(Uitslag geen maatstaf voor de staten; dorpisme spreekt mee' Duiven en sport in Arnemuiden SITUATIE TE ZEER VERWEVEN CARNAVAL I BIJSTANDSWET Medisch centrum Attentie voor oorlogsweduwen TOILETTEN BIJ STRAND DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 .MOEILIJK' COMMENTAAR ZEEUWSE POLITICI: ABSOLUTE WAARDE ONTBREEKT VLISSINGEN ,Een erg ingewik kelde situatie met weinig overduide lijke verschuivingen. Dus: een moei lijk te becommentariëren zaak', aldus de mening van haast alle Zeeuwse politici die we vannacht onmid dellijk na het bekend worden van de verkiezingstotalen van het heringe deelde Zeeuwse.h-VJaanderën om com mentaar vroegen. de PvdA is nauwelijks te vernoemen. De SGP blijkt altijd weer een resiten- te partij. D '06 lijkt me, gerekend naar de landelijke maatstaven, wat teleurstellend voor de dag te zijn ge komen en tot slot vind ik het feit aat de KVP zich ondanks het optreden van de PPR aardig heeft gehand haafd, zeer opmerkelijk'. Verwachting Redelijk De heer F. Dieleman (sgp) te Ter- neuzen was uiteraard verheugd met de vooruitgang van zijn partij. .Dat lag echter binnen de verwach tingen. Er zijn wat kiezers van ge combineerde lijsten naar ons over gestapt. Er is geen sprake van ver rassing, nee. De uitslag is alleen wat teleurstellend voor D '66 en de PPR, denk ik'. (We konden vannacht mr Schlinge- mann (vvd) in Den Haag niet meer op het - juiste - spoor komen. Het commentaar van de winnende partij ontbreekt dus vooralsnog in deze ko lommen DUSARDUYN Drs W- R. V. Dusarduyn (kvp) zei ons vanuit het gebouw van de twee de kamer in Den Haag, waar juist de duplieken van verkeer en water staat waren gepasseerd: .Commen taar? Het is nauwelijks te doen. Eén derde van het stemmentotaal is moei lijk uit te splitsen naar de bestaande politieke partijen. Ik acht deze ver kiezingen van zeer betrekkelijke en zeker niet van absolute waarde. Dorpisme en de nog verse herinde- lingsstrijd spreken lüer sterk mee. Dat zijn op zich weinig politieke waarden. Het is opvallend dat in een wereldstad als Temeuzen een dorps partij als T-70-2000 kan gedijen. On ze eigen KVP valt niet tegen, hoe wel betrekkelijk. De VVD heeft dui- succes te zijn als wel werd verwacht. Dat de Boerenpartij in Terneuzen heeft gewonnen, vind ik bedenkelijk. De achteruitgang van de PvdA is klein, eigenlijk niet vermeldens waard.' VAN POELJE PvdA-gedeputeerde en lijstaanvoer der voor de statenverkiezingen, de heer M. J. van Poelje, over de ver kiezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen ,Geen gejuich, maar ook niet in de put'. Ik geloof dat, voor zover er een conclusie valt te trekken, we rede lijke verkiezingen hebben gehad. D '66 heeft de landelijke tendens waargemaakt. Het verlies van de Boerenpartij valt me tegen. Ook hier zie je weer, dat zij het voorzichtig de kiezer toch steeds minder van de confessionele partijen moet heb ben'. Sprong Blij De heer D. Geuze (arp) te Oostburg: ,Ons valt de uitslag beslist niet tegejr. De WD heeft het goed gedaan, over de gehele linie. De winst van D'66 en de PPR zal deze partijen wel wat zijn tegengevallen en daarentegen heeft de KVP zich ondanks het optreden van de PPR en het uittreden van le den goed kunnen handhaven. Dat vind ik zeer opmerkelijk. Ut heb de indruk dat de KVP zelf op wat meer verlies had gerekend. De PvdA heeft zich