Nu ook zonder filter Doen. Scheidsrechters in Zeeland gezocht Holletje AVONDMAAL Avondmaal, doop en gehuwde priesters 2® DOPEN VAN GEADOPTEERDE KINDEREN VOORBEELD LEVEN IN ZEELAND Zomeravond- voetbal 25 american cigarettes 1.40 ACTIE TEGEN CARNAVAL WIELRENNEN BESTUURLIJKE PROBLEMEN IN OOSTKAPELLE-DOMBURG rivella: een kwestie van ''etiquette" DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 De KNVB afdeling Zeeland «eet geen oplossing voor liet steeds nijpender seheidsrechterstcliort. Als scheids rechter betreur ik dit ten zeerste. Te meer, omdat ik ine, toen het be stuursvoorstel op de destijds gehou den algemene jaarvergadering name lijk het verplicht leveren van kandi- daet-scheidsrechters, verworpen werd (en hoe.'l), eens op verscheidene ge bieden heb georiënteerd wat er dan wel gedaan werd om tot meerdere scheiasrechterskandidaten te komen. Het antwoord is negatief: er wordt hoegenaamd geen aandacht besteed a.an het probleem. Ergens kan men iin een clubblad nog wel eens toeval lig een stukje vinden wat betref'.: eventuele kandidaat-scheidsrechters, doch daar blijft het dan ook bij. De heren hebben meer tijd nodig voor hun correspondentieclub vooral op het gebied van kandidaatstelling voor een bestuursfunctie. Tot deze conclusie mocht ik komen toen mij op die voornoemde algemene jaarver gadering de diverse circulaires onder ogen kwamen. De behandeling duur de dan ook inclusief schorsing ver gadering meer dan een uur. Echter op het punt van het probleem scheidsrechters vestigden de heren een record: 6 minuten hadden de he rein Simonse (Middelburg), Van de Linde (Terneuzen), De Deckere (Hulsterloo) en Dieleman (Axel) nodig oim hun bezwaren kenbaar te maken. Toen de vele collega- scheidsrechters die met mij in de zaal zaten, echter zaten te wachten op diegene van de 90 verenigigen die dan wel een tegenvoorstel zou lanceren bleef het spreekgestoelte ijselijk leeg ook van voornoemde vier haren. En nu zit men met het pro bleem: wekelijks blijven vele junio renwedstrijden verstoken van een of ficiële scheidsrechter, zelfs voor vierdeklassers zaterdagvoetbal is speelplicht ook zonder officiële scheidsrechter ingesteld. Uiteraard ben ik met de heren eens dat jeugd leiders voorgaan. Alleen is het jam mer dat scheidsrechters lijdzaam moeten toezien als er over hun wel of wee wordt beslist. Wij van onze zijde hadden echt een voorstel kun nen lanceren, door middel van in spraak die wij niet hebben, ook een punt van discussie. Praktijk leert Immers dait er nog velen scheids rechter kunnen en willen worden, alleen ze worden niet benaderd. Hier mee bedoel ik zowel dames en heren. Wat eraan schort is propaganda, zo wel van bonds- als verenigingszijde. De KNVB heet de machtigste en de rijkste bond van Nederland te zijn. Waarom niet eens een flinke som geld uit te trekken voor het scheidsrech- tersprobleem te besteden voor. aan plakbiljetten. circulaires bij wed strijden, advertenties in kranten of boekjes enz... En het via grote ver- lenigingen om te laten roepen bij wedstrijden, het is goed besteed en verantwoord, te meer omdat de af deling de bron is waaruit de KNVB put voor het leider van haar wed strijden. Velen weten ook nog niet wait er in een scheidsrechtersverenï- ging omgaat, verondersteld dat men weet dat ze bestaan. Zij zijn ech ter de actieve zijde om de voetballer een prettige vrijetijdsbesteding te bezorgen, dit doen zij door middel van het organiseren van onder andere jeugdspelregelwedstriijdesn, contactavonden eenmaal per maand, ontspanningsavonden en technische dag. Ook heeft de SV Noord- en Zuid-Beveland persoonlijk reeds de begeleiding van scheidsrechters ter hand genomen, terwijl door haar