inmFtn Tweeëntwintig Edisons TI-COYO Ida Bons, het zangmeisje uit Kort en klein-cabaret maim op tiende Grand Gala PANDA EN DE MEESTERMAKER EN ZIJN HAAI i'or Clément Richier VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 15 VRIJE' ACTRICE MET EEN ,VRIJ' GELUID (Van onze rtv-redactie) Alleen al de idee dat heel Nederland kijkt naar wat ze doet, is voor Ida Bons, 29-jarige actrice, een reden om het medium tv een geweldig iets5 te vinden. Verwacht van Ida Bons, bij velen beter bekend als het gekke meisje uit de Vara-serie ,Zo goed als nieuw', die overigens voorspoedig ter ziele is gegaan, geen enorm gezeur over het huidige toneelbestel of aan- vertvante zaken. Ze maakt zich er niet al te sappel over. Ida Bons is tevreden. Tevreden met het tv-werk en met de vrijheid, die ze na het verlaten van een vast gezelsohap (Nieuw Rotterdams To neel) enorm heeft lief gekregen. Ze zou 's avons wel weer willen spe len, maar weet 'dat het vele reizen met een gezelschap erg vermoeiend is. Er is nog een ander punt van over weging. Ida., lachend: ,Mijn gitaristje en mn hond', hiermee doelend op edhtgenoot Jan Blok,.al 17 jaar lang vaste gitarist bij Wim Sonnevold en momenteel enigszins genietend van een welkome vakantie, en hond Hum- pi e. de speelse Dalmatiër, Ida Bons is voortaan regelmatig te zien in het nieuwe Vara-programma ,Kort en klein', van Nico Knapper. Ida zelf vertelt met veel enthousias me: .Het is een fijn gek programma. Het gaat de kant van het cabaret uit. Korte sketches met liedjes, geen echte zangnummers overigens, er tus sendoor. Nico Knapper haalde de teks weg bij nog onbekende Nederlandse tekstschrijvers uit zijn werkwinkel. Het zijn edhte pakkertjes. Een soort slapsticks'. Na een eerste programma staan nog twee shows, maart en juni, reeds definitief geprogrammeerd. had ik jullie eigen stemmen gebruikt'. Het kwam zelfs zo ver, dat Ida werd gevraagd een plaat te maken. Het werd Jungle Book naar de Disney- film. Ook staat nog steeds een plaatje op het programma. Een beetje Bri gitte Bardot-achtig nummer, quasi naïef. Vooral tijdgebrek is er de oor zaak van, dat het er nog niet toe ge komen is. En dan was er .Floris'. Hierover: ,FIoris was een feest. Er gaan ve- nichten, dat er nog 26 delen worden opgenomen. Ik zou er zeer zeker weer bij willen zijn. Als het doorgaat, wordt het wel in Spanje opgenomen. Dat wordt dan hond en gitarist voor een half jaar meenemen'. Musical Er zijn nog meer wensen. .Dolgraag een musical' zegt ook Ida Bons, niet de enige Nederlandse actrice, die een dergelijke verlangen koestert. Bespre kingen met Paul Keijzer over ,Hair' vielen door KeLjzers plotselinge ver trek in het water. Voor de nu in de hoofdstad draaiende Hair was geen tijd. Ze is er overigens blij om. Ook het medium fiLm is voor Ida Bons niet vreemd. Ze trad op in ,De Vij anden' van Hugo Claus en werd ten onrechte gebombardeerd tot het meis je, dat haar blote bovenlijf liet zien. Ida noemt het onzin: ,Ik moest al leen maar een gedeelte van m'n bo venarm tonen. Die hele situatie is toen sterk overdreven'. Zingen Hoewel Ida Bons actrice is, die het liefst behept is met een tragïsch- komïsche rol, zal ze in liet vervolg echter vaker te zien zijn als een .zin gende cabaretière', een definitieve, die misschien het best past bij de nieuwe p Innnetjes. Voor de VPRO gaat ze namelijk nog dit seizoen met Rob Touber een pro gramma van protestliedjes opnemen. Ook was ze zingend in .Opmaat' van de Vara te bewonderen. ,Rob Touber ontdekte, dat ik een leq- ke stem had. Het gebeurde in Bas- tien en Bastienne', waar onder meer Willen Nijholt en ik stemmen