ZELANDICA n Gasthuisverpleegsters: vinger aan de pols Oratoriumvereniging geeft een maximaal concert' Raad Zierikzee: jachthaven met 64 plaatsen uitbreiden Zeeuwse Komedie zaterdag met .Lief zijn voor Sloane' DANIËL MANNEKE HAD ER AL LANG OP GEHOOPT "Er is nu Cassis van SiSi" "Cassis van wie?" "Cassis vanSiSi!" Rest gezonken sleepschip werd geborgen Openbaar toilet in het badhuis ,Artiestenpalet' wil zijn werk in Zeeland activeren Unie BHP:hetNKV doet aan politiek DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 IN JACOBSKERK TE VLISSINGEN VLISSINGEN ,Een maxi maal concert, waarvan ik al ja ren had gehoopt het te kunnen geven' zegt dirigent Daniël Man neke over het bijzondere con cert dat de Vlissingse Orato riumvereniging met vooraan staande solisten dinsdagavond 3 maart in de Sint-Jacobskerk te Vlissingen geeft. Het wordt een programma van Duit se (protestantse) en Latijnse muziek, met diverse eerete uitvoeringen in Zeeland^ Eerste uitvoeringen kan (ADVERTENTIE) DAAN MANNEKE men, zowel voor de oratorium vere niging als voor Zeeland, beluisteren in Heinrich Schütz' ,Die sieben Wor- te Jesu Christi aim Kreuz', een uit voering waarvan Manneke zegt: .zo iets moet gewoon een keer gebeu ren", een vroeg werk van Olivier Messiaen .O sacrum convivium' en een Kyrie van Mozart. Dit laatste is door Mozart pas in zijn latere leven gecomponeerd en de musicolo gen zijn nog verdeeld: had het deel moeten uitmaken van een mis. of 6taat het helemaal apart'. Manneke ziet het als apart muziekstuk. ,Het is nog vrijwel nooit uitgevoerd, hoog stens tweemaal in Nederland, we moesten de muziekbladen ervoor uit Duitsland halen'. Nieuw repertoire De oratoriumvea-eniging geeft met deze avond de tweede uitvoering on der leiding van Manneke. Al vorig jaar werd het nieuwe repertoire (minder .breedsprakig', geen avond vullend oratorium meer, maar ver schillende korte stukken) ingeluid met onder andere werk van Strawis- ky. De indruk van Manneke over de ora toriumvereniging, die volgend jaar 25 jaar bestaat: ,Het is potentieel en principieel een goed koor aan worden. De geest is goed, dat n ik dan het principiële, en de pote zit er in. Daarom wordt het dit echt een maximaal concert. De zetting is goed, alleen is er een duidelijk tekort aan tenoren. Het kasregister is kwantitatief goed en kwalitatief doen we wat we kun- Aan het concert werken als solis ten mee de sopraan Ans Rieke, de alt Cocky Stuart. Jan Casteleyn, te nor, Rob Holl, bas, een zeer veel belovend jong talent, die thans als één van de zeer grote bassen wordt gezien, mevrouw Finy v. d. Smissen- Coesmans, klavecimbel en organist Bram Beekman. Als begeleiding is er een instrumentaal ensemble, samen gesteld uit elf strijkers van ,De Fil harmonie' uit Antwerpen en uit drie hoboïsten uit het Rotterdams Phil- harmonisoh Orkest. In het stuk van Heinrich Schütz treden zes vocale solisten op; dan zingen twee tenoren mee uit het Bergen op Zooms Ma drigaalkoor, de heren Jacques Her mans en Gerard van den Heuvel. Het koor. dat tweemaal, aain het begin en in een .Conclusio' hierin optreedt, doet dat dan vijfstemmig. Schütz opent het programma. Daar na kan men van Hugo Distier .Sel-ig sind die Toten' beluisteren, een mo tet a capeila (.dat is zo nodig voor de koorkwaliteit', zegt dirigent Man neke). Distier is dè grote vernieu wer van de Duitse (evangelistische) kerkmuziek geweest. Als zodanig trok hij wat de protestantse kerk muziek betreft in feite een lijn door. waarvan Schütz het eerste deel had gezet. Voordat Bram Breekman een trioso nate voor orgel van J. X. Bach speelt Raad vergadert ~e gemeenteraad van St.