Cultureel centrum van Hulst wordt inzet verkiezingsstrijd Raad Goes: sleutelen aan legesverordening ,Wij willen een kunstijsbaan Twee sportzalen geopend Inpoldering van de mossel ban ken: f 30-35 miljoen 2 DOOR DE NEUS GEBOORD? In Kanaalzone 145 zeeschepen in januari ALMANAK De Goese raad kocht een hond DIRECT NA VASTSTELLING PvdA: trouwen moet goedkoper De Korenbeurs Beethoven- herdenking Jeugd Muziek Verdroging kan voor 60 procent worden ondervangen ,MARS' VAN SCHOLIEREN DOOR MIDDELBURG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 HULST Het gevecht om de gunsten van de kiezer gaat Hulst ver moedelijk zijn culturele centrum kosten. Dat is de voorlopige con clusie die zich laat trekken uit een in de dorpspolitieke sfeer ver zeild geraakte belangenstrijd, die al weken lang achter de scher men van het Reinaertstadje woedt. Inzet: het plan van de Stich ting Gemeenschapswerk Hulst voor de bouw van een sociaal-cultu- heel centrum van ƒ1,5 miljoen, dat eind vorige maand geruisloos, maar niet onopgemerkt door de Horeca-exploitanten op de publie ke tribune, van de gemeenteraadsagenda werd afgevoerd. POLITIEK TEGENSTANDERS KRIJGEN LIJST-' TREKKERS MEE De touwtrekkerij begint, als drie Hul- sterse zaal- en caféhouders zich vo rige maand ontpoppen als felle tegen standers van het culturele centrum. Ze zien in het gebouw een regelrech te concurrent voor hun eigen zaak. Volgens de drie hebben ze in hun ei gen zaalaccommodatie de afgelopen jaren meer dan een miljoen geïnves teerd. Dat geld kan, zeggen ze, als weggegooid worden beschouwd, als de Stichting gemeenschapswerk kans zou zrfen het plan voor een omvangrijk gebouw met (onder meer) een zaal voor 400 k 500 mensen en een foyer die kan worden geëxploiteerd als ho recabedrijf, erdoor te krijgen. Aan een gebouw zoals de stichting op het oog heeft, bestaat volgens dè ho reca-exploitanten in Hulst geen be hoefte. Bij het intex-preteren van een enquête van de Stichting -Zeeland, waaruit het tegendeel blijkt, is naar hun mening naar een bepaald eindre sultaat toegewerkt. De drie hopen met een eigen enquête binnenkort de juistheid van hun zienswijze te kun nen bewijzen. TERNEUZEN Iu de Zeeuws-VIaam- se kanaalzone zijn in januari 145 zee schepen (in totaal 300.304 brt) gelost en geladen. Over dezelfde periode vorig jaar waren dat 93 schepen met een ge zamenlijke brt van 256.630. De verde ling was als volgt: rede Terneuzeu - Westbuitenhaven - DOW Chemical: 31 geloste en geladen schepen, kanaalha vens Terneuzen 82, Sluiskil 20, Axelse Sassing 2 en Sas van Gent 10. Hét aantal geloste en geladen, binnen schepen was 818 (vorig jaar 1065) met een gezamenlijk laadvermogen van 557.037 ton (703.899). De verdeline: re de Terneuzen - Westbuitenhaven - Dow Chemical: 55. kanaalhavens Terneuzen 392, Sluiskil 191, Axelse Sassing 25 en Sas van Gent 155. In de west- en mïd- densluis werden over januari respec- - tievelijk 712 en 105 zeeschepen g-schut; vorig jaar waren deze aantallen respec tievelijk 165 en 547. Het totaal aantal geschutte binnen vaartschepen was 4493 (vorig jaar 5550). De verdeling: westsluis 248 (141), middensluis 28 (125) en oostsluis 4217 (5284). ADVERTENTIE) Zeeuwse Kinnetje Onlangs schreef u In de Zeeuwse almanak over Weskappelc.ars, die niet over steunzolen, maar over stoonzeule spreken' zo schrijft een lezei'es uit Oostka- pelle, die vnj, gezien haar meis jesnaam en de naam van haar echtgenoot zeer deskundig achten ze kan niet anders dan uit het dijkdcrp afkomstig zijn. jEr zullen wél oude Westkap- pelaars zijn' zo vult zij onze be richtgeving aan, ,die nooit van stoonzeule hebben gehoord. Maar praat u over kletterldompen, dan weten ze er alles van.' yAls er vroeger', zo vervolgt de brief, ,in 't midden van de nacht iemand op klompen met 'n