De nood van de gastarbeider kwam voor de politierechter 13 VRIJHEIDSSTRAFFEN VOOR RIJDEN ONDER INVLOED Raad Zaamslag wil niet feesten met gemeentenersoneel Voor snelle verwerking gegevens KI,ZUID-WEST NEDERLAND' WIL COMPUTER INSCHAKELEN RAAD TERNEUZEN AARZELEND ACHTER VERHOGING VAARTARIEF ,VELE LEDEN COÖPERATIES KOMEN VERPLICHTINGEN NIET NA' EEN NET PERSOON Taxicentrale Van der Schans-Visser NV FOTO - K1N0 BUT Vlooswijkstraat 28 Partij van de Arbeid Terneuzen Openbare vergadering AANMELDING LEERLINGEN scholenassociatie Gemeentelijke mavo-school De Branding' Rijksscholengemeenschan .Petrus Hondius' Fa POLAROID en F0T0-KIN0 RUT nodigen u uit ,direct-k!aar-fotografie' F0T0-KIN0 BUT KOEWACHT F. VAN GOETHEM elektromonteurs hulpmonteurs ASSISTENT-CALCULATOR 1.1 JURRY NV aankomende WONINGSTOFFEERDERS VLOER.ENLEGGERS j. L. JURRY NV ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Inbraak zonder een duidelijke beweegreden MIDDELBURG Met een ge baar van wat moet ik aan met dit geval, begon de officier van justi tie mr J. L. Andreae donderdag tij dens de zitting van de politierech ter, zijn requisitoir tegen de Joe goslaaf R. F., die zich moest ver antwoorden voor de drie inbraken, door hem in december en januari in het centrum van Vlissingen ge pleegd. Bij die inbraken, in mid denstandzaken, had de onhandige inbreker nog al wat schade ver oorzaakt. Met veel moeite, en met behulp van een vrouwelijke tolk, die daarvoor uit Eindhoven was overgekomen, poogde F. uiteen te zetten wit hem tot zijn daad had aangezet: geen enkel motief, moest men tenslotte concluderen. Een vaag pathologisch gevoel, een slecht gevoel, dat er in de toekomst iets moest gebeuren. Later kreeg hij het be sef, dat het verkeerd was, dat hij zich dingen van een ander had toegeëigend. Hij miste evenwel de kracht om zich iclf aan te geven. De spullen moesten echter weg. Hü verborg 't gestolene, sigaretten, pij pen, scheerapparaten, bandrecorders) ir de fabriek waar hij werkt (De Schelde ii in het Sloe) in de hoop dat hij er dan vanzelf wel van af zou geraken,' ver- faalde de charmante tolk de duistere drijfveren van de gastarbeider. De Joegoslaaf was, volgens zijn eigen verklaring, in zijn eigen land nog nooit met de justitie in aanraking geweest. Een keer, toen hij een jaar of tien was, had de politie hem thuis gebracht, toen hi; van huis was weggelopen. Twintig jaar had hij op hetzelfde bedrijfge werkt. Daarna een jaar op een andere fabriek via welke hij in Nederland was terecht gekomen. Rekening houdend met deze omstan digheden wilde dc officier van ju stitie niet dezelfde strafmaat aan leggen, ais anders gebruikelijk bij dergelijke inbraken.' Dit is een denteel geval. De feiten zijn te ais een reactie op een situatie in vreemd land. die dc verdachte niet heeft aangekund,' aldus mr Andreae, die zes weken vorderde, met aftrek van voorarrest en teruggave van ƒ100 aan een gedupeerde winkelier. Zowel de raadsman van de verdachte, mr P. C. Adriaanse, als politierechter mr P. van Empel, sloten zich bij het betoog van de officier aan. Met aftrek van voorarrest, zal P. nog ongeveer drie weken moeten zitten, weken die voor hem zwaarder zullen zijn dan voor ie mand anders omdat hij door de taal barrière met niemand contact kam heb ben, zo werd ter zitting nog vastgesteld. F. zal waarschijnlijk naar Joegoslavië terug moeten. Hij zal daar hoogst waar schijnlijk niet nog eens worden gestraft, maar wel zal het voor hem aanvanke lijk moeilijk zijn om werk te krijgen, zo meende de tolk, die zelf uit Joegosla vië afkomstig is en er rechten heeft ge studeerd. Tunesiër Het was donderdag bij de politierech ter een compleet trefpunt van nationa liteiten. Behalve de Joegoslaaf, versche nen enkele Duitsers en Belgen voor