ZEEUWSVLAMING AD VERSLUIJS BEKEND VOETBALLER IN BELGIË Eindstanden microkorfbal Van de Kreeke schaatskampioen van Zeeland in Eindhoven Bij Berchem Sport is topschutter een begrip VOLLEYBAL AFDELING WALCHEREN-BEVELAND JEUGDCOMMISSIE WIELRENNEN STELDE BEGROTING SAMEN Zeeuwse schaaktitel voor Goes REYBR0ECK SNELSTE OP SARDINIË Veel liefhebbers titel in 71-2 Tini Wijnen toch naar Europees kampioenschap Meisjesturnen om deltacup in Sint-Annaland 21 FEBR. TIM 1 MRT. WOENSDAG 25 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 (ADVERTENTIE) sluijs, dat hij ondanks een keer trainen in de week hij Berez een betere con ditie heeft dan zijn ploegmaats die vier keer in de week trainen. Ad Versluijs is beslist niet voetbal gek. Op zondagen dat hij niet speeit gaat hij beslist niat naar voetbal kij ken. Familievisites waar alleen ovei voetbal wordt gepraat vindt hij ver schrikkelijk. Ik praat graag over an dere dingen dan voetbal maar dat kom er meestal niet meer van. Daarom gaan we bijna niet meer op visitie Wanneer Berchem gewonnen beeft en ik niet heb gescoord is dat een ver schrikking. Bij die mensen is het on denkbaar dat je zonder dat je zelf scoort toch een goede wedstrijd kunt spelen. ,Dan kan ik me echt kwaad maken.' Nee, Ad Versluijs is niet zo blij met al die popular!tiet al heeft het ook wel eens voordelen. Ir. Antwerpen ka: hij niet rustig iets gaan drinken. ,Dai: staan er binnen de kortste keren eer aantal Berchem-supporters rond me er dat bevalt me helemaal niet.' Roker of drinken doet Ad Versluijs niet maa> om negen uur naar bed is er beslist niet bij, ook niet zaterdags voor de wedstrijd. Tot nu toe is hij nog nooit uitgenodigd voor een selectie-elftal in Nederland maar hierin zou binnen kort toch wel eens verandering kunnen komen. TERNEUZEN Voor de meeste Nederlanders is hij totaal onbe- -Ad Versluijs ontspannen thuis. kend, doch in België is liij één van de meest gevierde voetballers van het ogenblik. Wie op maandag de Belgische sportkranten leest komt kans op1 promotie!"ÊenSnedeiflaag tegen leider Diest was wel een streep door de rekening. ,Nu zegt men bij BRESKENS commissie wielre uit de discussiegroep wlelerbelflngen Zeeland en gevormd om de wieler sport vooral op scholen te propage ren) heeft tijdens een vergadering in Breskens een begroting voor dit jaar samengesteld. Voor het tekort (800 gulden) zal bil de provincie (sport raad) een subsidie worden aange vraagd. Aan inkomsten Is geraamd een totaal van 12.300 gulden: 100 gulden subsidie van gemeenten. 1000 gulden bijdragen van wielercomitès. 2900 gulden bijdra gen van het bedrijfsleven. 500 gulden aan subsidie van de KNWU. 150 gul den lening van de wielerclub Middel kamp, 150 gulden lening van de wie lerclub Er op en er over. 7500 gul den aan contributie van de deelnemers i gesteld werd dat 300 jongens ieder 25 gulden per jaar betalen waarvoor dan fietsen beschikbaar worden ge steld)- Aan uitgaven is een bedrag van 13.100 gulden begroot: 300 gulden voor druk werk. 350 gulden voor telefoon- en portikosten, 200 gulden voor secretari- aatwerk, 1000 gulden voor exploltatie- (reis- en vergaderkosten), 3000 gulden voor de aanschaf van 12 racefietsen, 250 gulden voor de aanschaf van 12 truien, 200 gulden voor de verzekering van de fietsen, 7500 gulden voor ver zekering van de deelnemers en 300 gulden voor aflossing van