bloemen op bezoek OPENING AUTOBEDRIJF CLARA' AUTOBEDRIJF CLARA' Hervormd verenigingsgebouw Zierikzee weer in gebruik Zeeuwse bond zet vrij concours voort' 65. DONDERDAG 26 FEBRUARI GEWELDIGE MAZDA AUTOSHOW Clara's pad 22 - Heinkenszand Telefoon 81108 -1745 Bezoek op donderdag 26 vrijdag 27 en zaterdag 28 februari onze MAZDA AUTOSHOW mmms l Derde Nacht van Zaamslag' succes FEL DEBATJE OVER DE BRASSBANDS VROOM OREESSH9AMN neem vaker een,|«£lje mee ioo.- 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 Aansluitend aan deze opening houden wij een Show geopend donderdag 19 - 22 uur, vrijdag en zaterdag 10-22 uur» Wij tonen u de MAZDA 1200 - 1 500 - 1800 in 2-deurs, 4-deurs, stationcar en coupé. Bij bezoek aan onze show ontvangt u een leuke surpriseo GEWEST ZEELAND VAN VOO VERGADERT MIDDELBURG De gewestelijke ver gadering van de VOO wordt op 7 maart in Middelburg gehouden im het gebouw van de Pedagogische Academie des mor- §ens om 10 uur. Aftredend en herkies- aar zijn de bestuursleden J. M. Goe- mans, Zoimemaire (district Schouwen- Duiveland); F. J. Edens, Goes (distirct Tholen en St-Philipsland)M. A. Hage Middelburg en J. J. de Reij Middelburg (beiden district Walcheren). Uit het jaarverslag van de secretaris blijkt dat het ledental stationair gebleven is. Het gewest heeft een brochure -uitgegeven ,De mammoet en het Openbaar Ondei-- wijs in Zeeland'. Deze was bedoeld als voorlichting aan de ouders van de leer lingen uit de hoogste klassen van de scholen voor basisonderwijs in de pro vincie. Enige afgevaardigden moeten worden aangewezen voor de algemene vergadering, die op 30 mei aanstaande in Utrecht zal worden gehouden. Verder vindt de verkiezing plaats van een van een lid van het orgaan voor over leg en komen enige voorstellen op tafel ter reorganisatie van het gewest. ZAAMSLAG Ondanks barre weers omstandigheden. is de derde .Nacht van Zaamslag', georganiseerd door de Zevac een succes geworden. Maar liefst 54 deelnemers verdeeld over twee klassen melden zich aan de start, aan een parkoers door Oost-Zeeuwseh Vlaanderen. De uitslagen waren: A-klas: 1 A. Simonse - Kastelijn, Bier vliet, 174 strafpunten; 2 H. J. Houg - H. Elenbaas, Terneuzen, 182; 3 A. J Faas - P. Wisse, Terneuzen, 194; 4 J. Meertens - W. Leenhouts, Terneuzen 200; 5 C. Verploeg - v. d Linde, Aar denburg, 226; 6 W. J. de Bruijn - De klerk, Terneuzen 231; 7 J. Verstraate - Van Hijfte, Schoondijke, 237; 8 P. Bui- ze - Van Esbroek - Terneuzen 243; 9 J. W. de Fcytcr - Koekoek, Axel, 249; 10 J. de Putyet - P. Kolijn, Terneuzen. 251. Er waren in de A-klas 21 deelnemers. B-klas: 1 E. Wijnen - Van Drongelen, Terneuzen 176; 2 Gerrits - Kroes, Sluis kil, 189; 3 mej. De Putter - Reyerse, Terneuzen, 203; 4 J. van Drongelen - P. Simons, Axel; 215; 5 W. Haers - Ploe- gaert, Philippine, 226; 6 Poppe - Ste vens, St-Jansteen, 233; 7 Van Mieghem - Nooteboom, Terneuzen 244; 8 J. Dees - mevr. Dees, Terneuzen 244; 9 E. van Waes - G. van Waes-Westdorpe 248; 10 F. Stevens - E. Stevens, St-.Tansteen 252. Er waren in de B-klas 33 deelnemers. Ds N. J. Flink neemt afscheid van Burgh BURGH Ds N. J. Flink zal zondag middag 1 maart om half drie afscheid nemen van de hervormde gemeente van Buirgh en zondagmiddag 8 maart zal hij om drie uur in de Immanuëlkerk, na vooraf 's morgens om tien uur in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door de consuTenitj ds C. B. Roos