TWIJFELS ROND AANPAK BROEKMAN MANN Onzekerheid beheerst d@ Nederlandse scliaatsters voor wereldtitelstrijd JUIST DE DEGRADATIE NAAR DE AFDELING MAAKTE ZEELANDIA SPRINGLEVENDE CLUB... Griep? m Voor Meeuwen reserves hangt de noodvlag uit Beslissingen in eerste klassen Zeeuwse micro Zestigjarige vereniging wil terug naar KNVB 12 Druk verminderen Critici Herhaling chaos? Samenwerking Nederlandse zorg voor Paula Dufter ZWARTKRUIS BONDSCOACH DRIEMAAL OPEN PAREN Jubileumprogram Altijd gevaar Clubhuis Hoofdrol 3 punten los PROVINCIALE ZEEUWSE COURA NT VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 fADVERTENTIE MILWAUKEE (GPD) ,We moeten', zei Kees Broekman zo'n drie maanden geleden, vooral het oog gericht houden op de grote internationale evenementen aan het einde van het seizoen. Op de Europese titelstrijd in Heerenveen en vooral op de wereld kampioenschappen in West Allis. Daar moet de geleidelijke op bouw voltooid zijn, daar moeten de meisjes hun top hereiken'. Gisteren, in plotseling weer vorstig en w inderig West Allis, w aar de temperatuur in één dag van zeven graden boven nul tot tien KEES BROEKMAN graden onder het vriespunt daalde, had ook Broekman eindelijk zijn twijfels. ,ïk ben', sprak de coach van de damesploeg, beslist niet pessimistisch, maar we hebben de laatste weken de omstan digheden beslist niet mee gehad. In Davos werd ons trainings programma door de sneeuw ongunstig beïnvloed en hier in West Allis weet je helemaal niet waar je aan toe bent niet het weer. Misschien zal Nina Statkevitsj ook nu wel de sterkste zijn. Zij rijdt nog steeds bijzonder goed.' A's jij griep hebt, wat doe je dan? Dan neem ik een MANN pijnstiller. MANN poeders en cachets Wk ÊM of MANN tabletten. IMI Alle drie heipen direct. vil De onzekerheid vain Broekman karak teriseert, twee dagen voor het grote duel waarin Broekman zelf en de Ne derlandse damesplceg zich moe ten waarmaken, de sfeer binnen het oranjebastion dat het komende week einde voor de tweede grote confron tatie met vijf Russinnen staat. .Trai nen, trainen is het devies van het kwintet, trainen op uren als de koel machines opmieuiw een vergeefse strijd tegen de zonne-energie leveren, trainen op avondlijke uren, waarin eindelijk een greep op de harder wordende ijs- g kan worden verkregen. Trainen vooral ook. om de psycholo gische druk te verminderen. Broek man-s woorden (.de conditie van alle meisjes is voortreffelijk') zijn daarom misschien niet in strijd met het feit dat Stien Kaiser, Ans Schut, Attje Keulen-Deelstra en Rieneke Demming maandag in eenzaamheid him rondjes op West-Allis' broze ijspiste voltooi den, terwijl de volledige concurrentie een snipperdag nam voor een trip naar Chigago waar alle schaatsproblemen enkele uren werden verdrongen door de overweldigende indrukken van Ame rika. dat in Milwaukee slechts in be scheiden mate herkenbaar is. Vandaar ook dat een dag later Neder landse meisjes het grootste contingent vormden van een duel op de 1500 me ter, waarvoor Rusland slechts reserve Sidorova had ingezet. Tijden waren naniweli.jks van betekenis op het smel tende eis, dat echter toch Attje Keu len-Deelstra gelegenheid bood om haar vorm te accentueren. Met een tijd van 2.33.0 sec. hield zij niet alleen Ans Schut. (2.34.4) en Rieneke Demming (2.34.6) achter zich, maar overheerste de Friezin ook het legertje van Ame rikaanse en Japanse meisjes. EUy van den Brom (2.40.2) Stien Kaiser (2.40.5) en Carry Geyssen (2.46.5) konden ook nn gerechtvaar