de rechter .onder verdenking van het in dronken staat besturen van een auto. Ook was er een Tunesiër, die er van werd verdacht zich aan mishandeling schuldig gemaakt te hebben. Deze A. G-, woonachtig in Terneuzcn werd daaraan schuldig geacht en overeenkomstig de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 150, bij niet betaling te vervangen door 20 dagen, waarvan ƒ75 voorwaardelijk of 10 dagen. Voorwaar de daarbij was dat G. binnen drie maan den de schade, een verbrijzelde bril van de taxichauffeur J. S., zou vergoeden. De Tunesiër, gaf zeer geëmotioneerd te kennen, het daarmee geenszins eens te zijn. Via de Franse 'tolk liet hij weten hoe hij over de zaak daciht. Op 1 janu ari had te Vlissingen de taxi van S. zijn wagen in de weg gestaan. Hij kon beslist niet langs, want de wagen stond midden op de weg. Toen hij S. was gaan zoeken in het cafetaria waartegenover de taxi stond geparkeerd, was S. agres sief gewo'rden, hij had assistentie ge had van anderen en er was zelfs een mes tegen G. getrokken. Uit zelfverdediging had hij een klap moeten uitdelen. Het verhaal van S. zelf week daar nogal vanaf. De taxi, waarmee hij twee da mes zou transporteren, stond behoorlijk rechts van de weg. Verschillende andere wagens hadden er wel lang gekund. G. was daartoe blijkbaar niet in staat. G. werd handtastelijk en verbrijzelde de bril van S. S. had G. wel over een mes horen roepen, maar daarvan was in het geheel geen sprake geweest. Twee volkomen afwijkende verhalen. Mr Andreae en mr Van Etaipel hecht ten aan dat van de taxichauffeur ge loof. De Tunesiër was er bijzonder boos om. ,Ik word in het ongelijk gesteld omdat er niemand is die me ZAAMSLAG De gemeenteraad van Zaamslag roil volgende maand niet samen met het gemeenteper- soneel het afscheid van de ge meentelijke zelfstandigheid vie ren. .We gunnen het gemeente- personeel best een feestje', zei den de heren Verlinden en Flarus- sen donderdagmiddag tijdens de op één no laatste raadsvergadering van Zaamslag. .Maar als raad heb ben we jaren bij elaar gezeten en als raad willen we afscheid nemen. De raadsleden en het ge- meentepersoneel kennen elkaar trouwens nauwelijks'. Burgemeester J. de Pree was on middellijk bereid aan het verlan gen van de raad tegemoet te ko men. Er zullen nu in Zaamslag twee afscheidsbijeenkomsten wor den belegd: één voor de gemeen teraad en één voor hel gemeen- tepersoneel. kent, en omdat de andere partij met getuigen op komt dagen' zo meende Onder invloed Verder was er een stoet personen die onder invloed van alcohol een auto of brommer hadden bestuurd. Allen werden tot een of meer weken gevangenisstraf veroordeeld en tot ontzegging van de rij bevoegdheid voor een bepaalde tijd Tegen J. J. de V. uit Borssele, die na het nuttigen van tien glazen bier, zij het dat dat weer met een frisdrank was be goten, in een auto was gaan rijden en bij 's-Heer-Hendrikskinderen, na een slip, een aanrijding had veroorzaakt, eiste mr Andreae twee weken voorwaar- er één week van en negen maanden ont zegging, waarvan drie maanden voor waardelijk, en met aftrek van de tijd dat De V. zijn rijbewijs al kwijt was. Ook J. W. uit Koudekerke had gemeend na een cafbezoek in Middelburg en Vlissingen nog wel tot autorijden in staat te zijn. Zijn wagen kwam langs de Nieuwe Vlissingseweg op zijn kop te recht. De officier meende dat bij W. nog niet voldoende verantwoordelijk heidsbesef aanwezig was, nodig voor het besturen van een auto. Mr Van Empel halveerde de gevangenisstraf die was geëist. Gebroken flessen BU de frontale botsing op de Middel- hurgsestreat te Goes, die J. J. C. H. uit Roosendaal op 18 januari onder invloed van drank zou hebben veroorzaakt, wa ren gewonden te betreuren en ontstond grote materiële