NOS-top moet brokken weer gaan lijmen Openheid van premier gaf kamer veel stof tot praten NS kan nieuwe stations bouwen Kredietgarantie wordt niet verlengd VRAGEN OVER MOEILIJKHEDEN BIJ TRANSBURG IN ENSCHEDE IS? 2Ü% 1 V00RJAARSBEURS VERLICHTINGSBEURS 1 FILM EN FOTO VAKBEURS KARWEI TECHN0-BEURS Muisje met een staartje Speurtocht naar vermiste vrouw ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 (ADVERTENTIE) AMSTERDAM Heintje Simons ontvangt de Edison' uit handen van Mcmrice Chevalier tijdens het Grand Gala du Disqueterwijl aastvrowwe Mies Bouwman toe kijkt. ENSCHEDE (GPD) Bij de tex- sche ontwikkelingen verwacht met be trekking tot Transburg. tielfabriek Transburg NV in En schede doen zich op het ogenblik ernstige moeilijkheden voor, omdat de kredietgarantie van de Nationa le Investeringsbank niet zou wor den verlengd. Bij Transburg wer ken 600 personen. Als gevolg van deze moeilijkheden heb ben de kamerleden Wieldraaijer en Marsman een bezoek gebracht aan En schede en vragen gesteld aan minis ter Nelissen (ec. zak.). Vandaag zal, De kredietgarantie, welke de Natio- de beslissing vallen omtrent Transburg. male Investeringsbank heeft verstrekt zou op 1 maart aflopen. De laatste da gen is er koortsachtig gewerkt om een partner te vinden, die belangstelling heeft voor dit bedrijf, maar deze part ner heert zich teruggetrokken. Voorts was de bank niet bereid om verder te gaan, terwijl ook Van Heek en Co., de eigenaresse van de gebouwen, niet ver der kon gaan. Gisteren schi, zijn geweest, waarbi; als Van Heek en Co zich iets tegemoet komender betoonden, doch er gaapt nog een gat van 850.000 gulden. Vragen De kamerleden Wieldraaijer en Marsman vragen de ministers of het waar is dat er moeilijkheden zijn hij Transburg (voorheen Van Heek en Co.) en voorts of er op het ogen blik wordt gewerkt aan een over neming van dit bedrijf, waardoor de voortzetting gewaarborgd zou zijn, en tenslotte 0 of deze oven-neming stuit op moeilijkheden met hun kre dietverlening van de Nationale In vesteringsbank. De kamerleden vragen de minister te bevorderen dait het bedrijf voortgezet kan worden en daarover ook overleg te plegen met de werknemersorganisa ties. Bestaat er een kans, aldus de he ren Wieldraaijer en Marsman, dat ook, wanneer de voortzetting van het be drijf verzekerd zou zijn, toch rekening moet worden gehouden met een belang rijke vermindering van de personeelsbe zetting Kan de minister inzicht verschaffen ln de personeelsopbouw van dit bedrijf, en met name hoe groot de groep is van een leeftijd boven de 50 jaar? Welke maatregelen zal de minister nemen om indien "een vermindering van het per soneelsbestand zou optreden de gevol gen daarvan op te vangen MARCEL AMONT-SHOW: STROP VOOR DE TROS HILVERSUM (GPD) De TROS zit met de Marcel Amont-show van Karei Prior in zijn maag. Deze omroep heeft de show opgezet in een co-produktie met Le Verger, de particuliere maat schappij van Amont. Men wilde er ook Engelse, Franse, Duitse en Italiaanse versies van maken om de verkoopmoge lijkheden te vergroten. In het contact tussen TROS en Le Verger werd be laid, dat men samen de kosten zou Iragen en ook samen de opbrengsten verdelen. De moeilijkheden begonnen, toen bleek dat de vakbond bezwaar maakte tegen de medewerking van het Metropole-or- kest aan het programma. In de onlangs tussen vakbond en NOS bereikte over eenstemming over het medewerken van omroepmusicl aan tv-programma's wa ren namelijk wel co-produkties met bui tenlandse organisaties betrokken, mits dit tv-stations waren en niet zoals Le