JAN BLOM GAF ZICH OP 59E JAARDAG IN AAGTEKERKE STERK CADEAU: SNELDAMTITEL Schelfhout: merkwaardige biljartkampioen in Hoek GEEN ENKELE BEDREIGING voor Raymond Ceulemans Weel favorieten niet in de hoogste groep II EERSTE KAMPIOEN IN ZEELAND MET EEN DAMDUBBEL BESLISSEND UITSLAGEN iNDOOR- REC0RDS IN AMERIKA Atletiekrecords in Eindhoven VEI D? 00F SPANJE-ITALIË BAUMGARTE VERRASSING VAN GERWEN WINNAAR VAN AAC-STRAND- 100P PIETER VAN V0LLENH0VE: HET LIEP UIT DE HAND MAANDAG 23 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT (Van onze sportredactie) AAGTEKERKE Het kon zaterdag in het knusse zaaltje van Aagtekerkes verenigingsgebouw Amicitia niet mooier voor Jan Blom idt 's-Gravenpolder. Op de dag, dat hij 59 jaar werd veroverde hij daar de Zeeuwse sneldamtitel. En omdat Blom enkele weken geleden in Middelburg ook de gewone Zeeuwse damtitel won betekende deze nieuwe zege tevens, dat in de 9-jarige periode, waarin er zowel normaal- als snelgedamd wordt in Zeeland, voor liet eerst een speler deze .dubbel' op zijn naam bracht. Dan mogen meerdere dammers dit .snelle' toernooi als een verzetje beschouwen tussen de normale com petitie door (al knokken ze hard voor de puntjes) Jan Blom was niettemin heel blij met deze triomf, waarmee hij voor de eerste keer zijn naam op de wisselbeker gegraveerd zal zien. Jan Blom bewees deze middag in Aagtekerke duidelijk de sterkste te zijn: hij lag met zijn 16 veroverde punten (uit 9 partijen: zeven gewonnen en twee remises) een .straatlengte' voor op de onttroonde kampioen Jaap Rïesenkamp uit Sou burg, de 21-jarige student aan de economische hogeschool van Rotterdam, die tót 12 punten kwam, eenzelfde aantal als Ko Blaas van de damvereniging Aagtekerke. Het Sonnenborn Berger-systeem besliste in het voordeel van Riesenkamp. heeft, wint hef. in dit vak en geluk hebben', oordeelde Jaap Riesenkamp na afloop. Had Jan Blom z'n dug? ,Ik dacht van wel, hoe wel ik de avond tevoren heel laat naar bed ben gegaan. Ik had een zware partij voor de clubcompetitïe tegen Izak op 't Hof te spelen en toen kwam er niets van m'n voornemen om om kwart voor tien naar bed te gaan'. Jan Blom vervolgt: ,Toen ik de finale- groep bereikte voelde ik, dat het er inzat. En als je dan wat punten verza melt dan krijgen je tegenstanders weer wat meer ontzag. Een volslagen verrassing is dit kampioenschap dan ook niet voor me'. Dat was het zeker niet voor de heer Jan Ganseman, voorzitter van de Zeeuwse dambond en deze middag wedstrijdleider. ,Voor velen was Jan Elom een outsider, maar voor mij was hij dat bepaald niet'. Inderdaad was Jan Blom bij het rijtje favorieten ge zet, maar dan héél voorzichtig. Veel meer kansen op de titel gaf men aan Jaap Riesenkamp, de andere jongeren Peter Schunselaar uit Vlisslngen, Wim Dekker uit Goes, en aan de Aag- tekerkse .thuisspeler' Ko Blaas. Maar dit toernooi nam een loopje met prognoses. De 10 van de 80 spelers, die via de voorronden (tien groepen van acht" man) de finale bereikten vormden een groep van uitgesproken favorieten en van kanslozen. Die tien waren: Blom, Riesenkamp, Ko Blaas. Jan Boon jr. (Middelburg), Kees van Rijswijk (Vlissingen), David Davidse (Middelburg), Jan