-Maartensdijk konvt morgenochtend, vrijdag, om elf uur in spoedeisende vergadering bjjeen. Aan de orde komt het voorstel uit de vorige vergadering tot aankoop van het perceel van dhr G. Westerweel. Thans bestaat de zekerheid, dat de niet 'voor gemeentelijke doeleinden nodige gebou wen kunnen worden verkocht. Hierover zullen In de vergadering van morgen nadere mededelingen women gedaan. als intermezzo, zingt het koor de cantate 140 .Wachet auf, ruft uns die Stimme' ook van Bach, Het .Latijnse' programma gedeelte be-1 ANTWERPEN Hei herein»"»- gint rnet Mozarts Kyrie, waarna HCl "ergings veel en graaggezongen Te Deum van bedrijf van Van den Alikers lieeft Mozart volgt. Vier solisten kan men],. vervolgens horen in Messiaens .O sa- dinsdag net middenstuk (niet een) i ™inlvan H*t In januari gezon- nu al vooraan staat in de muziek- {jen Belgische sleepschip ,HlIgO geschiedenis om zijn verbijsterend' ZIERIKZEE De gemeenteraad van imposante werk. In dit stuk kan van der Goes geborgen. Zoals ge- men Bram Beekman op het majes-i - Zïenkzci tueuze orgel van de Jacobskerk be- 'Rcld werd het achterschip van luisteren met orkestbegeleiding. Het concert zal worden besloten met de graag beluisterde (en gezon- te werd het stoffelijk overschot gevonden van de schipper, de 54 jarige C. Ko.ppelaers. Het voorschip wcnl maandag gelicht op de zandplaat bij de ingang van Zandvliëtsliiizcn gezet. In het midden schip of het voorschip is waarschijnlijk ook het stoffelijk overschot van de 42- jarige matroos G. Knaepkens lüt Ant werpen. Het zoeken wordt echter be moeilijkt door grote hoeveelheden mod der. Vrijdag had men het hele schip gelicht met de bok .Europa' van De Graaf uit Rotterdam. Tijdens de harde wind is het schip toen in drie stukken gebroken. Het oude schip was nog gemaakt van ijzer en niet van staal. Bij de bergings werkzaamheden waren de drie bokken .Walcheren', .Europa' en .Actief', sleepboten .Willem M', .Trekvogel' en .Ijsvogel' en diverse bergingsvaartuigen KOSTEN 331,000- .slechts geringe verbeïeringer kruising Laan van St.-HiTiai gen) psalm 150 vam Cesar Franclt. .Artiestenpalet' gaat zich onder leiding Victor Conschnaii nu ook meer en t met Zeeland bemoeien. Deze or ganisatie verzorgt sinds zeven jaar (te gen vergoeding van reiskosten en zon der enige subsidie) ontspanningspro gramma's ïa tehuizen voor zieken, min der validen en bejaarden. Honderden beroeps, se-mi-beroeps- en amateurartiesten in nogal uiteenlopende genres werken aan deze programma's belangeloos mee. Het aantal Zeeuwse medewerkers blijkt echter nog uiterst gering te zijn: Victor Conselman kan er zeer veel van zangeresjes tot ac cordeonisten en kunstfluiters gebrui ken, zodat het werk in Zeeland met .eigen' mensen een ~«aste basis kan krij- heeft dinsdagavond besloten .tot uitbreiding van de jachthavenac- het uit 1890 daterende schip za- Er komen 61 terdag al geborgen. In dit gedeel- bij. K,,voorinr va„ het proi,.ct ƒ331.000,-. De raad nam het besluit via wjjziging in de gemeentebegroting Nog dit jaar zal de uitbreiding plaats vinden. Op 23 maart is de aanbesteding van het werk. Ook via een wijziging van de begroting werd besloten de Gracht weg tussen de Dam en de Nobel- poort te verbeteren. Daarmee is een be drag van 250.000,- gemoeid. Het is dc bedoeling in een later stadium de weg verbeteren tot de Noordhavenpoort. Voor verplaatsing van de kwekerij van de plantsoenendienst gaf de raad een extra krediet van 30T000.-. In 1964 en waaronder de .Zeearend' betrokken. Zo als bekend werd de ,Hugo van der Goes' samen met de Nederlandse lichter ,Bona lantic' aangevaren. Bij deze aanvaring renden van de ,Bona Spes'). 