uit Gouda, intrede doen als predikant van de Ifnmanuëlkerkgemeente te Waddinx- veen. Dat os een buitengewone wijk- gemeente in wording binnen de her vormde gemeente van Waddirixveen, waar hij is beroepen in de vacature van dr A. van Haarlem, die thans predikant in Groningen is Nicolaas Johannes Flink werd 6 maart 1939 te Hilversum geboren, Hij studeerde aan de rijksuni versiteit te Utrecht, waar h.ij december 1962 zijnkandidaatsexamen theologie en september 1964 zijn kerkelijk examen aflegde. Ds Flink liep van oktober 1964 tot februari' 1965 stage te Beverwijk. Op 7 november 1965 werd hij hij door ds A. J. Flink, predikant van de her vormde gemeente van 's-Gravenhage, be vestigd als predikant van Burgh Ds Flink was voorzitter van de classi cal commissie voor het jeugdwerk in de classis Zierikzeee, Verder was hij Ïraeses van het breed moderamen van e classicale vergadering van Zierik- zee; scriba van het convent van predi kanten op Schouwen-Duiveland en voor zitter van de classicale commissie voor het vormingswerk dn de classis Zlerik- zee, alsmede secretaris van het inter kerkelijk strandpastoraat, kerk en re- Jubilea bij ,De Schelde' VL1SSINGEN De NV Kon. Mij. ,De Schelde' te Vlissingen heeft in maart, weer een zevental jubilarissen. Vijftig jaar in diienst is op 6 maart de heer J. H. Naaktgeboren (afbouw voorstu wing). Veertig jaar in dienst zijn de he ron B. de Nooijer (afbouw uitrusting) op 10 maart, P. de Keijzer (machinale bewerking) op 15 maant en G. A. Eek- hardt (machinale bewerking) op 31 maart. Vijfentwintig jaar in dienst zijn de heren A. van Poelje (afbouw uit rusting) op 3 maart, K. A. Peene (zware plaatwerkerij) op .6 maart en W. Jongepier (timmerfabriek), oveneens op 6 maart. Jaarvergadering GOES De vereniging van vrijzinnige hervormden te Goes houdt haar jaar lijkse ledenvergadering op 11 maart a.s. Op deze avond, waarop tevens de ge- meenteavond zal worden gehouden, zal ds C. J. van Royon uit Groet spreken over vrijzinnig Aggiomamento. Deze avond wordt gehouden in het gebouw Turf kade. creatie. Sinds zijn aankomst te Burgh heeft ds Flink godsdienstonderwijs ge doceerd op de openbare lagere school gedaan, ongeveer drie jaar geleden hielp ds Flink te Burgh mep aan de op richting vau een open jeugdsociëteil> NA INGRIJPENDE VERBOUWINC ZESTIG VERENIGINGEN VINDEN ER PLAATS IN ZIERIKZEE Na een ingrijpende ver bouwing van enige jaren is zaterdag zo als in het kort gemeld, het Nederlands hervormd verenigingsgebouw in Zierik zee officieel heropend. Dit feit werd luister bijgezet door een optreden van de drumband en majorettes van ,Rust Roest.' Uiteraard toonde de voorzitter van het bestuur, de heer T. C. Hekman, zich bijzonder verheugd met wat tot stand was gekomen: ,Wij zijn nu ongeveer drie jaar aan het verbouwen geweest. Vorig jaar begonnen we met het groot ste karwei, een opknapbeurt van to neel zaal en ingang. Met het gehele project is een bedrag van ongeveer een ton gemoeid. Maar de resultaten zijn er ook naar', aldus de heer Hekman. .Zie rikzee heeft een gemeenschapshuis ge kregen waar u een prettig onderkomen zult vinden en dat niet meer weg te denken is uit het plaatselijke levenspa troon. Het toenemende gebruik bewijst dat wel.' De heer Hekman wees in dit ver band op de veranderede functie van het gebouw: .Vroeger stond net ten dienste van de hervormde gemeente, momenteel maakt het verenigingsle