Waken tegen onbillijkheden in vergoeding doorstroming' LIJSTTREKKERS IN HONTENISSE VERDEELD OVER INDUSTRIEËN 4 VAN GOEDKOPE NAAR DUURDERE WONINGEN Insluipingen in Middelburg Mobiel ANWB- kanloor Baar Zierikzee Ossenisse of Saeftinge PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 RAAD MIDDELBURG AANVAARDT AMENDEMENT GILLISSEN MIDDELBURG Om de kans op onbillijkheden bij e'en gemeente lijke tegemoetkoming in de ver huiskosten van een goedkopere naar een duurdere woning, op grond van de .doorstromingsre geling' te voorkomen, heeft de Middelburgse raad maandagmid dag besloten om de mogelijkheid van deze bijdrage te koppelen aan de belastingaanslag, in feite dus de mate van welstand, van de be trokkene. De raad nam het besluit op grond van een amendement, dat was ingediend door de heer H. Gillissen (pvda). Dit amendement luidde: ,De tegemoetkoming wordt niet verleend, indien de maand- huur van de betrokken woning minder bedraagt dan negentig proeent van het geen jaarlijks aan loon en-of inkomsten belasting is verschuldigd'. Burgemeester en wethouders, die na een uitvoerige discussie over en weer met de raad, toonden zich tenslotte bereid om met deze beperking op te nemen on der voor waarde, dat over enige tijd zal worden bezien of hierdoor de regeling, niet tezeer zal worden .gefrustreerd'. De heer Gillissen, had eerder aan de hand van een voorbeeld getracht aan te tonen, dat de regeling, die is bedoeld om goedkopere woningen vrij te maken voor huurders met een lager inkomen, zonder deze beperking gemakkelijk tot onrechtvaardigheden aanleiding zou kun nen geven. Als voorbeeld nam hij een huurder met een jaarlijks inkomen var 25.000 gulden, die bereid is om eer woning met een maandelijks huur bedrag van 40 gulden te verruilen voor een woning met een huur van 120 gulden. .Volgens de normen, die de commissie huisvesting hanteert, zou iemand met een dergelijk inko men eigenlijk moeten .doorstromen' naar een woning met een huur van zo'n 450 gulden. Die woningen heb ben we niet, dus komt betrokkene in een voor hem nog tamelijk goedkope woning. Zou hij nu ook nog eens de gemeentelijke subsidie krijgen, dan zou dat naar mijn mening .dubbel op' zijn'aldus de heer Gillissen. De raad besloot ook, In afwijking het voorstel van b en w om het bedrag van de tegemoetkoming aan iedereen, die daarvoor in aanmerking bomt, on veranderd op duizend gulden vast te stellen. De regeling vermeldde aanvan kelijk de zinsnede ,ten hoogste' duizend gulden. B en w dienden het voorstel om de nieuwe .verordening doorstroming en krotopruiming' vast te stellen, onder meer op grond van het feit, zoals ge meld, dat de minister met betrekking tot deze aangelegenheid met een nieu we beschikking is gekomen. Burgemees ter drs P. Wolters, die zijn eerste '.werk vergadering' van de Middelburgse ge meenteraad leidde, nam hier in feite ook voor het eerst de verdediging van een voorstel van b en w op zich. Drs Wolters wees er de heer Gillissen en andere sprekers op, dat Middelburg in den lande bekend staat om zijn aktieve beleid inzake het bevorderen van de doorstroming. Dat achtte hij een feli citatie waard. De burgemeester stelde, dat vooral belang moet worden gehecht aan het aspect van het '.vrijmaken' van de goedkopere woningen, juist door de doorstroming zo makkelijk mogelijk te maken. Die mening werd volkomen onderschre ven door wethouder W. Baars, die stel de, dat het streven van het college