Werken in ontwikkelingsland meer theorie dan praktijk' Winkeliers boos over stroomloze woensdagochtend ,Gemeente traag met bouwvergunningen' Kamer wil meer financiële steun voor waterschappen Zwembad Breskens volgens nieuw en goedkoper plan DE RIDDER TEN ONRECHTE GENOEMD VOOR PARTIJ DEMOCRATEN 2000 R-K MIDDENSTANDSBOND ZWAAIT HULSTENAAR VAN DE WALLE UIT Raad Hoek over aanleg van zwembad LANDBOUWERS IN MIDDELBURG: Landbouwschap schrijft brief Noordzeekeringen niet uitsluiten 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 J. J. WENTINK IN IN MIDDELBURG: Weinig kansen voor gewetensbezwaarden ipv militaire dienst MIDDELBURG ,Werk in een ontwikkelingsland in plaats van militaire dienst voor gewetensbe zwaarden via de stichting Neder landse vrijwilligers, of via particu liere organisaties (oecumenische hulp, Caritas), is nog «neer theorie dan praktijk en werkelijkheid'. De mogelijkheden om via de SVW r een ontwikkelingsgebied te worden uit gezonden zijn uitermate klein. Er is strenge keuring, de minimum leeftijd is 21 jaar en het gaat om gespeciali seerde banen. De meeste gewetensbe zwaarden zijn jonger dan 21 jaar. men het via een particuliere organ ti| probeert krijgt men met dezelfde bepalingen te maken, omdat die or_ nisaties weer de medewerking van "de overheid moeten hebben.' Dat zei woensdag de heer J. J. Wen- tiink, oud-secretaris vain ,Kerk en Vrede' toen hij voor de classicale vergadering Middelburg van de Nederlandse Her vormde kerk in de Ontmoetingskerk te Middelburg sprak over militaire dienst plicht, gewetensbezwaren daarentegen, dienst bij ontwikkelingshulp en alter natieve dienstplicht. De heer Wentink zag wel iets in ont wikkelingshulp, maar dan als deel van een reeks alternatieven voor diegenen, die geen militaire dienstplicht wensen te vervullen. En minder aan voorwaar den gebonden. De wetgever moet het dan eerst mogelijk maken dat men zelf zijn vorm van dienstplicht kiest en die vervult volgens bepaalde spelregels. ,Bij mondigheid in een democratie moet het niet meer mogelijk zijn dat een ge vraagde dienstverlening wordt opge legd zonder meer', aldus de heer Wen- timk. Hij constateerde overigens dat deze gedachte meer en meer veld wint bij voor en tegenstanders van de dienst plicht. Zo gauw als een gewetensbezwaarde .erkend' is, en verplicht wordt tot bur gerdienst, dan móet die burgerdienst niet meer onder defensie vallen zo zei hij. Er is volgens hem een kentering in het denken over deze materie, ook in de kerken, maar die visie functioneert nog te weinig. De wet gewetensbezwaren, die nu vijf jaar bestaat en volgens hem ten onrechte is gekoppeld aan de dienst plichtwet, is lang niet volmaakt. De gewetensbezwaarden nieuwe stijl' (uit politieke motieven, maar er is ook ze ker een geestelijke achtergrond moge lijk) hebben er niets aan. De heer Wentink formuleerde tot slot vier alternalievon: de ti-aditionele mil: taire dienst, dienst nemen bij een poli tiemacht van de Verenigde Naties, rui mer mogelijkheden oim te werken in een onbwiltkelingsland en sociaal en maat schappelijk werlc op eigen terrein van de gewetensbezwaarden creëren. Dan is een persoonlijke keuze mogelijk en gaat het niet meer om een ondemocratische dwang. Aansluitend op de causerie van de heer Wentink gaf wika D. E. Hiensch, pro vinciaal jeugdwerkadviseur, informatie over het binnenkort in Zeeland te be ginnen inlichtingenbureau voor dienst plichtigen. In de morgenuren had. het gezelschap zich uitvoerig beziggehouden met de koppeling van belijdenis en avondmaal en daarmee samenhangende zaken. Ds T. Rinkema vertelde eerst over de op dracht die de Middelburgse centrale ker- keraad had gegeven aan een commissie over de verschillende vragen die leven rond het avondmaal. Zoals men weet worden momenteel in Middelburg voor iedereen opengestelde avondmaaldiens- ten gehouden. Ds Rinkema constateerde onder andere een hernieuwde belang