ven in al zijn schakeringen er ge bruik vaai.' actieve leden van de hervormde gemeen te, die in 1933, midden in de crisistijd het initiatief namen om 't veranigingsi- gebouw neer te zetten. .Hieruit blijkt dat de hevormde kerk reeds in die da gen een taak zag in het maatschappe lijk leven.' De burgemeester sprak de wens uit dat de hervomde gemeente ook in de toekomst ten nutte van de Zierik- zeese gemeenschap kan blijven werken. Hij noemde het initiatief dat de stich ters namen .volledig geslaagd, vooral als men ziet dat jaarlijks ongeveer zes tig verenigingen er regelmatig gebruik van maken.' ons werk door middel van het woord, wij zijn vooral blij met dit gebouw om dat hierdoor in Zierikzee ruimte wordt geschapen om cultuur te bedrijven. Op deze wijze wordt de kerk dienstbaar gemaakt aan de wereld.' De heer C. J. Broekhoven sprak als vertegenwoordi ger van de stichting Zuidwest-Neder land, vroeger beter bekend als het ram penfonds. Namens de aannemers sprak nog de heer C. A. Bastnaanse en 'na mens de voormalige buurman, de Nuts- bibliotheek, de heer G. H. Breedvelt. De beheerders, het echtpaar Krijger, bood een kleed voor de bestuurstafel aan. De heer Hekman,vertelde,nog dat het bestuur al lamg met verboüwings- plannen heeft rondgelopen. Het gebouw werd in de crisistijd zonderenige luxe neergezet. De oorlog en de ramp ver- Cultuur Namens de hervormde gemeente bracht ds J. van der Schee gelukwensen over. Hij wees er op dat de hei-vormde ge meente in alle opzichten belanghebbend was in het gebouw, ,niet alleen omdat wij financiële steun verleenden, en ge- bruïkster is, maar vooral vanwege de taak die de kerk in de wereld heeft. Wij; willen niet alleen gestalte geven aan GEEN SAMENVOEGING VAN ZLM-AFDELINGEN De sedert enige tijd naar voren geko men gedachte om ook in ZLM-verband aan schaalvergroting te gaan denken door afdelingen sarnen te voegen, zijn de plannen tot samenvoeging van de afdelingen Oostburg, Water)andkerkje, Sint-Kruis en Aardenburg teniet gedaan. In deze buitengewone ledenvergadering van de afdeling Oostburg van de ZLM, die ook werd bijgewoond door de heren I. Nortier, J. Lako en F. van Hal, res pectievelijk voorzitters van de. afdelin- fen Waterlandkerje, Aardenburg en int-Kruis, zaterdagavond in hotel ,Du Commerce' te Oostburg gehouden, staak ten de stemmen over de fusering en statuair hield dit een niet doorgaan in. De Kringvoorzitter van de ZLM de heer I. de Bruijne uit Cadzand, die deze vergadering ook bijwoonde, toonde zich geen voorstander van de samenvoeging van afdelingen. Direct aansluitend ver gaderde de afdeling Oostburg verder om onder meer een bestuursverkiezing te houden. In de enkele weken geleden gehouden dorpsvergadering had voorzit ter A. A. de Zwart namelijk zijn be stuursfunctie vacant gesteld. Ornclat er toen over een mogelijke fusie werd ge sproken bleef hij aan, totdat hierover een beslissing zou zijn gevallen. Dit was nu gebeurd en voorzitter De Zwart trad alsnog af. Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer C. de Nood. Het be stuur zal later de onderlinge bestuurs functies nog verdelen. Vice-voorzitter, de heer I. J. Risseeuw, sprak woorden van dank tot de heer A. A. de Zwart die zeven jaar afdelingsvoorzitter is ge weest. De heer Risseeuw memoreerde oorzaakten grote schade. Het huidige bestuur, dat in 1955 zijn intrede deed, vond naast een geruïneerd gebouw, vele onbetaalde rekeningen en een lege kas. Veel huurders liepen weg omdat de accommodatie niet voldeed. De heer P. A. Boot maakte rond I960 een eerste ontwerp voor verbouwing. Dit werd door architect L. H. A. de Jonge en ir C. Dresens, adviseur bij "het Nederlands centrum voor amateurtoneel uitgewerkt. Hoewel uit die samenwer king een prachtig gemeenschapshuis is ontstaan, heeft het bestuur toch nog wensen. Zo wil men de bergruimte in een foyer veranderen. Het gemeente lijk badhuis, dat als zodanig geen dienst meer doet, en waarin de gemeente een openbaar urinoir wil herbergen, wil het bestuur liever als rouwkamer inrichten. het vele kundige werk dat de heer De Zwart met volledige inzet gedur voorzitter.sloopbaan in het belang de afdeling en de leden heeft gedaan. Als blijk van waardering kreeg de heer De Zwart een boekebon overhandigd. i de Prins ne vergadering van zjjn bond van Oranje te Goes. De heer Uitterhoeve wees nog eens op het standpunt, dat de bond in 1983 bij zijn aansluiting bij de KNF had ingenomen, namelijk handhaven van ei gen activiteiten. ,En dit standpunt zul len wij blijven verdedigen', aldus dc bondsvoorzitter. Overigens zal het zaalconcours 1970 nog doorgang mogen vinden met mogelijk heid met een nummer van eigen keuze daaraan deel te nemen. Hij kwam tot zijn uitspraken na vragen van afge vaardigden van de muziekvereniginger ,Onda' Middelburg en .Vlijt en Vol harding' Souburg. De laatstgenoemde afgevaardigde, de heer J. Rijnhart, sprak zelfs even van .discriminatie' door de KNF. Hij be klaagde zich er over dat deze federatie de tamboers- en hoornblazerskorpsen benadeelt door geen verplicht werk voor hoornblazers voor te schrijven. ,Als dus de vrije concoursen met vrije nummers geen doorgang mogen vinden, dan kun nen wij met ons drumbandconeours ook wei inpakken', vond de heer Rijnhart. Het debat over concoursen hoofd moot van een goed bezochte en geani meerde vergadering begon, nadat voorzitter Uitterhoeve had gevraagd, welke vereniging het najaarsconcours 1.970 wilde organiseren. In eerste instan tie meldde zich niemand. Na enig aan dringen van de voorzitter stelde <fe heer J. Lijnse (Onda, Middelburg), dat zijn vereniging niet tegen de org dit concours op zag, maar wel tege de finanoiële g—- VOORZITTER UITTERHOEVE: GOES De bond van harmonie- en fanfareverenigingen in Zeeland is vastbesloten zijn vrije zaalcon coursen thans ïn gevaar ge bracht door een verbodsbepaling van de SONMO, de stichting over koepeling Nederlandse muziekor ganisaties voort te zetten. ,Maar het zal wel een moeilijke zaak worden', zei voorzitter Jac. Uitterhoeve. Als de bond het niet eens kan worden met'de SONMO, en de daarin opgenomen Konink lijke Nederlandse Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschap pen, waarbij de bond is aangeslo ten, zal het bondsbestuur daaruit de consequenties trekken; echter niet dan nadat met de algemene vergadering: overleg is gepleegd. Dit zei de voorzitter van de Zeeuwse bond zaterdagmorgen tijdens de algeme- "ergaderin™ Oranje te ,Het zou een betreurenswaadige zaak zijn als de concoursorganisa tie zou stranden als dit het finan cieel ten gronde gaan van de orga niserende vereniging tot gevolg zou hebben', merkte voorzitter Uitterhoe ve op. Vanuit de zaal wilde men weten wie nu eigenlijk de tekorten van de con coursen zal dragen. De heer Uitterhoeve wees nog eens in dit