toedoen vele bekende mensen ufiit de sportwereld, met name de heer Van Emmenes en Kessler, spreekbeurten komen houden. Wat de clubs betreft Mijnheer Minderhoud uit Middelburg vindt zich zelf maar een brave borst. Als er iemnnd voor liet eeuwige le ven in aanmerking komt, is hij hot wel. Maar ik vraag me af of hij wol een .christen' is in de «'are zin. Ils ben niet zo bijbelvast als u meneer Minderhoud, maar het lijkt me dat dit stugge vasthouden aan, door men sen gemaakte, regels de kerk als zodanig niet veel goed doet. Integen deel de mensen steeds meer uit de kerk houdt en verdeeldheid veroor zaakt. De kerk moet meer openstaan voor iedereen. De drempelvrees moet over wonnen «orden. Is het niet mogelijk dat de «-eg juist aan de andere kant begint dan aan de kant die heer Min derhoud zo stug verdedigt. In zijn artikel vind ik de woordkeus bepaald beledigend voor ds Brummel- kamp en ds Rinkema, zoals .brutaal weg', ,zn geven een voorbeeld van wetsovertreding'. En .misselijk, waar deloos en kletspraat.' ,De heren lap- Sen het aan hun laars.' De heer Min- erhoud zegt dan: .Zondigen, terwijl men aan het avondmaal zit'. Zondigen doen we toch elk uur van de da» ook als we aan het avondmaal zit ten! Als leek zou ik zeggen dat dit avondmaal juist als vergeving van zonden dient. Denkt u, meneer Minderhoud, dat al die mensen, die zich zo vroom noe men. zulke ware christenen zijn, daar mankeert nog wel eens het een en ander aan. Het gezegde .de hervorm de gemeente van Middelburg is vals' neem ik op als persoonlijke beledi ging. daar ik ook hervormd ben. Nu wil ik toch nog even in de bijbel duiken. Kijkt u eens naar Mattheus 23 vers 13 en dat moet u zich per soonlijk aantrekken. ,Wce u. schrift geleerden en farizeën, gij huichelaars, gij, die het hemelrijk toesluit voor de menschen! Gij komt er met in, en wie er in willen, laat gi.1 er niet in gaan'. En Mattheus 23 vers 15. Al- zoo ook gij: van buiten schijnt gij voor de menschen rechtvaardig, maar van binnen zijt gij vol geveinsdheid en ondeugd'. J. Iddink-Schouten, Spanjaardstraat 40, Middelburg. wil ik hun op het volgende attent maken: ook de door u verworven en beslist noodzakelijke jeugdleiders kunnen een scheidsrechtercursus vol gen. U kunt waarschijnlijk de fijne kreten herinneren wanneer een of ficiële scheidsrechter één uwer jeugd" wedstrijden komt leiden. Dat het kan bewijst de VV Wemeldinge die van haar 4 jeugdleiders. jeugd- scheidsrechters heeft gemaakt. Naar verluidt draait het prima. Niet ver getend ook de Eerste Zeeuwse Da mes Voetbal Vereniging uit Kapelle- Biezelinge die vier scheidsrechters lm haar gelederen herbergt. Alleen jammer dat betrokken dames wel als scheidsrechter, doch miet als voet' ba lster worden geaccepteerd, te meer daar deze vereniging de meeste wed strijden voor liefdadige doeleinden speelt. Ook een punt voor de KNVB om tot een oplossing te brengen. Misschien volgende jaarvergade ring? Mocht u twijfelen aan het «cheidsrechtersprobleem, misschien krijgt u de kans om eens op een zaterdag- of zondagmorgen onze bei de goochelaars, de heren Roelandt en Schetters, aan het werk te zien om toch nog maar de diverse wed strijden, «-aaronder vele le- en 2e- klassers bezet te krijgen. Misschien interesseert u zich voor het pro bleem. Leest u eens de officiële me dedelingen en ziet 80 procent der jeugdwedstrijden zonder scheidsrech ter staan. Misschien kan ik hier in ieder geval reeds een beetje propa ganda maken voor het scheidsrech teren in het algemeen. Door u te zeggen dat: a. de opleiding voor scheidsrechters kosteloos en 8 weken duurt: b. reiskosten vergoed krijgt voor de door u te leiden «-edstrijden; c. een officieel diploma recht