schade,. H., die ondajks het inhaaiverbod toch een auto met ca ravan, waarvan hij de lengte had on derschat, was gaan inhalen, liep bij het ongeluk ook zelf een lichte hersenschud ding op. H. had op een receptie .enige borrels cognac' gedronken. .Kwam dat niet van de flessen drank, alvast voor kerstmis ingekocht, die in de auto lagen, en bij de botsing waren verbrijzeld?' infor meerde de raadsman van H. De verbali sant verklaarde in antwoord op die vraag dat hiij in de ambulance aan H.'s adem had geroken, en die rook volgens hem naar dronk. Een prcmilage van 1,50, dat bij de bloedproef was vastgesteld, verstevigde bij de officier de mening, dat verdachte schuldig moest worden geacht aan wat hem tenlaste was gelegd. Alles bij elkaar voor de officier aan leiding om ook in dit geval twee we ken gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid te eisen. Rekening houdend met het feit dat H met zijn wagen z(jn brood verdient bracht de politierechter de ontzegging terug tot negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk. H. kreeg bovendien een week gevange nisstraf. Gevaar op de weg De Belg C. E. C. uit Vlissingen kreeg van de politierechter twee weken ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. C. had dronken in een onverzekerde wagen gereden. Die wagen werd verbeurd verklaard. De officier noemde de Beig, die nooit voor een rijexamen is geslaagd, die evenwel in het bezit was van een Belgisch rij bewijs maar niet in staat rn een Ne derlands rijbewijs te behalen, een ge vaar op de weg. ,In Nederland is het autorijden alleen voorbehouden aan mensen die het kun nen,' zo stelde hij. Hij had tegen dt Belg drie weken geëist met inbeslagna me van de auto en een ontzegging twee jaar. Voor het onder iuvloed van alcohol be sturen van een bromfiets kreeg J. P. \V. uit Ovezande een gevangenisstraf van drie dagen en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Het was niet de eerste keer dat W. voor een der gelijke overtreding terecht stond, en dc overtreding was gevallen in een proef periode van die orige keer. De eis was geweest drie dagen en zes maanden ont zegging. J. S. uit Middelburg kreeg een berisping omdat hij stenen door de rui ten van de sociale werkplaats had ge gooid. De Belg P. O. uit Amsterdam stond onder verdenking van het rijden onder invloed terecht. Zijn zaak zal wor den aangehouden om eerst enkele ge tuigen te horen. Twee Duitsers, H. \V. M. cn F. R. K.t beiden woonachtig in Vlissingen die in kennelijke staat ach ter het stuur waren gekropen kregen respectievelijk tien dagen en vijf dagen gevangenisstraf, en één jaar en negen maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De automobilist J. L. uit Colijnsplaat kreeg een week gevangenisstraf en ne gen maanden ontzegging van de rijbe voegdheid, waarvan twee voorwaarde lijk. Hij had op 1 januari, on zeven uur 's avonds onder invloed van alcohol met een snelheid van 90 km per uur over de Kloet:ngseweg gereden De bloedproef wees een promüage van 1,45 uit. De of ficier had twee weken gevangenisstraf en én jaar ontzegging tegen hem ge- Voordelen van fusie MIDDELBURG De Vereniging voor Kunstmatige Inseminatie Zuid-West-Ne- derland' wil voor dc verwerking van de gegevens betreffende de dieren gebruik baken van de computer van de Centra le Melkcontrole Dienst (CMD) in Arn hem. Dit deelde de heer L. Moermond, voorzitter van distriet 4 van deze K.I.- vereniging mee, tijdens de donderdag in ,De Brasserie' in Middelburg gehou den districtevergadering. De heer Moermond, die erop wees, dat Zuid-Wcst-Nederland' als eerste KI- vereniguig in het land het gebruik van de computer heeft geclaimd, stelde voorts, dat dit gebruik eerst mogelijk zal zijn als de gegevens van ten minste 200.000 K.T.