dc leningen. Aanwezig waren: voorzitter Ben Mul der, secretaris-penningmeester Rinus Platschorre, Piet Vasseur, Hans Lin- denberg, Gerard Maenhout en namens Er op en er over Leliaart die Kees de Vos verving. De Vos had laten we ten zich niet beschikbaar te stellen voor de jeugdcommissie. Voorzitter Mulder stelde dat Er op en er over wel officieel een nieuwe kandidaat (leliaart) moet voordragen bij het se cretariaat. Secretaris Platschorre deelde mee dat nog in de Joop van deze week brie ven aan 600 bedrijven in Oost-Zwsch- Vlaanderen, Zuid- en Noord-Bcveland, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland zullen worden verzonden. In totaal zullen bijna 2000 bedrijven in Zeeland worden aangeschreven. Na de eerste zending van 600 brieven zul len nog twee maal ruim 601) brieven de deur uitgaan. Secretaris Platschorre stelde dat het secretariaat zoveel werk omvat dat het absoluut noodzakelijk is dat er een tweede secretaris-penningmeester Dij komt. Aan .Er op en er over' zal wor den gevraagd deze functionaris te le véren. De bedoeling Is reeds in mei te starten met wielerwedstrijden voor de schooljeugd. langdurig werd vooral beraadslaagd over dc af te sluiten verzekeringen. Rinus Platschorre (die zelf in verzekeringen doet i za! ae bes te mogelijke oplossing trachten te be- reieken. ongetwijfeld zijn naam tegen. Ad Versluijs, vroeger spelend voor de voor de Belgische tweede divisïeclub Berchem Sport uit Antwerpen, is die man die iedere maandag de koppen van de sportkranten haalt. Deze week was hij weer in het nieuws, hij zou reeds nu een profcon tract hij Berchem hebben getekend. Hij blijkt er zelf niets vanaf te weten. ,Ik vermoed, dat Berchem eventuele kandidaatkopers wil af schrikken met de mededeling dat ik nu al getekend zou hebben. Het zou van mij toch wel zeer onverstandig zijn indien ik nu, half in het seizoen, al zou hebben getekend. Ik hen aan mijn laatste jaar bezig op het CIOS in Overveen en ik wil in het nieuwe seizoen inderdaad een profcontract hebben. Maar dat wil niet zeggen dat dit bij Berchem Sport is, al heb ik het er uitstekend naar mijn zin'. Er zullen ongetwijfeld andere clubs aankloppen bij topschutter Versluijs, maar het transferbedrag dat Berchem zal vragen zal niet gering zijn. Het ziet immers niet graag één van zijn beste aanvallers vertrekken. Zijn naam is in Antwerpen een begrip. Wie aan Berchem denkt, denkt aan de man met de baard. Die baard was tot voor kort de image van Ad Versluijs. In ieder verslag op maandag kwam die baard voor de dag, zodat hij al spoe dig de man met de baard werd ge noemd. Nu is hij baardloos. Bij zijn overgang naar Berchem had Ad Versluijs geen grote verwachtingen hij rekende zelfs niet op een plaats in het hoogste elftal. Maar- dat viel mogal mee, tot nu toe heeft hij nog geen enkele wedstrijd gemist. Twee maal was hij tweede bij de topscoor- In het begin Vtun de coim.peti.fcie ver loren wij vijf thuiswedstrijden en dat zou wel eens beslissend kunnen zijn aan het eind van het seizoen. Een andere ambitie is de Belgische beker, waarin Berchem (le halve fi nales beeft bereikt. Om dit te herei ken heeft men twee clubs met een grote naam moeten uitschakelen. In de achtste finale was het Beerschot, dat na een waar voetbalgevecht, aan het kortste eind trok, en in de kwartfinale moest ook de Belgische kampioen Stan daard