op gra tis toegang tot «:edstrijden geeft. Kortom u heeft een opvoedende taak in een van de grootste vrijetijdsbeste dingen van Nederland. U kunt zich opgeven en inlichtingen vragen bij: KNVB afd. Zeeland, Molenwater 59, Middelburg, tel. 01180-3573. SV Zeeusch-Vlaanderen J. Zuidweg, Jan Steenstraat 14, Terneuzen 01150- 4085. SV Schouwen-Duiveland D. v. d. Wekken, Slabberswerf 24, Zierik- zee 01110-3591. SV Walcheren C. Eisma, Hercules Segherslaan 42, Vlis- singen. SV Zuid- em Noord-Beveland D. Schipper, Binnenhof 14, Kloetimge 01100-6798 of bij uw voetbalvereni ging. Misschien dat naar aanleictag van dit schrijven de kreet gedaan ka/n worden en moet worden J. T. Lauer Jacob Oatsstraat 6, Goes. Naar aanleiding van de ingezonden stukken in lezers schrijven, 12 februa ri 1970, over avondmaal, doop en ge huwde priesters, wou ik gaarne hier op commentaar leveren. Geachte heer Minderhoud: U wenst volgens uw schrijven geen avnndmna! te vieren inct hen die niet van uw kerk zijn. U bent misselijk van het feit dat het mogelijk is, dat met overgedoopten en andersdenkenden, avondmaal wordt gevierd. Kunt u aan de grote liefde van God niet constateren, hoe klein onze lief de «-el is, en hoe wij hopeloos hieraan te kort komen? Dit is dan de zonde die__wij dagelijks hierin moeten er kennen. Daarom is het zo fijn. dat Jezus hierop het antwoord heeft ge geven. «-anneer u Lucas 18 vers 9 t/m 14 leest, dan komt men tot de ontdekking, dat Hij juist Zijn hand uitsteekt naar deze zondaren, daar mee viert Hij avondmaal. De farizeën zijn daar volgens de bij bel zeer misselijk van. Leest u Jo hannes 8 maar eens geheel en zult u zien dat dit de waarheid is. U gebruikt 1 Cór. 14 vers 40, doch dit dekseltje past niet op uw potje, u misbruikt dit om Gods kinderen te misleiden. Wanneer u 1 Cor. 14 in zijn geheel geloofde, zou u tot de wederdopers behoren, zoals de heer S. Kan, op zeer duidelijke wijze on der uw ingezonden stuk heeft ge plaatst, en zoals Jezus plus minus 2000 jaar terug zeer duidelijk is ge- «■eest, heeft Kan als messiaanse jood «'eer eens duidelijk de bijbel aan ons geopenbaard. Zoals Paulus «'ederge- boren werd. door afstand te doen van zijn Joodse Kerk, heeft deze ge kozen voor Jezus en wij kunnen hem hierin gerust volgen. Doch «anneer Paulus zegt, ,Wie trouwt doet goed en wie het niet doet doet beter', is dit zijn advies, en geen wet. Zolas wij vandaag zeg gen wanneer een zeeman trouwt doet deze goed, wanneer hij niet trouwt doet hij beter, is dit ook een waar heid, maar geen wet, en zou het on menselijk zijn deze eis te stellen aan een zeeman. Zo is God ook niet onredelijk om te eisen dat preisters niet mogen trou wen, wanneer zij hem met liefde willen dienen. God discrimineert zijn eigen kinderen, die hem lief hebben zeer zeker niet. Leg niemand en geen enkel mens een juk op om hem te dienen, dat juk heeft Jezus voor ons gedragen. God misgunt de priesters die willen trouwen het vaderschap niet. Hij heeft hen er zelfs voor ge schapen. anders waren zij «'el andere wezens dan «'ij die vaders zijn. Hier heeft de kerk weer bewezen, dat er zeer zeker vernieuwd dient te worden, om terug te gaan naar het begin waar God begon. Hopende dat het volle evangelie nog steeds van kracht zal zijn voor allen die Jezus zoeken, en zal de liefde toch de ver vulling van de wet zijn, en kunnen wij door genade alleen, met zijn allen tezamen avondmaal vieren, tot heil van alle mensen en ter ere van God. A. Blankenburgh Lewedijk 11-13 Le«'edorp. (ADVERTENTIE) Tami-rog roggebrood ra ct. grootpak ttnW ct. enkelpak acuum verpakt! Hier enig commentaar op wat mjj onlangs in uw blad onder ogen kwam. Het gaat mij om het al- of niet dopen