Drie scholen in Philippine BRUGGE FAVORIET TEGEN WISPELTURIG ANDERLECHT Astronomische bedragen voor fondkolonie rtGENDfe VLAAMS JOURNAAL ENGELSE TREINROOF NU IN FRANKRIJK (HET BREIN WINT DE SLAG), INDIANEN WEER OP OORLOGSPAD VRIJDAG 20 FEBRUARI 1970 Stadhuis in Philippine tot 1905 lagere school De wieuAve school aan het Havenplein VAN D'EE TOT HONTENISSE PHILIPPINE Het huidige stadhuis, het verenigingsgebouw ,De Meerpaal' en de nieuwe school aan het Havenplein in Philippine zijn de gebouwen waarin sinds 1869 scholieren van de lagere school in Philippine onderdak hebben gevonden. Het oudste van de drie gebouwen Is reeds sinds 1905 in gebruik als stad huis, nadat het in 1869 werd gebouwd als lagere school. Bovendien was tot in 1967 in het uiterst linker gedeelte de kleuterschool gehuisvest. In het rechter deel vindt men de gemeentesecretarie en burgemeesterskamer, terwijl het middendeel de raadzaal in zich bergt. Nu straks de herindeling een feit wordt, zal ook het secretariepersoneel het gebouw verlaten, nadat de kleu terschool in 1967 een nieuw onderkomen, in de vorm van een nieuw ge bouwtje aan het begin van de Kanaal polder (bezijden de huidige lagere school) heeft gevonden. Wel is heit de bedoeling, dat na de herindeling in het huidige stadhuis (deze eigenlijk te ruime benaming een gevolg is van het feit, dat Philippine stadsrechten had) op gezette tijden zitdagen zullen worden gehou den en ook voor het sluiten van huwelijken open gesteld zal blijven. Ten be hoeve van de leefbaarheid lijkt dat inderdaad zeer dienstig. Misschien zou het dienstiger zijn om hot gemeente personeel op zijn plaats te laten en bijvoorbeeld een eerste ambtenaar of een (sub) ontvanger op deze subsecreitarieën met de dagelijkse leiding te belasten. Maar er wordt al zo veel jaren aan de gemeentelijke herindeling gewerkt en we moeten wel aan nemen dat de genomen maatregelen de enige juiste zijn. In 1905 kreeg men in Philippine een nieuw gebouw voor het lager onderwijs, dat inmiddels ook al niet meer als zodanig wordt gebruikt. Sinds de tweede helft der vijftiger jaren heeft men namelijk de beschikking over een prach tige moderne school, gebouwd op de plaats waar vroeger het kanaaltje be gon, dat de haven van Philippine met de Braakman verbond. Van het verou derde schoolgebouw wordt voor diverse andere doeleinden nog steeds een in tensief gebruik gemaakt. Na verbouwingswerkzaamheden aan het interieur heeft men hier een paar praktische lokaliteiten verkregen. De kleinere zaal is een les- en vergaderlokaal, waarin fruitteeltcursussen worden gegeven en verenigingen samenkomsten houden. De andere grotere ruimte annex foyer wordt, gebruikt als onder andere turn- en toneelzaal. De voetbalvereniging Philippine houdt hierin tijdens de winterperiode haar conditietrainingen, de ,De Meerpaalnu een geliefd verenigingsgebouw toneelclub .Esmoreit' bedrijft er al haar activiteiten, de sociëteit .Phimos' geeft er haar baiavonden, terwijl ook de bejaarden in het gebouw bijeenkom^ sten houden, waarbij een partijtje biljart kan worden gespeeld, een kaartje kan worden gelegd enz. De ,oude school' heeft dus als dorpshuis ,De Meerpaal' een veel omvattende taak. De nieuwe school aan het Havenplein, die spoedig alweer vijftien jaar in ge bruik zal zijn, word momenteel door 121 leerlingen bezocht. Het aantal