T.ouwerse (Goes), Frans Blaas (Aagtekerke), Adrie Trapman (Middelburg), de secretaris van de Zeeuwse dambond, en Jan- Kees Versluijs (Goes). Andere favorieten zoals Wim Dekker, Kees Rijk (Goes), Kapellenaar A. v. d. Schraaf en toch ook oud-kampioen J. J. Engelvaart moesten genoegen nemen met een plaats in de volgende groep, en Peter Schunselaar verhuisde naar nóg lager regionen. De vijfde ronde (van de negen) in de finale is beslissend geweest. Tevoren leek het er op, dat Riessenkanip naar een prolongatie van zijn titel afste vende niet vier winstpartijen, maar in ide vijfde ronde riep Jan Blom hem een halt toe. Blom, die was begonnen met een remise tegen Jan Boon cn ook tegen Van Rijswijk in de derde ronde niet verder kwam dan een pun tenverdeling, liad nu- evenals Riesen kamp en Ko Blaas acht punten. Maar in de zesde ronde versloeg Blom Ko Blaas en kreeg Riesenkamp een nieu we nederlaag te incasseren van Jan Boon. Toen was de weg voor Jan Blom, die, vervolgens nog drie gemak kelijke tegenstanders te bekampen had, vrij. Een reclen voor die twee achtereenvol gende verliespartijen kon Jaap Riesen kamp niet direct aanwijzen. ,Na vier overwinningen achter elkaar probeer je gewoon door te gaan. Maar het kan vreemd gaan in dit sneldammen. Bo vendien gaf ik tegen Blom een schijf weg'. Alle tegenstanders waren het er over eens, dat dit kampioenschap Blom volkomen toekwam. Dambona- secretaris Trapman: ,Hij heeft het echt verdiend. In één partij heeft hij wat geluk gehad, maar voor de rest heeft hij ons kapotgespeeld'. Uit handen van dambondvoorzitter Ganseman kreeg kampioen Blom de wisselbeker en een persoonlijke beker aangeboden. En omdat Blom al her haalde malen verzekerd had er nu mee te stoppen ontlokte de heer Ganseman hem nog maar eens de verzekering, dat hij volgend jaar wel zou terug komen. De heer Ganseman dankte voorts de damvereniging Aagtekerke voor de uitstekende organisatie en riep de deelnemers op om volgend jaar voor een groter gezelschap te zorgen, liefst 200 deelnemers. Voor zijn goede leiding van het toernooi kreeg de heer Ganseman eveneens lof te verwerken. Namens de organiserende vereniging reikte de heer Ko Blaas tenslotte de prijzenlawine uit. Daar was ook een prijs bij voor de jongste deelnemer, de 10-jarige Jaap Rotte uit Middelburg, die in groep 4 de 10e plaats verover de, dus 40e werd. Van de tachtig. De uitslagen uit de finalegroep zijn: le ronde: Frans Blaas (Aagtekerke)- Jaap Riesenkamp (Souburg) 02; Jan Boon jr. (Middelburg)-Jan Blom ('s-Gravenpolder) 1-1; Ko Blaas (Aag tekerke)-Jan Louwerse (Goes) 20; David Davidse (Middelburg)-Adrie Trapman (Middelburg) 20; Jan- Kees Versluijs (Goes)-Kees van Rijs wijk 02. 29; G. St.-Laurens 2»; 7. Lammeren Riesenltamp-Ko Blaas 20; Blom-Da- vidse 20: Lotivverse-Versluijs 20: Trapman-Van Rijswijk 02. 3e ronde: Frans Blaas-Ko Blaas 02; Davidse-Boon 20: Versluijs-Riesen- kamp 02; Van Rijswijk-Blom 11: Trapman-Lomverse 02. 4e ronde: Davidse-Frans Blaas 20: Ko Blaas-Versluijs 20; Boon-Van Rijswijk 02R'.esenkamp-Trapman 20; Blom-Louwcrse 20. 