-dieren in de elektronische rekenmachine kunnen worden gestopt. Het gebruik van de computer zal niet alleen een snellere verwerking van de gegevens, maar ook een aanzienlijke besparing op de administratiekosten met zich kunnen brengen. De heer Moermond stelde voorts, dat i ofschoon er ook op Walcheren een fok- en controlevereniging bestaat, in dit ooit op de grote vraag ren en de moeilijkheden naar bontst ie- n, die worden ondervonden bij het vinden van goed vererfde dieren. .Overigens blijkt dit en andere terreinen de goede v king van het vorig aangegane samen werkingsverband, waarin ook Zeeland is opgenomen. Zonder de door deze fu sie ontstane mogelijkheden zou het dek- geld nu zeker reeds meer dan dertig gulden hebben bedragen en zou ook de keuze van dekstieren veel geringer zijn geweest', aldus de heer Moermond. Tijdens deze vergadering werd ook mee gedeeld, dat de K.I.-stations Zeeland, Hellevoetsluis en Zoetermeer Inmiddels zijn opgeheven en verkocht. Alle dek kende stieren van de vereniging zijn nu samengebracht in het station te Ha- zerswoude. Materiaal Bij de bespreking van het foktechnisch beleid werd erop gewezen, dat er bij het aantrekken van fokmateriaal van buiten het gebied van de vereniging op toe dient te worden gezien, dat dit materiaal van betere kwaliteit is dan het eigene omdat, zo werd gesteld, men er niets mee opschiet'. Uit het verslag bleek voorts, dat in het afgelopen jaar ruim duizend koeien meer konden worden geïnsemineerd. Auto in sloot na nemen van bocht Toen de 23-jarige J. v. H. uit Rotterdam woensdagavond met zijn auto een bocht in dc provinciale weg nabij dc Kraai naderde heeft hij waarschijnlijk deze te laat gezien met het gevolg dat de auto m een slip kwam en vervolgens langs de linkerzijde, juist langs een boom. vier meter lager in een sloot kwam te liggen Voordat de auto daar terecht kwam, was deze tweemaal over de kop geslagen. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Een naast hen gezeten dame uit Hulst was met beide voeten door de voorruit geslagen en had daardoor diep bloedende wonden opgelopen. In het zie- kenhus te Hulst werd zij behandeld. Daar de verlichting was blijven bran den werden andere automobilisten om streeks middernacht op de in de sloot staande auto opmerkzaam gemaakt. De auto werd totaal vernield. deze provincie nog te weinig met proef dieren werd gewerkt. De vereniging beschikt thans over drie endertig stieren, waarvan twaalf met de aantekening .goede produktieverer- ving' van het stamboek. Naar aanlei ding van een vraag werd nog meege deeld, dat niet is aangetoond, dat door kunstmatige inseminatie geslachtsver andering kan optreden. Overigens werd het niet uitgesloten geacht, dat eer lang van tevoren het geslacht van hel dier zal kunnen worden bepaald. De heer P. Verhage te Koudekerke werd herkozen als lid van de districts commissie en lid van het algemeen be stuur terwijl de heer G. Modde te Oost burg werd herkozen als afgevaardigde naar de algemene vergadering. Enige kennisgeving. Voor de bewijzen van mede leven, betoond na het over lijden van onze lieve zuster, behuwdzuster en tante ADRIAN A VERPLANKE betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Uit aller naam, L. Vercouteren-Verplanke Voorburg, februari 1970, Pr. Mariannelaan 212. Kynologenclub Zeeland houdt clubmatch in Goes GOES De kynologenclub .Zeeland' houdt zondag 1 maart de jaarlijkse clubmatch in" de schouwburg .Juliana' in Goes. Het aantal inschrijvingen van dit jaar overtreft dat van andere jaren. Om 10.30 uur zullen 116 honden, die ruim dertig rassen vertegenwoordigen, aanwezig zijn om door drie keurmees ters te worden beoordeeld en bespro ken. De bespreking van de honden maakt deze clubmatch voo het publiek zeer