barst en daarover 'n blikje gespijkerd, door 't poortje liep, dat grensde aan de bedstee van de buren, dan zeiden ze onder elkaar: ,Oór 's di loopt buurman op z'n kletter- lclompen om den dokter en de baker, de tange leit in 't vier', en javiel hoor, 's morgens hum men de buurjongens al vroeg met de boodschap fins 'n kinnetje. Na het antv:oord op de vraag waf het was, een joentje of een meisje, ?ei één van hen: ,Mé weet je noe wat zö verrekt is bie ons en da's bulan zo, bie ons d me wi een kinnetje dan is moeder wi nie goed.' Aanvankelijk tot stomme verbazing van zelfs de felste tegenstanders, bleek de kwestie cultureel centrum ,gefun- denes fressen' voor een aantal ge meenteraadskandidaten. De ene na de andere lijsttrekker breidde zijn Srogranxma uit met de slogan tegen e bouw van een cultureel centrum'. Over de jaarlijkse exploitatietekorten van het centrum gingen wilde ge ruchten de ronde doen. Hoewel de stichting zelf in een rapport 40.000,- liecijfert, noemden lijsttrekkers be dragen van 100.000,- en 150.000,-. Op" vi-ijdag 30 januari boekten de te genstanders van het culturele cen trum hun eerste succes. Het voorstel aan de gemeenteraad om mee te wer ken aan de bouw werd van de agen da afgevoei-d. Wethouder P. Brand (cultuur) zei gisteren, dat dat ge beurde omdat het college meer infor matie wilde over de exploitatiemo gelijkheden en er bovendien niet vol daan was aan de afspraak, dat de stichting een gesprek zou hebben met de horeca-exploitanten. Wethouder Brand ontkent ten stellig ste, dat ook hij zich geschaard zou hebben onder de tegenstanders van het culturele centrum, zoals in Hulst wordt gefluisterd. Maar hij meent wel dat er aan de opzet moet'worden ge schaafd. Er moet, zegt hij, voor ge waakt worden dat het culturele cen trum inderdaad een concurrent zou worden voor de plaatselijke horeca bedrijven. En ook gelooft hij, dat de huidige opzet wat overtrokken is. De voorvechters van het culturele cen trum zijn momenteel bevreesd dat van het uitstellen va:: de beslissing definitief afstei komt. Wethouder Brand gelooft dat niet. al durft ooi< hij niet te voorspellen wat straks de nieuwe gemeenteraad doet. Zoals de zuken er op dit moment voorstaan, zal de eerstvolgende stap door de stichting gemeenschapswerk worden gedaan. Directeur C. van Leuven heeft tegen morgen (vrijdag) een persconferentie aangekondigd, ,om alle emotionaliteiten in te dammen en de zaak terug te brengen tot de feitelijkheden'. Van 2 tot 14 maart POLITIE LET EXTRA SCHERP OP .VOORRANG EN SNELHEID' MIDDELBURG De gemeentelijke zo wel als de rijkspolitie zal in de periode van 2 tot en niet 14 maart een ver scherpt toezicht houden op het gedrag in het verkeer, vooral met betrekking tot het geven van voorrang en het zich houden aan de maximum toegestane snelheid. Overtreders zullen worden baliseerd. Dit verscherpte toezicht sluit aan bij de kernthema-actie van het Verhond voor Veilig Verkeer, dat voor het eerste kwar taal van dit jaar het onderwero .Voor lang en Sneldheid' koos. of splitsing van wegen nadert of op rijdt terwijl de maximum toegestane snelheid zowel betrekking heeft op ver voermiddelen. zoals een bromfiets, als in het algemeen op wegen, waarvoor een bepaalde maximum snelheid is vast gesteld, zoals bijvoorbeeld rijksweg 58. De politie is van oordeel, dat men tegen beide voorschriften .zondigt' als men met een te grote snelheid een kruis punt nadert zodat de weggebruiker niet meer in staat is om nog voorrang te verlenen. GOES De Goese raad heeft woens dagavond een hond met onderdak ge kocht voor de gemeentepolitie. Men gaf voor het dier en z(jn kennel, plus wat bijkomende kosten 2000,waarvan de helft voor de diensthond wordt be steed. De heer H. P. J. de Jonge (chil) wees erop, dat één homd waarschijnlijk