stelling voor het avondmaal maar ook een teruggang door de koppeling aan de belijdenis. Hij achtte ontkoppeling alleen niet vol doende, ook de vormgeving van het avondmaal moet im discussie worden be trokken. Het avondmaal neemt thans te veel een uitzonderingspositie in, het hoort onderdeel van een dienst te zijn, zoals de predikatie. Een forum, bestaan de uit ds J. Kwast, Vlissingen, ds W. M. Weenink, Veere, ouderling A. Buys, Veere en ouderling mejuffroue L. A. Stenhuis uit Middelburg, bekeken vra gen en opmerkingen. BRESKENS De raad van Breskens beslist maandag over het aanvragen van 6Ubsidie voor het bouwen van een (ver warmd) zwembad volgens een nieuw en goedkoper plan. Gs lieten weten dat zij alt jaar een subsidie uit de rijkspot voor de toeristische infrastructuur beschik baar willen stellen. Het college vindt het echter gewenst dat het oude zwem- hadplan, dat onder meer het bouwen van een overdekt instructiebad omvatte, wordt aangepast: er komt namelijk al een dergelijk bad in Oostburg. Het aanpassen van het plan maakt het project, zo verwachten b en w van Bres kens, goedkoper, een zaak dis ook gun stig is"tegen'de achtergrond van de be perkte subsidiemogelijkheden. Het ver warmen van het water kan de exploita tie van het bad eenvoudiger maken. B en w zuilen neg overleggen met een ambtenaar van de provinciale griffie en Lucas Pesie NV, die al een nieuw plan klaar heeft. Tijdens deze raadsvergade ring komt verder een voorstel aan de orde om in principe te besluiten tot de bouw van een tweede openbare kleuter school in de kom van Breskens. De school zal 2 lokalen tellen. De inspec teur van het kleuteronderwijs verzocht b en w de raad een voorstel voor een tweede kleuterschool te doen. B en w willen het uitbreidingsplan west laten beplanten, een zaak die ruim 26 mille zal vergen. Het gaat om de aan leg van een groenstrook vanaf de Lan- geweg tot de rijksweg van de veerha ven en een voetpad daar doorheen. Staatsbosbeheer subsidieert in de be planting 50 procent, de plankosten ko men in aanmerking voor een bijdrage van 100 procent. De ongedekte kosten kunnen worden ondergebracht bij die van het uitbreidingsplan. Ds Y van dei' Schoot, VI is sin gen. her innende aan de kerk onderweg, die zo duidelijk gestalte krijgt in de gezamen lijke avondmaalsvieringen op de cam pings in Breskens. ds .1. Kwast, Vlis- singen. was van mening dat veel door reglementeringen cn toevoegingen is .verziekelijkt' in de kerken, men moet daarvan loskomen, mtvar de zaak ook weer niet overdrijven. Ouderling Buys wees op dc zomerse praktijk in Veere (,je kunt tneh niet iemand terugverwijzen als hij aan het avondmaal wil') en ds A. van Santen, Middelburg, vroeg vooral aandacht vooi de toekomst, er wordt nog teveel van het verleden uit geredeneerd. ,Sursum Corda' bestaat 35 jaar Het chr. gemengd koor .Sursum Corda' te Oostkapelle bestaat 35 jaar en ter gelegenheid daarvan zal vrijdagavond een jubileumconcert worden gegeven in de geref. kerk te Oostkapelle. Mede werking verleent de chr. zangvereniging .Hosanna' uit Vlissingen en de organist Rinus Jobse. De koren treden afzonder lijk zowel als gezamenlijk op, o.a. in .Gloria' van A. Vivaldi en ,J.n Manna Tua Sortes Heae' van W. Vogel. Het ge heel staat onder leiding van dirigent Jac. Suurmond. Enkele koorleden ver lenen solistische medewerking. Het con cert begint om kwart voor acht. De toe gang is vrij. Na afloop zal er nog een :orte receptie zijn in het verenigings gebouw. Voorlopig nog in Boerenpartij Avondmaal Ds Weenink meende dat men net zo goed op een zondagschool en in jeugd diensten, zelfs thuis (een gezins hoofd met zijn gezin) avondmaal kan vieren en daar hoeft volgens hem geen ambtsdrager bij te zijn. Ontkop peling zag hij niet, wel een ontzet ting: wie aan het avondmaal gaat kan gevraagd worden om belijdenis te doen. Bericht van Steur: .Niet netjes' VLISSINGEN De heer B. M. Steur is van