digde excuses van verslechterende om standigheden aanvoeren. Voor Kees Broekman moet echter de twijfel over zijn aanpak weer zijn vergroot. Leverde Attje-Keulen-Deel- stra immers niet opnieuw het bewijs af van een permanente vorm geduren de vele maanden, zoals veel besproken Klaas Visser had voorspeld? Zoals Nina Staitkevitsj vanaf de strijd om de Dynamo-cup in Oost-Berlijn hal verwege december demonstreerde? Zo als ook Ard Schenk in een trio ge slaagde titelójuels vastlegde? Broek man mag dan m enkele meisjes de bes te advocaten vinden, de critici die een hardere training voorstaan zullen dit weekeinde uiterst nauwlettend toezien. Toch wil Kees Broekman voorlopig zijn theoriën niet afzweren. Hij ziet nog voldoende hypothetische mogelijk heden, gebaseerd vooral op pecYirijke factoren, waaronder zijn formatie 'tot nu toe proeven van bekwaamheid veel op de 500 meter verliest, kan ze heel ver komen, gezien ook haar 1000 meter van zondag.' En voor EUy van den Brom, het nog steeds ongerijpte talent dat op een definitieve doorbraak wacht, maar volledig afhankelijk is van goed ijs. Niemand kan daar in West-Allis een zinnig woord over zeggen. Tegen het weekeinde wordt er weer een tempe- raituursstijging verwacht die alle prog noses omver ka.n werpen. Een herha ling va-n de chaos van afgelopen za terdag ligt overigens niet in de ver wachting. Bij een te hoge tempera tuur zullen de wedstrijden naar de avonduren worden verschoven. Ook dan kunnen evenwel reputaties worden ge knakt door onvoorspelbare factoren. Misschien zal er zelfs een rol zijn weggelegd voor Stien Kaiser, de zwijg zame, die het liefst ieder gesprek over schaatsen mijdt en haar kansen, tra ditioneel, bagatelliseert. Stien schijnt weer iedere inspiratie te missen. Tot het moment dat éelste daden worden gevraagd. Broekman oordeelt ook nu: ,Met Stien weet je het nooit. Als ze een goede 500 meter rijdt moet ieder een toch weer rekening met haar hou den.' Voorlopig is echter Nina Statkevitsj het breekijzer ih de hegemonie van de. Nederlandse dames. Haar explosieve kracht op de 500 en 1000 meter kan, evenals lm Heeirenveen, een onover brugbare kloof slaan met de rijdster in oranje. Sprintkampioene Lumilla Ti- tova zal te veel terrein prijs moeten geven In de afmattimgsslag over drie kilometer. Ook trainer Eugeny Krasilnikov be seft dat Nina momenteel zijn enige grote troef is. Voor de toekomst 1b hij echter optimistisch. Naast de twee bestaande kunstijsbanen ih Sverdlosvk en Kolowna, 100 kilometer van Mos kou, worden binnenkort nog drie banen gebouwd, waarop een nieuwe, jonge schaatsgeneratie zlöh moet ontwikke len, zowel bij de dames als heren. E.v-sprintkampioen Grislün, opvolger van ile uit zijn functies ontzette Bo ris Stenin, is de mail die de basis moet leggen voor een goede techniek op de korte afstanden. KrasUnikov heeft als opdracht liet werk te voltooien. Een samenwerking van iwee specialisten, waarvoor ongetwijfeld ook in Neder land plaats zou zijn. Titelverdedigster Lasma Kauniste ten slotte: er is in Rusland veel talent dat de laatste jaren te weinig is ontwik keld, Er wordt echter hard gewerkt om de achterstand op andere landen in te halen. Nina Statkevitsj, Ludmil- la Titova en Valeri Moeratov hebben inmiddels de juistheid van deze bewe ring onderstreept. MILWAUKEE Paula Dufter, het 17-jarige Westduitse schaat- stertje dat tijdens de Europese kampioenschappen in Heeren veen tweemaal ten val kwam, is het komende weekeinde aan de zorgen van Kees