eveneens praktisch gehandhaafd, naar de percentages gerekend.' De heer J. Roodenburg te Souburg, voorman van D'66, toonde zich ,niet ontevreden' over de resultaten van zijn partij. ,We zijn bijna verdrievou digd en dat klopt aardig met de lan delijke prognoses, Ik ben blij dat we die ook in Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben kunnen waarmaken. Wat me het meest is opgevallen is de enorme sprong die de .onbestemde' lijsten hebben gemaakt. Die zijn bijna op een verdubbeling van het aantal ze tels gekomen. Daaruit blijkt een ster ke plaatselijke aanhang. De KVP en de christelijke partijen hebben in het algemeen een wat pijnlijke verrassing moeten verwerken, naar het mij voor komt. Ik dacht ook wel dat daar mede de grootste verschuiving lag. Het is voor mij een tegenvaller dat de Boerenpartij veld wint. Voor de PPR had ik wat meer verwacht.' Geldsmijter De conclusie van de heer G. J. J. de Waal (fractievoorzitter van de Boerenpartij in provinciale staten en lijstaanvoerder in Hulst) is kort: ,Een eerlijk mens. die een verant woord beleid wil voeren komt er niet meer aan te pas. Als je tegenwoordig Deze inwoonster van Hoelc voert misschien een stille strijd om Hoelc's zelfstandigheid te behou den. Zij bezocht het stemlokaal in stemmige kledij. In Hoekse kle derdracht heeft ook zij haar stem uitgebracht voor de nieuwe Ter- neuzense gemeen teraad. Foto PZC) V erweven VAN DElt PEYL De heer C. F. van der Peyl (chu), ook al in de tweede-kamergangen: .Het is voor mij verschrikkelijk moei lijk om commentaar te geven. Er zijn zoveel combinaties en verwevingen dat een duidelijke lijn haast nergens valt aan te geven. Voor de statenver kiezingen is in elk geval op deze uit slag geen peil te trekken. Ze is be zwaarlijk ais maatstaf te hanteren. Ik vind dan dat de VVD duidelijk vooruit is gegaan. De christelijke par tijen zijn ietsje teruggelopen. Dat is een tegenvallertje. De teruggang van stemmen wil halen nioet je een geld smijter zijn of een socialist. Het speelt voor de kiezers kennelijk geen rol. dat bijvoorbeeld Hulst straks een failliete boedel wordt'. Progressief De lijstaanvoerder van de Politieke Partij Radikalen in Zeeland, de heer J. van de Voorde uit Sluiskil, meent uit de verkiezingsuitslagen te kunnen bespeuren, dat er een verschuiving naar de progressieve kant heeft plaatsgevonden. ,De PvdA in Terneu zen heeft heel goede verkiezingen ge maakt en de PPR miste er op 30 stemmen na een zetel'. Uiteraard was de heer Van de Voorde zeer tevreden over de uitslag van de PPR in Oostburg, waar deze partij een zetel veroverde. Voor hem was het ook duidelijk, dat de confessio nele partijen aanzienlijk hebben ver loren: .In Terneuzen. als je rekening houdt met de bevolkingsgroei, alleen al 2000 stemmen'. Als ik. als Limburger, en als echte carnavalsvierder sinds twee Jaar woonachtig in Middelburg iets mag zeggen over het schrijven van de heer Van Horssen dan het volgende. Heeft de heer Van Horssen al eens ooit carnaval gezien of meege maakt? Heeft de heer Van Horssen al ooit eens over de diepere zin van car naval nagedacht Kent de heer Van Horssen de bete kenis van Aswoensdag? Weet die heer Van Horssen dat wij mat het recht hebben om te oor delen? Tk ben gaarne bereid met de heer Van Horssen in debat te treden over het carnaval vieren. Mag ik de heer Van Horssen het