Luik er met 2-0 aan geloven. Over de verdediging van Standaard Luik is Ad niet zo best te spreken. ,Zij hebben zich bij ons zeer slechte verliezers getoond, alleen Nico Dewal- que bleef correct spelen en gelukkig was dat myn directe tegenstander.' In de have finale ontmoet Berchem thuis Daring Brussel, zodat een finaleplaats beslist niet ondenkbaar is. Toch had Ad Versluijs liever tegen FC Brugge gespeeld. De dafcuim van die halve finalewed strijd is nog niet bepaald, die datum is voor Ad Versluijs van het grootste belaaig. Hij zit straks drie weken met 'S-HEER-AKENDSKERKE Afgelo pen weekeinde zijn de laatste wedstrij den gespeeld voor de landelijke micro competitie in het district Zuid-West. In de eerste klas B moest Tjoba een 10-8-nederlaag incasseren tegen Zui derkwartier liit Leiden, dat door deze overwinning definitief beslag legde op de tweede plaats. Sperwers, reeds uit geschakeld voor het kampioenschap door een nederlaag tegen Pams, wist met 10-4 te winnen van het Dordtse Quick, maar moest tegen OSCR ver rassend beide punten uit handen geven. OSCR kwam door de 8-7-zeg.e in pun ten gelijk met ODO. Afhankelijk van het aantal degradanten, één of twee, is eventueel nog een beslissingswedstrijd nodig. Tjoba heeft zich door een goede eindsprint in deze klas weten te hand haven. Opvallend is wel het grote ver schil in sterkte tussen de kop- en staartploegen, hetgeen blijkt uit de stand: 12 10 12 8 Pams Zuiderkw. Sperwers Tjoba Quick OSCR ODO 12 8 1 3 17 12 .4 0 8 8 12 3 2 7 8 12 2 2 8 6 12 2 2 8 6 88—6S 97—74 77—76 56—77 59—79 46—80 B v/aren beslissend voor de degradatie en mede daarom bijzonder spannend. Hou Stand en Vlaardingen hielden elk aar bij de stand 3-3 in evenwicht. Hou Stand had aan dit ene puntje juist voldoende om zich te handhaven. Daar Noorderkwartier met 7-6 van Schie dam won, kwam de ploeg gelijk met Vlaardingen. Ook hier dus nog de mo gelijkheid van een beslissingswedstrijd om de definitieve bezetting van de on derste plaats. Deze kan echter ook achterwege blijven indien twee ploegen naar de aïdelingscompetitie moeten de graderen. All Ready kan zeker met te vredenheid terugzien op de eerste mi crocompetitie in landelijk verband. Tot de laatste wedstrijd had ze nog een kleine kans op het kampioenschap. Deze prestatie spreekt des te meer aan als men bedenkt dat deze ploeg in de veldkorfbalcompetitie uitkomt in de tweede klas van de afdelingscompeti tie, waarin bijna zeker het kamp-oen schap wel behaald zal worden. 0 2 16 68—37 ders in de tweede divisie. In het eerste seizoen scoorde hij 22 maal en vorig jaar bleef het kanon op 18 steken. Thans bedraagt zijn produktie 14 tref fers, waarmee Versluijs op een gedeel- de eerste plaats staat. Zoals men ziet examens, in die tijd kan onmogelijk een lijst die er heslist zijn niag, want wie wil geen speler hebben die ieder seizoen goed is voor 20 doelpunten. Daarom is Ad Versluijs nog niet zo gewild om te tekenen. ,\Vel heb ik dez zaak met trainer Berez (ex-Ander- lecht) besproken en die heeft mij aan geraden een volledig profcontraet to Krijgen', aldus Ad Versluijs. a:. Maar uai viei - „„-ïj-jj—a uaumigsiiieuioaieK van rserez. tin- ae ae toe heeft h,J no? "L™ vindt de trhMng conditioneel veel te Swift door de week spelen Nu maakt hij iedere dinsdag de lange reis van Haarlem naar Antwerpen om de trai ning van zijn club