moes- ten play-backen. We konden de par tijen in het geheel meezingen. Tou ber zei toen, als ik dat haa geweten, NOS-BESTUUR OVER ZAAK ,DE WILDE' Het NOS-bestuur gaat. zich vandaag buigen over de kwestie .groepsraad contra personeelscommissaris'. We liswaar was woensdag het voorlo pig akkoord tussen de gToepsraad en personeelscommissaris k. de Wilde, dat na twee dagen van praten tot stand was gekomen, onderwerp van gesprek in een vergadering,van de raad van beheer, maar dit bestuurl(jk college van de NOS kon zich niet volledig over alle aspecten van deze zaak oriënteren, omdat de heer De Wilde zelf afwezig was. De kritiek van de groepsraad over de samenstelling van de journaal- commissie is echter volgens de raad van beheer ook een aangelegenheid die de omroeporganisaties en de We reldomroep raakt en daarom is de hele affaire nu op de agenda van de vrijdagvergadering van een alge meen NOS-bestuur geplaatst. (ADVERTENTIE) HILVERSUM-1 VRIJDAG 27 FEBRUARI Middag: NOS: 12.00 Blik op de wereld: po- ma. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpa gina." 8.15 Z.O. 135: gevarieerd pro gramma. (9:35-9.40 Waterstanden). 10.30 Belasting betalen, maar niet te veel, lezing. 10.40 Stereo: Dutch Swing College Band (igr). 10.50 Voor nu en later, lezing. 11.00 Nieuws. 11.03 Wegwijs: tips voor trips en va kantie. 11.10 Goeae wijn behoeft geen kras: nieuwe opnamen van jazz- en amusementsmuziek. 11.25 Afrikaan se kroniek. 11.45 Een nieuw geluid: kennismaking met jonge artiesten. Fiulair programma over ontwikke- ingshulp. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.40 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: Die sie- ben Todsünden, Kurt Weil (gr). NOS: 14.00 Stereo: Gevarieerde grammofoonmuziek, 14.30 Van je buren moet je 't maar hebben: ra diowedstrijd tussen Nederlandse en Belgische micro-korfbalteams. 15.00 Stereo: Aspecten van de kamermu ziek: moderne kamermuziek. 15.45 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-vrijdag: gevarieerd program ma. (16.00 Nieuws; 17.55 Medede- lingen. Avond: 18.00 Nieuws: 18.20 De Vrije Ge dachte: Multatuli - 150 jaar geleden geboren, lezing; 19.30 Nieuws). NOS: 20.15 - plus minus 01.00 Stereo: Srand Gala Du Disque Populaire 1970. (In de pauze: plus minus 22.20 - 22.50 Impressies; 22.30 Nws). zaterdag Morgen: VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijd lied. 7.23 Weekeind: jeugdprogram- VRIJDAG Middag: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualiteiten; 13.00-13.05 Ra den maar14.05 Schoolradio 14.30 Stereo: licht instrumentaal en semble. TROS: 14.15 Concert k la carte: verzoekprogramma, van ope rette-melodieën.. 16.00 Nieuws. 16.03 Disco-Drive-In: de showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Persover zicht. 17.15 Sportkompas. 17.45 Ac tualiteiten. Avond NCRV: 18.00 Koorzang met orkest begeleiding: lichte muziek. 18.19 Uitzending van de Anti Revolutio naire Partij. 18.30 Nieuws. 18.41 Ac tualiteiten. 19.00 Wereldpanorama. 19.10 Veel gevraagde gewijde mu ziek.. (gr.). 19.40 Wijd als de we reld: wekelijks internationale oriën tatie in kerk, zending en oecumene. 19.50 Zingen met Cecilia: volksmu ziek. 20.05 Stereo: Op het weekend af: licht platenprogramma. 21.30 Me neer Abraham, hoorspel. TROS: 22.00 Stereo: lene miene muze: nieuws over underground and west- coaSt music. 22.30 Nieuws. 22.40 Tsjies plies: licht amusemenlspro- f;ramma. 23.15 Stereo: Toontje la- er: licht muziekprogramma 23.45 Actualiteiten. 23.55-24.00 Nieuws. ZATERDAG Morgen: NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek. (7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Actualiteiten.) 