interessant. In het begin van de mid dag zullen enkele leden van de orga niserende vereniging met hun honden een demonstratie .Gedrag en gehoor zaamheid' geven. Om half vijf zal de eindkeuring plaatsvinden, waarbij de beste hond van de match wordt aange wezen. ,Er staat niets tegenover' Dierenasiel krijgt 24.000 TERNEUZEN De Terneuzense ge meenteraad is donderdagavond niet al te I enthousiast meegegaan met een voor-1 stel om de tarieven voor vaarvergun- ningen op de Otheense kreek met 60 procent te verhogen. Door verhoging stijgen de inkomsten van ƒ3800,- (1969) tot ongeveer 6100,- pc-r jaar. Volgens wethouder M. Nieuwdorp kost het on derhoud en de afschrijving van de jacht haven de gemeente ongeveer 12.000.- per jaar. De heer P. J. Huijbrecht (pvda) zei niet gelukkig te zijn met de voorge stelde verhoging, omdat de accommoda tie van de jachthaven niet in orde is. Hij wilde van het college de belofte, dat de meeropbrengst zal worden ge bruikt om de situatie te verbeteren. Wethouder Nieuwdorp renende de raad voor, dat een plan om de be staande steigers te verbeteren 25.000 gulden vergt. De bouw van een der ae aanlegsteiger is geraamd op 53.000. ,Ik dacht dat die tariefver hoging daar wel tegen op woog", zei ,Maar dan moeten die kosten eerst we! worden gemaakt', interrumpeerde heer Huijbrecht. Wethouder De Vos kondigde aan, dat er binnenkort een voorstel komt om de bestaande steigers te verbeteren. Ze zullen een voorziening krijgen, waardoor de boten bij het stij gen van de waterspiegel niet meer on der water worden getrokken, zoals nu wel gebeurt. Asiel De Terneuzense raad legde ruim 24.000 op tafel als bydrage in de bouwkosten C. R. Tybout te Dordrecht: produkten en-of restituties op gelever de goederen en verleende diensten leek hem niet juist. Differsicatie is een vraagstuk dat volgens de heer Tybout door de coöperaties gemeenschappelijk zou moeten worden aangevat. De heer Tybout deelde verder mee dat de wet op de ondernemingsraden in principe ook zullen gaan gelden op coöperatieve ondernemingen met een personeelsbe stand van honderd of meer. Ih het algemeen bestuur werden de heer J. Vogelaar-Verkrammen en de heer J. W. Scheele gekozen Ledenvergadering land- en tuinbouw- coöperatiecentrum DORDRECHT - .Helaas moet lk consta teren dat vele leden van coöperaties zich niet aan hun afleverings- en afname- plicht houden.' Dit zei de heer C. R. Tybout, directeur van de nationeie co- operatieve raad donderdagmiddag op de ledenvergadering vai. het land- en tuin bouw coöperatie centrum in hotel Pon sen te Dordrecht. Hij vroeg zich af of het opnemen van de leverings- en af- nameplicht in de statuten van de co- operaties niet een positieve invloed zou kunnen hebben. Het werken voor de be sturen van coöperaties wordt door het niet regelmatig leveren der leden vaalt erg moeilijk gemaakt, vond de heer Ty bout. Uitbetaling naar kwaliteit is geen punt van discussie in de coöperaties. De heer Tybout vond het echter een andere vraag of de coöperatie ten aanzien van geleverde kwaliteiten geen strengere ei sen moet gaan stellen. .Alleen met de levering van uniforme partijen van hoogwaardige kwaliteit zal de coöpera- zich kunnen handhaven als leveran- van de moderne, grote afnemer", al dus de heer Tybout Hij vond het begrijpelijk dat vele jon geren meer inspraak in de coöperaties villen hebben. Vele bestuursleden ver grijzen in hun functie, zonder dat jon geren de kans krijgen te laten zien wat zij ervan zouden kunnen maken, aldus de heer Tybout. Hij vond dat wij ons de jongeren zal moeten worden verwe zenlijkt en meende dat de coöperatie in beginsel een ondernemingsvorm is, waar in de inspraak optimaal kan zijn. Hij had begrip voor het pleidooi van de jon geren om een leeftijdsgrens