Broekman en de Nerlandse meisjes toevertrouwd. De Westduitse coac h Thorad Moum vertrok dinsdag reeds met zijn pupillen Erhard Kei ler en Hans Lichtenstern naar Inzeil. Daar staan de eerste twee weken in maart recordwedstrij- den op het programma, waar aan ook door de Nederlandse kernploeg wordt deelgenomen De damesselectie reist met Ard Schenk en Jan Bazen mo menteel bezig met een zorge loze vakantietrip na de we reldkampioenschappen in West Allis rechtstreeks door naar In zeil en keert op 17 maart naar Nederland terug. CLARIJSRIT VAN MAC DE BEVELANDEN Zaterdag werd weer de traditionele Clarijsrit van de MAC De Bevelen den verreden. Er was zoals gebruike lijk weer een groot aantal deelne mers en eveneens zoals gebruikelijk zeer fraaie prijzen die beschikbaar ge steld zijn door de heer Olarijs. Dé eer ste tien; winnaars zijn: 1 C. Klooster man - P. Bruynoöge 32 straf punten: 2 G. Höllestelle - A. Fraanje 40; 3 A. Deegens - mevr. Deegens 53; 4 C. Bode - mej. Bom 53: 5 P. Dekker - R. de Ruiter 64; 6 L. A.Quaak-mevr. Quaak 74; 7 J. M. Wirtz - Wirtz 86; 8 P. Franse - Franse 88; 9 M. J. Groenleer - mevr. Groenleer 92; 10 1. van de Linde - J. v. d. Berge 96. AMERSFOORT (GPD) Jan Zwart kruis, oefenmeester van het Neder lands militair voetbalelftal, zou zijn benaderd om George Kessler op te vol gen als bondscoach l»y de KNVB. De Ainersfoort.se beroepsadjudant, die als sportinstructeur werkzaam is bij de. luchtmacht in Soesterberg is in ieder geval nog niet officieel benaderd door net KNVB-bestuur, maar zou wel in formeel door een niet-bondsbestuurder gepolst zyn. Zwartkruis heeft vroeger wel eens gezegd: .Bondscoach is een functie die iedere trainer ambieert'. Jan Zwartkruis, die niet bereid bleek enig commentaar te geven, heeft met het Nederlands militair elftal altijd uitstekende resultaten geboekt. Boven dien maakte hij vele spelers rijp voor het Nederlands elftal. Hy was boven dien tien jaar lang trainer van het. Amersfoortse Quick voor hij aan het begin van dit seizoen overstapte naar DEV in Doorn. MIDDELBURG -r- In de le klas van de, 7,aterdagcompetitie in de KNVB- afdeling Zeeland speelt Arnemuiden II een thuiswedstrijd tegen 's-H-Arends- kerke. De bezoekers zullen zeker alle zeilen moeten bijzetten om de winst te pakken te krijgen. Heinkenszand zal zijn fraaie positie in de kopgroep niet prijs geven en zal zal Bevelan ders ongetwijfeld felle tegenstand bie den, toch zien wij dc volle winst bij de thuisclub terecht komen. Dat moet ook wel, want- zowel VCK als Nieuw- dorp, de twee mede-gegadigden voor de twee promotieplaatsen, spelen met goe de winstkansen tegen respectievelijk Middelburg V en Wemeldinge. Mevo is zonder enige twijfel schotvaardiger dan het bezoekende Wolfaartsdijk, maar de Bevelandse ploeg verdedigt sterk en is daardoor immer een lasti ge tegenpartij. Een gelijk spel is zeker niet denkbeeldig. Voor de Meeuwen reserves hangt de noodvlag uit. De achterstand op de .concurrenten' voor de degradatieplaats is al vrij groot en als nu ook van Zeeland Sport V ver loren zou worden, wordt het er zeker niet beter op. De kans daarop is er zeker. le klas: Arnemuiden II - 's-H-Arends- kerke I (16.00); Heinkenszand I - Be velanders I 16.00Mevo I - Wol faartsdijk I (16.00): Nieuwdorp I - Wemeldinge I (16.00); VCK I - Mid delburg V (16.00); Zeeland Sport V - Meeuwen II (16.00). 