te volgen. Traint hij maar één keer in de week bij zijn club. zijn teamgenoten trainen maar liefst vier keer in de week. Een voor deel vindt hij, dat Berchem zijn trai ningen heeft verplaats van de avond naar de middag. De kandidaat-oefen- meester heeft wel wat kritiek op de trainingsmethodiek van Berez. Hij- Swïft sloot in de tweede klas competitie af met een ruime 11-2-over- winning op heit gedegradeerde De Spartaan, waardoor het geen enkele wedstrijd heeft verloren. Met liefst ze ven punten achterstand, komt Achilles uit Den Haag op de tweede plaats, ter wijl ook het doeilgemiddelde van de ploeg uit Middelburg boekdelen spreekt over haar sterkte. Achiilles bereikte de tweede plaats door een 3-1-zege op Ahoy, dat zich echter definitief in vei ligheid wist te brengen door met 8-6 van BKC te winnen. Daar Merwic met 3-0 won van Gymnasiasten en Gymnasiasten met 7-5 van Ahoy, bezet het Bredase BKC definitief de voorlaatste plaats, het geen degradatie kan betekenen. Dit zelfde BKC blies in de eerste helft van de competitie een behoorlijke partij mee, maar in de tweede helft werden slechts drie winstpunten behaald. De Spartaan zal het volgend seizoen in de derde klas uit moeten komen. ip wel Ten Donek AU Ready Schiedam Hou Stand Noorderkw. Vlaardingen 10 5 52—51 5 10 55—52 5 8 52—58 6 7 40—48 6 7 38—59 ORISTANO (ANP) De Belg Guido Rcybroeok heeft dinsdag do derde etappe van de ronde van Sardinië, een .rit over 115 kilometer van Cagliari naar Oristano, gewonnen. De Italiaan Franco Bitossi heeft de leiderstrui overgenomen van zijn landgenoot Poli don. De uiitslag van de derde etappe: 1. Reybroeck Belg.de 115 km in 3.20.07; 2. Bitossi (It.) zt: 3. Sercu zt; 7. Gimondi (It.), zt; 8. Dancelli (It.), zt; 9. Ferretti (It.), zt; 10. Cam- bre (Belg.) zt. Het algemeen klassement is: 1. Bitossi 11.40.18 (10 pnt.); 2. Sercu zt (13i; 3. Ballini op 10 sec; 4. DanceUi op 30 sec; 5. Van Vlierberghe zt; 6. Merckx op 1.24; 7. Polidori op 1.25: 8. Boifava op 1.27: 9. Gimnndi zt- 10. Vanden- bossche zt. vanuit Holland. Haarlem en Helmond Sport weten van zijn schutterskwali- teiten af. Vooral Helmond Sport bood voor Versluijs perspectief, daar hij dan tegelijkertijd kón werken als jeugd trainer bij deze club. Dit is voor hem interressant, daar wanneer hij straks slaagt op het CIOS het diploma B heeft en hij enige jaren praktijk moet doen aleer hij zijn diploma A kan behalen. Toch zal dit aanbod niet door gaan, Versluijs voelt er zelf wel iets voor, maar mijn verloofde, stu derend i voor binnenhulsarchitecte, wil in Zaamslag een zaak beginnen, daar om kan ik beter in België blijven spelen.' Spijt toont bij hier niet over, al bekijkt hij de Nederlandse aanval lers niet enige afgunst om de vrijheid die zij krijgen. ,Bij ons is de mandekking vee! straf fer dan in Nederland, het Is nu een maal onmogelijk dat je veertig of vijf tig meter met de bal kunt lopen. Als je (lat gaat doen zit je binnen de kort ste keren in de lappenmand. Belgische verdedigers zijn anders dan de Neder landse. Als je er hier een passeert ga je meestal tegen de grond.' Promotie met Berchem naar de hoog ste afdeling is één van zijn wensen. Door een slechte competitiestart heeft Berchem vee! punten verloren, maar langzamerhand heeft men zich her- zwaar. .Iedere training is bij ons een zware conditietraining. Ontspanning of rust is er