te stellen voor coöperatiebestuurders. De heer Ty bout pleitte verder voor het niet her kiesbaar stellen van bestuursleden na een bepaalde zittingsperiode. Op deze wijze zag hij een meer optimale benut ting van talenten onder de leden. De heer Tybout besteedde veel aan dacht aan het punt differsicatie. Deze samenvoeging van activiteiten vaak slechts zijdelings bij het oor spronkelijke produkt behorende zag hij als een ondersteunende ne venactiviteit van de coöperatie. In sommige omstandigheden namelijk blijkt het werkterrein te eng te wor den om de taak naar behoren te kunnen vervullen. Hij wees in dit verband op de moge lijkheden van research-centra en het ge bruik van bestaande distributiekanalen voor andere artikelen. Wel vond de heer Tybout dat er duidelijk onderscheid ge maakt moet worden tussen het resul taat dat de coöperatie heeft behaald bij het aan- en-of verkopen van produk ten ten behoeve van naar leden en de baten uit nevenactiviteiten. Het gehele resultaat tot uitkering te brengen als aanvullingen op de prijs voor landbouw- van een dierenasiel ln ZecuwHch-\ laan deren. Mevrouw Doppegleter was er j niet gelukkig mee, dat b en w deze gift geen enkele voorwaarde hadden gebonden. ,Als wij zoveel geld uitge- mag daar toch wel enige zorg vuldigheid mee worden betracht', be toogde ze. Van wethouder Nieuwdorp kreeg mevrouw Doppegleter de verze kering, dat het geld pas naar de stich ting dierenasiel Zceuwsch-Vlaanderen zal worden overgemaakt als men daar gaat bouwen. De raad benoemde A. van Breda Vries man, J. Hamelink en A. Ramondt tot leden van een commissie, d!e moet on derzoeken hoe het mogelijk was dat b.j heiwerk voor de gemeentelijke sport hal zeven of acht heipalen dwars door de buis van de afvalwaterleiding wer den gedreven. De comm ss e moet ook een uitspraak doen over de aansprake lijkheid Bij de rondvraag informeerde J. Hamelink (pvda) naar maatregelen tegen de stofoverlast van de cokesfa- brlek in Sluiskil. .Ik heb er al eens meer naar gevraagd, maar kennelijk is er een grote doofpot waar dit al soort za ken Ingestopt wordt', zei hij. Burge meester Aschoff zei dat er nu een ad vies over deze kwestie is binnengeko men. Het valt te verwachten dat het be treffende bedrijf een aantal nieuwe be palingen zal worden opgelegd. Algemene vergadering ,De Braakman' In de gemeentelijke gehoorzaal te Hoek wordt vandaag de algemene verga dering gehouden van de zwemclub jDe Braakman'. De agenda vermeldt onder meer jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bespreking aanvraag koninklijke goedkeuring, mededelingen over de deelname aan de Avro-cross, op richting van een seniorengroep. Bij de bestuursverkiezing is voorzit ter, de heer G. de Krijger aftredend een herkiesbaar terwijl de heer E. Spe- lier (Philippine) niet herkiesbaar is. Jeugddienst in Zaamslag In de hervormde kerk te Zaamslag wordt a.s. zondagmorgen een jeugd dienst gehouden, waarin zal voorgaan de heer Jac. Sinke te Souburg, vroeger CJV-distrlctssecretaris. Aan deze dienst zullen de Beth Cherem singers uit Sou burg medewerking verlenen. De dienst begint om 10 uur. Secretaris COVO In de onlangs gehouden bestuursverga dering van de coöperatieve aan- en ver- koopvereniging ,Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren' G. A. (COVO) te Terneuzen, werd tot secretaris benoemd de heer W. J. de Putter te Axel. Gezinsuitbreiding in Terneuzens hertenpark TERNEUZEN Door de geboor te van een lammetje is de" bevol king van het hertenpark bij de Terneuzense sportvelden weer wat uitgebreid. Moeder en dochter be vinden zich in blakende welstand. Een tweede jong kwam dood ter wereld. In het Terneuzense her tenpark worden regelmatig jongen geboren, maar nog nooit gebeurde dat zo vroeg in het