2e klas A: Brouwershaven I - Rillaa- 2e klas B: Borssèle I - Kats I; Oo- lijnspl. Boys I - Apollo I; Oostkapel- le I - Zaa/mslag I; Serooskerke I - Vlissingen VI; Spui I - Tern. Boys nj SVD I - Sluis I. 3e klas A: Apollo H - VCK H; An»* muiden m - GPC I; Duiveland n - Wolfaartsdijk II; Schore I - ZSC Ij WIK H - Middelburg VI. 3e klas B: Hoedekenskerke I - Kra.i>- bendijke 11; Tern. Boys III - Kloetmge IH; Yerseke II - SSV I. 4e klas A: Bevelanders n - Wissen- kerke II. 4e klas B: GPC UI - VCK IH; VCK IV - Oostkapelle H; Vlissingen "VTEI - Meeuwen IH; Domburg IEL - Veere H. 4e klas C: Borssele II - Serooskerke IV; 's-H-Arendskerke H - Nieuwland ni; Wolfaartsdijk Hl - GPC n; Zee land Sport VI - Arnemuiden IV. 4e klas D: Apollo HI - Borssele HI; Heinkenszand II - Kloetdnige IV; SSV H - SVD Hl. 4e klas E: Kapelle Hl - Krabbendijke III: Kruiningen II - Waarde II; Rii- landia IH - Wemeldinge Hl; Schore H- Kloetinge VI; Yenseke III - Kapelle IV 4e klas F: Hoek IH - Spui H; Oost burg HI - Corn Boys IV; Sluis II - Philippine III; Tern. Boys IV - AZVV HI; Tern. Boys V - Zaamslag II. 'S-HEER-ARENDSKERKE Zater dag a.s. worden de laatste wedstrij den in de seniorenklassen van de Zep/Uwse microcompetitie gespeeld. Zo wel in de eerste klas A als in de eer ste klas B moet. de beslissing om de bezetting van de bovenste plaats nog vallen. In de eerste klas A heeft Ani mo 2 duidelijk de beste kansen op het kampioenschap. Bij winst op Zuidwesters 1 komt. de t.ital in zijn bezit. Een puntenverdeling zou bete kenen dat Animo 2 gelijk eindigt met Swift 2, welke 1 aatste ploeg kam pioen wordt hij een nederlaag van de Animo-rcserves. Zover zullen deze het echter wel niet laten komen en beide punten in de wacht slopen. Luctor kam in de eerste klas B bij een overwinning tegen Animo 3 ge lijk komen met Tjobi 2, hetgeem geen al te moeilijke opgaaf voor de ploeg uit Temeuzen zal zijn. Indien Luc tor niet verder komt dam een pun- temverdeling of een nederlaag lijdt is Tjoba 2 kampioen. Het ziet er ech ter naar uit dat deze ploegen, gelijk ATTJE KEULEN-DEELSTRA VLISSINGEN Het verdere pro gramma voor de open-paren bridge- wedstrijden, georganiseerd door de ZWC is thans vastgesteld. De halve finale ïs bepaald op zaterdag 14 maart aanstaande, daarna volgt, in plaats van de afgelaste wedstrijd in Kapelle, een herkansing voor alle pa ren, die er -dan nog niet in zijn ge slaagde een finaleplaats te bemachti gen. Die herkansing wordt gehouden op donderdag 26 maart aanstaande. De finale van ae open paren kampioen schap is dan op zaterdag 4 april. Alle drie de wedstrijden beginnen om balf a.eht en zullen worden gehouden in het Strandhotel te Vlissingen. Op 1 maart aanstaande zal het pre cies 12,5 jaar zijn geleden, dat de heer H. van Ni<* iwenhuizen tot pen ningmeester werd benoemd. Sedertdien heeft hij, eerst als penningmeester van het district Zeeland van de NBB en later van de ZWC op nauwgezet te wijze de penningen van de Zeeuw- Be bridgers beheerd. Uiteraard zal dit feit on de eerstvolgende wedstrijd van de ZWC niet ongemerkt voorbijgaan. MIDDELBURG Met een receptie, een feestavond en diverse toernooien, die van april tot juni uitgesmeerd zijn, viert de Middelburgse voetbal- en at letiekvereniging Zeelandia haar 60- rig bestaan. Hét programma ziet er als volgt uit: 7 maart: receptie (van 3 tot 5 uur) in het clubhuis naast het Nadorstterrein; 's avonds is er in het clubhuis een bin go-dansant. 18 april; veteranentoernooi op Na- dorstvelden. 25 april: Six a side (zes-zes! pupil- lentoernooi voor Zeeuwse ploegen in de sporthal en op het arodaveld. 