van geadopteerde kinderen. Het was ds van Dijk, geref. predikant vrijgem. te Oost-Souburg, die daartegen, al thans op het bericht afgaande, be zwaren had. Ik vraag me af: .waar om' Wat is er op tegen dat zulke k.nderen gedoopt worden Dit zijn toch ook Gods kinderen, met als di- rekt gevolg daarvan dezelfde rech ten Zo hebben deze mensen als ié der ander het recht om gedoopt te worden, al was het alleen maar het .Goddelijk "recht'. Daar is met in stemming menselijke toestemming niet voor nodig Dc Van Dijk zegt: .Al wat niet uit het geloof is, is zonde'. Wie zijn wij, dat wij zouden oordelen over andermans geloof Ieder lette slechts op zichzelf Vol gens mij is de doop juist voor men sen door zonde bevlekt. Daarnaast is de doop door God ingesteld, en wij mogen niet met de menselijke maat staf nieten. In de doop stelt God ons in hoogst eigen persoon een vraag, en hij laat het aan ons over of wij die, én hoe wij die beantwoor den. Wordt bepaalde groepen het antwoord belet, dan is "men willens en wetens aan het discrimineren, en dan is het oordeel wat de kerk van Christus over discriminatie placht uit te spreken .krachteloos. Jezus zei- de: ,laat de kinderen tot mij komen en verhindert ze niet, want voor zodanigen is het koninkrijk der hemelen. Voorwaar, voorwaar, ik zeg u. wie het koninkrijk der hemelen niet ontvangt als een kind, zal het voorzeker niet binnengaan.' Het is feen toeval dat deze woorden in de ijbel zijn terechtgekomen. Ook de ze moeten gelijk andere in praktijk worden gebracht. Laten wij het dan ook doen, opdat, als we lichtdragers zijn, dat licht ook werkelijk schij nen voor allen P. Joosse Poelendaeleweg 64 MIDDELBURG Lucht verontreiniging Betreft uitspraak gedeputeerde A. J. Kaland aangaande luchtverontrei niging bij vestiging raffinaderij Sloegebied. Het blijkt uit dit artikel, dat de heer Kaland nog nooit in de buurt van een raffinaderij heeft ver toefd. Een bezoek aan het Botlek- gebied in Rotterdam en Scheldeka- de te Antwerpen in de openlucht zonder luchtmasker en niet in een auto zal de heer Kaland tot een an dere voorlichting doen besluiten. Het is pertinent onwaar dat geen lucht verontreiniging optreedt. Kilometers ver ruikt men de olieluchten, zo ern stig zelfs, dat mén de verselucht- kleppen van de auto's moet sluiten om niet onwel te worden. Velen bij bovengenoemde gebieden bekend kun nen dit beamen Jakob Ch. Dert, Vlissingen. Een dezer dagen werd tengevolge van de grote gladheid van het wegdek mijn geparkeerd staande auto van achteren aangereden door een slip pende auto. De bestuurder van deze auto was zo vriendelijk een briefje achter te laten tussen mijn ruiten wisser. waarop zijn naam en adres vermeld stonden, teneinde de schade te kunnen regelen. Moge dat sportie ve gebaar vele automobilisten tot voorbeeld strekken. J. J. Wolf Zoutelande Wij «orden dagelijks opgeschrikt door liet probleem van lucht- en wa terverontreiniging. Dezer dagen maakte de krant melding van onge rustheid bij sommige kamerleden over de vestiging van de aluminium- fabriek. Na de ongerustheidshausse van eind december is men er in Zeeland «-eer aardig in geslaagd de gemoederen te kalmeren. Alles scheen overdreven en overtrokken. Deze courant heeft flink meegedaan om de zaak te sus sen. Het blijkt echter dat deze opinie door vele kamerleden met wordt ge deeld. Geen medicus durft er zijn stem aan geven dr Lamberts Wat wil men eigenlijk in Zeeland met al die industrie Wat is dat voor vooruitstrevend beleid Meer mensen aantrekken Grotere ste den Status Men is soms geneigd aan dit laatste te gaan denken. Een klein staaltje hiervan is de opkomende hoogbouw in Zeeland. Hoogbouw is functioneel in New York, waar