volgende waar gebeurde verhaal ver tellen In Sittard stond enkele jaren gele den een houten noodkerk van een gereformeerde gemeente. Een nogal triest geval was die kerk zonder verf en onderkomen door aanvreting van de natuur. Deze kerk nu, brandde in Augustus 1962 tot de grond toe af. De- dominee zat letterlijk en fi guurlijk in de as. Geen nood is zo groot of er is uitkomst. De Sittardse carnavalsvereniging stak de koppen bij elkaar en het resultaat was dat de carnavalsvereniging een enorme inzamelingsactie organiseerde om geld voor"een nieuwe gereformeerde kerk te bouwen. Die is er gekomen en niet een houten, maar een mooie stenen gebouw, een Godshuis waar dig. Bidden deze christenen nu In een gebouw va.n ongerechtigheid? Verder zou ik nog willen opmerken meneeer Van Horssen dat de echte carnavalsvierders met carnaval niet zulke onsmakelijke pamfletten zou den uitgeven zoals u doet. Ik dacht dat we als christenen verdraagzaam heid moesten beoefenen. Ik dacht dat we als christenen geen ergonis mochten geven. Dit doet u beiden meneer Van Horsen. Mag ik tenslotte eindigen met de bijbelse tekst: Oordeelt niet opdat gij niet veroordeeld wordt.' J. G. Wolff. LandHuststraat 17, Middelburg. De uitkeringsnormen van de algeme ne bijstandswet behoren openbaar te worden gemaakt. Dit zei de heer Priester, ambtenaar bij het bureau Zeeland van het ministerie van crm. Ondergetekende is het volkomen met de heer Priester eens. Vele, vooral oudere mensen, weten niet waar ze aan toe zijn. Waarom is dit zo'n geheim Alle wetten in ons land zijn begrij pelijk omdat zij voldoende in het openbaar zijn gebracht. Vooral de ouderen onder ons gaan niet zo ge makkelijk om bijstand vragen. Heel dikwijls krijgen ze nul op het re kest. Zij weten dan niet, dat ze nog hogerop kunnen. Zij behoeven zich niét zonder meer neer te leggen bij een beslissing, die soms ten onrechte wordt genomen. Het moet vandaag- de-dag niet meer nodig zijn, dat men op gevorderde leeftijd een gehoor apparaat van circa 400,- moet be talen op afbetaling van zijn aow. Of kolen op afbetaling, zoals ook nu nog gebeurt. Laat men boekjes uib- geven, waarin leder kaïn vinden wat de bijstandswet wil en kan doen. We leven in een welvaarststaat, laat dan ook vooral de ouderen hiervan profiteren. W. Warren-Zuchaar, J. van Ruysdaellaan 1, Vlissingem. Ia de PZC van 16 februari las ik het verslag van de raadsvergadering van Middelburg. Dit artikel verplicht te mij om in «Ie pen te klimmen aan gaande het medisch centrum en ik hoop dat velen met mij deze gedach te hebben, want het probleem ligt vele moeders na aan het hart. In de eerste plaats als je moeder gaat worden moet je met 2 maanden naar het kraamcentrum. Je belt aan, de deur wordt open gedaan en daar kun je dan op je beurt wachten. Als er veel a.s. moeders zijn, wordt deze wachtgelegenheid vlug vol want het is maar een klein halletje waar je kunt vertoeven. Als de baby is geboren en hij-zij is gezond, gaan moeder en kind op stap naar het consultatiebureau (wat een mooie naam). Maar de naam is mooi er dan het gebouw. Ik heb het al vaak gehad, dat mijn kinderwagen met in de garage kon staan, door dat het er zo vol was. Ik denk dat er plm. 14 S. 15 kinderwagens in kun nen staan. De rest moet buiten blij ven staan in de kou en-of regen en sneeuw. Laatst stonden er nog een paar buiten