plan om met een aantal ex-Boe ren Partij staten- en raadsleden een ei gen partij op te richten. De naam van deze partij zou volgens de heer Steur, Democraten 3 00 gaan heten. De heer Steur noemde een aantal namen van medestanders. Hierbij waren ook ds Dc Ridder uit Heinkenszand en prof. dr Hooylcaas uit Den Haag. De lieer De Ridder deelde echter mee, dat zijn deel name aan Democraten 3000 nog lang niet vast staat. .Ik ben in. de Boeren Partij nog bezig om de democratie, zo die er ooit is ge weest te herstellen, of in ieder geval te komen tot een meer democratische opstelling. Het hoofdbestuur zal zater dag mijn voorstellen daarover behande len. En het hangt helemaal van de be sluiten van het hoofdbestuur van de- Boeren Partij af of ik als lid zal be- IN KANAALSTRAAT SOUBURG danken'. De heer De Ridder achtte kans, dat zijn voorstellen worden aan vaard overigens niet groot. Hij zei er van overtuigd'te zijn, dat ook prof. dr Hooykaas ten onrechte genoemd werd door de heer Steur: ,Hij weet nergens van. Ik heb hem vanochtend (woensdag, red) nog langdurig gesproken'. Volgens de heer Steur zou het pro gramma van Democraten 2000, dat maandag aan de pers wordt gepre senteerd, inliggen tussen dat van de PvdA en de VVD en een sterk so ciaal bewogen karakter hebben. Ge zien deze opzet achtte de heer De Ridder het onmogelijk, dat prof. I-ïooykaas aan de op te richten par tij zou meewerken: .Hij denkt veel meer in de richting van'de VVD, als er maar geen godsdienstige bezwaren waren'. De heer De Ridder noemde de uitla tingen van de heer Steur ,niet netjes': ,Als men berichten gaat uitgeven waar we zelf niets van weten kom ik van de ene rotzooi in de andere en daar vecht ik juist tegen.' De heer De Ridder, die tot voor kort een leidende rol speelde in de Boeren P->rtii in Zeeland heeft zich gedistan- cieerd van de verkiezingsbijeenkomsten van deze partij in Zeeuwsc.h-Vlaande- ren: .Ik wens eerst een aantal zaken onderzocht te zien. Persoonlijke ambi ties hebben daar niets mee te maken. Tn Zeeland werd mijn naam door de heer De Waal geschrapt van de kandida tenlijst van de Boeren Partij, terwijl ik er van overtuigd ben. dat zeventig procent van de leden achter me staat. Trouwens ik ben op die tweede plaats gekomen na een stemming van de leden' MOTIEF PZEM MAAKT VEEL DUIDELIJK SOUBURG Enkele middenstan ders in de Souburgse Kanaalstraat toonden zich woensdagmorgen enigszins verbolgen over het feit dat de PZEM die ochtend de stroom had afgesloten. Weliswaar was men dinsdagmorgen van dit tijdelijk ongemak op de hoogte ge steld, maar toch meenden enkele winkeliers dat dit niet vroeg ge noeg was, omdat hen niet meer de tijd ter beschikking stond om de klanten hiervan door middel van bijvoorbeeld een advertentie in kennis te stellen. Zo kon kapper C. M. van As woensdag ochtend zijn klanten niet van hun over tollige haar afhelpen en bleven de was machines in de wasserette van de heer A. Minderhoud stroomloos en werk loos staan. De koekjes bij de bakker werden maar half gaar en het vlees in de koelcel van de slager begon langzaam maar zeker te ontdooien. Gesneden vlees was die ochtend overi gens ook niet te verkrijgen, want zon der stroom doet de moderne snijmachi ne het niet. In alle winkels moest men de clientele in de schemer van het door de ramen naar binnen vallend licht te woord staan. Kapper Van As kon zich zelfs geen kopje koffie of een warme maal tijd bereiden, want ook dat gaat bij hem elektrisch, Slager en wasserette eigenaar Minderhoud had zich over de hele gang van zaken nogal kwaad ge maakt en wendde zich tot de Vlissing- se. wethouder, de heer I. Filius. Die zou, volgens de heer Minderhoud, ook femeend hebbe, ndat er iets niet klopte, en telefoontje van de PZEM naar de heer Minderhoud bracht deze laatste evenwel op andere gedachten. Er moest woensdagmorgen een trans formatorstation in Souburg uitgewis seld worden. Er was