1965 werden voor dat doel al kredieten verstrekt tot een totaal van 40.000,-. Akkoord ging de raad ook met het voor stel het badhuis naast het verenigings gebouw aan het Vrije om te bouwen tot openbaar toilet. Dat gaat 25.000,- T eleurstellirtg Teleurstelling was er over de inhoud van een brief van gedeputeerde staten waarin werd duidelijk gemaakt, dat kruising Laan Koohveg zullen worden aangebracht. Verschillende malen is er vanuit de Zie- rikzeese raad op aangedrongen de krui sing van een betere verlichting te voor zien. De vrij drukke toegangsweg naar Zierikzee is zeer slecht zichtbaar. Pro vinciale waterstaat maakte een plan voor verbetering van de kruising en uit voering daarvan zou drieëneenhalve tor gaan kosten. Mevrouw J. P. van der Werve-Schouls (pvda) vroeg zich af of het niet wat minder had gekund en ook de heer M. C. Doeleman (vvd) toonde zich verwonderd, dat gedeputeerde sta ten op deze manier op de kwestie zijn ingegaan. Hij vroeg het college te blij ven hameren op de noodzaak van het aanbrengen van een betere verlichting. Wethouder mr K. A. Keuning maak te duidelijk, dat b en w ook waren over vallen door de inhoud van de brief van gedeputeerde staten. ,We hebben niet om zo'n groot plan gevraagd', aldus de wethouder, die ook meende, dat een minder omvangrijke voorziening een he le verbetering zou kunnen geven. Hij zei toe dat opnieuw zal worden gepro beerd iets aan de provinciale weg ge daan te krijgen. De heer Keumng zag weinig heil in de door gs voorgestel de maatregel eerder een 50-ki lometer beperking in te stellen. In de vlotte vergadering werd beslo ten rechtsgedingen te voeren tegen de heer W. Kooman te Zierikzee en tegen de diaconie van de hervormde gemeen- te en de kerkvoogdij van die gemeente1 Pe, vereniging .Technische schoo. v< in Zierikzee. Vorig jaar februari werdSchouwen-Duive.ana houdt vanda j HnnrlPr/ia cr 9.C fohniam VLISSINGEN De kring Midden-Zee land van de unie van beambten en hoger personeel (Unie BHP;. die bij net NKV is aangesloten. Is boos op de NKV-centrales Vlissingen en 'nieuw) Borsele. De Unie BHP verwijt deze cen trales dat zij activiteiten bedrijven voor de Politieke Partij Radicalen onder de naam van het NKV. Volgens de Unie BHP geven de NKV-ccntrales propa gandamateriaal uit voor politieke bij eenkomsten van de PPR en onderte kenen zij die ook als centrale. De Unie BHP is van mening dat een politieke gezindheid op geen enkele wijze door vakbonden ol vakbondsbestuurders mag worden geactiveerd of beïnvloed uit hoofde van hun functie. De kring Mia- den-Zeeland van de Unie BHP heeft daarom bij het NKV geprotesteerd. Zij distancieert zich van de wat zij noemt politieke activiteiten van de NKV-ceu- trales Vlissingen en Borsele. WEER AVONDMAAL IN BIJZONDERE VORMGEViNG MIDDELBURG Zondag aanstaande zal in de avonddienst in de Nieuwe Kerk te Middelburg (aanvang 7 uur) weer een Avondmaalsviering m bijzon dere vormgeving plaatsvinden. Het is bekend hoe enerzijds 't Avondmalen ve len nauwelijks aanspreekt, terwijl juist in onze tijd anderen (vaak mensen aan de rand van de kerk omdat ze daar vaak niet meer vinden wat ze zoeken) hierin het gemeente-zijn gaan ontdek ken. Over allerlei grenzen heen. Ook over kerkgrenzen. Met het oog hierop wordt deze dienst gehouden, die toe gankelijk is voor iedere belangstellen de. of men officieel .toegelaten' is of niet. Algemene vergadering techn. school Zierikzee besloten tot onteigin'tng van grond van donderdag 28 februari in de bestuurska. deze persoon en instaSties ii bet be- stemmingsplan west. De grond is no dig voor woningbouw. Het gaat om 360.70 hectare van de heer Kooman en om 4.99.20 hectare van de kerkelijke instanties. Voor de bouw van 10 gara ges op de grond achter de te bouwen woningwetwoningen aan het Rodedorp werd aan de exploitatie maatschappij Den Hartog NV te Dubbeldam grond verkocht voor een totaal bedrag van 8550,-. Aan dezelfde nv werd voo 5000,- grond verkocht voor de bouw van 5 garages in plan West I. mer van de school te Zierikzee