niet voldoende zal zjjn, ómdat (le dienst hond een vaste begeleider heeft, die niet zomaar vervangen kan worden. Hij hield het college voor, dat men daardoor maar 200 dagen per jaar over de hond zal kunnen beschikken.. De lieer De Jonge deelde verder mee, dat hij 25 jaar in het politievak heeft gezeten zonder gebruik van hond. Hjj liep daarbij geen kleerscheuren op. De lieer H. G. Jung wd) complimenteerde de Goese politie, die zonder hond de Goese bankroof heeft opgelost. De heer J. P. G. van Ooijen (chü) vroeg zich af wie hij het hardst moest beklagen: ,De verzorger of de hond, want een hond kost meer dan 1 per dag, zoals In het voorstel is aangegeven'. Loco-burgemeester dr E. J. Prins - zei over eventuele noodzaak van een tweede hond te zullen overleggen met de korps chef van de Goese politie. Aan het eind van de discussie onthulde hij, dat zijn poes dagelijks voor 99 cent voedsel tot zich neemt. De (nieuwe politiehond wordt in vier jaar afgeschreven. Zijn rente last is door het college voor het eerste jaar berekend op 8 procent van 2000, zodat men op een totaal der kapitaals- lasten komt van 660, GOES Direct nadat de legesverorde ning van de oude gemeente Goes woensdagavond voor de nieuwe gemeen te was vastgesteld bleek de Goese raad aan de inhoud ervan te willen sleutelen. Van verschillende kanten kwamen de be zwaren tegen met name 't hoge tarief voor het tróuwen 75 de YVD- fractïe wilde helemaal nog even wachten met vaststelling van een verordening en de heer M. Loeve (ar) wilde veran dering zien in de tarieven voor vent vergunning en voor het maken van mu ziek. Met 8 stemmen tegen werd na uit voerige discussie besloten de oude verordening van Goes geldig te ma ken voor de nieuwe gemeente, In 'n volgende vergadering zullen voor stellen worden gedaan over eventu ele aanpassingen van tarieven. De heer P. Duinkerke maakte duide lijk, dat de PvdA-fractie akkoord ging met het voorstel van b en w, als het tarief voor huwelijksvoltrekkingen van 75.- op 45,- gebracht zou worden. De heer H. G. Jung (wd) vond 't geen bezwaar nog een paar maanden met verschillende verordeningen te werken om daarna een definitief besluit te ne men etn de heer A. Maljaairs verklaarde namens de pc-groepering, dat het voor stel aanvaardbaar was, als b en w wil den toezeggen, dat zij veranderingen zouden willen overwegen. Het voorstel werd aanvaard met de stemmen van de VVD-i'aadsleden en de PvdA-fractie te gen. Toen de PvdA-fractie vervolgens met het initiatief voorstel kwam het tarief voor huwelijksvoltrekkingen op ƒ45,- te brengen, kwam de heer Loeve met het voorstel er dan 60,- van te ma ken. Wethouder drs J. Dijkgraaf wees erop dat de oude Goese tarieven zijn aangepast, omdat men een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds nodig had en krijgt men alleen als de eigen belastingen' op een bepaald niveau zijn gebracht. De heer Dijkgraaf betoogde, dat men een aanvullende uitkering nodig kan hebben, zodat men in dat geval op nieuw omhoog zou moeten, als men nu tarieven verlaagt De heer L. H. de Leeuw (pvda) meende, dat de verlaging van het tarief voor trouwen niet zoveel min er inkomsten zou geven als nien bereken1 daet alle andere tarieven fors en vaak rnet enkele honderden procenten om hoog gaan. B en w zullen nu nader be zien wat men de tarieven gaat doen De raad stelde een krediet van 4875,- besohik'oaar voor het treffen van watvoor ziieningen aan sanitair en verliiohtilmg van de toneelzaal van het Schuttershof. De heer G. J. van Welbergen (wd) drong er bij het colle' op aan, dat voor de jeugd sne naear een ander en beteer on derkomen wordt gezocht en hij herinner de aan een verzoek vean de jeugdsocie- beit,Pijfan' om gebruik te mogen maken -an dé boerderij in Goes-Zunü. De heer Loeve vroeg liet college