namelijk een sto ring opgetreden, waardoor de overwa- king van het station niet meer aanwe zig was. Een probleem bij dit karwei was, dat het slechts kon worden uit gevoerd bij goed weer. Van de zijde van de PZEM wordt gesteld dat men uiteraard de be trokkenen wel eerder zou hebben kunnen waarschuwen, maar dan had men nog weinig zicht op de weer: gesteldheid gehad, wat met zich meebrengt dat er een grote moge lijkheid was geweest dat de werk zaamheden op de bepaalde dag niet door waren gegaan in verband met minder gunstige weersomstandighe den. Dat zou dan een onaangename verrassing zijn geweest voor de win keliers die hun klanten al hadden bericht dat ze die dag niet beschik baar zouden zijn. Daarom heeft men bij de PZEM met waarschuwen gewacht tot men zo goed als zeker was van de dag waarop de werkzaamheden zouden plaatsvinden. Men wijst er overigens op dat, op de heer Minderhoud na. niet één winke lier een protest heeft laten horen toen men dinsdag kwam waarschuwen. Er is nu weliswaar door enkele midden standers schade geleden, maar dat zou ook het geval zijn geweest bij een spontane storing. En de werkzaamhe den die woensdagmorgen werden ver richt waren bovendien het gevolg van een storing. Het leed is nu overigens weer geleden, want de storing duurde van vijf voor half negen tot kwa.rt over twee, in welke tijd het transformatorstation werd uitgewisseld. Op de foto: Het plakkaat achter de winkelruit van kapper Van As laat niets aan duidelijkheid te wensen over. (Foto PZC). Uitvoering zangverenigingen De chr. zangvereniging .Hosanna' Zoutelande. zal met medewerking van de chr. zangvereniging .Looft de Here' uit Westkapelle vrijdagavond om half acht in het verenigingsgebouw Midden dorp, een uitvoering geven. Na de zang nummers zal een klucht in 3 bedrijven worden opgevoerd. Getiteld ,Anne Marie zag jij 't maar'. B en w Breskens: plan verbeteren, waterkering handhaven BRESKENS B en w van Breskens willen het oorspronkelijke plan van rijkswaterstaat voor liet op deltahoog te brengen van de waterkering rond dc handelshaven dat al eerder door de raad was geaccepteerd volledig handhaven. Blijkens de stukken voor de raadsver gadering van aanstaande maandag is er in een informele raadsvergadering waarbij ook de Vereniging voor Ha- venbelangen, de VVV en de winkeliers vereniging aanwezig waren van gedach ten gewisseld om de toegang tot de ha vens te beperken tot één, namelijk aan het .Duivelshoekje', waar de Schelde- kade de ombuiging maakt naar de weg naar Hoofdplaat. De Vereniging Ha- venbelangen sprakzich toen nadruk kelijk uit voor het handhaven van de toegang naar het Spuiplein. Eén toe gang achtte de vereniging belemmerend voor de bedrijven en voor de mensen die er werken. Het college onder schrijft deze argumenten. Rijkswater staat die dit jaar nog met de op- hogingswerken wil beginnen liet oorts weten bereid te zijn de kosten an een verbouwing vam een gedeelte van de vismijn volledig te vergoeden. De verbouwing moet dan wel reëel zijn. Een deel van de mijn zal moeten wor den gesloopt in verband met de plan nen voor de waterkering. Aanvanke lijk kon Breskens rekenen op een te gemoetkoming van f 4250 va.n rijks wege, maar dit bedrag bleek lager dan de geraamde verbouwimgskosten. Opening van kleuterschool te Oost-Souburg OOST-SOUBURG Zaterdag wordt aan de Van Ginkelstraat te Öost-Sou- burg de nieuwe christelijke .Mevrouw Stemerdingkleuterschool' geopend. Dat gebeurt door mevrouw Stemerding zelf. Vóór de opening die om omstreeks half elf plaatsvindt, komt men eerst bijeen in gebouw .Reboboth' te Oost- Souburg. Harmonie Ter neuzen en .Hosanna' op 13 maart samen in Zuidlandtheater TERNEUZEN De harmonie TerneU' zen en de christelijke fanfare .Hosan na' uit Axel zullen op vrijijdag 13 maart in het Zuidlandtheater in Terneuzen sa> men een concert geven. Op het pro gramma staan werken van Kelly, Sou- sa, Alford, Fucik, Strauss, Supe, Verdi, Keler