5e ronde: Frans Blaas-Versluijs 20; Van Rijswijk-Davidse 02; Trapman» Ko Blaas 02: Louwerse-Boon 11; Blom-Riesenkanip 2—0. Ge ronde: Van Rijswijk-Frans Blaas 11; Versluijs-Trapman 02; David- se-Louwerse 11; Ko Blaas-Blom 0—' 2; Boon-Riesenkamp 20. 7e ronde: Blom-Versluijs 20; Rie- senkamp-Davidse 20; Boon-Ko Blaas 20; Van Rijswijk-Louwerse 11; Trapman-Frans Blaas 02. 8e rónde: Boon-Versluijs 20; Riesen- kamp-Van Rijswijk 11; Ko Blaas- Davidse 20; Blom-Trapman 20; Frans Blaas-Louwerse 02. 9e ronde: Frans Blaas-Jan Blom 02; Riesenkamp-Louwerse 11Boon- Trapman 20; Ko Blaas-Van Rijs wijk 20; Davidse-Versluijs 1 -1. Dat geeft de volgende eindstand: 1. en kampioen Jan Blom 16 punten; 2. Riesenkamp 12; 8. Ko Blaas 12; 4. Boon 11; 5. Van Rjjswyk 10; 6. David se 10; 7. Louwerse 10; 8. Frans Blaas G; 9. Trapman 2. en 10. Versluijs 1 punt. De eindstand in groep II was als volgt: 1. J. J. Engelvaart (Aagtekerke), 13 punten; 2. Gerrit Blom ('s-Gravenpol der) 12; 3. Wim Dekker (Goes) 12; 4. Izak op 't Hof ('s-Gravenpolder) 12; 5. Kees Rijk (Goes) 12; 6. A. v. d. Schraaf (Kapelle) 9; 7. H. J. de Vlie ger (Vlissingen) 9; 8. J. de Visser (Kapelle) 5; 9. Lein Davidse (Sint- Laurens) 4 en 10. C. de Vos (Middel burg) 2. De winnaars uit de andere groepen zijn; groep III: Jan Bosselaar (Aagte kerke), IV: E. Lere (Vlissingen). V: J. Maranus (Aagtekerke), VI: Lou Davidse (Sint-Laurens), VIE: A. de "Buck (Lammerenburg), VIII: J. Kes- selaar (Sint-Laurens). De eindstand van het verenigings ka mpioenschap luidt: 1. Middelburg 49 punten; 2. Aagtekerke I 43,67 pun ten; 3. Goes 40, 4. Vlissingen 38; 5. 29; 7. Lammerenburg 28; 8. Aagte kerke H 27,33; 9. Zierikzee 27; 10. Ka pelle 26,5; 11. Souburg 25 en 12. Sint- Laurens II 12,33. AAGTEKERKE Voor het eerst kampioenschap. Hier krijgt de 59-jarige die Git de andere) hand nog een per- kwam de naam van Jan Blom op de Blom de bokaal vit handen van aoonlijke beker voor Blom heeft, wisselbeker voor het Zeeuwse sneloam- Zeemos dambondvoorzitter Ganseman, NEW VORK (ANP) Tijdens in- door-atletiekwedslrijden in de VS zijn vrijdagavond weer diverse wereldre cords verbeterd. Zo liep de Amerikaan Ton van Ruten iri Madison Square Garden te New Vork de 1.000 meter in 2 minuten 21 seconden. Hij Meet daarmee tweetiende seconde onder do dusver best .zaalprestnlie' van de Fransman Pierre Toussuint. Ook de tweede aankomende, de Ier Frank Murphy, bleef met zijn tijd van 2.21,1 seconden onder het oude record. Martin Mc Graily (VS), die vorige week het werc-ldindoorrecord op ae GOO yards verbeterde, evenaarde nu iiet zeventien jaar oude record van :ijn landgenoot Mai Whitfield op de Ï00 meter; 1.02,9 seconden. Een ande- ■e evenaring kwam op naam van Er- ••in Hall, die de 55 meter horden liep Ti 7.1 seconden, even snel als record- louder Willie Davenport vorig jaar leed. Norman Tate won het versprin gen met 8.02 meter voor de olympische tampioen en wereldrecordhouder Bob Beanon met 7.88 meter. Het polsstokhoogspringen ging, bij mtstentenis van Bob Seagren, die een cnieblessure heeft, naar Sam Carrut- ners met een hooge van 5.19 meter. Voorts won Martin Liquori (VS) de 1.500 meter in 3.44.8 seconden, voor de Pool Henryk Szordykowski, die er een halve seconde langer over deed. In San Diego bleef Lee Evans, de we reldrecordhouder op de 