een alge mene ledenvergadering. Naast aanbieding \an de gebrui kelijke jaarstukken staan ook en kele verkiezingen op bet programma. De heren ir J. L. v. Sloten, M. Doeleman, H. J. zn. J. Kloote en Z. Roseboom zijn allen aftredend en herkiesbaar. Door wijziging van de statuten en het huis houdelijk reglement is de toevoeging van een bestuurslid door de gemeente Zierik zee komen te vervallen. Het bestuur stelt voor de heer mr K. A, Keuning te benoemen tot gewoon bestuurslid. De bijeenkomst begint om 8 uur. VLISSINGEN De jonge amateurtoneelgroep ,De Zeeuw se Komedie' waagt zich a.s. za terdagavond in .Britannia' aan een gedurfde opgave met de op voering van Joe Orteris ,Lief zijn voor Sloane'. Voor zover bekend hebben amateurs zich niot aan dit spel gewaagd, waai*van sfeer en stijl aanslui ten bij het werk van Pinter en Albee. Een harde soms rauwe dialoog, die nog maar zes jaar geleden toen .Cen trum' het spel in Nederland uitbracht, voor een recensent aanleiding was te schrijven .walgelijk en onvoorstel baar, dat zoiets gespeeld wordt'. Bij de introductie in Londen had het spel maandenlang volle zalen getrok ken. De ontwikkelingen gaan zo snel, dat na ,De Thuiskomst' van Pinter deze bedenking zijn. Men heef rauwe dialoog erkend: de onder stroom van gevoelens is veel belang rijker. In ,Lief zijn voor Sloane' neemt mr Sloane. een jongeman met een minder lief verleden, zijn intrek bij een nimfomane op leeftijd, die hem onmiddellijk begint in te pal men, tot ongenoegen van haar ho mofiele broer, zeer tot ongenoegen van haar inwonende oude vader, die zich Sloane herinnert, iets van hem schijnt te weten. Orton werkt zo naar een dramatische climax en te kent hard en genadeloos het verloe derde milieu. Plaats van handeling is een mistroostig huis in een ver vallen buitenwijk van Londen met uitzicht op een vuilnisbelt. De schrijver van .Lief zijn voor Sloane' werd in 1940 geboren. Hij heeft, geboortig uit een arbeideis- milieu en na een weinig gepolijste opvoeding een kort en woelig leven geleid. Hij had velerlei baantjes, zat een gevangenisstraf van zes maan den en schreef drie toneelstukken. Orton noemde zijn spel zelf *A come dy insofar as the whole world and the whole human situation are comi- Decor-ontwerp van de Zeeuwse Ko medie voor Dief zijn voor Sloane' cal and farcial'. Joe Orton was 27 j jaar. toen hij geweldadig om het le ven werd gebracht. Bij de Zeeuwse Komedie is aanvan kelijk begrijpelijke aarzeling geweest dit stuk op het repertoire op te ne men. Regisseur Piêt de Leeuw: ,We hebben ons wel degelijk de vraag ge steld: kunnen we dat wel doen? Maar een belangrijke overweging was, dat wij als toneelgroep willen stoppen mét hetspelen van stukken die de werkelijkheid niet weergeven, die sui kerzoet zoet zijn een operette achtige vertekening van de werke lijkheid. Als je de krant opslaat lees je niet anders dan moordpartijen, aanrandingen, moeders die zich van hun kinderen ontdoen. Wat fraai ge zegd is .Lief zijn voor Sloane' een stuk .uit het laven gegrepen'. Daar om hebben we dit aangedurfd. Als dit goed ontvangen wordt stellen we ons voor voort te gaan in stukken van Pinter en Albee.' ons te vertellen hoe Filips de Goede, hertog van Bourgondië en graaf van Vlaanderen, op het einde van I//63 en in het begin van 1^6-4, tij dens zijn verblijf te Brugge, overging tot de samenstelling van een vloot met het oog op de- door hem sinds lang geplande en aangekondigde kruistocht tegen de Turken'. Aldus dr Roger Degry.se aan het begin van zijn artikel: Dc schepen in de haven van Sluis in het voorjaar van 1464, in de pas verschenen Mededelingen van de Marine Academie van Eelgië. 