Bela, J. Winkler en Piet Stal- meier. Als solisten treden L. Stoffels en C. v. d BU'lck op. De harmonie zal worden ge leid door de heer P. Eekima.n, .Hosanna' door de heer J. C. de Witte. Verder werkt aan het concert het ima- jorettenipedoton van de harmonie Ter- neuzen mee. Met deze uitvoering wil men een tra ditie die in '62 is beëindigd nieuw le ven inblazen. De harmonie streeft er naar om in samenwerking met dere gezelschappen uit de streek voortaan weer ieder jaar een concert voor donateurs en andere belangstellen den te geven. Halve eeuw organisatieman Middenstand heeft het moeilijker HULST ,De middenstand hier Hulst heeft nooit veel saamhorigheid aan de dag gelegd. Pas de laatste tijd begint men zo nu en dan één front te maken. Dat is verstandig, maar het 'el een beetje laat.' Dat zegt de heer J. A. van der Walle (74) uit Hulst, an wie de Nederlandse Katholieke mid denstandsbond volgende week verlaat officieel afscheid neemt. De heer Van der .Walle, dde een jaar- geleden uit het hoofdbestuur stapte, vind dat de middenstand het de laatste jaren moeilijker heeft, dan ooit. ,Veel zaken kunnen het niet bolwerken of worden weggesaneerd. De contributies van de organisaties gaan steeds verder omhoog.' Ook het werk van de midden standsbond wordt moeilijker, zo meent HOEK De raad van Hoek behandelt dinsdag 3 maart een voorstel om zwembad in het bestemmingsi .Sportpairk Hoek' aan te leggen. Verder komen er voorstellen om de verordenin gen op de huisvuilbelasting en het rioolrecht te wijzigen aan de orde. MIDDELBURG Enkele landbouwers, die hun bedrjjf op het grondgebied van Middelburg hebben, zijn van mening dat zij van de zijde van liet gemeentebe stuur te wehiig begrip ondervinden en te weinig medewerking krijgen bij hun aanvragen om bouwvergunningen voor bedrijfsuïtbreïding en -aanpassing. Men is met name ook van mening, dat de gemeente teveel tijd laat verstrij ken tussen het moment van de aanvra ge en het verlenen van de bouwvergun ning. De gewestelijke raad van het land bouwschap heeft over deze aangelegen heid een brief aan het gemeentebestuur van Middelburg gericht. B en w hebben dc raad inmiddels bericht, de vragen en opmerkingen voor advies aan cle ge meentelijke welstandscommissie te heb ben doorgezonden. Een en ander bleek woensdag tijdens de jaarvergadering van de kring Walcheren van de ZLM uit mededelingen van kringvoorzitter S. de Visser. De heer De Visser deed de mededelinj naar aanleiding van de opmerking vai de heer J. Geerse, dat hij bijna een jaa.r had moeten wachten alvorens de vergunning voor de bouw van een zoge naamd .melklokaal' te hebben gekregen. Naar de mening van de heer Geerse, was de behandeling van zijn aanvrage door de gemeente steeds maar weer ,op de lange baan' geschoven. De heer Geer se stelde in deze vergadering, die in ,De Brasserie' in Middelburg werd gehouden ook ronduit, dat het gemeentelijke bouw en woningtoezicht .iedereen tegenwerk te.' De heer J. de Jong, chef van bouw en woningtoezicht en secretaris van de welstandscommissie, die bij aanvragen om bouwvergunningen enz. door b en w wordt geraadpleegd, zei desgevraagd dat iedereen, dus ook de agrarische inwo ners op strikt gelijke voet worden be handeld. De vertragingen, die nu en dan optreden zijn in de meeste gevallen te wijten aan het niet goedkeuren van een ingediend plan en de weigering van be trokkene om aan een advies van wel standstoezicht. om in de plannen nog bepaalde wijzigingen aan te brengen, alsnog tegemoet te komen. Aldus de heer De Jong. BEGROTING VERKEER EN WATERSTAAT (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG In de tweede ka mer is dinsdag een onjuist beleid' van de minister van verkeer en waterstaat genoemd dat deze be windsman de waterschappen, die Noordzeekeringen in beheer en onderbond hebben, uitsluit van een financiële tegemoetkoming, zolang nog niet is uitgemaakt bij wie