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamius: geestelijke liede ren (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw, 9.45 Soiistenkamier: een gesprek met aniuziikale illustra ties. 9.54 Kunst- en vliegwérk: in formatie over actuele tentoonstellin gen. 11.00 Nieuws. 11.03 Partners in ontwikkeling, lezing. 11.15 Solarium: hoogtezonprograimma v1- 11.55 Mededelingen. vrijdag Middag: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nws. •15.03 Muziek boetiek: licht muziek programma (16.00 Nieuws.) 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05- 18.00 Zingende bougie: platenpro gramma voor automobilisten. ZATERDAG Morgen: KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws.). BELGIË-NED. NEDERLAND-1 10.45 uur: (nos-not) the green umbrella 11.10 uur: john bi ll 11.35 uur: zullen we er een eind aan maken 18.45 uur: fabeltjeskrant 1855 uur: •journaal 19.04 uur: (avro) doebiedoe 20.00 uur: journaal 20.20 uur: grand gala dü disque populair 0.10 uur: journaal. NEDERLAND-2 KANAAL 312 18.45 uur: fabeltjeskrant 18.55 uur: journaal 19.04 uur: scala 19.30 uur: (kro) hij en zij 20.00 uur: journaal 20.20 uur- de andy williams-show 21.10 uur: brandpunt 21.50 uur: bonanza 22.40 uur: (rkk) riskante kerk 23.05 uur: journaal 23.10 uur: (teleac) van molekuul tot mens. 14,05-15.15 uur: schooltelevisie 17.55 uur: schooltelevisie 18.25 uur: actualiteit Over Belgisch zeehavenprobleem. 1S.55 uur: sandman netje 19.00 uur: LUCEAT Kath. godsdienstige uitzending 19.30 uur: ziet er wat in 19.45 uur: hier spreekt men nederlands 19.50 uur: zoeklicht 19.55 uur: mededelingen 20.00 uur: JOURNAAL 20.25 uur: de gevangenis 21.55 uur: magesien 22.35 uur: journaal. BELGIë-FRANS 14.00, 14.30 en 15.00 Schooltelevisie; 17.45 Journaal; 17.50 Schooltelevisie; 18.15 Voor de kleuters; 18.30 Schooltelevisie; 18.55 Affiches; 19.25 Voor de kleuters; 19.30 Sébastien et la Marv Morgane'; 2000 Journaal: 20.30 A chacun selon sa faam; 22.30 Le carrousel aux images; 23.15 Journaal. FRANKRIJK-RIJSSEL 10.12-10.54 Schooltelevisie: 12.30 Midi-Magazine; 33.00 Journaal 14.03-14.45, 15.05-15.35 en 16.30-18.00 School televisie; 18.15 Wereldkampioenschappen zaalhandbal; 18.30 Le Schmilblic; 18.50 Journaal; 18.55 Voor de kleu ters; 19.00 Regionale actualiteiten; 19.20 Mededelingen een weerbericht; 19.25 Vive la Vie: 19.40 Mededelingen en Les yeux, la voix; 19.45 Journaal; 20.15 Mededelin gen; 20.30 L'Homme de fer (Ironside). 13; 21.20 Pa norama; 22.30 Variétés; 23.15-23.30 Journaal. ADVERTENTIEg /ffiS I .KIJKKIJK' EN ,HADIMASSA' NAAR MONTREUX (Van onze rtv-redactie) Voor de NCRV gaat .Kijk kijk' als officiële inzending naar liet televi sie-festival in Montreu.v, dat van 23 tot 30 april wordt gehouden. Voor het concours wordt ingezonden het VARA-programma .Iladimassa'. Eén van de Duitse inzendingen zal de Dusty Springfieldshow van de Ne derlandse regisseur Bob Rooyens z(jn. sche huwelijk (met lawaai), de Rem- brandt-herdenking, ideologie met erwtensoep, computer en liefde, blues op de Dam, Ton van Duinho ven al-s chinees, een .rechtse grap', de commune, het nieuwe vliegen, de a-sexuelen, en een.speciaal voor Mon- treux gemaakte dialoog tussen Kees van Kooten en Wim de Bie. Het programma zal 40 minuten duren. ADVERTENTIE Eigenlijk is het dwaas Op tijden dat man en vrouw samen kunnen winkelen of dat de werkende vrouw vrij is, zijn de winkels meestal geslqten. Eigenlijk is dat dwaas. Een winkel zou elke avond tot acht uur open moeten zijn, vrij dags zelfs tot tien uur, zaterdags tot zes uur. En dat arme winkelpersoneel dan? Dat zal door roulerende