tijdens de training niet bij. Als we. soms eens tien minuten een partijtje doen moet je het maar niet proberen om even stil te staan.' Om zijn verhaal te staven vertelt Ver- 12 10 AchiUes Gymnasiasten 12 Merwic 12 Ahoy 12 BKC 12 De Spartaan 67—65 56—51 58—71 3 3 6 9 69—76 1 1 10 3 2880 De laatste wedstrijden in de derde klas AMSTERDAM (ANP) Niet minder dan twaalf biljarters hebben ingeschre ven voor het Nederlandse kampioen schap anker kader 71/2, dat van 16 tot en met 19 april in Hoensbroek wordt gespeeld. Van die twaalf zijn Henk Scholte (Eindhoven) en Bert van Nij- natten (Steenbergen) vrijgesteld van het spelen van voorwedstrijden op grond van hun positie in het vorige kampioenschap. Er zijn nu twee poules gevormd. In Oss spelen Van der Wal (Hattum). Vuitink (Groenlo), Velthuis (Oldenzaai). Van Leur (Oss) en Roo- denburg (Voorhout); in Rotterdam: Sundquest (Schiedam), Beekman (Am sterdam), Rijvers f's-Gravenzande). Buys (Den Haag) en Bessems (Cadier en Keer). Debutanten in het gezel schap zijn de 25-jarige Velthuis en de 43-jarige Van der Wal. die zich beiden dit seizoen in de ereklasse 47/2 heb ben gespeeld en daarom ook mogen in schrijven voor de andere kaderkampi oenschappen. AMSTERDAM (ANP) Tini Wijnen heeft besloten toch deel te nemen aan het Europees kampioenschap penthat- lon, dat niet in Vigo maar in Murcia zal worden gespeeld. Aanvankelijk had Wijnen financiële bezwaren tegen een langdurige reis (de titelstrijd staat van 4 tot en met 12 april op de in ternationale kalender) maar die zijn inmiddels opgelost, mede dank zij de activiteiten van een comité in het Lim burgse Stein. Intussen staat het niet vast, dat het kampioenschap ook in derdaad zo lang zal duren. De Span jaarden hebben laten weten van plan te zijn in deze vijfkamp niet een twee de Belg te laten deelnemen waardoor het aantal wedstrijdmiddagen kleiner zou worden. Een consequentie zou wel zijn. dat de organisatie dan wel de Europese titelhouder (de Belg Ray mond Ceulemans) aan de tafel zou den krijgen maar niet de huidige we reldkampioen, de jonge Belg Luao Die lis. Het schijnt dat Spanje deelnemers wil inviteren uit België (Ceulemans) Nederland (Wijnen) Spanje (waars lijk Garvez), Frankrijk (Marty of Du- feitelle) en West-Duitsland. VLLSSINGEN De schaakvereniging Goes is maandagavond culbkampïoen van Zeeland geworden, door de uit wedstrijd tegen S. Landau uit Axel, met 6Yz-2 Zi voorlopig le winnen. Door dat resultaat kan Vlisslngen I - die nog tegen S. Landau Axel moet spe len - de Goesenaren niet meer inhalen. Het is voor de tweede achtereenvol gende mnal dat de Goesenaren dit club- kampioenschap behalen. SENT-ANNALAND Mede ter ge legenheid van haar 10-jarige bestaan houdt de gymnastiekvereniging WIK uit Slnt-Annalnd zaterdag aanstaande aanvang 14.30 uur, In de gemeente- lijke gymnastiekzaal te St.-Annaland voor de tweede maal de Deltaeup-wed- strljd. Een wedstrijd voor meisjes ge boren In 1957 en later, waaraan door ploegen van VTV uit Vlissiiigen, Vol harding nit Goes, Deltasport uit Zie- rikzee en WIK uit Sint-Annaland wordt deelgenomen. Het vorige Jaar eindigde VTV uit Vlissimgen als eerste en kwam daar door in het bezit van de wisselbeker. Of dit ook dit jaar het geval zal zijn moet, aangezien in de verschillende ploegen nogal wat mutaties hebben plaats gehad, worden afgewacht. Vast staat echter