er steeds op gericht is, om tot een zo bil lijk mogelijke verdeling van het wo ningbestand te komen. .Kwantitatief is de nood weliswaar niet meer zo groot, maar op het punt van de kwaliteit ligt er voor ons nog bepaald een taak'. Aldus de heer Baars, die voorts zei van de voorgestelde wijziging door de heer Gillissen bepaald geen .halszaak' te wil len maken, zeker niet als de raad be reid zou zijn om zich .soepel op te stel len' indien bij het hanteren van het amendement zou blijken, dat daaruit on gewenste consequenties zouden voort vloeien'. institutionele beleggers in dit doorstro- mingsbeleid zullen worden betrokken. ,Ik ben ei-van overtuigd, dat zij er oor naar zullen hebben. We moeten op dit punt echter nog tot de gewenste coör dinatie komen', aldus de heer Baars. Wethouder M. Hubregtse merkte nog op, dat het college zo enthousiast was over de mogelijkheden van deze nieuwe regeling, dat men over de financiële consequentie voor de gemeente, naast de rijksbijdrage van tachtig procent ""ordt voor dit jaar het benodigde be- ag uit eigen middelen, op 30.000 gul den geraamd, gemakkelijk was heenge stapt. Crèche De raad ging akkoord met het voor stel van b en w om aan de stichting maatschappelijk opbouwwerk een een malige aanmoedigingssubsidie te verle nen van 1573 gulden (geraamd exploitao- tietekort) voor het opzetten en in standhouden, door ,'t Trefpunt' van een crèche voor peuters van twee tot vier jaar. Naar aanleiding van een vraag van de heer ir J. Mol, rekende wet houder Hubregtse voor, dat de kosten van de crèche per kind per week thans op 13,75 gulden kunnen worden ge steld. .Subsidie is dus hier bepaald wel nodig, vooral ook omdat men zich op het standpunt heeft gesteld, dat de crèche voor iedereen beschikbaar moet kunnen zijn. Daarom ook heeft men de tarieven niet hoger willen stellen'. Al dus de wethouder, die een .gezinsre ductie' voor het tweede en derde kind de heer Mol had daarom gevraagd -minder gewenst achtte, omdat het exploitatietekort dan nog hoger zou uitvallen. Mevrouw M. van den Boogert-Selhorst (wd) had eerder nog gewezen op de mogelijkheid van subsidies van crm. ,Dan zal de crèche echter aan hogere eisen moeten voldoen dan nu het ge- al is', aldus mevrouw Van den Boo- (ert. Ie heer dr. E. Voorhoeve (bp) zei wei nig voor het voorstel tot subsidiever lening te voelen, ook al omdat hij het uit medisch oogpunt minder juist achtte dat deze jonge kinderen van hun moe der worden .afgenomen'. Toen hij, tot verbazing van zijn mede-raadsleden, on der meer ook nog betoogde, dat .han dige jongens' de vrouw de werkkracht in de fabriek hadden gebracht en er daarom ook crèches nodig waren, werd dit enige BP-lid in de Middelburgse raad, door burgemeester Wolters on derbroken met het dringend verzoek de .hoofdlijnen' zoveel mogelijk in de ga ten te blijven houden. Naar aanleiding van een vraag van drs. G. Kerkhof (ar), dat ,'t Trefpunt' in derdaad het verzoek heeft ingediend om in de eenmaal gerestaureerde molen in Zuid eveneens een crèche te mogen in richten. ,De moeilijkheid is echter, dat we door gebrek aan de nodige geld- De voordracht van L en w voor de be noeming van leden vervulling van vaca tures en uitbreiding, in het stichtings bestuur van ,De Middelburgse Schouw burg', werd door de raad met meerder heid van stemmen aanvaard. De heren ir. T. Bogerd en D. Hoegen, beiden periodiek aftredend werden her kozen terwijl tot nieuwe leden