Verger particuliere bedrijven. TROS-directeur mr J. M. Landré: .het zit er wel in. dat we de voor april ge plande show niet kunnen uitzenden. De -akbond mag het ons verbieden. En we mogen van de bond ook het program ma niet aan Le Verger geven. Dus zit ten we voor een financiële strop een ton en kunnen we ook aan onze con tractuele verplichtingen met Amont niet voldoen. We zijn machteloos en moeten maar afwachten of het nog goed komt.' Mr Landré verwijt Prior in deze zaak niets (,hij heeft geen fout gemaakt'): maar denkt dat de te grote haast van de TROS met deze produktie wel vooi de brokken heeft gezorgd. Maatregelen De kamerleden vragen tenslotte of de minister de verdere ontwikkeling van het schoksgewijs afstoten van perso neel uit de textiel het moment ceko- men acht, om passende maa.tregela.i. ten aanzien van deze bedrijfstak en het gebied van Twente - Oost-Gelderland te nemen Verwachting Namens Van Heek en Co. deelde de heer H. J. Zeggelt mee, dat hij in de komende dagen beslist geen dramatl- (ADVERTENTIE) Een schoonheids- hehandeling doet wonderen voor elke vrouw. Maak eens een afspraak met Schoonheidsspecialiste HENNY VAIÜ DER VELDE Troelstrnweg 339 (torenflat) Vlissingen Tel. 011846949 .Vandaag- valt er geen beslissing. We hebben behoorlijk goede verwachtingen over de mogelijkheden van Transburg', 1 de heer Zeggelt. 10 -18 uur 9 - 18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur geëindigd 10 -18 uur 9-18 uur 19 - 22 uur 9 -18 uur 19 - 22 uur 9 -18 uur 19 - 22 uur 9-18 uur 9-18 uur geëindigd 10 -18 uur 9-18 uur 9 -18 uur 18 - 22 uur 9 - 18 uur 9-18 uur 9 -18 uur 9-18 uur 10 - 18 uur 9-18 uur 9-18 uur 18 - 22 uur 9 -18 uur 9-18 uur 9-18 uur 9-18 uur 10 -18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur 9 -18 uur 9-18 uur 9 -18 uur Voordelige reis-toegangbiljetten op de stations verkrijgbaar/Beatrixgebouw: Jaarbeursplein/Croeselaanterrein:Marijkehal, Julianahal, Bernhardhal en Irenelidl ,GEEN SPUITBUS VOOR DEMONSTRATIE' teur R. W. Heidinga) DEN HAAG (GPD) Op alle fronten is nu goed te merken dat de statenverkie zingen naderen. De eerste raambiljetten zijn verschenen en kamerleden reizen stad en land af om hun politiek te verkopen. Zelfs ministers moeten de boer op en het op treden van premier De Jong in Roermond heeft maar weer eens bewezen dat zoiets niet helemaal zonder risico is. De premier werd met fanfare in gehaald, maar hij zag toch geen kans de loftrompet over zijn ei gen kabinet te steken. In een vlaag van openheid gaf hij rui terlijk toe, d^t er van het bouw beleid niet zoveel terecht is geko men. Dat viel deze week niet zo goed bij zijn revolutionaire vrien den in de tweede kamer. Men wil de weliswaar geen woorden aan zijn optreden in Limburg vuilma>- ken, maar de kans bestaat dat Biesheuvel de premier toch nog op het matje zal roepen om hem pre cies uit de doeken te laten doen, wat hij daar in Roermond nu ei genlijk over het beleid van de an ti-revolutionaire bouwminister heeft beweerd. De socialist Hans van de Doel had de bewuste passage op een ge luidsband staan. Geconfronteerd met de vraag, of het bouwbeleid niet had gefaald, ontkende de pre mier dat met nadruk. ,Ik vind echter wel dat het op het ogen blik niet goed gaat,' zei hij. ,Ik zal niet op alle dingen ingaan, want dan lijkt het net of ik het allemaal wil goedpraten. De alge mene strekking van het, beleid is goed, maar ik ben het mét u eens, dat het feit dat het aantal huizen niet is gehaald, een slechte noot is. En daar zullen wij alles aan doen om dat weer goed te