wel. dat de meisjes van WIK Sint-Annaland de laatste we ken enkele opmerkel.jkc- succesen hebben geboekt. Z;j bezetten tijdens een wedstrijd tegen Volt uit Tilburg in het individuele klassement de eer ste drie plaatsen, met Liza de Witte als grote uitblinkster. Zij wonnen daardoor met een voorsprong van 7.3 pimt ook de ploegenwedstrijd. Ook het turnkampioenschap voor meisjes van de Zeeuws Brabantse én' van de Bra bants Gelderse turnkring, zaterdag jl te Gemert gehouden, werd door Liza de Witte ge worm en. Of An ja van de Sande van VTV uit Vlisslngen even als het vorige jaar als eerste zal ein digen moet, howel ook zij in uitste kende conditie verkeert, worden afge wacht. De wedstrijdonderdelen zijn brug ongelijk, evenwichtsbalk, lan ge mat en sprong. Wedstrijdleider is de heer A. C. Heyboer uit Sint-Anna land. competitie van de afdeling Walcheren en Beveland, wonnen de heren van Ba- zo uit Goes, in de tweede klas, na een spannende en gelijk opgaande wed strijd van EWC 2 met 21. setstan den 1512, 915, en 1511. Egaspo won gemakkelijk van Zuidwesters 2, maar moest in de tweede wedstrijd al les geven om een krappe overwinning te behalen op Matador 3. Setstanden 1510. 1614. Wiska won op het nip pertje de eerste set met li15 van (ADVERTENTIE) Met twee wielen goed uit! TWEEWIELER RAI Internationale show van: fietsen, brommers, scooters, motoren, onderdelen en toebehoren CARAVAN RAI70 Honderden kampeer- en vouwwagens en toebehoren uit Nederland en ver daarbuiten. open van 10-17 uur en van 19-22 uur zondagen 10-17 uur toegang f 3,50 AMSTERDAM speciaal Trein-Toegang-biljet met 3x reductie verkrijgbaar aan ca. 140 NS-stalions EINDHOVEN Het Zeeuwse hard rijden op de schaats heeft immer een stiefmoederlijk bestaan geleid. Toon de koning winter zich wat meegaand en voorzag hij het toch waterrijke eilandenrijk van natuurijs dan konden coach Jan Hirdes (Krabbendjjke) en zjjn pupillen in aetie komen. Het wis selvallige beleid dat de wintervorst in onze contreien nu eenmaal voert voor kwam meer dan eens dat de schoenen met de gladde ijzers konden worden aangetrokken. Het. was dan steeds maar wat behelpen op de Antwerpse ijshoekeybaan, hoe gewaardeerd de gastvrijheid daar door vooral de Zeeuwsvlamingen werd en wordt ge waardeerd. Wat hel werkelijke hardrijden betreft bevonden de Zeeuwen zich in dezelfde benarde - door de grote afstanden naar het lokkende en ook kostbare kunstijs van Deventer - en zelfs in een nog hopelozer positie dan hun Brabants- Limburgse collega's, Derhalve is ook voor het gewest Zeeland de 400-meter- kunstijsbaan in Eindhoven een uit komst. Hirdes: .Wij kunnen nu ook regelmatig, niet al te ver van huis, aan ijstradning doen. Echt hardrijden wat in Antwerpen nu eenmaal niet kan. We beschikken wel over talent. Wel licht dat dit er nu eens uit komt'. Gisteren waren twaalf Zeeuwen, coach Hirdes incluis, te gast bij hun gewes telijke broeders van Brabant en Lim burg. Op de winderige en qua accom modatie nog lang niet voltooide Eind- liovense kunstijsbaan eigenlijk nog slechts officieus opengesteld stre den de Brabanders gisteren om de ge westelijke titel. Daarbij gaven zij hun Zeeuwse collega's graag de kans tus sen de bedrjjven door om hun kampi oenschap te vechten. De Zeeuwse titelstrijd is in feite een eenzijdige aangelegenheid geworden. Zoals Hans van Beek bij de Braban ders met kop en schouders boven zijn rivalen uitstak de Sprang-Capelle- naar werd met winst op alle drie de afstanden kampioen zo deed Adri- aan van de Kreeke dat bij de Zeeu wen. die overigens met hun prestaties nog duidelijk "onder die van de Bra banders bleven. De struise hardrijder uit 's-Heer-Arendskerke stak zijn streekgenoten eveneens op alle af standen 500. 