toen het onverwachts ging regenen, er zaten toevallig niet op iedere wagen zeiljes over de de kentjes, die dus nat werden. Heer lijk als je baby uit de verwai-mde kamer in een koude en natte wagen moet. Het is nogal eens druk, dus je moet nogal eens een tijdje wachten. Maar de wachtkamer is zeer ongezellig en de vloer niet brandschoon, en on hygiënisch. De moeders onder elkaar brengen meestal de gezelligheid mee, dat wel Als moeders van de baby's die gere geld hier moeten komen, kunr.en wij trots zijn op dr Van Vooren, die op de bres staat voor ons allen om iets betere accommodatie te verkrijgen. Toen ik met mijn eerste baby kwarn plm. 12 jaar geleden, was het een noodoplossing en nu is het nogzo. Een schande voor Middelburg. Ik hoop dat b en w ons op een maan dagmiddag eens komen bezoeken, liefst allemaal met een baby (des noods geleend) en dan netjes op hun beurt wachten, dan kan men de toe stand zelf in ogenschouw nemen. Ho pende dat dit urgente geval tot nood geval aangenomen wordt en men zo spoedig mogelijk met een nieuw me disch centrum uit de bus komt. dan zullen velen met mij, onder andere dr Van Vooren en haar staf, b en w dankbaar zijn. Is een nieuw medisch centrum niet haalbaar, dan maar een andere, maar liefst een betere op lossing. Het zou jammer zijn indien al de jonge moeders nog eens een keer de gemeenteraadszitting zouden moeten bijwonen met hun baby's als protest. Mevr. Adriaanse, Wia.fdl Beckmanlaan 8, In uw verslag in uw blad d. d. 17 februari jongstleden van de afdeling Zeeland van de bond van .Zeeuwse Militaire Oorlogsslachtoffers' hebben wij kunnen lezen dat de kas van de penningmeester gaat zakken en pleiten daarom voor zuinigheid. Ieder jaar brengt de sociaal werkster me vrouw W. M. Franke-Verhulst met de kerstdagen bij de weduwen een kerstattentie. Nu is er op die ver gadering gesproken om dit af te schaffen: dan blijft dit geld in kas. Het kerstfeest is een feest, dat in huiselijke kring wordt gevierd. Men ziet dan de kaarsen branden, kortom de kamer is meer verlicht dan op andere dagen. Ook voor onze oorlogs weduwen is het kerstfeest. Ook bij hen die hun man en vader hebben verloren voor onze vrijheid brandt het licht. Met zulke dagen missen zij hem des te meer. Moeten zij nu ook nog de kerstattentie missen? Zeeuwse bevolking weet u nog toen onze jongens naar het voormalig Ned. Nieuw-Guinea moesten? Weet u nog van het Zeeuwse Comité Thuisfront- Nieuw-Guinea. Weet u nog dat daar heel de Zeeuwse bevolking en het Zeeuwse bedrijfs leven achterstond, tot steun voor de ouders en onze jongens! Weet u nog die grandioze ontvangst door de ere- voorztitter van het comité, wijlen jhr mr A. F. C. de Casembroot te Middelburg. Dit alles was mogelijk door uw medewerking! Moeten wij nu onze Zeeuwse oor logsweduwen in de steek laten. Zul len wij hun kerstattentie niet meer gunnen? Zoals wij nooit ons geliefd Oranje huis in de steek laten, laten wij ook nooit onze Zeeuwse militaire oorlogs slachtoffers in de steek. Bent u het daar mee eens? Zo ja geef u dan op als: Donateur voor: 5,-; 7,50 10,- per jaar, of als: Begunstiger voor 2.50 per jaar. U kan zich daarvoor opgeven bij: Secretariaat BNMO afdeling Zeeland Jae. van Beierenstraat 19, 's-Heer- Hendi'ikskinderen Tel. 01100-6145. Voor Kapelle-Biezelinge en Schore bij ondergetekende. Geef u nu op het gaat