1968. Op 16 november 1463 was Filips de Goede te Brugge aange komen en een maand later riep hij de edelen op die de kruistocht belofte hadden afgelegd. Men mag aannemen dat daarna de aan koop of beslaglegging van een aantal schepen, de aanwerving van zeelui en de aankoop van proviand heeft plaatsgevonden. Volgens Chastellain zouden verschillende- Bretonse schippers, verontwaar digd over de te lage schatting van hun schip, in de nacht er met hun schepen vandoor zijn gegaan. Hoe het zij, er is een lijst van schepen aanwezig, die vóór 16 februari 1464 de dag dat de hertog naar Rijsel vertrok moet zijn opgemaakt. De volgeDde schepen lagen dn de haven van Sluis: drie Venetiaanse galeien, een Portugese huik van 150 vaten, een karveel van 40 vaten, drie Schotse karvelen, respectievelijk van 150, 350 en 500 vaten, twee Schotse karvelen, respectievelijk van 28 en 150 vaten, een kleine Schotse .balengier' van 20 vaten, een Spaans karveel van 50 vaten en eenenveertig karvelen met een tonnemaat variërend van 28 tot 130 vaten en nog een aantal schepen. In totaal lagen te Sluis zestig zeeschepen voor anker. De aanwezigheid van 41 Bretonse karvelen wijst op het belang dat de scheepvaart van en op Bretagne. op de westkust van Frankrijk, ook wel de westvaart genoemd, nog steeds had. Unger heeft in 1929 gewezen op de scheepvaart der Bretons naar de Walcherse rede in de 15e en 16e eeuw. De tonnemaat van de schepen in de 15e eeuw was waarschijnlijk gebaseerd op de wijn vaten van Bordeaux althans voor de schepen die aan de westvaart of de vaart op Biskaje deelnamen. Verder overwinterde in de haven var- Sluis nog een veertigtal haringbuizen met vermelding dat zij alleen voor visvangst geschikt waren. Vervolgens wordt er nog de inventaris gegeven van het scheepstuig, zeiltuig en touw werk, waarbij ook het scheepstuig wordt genoemd van een groot schip uit Zeeland Door vergelijking me* een Bretons karveel kan men opmaken dat het Zeeuwse schip een tweemaster is geweest en het karveel een driemaster. Dit zijn allemaal technische gege vens, die ons doen vragen naar de reden van Filips de Goede voor zijn kruistocht. Volgens dezelfde Chastellain wilde hij .de kampioen van de Kerk en het schild van de Heilige Stoel' zijn. De voorbereiding van deze kruistocht was een taak die hem sedert jaren het naast aan het hart lag. Het betekende een bron van c-onflicten voor de man die de details van het bestuur aan zijn raadslieden overliet maar de hoofdlijnen zelf bepaalde. MIDDELBURG ,Het hele zieken huiswezen is in beweging. Waarom de verpleegsters dan niet'. Tot ons spreekt zuster' Riet Meijers (21), derde jaars leerling-verpleegster in het Middelburgse Gasthuis, waar zo blijkt uit de stichting van een ac tiegroep de verpleegsters ook voor zichzelf de vinger aan de pols willen houden. Dat wil zeggen: attent blij punt Immma i pwuict Vhiul ven op nieuwe ontwikkelingen. De groep is niet zozeer ontstaan uit een groot gevoel van onbehagen. Gebeurtenissen uil het verleden, toen het liet reden van bepaalde Iokaliteiten-met-tap- vergunning in Middelburg en Vlissingen grote risico's opleverden oer voortzetting van het verpleegsterswerb ia het Gasthuis, hebben daar niets mee te maken. De meis jes zelf spreken er liever niet meer over. ,De mensen hebben uit de publikaties al leen maar negatieve, conclusies getrok ken. Ze dachten dat alle verpleegsters el ke avond in de kroeg zaten', zo wordt er opgemerkt als dit onderwerp ter sprake komt. Via een enquête nu proberen de initiatief neemsters tot de stichting van de actie groep te weten te komen wat er leeft on der dc verpleegsters. Zegt derde-jaarsleer- liing Cora Peene. ,Er wordt wel eens ge mopperd over onbegrip tussen gediplomeer de verpleegsters en leerlingen. En nu kun nen we misschien eens horen waarom men moppert'. De resultaten zullen allereerst worden gepubliceerd in het