brengen'. ringspartijen in de zaak van de militaire oefenterreinen, werd wel iswaar verijdeld, maar helemaal zonder kleerscheuren kwamen de regeringspartijen er toch niet af. In hun ijver de tegenstander elke kans op een politiek succesje te ontnemen, vergrepen zij zich aan het recht van de oppositie om de regering te mogen interpelleren over het beleid- dat zij voert. .De mocratie komt niet uit een spuit bus'. zei mevrouw Hay a van So meren vrijdagavond bij de ope ning van het WD-congres in Bre da. En die uitspraak bleek heel goed toepasbaar op hetgeen zich de afgelopen week in ae kamer voordeed. De KVP-er Jansen, die de hele affaire tot schrik van zijn politie ke vrienden aan het rollen had gebracht door uit de school te klappen, dat La Courtine weer als oefenterrein ter beschikking zou komen, had de gevolgen van zijn optreden kennelijk niet hele maal overzien. ,Ik ben ook niet de man voor een dergelijk poli tiek steekspel', klaagde de robuus te kolonel later in de wandelgan gen, nadat hij door de socialis tische fractieleider Den Uyl in de tang was genomen. Jansen was zo onverstandig de socialist, die een debat over de oefenterreinen wilde uitlokken, te interrumperen toen deze refereer de aan de uitspraak van de KVP- er in een dagblad-interview, dat de regering maar beter weer haar plannen voor het inrichten van oefenterreinen in Oirschot, de Harskamp en het Kuinderbos zou kunnen inslikken. In het nauw gebracht trachtte Jansen die uit spraak weer terug te draaien door de suggestie te wekken dat hij verkeerd zou zijn geciteerd. Dat kwam de KVP-er duur te staan. Hij zag zich zelfs genoodzaakt een persconferentie te beleggen om zich voor zijn optreden te veront schuldigen. boerenpartij worden, dan zal zij toch ook moeten proheren iets van haar programma waar te maken. Onze democratie is pas werkelijk in gevaar als er na de kamerver kiezingen geen goede sterke rege ring komt die op een meerderheid in onze volksvertegenwoordiging kan rekenen.' Het woord is dus aan Van Mierlo. Slagvaardig Moeilijk vak Staartje kamer. Het muisje kan dus nog een staartje krijgen, al heeft De- Jong stellig niet de bedoeling ge had zijn collega Schut af te val len. De oppositie zag er donder dag echter wel brood in en tracht te minister Schut, die in de kamer as om mondelinge vragen over zijn bouwcijfers te beantwoorden, met de uitspraken van de premier te confronteren. Die vlieger ging niet helemaal op: men kreeg geen kans premiers uitspraken zwart op zit in het debat te betrekken. De re geringspartijen waren nog wel zo verstandig de AR-bouwminister zo kort voor de statenverkiezin gen niet rauwelings aan de oppo sitie uit te leveren. De oppositie kwam ook een dag eerder niet helemaal aan haar trekken. Een poging van de socia listen om munt te slaan uit het stuntelige optreden van de rege- Politiek bedrijven blijft een moei lijk vak, zeker zo kort voor de verkiezingen. Wat die statenver- vraag. De raadsverkiezingen die deze week in Zeeuwsch-Vlaande- ren zijn gehouden, hoe zeer mis schien ook door plaatselijke facto ren beïnvloed, hebben toch wel bevestigd wat reeds uit opiniepei lingen naar voren is gekomen: verlies voor de christelijke partij en en de boeren, winst voor D'66 en de WD. De vraag is alleen nog maar hoe groot dat' verlies en hoe Ëroot die winst zal blijken te zijn. 