werden benoemd mevrouw A. Toledo-Bakema te Middelburg (Jeugd en Muziek), de heer J. Hertogs te Vlissingen (Maat schappij tot Nut van 't Algemeen) en de heer drs. M. Beinema te Middel burg (leraar aan de chr. Scholenge meenschap te Middelburg). Het stich tingsbestuur heeft met deze bestuurs- uitbreiding de wens .tot een zo breed mogelijk gebruik van de schouwburg willen accentueren. De heer Mol bepleitte naast een verte genwoordiger van de Stichting Algeme ne Kunstkring ook opname van de heer C. van Hoek (dilletantentoneelte Vrou wenpolder in het bestuur. De heer Van Hoek, die nummer twee stond in de va- kreeg van de heer M. Vinke betoogde dat de heer Van Koek een belangrijke middelen nog geen aanvang met deze restauratie hebben kunnen maken', al dus de heer Hubregtse. Schouwburg bijdrage in het bestuur, ook ter ver sterking van het .gebruikselement' zou kunnen leveren. Wethouder mr. J. van der Weel zei toe deze suggesties te zullen overbren gen en sprak de overtuiging uit, dat zeker de tweede aanbeveling ernstig door het schouwburgbestuur zou wor den overwogen. Met vijftien van de zeventien stemmen werd vervolgens de heer A. Boerwin kel, arts te Middelburg gekozen in de Raad voor het Bajaardenwerk. De an dere twee stemmen werden uitgebracht op de heer B. van Boeyen, eveneens arts te Middelburg. Wethouder J. van Bennekom, had eerder naar aanleiding van vragen van de heer H. de Ru (pvda) meegedeeld, dat de Raad voor het Bejaardenwerk op 9 maart zal worden geinstalleerd. Wel licht zal daarna reeds in de maartver gadering de raad een voorstel bereiken, ter instelling van de commissie uit de raad voor het bejaardenwerk, aldus de wethouder. MIDDELBURG De commissaris van politie te Middelburg' vestigt de aan dacht op enkele insluipingen die gedu rende de afgelopen dagen m hebben plaatsgevonden. In de woningen werd kennelijk naar geld gezocht. De inslui pingen vonden zowel 's nachts a.ls overdag )'s morgens) plaats. Men ver schafte zich toegang via openstaande raampjes en niet afgesloten achterdeu reen. Besloten afscheid van Zeeuws-Vlaamse gemeenteraden SINT-JANSTEEN De commissaris der koningin, mr J, van Aartsen, is gis teren in St.-Jansteen begonnen aan eer serie afscheidsbezoeken aan de Zeeuws- Vlaamse gemeenten die op 1 april aan staande verdwijnen. Behalve St.-Jan steen bezocht de commissaris gisteren ook Olinge, Hulst, Graauw en Honte- nisse. De afscheidsbijeenkomst met de gemeenteraden waren niet openbaar. Combinatie Bij het voorstel om over te gaan tot de stichting van een tweede openbare kleuterschool on een tweede openbare lagere school in plan Dauvvendaele, deel de wethouder Hubregtse naar aanleiding van vragen van de heer W. Don (pvda) mee, dat liet in de bedoeling ligt beide scholen eerlang aan het rijk over te dragen. De scholen zullen dan moeten dienen nieuwbouw wil overgaan. Opzet is om de, nu dus nog gemeentelijke, kleuter school en lagere school in een ,twee in een gebouw' onder te brengen. De wet houder wees erop dat zodoende onder meer een .switchen' van lokalen tussen de twee scholen mogelijk zal zijn. ,Zo kunnen we al vooruitlopen op de wen selijkheden van de komende wet op ba sisonderwijs', aldus de heer Hubregtse, die het in dit verband niet uitgeslo ten achtte, dat het basisonderwijs te zij ner tijd bij het vijfde jaar zal beginnen. Het ligt in het voornemen om voor de stichting van deze .combinatieachool' een bouwteam te vormen waarin