leer lingen vertoonde in de laatste jaren enige teruggang, ondanks het feit, dat het inwonertal der gemeente vrij constant bleef. Deze daling is gewoonweg een gevolg van de minder kroostrijke gezinnen in onze moderne tijd. Sedert ruim dertig jaar is de heer R. Guilliet hoofd der lagere school te Philippine. Zijn voorganger, de heer Swagemakers. was ook gedurende een lange periode aan de school verbonden. Het aantal onderwijskrachten is momenteel vier en is in de loop der tijden altijd vier of vijf geweest. De bevolking van Philippine is grotendeels r-k; de school is dat ook. Ook de meeste kinderen van mensen met een andere religie of levensbeschouwing, die te Philippine wonen, gaan naar de rik schoolSint-Aloisius'. AD TERNEUZEN - OOSTBURG. Wie herinnert zidh niet de ophefmaken- naar Brussel de Britse treinroof? De filmretgs- scur Gerard Dury maakte een dol komische persiflage op deze gebeur tenis, die hij in zijn fiilm ,Wie 't laatst laclht...' (Le ciervean) naar ïlnanlkrijik verplaatste- Als de kolonel ziöh ln Parijs be vindt, volgt Arthur hem naar zijn hiuiis om het juiste tijdstip van het vertrek van de geldtredn te weten te komen. Taxichauffeur Anatole (Andrë Bouir- Vtidhelpt z"n maat Arthur (Jean- Paul Beimondo) ontsnappen uit de gevangenis, omdat deze plannen heeft voor een grote kraak. Intussen loopt ook Het Brein (Da vid Niven), de grote nog immer onvindbare man aohter de En gelse treinroof, met hetzelfde plan rond. Samen met zijn geslepen vriend en maffialeider Frankie Scarhapeco (Eli Wallach) besluit hij zijn slag te slaan en weet als .Kolonel Mat thews' de leiding te krijgen van een Anabole en Arthur krijgen als eer sten de geldzakken te psikken, maar als ze deze uiit de trein werpen, wor den ze opgevangen door de helpers van Prantóe Scannapieco, vermomd als brandweerlieden. Onderweg wordt het transport op gewacht door de politie en de geld zakken worden in beslag genomen en in een helikopter geladen. Anato le en Arthur zien dit uit de verte sjebreuren en rij wensen zichzelf ge luk dat ze zo mooi de clans zijn ont sprongen. Maar ook de agenten wa ren helpers van Frankie en rij zijn er nu met het geld vandoor naar een zogenaamde .Tirelire' (spaar pot). De kolneü wordt door Frankie m een koffer gestopt en met onbe kende bestemming weggevoerd... En no volgen er nog tal van onver wachte en lachiwak/kendie gebeurte nissen persoonsve wisselingen zijn niet van de lucht die uitein delijk in het voordeel van de kolo nel, alias Het Brein, uitvallen. Temeuzdn Luxortheater faille leef tijden). .Bestorming van Port Utah' naam ran de western die z0 middag in het Terneuzense Luxor theater draait. De ware liefhebbers worden dan weer geconfronteerd met wraakzuchtige Indianen op oorlogs pad, dood en verraad en wat daar nog allemaal zo bij hoort, (Alle leef tijden). De films die heit Ledettheater in Oostburg deze week vertoont, zijn .Strijd om San Sebastian' een Spaanse minnaar-bandiet contra ko ning en Indianen en .Wat deed je toen het licht uitviel?' met in de hoofdrol Doris Day en Terry Thomas. De filmmakers van deze komedie Een brok van verfijnd amusement in een donkere stad vol verwarrin gen. En wat er gebeurt als je in het verkeerde trein stapt Beide films draaiden vorige week in Terneuzen. Leeftijden: .Strijd om San Sebastian, 1-1 jaar en New York in het donker, alle