om onze Zeeuwse militaire oorlogsslachtoffers. In ieder Zeeuws huis hoort een donateur of begunsti ger van de BNMO thuis. J. C. Staal, Waardelioeksplein 21, Biezelinge. Naar aanleiding van een drietal ar tikelen, in tie rubriek .Lezers Schrij ven' van 6 februari jongstleden van de hand van enkele dorpsgenoten voel Ik me verplicht een naar aantekenin gen te maken. In de eerste plaats, wil ik er op wijzen, daf ik de dui- venhouders van Arnemuiden, niet als vloekende mensen heb bestempeld. In zoverre ik rlaar aanleiding toe gege ven heb, door een Itepaalde uitdruk king te bezigen, mijn welgemeende I>e uitdrukking vervloeken heb ik ge bruikt. in de zin van verwensen. Even zo het martelen van duiven. Ik heb ;n een figuurlijke zm gesproken. Dus niet :n ae sadistische zin van het woord. Dat neamt echter niet weg. dat ik de duivensport niet kan z.en als duiven!iefhebberij in de ware zin van het woord, daar het in vele vluch ten immers maar gaat om de ring, respectievelijk de prijzen. Dit ten koste van het dier. Zou dat stomme dter kunnen spréken, dan zou het zeer zeker de zucht slaken, .We worden afgemarteld' (fig.). ,J.k heb geen leven, als ik niet meer voldoe, moet ik naar de poelier.' Dvivenlicf- hebbers hebben mij. al menige ke ren daarover gesproken, namelijk dat de dieren afgemat terug komen van die lange vluchten, en dat ze het zwaar te verduren hebber.. Menig diertje most het dan ook met z ;n leven bekopen. Dit klinkt misschien voor de daivenhouders niet erg vlei end, maar de praktijk is he'aas met anders. Overigens de goeden niet te na gesproken. Tenslotte wi- ik hier nog over opmerken, dat de duiven- sportveren.ging niet om subsidie heeft gevraagd, dus strikt genomen was ik .niet ter zake doende Evenwel in mijn kritische bezwaren over de sport, heb :k bovengenoemde zaken aangetipt als voorbeeld. Wat vervolgens, de grievende persoonlijke zaken betreft, gericht aan het adres van mij. en mijn gezin, daar zal :k niet intreden. Dat verraadt alleen maar de menta liteit van de inzenders. Een persoon lijk onderhoud met Joh. van Belzen in deze, had mijns inziens verhelde rend kunnen werken. Nu zijn deze zaken in de emotionele sfeer terecht gekomen. Dat geeft wanverhoudin gen, wat ik persoonlijk betreur. Nu nog een enikel woord over de sport én mijn beschouwing, die ik als raadslid heb gehouden, en een paar opmerkingen aan het adres van de heer Grootjans. Sport is volgens de taalkundigen een Engels woord waarvan de oorspronkelijke beteke nis verwant is ai.n spel en scherts. Het duidt aan, alle vermaak en uit spanning. Sport heeft meestal een prestatie doel tegenover de mededin ger. De sportverheerl ij kers roepen in vervoering uit, .mens sana in cos- pere sano' dat is .een gezonde geest in een gezond lichaam.' De sport neemt dezer dagen zulke vormen aan, dat mijns inziens gerust kan worden gesproken van .sportvergoding' en .sportverdwazing.' Wat Arnemuiden betreft is dat gelukkig meer op be scheiden schaal. Ook de zeer te la- In en rond de sportvelden verhaalt, die juist van het tegendeel blijk ge ven. Ek neem aan, dat u daar nog meevan weet dan wij. Verder kwam het u raadselachtig ••■oor. wat die stumperds te maken hebben met de jachthaven. Het woord Jachthaven is ir. dit verband, door m:j niet ge bruikt. We! heb ik als voorbeeld erop gewezen dat wij ontspanr.mg zeker niet