400 meter, ne gentiende seconde beneden de beste m doorprestatie van Larry James (VS) op de 500 meter. De 22-Jarige Ame rikaanse student maakte een tijd van 54,5 seconden. Zijn landgenoot Juris Luzins bleef op de 1000 yards slechts eentiende seconde boven het were id- indoorrecord van de Australiër Ralph Doubell in 2.05.6 seconden. De Amerikaanse wereldrecordhouder John Pennel <5.44 mmaakte zijn rentree bij het polsstokhoogspringer dat gewonnen werd door Dick Rails- back (VS) met 5.03 meter, maar kwam niet hoger dan 4.72 m. EINDHOVEN (ANP) Dc HIIver- Kumsc T.-utlv Ruth heeft zati-.cLag- avond tijdens indoor atletiekwedstrij den in Eindhoven twee nationale re cords verbeterd. Zowel in de serie al* de finale- van de 50 meter horden liep zij een tijd van 7.4 seconden. In de serie van de 50 meter sprint vestigde Trudv Ruth met 6.4 sec nok een nationaal record. In de finale moest zij echter haar meerdere erken nen in Kitty van Stranl-n <PS\ Beide atletes kregen een tijd van 6,5 sec toegewezen. B-Jumore Mieke van Doorn (De Spar taan i sprong 1,60 meter hoog cn ver beterde daarmee baar e.gen nationale record dat op 1,56 s'.--''. P.i"'- van den Berg (De Keien) sprong 5.71 m ver. hetgeen c.fc e< nationaal record betekende bij de meisjes. STIPHOUT (ANP) Ann' Stiphout de Z dncder'andr,? veld- looptitel veroverd. Op het parkoers van 2500 meter, dat door de hev ge regen val zeer zwaar was geworden, ging zij voor Els Gomeners door de finisn in acht minuten en 52 seconden. Dc tijd van Els Gommers -was 8.58. Bij de heren, die acht kilometer moes ten afleggen, legde P.r.i M.arijn'.ssen van Thor beslag op de eerate plaats in 24 nrnuten cn 25 seconden. Van Enkelen werd tweede (24,31) voor De Jong (28,45). MADRID (ANP) De voetbalelftal len van Spanje en Italië hebben zater dagavond in Madrid gelijkgespeeld: 2-2. De Italianen stonden na 18 minu ten al met 2-0 voor door doelpunten van Anastasi (11) en Riva (18). Spanje dankte gelijkmakers niet aan eigen spelers. B'nnen twee minuten, in de 23e en 25e minuut, trapten Brugnich en Salvadore (25) de bal In eigen doel. HOEK Het biljartkampioen schap in de hoofdklas libre voor het district Zeeuwsch-Vlaanderen heeft dit jaar een zeer opvallende kampioen opgeleverd. Dit toer nooi, uitstekend georganiseerd door de biljartvereniging ,DOS' uit Hoek, is volkomen beheerst door Frans Schelfhout. Het merkwaardige van deze sportman is, dat hij verleden jaar is gede gradeerd uit deze klas. Door het geringe aantal deelnemers werd hij toch toegelaten en behaalde hij de titel met het prachtige ge middelde van 12.465. Tevens pro moveert hij nu naar de extra-klas libre zodat hij theoretisch een klas overslaat. Frans Schelfhout was blij met dit ge middelde, want diit laat hem evens eens toe tot de kadertoernooien. Slechts één man heeft hem even be dreigd. Dat was clubgenoot Jo Leer- aart op de eerste dag van het toer nooi had deze speler een sterke start door alle drie zijn partijen te wónnen, ook van Frans Schelfhout. De tweede dag was minder goed. Hij verloor twee partijen. Frans Schelfhout daarentegen behaalde onverstoord zijn matchpun- ten. Op de laatste dag moest hij nog twee wedstrijden spelen. Indien