jaar. Hartelijk dank aan allen die door hun felicitatie, bloemen, bijdrage aan cadeaus, of op een andere wijze ertoe hebben bijgedragen, om 6 februari voor mij tot een heel blij'de dag te maken. Vooral veel dank aan hoofd en personeel van de school, die alles met zoveel zorg hadden voorbereid. I. Roegiers. IJzendijke, februari 1970, Koninginnestraat 23. Bij ons kan geplaatst worden voor de avonduren, alsmede 's zaterdags voor bediening telefoon en mobilofoon. Parkeerterrein TERNEUZEN Telefoon 5055 Noordstraat 6 - Terneuzen wegens verbouwing tijdelijk vanaf 1 maart (v.h. Stomerij ,De Zon') maandag 2 maart 1970, in lunchroon Van Assche, Noordstraat 5 a. AANVANG 20.00 UUR IEDEREEN WELKOM GEMEENTE TERNEUZEN voor het schooljaar 1970- 1971 mavo - havo - atheneum - gymnasium Onderstaande scholen hebben sedert 1 augustus 1968 een gevormd. Een en ander houdt in dat de leerlingen die thans in de zesde klas van de lagere school zitten een ruime school keuze wordt geboden. Voor de ouders bestaat nu de mo gelijkheid hun kind op die school te plaatsen, waar het in verband met zijn aanleg op zijn plaats is. De lesprogramma's van de samenwerkende scholen zijn in het brug jaar le leerjaar) zodanig op elkaar afge stemd, dat overgang van het ene schooltype naar het andere mogelijk is. Deze overgang wordt vergemakke lijkt doordat er overeenstemming ls in leermethoden en in het gebruik van de leerboeken. De directies en leerkrachten van de samenwerkende scholen bevorderen deze overeenstemming door onder ling overleg en door regelmatig besprekingen van vak docenten van hun Bcholen tijdens het brugjaar te orga niseren. De samenwerkende scholen zijn: Walstraat 22 - Telefoon 2368 Inschrijving van nieuwe leerlingen kan t m 7 mei 1970 dagelijks aan de scholen geschieden (tot 15.00 uur). Eventueel kunnen de leerlingen ook schriftelijk of telefonisch opgegeven worden. Toelating geschiedt door een daartoe benoemde toelatingscommissie, op grond van "net advies van het hoofd van de lagere school en eventueel een psychologische test. Terneuzen, 23 februari 1970. tot demonstratie van in hotel Rotterdam, Westkolkstraat, Ter- neuzen, van 10.00 tot 16.00 uur, op 5 maart 1970. Er wordt o.agedemonstreerd: macro-, micro-, reprofotografie speciaal ten behoeve van chirurgie, tand heelkunde en voor industrie, oa ,kwali- teiscontrole'. TERNEUZEN iiiiiiiiiniiiiiiiininmiïïiiiïiinniiiiMiiimiinininiiiniiiiiiiiiiiiiiiini! In verband met het steeds toenemende aantal abonnees in Koewacht en omgeving hebben wij nu met ingang van heden in Koewacht als agen te aangesteld: mevr. A. IJsebaert-van Sikkelères, Schoolstraat 18 Abonnementen en advertenties worden aan dit adres gaarne aangenomen. Technisch installatiebedrijf Frans van Waasbergestraat 15 HULST Met spoed gevraagd Hoog loon, reiskostenvergoeding en goede sociale voorzieningen. Voor inlichtingen: 011J/0 -2979 Bij geen gehoor: 0111(8 - 687 Voor ons vloerenbedrijf vragen wij: Voor deze functie denken wij aan een actieve jongeman, in de leeftijd van 20-25 jaar, met zo danige vooropleiding, dat hij na korte inwerk- periode in staat moet zijn: zelfstandig/ aan de hand van be stek en tekeningen/ materiaalsta- ten samen te stellen en het verloop van de onderhanden zijnde werken te registreren. GEBODEN WORDT: Aantrekkelijk salaris, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring. Sollicitaties, schriftelijk of na telefonische af spraak, op onderstaand adres. Wij hebben op korte termijn plaats voor enkele en/of Gedacht wordt aan jongens, ln de leeftijd van 15-18 jaar, die interesse hebben om in bovenge noemde functie te worden opgeleid. GEBODEN WORDT: Een aantrekkelijke beloning bij gebleken ge schiktheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 39