'e uitslag van de verkiezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft op nieuw voedsel gegeven aan de vrees dat straks voor geen enkele combinatie meer een meerderheid zal blijken te bestaan. Zodat het land onregeerbaar wordt en er wellicht een zakenkabinet zal moe- en worden gevormd. Tenzij de Par tij van de Arbeid alsnog vrede sluit met de KVP of D'66 zich ter linker of ter rechterzijde in een concentratie voegt. Mevrouw Haya van Someren heeft gisteravond op het WD-congres de democraten nog eens opgeroe- fien tot een constructieve opstel ing door de kant van de chris- telijk-liberale coalitie te kiezen. De maatschappij vernieuwen Dat willen wij ook, aldus mevrouw Van Someren. Maar wil D'66 geen De nadere verkiezingen voor de provinciale staten doen zich ook in de tweede kamer voelen. Dat is merkbaar aan een vaak slaeht- vaardiger manier van optreden van- de kamerleden. De PvdA-af- gevaardigde drs E. van Thijn laat geen kans onbenut. Afgelopen week noemde hij minister Bakker de verkeersagent van het kabinet De Jong met de sterkste onder handelingspositie bij Witteveen'. Telkens als de heer Biesheuvel de maximum snelheid overtreedt, door rood licht rijdt of blikschade veroorzaakt, springt Bakker bij. Elke knieval van Biesheuvel le vert twee procent schadevrij rij den op voor minister Bakker, die de snelst groeiende begroting heeft aldus de heer Van Thijri. Minis ter Bakker reageerde lachend-dat de heer Biesheuvel dan blijkbaar een aparte vorm van prijsschie ten heeft en dat de heer Van Thijn de AR-mensen alsnog slim mer ziet dan ze zijn. Pijn in het hart Twee kamerleden hebben donder dag met pijn in het hart moties en voorstellen van het PSP-lid Fortzak behandeld. De communist Bakker was één van hen hoe wel hij het niet liet blijken. Hij steunde namelijk donderdagmid dag tijdens de debatten over het bouwbeleid het voorstel van de heer Gortzak om het inmiddels be rucht geworden bandje van minis ter-president De Jong af te draaien. Daarmee steun verlenend aan een kamerlid, dat enkele jaren gele den nog namens de CPN in de kamer zat, maar enigszins ver kleurd nu de belangen van de PSP in de volksvertegenwoordi ging dient. Een zeer opmerkelijke beslissing als men de volgende alinea in het kersverse boekje van Frits van der Molen .Wie is wie in de twee de kamer' leest: ,in juni 1969, en kele weken na zijn come-back in de kamer als opvolger van Henk Langhorst, diende Gortzak een mo tie in. De CPN-fractie stemde te gen de motie omdat, aldus Bak ker, de CPN-fractie geen enkele door Gortzak ingediende motie ooit zal steunen'. Nu was deze week geen motie, maar een voorstel aan de orde. Maar dat is slechts een formeel verschil. Het wachten is nu op een ook voor de CPN onontkoom bare motie van de heer Gortzak. De tweede met pijn in het hart was het AR-kamerüd Schakel. Hij kwam namens zijn fractie verkla ren geen steun te geven aan een motie van de heer Gortzak om ook in de verdere toekomst niet tot sluiting van spoorlijnen over te gaan uitsluitend op grond van rentabiliteitsoverwegingen. ,Het is voor mij een moeilijke zaak', al dus de heer Schakel, zeker als ik in de toelichting de zinsnede lees: een onmisbare en hoogst be langrijke schakel'. BUSSUM (GPD) Rond het station) Busiim-zuid is vrijdag door de poltiie I van Busaurn, in samenwerking met on geveer 100 militairen uit de Kolonel Puim-kazerne, een grote speurtocht door bos en heide ingezet naar de 43-jarige hulp in de huishouding Hendrika (Rikl) Schra uit het Bussumse Majellazieken- huis. Mejuffrouw Schra was vorig weekeinde bij haar familie in Schiedam, keerde zondagavond per trein terug en heeft' ,rpn, omstreeks 10 uur nog haar 48-jarige' L iKtmi (eru) (blinde) verloofde in Vugh opgebeld. Zijl NS-MEISJES GASTVROUWEN OP STATIONS deed dit altijd