15 mei: feestavond in het Citytheater waar het gezelschap Coos v. d. Velde met het programma ,'t Zit weer snor' optreedt. Na afloop is er een bal met het trio Paula Koster. 30 mei: Six a sidetoernooi op het aro daveld voor het 2e, 3e en 4e elftal en An, 6 juni: toernooi voor A- en B-junioren uit Zeeland en daarbuiten. Deelnemers van buiten zijn o.a. De Kennemers uit Beverwijk. 7 juni: seniorentoernooï, ook met clubs buiten Zeeland, waarvan De Kenne mers en FC Bergen uit Bergen op Zoom al ingeschreven hebben. Voorts is het bestuur nog in onderhandeling om een militair elftal tegen een ver tegenwoordigend elftal te laten spelen. (Van onze sportredactie). MIDDELBURG Het lijkt eigenlijk een enorme tegenstrij digheid Zeelandia, voor de oorlog toonaangevende voetbalclub in Zeeland, maar na de oorlog alsmaar degraderend tot gedu rende de laatste 3 seizoenen zelfs afdelingsvoetbal toe, is op het moment van zijn 60-jarig bestaan sprïnglevender dan ooit! Maar juist na de teruggang naar de afdelings le klas hebben bestuur en spelers de handen ineen geslagen. En de resultaten zijn er naar: dit Middelbrugse Zeelandia, op één na (Goes) de oudste voetbalvereniging van Zeeland, is vastbesloten de weg terug te gaan naar de KNVB. De geest in de club is uitstekend, er is een geweldige gemeenschapszin, er is meer jeugd dan ooit tevoren en bij die jeugd zit talent. Aan dit alles is het bezit van een clubhuis sinds ruim twee jaar overigens niet vreemd. De oorlogsvoetballerij is wel genoeg zaam bekend: noodcompetities of hele maal geen voetbal. In 1947 begon men weer zo'n beetje. Zeelandia in de 3e klas dus. Huib Geers, één van de spelers uit die periode zegt hier over: ,We verkeerden altijd in degra- datiegevaar. We leefden in de schaduw van grote broer Middelburg, dat een heel rijtje kampioenschappen opsta pelde, terwijl wij tenslotte in 1965 naar de 4e Was duikelden en zelfs eind seizoen in de 1 e klas van de af deling terecht kwamen.' Huib Geers kan ook wel een reden aan wijzen voor deze droevige gang van zaken. ,Als je in een benarde positie verkeert, alsmaar degradeert of er didht tegen aan zit, dan krijg je ver loop van teleurgestelde spelers, die begrijpelijkerwijs hogerop willen.' Hoe begrijpelijk dat is blijkt als er b-spelers, Lesly Theune, de beste van Zeeland. Voorzitter Nijsse voegt er nog aan toe: ,Die grote aanwas is zeker te danken aan de activiteiten va.n de jeugdcommissie en aan het feit, dat we over goede jeugdleiders beschikken'. ken, want bij de brand van mei 3940 gingen alle m het café van Stoffel Gillissen op de hoek van de oude Gortstraat opgeborgen archieven ver loren. Maar tijdens een gesprek in de bestuurskamer van het clubhuis kon met vereende krachten bij stukjes en beetjes de geschiedenis van de Middel burgse club aan elkaa.r gelijmd wor den. Met de herinneringen va.n oud voorzitter Cor van der Heide (53) voorzitter Leen Nijsse (53) penning meester Jo Tilroe (44), jubileumcom missievoorzitter Jan van den Berge 151) en jeugdcommissiesecretaris Huib Geers (40), alsmede ds .plakboeken', die trouwe supporter Gerrit Mijnheer afstond, kwamen we een heel eind liet uit Olympia afgesplitste Zeelandia op liet fijn, af en toe niet koolas gemengde, grind zelfstandig aan het voetballen sloeg. De spelers moesten toen heel wat meer arbeid verrichten dan nu: velden uitzetten, lynen trekken enzovoort. Zoals gezegd in de jaren voor de oor log (men voetbalde a! spoedig op het Nadorstterrein) speelde Zeelandia een hoofdrol in de tweede klas