1500 en 5000 meter duidelijk de loef af en had in het al gemeen klassement een straatlengte EWC 3. In de tweede set was de weer stand van EWC heel wat minder, zo dat de set en de wedstrijd met 156 door Wiska werd gewonnen. In de eerste klas dames gaat EWC door met het behalen van overwinnin gen. Deze keer was EGVC het slacht offer. In de tweede klas dames won PZEM met 21 van Zuidwesters I en EWC 3 met dezelfde cijfers van Ovisa. Ma rathon 3 kon het tegen Ovisa niet tot winst brengen en moest de punten meegeven naar Wolphaartsdijk. UITSLAGEN: 2Egaspo 02. EWC 2Wiska 0 2. Dames le klas: EWC I—EGVC 2—0. Dames 2e klas: OvisaMarathon 3 2 1, PZEM—Zuidwesters 1 2—1. EWC 3Ovisa 21. Zaterdag aanstaande zal in de eerste klas het herenteam van EGVC geen moeite hebben om van de PZEM te winnen. Marathon 1 kan winnen van Zuidwesters 1, maar zal het toch niet te licht op moeten nemen, anders kan de uitslag wel eens verrassend zijn. Marathon 2 zal niet opgewassen zijn tegen Matador 2. In de tweede klas moet Wiska het opnemen tegen Mata dor 3. De winstpunten zullen wel naar Noord-Beveland meegenomen worden. In de eerste klas dames is het krachts verschil tussen de teams welke de 2e tot de laatste plaats bezetten, bijzonder gering, zodat de wedstrijden MVC Egaspo. Marathon 2Matador 1 en EgaspoEWC2 spannend kunnen worden. Er wordt gespeeld cm twee gewonnen sets. zodat gelijkspel niet meer mogelijk is. Daardoor kan de ge luksfactor voor het winnen de door slag geven. In de tweede klas dames zal Matador 2 kunnen winnen van Zuidwesters 2 en PZEM van EWC 3. Marathon 3 zal niet opgewassen zijn tegen Zuidwes ters 1. Het programma is als volgt: heren le klas: PZEM—EGVvC, Matador 2Marathon 2, Marathon 1Zuidwes ters 1. Heren 2e klas: Matador 3 Wiska. Dames le klas: MVCEgaspo. Mara thon 2Matador 1, EgaspoEWC 2. Dames 2e klas: Matador 2Zuidwes ters 2, EWC 3PZEM, Zuidwesters 1Marathon 3. ADVERTENTIE voorsprong Tweede werd Moelker uil Wemeldinge, 149.987 voor Van de Kreeke en 154.683 voor Moelker. UITSLAGEN: 500 meter: 1. Van de Kreeke 45.8; 2. J. de Put ter. Cadzand, 47.1; 3. H. de Putter, Cadzand. 48.4; 4. J. Moelker, We meldinge. 48.5: 5. J. Goeree, Kapelle, 49.4; 6. Joh. Goeree. Kruiningen, 49.6: 7. A. de Vos, Wemeldinge, 50.6; 8. J. Hirdes, Krabbendijke, 50.9; 9. C. de Rooster, Oostburg. 51.2; 10. M. de En gelsman. Axel. 51.8. 1500 meter: 1. Van de Kreeke, 2.30; 2. J. Moelker. 2.33.4; 3. J. Goeree. 2.36.2; 4. C. de Hulster, 2.38.2; 5. H. de Putter, 2.41.5; 6. J. de Putter, 2.45.1; 7. J. Faas, Oost burg, 2.47.1; 8. J. Hirdes, 2.49.2; 9. Joh. Goeree, 2.49.4; 10. J. de Engels man. 2.52.4. 5000 meter: 1. Van de Kreeke, 9.01.2; 2. Moelker, Zeeuws schaatskampioen Van de Kree ke in actie. 9.10 5; 3. Jac. Goeree, 9.34.1; 4. C. de Hulster. 9.47,4: 5. H. de Putter, 9.48.S; 6. J. de Putter. 10.13.1. Eindklassement 1. Van de Kreeke: 2. Moelker; 3. Jae. Goeree; 4. H. de Putter; 5. De Hulster; 6. J. de Putter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11