geen ruimte is om te bouwen (Manhattan), zodat men de hoogte in móet. Wij kunnen die hoogbouw in Zeeland niet anders zien dan een uitvloeisel van een be paald statusbeleid. ,Wij moeten ook meedoen', werd eens door de burge meester van Middelburg opgemerkt, met betrekking tot de hoogbouw in Plan-Zuid. Toen er onlangs een pa gina in de PZC aan hoogbouw werd gewijd, bleek dat bijna niemand voor hoogbouw voelde, en de zogenaamde grondbesparing (argument waarmee men dan dit soort bouw verdedigt) van geen belang was. Maarhoogbouw moest er komen. Men is er in ieder geval in geslaagd die in Plan-Zuid (Middelburg) ,vol te praten', zoals de wethouder in dat betreffende artikel opmerkte. Mis- leidingspolitiek dus. Maar de woon kazernes ,doen' het en men proeft er iets van Amerika in. Het zou beter zijn als men wat meer met de voeten op de grond bleef staan en onze provincie zijn karakter liet bewaren. Met een minimum aan industrieën, maar met een maximum aan leefruimte, en met behoud van zijn eigen karakter. Met zo'n beleid zou Zeeland meer welvaart tegemoet gaan dan met het huidige. (ADVERTENTIE) tiMetjefiaxvm/ BELASTING In de PZC van vrijdag 6 februari 1970 staat met een grote kop ge drukt: .Geen verhoging van belas ting nodig zegt Witteveen'. Ondergetekende is het daar niet mee eens. want sinds 1 jan. 1970 betaalt een ieder die bouwvak vakantiebon nen ontvangt, meer belasting en ook meer aow. Het is namelijk zo: Van het ogenblik dat de vakantiebonnen er zijn geko men tot en met 31 december 1969, werd er 50 van de vakantiebon- waarde die men genoot, btj het bruto loon getrokken en daar werd dan loonbelasting over betaald en aow. Dit is nu met ingang van 1 januari 1970 60 geworden, dus wordt ons brutoloon met 10 meer verhoogd dan de voorgaande jaren, dus zen- doende meer belasting betalen en ook meer aow. Ik hoop u dit met een paar voorbeel den aam te tonen. Loonberekening tariefgroep I: Loon f 203,72 f 19.65. 50 vak. bon f 223,37 brutoloon; af aow: f 22.30. loonb. f 29,17; 1969. Loon f 203.72 f 23,58. 60 vak. bon f 227,30 brutoloon, af aow: f 22,75, loclnbel. f 30,15; 1970. Dus betaalt deze groep f 0.45 aow en f 0,98 loonbelasting, is f 1,43 elke «'eek meer en dan zal de sociale verzekeringsbank ook «"el hoger lig gen. Nu heb ik wel de hoogst betaalde groep genomen, maar dat zal met de andere groepen naar rato wel het zelfde zijn. Voor één man in het bijzonder is het niet veel, maar als men dit over al die duizenden die vakantiebonnen ontvangen zou berekenen, dan brengt dit nog wel een aardig belasting centje op voor Witteveen. Daarom «-il ik maai* met nadruk zeggen; bouwvakkers past op uw zaak. Onlangs verscheen in uw blad een artikel onder de kop: Zomeravond voetbal Terneuzen in de put. Het bestuur van het ZAV wil dui delijk stelling nemen tegen dit ar tikel. Wij hebben het gevoel dat hierdoor ten onrechte hardwerkende mensen op hun tenen worden getrapt. Natuurlijk willen zij graag langer voetballen, maar dat neemt echter niet weg dat we begrip hebben voor de argumenten welk ons door de af deling sportzaken zijn genoemd. Bo vendien was het overleg nog niet af gesloten en was hierbij ook he t af delingsbestuur van de KNVB in Mid delburg verzocht om als gesprekspart ner deel te nemen. Dit is een nor male gang van zaken. Tenslotte ge schiedt zomeravondvoetbal onder auspiciën van de KNVB. In uw ar tikel wordt echter de schijn gewekt alsof dit inschakelen iets heel bij zonders is. Tevens kunnen wij het verband tus sen voetballen en het nieuwe raad huis moeilijk vinden. Dergelijke op merkingen plaatsen ln een dagblad doet de zaak geen goed. TT hebt hier door de moeilijkheden van het be stuur eerder groter gemaakt