van de KNVB. De Zeeuwse derby's waren niet van de lucht: Zeelandia - Middelburg, Zeelandia - Vlissingen, Zeelandia - Goes, om er maar enkele te noemen, maar de Middelburgers hadden ook gerenommeerde Brabantse clubs als tegenstanders. In het Zeelandia-elftal van 1928 bijvoorbeeld liepen uitblin kende voetballers rond: de oudere sup porters zullen zich de tandem Reusje Vos en Piet Vogel (bijgenaamd de Stekker, omdat hij zo hard kon lo pen) ongetwijfeld herinneren, maar ze ker ook spelers als Bram (Bil) Dinge- manse, Ko -Pap- Pluijmers. Frans Batjeu, Bertus Flipse, Jaap Mondeel, Ko van Maaren, Piet Alewijnse, de Blinkert, zoals hij genoemd werd, en Henk de Lange. In het seizoen 1930-J931 degradeerde de ploeg uit de 2e klas, maar kwam er In 1933-1934 weer in terug. Hei seD-oen 1938-1939 bracht opnieuw de degadatie naar de 2e klas. In het be gin van de oorlog trok het bestuur een gerenommeerde trainer aan: nie mand minder dan de Haarlemmer Kick Smit, de oud-internationaal van de ,We gaan naar Rome'-ploeg. Kick Smit maakte Zeelandia in 1942 3e- klaskampioen, maar in het promotie- duel tegen Internos haaldp de Middel burgse ploeg (met Cor Janisse, Piet Flipse, Bep Jongepier, Jnn de Ruyter, Cor Steur, Jan Mijnheer, Adrie de Bruijn, Cor Westerweel, Roel Simons, Cor van der Heyde en Ko Zwigtman) de tweede klas net niet. overstapje naar Middelburg (Plet Vo gel bijvoorbeeld), ook In het jongste verleden gebeurde dat. Door Bert Pen- tury en Tony Hendrikse, topspelers, die de kampioenstriomfen van Middel burg meebeleefden, door de lange doel man Jan Mondeel, door Fiuus Gutte ling, die naar Vlissingen verhuisde. ,We waren', zegt Jan van den Berge, ,een doorgangshuis voor betere spelers. Maar nu proberen we alle tegensla gen te boven te komen en weer liet oude niveau te bereiken. Van den Ber- De goede gang van zaken bij het 60- jarige Zeelandia is bovendien voor een niet gei'ing deel te danken aan de aanwezigheid van een clubhuis, dat Zeelandia dankzij de zorgen van het gemeentebestuur kon betrekken et) dat de leden zelf helemaal opknapten. Penningmeester Tiilroe: ,Het clubhuis heeft een nieuwe periode voor Zee landia ingeluid. Vroeger bijvoorbeeld gingen de spelers na training en wed strijd naar huis, nu blijven ze alle maal nog een tijdje bij elkaar. We organiseren er talloze evenementen voor de jeugd, er is een veteranen- afdeling opgericht om de oudere spe lers op te vangen'. Voorzitter Nijsse voegt er nog aan toe: ,Er is 'een commissie, die het clubhuis runt, en de genéeldige gemeenschapszin blijkt ook uit het feit, dat vier* ploegen van vier dames van spelers of bestuurs leden om de week het gebouw schoon maken'. Zeelandia dankt als zovele kleine ver enigingen veel aan de toto. Penning meester Tilroe: ,De toto is ondenkbaar in* onze club. Als we die niet hadden zouden we ten dode opgeschreven zijn'. Uit dit alles mag dus blijken, dat het Zeelandia goed gaat. Het eerste elf tal staat bovenaan, het: tweede en derde (door oud-speler Cor van der Weel getrainde) elftal eveneens en' het vierde kan niet bovenaan staan, omdat het in één klas met het derde speelt. Hoe vreemd het ook moge klinken: de degradatie heeft een ho ger bezoekersaantal hij de wedstrij den van het eerste team gebracht. Dat is uiteraard ook het gevolg van fle gunstige positie, die Zeelandia nu inneemt. Maar tevens dankzij het feit dat de Zeelandianen niet hun spel indruk maken, ook op .vreemde' be zoekers, die toevallig bij de wedstrij den verzeild zijn