de zorg over deze zeeweringen in de toekomst zal moeten worden 'ondergebracht. Ir H. van Rossum l(sgp) gebruikte deze term toen hij bij de behandeling van de be groting van dit departement de waterschapsproblemen aan de or de stelde. ,Het gaat niet aan om maar te zeggen: doen maar niets, nu de zaak nog niet is geregeld', aldus de heer Van Rossum, die intussen wel waardering had voor het feit dat de algemene bij drage uit de rijkskas aan de water schappen op de begroting is verhoogd van 18 miljoen tot 16 miljoen gulden. De zaak van beheer van de Noordzee keringen leeft nogal in de kamer. In de rij van achttien sprekers kwam het onderwerp dinsdag verschillende malen naar voren,. De heer J. H. W. van Koe verden Movp) was de eerste die erover begon. Hij wilde weten hoe ver de com missie die de waterschapsstructuur be studeren, zijn gevorderd met hun werk en legen twaalven dinsdagnacht her haalde de heer T. Tolman (cfhu) deze vraag nog eens. Een duidelijk eigen standpunt kwam van de kant van de heer R. Hadders wd voorstander va de Noordzeekeringen bij de waterschap pen blijft en dat zij daarvoor van het rijk een financiële bijdrage ontvangen. ioIa.ng de zaak nog niet is uitgemaakt, hebben de beheerders van de Noordzee keringen Intussen evenveel recht op een rijksbijdrage in de onderhoudskosten als de overige beheerders van hoogwater- keringen.' Afgezien van de noodzaak van een tij delijke maatregel was de heer Zegering Hadders er van overtuigd dat het terschap in deze tijd terdege de zorg op zieli kan en moet nemen voor recrea tie, toerisme en natuurbescherming. ,Er zijn verschillende waterschappen, die dit onder meer met behulp van financiële steun van het staatsbosbeheer, nu reeds doen tot, ieders tevredenheid en dit ik een gezonde ontwikkeling, omdat ik tegen onnodige centralisatie ben, en cr van overtuigd ben, dat onze waterschap en polderbestuurders deze taak zeer goed aankunnen, terwijl zij als bostui der van alle publiekrechtelijke instel- ..::j ilking staan.' de heer Van der Walle. Hij kan het weten, wa.nt- in dc bestuursorganen van. de katholieke middenstandsbond was hij niet minder dan een halve eeuw actief. Voor zijn verdiensten voor de midden standsbond onderscheidde paus Jo hannes XXHI hem met de orde Pro ecclesia et pontifice. Op dit moment heeft hij nog zitting in de plaatselijke afdeling, al wil hij nu ook achter die activiteit maai' zo snel mogelijk een punt zetten. De heer Van der Walle, rustend han delaar in meel en veevoeder, kwam al heel jong terecht in het bestuur van de molenaarsvakbond .St-Vietor'. Hij her innert zich de acties togen de coöpera- ties-in-opkomst, een strijd waarbij de molenaars aan het kortste eind trok ken. Later ,ik weet niet meer wan neer' kreeg hij zitting in het plaatse lijke afdelingsbestuur van de r-k mid denstandsbond. Die functie leidde tot vice-voorzitter van de diocesane bond (bisdom Breda.) en tot een afvaardi ging in het hoofdbestuur. Bij de oprich ting van de kring Zceuwsch-Vlaanderen een jaar of zes geleden werd hij bijna vanzelfsprekend ook kringbestuurslid. Andere functies die hij in de loop der tijd bekleedde: secretaris van de ge westelijke tarweorganisatie, plaatsver vangend voedsel commissaris (na de be vrijding) en bestuurslid van het Zeeuws Studiefonds en het Waarborgfonds. Ongeveer 18 jaar lang verdedigde de heer Van der Walle de belangen van de middenstand ook in de gemeenteraad. Bij de verkiezingen van 1966 werd hij niet herkozen. Hij is één van de initia tiefnemers van het plan om van de Hulsterse Bierkaaistraat een loop-win kelstraat. te maken. Dit plan werd door de betrokken winkeliers afgestemd, maar volgens de lieer Van der Walle zou de uitslag lieel anders zijn als de stemming nu werd herhaald. Na een geduldig ge dragen lijden nam God tot Zich, onze lieve moeder en oma TANNETJE VVELLEMAN weduwe van C. Faasse, op de leeftijd van. 68 jaar. 2 Cor. 12 