dien sten geen minuutje langer hoe ven te werken dan op het ogen blik, want er zullen vrije dagen tegenover staan. Het is trouwens niets bijzonders. Bij de spoorwegen, bij tram- en busdiensten, bij tientallen be drijfstakken gaat het al jaren zo. Iedereen is zelf consument! Het belang van de consument staat voorop. En de consument moet de kans hebben om na de normale werktijden rustig inko pen te doen. Bovendien is winkelen ook een vorm van vrije tijds besteding. Publikatie nr. 12 van Jac. Hcrmani- (Van onze RTV-redactie) Een kleine vier uur lang zal de kij ker vanavond weer overspoeld wor den door het beste van het beste dat de Nederlandse gramniofoonplatenwe- reld te bieden heeft op nationaal en internationaal niveau: de doodver moeiende verrukking van het Grand Gala du disque populaire. Het tiende inmiddels alweer: het kan gewoon niet op en ook het aantal Edisons wordt hoe langer hoe groter. Dit jaar zijn het er 22, meer dan er ooit zijn uitgedeeld. Het programma zelf is het aanzien alleszins waard. Er zit tenminste de ze keer heel wat moois bij. Om even een paar grote namen te noemen; James Last, The Four Tops, José Feliciano, The Edwin Hawkin Sin- gers ze waren een paar dagen ge leden nog te gast bij de KRO via de laatste Frost-uitzending en een hoop verukkelijk heden uit eigen land Dat hebben we wel eens anders ge zien: er stonden soms bij het Grand Gala mensen op de planken die ah ster aangekondigd werden, maar die voor de meesten volmaakt onbeken den waren. Gelukkig; Eindelijk krij gen we onze eigen Heintje ook eens te zien. De arbeidsinspectie heeft voor één keer de hand over het hart ge haald: Heintje staat nu als voorlaat ste nummer vóórde pauze. (En dan: naar bed). Alle nummers staan dit jaar wat sterker geprogrammeerd dan vorig jaar het geval was. Toen liep de uit zending uit tot na half één 's nachts. Met een beetje goede wil zit het er van het jaar wel in dat het program ma rond het middernachtelijk uur is afgelopen. Niet alle 22 Edison-winnaars zullen aanwezig zijn. Er zijn nogal wat bui tenlandse groepen die het uiteinde lijk niet de moeite waard gevonden hebben voor een stuk gemodelieerd brons genaamd naar Edison naar Ne derland te komen. Melanie heeft het helemaal laten afweten,ofschoon ze aanvankelijk had toegezegd te zullen komen. Boze tongen fluisterden dat de Nederlandse impressario die haar voor drie concerten de volgende week gecontracteerd heeft, haar ertoe be wogen heeft niet te komen, omdat anders zijn concerten wel eens niet uitverkocht zouden raken. Met de managers is het ook niet zo leuk geweest, vertelde de directeur van de CCGC, Piet Bieshuizen. Er zijn door sommigen van hen haast onzinnige financiële eisen gesteld. Want al heeft een ster zelf dan even tueel geen ster-allures, hun managers zijn vaak lastiger tevreden te stellen dan koningen. §e presentatie van het tiende Grand ala is in handen van de twee con currenten een kreet die ze zelf beslist niet gebruiken Mies Bouw man en Willem Duys. Aanvankelijk zou Pierre Janssen de Edisons uit reiken, maar door droevige familie omstandigheden heeft hij het moeten laten afweten. Mies en Willem zullen deze taak nu overnemen. Reden dat zij tijdens de warrige eerste repe tities met een enorm grote knipoog erbij uitriepen tegen Piet Beishuizen: Bovema scharrelde zijn mensen j bij elkaar en onthaalde ze, met de: in groten getale bijeengekomen pers, op een gezellige lunch in de molen van Amstelveen. Het geluid is altijd een teer puntc bij dit soort immense festiviteiten. Men herinnere zich de nationale fi nale- van het songfestival ln Den Haag: al deed iedereen