vanuit de telefooncel bij Bussum-Zuld zodat men veronderstelt! dat dit ook deze avond daar is gebeurd. Nadien heeft niemand meer iets van haar gezien of vernomen. Daar mejuffrouw Schra aan epilepsie lijdt wordt het mogelijk geacht dat zij üi schemertoestand m deze omgeving verdwaald is. Speurtochten met honden in de omgeving van de bij het station netje gelegen kerkhoven leverden de af gelopen dagen niets op. Ook vrijdag werd bij de in groots verband uitgevoer de speuractie nog niets gevonden dat van de vermiste vrouw afkomstig kon -•ijn. Wel is bekend dat zij tijdens het H ekeinde in Scheidaim vergeten had haar .icdlcijnen mee te nemen. De mannelijke ;n nog maar kórt op een aantal sta- functie zijnde tions stationsre- vervangen door een meisje, tions Amsterdam-Amstel. Hoek van Holland en 's-Hertogenbosch krij gen voor de reizigers van de auto- slaap-trein binnenkort de primeur van een stationsreceptioniste: gast vrouw voor de reizigers, die in mei op een aantal stations ook de taak van .vraagbaak' zal overnemen van de daarvoor aangestelde hoofdcon ducteurs. Een van de redenen, de informatieve taak die een aantal hoofdconduc- teurs op grote stations heeft, over te dragen aan NS-meisjes is dat de hoofdconducteurs in verband met Spoorslag '70 en de zerner verlof re geling dringend nodig zijn op de trein. Daarnaast speelt het algeme ne tijdsverschijnsel een rol, dat steeds meer vrouwen worden Inge schakeld, speciaal bij taJken die ln het vlak van het dienstbetoon lig gen, maar bij de NS onder andere ook als oraroepsters en treindienst leidsters. De serviceverlening die nu op Utreöht- CS wordt waargenomen door recep tionist Geurtsen zal nu binnenkort worden verricht door lokettistes, cfe via cursussen en praktijk spoor; ervaring hebben opgedaan, voor wee zriöh af mocht vragen hoever de service-verlening van de NS-meis jes ziöh gaat uitstrekken: in de taakomschrijving staat dat het hun taak is de reziger op zijn weg van stationsingang naar trein en omge keerd te begeleiden, zodanig dat de- -zo snel mogelijk wordt af- De vrouwelijke receptionisten krijgen een uniform dat bestaat uit een blauwe rok, een kort blauwwit ge ruit jasje met daaronder 's zomers een witte blouse en 's winters een wit truitje. Verder hoort bij het kostuum een blauwe jas, een blauw bolhoedje en een zwarte schouder tas. In de toekomst is het mogelijk dat op bijzondere treinen, bijvoor beeld kiindertireinen, naast de hoofd conducteur een conductrice komt als gastvrouw. Wegens het bereiken van de zeven tigjarige leeftijd Is mr G. E. van Wai- sum voormalig burgemeester van Rotterdam eervol ontslag als lid van de raad van de waterstaat. Het ont slag gaat ln op 1 maart 1970. Kredietgarantie 167 miljoen AMSTERDAM (GPD) Nu de regering de Nederlandse Spoorwe gen een garantie heeft verstrekt van 167 miljoen ten behoeve van investeringen voor 1970 en later, hebben de NS de mogelijkheid ge kregen een groot aantal projecten ,DE CRISIS IS VOORBIJ, DE PATIËNT LEEFT NOG' onomstotelijk vast dat de redactie raad van .Spreekbuis' autonoom is. Dat wil niet zeggen, dat .spreekbuis' nu voortaan maar alle kritische brieven en stukken kan publiceren, zonder zich iets van de raad van beheer aan te trekken. Er zullen gesprekken plaatsvinden tussen de personeels commissaris en de redactieraad om WERKOMSTANDIGHEDEN JOURNAAL VERBETERD HILVERSUM (GPD) De pro- blemen van de laatste weken by de NOS zou men met een ziekte kunnen vergelijken: het begon met een griepje, daarna werd het een longontsteking met hoge koorts. Vrijdag werd de crisis