leeftijden. Onder de vele verrassingen, die de hoogste afdeling van het Belgisch voetbal ons te zien gaven, viel het meest op de tweede achtereenvol gende zege van club Luik, dat nu zeilfs Beerschot met 2-1 klopte. Deze tweede Luikzege, heeft de ploeg overigens nog lang niet uit de gevarenzone gehaald maar de kans uitschieter van Anderlecht, dat nu met 4-0 van Crossing Schaerbeek won. Standard deed wat van leiders wordt verwacht' en klopte Charleroi met 2-4. Het gelijke spel van Brugge, 1-1 uit tegen Raaing White, zal ook de mannen van Frans de Munck zelf wel wat zijn tegengevallen. Het kostte de Bruggenaren voorlopig de tweede plaats. Daarop staat nu weer Gantolse dat overigens een matige 1-0 overwinning behaalde op Union. Waregem schoot in en tegen Oosten- Ie uit de slof, namelijk met een 1-5 zege. Beringen won met 1-0 van St- fruiden en deed daarmee de onder ste plaats over aan Crossing. Voor- 'opig verkeren vier ploegen nog in grote zorgen, zoals de stand dudde- lyk laat zien: Standard 22 15 5 2 Gantoise 22 14 3 5 FC Brugge 21 13 4 4 Beerschot 23 11 6 6 Beveren 22 10 6 6 Anderlecht 21 9 6 6 Rac. White 28 S 8 7 24 28-31 Waregem 23 8 7 S 23 29-37 Lierse 20 7 8 5 22 28-23 Ohaiileroi 22 8 3 11 19 28-32 St-Truiden 23 7 5 11 19 31-42 Union 22 5 8 9 18 19-29 FC Luik 21 6 3 12 15 25-35 Oostende 23 4 6 13 14 20-47 Bevinger, 21 3 7 11 13 20-35 Crossing 23 3 5 15 13 17-46 Voor het komende weekeinde staan er slechts vier wedstrijden op het programma. Overigens zijn daar wel een paar interessante ontmoetingen bij. Zo luiljgt Brugge bezoek van het wispelturige Anderlecht. De Bruggenaren zullen zeker alles in het werk stellen om de oud-kam pioenen te verslaan en dat lijkt ons ook mogelijk. Standard gaat op bezoek bij Lierse en zal daar waarschijnlijk ook geen steek laten vallen. Gantolse gaat FC Luik opzoeken, dat twee overwinningen achter elkaar boekte en dus ,in the mood' is. Toch geven we de Gentenaren de volle winst. Tenslotte geloven we dat Be ringen en Charleroi In de buurt van een gelijkspel zullen blijven. We schrikken niet gauw meer voor prijzen, welke op openbare verkopingen voor duiven gegeven worden. We hebben meegemaakt hoe de duiven van Jos Schelfaut uit De Klinge voor frs 70.000 per stuk van eigenaar verwisselden, de 20 pet opcenten nog niet meegerekend. Het werd een record verkoping, welke echter een week later reeds overtrof fen werd door de totale verkoping van het hok van wijlen L. Pepermans uit Zemst. Men bood en bleef bieden; diverse duiven gingen voor frs 100.000 naar een nieuwe eigenaar. Het Goudklompje had rijn naam niet gestolen, want voor dit oorsponkelijk Tournier duifje werd een record op brengst geboekt. In Brussel werden de duiven verkocht van Julien Ma thijs uit Vichte. Deze ruim tachtig jarige industrieel was de verzorging van een collectie duiven van meer dan 200 teveel geworden en besloot zijn fondkolonie totaal te verkopen. Men verwachtte dusdanig veel kooplusti gen, dat men het normale verkoop lokaal voor een keer verliet en ruime zalen te Elsene opzocht. Gelukkig maar, want de grote boe loop hal men in de Pied Boauf op de Kiekenmarkt nooit kunnen ber gen. Reeds spoedig was het duide lijk, dat hier nieuiwe records geboekt zouden worden, want het internatio nale gezelschap bood alsof de francs geen hele cent meer waard was. Naar