ook de directeur van pedagogische akademie en de betrokken inspecties van het derwijs zitting zullen krijgen. In de rondvraag kwam de heer Don nog eens terug op de door hem al tij dens de laatste begrotingsvergadering aangegeven voordelen voor Middelburg, als het inwonertal van de stad door een nieuwe Waleherse herindeling de 50.000 zou passeren. Uit zijn nieuwe berekening bleek, dat de gemeente dan aan hogere uitkeringen, uit het gemeen tefonds en aau onderwijsvergoedingen, op een meer bedrag van 670.000 gul den zou kunnen rekenen. Dat is toch beslist een nadere bestudering waard,' aldus de heer Don. Burgemeester Wol ters was het daar volkomen mee eens' ZAAMSLAG Dat een trottoir niet gemaakt is voor zwaargeladen vracht auto's ondervond maandagmiddag vrachtwagenchauffeur W. van den B. .uit Kerkwerve. Toen hij in Zaamslag het trottoir opstuurde om uit te wij ken voor een geparkeerde auto, ging zijn met bazaltkeien geladen combina tie ogenblikkelijk .ondergronds'. Er kwam zwaar materieel aan te pas om vrachtauto en aanhanger weer op de weg te zetten. Er werd niemand ge wond. Aan trottoir, vrachtauto en een tuinhekje óntstond-schade. (FotoPZC). Met vreugde en dankbaar-1 held geven wij kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje SASKIA MARIA W. J. Kluyfhout M. S. Kluyfhout-Koppejan Sander Koudekerke, 23 febr. 1970, Tijd. adres: ziekenhuis .Bethesda', Vlissingen. GOES De ANWB zal met ingang van 2 maart met 10 grote mobiele kantoren een tournee maken door Nederland om verschillende plaatsen aan te doen waar geen ANWB-kantoor is gevestigd. In de provincie Zeeland zal het mobiel kantoor weer iedere week Zierikzee bezoeken. De mobiele kantoren worden mede geschakeld, omdat de naderende zon vakantie een uitgebreide voorbereiding en tijdige reservering vraagt. Bij. dit mobiel kantoor kan men voor alle fa cetten van de ANWB dienstverlening, a'ls hulpverlenimgsdocumenten, reisrou tes en verzekeringen terecht en beperkt voor reserveringen en boekingen. In Zierikzee staat het kantoor iedere maandagmorgen op het Kraanplein. Beleggers Een door de heer drs M. de Bruijne voorgestelde bepaling die zou inhouden, dat degenen die de tegemoetkoming hebben gekregen, in de volgende vijf jaar niet meer in aanmerking zouden komen bij weer een volgende .door stroming, achtte de heer Baars niet gewenst'. In deze periode kunnen de gezinsomstandigheden gemakkelijk aanzienlijk veranderen', zo betoogde de wethouder Eveneens naar aanleiding van een vraag van de heer De Bruijne, het zeker van belang te achten, dat naast de woningbouwcorporaties ook de PvdA-vrouwencontact houdt werkdag' over jeugdvorming GOES Het .vrouwencontaet in de Partij van de Arbeid in het gewest Zee land''houdt dinsdag S maart In de .Prins van Oranje' te Goes 'n .Jeugdvormings- werkdag'. Aan de hand van inleidingen van de heren J. den Hoedt (secretaris Zeeuwse jeugdraad) en A. van Moock (hoofd afdeling jeugdzaken bij de ge- meente Haarlem) wordt er gediscussi eerd over de Zeeuwse situatie van hei Jeugdvormingswerk en de mogelijkhe den hiervan. Als uitgangspunt werd het vormings werk voor de lagere-schooljeugd op Noord-Beveland en Schouwen-Dulveland gekozen. Volgens het vrouwencontaet van de PvdA is de?e groep .vrijwel ge heel verstoken van enige vorm van jeugdwerk'. De .jeugdvormingswerkdag' begint om tien uur. Examen Aan de Zeeuwse visserijschoo) te Vlis singen slaagde voor het le gedeelte stuurman