afwijzen. Toen heb ik ook ge wezen op d.t soort gehandicapte men sen. Verder maakt u de slotopmer king in uw relaas die kant noch wal raakt <=-n die mij doet denken, aan een wijs gezegd?. .Het vergif zh :n de staart.' U merkt namei.jk op: .A!s de SGP het voor het zeggen had in Ar nemuiden, zou de leefbaariieid mini maal zijn.' En vervolgens beweert u, .misschien is uw eenz'jdige gedach- tengang in de gemeenteraad van Ar nemuiden één van de redenen, waar om zoveel mensen Arnemuiden verla ten.' Waarde vriend ik neem aan dat u weet, hoeveel raadsleden de SGP telt. Daaruit volgt, dat onze politiek niet beleidsbepalend is, mitsdien kun nen deze mensen voor ons niet weg gegaan zijn. Dus u trekt wel haas', ge en buitensporigs conclusies vriend. Dat is onbillijk en onredelijk. Nu mijn slotopmerking, om alle misver standen rond mijn persoon in het bij zonder. en de SGP in het algemeen, eventueel weg te nemen. Wij zijn als fractie nooit tegen een gezonde en principieel verantwoorde ontspan ning. Wij hebben gedurig gepleit on der andere voor een sped wei voor de jeugd. Zwembad, speeltuin, kerkelij ke verenigingen voor de jeugd beveel ik altijd aan. Verder zou ;k adviseren willen jullie ideale sportaccommo datie. tast zelf liever Sn eigen beurs, en verhoog de contr.butie. en de do- nateursgelden of dergelijke. De plaatselijke kerken hier in Ar nemuiden zijn u ten voorbeeld, wat een offervaardig volk vermag. Ten slotte willen we nog bescheidenjk op merken, dat we voor de leefoaarhe-d onzer gemeente altijd op de bres staan, ongeacht voor wie. Maar ja, die leefbaarheid bez.en we u.ieraard iets anders dan de heer Grootjans, die alles door een sportbril beziet. Een groot deel van de gemeentenaren zou kunnen bevestigen dat we voor het algemeen belang der bevolking op de bres staan en aait we geen moeite en inspanntng te veel achten. Verder willen we ae jeugd niet in het harnas tegen ons jagen. Ons stre ven is gericht, ook voor het welva ren van de jeugd, al wordt dat he laas wel eens verkeerd verstaan. Ee- paaid teleurstellend is het dan ook wel, dat positieve zaken die wij voor staan en, behartigen etc. niet dia aandacht krijgen die ze verdienen, ook in de berichtgeving. Hierbij wens ik deze discussie mijnerzijds te slui ten. Eventuele vragen en voorstéllen worden gaarne ingewacht aan mijn adres, waar een ieder gastvrij zal worden ontvangen. Joh. van Belzen, raadslid SGP. Molenweg 65 Arnemuiden. ken zondagssport wordt hiier niet be oefend, tenminste niet buitenshuis. Maar de heer Grootjans zal ons, niet kwalijk kunnen nemen, dat ik als SGP-raadslid, de sport geen voorrang will geven boven andere urgente za ken op gemeentelijk gebied die om vervulling roepen, en die de gehele bungerij aangaan. Bovendien staan we t o v de wedstrijdsport als ver tegenwoordigers van het reformato risch volksdeel zeer sceptisch en ge reserveerd. Vanzelfsprekend zijn we bestuurder van de gemeente in zijn gdheel, en willen we alles bestuur lijk begeleiden. Wat uw ongemoti veerde kritiek betreft: volgens uw red enerina ontneem ik de jeugd een stuk emplooi (Van Dale: gebruik) maar in de eerste plaats. :k gevoel me niet geroepen, om te vragen, wat de gebruiken van de jeugd zijn. Maar wei. wat Gods woord mij. en u. voorschrijft. Mijn bijbel leert mij in 1 Tim. 4:8. Dat de lichamelijke oe fening tot weinig nut