contactorgaan voor de ziekenhuisgemeenschap. Maar de zusters willen de uitslag zeker ook voorleggen aan de personeelsraad. Wat zijn de wensen? Een globale indruk van de enquête toont aan, dat de aan spreektitel een aantal meisjes niet bevalt. De aanspreektitel is nog altijd zuster Hup peldepup waarbij dan de achternaam wordt genoemd. Veel leerlingen willen dat ver anderd zien in .zuster Riet' of .zuster Toos'. Riet Meijers zegt erover: .Als je een bekende naam hebt, wordt heel je familie besproken door de patient. Wij willen ver der liever anoniem blijven. Een arrestant van mijn vader ,red.: oud-c-hef-recherche i kan het naar mijn sjnaak nooit prettig vin den door mij te worden verzorgd. Als gevolg van een chronisch personeels tekort komt de begeleiding van de leerlin gen te weinig tot zijn recht. Ook daar be staan wensen over. Een leerling-verpleeg ster zegt uit de grond van haar hart: ,Als je na een preklinische periode voor het eerst op de zaal komt, schrik je je soms lens bij het zien van een echte patiënt. De hoofdzuster heeft het meestal razend druk. Zij zit met een afdeling van gemiddeld 40 patiënten. Die heeft dus de handen vol. Daarom is het goed dat je een mentor hebt. Daar kun je wat van leren'. Nauw verband houdend met het krappe personeelsbestand z(jn de werkzaamheden, die eigenlijk niet op het vlak van de verpleegsters liggen. ,In de toekomst hoort er geen verpleegster meer in de keuken te staan'. Er blijkt bij de meisjes ook een behoefte te bestaan om eens te. praten met iemand wanneer ze ergens mee zitten. In confes sionele ziekenhuizen wordt zo'n contact man meestal gevonden in de persoon van een predikant. De leerlingen in het Gast huis zoeken het nu liever in de richtnig van een bedrijfspsycholoog. Uit gesprek ken met leerling-verpleegsters blijkt voorts, dat men een groot gebrek constateert in de voorlichting rond de hele medische ethiek. Mej. Peene: .Er zijn ontstellende problemen in de medische ethiek. Je komt ze in je werk vaak genoeg tegen. Daar zit je soms gewoon mee. Het is goed om erover te praten om te weten hoe anderen er over denken. Al was het alleen maar om te weten of je er zelf niet te zwaar aan tilt. Het zou in ieder geval nullig kunnen zijn, als ook de arisen zelf in gesprekken met ons eens een mening lieten horen'. In de opleiding zouden de leerling-verpleeg sters, zo valt verder onder meer uit de voorlopige enquête-indruk af te leiden, wat meer psychologielessen ingevoegd willen zien. Ook zou er wat meer moeten worden gedaan aan de culturele vorming. De "wij ze, waarop de cursussen worden gegeven, is volgens de meisjes ook voor verbetering vatbaar. Men wil af van de traditionele lesmetho de. ,Nu zitten we als kindertjes in een klas. We zouden graag meer met de do centen over allerlei zaken willen discus siëren'. Aan de wens om meer gespeciali seerde docenten te krijgen, zal misschien al snel kunnen worden voldaan wanneer door het samengaan van de Walcherse zie kenhuizen ook een bundeling van de ver pleegstersopleiding mogelijk wordt. En ten slotte zouden de meisjes graag verande ring willen zien in de medische keuring Thans vindt de keuring bij de aanstelling plaats. Deze keuring is echter eenmalig. En dat vinden de meisjes onjuist. Zij pro jecteren daarbij hun mening tegen de ach tergrond van hun werkzaamheden aan hei ziekbed. .Die keuring moet periodiek plaatsvinden', zo wordt er gesteld. Ziedaar de roep om inspraak, die nu ook door de gangen van het Middelburgse Gasthuis galmt. De leerling-verpleegsters verwachten veel van het werk in de actie groep. Zuster Peene: .We krijgen alle me dewerking'. Op de foto van links naar rechts: zuster Dam (docente), zuster Peene, zuster Riet Meijers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17