geraakt. Menigeen zegt na afloop: ,We hadden nooit verwacht, dat zo'n afdelingsploeg zo leuk zou spelen'. zullen eindigen. BKC reeds kam pioen van de tweede klas A, speelt de laatste wedstrijd tegen het uog puntloos onderaan, staande Atlas 1, dat zelfs bij een nederlaag nog laat ste blijft. Een ruime overwinning van de ploeg uit Breskens is dan ook voor de hand liggend. In de tweede klas B zal KVL 1 wel raad weten met TOP 1, terwijl Animo 4 weinig kans heeft tegen Olympia, waardoor het definitief laatste wordt. In de derde klas A worden nog enkele wedstrij den afgewerkt die bepalend zijn voor de bezetting van de onderste plaat sen. Vedo 2 zal wel definitief op da laatste plaats eindigen, daar het wei nig kans heeft tegen Volhardingen Zaamslag. Zaamslag - Volharding zal wel in een zege voor laatstgenoemde ploeg eindigen. In de derde klas B heeft TOP 2 van twee punten tuit de wedstrijden tegen KVL 2 en Storm vogels 2 voldoende om de titel te be halen, hetgeen zeker zal lukken. At las 2 - Swift 6 zal weinig krachts verschil te zien geven, zodat een pun tenverdeling voor de hand ligt. Togo 4 zal wel raad weten met KVL 2. Programma sporthal Middelburg 28 februari: 13.00 Adsp. E TOP B - KVL B; 13.25 Adsp. E Swift D - Animo C; 13.50 Adsp. E TOP B - Animo C; 14,15 Pup. B Stromvogels B - KVL; 14.40 Sen. 3 B Atlas 2 - Swift 6; 15.05 Sen. 3A Volharding - Vedo 2; 15.30 Sen. 3B Togo 4 - KVL 2; 15,55 Sen. 3A Zaamslag - Vedo 2: 16.20 Sen. 3B TOP 2 - KVL 2; 16.45 Sen. 3A Zaamslag - Volharding; 17.10 Sen. 3B TOP 2 - Stormvogels 2; 17.35 Sen. 2B Animo 4 - Olympia; 18.35 Sen. 2B KVL 1 - TOP 1; 19.35 Sen, I IB Animo 3 - Luctor 1; 20.35 Sen. 2A BKC - Atlas 1; 21.35 Sen. IA Amnio 2 - Zuidwesters 1. RIO DE JANEIRO VOETBAL Twee bestuursleden van de Braziliaan se voetbalclub Vasco da Gaina zijn naar Lissabon vertrokken om te on derhandelen over een transfer van Eu- sebio. Benl'ica heeft 430.000 gulden gevraagd aan Vasco da Gama, voor welk be drag de Braziliaanse club dan ze9 maanden de beschikking krijgt over de Portugese speler. Eusehïo zelf ver langt ongeveer 70.000 gulden voor die periode. Een sterk Zeela/ndia-elftal uit 7.957, toen het in de Ze klas uitkwam. Hur kend vlnr Frans de Bruijn, Theo Smit, Cor Janisse, Kees Adriaanse en Piet Flipse, Staand vlnr Toon de Rijke, re serve Adrie de Bruijn, Bep .Jongepier, Rimis Ad.riaahse (Tjiel), Ko Nijssen, Jan Mijnheer, oud-voorzitter Jo Steen huizen en Willem van Maaren. Onmiddellijk na de degradatie naar de afdeling kreeg Zeelandia in Vlis- singer Piet Weststrate een beste trai ner. ,Hij heeft', aldus oud-voorzitter Van der Heide, ,de zaak in goede ba nen geleid, dankzij een zeer goede technische en mentale instelling. Ieder een kwam trainen (zelfs 4 keer in de week) terwijl voorheen de oefen avonden heel sledht bezocht werden, en toen Weststrate tot onze grote spijt jeugdtrainer van Vlissingen be sloot te worden, kregen we een uit stekende opvolger in Bram Carol, die zijn ploeg op dit moment 3 punten los op de bovenste plaats heeft ge bracht.' Ook de jeugd weet Zeelandia momen teel te vinden. Huib Geers: .Toen wc er 24 jaar geleden mee begonnen had den we 1 a-elftalletje, nu zijn het er twee, plus 3 b-elftalleh en 60 pupil len, die dit seizoen aan de competi tie begonnen zijn. We hebben mo menteel junioren, die behoorlijk door breken én straks garant staan voor een elftal, dat hoger kan spelen'. Huib Geers noemt zelfs één van zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12