Japan en tweemaal naar Ne derland gingen de duurste exempla ren. Reeds diverse malen was voor de beroemdste duif van deze kolonie door Japanmezen meer dan frs 100.000 geboden, doch mmmer had Julien Ma thijs van deze Barcelona vlieger bij uitstek afstand willen doen. Diverse van z-.jn hokgenoten genie ten reeds jaren van de Japanse zon en ook de lange Barcelona, zoals hij gedoopt werd. vertoeft nu voor frs 125.000 plus 20 pet opcenten in het land, waar men voor echte Barcelo- navliegers fantastische bedragen over heeft. De Mulder... een rode, waarin nog het bloed stroomt van de nog steeds beroemde v. d. Espt duiven, ging naar Nederland. In totaal werd voor deze collectie duiven, met de opcenten mee, bijna Tra 3.000.000 besteed. Fond Is de specialiaatie die tot de verbeelding spreekt, want wanneer men de uitslagen van de meeste van deze duiven nauwkeurig bekijkt, dan komt men heel snel tot de ontdek king, dat vele van deze nu peper duur betaalde duiven dusdanig zijn, dat ze bij de normale spelers reeds iang naar de keuken verwezen zou den rijn. Duiven, dlie op de gewone vluchten, en we bedoelen heus niet de vitesse- vluchten, Slechts heel normaJle prijs winnaars rijn en lang niet voor ver koopprijzen ln aanmerking komen, zelfs niet od afstandsvluenten van 400 tot 700 km, zijn op de 100 en meer kilometervluchten blijkbaar pas in hun element. De prestaties van een Julien Mathijs uit Vichte, behaald op de laatste Barcelonavluchten... hij doet nu zo'n jaar of zes. rijn dusdanig regelmatig, dat men tot de conclusie gekomen is, dat dit soort duiven inderdaad van aparte klasse is op die afstanden. Men mag zich echter als normaal dui- venspaler zeker niet aan dgl hok ken spiegelen, want het aantal dui ven, aat dergelijke specialisten no dig hebben om het zover te brengen, fa at boven de macht van 95 pet van e liefhebbers. Uit geweldige aantallen, en spe.end met voor ale afstanden een enorm aantal durven, waarop duizenden franca worden ingelegd, .s slechts mogelijk voor een zeer beperkte groep. Bovendien heeft men ieder jaar slechts een twee- of dr.etai van dergelijke vluchten, zodat de man. d:e iedere week van zijn sport gemeten wil, zeer zeker niet aan zijn trek ken komt. Eén ding staat hier echter tegeno- over... Reeds heel vaak is gebleken, dat de kweek in kruising met dei-ge lijke stammen, tot grote successen leidt op kortere afstanden. Het onënteringsverrnogen, de gezond heid en de karaktervastheid van der gelijke duiven ligt zeker aan de ba sis van het succes, dat men met der gelijke kruisingen heeft. Ai met al zijn dergelijke bedragen zeker net bedoeld voor de gewone man. en 95 pet van de liefhebbers moet men daar toch zeker toe rekenen. Bovendien staat één ding als een paal boven water! Om goed te spelen ls het zeker niet nodig, dat men derge- lHke aankopen doet! we kennen in eigen streek duiven, die wat prestaties betreft, in geen geval onder doen voor dergelijke be roemdheden. De Zwarte van Ko Wille uit Zul'dzande, die d'it jaar als enig ste Nederlandse duif op zaterdag van Barcelona thuis kwam, won twee we ken later opnieuw een vroege prijs van de volgende overnachtvlucht uit Bergerac. De Bluawe '91' van G. Dobbe'.aere uit Schoondijke die het meestal te voren op zelfs vluchtjes van juist over de grens reeds moest bewijzen en diverse keren zelfs vanuit Park- stone (Engeland) baspeeld werd, heeft nu diverse malen Siat-Vlncnet, Pau en Barcelona met succes gevio- Jetou... deze duiven zittend op der- jke als fondhok bekend staande een, zouden slechts te koop zijn voor abnormale bedragen terwijl nu niemand op het idee zou komen voor die duiven geld te bieden. gelijke hokken ANTI-FRIETCURSUS (1) IN SCHOOLKRANT Het nieuwste nummer van het schoolblad PS van het Zeldenrust- coilege in Terneuzen (PS: ons lijf blad, voor wie 't nog niet wist) heeft de kat de bel aangebonden: hec moet maar eens uit wezen met al die friet-eterij vindt Jo Hendriks. is aigemecn beicend dat veel friet eten siecht voor de gezondheid is. Maar dit is nog lang niet het ergste. Veel erger is net, dat ais men eenmaal met friet eten is begonnen, men er niet meer mee kan stoppen'. Reden dat bezorgde Jo ijlings een ,Anti Friet Bureau' (AFJ3) in het leven heeft geroepen, dat, middels een cursus van J 25,plus 2,50 portokosten, friet-verslaafden van nun kwaal wil afhelpen. Hendriks daarbij gesteund door onderzoekingen van zijn AFB meent knellende redenen te kunnen aanvoeren voor zijn anti-frietactie. .Onderzoekingen hebben aangetoond, dat bij iedere 13 zakken friet die men eet men één iianslag minder krijgt. ,Voor wie bedenkt dat iedere leerling per week 3 porties friet ver orbert, gaat er schielijk een alarm- schelletje rinkelen. Voor Jo tenmin ste wél... ANTI-FRIETCURSUS (2) IN SCHOOLKRANT Overigens laat PS ons heiaas in het onzekere over de opzet van de cursus. Maar schappelijk is het alle maal wel: wie na Jo's lessen te hebben geleerd tóch nog naar een zakje knapperige patat smacht krijgt zijn geld retour. In dit nieuwe PS-nummer verder een voorzover wij kunnen oorde len zeer redelijk gelijkende (spot) prent van leraar De Visser. Het schoolblad gaat er kennelijk een serie van maken: in de rechterbo venhoek van het plaatje prijkt ten minste de aankondiging ,nr 1'. Ont hullende antwoorden in de PS-enquê- tc. Wie vind je de beste staatsman Minister Luns antwoordde 24 pro cent, al behelsde de meerderheid van de antwoorden (36 procent) een zeer oprecht .blanco'. En dat wast altijd witter, nietwaar Amerika kwam met 24 procent uit de bus als liet land waarheen men wilde emi greren en 48 procent van de leerlin gen rookt het liefst sigaretten. Mis schien iets voor een anti-rookactie Daar zal Jo Hendriks vast wel voor kunnen zorgen. Verheugende oecu menische geluiden op de vraag: ben je voor samenwerking met de rooms- katholieken Een volmondig ja van 84 procent van de leerlingen. Popu lairste Ieraar en popgroep werden respectievelijk de neer Switters (24 procent) en de Beegees (20 procent). Van de geënquêteerden sprak 44 procent een voorkeur uit voor beat, soul werd met 36 procent tweede gen interesseert 52 procent zich niet voor politiek, 32 procent een beetje en 40 procent vindt het Zeldenrust- eollege een leuke school. Het ant woord .waardeloos' gaat op voor een minderheid van 4 procent. In dit nummer verder aardige proza-bijdra- gen, het vervolg van het verhaal over Peer Gynt, grappige cartoons en platen van popsterren. OPERA GENT Zondagmiddag zal Robert Stolz in eigen persoon eregast zijn in de Ko ninklijke Opera te Gent voor de pre mière van zijn eigen operette ,de Dansgravin' met Wilma Driessen en het volledige operettegezelschap. Aanvang 14.30 uur. Zondagavond