is. maar de godzaligheid is tot alle dingen nut, hebbende de belofte des tegen- woordje en des toekomende levens. Velen zuilen dit schriftwoord wel exegetisch verkeerd van toepassing achten. Maar dan wil ik ze ten over vloede wi jzen op de contekst van bo vengenoemd woord. Vervolgens zie ik niet in. waarom kinderen die de hui selijke haard verkiezen voor hun ont spanning, noodwendig getroffen zou den worden door verveling en naar aanleiding hiervan telefoonboeken stuik maken. Wat dit laatste betreft was ik geheel onwetend, blijkbaar ook mijn. geachte collega's. Want die hebben hierover ook niets gJ Vervolgens brengt u ter sprake het kweken van een teamgeest en ka meraadschap. Van bovengenoemde, en in de sporf hooggeroemde deugden, kan ik helaas maar weinig merken, als we ae pers mogen geloven, die ons van tèjd tot tijd de voorvallen Het was een fijne zomerdag in juli. De zeilbootjes heten al hun zeilen zien. Een en al bedrijvigheid was er op en om het Veerse Meer, vooral op het oittoreske strandje bij Vrou wenpolder. Als je 'n schatting moest maken van het aantal mensen op het strandje, zou je toch wel dicht te gen de 150 aanzitten. De meeste men sen zijn 's ochtens gekomen en gaan 's middags rond 5 uur weer naar huis terug. AI deze mensen moesten, net zoals ieder gewoon mens. wel eens fiets doen'. Er was hier echter géén gelegenheid voor. zodat de mensen zich tot de achterliggende duintje3 moesten wenden. Op den duur werd het zand dat er over de duintjes lag, gewoonweg .bruin'. Daar het Veerse Meer een steeds meer intensiever gebruikt water sportgebied aan het"worden Is, moet hier toch wel wat aan gedaan wor den. Er zullen toch minstens twee we's moeten komen te staan en daar bij natuurlijk ook zoetwater zijn. Be heb vernomen dat dit zeer duur word omdat er dan een waterleiding van af Vrouwenpolder naar het strand je zou moeten komen, hetgeen wel een paar duizend gulden gaat kosten. Ma4r omdat het Veerse Meer een steeds grotere trekpleister voor de stadsmensen aan het worden is, moet men dit zéér belangrijke probleem wel kunnen oplossen. Het is in 't be lang van beel Zeeland dat het Veer se Meer een drukbezocht water centrum wordt. Dit kan men niet bereiken door de R. Sinke Schubertlaan n. Vlissïngen. Toneel, muziek, lezingen, films, tentoonstel lingen enzovoort vindt u weer in onderstaan de kolommen. Mocht u voor maart opgave willen doen van evenementen op cultureel gebied, dan graag weer aan G. van Oor schot, PZC Vlissïngen of telefoon 01184- 5144 of 6452. >8 Komedie". He» is een modern toneelstuk van Joe Orton en de organisotoren achten het niet geschikt voor jongeren onder de zestien jaar. Medewerkenden zijn: Mientje de Leeuw, Frons Priester, Bram Kwek- keboom en Piet de Leeuw. Regie: Piet de leeuw. KORTGENE DONDERDAG 26 FEBRUARI, Korenbeurs, 20 uur: kooi en wijnavond met de culinaire experts Han en Wina Born. Toegang gratis. Organisatie departement Noord- Beveland van het Nut. TERNEUZEN MAANDAG 23 FEBRUARI, Hotel Rotterdam, 20 uur: lezing door Pierre Nord over ,De oorlog van do ge heime diensten', .Amerikanen en Russen oog in oog'. Alliance Fran^aiso. GOES ZATERDAG 21 EN 28 FEBRUARI, Prins van Oranje, 19.30 uur: voorstelling .Gröfin Mariza' van Emme rich Kalman in verband met het 25-jarig bestaan van de Goese opereltevercniging, De voorstelling staal onder leiding van de eveneens jubilerende dirigent Jan Kousemaker. Gaslsolist Chris Reumer van de Ne derlandse opera Ie Amsterdam. TERNEUZEN DONDERDAG 26 FEBRUARI, luxoriheoier, 20 uur: •les enfanls du poradis van Marcel Carné door de filmliga Terneuzen. Toegang uitsluitend voor leden. VLISSINGEN ZATERDAG 28 FEBRUARI, Britannia, 20 uur: .lief zijr voor Sloane' door de amateurtoneelgroep ,De Zeeuw. MIDDELBURG TOT EN MET 28 FEBRUARI, Rijksarchief Zeeland. Si.