verband op de brieven, die zijn bondsbestuur aan ge meentebesturen maar ook aan gedepu teerde staten heeft geschreven over de financiële toestand van de Zeeuwse ama- teur-blaasmuziek. ,Wij zijn altijd onderbedeeld geweest als men ons met de sport vergelijkt, ofschoon wij in de gemeenschap de meest representatieve verenigingen zijn!' aldus de bondsvoorzitter. Hdj zei bij de provinciale en gemeen telijke overheden te zullen blijven aan dringen op financiële steun, die in over eenstemming is met de positie, die de amateurmuziek in de Zeeuws-Vlaamse samenleving inneemt. .Gelukkig hebben wwj van een aantal gemeenten goede re acties ontvangen', deelde Ihij mee. ,Onda' zal nu de diverse kanten van een eventueel te organiseren bonds-na- jaarsconcours met het bondsbestuur ver der bekijken. De bond zal zelfs de zomer- en na jaarsconcoursen van 1971 organiseren, aangezien daarvoor geen aanmeldingen van verenigingen binnenkwam. .Vlijt en Volharding', Souburg zal in verband met haar 50-jarig jubileum de marswedstrijd 1971 organiseren. OKK- Westkapelle bood spontaan aan haar .beurt' hiervoor een jaar op te schui ven. De vergadering keurde het jaarverslag van de secretaris en de jaarrekening van de penningmeester goed. Bij enkele kandidaatstelling werden de heren A. Welleman vice-voorzitter en A. L. van Wallenburg, penningmeester, herko- Tijdens de rondvraag ontstond een de batje over de positie van de Zeeuwse brassbands. De heer Van Wallenburg uitte tijdens de discussie over brassbands en de wen selijkheid van brassband-concoursen zijn twijfel aan het betaan van zulke or kesten in Zeeland. De afgevaardigden van Onda, Middelburg tekenden tegen deze opvatting protest aan. Het bondsbestuur stelde overigens een daad, lie de uitlatingen van de heer Van Wallenburg op losse schroeven zet te. Bij monde van de bondsvoorzitter werd een verzoek van de afgevaardigden van ,Onda' ingewilligd: de brassbands zullen in het vervolg op concoursen in Zeeland in een eigen rubriek mogen uit komen. De heer A." Blok van Excelsior - Kloe- tinge wees tijdens de rondvraag op de financiële consequenties, die het niet deelnemen aan officiële concoursen voor de verenigingen kan hebben. ,Geef de bond een andere naam: bond van mu ziekgezelschappen', stelde de heer J. Puijmhart nog voor. ,Da/n kunnen ook de uw prijsbewuste warenhuis MIDDELBURG - VLISSINGEN Sympathieke geste. Waarbij je niet met iege handen staat. Maar bij voorbaat a! bedankt voor gulle gastvrijheid. Daarom. En natuurlijk ook omdat je waar je maar kijkt nu volop knalgele narcissen ziet. Zolang de voorraad strekt: gemakkelijk te onderhouden kunststof keukenmeubelen. Op maat gemaakt en geprijsd voor de keuken, de bijkeuken, weekend huisjes en caravans. Ideaal voor kamerbewoners en kleinbehuisden. Afwaskast met roestvrij chroomnikkelen blad. Verzonken bak links of rechts. 2 Deuren en legplank. 1Ö0cm Breed. 86 cm hoog en 50 cm diep. Hangende kast met 2 deuren en legplank. 80 cm Breed, 55 cm hoog en 34crn diep. Neemt weinig ruimte weg. Strak parelwit. Onderkast met krasvrij werkblad. 2 Deuren en laden, legplank. 80 cm Breed. 85 cm hoog en 50 cm diep. Strak parelwit. Staande kast met 3 smalle en 1 brede legplank. Dus ruimte voor bezems en boenders. Deur links- of rechtsdraaiend, met slot. 45 cm Breed. 180 cm hoog en 47 cm diep. Strak parelwit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 10