wordt ,Das Wunder der Heliane' her haald. AXELS MAVO GAZET (1) SCHOOL PARLEMENT In dc onlangs verschenen school krant van de Axelse mavo probeert een .noodparlement' de scholieren een beetje wakker te schudden om tot een definitief schoolparlement te komen. ,Ten eerste moet het eens uit zijn met dat slappe geouwehoer dat er niks mag op schooi en dat we een schoolbestuur hebben dat alles tegenwerkt,' zo schrijven de heren van het noodparlement, ,dat is niet waar. Het zijn jullie die alles tegen werken'. De jongens willen om te beginnen eens alle klassevertegen woordigers bij elkaar roepen om eens te praten over het schoolparle ment. Dat moet bestaan uit 5 man, dus uit elke klas één persoon plus een voorzitter. Het parlement moet worden gekozen uit de mensen die Robert Stole, eregast bij ,De Dans gravin'. zich er voor opgeven. ,Het parlement mag meebeslissen over de dingen die ons als gemeenschap aangaan (let wel: niet persoonlijk zoals rappor ten en dergelijke) zo leest men ver der in de mavo-gazet. ,De schoolclub, ook al zo iets waar over jullie zich moesten schamen, is een grote puinhoop. Daar gaan wij ook verandering in brengen.' AXELSE MAVO-GAZET (II) In de Axelse schoolkrant wordt ook uitgebreid nog aandacht besteed aan de door de scholieren gehouden Biaf- ra-aatie die bijna 7 mille heeft opge bracht. Het verslag begint met een vers van 1-b leerling B. Q: waarna uitgebreid verslag wordt gedaan over de oliebol lenactie, de disco-avond in jeugdge- bouw .Pop-Eye' en de bazaar. Het blaadje is overigens zeer rede lijk gestencild en wordt hier en daar door elektronische stencildruk verfraaid met illustraties. Zo is er een moderubriek waarin de mode vanaf 1450 onder de loep wordt ge nomen met 4 bladzijden tekeninge tjes. Verder treft men onder andere een levensbeschrijving van Elvis Presley aan, tussendoor wat mopjes en een puzzelrubriek. VRIJDAG 30 FEBRUARI ANTWERPEN" Koninklijke Neder landse schouwburg, 20 uur: Een dag uit de dood van Piet Snot. BIERVLIET De Vriendschap: verkie zingsbijeenkomst verenigde christelijke partijen. BRESKENS Oranjeplein. 14—17 uur, Goedertijt. 1820 uur: bibliobus. GENT Koninklijke opera, 20 uur. Das Wunder der Heliane. HULST Boekhandel Van Geyt, 912 en 1318 uur: tentoonstelling werken Arend Hendriks. KLOOSTERZANDE De Linde: verga dering ZLM, kring Hulst. OOSTBURG Ledel, 14 uur: jeugdto neelvoorstelling. De Eenhoorn, 19.30 uur: verkiezings bijeenkomst protestants christelijke groe pering. PHILIPPINE De Meerpaal: ontspan ningsavond PJZ. SLUIS Korenbeurs. 20 uur: verkie zingsbijeenkomst PvdA. SLUISKIL Jeugdsoos Highway: ten toonstelling werken mevrouw Hemelsoet- Snap. TERNEUZEN Zuidlandtheater, 10.30 en 14 uur: Jeugdtoneclvoorstelling. Openbare leeszaal en bibliotheek: ten toonstelling werken Ernest Joachim. WESTDOUPE Galerie Troutzaerte, 9- 18 uur. tentoonstelling werken Frans Cox. ZATERDAG 21 FEBRUARI. AARDENBURG Jeugdhonk de Tor. 19.30 uur: instuif. ANTWERPEN Koninklijke Nederland se schouwburg. 20 uur: Een dag uit.de dood van Piet. Snot. AXEL Jeugdhaven. 19—22.30 uur: jon- gerensoos. HULST Boekhandel Van Geyt, 9—12 en 1318 uur: tentoonstelling werken Arend Hendriks. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Strijd om San Sebastian. 14 jaar. SLUISKIL Gildehuis. verkiezingsbij eenkomst VCP. TERNEUZEN Zuidlandtheater. gehele dag: Biafradag. door scholieren voortge zet onderwijs. Tiffani. 