hij de eerste won was hij bijna kampioen. Hij won deze partij inderdaad, al keek hij geruime tijd tegen een achterstand aan. Een serie van 170 veranderde de zaak op slag en in 13 beurten was de partij bekeken. Wilde Jo Leeraart nog UTRECHT Het toernooi om het in Utrecht leverde een ongekend groot aantal verrassingen op. De .boosdoe ners' waren \oornl de 28-jarige voor het Zeeuwse St. Alloysius uitkomende ex-Rotterdammer Cees Baumgarle, één van de weinige zogenoemde hout spelers. kampioen kunnen worden dan moest hij in de finalepartij binnen 10 beurten uit zijn en Frans Schelfhout mocht geen enkele carambole hebben. Frans Leeraart nog zwaarder werd. Lange tijd behield Leeraart de leiding maar een serie van 82 en een slotserie van 79 van Schelfhout maakten aan alle illusies voor Leeraart een eind. Door het behalen van de titel was Schelf hout gemachtigd deel te nemen aan de gewestelijke kampioenschappen welke zullen worden georganiseerd door het district Schouwen-Duiveland. Frans Schelfhout zag van deelname af, zodat nu nr. 2, Jo Leeraart, zal worden af- de gewestelijke kam- prijzeri voor de hoogste serie en de kortste partij gingen evenseens naar Frans Schelfhout, die zodoende bewees dat hij beslist geen toevalskampioen was. Hij was de enige van alle deelne mers die de serie Americane beheerste, alleen al daaraan heeft hij zijn kam pioenschap verdiend. Een prachtige prestatie leverde de nog jonge F. de Rijk uit Hulst, door voor het eerste jaar dat hij in de hoofdklas uitkomt te eindigen op het prachtige gemiddelde van 9,192. De totale uitslagen van het toernooi waren: J. Leeraart 73 13 29 5.61 F. de Rijk 250 30 49 8.33 3. Leeraart 198 30 38 6.6 R. Dumes 250 30 44 8.33 F. de Rijk 26 6 11 4,33 F. Schelfhout 250 6 225 41.66 F. de Rijijk 250 30 49 8.33 R. Dumes 234 30 56 7.80 F. de Rijk 177 21 73 8,42 F. Schelfhout 250 21 58 11,90 F. Schelfhout 250 29 35 8,62 R. Dumes 221 29 38 7,62 F. Schelfhout 250 13 170 19,23 R. Dumes 84 13 18 6,46 F. de Rijk 183 22 56 8,31 R. Dumes 250 22 41 11,36 F. Schelfhout 250 22 82 11,36 J. Leeraart 185 22 37 8,49 De eindstand is: 1. F. Schelfhout 10 1371 110 225 12.465 2. J. Leeraart 6 1206 138 64 8,739 3. F. de Rijk 4 1103 120 82 9,192 4. R. Dumes 4 1194 150 56 7,96 Leeraai-t F, de Rijk J. Leeraart F. Schelfhout J. Leeraart R. Dumes digende presentatie aan de andere kant van de tafel. Zaterdag (nadat de sterke Hagenaar Henny Stolk het in de poule reeds had laten afweten) stel de als derde geplaatste Tigerman begunsteling Nico van Slobbe hevig teleur tegen de lange, gebrilde Baum- garte en verloor met 19-21 21-18 17- 21 15-21. Baumgarte zou zondag pas in de kwartfinale struikelen over de in goede vorm verkerende Leo Lucas, die in alle vroegte de tex-uggekeerde Bert Onnes, van wie velen wonderen hadden vernacht, in vijf games had uitgeschakeld. Een sensatie was de nederlaag, die drievoudig kampioen Bert van der Helm tegen de Haar lemmer Ed van de Berg bij de laatste acht moest incasseren (21-18, 18-21, 21-17 12-121 18-21). Het was één van de beste partijen van het toernooi met wervelende slagenwisselingen en slechts weinig flagrante fouten. Ooi; routinier Frans Schoofs ha dtegen Ge rard