snel een uitspraak te doen over de uit eindelijke bestemming van het Schut tershof. Overigens ging de liele raad akkoord met het voorstel nu wat verbeteringen aan de toneelzaal aan te brengen, om de jeugd enige ruim te te geven. Met de stemmen van de heren Maljaars, Jung J. de Vos (pvda), II. P. J. de Jonge (chu), Van Welbergen en wethouder J. P. Lindenbergh (wd) tegen werd be sloten in ,De Korenbeurs' in Goes te lijven vergaderen tot het stadhuis is gerestaureerd. Dat zal nog 4 tot 5 jaar duren. De heer Jung betoogde, dat men in 's-Heer-Arcndskerke een goede raadszaal heeft en dat de af stand voor mensen die belangstelling hebben de raad bij te wonen niet te groot is. Hij wldé graag voor belangstelleniden 3 of 4 plaatsen in zijn auto beschik baar.. stellen om de vergaderingen te bezoeken en na achter zich te hebben ge keken constateerde hij, dat hij dan alle belangstellenden woensdag had kunnen meenemen. De heer J. van den Hoven (pvda) wees op het feit, dat de afstand Goes 's -Hee r- Air e ndskerk e makkelijk te overbruggen is, maai- dat het openbaar vervoer van bijvoorbeeld Wolphaarts- diijk naar 's-Heer-Arendskerke een tijd rovende zaak is. Naar aanleiding van opmerkingen aan het begin van de vergadering deelde de heer Dijkgraaf mee,- dait gs volgende week zullen spreken over beschikbaar stelling van geld voor verwarming van het Goese zwembad. De heer Loeve toon de zich niet zo gecharmeerd van hand tekeningenacties zoals gevoerd voor de verwarming. Hij meende, dat de hand- tetoeniingenzetters vaak het sentiment bwen het verstand laten heersen en dat men ook niet altijd goed geïnformeerd is. Toch toonde hij zich zich verheugd, dat de actie voor verwarming gevoerd is, omdat hij er steun in zag voor de beslissing, die de raad eerder heeft ge nomen voor verwarming. Hij wees er op. dat de raad wel diligent is geweest en hij zei, dat de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten het onmoge lijk heeft gemaakt de verwarming a-1 uit te voeren. Een bedrag van 2500.- werd gegeven voor bestrijding van kosten voor deel name in het NCRV-televisiespel .Dub bel Zeskamp'. De heer De Leeuw be treurde het, dat niet voor men ging deel nemen om het bedrag is gevraagd ta- pl-aats van na afloop. De vergoeding voor het bijwonen van. de raads- en comimcssievergaderingen werden ge bracht op 40,- en 25,- per vergade ring. Zonder veel discussie stelde de raad de begroting voor 1970 van de ■emeentelijke sociale dienst vast. De ..eer De Leeuw vroeg het college aan dacht voor opsporing van gevallen, die door de sociale dienst geholpen moeten worden, maar waarbij mensen de moed n:et hebben een beroep te doen op di'e dienst. De verkoop van grond werd gedelegeerd aan b en w. Locoburgemeester dr E. J Prins deed na een vraag van de heer Loeve de toezegging, dat de raad steeds geïnformeerd zal worden over de ver koop van gronden Het gemeentewapen van Oud-Goes zal ook voor de nieuwe gemeente worden gevoerd, zo besloot de raad. Voor aan schaf van een auto voor de plantsoenen dienst en van een maaimachine gaf de raad kredieten van 18.200 en 9.700 De heer Prins deelde in antwoord op een vraag van de heer J. P. Folfliiet mee, dat de dooi-stromingsverordeming voor Goes kan worden toegepast als men over een betere woningmarkt beschikt dan n-u het geval is. De krotopruimimgs- verordening werkt in Goes. Slot van pagina 1 wijzend personeel, dat met hun leer lingen van de nieuwe accommodatie gebruik zal moeten maken. Het hoofd van de school van Sta- venisse, de heer C. G. v. d. Hoek stelde verheugd, dat dè gymnastielc- accommodatie van Tholen nu uiterst gunstig afsteekt bij het landelijk gemiddelde. Hij wees er op. dat de zaal van Stavenisse door de enige plaatselijke school slechts tien uur per week zal worden