zéevisvaart te 's-Gravenhage, de heer H. Bout te Colijnsplaat. VERKIEZINGEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN VII KLOOSTERZANDE Vijf van de zeven lijstaanvoerders voor de gemeenteraadsver kiezingen in de nieuwe ge meente Hontenisse (een sa menvoeging van de huidige gemeenten Hontenisse en Vogelwaarde) stemmen in met het plan Ossenisse, dat voor een gedeelte in deze nieuwe gemeente ligt. Ge vraagd naar het gewenste werkgelegenheidsbeleid van het nieuwe gemeentebestuur van Hontenisse bleek slechts één lijstaanvoerder, namelijk de heer P. J. Everaert uit Kloosterzande, overwegende bezwaren te hebben tegen dit plan, dat de industrialisatie van 3000 hectare omvat: ,We zijn voor een verdere ontwik keling van de gemeente, maar we aanvaarden geen bijverschijnselen zoals een bouwstop. En dat zou het ge volg moeten zijn van de tot standkoming van het plan Ossenisse. Wij zien het land van Saeftinge als een alter natief. Daarmee behoud je toch de werkgelegenheid in de eigen streek, waardoor de lange pendel niet meer nodig zou zijn'. De heer M. J. de Booij (lijst De Booij) uit Lamswaarde, die geen mogelijkheden zag voor een werk gelegenheidsbeleid: ,Het enige wat je kunt doen is de woningbouw bevorderen.' De heer E. Schelf hout (lijst Schelfhout) uit Hengstdijk zei geen bezwaar te hebben tegen het plan Ossenisse, maar wel tegen een daaruit voort vloeiende bouwstop voor de nieu we gemeente Hontenisse. Over het algemeen toonden de lijstaan voerders in Hontenisse zich felle tegenstanders van vuile indus trieën. De lieer J. J. Cornelissens (lijst Cornelissens) uit Terhole: .Vuile industrie is een landsbe lang. Als je die zon weren zouden andere bedrijven ook wegblijven.' De heer A. Roctus uit Klooster zande, die optrad als woord voerder van de lijst Anné: ,De gemeente moet proberen gezon de en werkgevende industrie aan te trekken. Ik vind het een ramp voor de bevolking als een wet houder (de heer "Everaert, red.) zich uitspreekt tegen de industrie. We zijn voorstanders van het plan Ossenisse, ook al zou dat of fers kosten.' De heer J. P. Menu (lijst Gemeente Belang) uit Kloosterzande wil het plan Osse nisse benutten voor de vestiging van schone industrieën en hij ziet daar ook mogelijkheden voor een belangrijke overslaghaven voor 't Belgische achterland. Niet gebonden Alle lijstaanvoerders in Hontenisse willen aan de hand van de aan vragen komen tot een zo evenre dig mogelijke woningverdeling over de verschillende kernen. De heer Menu legde er de nadruk op, dat hij de uitvoering van uitbrei dingsplannen zeer soepel gere geld wil zien: ,Het is de grootste kolder om je daaraan te binden. Als iemand een plekje naar z'n zin heeft moet hij daar ook kun nen bouwen.' De heer W. D. Lam bert (lijst Lambert) uit Stoppel dijk wil door middel van bouw- stromen de mogelijkheid openen om onder de curveprijs te blijven en toch aantrekkelijk te bouwen. De heer Everaert wil in de uit breidingsplannen ruimte reserve ren voor speelgelegenheden en groenstroken: ,Blj het laatste plan in Kloosterzande hebben we dat al gedaan.' De heer Schelf hout voorstander van levens krachtige dorpen wil geen wo- ningbeleid op een wat langere termijn. Burgemeester en wetnou- ders zouden volgens hem daartoe zo spoedig mogelijk met een wo- ningbouWnota moeten komen. De heer Roctus van Lijst Anné wil zo snel mogelijk een eind ge maakt zien aan ,het recht van op stal in Hontenisse, dat tot in het