, SSV 10 9 9 8 SSV 2 Kloetinge 4 Hoedekensk.2 Apollo 3 Helnkensz. 2 SVD 2 Kloetinge 5 Apollo 4 Borssele 3 SVD 3 II 3 1 1 0 10 72- 9 1 0 .17 58- 7 0 3 16 40-28 0 3 14 44-13 0 4 10 45-15 0 4 10 21-27 0 8 6 24-51 1 5 3 25-28 19 1 10-75 0 10 10 0 v, 10 0 u ju u •Je klas K: Kapelle 3-Krabbendijke 3 2-0, Kruiningen 2-Waarde 2 3-1, Ril- landia 3-Wemoidinge 3 afg., Schore 2- Kloetinge 6 afg., Yerseke 3-Kapelle 4- Kruiningen 2 11 7 3 1 17 29-10 Kapelle 3 9 7 1 1 15 23- 7 Krabbendijke 3 10 6 0 4 12 45-16 Kloetinge 6 S 4 2 2 10 15-12 Rillandia 3 10 4 2 4 10 28-19 Yerseke 3 10 4 1 5 9 23-21 I Waarde 2 9 2 3 4 7 16-25 1 Schore 2 9 2 3 4 7 9-17 Wemeldinge 3 10 2 3 5 7 15-29 Kapelle 4 10 l 0 9 2 9-56 4e klas F: Hoek 8-Spui 2 7-1, Oost burg 3-Corn. Boys 4 4-0, Sluis 2-Phl- Iippïne 3 4-0, Tern. Boys 4-AZVV 3 6-4, Tern. Boys 5-Zaamslag 2 1-5. Ka amain» 10 8 1 1 17 31-10 11 8 0 3 16 48-20 11 S 0 3 16 35-19 11 7 1 3 15 31-13 H 7 1 3 15 33-22 9 5 2 2 12 22-12 113 17 7 17-23 12 3 1 8 7 40-38 11 1 19 3 10-52 13 0 2 11 2 7-65 Zaamslog 2 Tern. Boys 4 Sluis 2 Hoek 3 Spui 2 Oostburg 3 Philippine 3 AZVV 3 Tern. Boys 5 Corn. Boys 4 DEN HAAG (ANP) De Nederland se Sport Federatie heeft aan de sc.huatsploeg in West ALUs twee tele grammen gestuurd met de volgende inhöud: mevrouw Attje Keulen-Deel stra - stop - eerst Nederlands kam pioene nu wereldkampioene - stop - u heeft geweldige prestaties geleverd - stop - Nederlandse Sport Federatie wenst u daarmee van harte geluk. Aan coach Kees Broekman: In u wenst de NSF haar grote bewondering uit te drukken voor behaalde successen bij wereldkampioenschap schaatsen dames - stop - onze bijzonder harte lijke gelukwensen. Beidé telegrammen zijn ondertekend met Feith, voorzit ter en Van Zijll, secretaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 10