Bakker vijf enerverende games nodig. Bij de beste vier plaatsten zich drie Deltaloydspelei-s^ (Lucos, Frans en Bert Schoofs) en Van de Berg van Scylla. Het peil van de kwartfinale wer dniet meer bereikt. Va nde Berg (tegen Frans Schoofs) en Lucas kon den niet meer dan één game verove ren. In de finale wist cle 23-jarige Bert Schoofs voor de eex'ste maal ty- lens een dergelijk belangrijk toernooi •.ijn 31-jarige broer kampioen in 1958 >n 1964) te overmeesteren: 24-22 21-14 21-16. Bij de dames werd Ellen Klat campioehe. IJMUIDEN (ANP) Wim van Ger- wen heeft zondag de tiende AAC- stramdloop over ongeveer 11,5 kilo meter gewonnen. De Spartaan-atleet legde de afstand af in 35 minuten 33,5 seconden. Aan deze strandloop van IJmuiden naar Bloemendaal en terue: namen 130 atleten deel, van wie 114 binnen de limiettijd van 45 minuten de finish bereikten. Cees Hopman van Trias eindigde als tweede in 35.45.6. In de prestatieloop kwamen 8400 .lief hebbers' 600 meer dan vorig jaar) aan de start. De laatste ronde van het giste ren in Apeldoorn beëindigde bü- jarttoernooi om de Europese ti tel bandstoten werd voor een deel bijgewoond door mr Pieter van Vollenhoven. Het was zijn bedoeling een half uur te blijven, maar hij vond het spel op het groene laken zo boeiend dat hij zijn verblijft in de biljartzaal met een vol uur verlengde: Mr Van Vollenhoven, die zich door enkele insiders uitvoerig liet voorlichten over de spelregels en na de middagpauze spelers, officials en scheidsrcehters aan zich liet voorstellen, vei-telde nog niet eerder .grote' biljartwed strijden te hebben gezien. Ik had mijn vrouw beloofd vroeg terug te zijn, zei mr Van Vollenhoven bij het verlaten van het gebouw. Maar ja, wat wit je, ook mij loopt het wel eens uit de hand... -APELDOORN (ANP) Raymond ""eulemans straalde weer. De 32-jari- e Belgische biljartvorst uit Grob- uendonk had weliswaar reeds voor de achtste keer in successie de Europese titel in het bandstoten veroverd, maar het feit opnieuw en wederom onbetwist de sterkste te zijn geweest in het gezelschap van het puikje van de Europese biljarterij deed hem even veel genoegen als bij zijn eerste kam pioenschap. Het is de grote kracht van Ceulemans, dat hij naast een overweldigende techniek beschikt over een onverzadigbare honger naar ti tels, zodat hij elke keer weer gretig aan de start. komt. Het zoet der over winning blijft hem uitstekend sma ken en dat na tien wereldtitels, achttien Europese - en 25 Belgische - in alle mogelijke spelsoorten, van zijn specialiteit, het driebanden, tot het glibberige libre toe. De consequen tie van deze gezonde mentaliteit is dat zelfs Ceulemans voor iedere nieu we finale door .plankenkoorts' wordt bevangen. Dat was zeker in Apeldoorn het ge val. waar zijn tegenstander Ludo Die lis heette, de maandag (vandaag) 25 jaar wordende jongeling uit het Bel gische Deurne, die de grootmeester in ae afgelopen jaren al enkele malen had verrast. Maar ook Dielis, die in dit toernooi niet kon loskomen van een bepaalde onzekerheid, had last van zijn zenuwen. Daardoor werd de finaletussen de beide matadoren een schouwers geen superprestatie voor leggen. In 21 beurten, twee beurten te