oneindige kan worden verhoogd': .Praktisch geheel Kloosterzande is nu kroondomein en daar moe ten we vanaf.' Eén school De heren Everaert, Menu, Cor- tus en Lambert toonden zich voor standers van de opheffing van de nparte jongens- en meisjesscholen. De heer Everaert: ,Wc moeten streven naar één school per dorp.' De heer Menu vestigde de aan dacht op de mogelijkheid om iu Kloosterzande tot één scholen complex te komen: ,Met gezamen lijke lokalen voor handenarbeid en gymnastiek. Dat zou dan moe ten komen in de buurt van hel sportterrein, dat zou moeten wor den uitgebreid met een kantine en tennisvelden.' De heer De Booij zei over het on derwijs, dat hij in de nieuwe ge meenteraad wil ijveren voor het behoud van de school te Lams waarde. De heer Schelfbout wil de uitkeringen voor het lager on derwijs op landelijk niveau bren gen. Verder vroeg hij aandacht voor onderwijsvernieuwingen. waarvoor bijvoorbeeld goed ge outilleerde handenarbeidlokalen nodig zijn. De heer Menu noemde als één van de eisen van deze tijd centrale verwarming, ook in woningwetwoningen: ,Dan kun je altijd het hele huis gebruiken. Dat vind ik met name voor de jeugd belangrijk. Die heeft dan ook mo gelijkheden om zich thuis te ont plooien.' Overigens wil de heer Menu de jeugdraad een zo groot mogelijke subsidie geven, omdat hij er wel van overtuigd is, dat de jeugd goede ontmoetingsmoge lijkheden behoeft. De heer Eve raert wil de jeugd middels de jeugdraad wel begeleiden, maar niet bevoogden: ,Als het mogelijk is moeten we voor jeugdzaken in deze gemeente een speciale man aanstellen.' De heer Schelfhout is overtuigd van het nut van een jeugdsoos, maar hij denkt, dat dat niet voor elk dorp valt te realise ren: ,Op dat punt zullen we enigszins moeten concentreren.' De heer Cornelissens wil veel geld uittrekken voor goede opvangmo gelijkheden voor de jeugd. Als er vanuit de burgerij zelf geen ini tiatieven komen, moet de gemeen te volgens hem de zaak aanpak ken. Wat dat betreft is de heer Roctus het helemaal met de heer Cornelissens eens. De heer Lam bert wil niet alleen in elk dorp een school maar ook een ge meenschapshuis: ,Maar de jeugd kan in zo'n gemeenschapshuis niet doen wat ze wil, daarom moeten ze een eigen .home' krijgen, dat ze zelf kunnen inrichten.' Dienstencentra De heer Everaert staat volledig achter een reorganisatie van het maatschappelijk werli in de nieu we gemeente: ,Dan kan er eens wezenlijk inhoud aan worden ge geven.' De heer Menu wilde, in dit verband wel kwijt, dat hij de bouw van dienstencentra voor bejaarden een eerste vereiste acht: ,We moeten bejaardenwoningen niet zo maar klakkeloos neerplan- ten. Die moeten zoveel mogelijk in de nabijheid van een bejaar dentehuis staan. In de eerste plaats kunnen de mensen dan al vast wennen aan de sfeer en in de tweede plaats is dat gemakkelijk om voor hulp op terug te vallen.' De heer Schelfhout acht de uit gave van een informatieblad als ,Rond de Vogel' een eerste voor waarde om de bevolking te infor meren ten einde tot de door hem gewenste inspraak te kunnen ko men. Howel tot nu t:oe de belang stelling voor hearings tegenviel wil de heer Schelfhout dit toch voortzetten. De heer Cornelissens vindt, dat de mensen uit zichzelf moeten komen. Het gemeentebe stuur kan beter geen ongevraag de inlichtingen verschaffen, .om dat het dan toch propaganda voor jezelf wordt.' De heer Lambert is wel voor meer inspraak, maar vol gens hem