van het ziektebeeld bereikt. Men kan zeg gen, dat de patiënt (de NOS) de ze crisis heeft overleefd, maar het zal nog wel flinke tijd en veel zorg Personeelscommissaris De Wilde is de man, die namens de raad van be heer de brokken maakte. Hij mag blijkt dat niet alle leden van de groepsraad afwisten van de kritische brief, die door het vijf man sterke dagelijks bestuur van de groepsraad was opgesteld. Nog merkwaardiger is dat hetzelfde dagelijks bestuur opnieuw buiten medeweten van de rest van de raad besloot de brief in te trekken. In een brief, die de raad van beheer vrijdag ontving, vroeg men het gewraakte schrijven de goed-journalistieke vorm van als niet bestaand te beschouwen. ,hoor en wederhoor'. De brief in kwestie van de groepsraad, waarin Kritiftlflf de raad van beheer werd aangevallen UllUUL 'Z: to l.eer De WUde tod. van de diensthoofden zal worden ge regeld. We willen iedere lacune od- vullen in de NOS en als het kan pre ventief'. Hearing een verklaring van de heren Kees Buurman en Ben Uddink. werd dit zelfde dagelijks bestuur een .onza kelijk en emotioneel stellingnemen en een gebrek aan verantwoordelij k- heisgevoel' verweten. Tevens be treurden de uit de groepsraad getre den heren Buurman en Ubbink de houding van de personeelscommissa ris, ,die de gerezen verwachtingen niet had waargemaakt'. De heer De De werkomstandigheden voor de Wilde: ,Het ligt aan mij om deze problemen uit de weg te ruimen. Ik denk dat het bedanken van de drie groepsraadsleden op misverstanden berust'. gen worden, mits er een commentaar van de raad van beheer bij had ge staan. Vertrouwen hersteld kosten om de zieken weer op de been te helpen. Vrijdag voltrok zich deze crisis in het algemeen bestuur van de NOS, al waar de raad van beheer (het da gelijks bestuur van de NOS), het boetekleed aantrok wat betreft de ingreep van personeelscommissaris K. de Wilde, die vorige week een kritisch stuk kopie uit het omroep blad .Spreekbuis' wegzuiverde. Ove rigens handelde de heer De Wilde niet op eigen houtje. Hij deed dit in overeenstemming en na overleg met de gehele raad van beheer. Men han delde fout, zo gaf men toe, en ver- De kwestie van de groepsraad blijft ove- bond daaraan de conclusie: het staat rigens uiterst merkwaardig. Het ook de vele zaken gaan lijmen, waarmee men hoopt het vertrouwen tussen de leiding en het personeel te kunnen herstellen. De heer De Wilde krijgt het daarom zeer druk. Hij zal binnen korte termijn moeten gaan praten met de redactieraad van .Spreekmuis': met de groepsraad; met de drie uitgetreden leden van de groeparad. dl, hij wlll.n over- Het womda_ g,„om„ tolu|t van he, halen om op hun besluit terug te dagelijks bestuur van de groepsraad om de brief tocht te laten vervallen, bracht de onenigheid binnen de groepsraad tot een uitbarsting: in gesprekken van maandag en dinsdag De raad van beheer van de^NOS Is er er reeds sterk op aangedrongen (le _1" brief te laten vallen. In zoverre wa ren de groepsraad en de commissaris het met elkaar eens: de toon van de brief had zakelijker gekund. Men had zich, om de lont niet, dieper in het kruitvat te steken, beter kunnen onthouden vnn allerlei overgevoelig heden. Dat de groepsraad vond dat er in de journaalcommissie te wei nig jonge mensen zaten en dat dn programmacommissnris er kwalitate qua niet in had mogen zitten, ak koord, maar waarom de term dewerkers van het journaal zullen op zo kort mogelijke termijn worden ver beterd. Vrjjdag ging het antwoord van de raad van beheer de deur uit op de waslijst met grieven journaalmedewerkers. In