dan dat u ons hebt geholpen. Tenslotte kun nen wij u mededelen, dat het over leg met de afdeling sportzaken is voortgezet en dat de resultaten hier van spoedig bekend gemaakt kun nen worden. U weet, Ed Laurens maakt ze. Namens het bestuur rayon Terneuzen, M. Stax, competitieleider. het ZAV Geachte heer Van Horssen, niet alle respect voor uw geloofsovertuiging, kan ik niet nalaten op uw actie en kele opmerkingen te maken. Wij mogon vaststellen dat de carna valsvierders en u een verschillend standpunt innemen over de «ijze waarop men leeft, maar ik heb het nog nooit meegemaakt dat door een groep stencils aan de ingang van een kerk worden afgegeven met liet ver zoek om de kerk niet te betreden. U wordt dus als groep vrij gelaten in uw doen en laten eii nu moest u en uw actiegenoten ook zo sportief zijn ën een ander laten doen «aar hij op dat moment zin in heelt. Een oud Engels gezegde luidt: .Dwa ze mensen maken feest, «ijze men sen vieren ze' en daarachter past wijze mensen maken spreekwoorden, dwaze mensen halen ze aai. U bent zo vrij geweest om bijbelteksten aan te halen, maar wat komt er van de hele opzet van de bijbel in de prak tijk terecht. Volgens mijn waarne mingen niet zo heel veel. Gaan we de klok eens terugzetten naar de jaren 1940-'45, dfj.i was er een grotere band tussen de mensen onderling en is na de oorlog toen ieder zich weer terugtrok in zijn eigen hokje helemaal verwaterd. In die tijd van nood hadden wij elkaar hard nodig, in verzet en de strijd te gen die honger. Nu zal het u ook wel bekend zijn dat de meeste agra riërs in Nederland aan de een of an dere kerk behoren, maar de «-oeker- prijzen die deze mensen durfden vragen, zullen toch zeker met in de kerk vastgesteld zijn. De mensen in Zuid die u openlijk aan valt, geven blijk van een grote een heid te vormen, die hebben de moei te genomen van «reken voorbereiding om hun buurtgenoten een mooi feest te bieden. Zij voelen, komende uit verschillende streken van het land, zich hecht verbonden met elkaar en dit is alleen toe te juichen. Dit werkt niet alleen tijdens de car navalsdagen, maar geeft deze men sen het hele jaar een groot genoe gen. Bekijk dé activiteiten op'veler lei terrein vam diverse buurtvereni- fingen en u zal moeten toegeven at het bezighouden van de mede mens de baldadigheid tegenhoudlt. Er zou nog veel meer geld'vrij moeten zijn om genoeg gebouwen te doen verrijzen «"aar de mensen op nut tige mamier hun vrije tijd door kun nen brengen. Meneer Van Horssen, u en uw ge loofsgenoten lopen zeker 50 jaar ach ter, «-ant ik weet nog goed de tijd te herinneren dat iemand met geperma nent haar niet in uw kerk werd toe- gelaten en zo zijn er nog wel een aantal voorbeelden op te noemen. Ook op het gebied van de techniek stond jullie groep altijd gereserveerd, maar de computer is gewoon niet meer weg te denken en straks hebben jullie ook een tv in huis. U moet al- lean die periode van 50 jaar inlopen. Jammer, dat u die klok niet wat vlugger laat lopen, want waar an dere al jaren van hebben genoten, komen jullie pas aan toe als de aow in zicht komt, en dan zijn.er niet zo veel jaren meer toegemeten. Zolang dit feestgedruis niet op uw stoep plaatsvindt' maak dan een nieuw vaandel en zet daar met grote «'oorden .verdraagzaamheid' in. Een gelukkige bijkomstigheid is, dat men nergens naar toe hoeft als men daar geen zin in heeft of het met de strekking niet eens is. dat geldt eveneens voor de radio cn tv, daar zit ook een knop aan om hem uit te zetten. S A. Wonder gem. De Ruyterstraat 18, Middelburg. In een artikel van 4 februari jl noemt de heer De Vos uit Zaamslag mij niet bepaald een prettig visite kaartje voor de wielerclub ,Er