veel om aan het algemeen gemid delde van tien te komen, liet Ceule mans concurrent Dielis ver achter zich: 87-200. Ongeslagen had Ceulemans zijn in 1962 al gebleken superioriteit in het bandspel opnieuw onderstreept. Onge slagen, nadat hij zaterdag geen me delijden had gekend met Henk de Klei ne, tegen wie de Grobbendonkse mees ter met flonkerende series van 92 en 56 de beste partij van het toernooi had gespeeld: 75-200 in 15 beurten. Daar na was ook Dufetelle, die evenals Die lis in gemiddelde beneden zijn kun nen bleef een figurant geweest in de schaduw van de Breughcliaanse kolos: 109.200 in 19 beurten. Ceulemans was tevreden met het kampioenschap, maar zijn eindmoyen- ne van 9.85 punten was, hoe hoog het ook voor Nederlandse begrippen is, voor hem een teleurstelling. Sinds 1965 immers, toen het ivoor werd vervangen door kunsthallen, had de Belg niet meer beneden de tien ge speeld. De laatste jaren zelfs niet on der de twaalf: in 1967 12.72 punten, in 1968 op recordhoogte met 13.11 punten en vorig jaar op Sardinië nog met 12.06 punten. De partijen tegen Hitzinger en Siebert hadden het ge middelde van Ceulemans ditmaal ge kraakt. Tegen de Oostenrijker had de Belg nog met de meteen daarna ver vangen Belgische kunstbal 31 beurten nodig gehad om aan de finish te ko- partij 54 en 2 men. en tegen Siebert had het zware en ongemotiveerde carotte van de jon ge Duitser, die daarmee ook Henk de Kleine een onverwachte nederlaag toe bracht, de Belg in zijn opmars ge stuit. Voor de Nederlandse kampioen werd dit toernooi een aaneenschakeling van teleurstellingen. Na zijn zware neder laag tegen Ceulemans moest De Klei" ne ook zijn meerdere in Dielis erken nen (161-200 in 37 beurten) en ten slotte verspeelde de Brabander de mo gelijke derde, maar zekere vierde plaat-s, door in de .kleine finale' te gen Dufetelle te struikelen. En dat terwijl De Kleine in deze spannende na 20 beurten met series van zeker lijkende voorsprong (87-132) had opgebouwd. De Kleine wist dat hij met ongeveer zestig pun ten verschil van de Fransman moest winnen om derde te worden, dat een overwinning met geringere marge hem altijd nog de vierde plaats zou ople veren. doch bezweek onder deze men tale druk. Toen Dufetelle achter elk aar series van 19. 20 en 22 scoorde, was het gedaan met de Nederlandse kampioen. Zijn verzet werd tenslotte met klein verschil gebroken: 200.182 in 34 beurten. Niet De Kleine maar Siebert werd nu vierde omdat dc Duitser na zijn verrassende zege op onze landgenoot In het weekeinde al carotterend ook handig langs Ri- beiro, Hitzinger en Munoz nxanoeuv- vreerde. ris SS-jarige Belg Raymond Ceulemans. JAN BOON JR ...maakte weg voor Blom vr(j... De eindstand is: 1. Raymond Ceulemans (België) 2. Ludo Dielis (België) 3. Roland Dufetelle (Frankrijk) 4. Gunter Siebert (West-Duitsland) 5. Henk de Klein (Nederland) 6. Alejandro Munoz (Spanje) 7. Otto Hitzinger (Oostenrijk) 8. Mario Ribeiro (Portugal) pnt car. beurten h. serie alg. 14 1400 142 92 9.8.' 12 1287 229 71 5.62 10 1279 218 39 5.86 8 1252 246 36 5.08 6 1173 212 55 5.53 4 1139 229 47 4.97 2 961 229 41 4.19 0 708 215 19 3.29

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11