19.30 uur: jeugdsoos. Luxor. 20 uur: Wie het laatst lacht, alle leeftijden. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9 —18 uur: tentoonstelling werken Frans Cox. ZONDAG 22 FEBRUARI. ANTWERPEN Koninklijke Nederland se Schouwburg, 15 en 20 uur: Een dag uit de dood van Piet Snot. AXEL Jeugdhaven. vanaf 13.45 uur: jongerensoos. GENT Koninklijke opera. 14.30 uur: De dansgravin, 20 uur: Das Wunder den- He liane. HULST De Kriekeputte, 14.30 uur: Het toverfluitje. OOSTBURG Ledel, 14 uur: Wat deed je toen het licht uitviel, alle leeftijden. 18,30 en 20 uur. Strijd om San Sebastian, 14 jaar. TERNEUZEN Luxor. 1430 en 17 uur: Bestorming van Fort Utah, alle leeftijden. 20 uur: Wie het laatst lacht, aïle leeftij den. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 14 —18 uur: tentoonstelling werken Frans Cox. MAANDAG 23 FEBRUARI. AARDENBURG Markt. 14.30—16.30 uur: bibliobus. ANTWERPEN Koninklijke Nederland- -se schouwburg 20 uur: Een dag uit de dood van Piet Snot. CLINGE Café De Vilder. 19.30 uur. verkiezingsbijeenkomst Boerenpartij. DRAAIBRUG 11.30-11.45 uur: biblio bus. EEDE Dorpsplein. 1213 uur: biblïo- GENT Koninklijke opera, 20 uur: Thé- tre National: Lorenzaccio. HULST Boekhandel Van Geyt, 9—12 en 33—18 uur. tentoonstelling werken Hendriks. SINT-KRUIS Achter de kerk, 13.30— 14 uur: bibliobus. TERNEUZEN Hotel Rotterdam, 20 uur: lezing voor Alliance Francaise. Zuidlandtheater: verkiezingsbijeenkomst VCP. Openbare leeszaal en bibliotheek: ten toonstelling werken Ernest Joachim. De Halle. 20 uur: concert door het Ne» derla.nds Kamerorkest. GENT Koninklijke opera. 20.15 uur: Galas de 1' Elite: Oh! les beaux jours. HULST Boekhandel Van Geyt, 912 en 1318 uur: tentoonstelling werken Arend Hendriks. OOSTBURG Ledel. 20 uur: Wat deed je toen het licht uitviel, alle leeftijden. SCHOONDIJKE Dorpsplein. 14.30— 16.30 uur. bibliobus. TERNEUZEN Hotel Rotterdam. 20 uur: wens-in-bijeenkomst PvdA. Openbare leeszaal en bïbilotheek: ten toonstelling werken Ernest Joachim. Luxor, 20 uur: Wie het laatst lacht, alle leeftijden. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 9— 18 uur: tentoonstelling werken Frans Cox. WOENSDAG 25 FEBRUARI. ANTWERPEN Koninklijke Nederland se Schouwburg, 20 uur: Een dag uit de dood van Piet Snot. BRESKENS Oranjeplein, 1012 uur. bibliobus. SINT-ANNA TER MUIDEN Sint- Annaplein, 13—13.30 uur: bibliobus. SLUIS Markt. 14-16.30 uur: bibliobus. TERNEUZEN Openbare leeszaal en bi bliotheek: tentoonstelling werken Err.est Joachim. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 8 —18 uur: tentoonstelling werken Frans Cox. DONDERDAG 26 FEBRUARI. ANTWERPEN - Koninklijke Nederland se schouwburg. 20 uur: Een dag uit de dood van Piet Snot. CADZAND-BAD Eglantierlaan, 14.15— 14.45 uur: bibliobus. CADZAND DORP Markt, 151630 uur. bibliobus. GENT - Koninklijke opera, 19.30 uur; Tristan en Isolde. HEDENESSE - 13.45—14 uur: bibliobus, TERNEUZEN Luxor. 20 uur: Les en- fants du paradis, filmvoorstelling film liga Terneuzen. Openbare leeszaal en bibliotheek: ten toonstelling werken Ernest Joachim. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. 3— 18 uur: tentoonstelling werken Frans Cox. ZU1DZANDE Dorpsplein, 12—1330 uur. oihlioaus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 29