dit verband zal er begin maart een hearing wor den gehouden, waarin alle journaal medewerkers hun mening over deze zaak mogen geven; tot uitvoering te brengen. Er worden nieuwe stations ge bouwd in Eindhoven (Beuken laan) en Purmerend (noord).. De stationsgebouwen van Steenwijk en Culemborg zullen worden veis nieuwd, de bal van Amsterdam-cs wordt verbeterd. Er komt voorts geld beschikbaar voor de bouw van de nieuwe stations Den Haag-cen traal en Utrecht-cs. Aan de noordwestkant van Utrecht-cs wordt een vrije kruizing gebouwd voor het onderlinge treinverkeer. Treinen die nu uit de richting Rotterdam en Den Haag binnenkomen en via Utrecht naar Amersfoort en verder gaan. kruisen het treinverkeer van Amsterdam naar Arn hem en Maastri--'-.-.. In de zomer- vaa 1964 waren er 762 treinbewegingen op dat deel van het Utrechtse emplacement vorige zomer waren het er 1043. Ver wacht wordt dat er in de komende zo mer rtuim 1280 treinbewegingen zullen zrin. De bouwkosten zijn begroot oo 8 miljoen gulden, gehoopt wordt dat Tiet werk in 1972 gereed is. Het baanvak Sauwerd-Stedum zal wor den omgebouwd voor vereenvoudigde verkeersleiding zoals reeds bestaat op de lijn Sauwerd-Roodeschool. De draaibrug over de Ctade Maas bil Dordrecht, de Wherebrug bij Purmerend en de brug over het Noordhollands ka naal bij Koegras worden vervangen. competent' gebruiken. Desondanks werd de brief niet ingetrokken: de stemmen staakten in dit opzicht in de groepsraad. Onzakelijk komen. zich van bewust, dat de zich in amper vier weken voorgedane reeks van onrust verwekkende moeilijkhe den (de ontevredenheid bij de opera tionele medewerkers, de protesten te gen de werkomstandigheden bij het journaal, de moeilijkheden bij de groepsi-aad. de affaire .Spreekbuis') niet op zichzelf staat. Het is dui delijk dat in deze tijd van inspraak en medezeggenschap er op dit vlak nogal wat scheef zit bij de NOS. Vooral het slecht functioneren van de democratische werkverhoudingen Personeelscommissaris De Wilde bij het zogenaamde- middenkader a vervult de NOS-top met zorg. De heer De Wilde: ,We moeten nog le ren werken met de groepsraad. Als die ideale samenwerking er is. dan moeten we oppassen voor onrust bij- de diensthoofden, die zich terecht af vragen wat hun positie is. Wordt er niet veel geluisterd naar de groeps raad en te weinig naar de dienst hoofden? Daarom beginnen we aan een overleg, waarin de rechtspositie het aanvankelijk onder tafel gewerk te rapport van Kees Buurman en Joop Marmelstein over een verbete ring van het journaal zal in handen van de jouraaalcommissie worden gespeeld; reeds begonnen met besprekingen over de positie van de radio- en te- levislejoumalisten in de omroep. Hij zou het liefst deze besprekingen wil len uitbreiden tot alle programmame dewerkers. Werkgevers en werknemers in de NOS zullen zich moeten beraden over een overlegstructuur in verband met de in het najaar van 1970 in werking tredende wet op de ondernemingsra den. Containers Voor de bouw van nieuwe automatische halve overwegbomen is een bedrag ge reserveerd van 1,7 miljoen. Tenslotte hebben de NS bij de Westdnit- se fabriek Talbot (Aken) 500 container wagens besteld, ter waarde ran 15 mil joen g lulden. Jongen in bad overleden OOSTERBEEK (ANP) Vrijdagavond is de veertienjarige jongen R. A. Sprnijt uit Oosterbeek ln zijn woning tijdens het nemen van een bad overleden. Men vond hem voorover liggend ln de bad kuip. Vermoedelijk Is de jongen bij ge brek aan zuurstof onwel geworden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9