nog zo zijn best, te verstaan was een en ander niet zo best. Bij de RAI zal het vermoedelijk allemaal wat beter gaan. De geluidsinstallatie, al sinds enkele j jaren volledig afgestemd op opera's oprettes en andere vormen van mu ziek, is voor het Grnad Gala nog eens opnieuw door de molen gegaan. Daaraan zal het dus niet liggen. De NOS-AVRO doet de rest. Plus de artiesten uiteraard. (ADVERTENTIE) GIRODIAS LANCEERT NIEUWE PRIJS VOOR EROTICA De Franse uitgever Maurice GIrodiaa heeft een nieuwe literatuurprijs in gesteld van 10.000 dollar voor de bes te, nog niet eerder gepubliceerde ero tische novelle. Begin 1971 zal de prijs voor het eerst worden uitge reikt. in New York wonende uitgever in de wereldomvattende strijd tegen de cen suur op erotiek en vermeende por nografie. aldus de Nederlandse ver-, tegenwoordigervan Maurice G .o- dias, die het instellen van deze prijs nog als volgt toelicht: reerde werken van ondermeer No belprijswinnaar Samuel Beckett, Henry Miller. Nabokov. Jean Genet, William Burroughs en Donleavy in de Engelse taal uitgegeven. Tóen de hernieuwde pressie óp de censuur enkele jaren geleden in Frankrijk weer de kop opstak, moest Girodias de wijk nemen naar New York. Daar stichtte hij, weer onder de naam Olympiapress, de eerste veeltalige uitgeverij ter wereld. 31-106 ,Als het baaske maar niet heeft ge zien dat ik tante's paarlencolliers trachtte te eh bekijken prevel de Joris ongerust. ,Hij verklapt zo gaarne.' ,Als dat ventje die doorgezaagde stoelpoot maar niet heeft ontdekt mompelde neef Theobald. Maar dat had Panda wel. ,Ziet u dat!' riep hij opgewonden. Iemand heeft geprobeerd om u te la ten vallen. Er is hier ergens een heel gemeen persoon. En daar moet u te gen beschermd worden. Daarom is het maar goed dat u ons als lijf wacht heeft!' De neef maakte ge bruik van de nu volgende verwar ring en verdween haastig. ,Ik moet die zaag verstoppen gromde hij. ,En iets anders verzin nen Wacht eens ik weet al wat!' Met die woorden wendde hij zich tot de bediende die juist de thee kwam aandragen. ,Foei!' zei hij. ,Er Is geen servetje bij! Ga dat onmiddellijk halen en laat dat dienblad hier maar En daar hij geen contract met de bultenaar gesloten had, had deze weel het besluit moeten nemen, hem van de plantage te .laten verwijderen. TVi-Ooyo nam zijn zoon in zijn armen en ging met derug tegen de veran da zitten van datzelfde huis, waar men hem achtervolgd en wegge jaagd had en waar hij nu als heer en meester teruggekeerd was. Van af de veranda der weidse woning, die helemaal boven op een hoog heuvel kopje lag, kon men in de verte de groene, golvende oceaan van suiker riet zien, waar de franje der bloei ende toppen op schuim leek. Zonder overgang zette de vlakte zich voort in een zee de ware ditmaal met een zo heldere en nabije ein derstreep. dat men zou kunnen ver wachten het naburige continent er uit te zien oprijzen. Al sinds een uur was de zon ver dwenen, en de avond wachtte nog met naderbij te komen totdat dé. «chemer zo vriendelijk zou willen zijn heen te gaan. Deze laatste kon er maar niet toe besluiten: zij had de goede plaats minder warm dan die van de dag en vol geuren en lie deren die de avond nooit zou ken nen, daar altijd weer alle dingen wa- weggev lijk aankwam. De avond foeterde. De schemering gaf geen kamp. Verward dwarrelde in de op handen zijnde nacht de zigzag-vlucht dei- eerste lichttoren, de schrille begroe ting de sterren door de insekten, het geritsel van veren,het trillend gespin van de aarde die inslaapt. .Ik weet waaraan je denkt', zei de bultenaar, die zijn zoon onder de ve randa was komen opzoeken. ,Je denkt (hij grinnikte schamper) aan ons welslagen, en dat de deugd in deze wereld toch altijd beloond worc^t, zoals onze vriend Pat, de do minee, dat des zondags placht te zeggen.' ,Mijn gedachten', antwoordde Ti- Coyo glimlachend, .waren met heel iets anders bezie;. Het enige waar ik op dit ogenblik over wil horen praten, is ee"h goed bed. Vijftig ki- lometer op zijn minst liggen tussen de rotskust en het dorpje en dat wat eens St.