komt men vaak niet ver der dan kreten: .Misschien kan dat verbeteren als we een goed in- lichtingenblad uitgeven, zodat de mensen van tevoren kunnen ver nemen hoe de zaken in elkaar zit ten. Dan kunnen ze tenminste echt meepraten.' De heer Eve raert: ,Je moet de bevolking de kans geven eerst haar mening kenbaar te maken voordat je be paalde voorstellen in de raad be handelt. Verder vind ik het nood zakelijk, dat het gemeentebestuur in elke kern één of twee keer per jaar een hearing houdt. De kort sluiting tussen bestuurders en be stuurden moet hoe dan ook wor den weggenomen.' De heer Menu vertelde, dat de kandidaten van zijn lijst ook na de verkiezingen bezig blijven met gemeentelijke zaken: ,Dan komt er van alles aan het licht. We zullen dan steeds bij een bepaald probleem met een goed gedocumenteerd rapport trachten te komen'. De mensen willen het zelf', aldus de heer De Booij over inspraak. Er moet meer openheid komen en dat moet niet alleen van b en w afhangen.' Burgemeester De meningen over de inspraak, die de nieuwe gemeenteraad moet hebben bij de benoeming van een burgemeester lopen uiteen. De heer Schelfhout vindt het vol doende, dat de raadsleden in een hearing de door hen gewenste kwaliteiten noemen. De heer Lam bert is het hier mee eens: ,De moeilijkheid is, dat de mensen moeilijk over de kwaliteiten van een bepaalde man kunnen oorde len.' De heer Roctus zou het liefst een gekozen burgemeester zien: ,Die inspraak van de raad moet zo ver gaan als de wet toestaat. Het is dwaasheid, dat nu de benoeming feitelijk in handen is van één man.' De heer Everaert noemt de huidige procedure, waarbij de raadsleden zich moeten beperken tot het noemen van kwaliteiten, ronduit waardeloos. Hij gelooft niet, dat hierin op korte termijn verandering komt. De heer De Booij vindt, dat de raadsleden moeten gewoon eisen dat er een in de buurt een paar goede kan didaten, namelijk De Nijs van Graauw en Reuser van Sint-Jan steen.' Ook de heer Cornelissens acht inspraak van de raad zonder namen te mogen noemen zinloos. De heer Menu: ,We moeten gis raadsleden de capaciteiten van de nieuwe burgemeester noemen. We moeten gewoon eisen dat er aan man wordt benoemd met de door ons gewenste capaciteiten, anders hoeft het voor mij niet.' Optimistisch De lijstaanvoerders in Hontenisse zijn wel zéér optimistisch ten aan zien van de uitslag van de ver kiezingen. Hun laagste prognoses bij elkaar opgeteld zouden een gemeenteraad met 18 zetels nood' zakelijk maken. En dat terwijl er slechts 13 zetels te verdelen zijn. De prognoses luiden:. Gemeente Belang: ,Ik hoop op 3 zetels'; Cor nelissens: ,Daar praat ik niet over'; Schelfhout: ,Als we er geen 2 hebben valt het enorm tegen'; Anné: ,We rekenen op 3 zetels'; De Booij: ,11c reken op 1 zetel, met een kans op 2'; Lambert: ,We rekenen op 4 a 5 zetels'; Everaert: ,Ik denk dat we 5 ze tels halen'. Heden overleed zeer plotseling, onze lieve man, vader en opa JOOS JOOSSE in de ouderdom van 73 jaar. Arnemuiden: J. Joosse- van de Gruiter Nw- en St Joosland: J. B. Joosse P. J. Joosse- van Zweden Arnemuiden: L. Joosse H. J. Joosse- van Zweden Nw- en St Joosland: T. C. van Zweden- Joosse M. J. van Zweden En kleinkinderen Arnemuiden, 23 februari 1970 Noordwal 7 De begrafenis zal DV plaatshebben op donderdag 26 febru ari 1970, om 12 uur, op de algemene be graafplaats te Arne muiden. Zeer plotseling ging van ons heen, onze beste vriend J. JOOSSE