op en er Over' uit Aardenburg. Dit omdat ik in een vergadering nogal tekeer zou zijn gegaan tegen de RTC-Mid- delkamp. Ik moet er de heer De Vos echter op «ijzen dat hij een blad voor het hoofd heeft als hy niet merkte dat ik niet Middelkamp aanviel, maar hem zelf, omdat hij stiekum, voor de zoveelste keer stiekum, naar een dis cussievergadering in Goes was ge gaan, terwijl er besloten was dat geen enkel bestuurslid zou gaan. Mij komt voor dat bovendien de heer De Vos meer voor het belang van zoonlief Jan de Vos. lid is van het bestuur van de wielerclub, dan voor het belang van de wielersport in het algemeen. Maar zijn inspanningen lijken nogal nutteloos gezien Jan's prestaties. Ik zelf ben geen vader van een renner, maar zou De Vos bij nadering kunnen schatten hoeveel kilometer ik voor de renners heb af gelegd? Ik heb wel een renner (Kees Koeken) zowat als kind in huis ge had. Maar dat weet De Vos natuur lijk niet. Hij schijnt ook niet te we ten dat Ik samen met een paar ent housiaste jongeliuii heel de wielerclub heb opgericht. Wij hebben ook ge zorgd dat het een erkende club werd met jonge renners, een groot aantal donateurs en een gevulde kas. Er wa ren irainingsritten in het winter- met meer dan 40 deelnemers. Om enig misverstand te voorkomen, wil ik beginnen met de opmerking dat ik tot geen enkele politieke partij meer be hoor. En gezien de politieke comedie die er overal wordt gespeeld, heb ik daar ook geen enkele behoefte aan. In dit schrijven waait de wind dus niet uit het een of ander politiek hoekje, maar, wat onze gemeente Domburg be treft geloof ik, dat we op een punt zijn geraakt, waarop het met de bestuurs mogelijkheid voor het heden en de toe komst uiterst bedenkelijk begint te wor den. Ik las eens ergens dat men ons het .Pinsterwolde van Zeeland' noemde. Ge zien de vele strubbelingen die zich tus sen de raad en het college van b en w in de loop der jaren hebben voorgedaan, is daar misschien wel enige aanleiding toe. Toch geloof ik dat de "leden van de raad en van het college van b en w, tot welke partijen en belangen ze dan ook mogen behoren, zullen moeten be seffen, dat, zo nu alles reilt en zeilt, het radicaal misgaat en het met de leef baarheid van onze gemeente funest gaat (ADVERTENTIE) Als ik dan nu zie dat er van 't en thousiaste begin is geworden, krijg ik het benauwd. De heer De Vos weet daar echter niets van. Hij kan het hoogstens hebben van horen zeggen zoals zoveel wat hij heeft horen zeg gen. Vorige zomer had hij .horen zeggen' dat ik in contact was met een sponser m West-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Hij bemoeide zich ermee en het resultaat was nul. Middelkamp had contact met een eventuele sponser in Hulst. De Vos hoorde wat waaien, ging er op af en het resultaat was .Middelkamp' niets en ,Er op en er over' niets. Hij had ook horen zeggen dat Wim de Waal als gastrenner naar de deltarit zou gaan. Er werd dus geïnformeerd maar noch de heer Ben Mulder noch de heer Van Stee wisten van iets, dus daar stonden we dan. De heer De Vos zegt maair wat en schrijft maar wat. In het stukje .Op wegnaar vohvassenheid' noemt hij renners d:e helemaal geen lid zijn ran ,Er op en er over.' Hij kritiseert de prestatie van Jan de Schipper, maar heeft hij Jan «rel eens op de winterbaan ge zien? In een artikeltje in ,De Stem' van 4 februari schrijft De Vos da: de gezamenlijke brainingsrit in Axel moordend «-as voor de renners, zijn «'oorden richtend tot de actieve en goedwillende heren Dieleman, Vas- seur en Den Doelden Ik geloof eer der dat De Vos zelf de gevaarlijke man was door zoon Jan aan de por ti er kruk van zijn auto weer bij de kopgroep te brengen, waaruit hij was