-Pierre was. En., je hebt om uit te rusten onderweg alleen maai de Herbei-g van de Goede Rust, waar ik maar liever niet ben blijyen pleisteren.' ,Goed dat je dat niet gedaan hebt!' riep de bultenaar uit met een grijns. ,Ik heb zes wachters aangesteld'. hernam hij na een poos. .Waarom?' vroeg Tt-Coyo verrast. ,Om de plunderaars te beletten mijn suikerriet te stelen.' Ti-Coyo wisselde een blik met Lucie en Dora aan zijn zijde. ,Als ik indertijd ditzelfde suikerriet niet gestolen had..' begon hij. .Dat heeft er niets mee te maken" sneed de bultenaar hem droogjes af. ,En ik zal niet dulden dat men mijn oogst komt bederven die er zo prach tig voorstaat.' Ti-Coyo schaterde het uit maar hij was veel te moe om lang' te blij ven spotten en hij stond op om naar bed te gaan. De bultenaar volgde hem hinkend met een branie-achtig air, onder de arm zijn karwats, die hij' evenmin achterliet als een hond zijn staart. Het leven op de plantage kreeg op den duw zijn geregelde gangetje. Ti-Coyo had een nieuwe kano ge kocht en "zijn lange onbezorgde toch ten over zee hervat, in gezelschap" van de haai. Dora' stapte de lieve lange dag door haar nieuw prachtig huis, van bene den naar boven, van boven naar be neden, en combineerde al de kleuren van een menigte nieuwe gewaden, hoewel ze tegenwoordig met veel bijzonders aan mensen had om de ogen te verblinden. Aan de voet van het paadje, op de £lek waar hij met kloppend hart op ucie had gewacht om haar mee te nemen, de wijde wereld in, had de jongen een grote vijver laten gra ven, waar Manidou zich braaf elke- avond kwam vervoegen na dage lijks twintig mijlen en meer te hebben afgelegd tussen de ochtend en de avondschemer, om aan vis te komen. (Iedere dag had hij meer en meer nodig om in vorm te blijven) Waarna liij terugkeerde om zijn met schelpen overdekte rug door Ti-Coyo te laten krabben. Wat de bultenaar betreft, met zijn karwats in de hand waakte hij over zijn velden en gunde de zes wachters van de plantage niet de minste rust, zo bang was hij tegen woordig voor suskerrietdieven. De vrachtvaarders, de stoomboten en andere^ schepen, d;e ter hoogte van St.-r-ierre voorbijvoeren, deden de plaats niet meer aan, omdat er geen enkele vorm van handel of be drijf meer in de stad was. Toch kwamen de mensen druppels gewijze terug en St.-Pierre ont waakte uit zijn verdoving en werd levendiger. Hier en daar werden huizen opgetrokken te midden van het puin en men had het marktplein opgeruimd, waar nu evenals voor heen de burgerij zich weer kwamen verzamelen om de enkele vissers heen, die daar hun vis kwamen ver kopen. Voor de rest was het overal niets dan ontzaglijke woestenij ruïnes voor zo ver je zien kon, vermorzeld, verwrongen, verkoold, met daaron der duizenden kadavers, eindelijk bezig te vergaan. Boven deze slachting de zijne strekte de Mont-Peié zijn sombere flanken uit en stak hij zijn vreugde loze toppen overeind. Lucie en de jongen bleven halve- uren lang dit aangr.jpende schouw spel gadeslaan, waaraan ze zich maar moeilijk konden wennen. En bussen al die ruines groeide de zoon van Ti-Coyo vrolijk op. EINDE rADVERTENTIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 15