De familie G. de Nooijer. Arnemuiden, 23 februari 1970 Schuttershof 28 Op 20 februari 1970 ging, gesterkt door de sacramenten der zie ken, van ons heen, mijn onvergetelijke man, onze goede va der en opa ADR1ANUS LEONARDUS MEYER op de leeftijd van bij na 81 jaar. Middelburg: E. Meyer- Hersbach F. M. Meyer N. L. Meyer-Grim Rotterdam: C. Meyer J. M. E. Meyer- Houtepen Middelburg: J. J. Meyer P. T. Meyer- de Smit 's-Gravenhage: A. Meyer Rijswijk: M. E. de Beer- Meyer A. P. J. de Beer En kleinkinderen De begrafenis heeft inmiddels overeen komstig de wens van de overledene, in stil te plaatsgehad. Plotseling is van ons heengegaan, onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder ELISABETH KOOGER geboren Van den Berg» op de leeftijd van 65 jaar. Vlissingen: M. J. Kooger Genève: J. Kooger G. Kooger-Bos en kinderen Eindhoven: A. van der Welle E. van der Welle-Kooger en kinderen La Mothe: M. W. Rijlceboer Vlissingen: K. Kooger M. Kooger-van Gelder en kinderen Vlissingen, 22 februari 1970 Bonedijkestraat 289 De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 25 februari op de algemene begraaf plaats. Vertrek Bonedijkestraat 289, des namiddags 3.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Na een rijk gezegend leven, nam God uit ons midden weg, in Zijn hemelse heerlijkheid, na een kortstondige ziekte, onze lieve vader, groot- en overgrootvader JAN BOSSELAAR weduwnaar van Pieternella Louwerse, oud-burgemeester van de gemeente Aagtekerke, ridder In de Orde van Oranje-Nassan, op de leeftijd van 81 jaar. 2 Cor. 12 9 Ellewoutsdijk: L. Bosselaar J. M. Bosselaar-Meulenberg Middelburg: P. de Visser-Bosselaar L. de Visser Ouaelande: C. P. Bosselaar J. Bosselaar-de Visser Aagtekerke: A. Bosselaar C. Bosselaar-de Buck Klein- en achtei'klein- kinderen Aagtekerke, 23 februari 1970 Roosjesweg 6 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 26 februari 1970, om 13.00 uur, vanuit ,Ami- citia'. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in ..Amicitia', Schoolstraat, voor familie en be langstellenden, die aanvangt om 12.30 uur. Ge legenheid tot condoleren, dinsdag 24 februari van 16.30-19.00 uur, Roosjesweg 6 en na af loop van de begrafenis in .Amicitia'. Geen bloemen. Heden overleed tot onze droefheid, in de hoop des eeuwi&en levens, onze geliefde broeder, zwager en oom, de heer JAN BOSSELAAR weduwnaar van Pieternella Louwerse, oud-burgemeester der gemeente Aagtekerke, in de ouderdom van 81 jaar en 10 maanden. Familie A. Bosselaar Familie Louwerse Aagtekerke, 23 februari 1970. Heden overleed onze oud-voorzitter, de heer J. BOSSELAAR ridder in de orde van Oranje-Nassan. Van 10 nov. 1930 tot 28 jan. 1970 was hij onze voorzitter. Dankbaar gedenken wij zjjn vele arbeid, Namens de AR-kiesvereniging, J. Geschiere, secr. PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze zorgzame en innig geliefde moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMINA BRAS sinds 1955 weduwe van Jan Walhout, in de ouderdom van 86 jaar. Eindhoven: wed. A. Walhout- Bosch Borssele: C. van Liere- Walhout A. van Liere Borssele: J. Walhout S. Walhout- Slabbekoorn Arnhem; T. Walhout N. Walhout-de Vroe Kleinkinderen en achterkleinkind Borssele, 23 febr. '70 Oostsingel 9. De begrafenis za plaatsvinden DV op woensdag 25 februa ri 1970, des namid dags om 2 uur vanuit de vergaderzaal van de geref. gem, te Borssele.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4