9a: Mijn genade is u J. W. Faasse N. Faa.sse-de Graaf Kees De begrafenis za.l plaatshebben op za terdag 28 febr. om 12.00 uur op de alge mene begraafplaats te Goes. Gelegenheid tot con doleren donderdag en vrijdag van 19.30- 21.00 uur, Korte Vorststraat 4. Geen bloemen. Na een langdurige ziekte is zacht en kalm van ons heengegaan, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA MARTINA FRANCISKA DUL geb. Decates, in de ouderdom van 69 jaar. Vlissingen: G. Dul Enschede: H. L. Dul En kleinldnderen Condoleantieadres: Van Hogendorpweg 42. De begrafenis heeft in alle stilte plaatsgehad op woensdag 25 februari jl. op de algemene begraafplaats. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante TANNETJE FAASSE- WELLEMAN op de leeftijd van ruim 68 jaren. Uit aller naam, M. Welleman. Goes, 25 febr. 1970. Na een geduldig ge- ,gen lijden nam God tot Zich, onze ge liefde schoonzuster geboren Welleman, op de leeftijd van 68 ir. L. Wisse C. G. Lindenberg- Faase H. van Anrooy- Faase J. van Anrooy Goes, 25 febr. 1970 Na een leven van veel ziekte en geduldig ge dragen lijden heeft de Heefe tot Zich genomen in de .Hope des Eeuwigen Levens', mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en oma DINA BOEI echtgenote van Willem Frederik van den Berge, op de leeftijd van bijna 73 jaar. Psalm 121 (onberijmd) Ede: W. F. van den Berge Bennekom: W. J. Heij-van den Berge T. Heij Dirui, Marian, Frida en Kees Ede: W. C. van den Berge A. A. van den Berge Pavée, Wim, Lidia en Ina Amersfoort: C. W. Melissen-v: d. Berge M. Melissen Dini, Teunis, Wilma, Jeanette, Mlencke en Karin De overledene is opgebaard te Bennekom, Brinkstraat 14, alwaar op vrijdag 27 februari 1970 van 19.00-21.00 uur gelegenheid is tot coqdoleren en tevens na de teraardebestelling in gebouw ,'t Kerkheem'-. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 28 februari a.s. om 11.00 uur in gebouw ,'t Kerkheem' achter de Ned. hervormde kerk te Bennekom, waarna om 12.00 uur de teraarde bestelling zal plaatshebben op de nieuwe alge mene begraafplaats te Bennekom. Op 24 februaii is te Emmeloord, na een langdurige ziekte, van ons heengegaan, onze oudste broer, de. heer J. CHR. DAGEVOS op de leeftijd van 68 jaar. Kloetinge: Chr. Dagevos G. Dagevos- Meulblok Vlissingen: J. Dagevos Heden nam de I-Ieere tot Zich, mijn lieve schoonzuster en onze tante, mejuffrouw CATHARINA SARA SCHOONAARD in de ouderdom van 79 jaar. Middelburg: P. Schoonaard-Roeda Nichten en neven Middelburg. 25 februari 1970. Seissingel 6, ,Ter Veste'. Correspondentieadres: Noordsingel 152, Mid delburg. De overledene is opgebaard in dc rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuren zijn dagelijks tussen 10.00-11.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 2 maart, om 13.30 uur, op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Vooraf wordt een rouw dienst gehouden voor familie en belangstellen den in ,Ter Veste', Seissingel 6, die aanvangt om 12.30 uur en geleid zal worden door de heer P. J. de Jonge. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve man en der kinderen zorgzame vader, be huwd-, groot- en overgrootvader MAARTEN FRANSOO op de leeftijd van 86 jaar. Middelburg: J. S. Fransoo-Janse Middelburg: J. C. Leynse-Fransoo Alphen a. d. Rijn: C. E. Sturm-Fransoo W. C, Sturm Middelburg: J. P. Boone-Fransoo J. Boone Klein- en achterklein kinderen Middelburg, 24 februari 1970 Veersesingel 132 De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 28 februari 1970 om 12.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Middelburg. Geen bloemen, liever geen bezoek. Heden overleed onze geliefde mej. C. S. SCHOONAARD in de ouderdom van 79 jaar. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van on ze gewaardeerde col lega en chef, de heer P. F. W. BERTING Personeel machine- dienst van de Prov. Stoombootdiensten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4