- Pieterstraal 38, geopend maandag tot en met vrijdag van 9.30-12.30 en 13.30-17.30 uur, zaterdag van 9.30-12.30 uur: tentoonstelling -Het Zeeuwse dorp'. 4 TOT EN MET 22 FE8RUARI, vleeshal slodhuis, ge opend moondag tol en met vrijdag van 14-18 uur, zaterdags van 10-18 uur, zondags van 13-17 uur: tentoonstelling .Kunst in het klein, de schoonheid van oude tegels'. De eerste helft van maart geeft een overvol -programma ie zien, dat we hieronder laten volgen. Ma. 2 maart, Goes, Les Réali- sations Théatrales (jeugdvoor stelling v o); di. S maartMid delburg, Lezing ir A. N. de Jong: ,Waanemingen in het donker met. behulp van warm- tebeelden'; di. S maart, Goes, Lezing drs K. de Jong Ozn: .De uitdaging van het moder ne toneel'; di. S maart, Ter neuzen, Les Réa-lisations Théa trales jeugdvoorstelling v o); di. 3 maart, Vlissingen, The Storktown Dixie Kids jeugd- concert v o); di. S maart, Vlis singen, Vlissingse Oratorium Vereniging; wo. j maart, Mid delburg, Film: Mon amour, mon amour3 (Lelouch); wo. maart. Axel, Eerste avond le zingencyclus literatuur Sx door M. H. J. van Thor; do. 5 maart. Middelburg, Nederlands Dans Theater (jeugdvoorstel ling v o); do. 5 maart Middel burg, Nederlands Dans Theater; vr, 6 maartZienk- zee. Pianoconcert Jet RÖling jeugdconcert v o); vr. 6 mrt. Middelburg, Film: ,8vr. G maart, Terneuzen, Nederlands Dans Theater; za. 7 maart. Middelburg, Concours voor blokfluit- en ensemblespelers, ma. 9 maart, Middelburg, Zui delijk Toneel Globe; ma. 9 maart, Terneuzen. Toneelwerk- groep Proloog: Modern To neel' (jeugdvoorstelling v o di. 10 maart. Oostburg, Toneel- werkgroep Proloog: Modern Toneel' jeugdvoorsteliing v o too. tl maart, Tholen, Concert door Maria en Roberto van Lint (jeugdconeerten v o); do. 12 maart. Axel, Lezing ing. W. Moerdijk: Het woonhuis én het wonen van ongeveer 11,50 tot heden'; do. 12 maart, Goes, Zuidelijk Toneel Globe; do. 12 maart, Tholen, Chansonpro gramma. door Lia Dorana met begeleidingdo. 12 maart, Goes, Scapino Ballet (jeugdvoorstel ling v o); do. 12 maart, Mid delburg, Het Middelburgs Di lettantentoneel: ,De natuur re gelt alles'; vr. 13 maart, Mid delburg, Het Middelburgs Di lettantentoneel: JDe- natuur re gelt alles'; vr. 13 maart, Axel, 'Toneelwerkgroep Proloog: Mo dern Toneel' (jeugdvoorstel ling v o); vr. 13 maart, Oost burg, Scapino Ballet (jeugd voorstelling v o); vr. 13 maart, Oostburg, Scapino Ballet: vr. 13 maart, Zierikzee, Zuidelijk Toneel Globe; sa. Ij maart. Middelburg, Toneelgroep Stu dio: Hunka Hunka 63* (serie hedendaags toneel). TERNEUZEN TOT 6 MAART, openbare leeszaal geopend tijdens de openingsuren s theek: tentoonstelling olieverfschilderije 9 WESTDORPE GEDURENDE DE MAAND FEBRUARI, Golerie Troutzocrte dinsdag lot en met zaterdag 9-13 uur, zondags von lz-18 uur: tentoonstelling beeldhouwwerk ven Frans Cox.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9