teruggevallen. Ik heb dit ook betrouwbaarder bron dan die welke De Vos ter beschikking heeft. Maai hy doet maar. We zullen wel eens kij- doet maar. We zullen wel eens kij ken wat hij als visitekaartje heeft Hij «-ordt misschien het menu van .Er op en er over' maar dat zal wel slecht bekomen. Dat is nu de man die leiding moet geven aan de jeugd W. J. Claus Beatrixplem S Aardenburg. Is het bij U thuis al een zaak van etiquetteom een frisdrank te drinken die wérkelijk fris, puur-natuurlijk en kristalzuiver is? Die frisdrank heet Rivella en er zijn twéé soorten: Rood etiket: voor de liefhebbers van een zachte, milde- smaak. Blauw etiket (zonder suiker): een pittige drank voor iedereen die ..de slanke lijn" eerbiedigt. allgd RIVELLA thuis, op l'w gezondheid! worden. En dat de noodklok reeds aan het luiden is. Men moet toch, dacht ik, als men tot het college van b en w en -de raad behoort, datgene proberen te bewerkstelligen, wat de opbouw van heden en toekomst van een gemeente betreft. Men is destijds toch tot raads lid gekozen omdat men van hen ver wachtte dat ze ieder op hun wijze dat gene zouden doen, namelijk afzien van persoonlijke en partijbelangen, gezamen lijk de belangen der gemeente voorop zouden stellen. Maar, nu gebeurde het maar al te vaak, dat, wanneer een be paalde partij iets voorstelde dat in het belang der gemeente «"as of is, het doodeenvoudig getorpedeerd «-erd, om dat het uit een bepaalde hoek kwam. Vele voorbeelden zouden hiervan zijn aan te halen. Ik zal dan daar nu niet verder op ingaan, maar toch geloof ik, dat veel narigheid had kunnen worden voorkomen, als destijds met de samen voeging van de gemeenten Domburg en Oostkapelle niet een grove fout ge maakt «ras met de wethoudersbenoe ming. Door als partijen de koppen bij elkaar te steken, werd iemand, die in de loop der jaren bewezen had, de capaci teiten als loco-burgemeester en wethou der te bezitten, eenvoudig gepasseerd om het feit dat hij tot een partij behoorde, waarop de anderen het schijnbaar niet begrepen hadden. Dit feit woog zwaar der. dan de belangen der gemeente. We leven in een dynamische tijd. Vele en grote mogelijkheden zijn in onze ge meente weggelegd. Ik denk aan het toerisme en alles wat daarmee verband houdt (vakantiegangers hebben ook ont spanning nodig i. enz..., maar dan zal de zaak gezamenlijk door de partijen en met alle openheid van zaken moeten worden aangepakt. Het teken aan de wand is er. sr.eeds maar weer het boete kleed aan willen trekken is niet de op lossing. Wél om het met Wim Kan to zeggen; uithuilen en opnieuw beginnen. £n de koers der openheid varen! want «"oorden zijn er nu genoeg gewisseld, wij willen nü wel eens daden zien. K. Melis Noordvveg 50 Oostkapelle. LICHTPUNT IN DE LAMBRECHTSSTRAAT Regelmatig lees ik over parkeerpro blemen. Maar waarom maakt men bijvoorbeeld in de Lambrechtstraat, die een smai straatje is. geen par keerverbod. a! was het maar aan één zijde. Ik heb al dikwijls een aanrijding of beschadiging gezien, omdat men er ook nog uit beide richtingen inrijden mag. Nu is een beschadiging vlug opgelost, want er is een garagebedrijf in hetzelfde straatje. Maar het is toch een pro bleem. Ook de verlichting is een ver schrikking. Men kan hét sleutelgat niet vinden. En als er van de gezin nen die er u-onen er straks nog van gaan verhuizen wordt het nog don kerder, want zodra het huis leeg staat wordt het direct voor opslag plaats of iets dergelijks gebruikt, waar ook geen licht uitstraalt. In de hoop dat er na dit lezen misschien een lichtpuntje gaat branden voor wie er verandering in brengen kan. Mevr. De Looff Lambrechtstraat 16, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9