gebruikt. Het schoolhoofd zei te hopen, dat de gemeentebesturen van, Scherpenis- se en Stavenisse het toe zullen staan, dat de plaatselijke jeugd ook na schooltijd in de gebouwen terecht kan. ,Ër is hier tot nu toe niets te doen voor de jeugd.' De heer v. d. Hoek toonde zich een voorstander van meer gymnastiek onderwijs. Samen met de inspec teur lichamelijke opvoeding stelde hij, dat uit experimenteren is geble ken, dat door meer sportlessen de resultaten van de andere lessen ver beteren. Namens de NV Jarino bood de heer J. van Dort voor beide scho len een klok aan. Gedeputeerde J, van den Bos heeft woensdag twee sportlokailen op Tholen geopend, in Soherpenissa en in Stavenisse, op deze foto in Schei'penisse kreeg hij behalve een sleutel van de 12-jaüiige Riia Deurloo ook een boekenbon van de 12-jarige Anja Overbeke. (Poto PZC) Zaterdagavond gaat Jeuigd en Muziek Beethoven herdenken, Bet is dit jaar tweehonderd jaar ge leden dat deze componist in Bonn liet levenslicht aanschouwde. Jeugd en Muziek deed een beroep op leraren en leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool om een aantrelcjk&ldj'k programma ten ge hore te brengen. Het is niet bij Beethoven gebleven: ook enkele tijdgenoten als Mozart en Schu bert zullen hun geluid doen ho ren. Naast de uitgenodigde mu ziekleraren (Gé Auidenaerdt, Else Bomgers, DïeJk Boon, Philip Feij, Stoffel Gunst, Marinus Hille- brand) zal het bekende Haarlem se piano-duo Ans Bouter-Miep van Luin een bijdrage aan liét programma geven (Mozart's So nate KV 19d en Variaties over een thema van de Graaf von Wal- stein). In Beethoven's Frün- Liingssomate heeft de Duits-Hon gaarse violiste Erika 'mairx-Szi- geti haar medewerking toegezegd. Het prograimmafoóaadje vermeldt aan uit te voeren werken de Kur- filrstensönabe in C; het trio voor hobo, klarinet en fagot; 32 Va riaties in c; Trio voor viool, cello en- piano; Sonate opus 14 in E; van Mozart Deutsche Tanze en van Schubert dwarsfluitvarlaties over het lied ,Troc(kne Bhimen.' Deze Be e bho v e nhe rdenfcmg heeft plaats in de foyer van de Middel burgse Concertzaal en vangt aann om acht uur. NOG STEEDS NIET DEFINITIEF HOEK De inpoldering van do Mosselbanken ten noorden en ten noordwesten van de Braakman ten behoeve van Dow Chemical zal een bedrag; vergen van f 30 a f 35 WERK INDUSTRIETERREIN MIDDELBURG AANBESTEED MIDDELBURG. Hetmaken van plus iminus 762 meter rioleringen van plus minus 6000 m2 asfalt-betonveiharcfing, alsmede het aanvoeren en verwei'ken van oirca 75.000 m3 plaatzand ten be hoeve van het ophogen van industrie terrein met bijkomende e werken op het nat industrieterream in die gemeente Middelburg vormde het bestek dat woensdagmiddag in de foyer van liet City theater door burgemeester en wet houders openbaar werd aanbesteed. Van de dertien inschrijvimgen was de hoog ste afkomstig van de" firma. Suikerbuuk te Hooger heide die inschreef voor ƒ837.240, De laagste vijf inschrijvers waren: T. K. de Jonge te Zierikzee 690.000; gebrs Geldof te Serooskerke f691.800; aann emingsbedri jf Schou wen- Duiveland te Zierikzee 711.000; J. D. Janse te Middelburg 745.900 en aan nemingsbedrijf Zeeland te Middelburg 769.000. HANDTEKENIN GEN EN BRIEF VOOR COMMISSARIS MIDDELBURG ,AI is 't een hoge prijs, wij willen schaatsen op kunst- ys.' Met deze en andere niet te niis verstane opschriften op doeken en woensdagmiddag enkele tientallen jongens en meisjes door Middelburg. Vlissingse scholier Roel Engels in Geïnspireci'd door de oproep van het zaterdagse teevee-programma ,Stuif-'s-in' wilden ook zij hun steen tje bijdragen om de meningen van het publiek maar vooral ook van de bestuurders gunstig te stemmen voor de totstandkoming van een kunstijs baan in Zeeland. Nadat de jeugdige demonstranten zich voor het stadhuis hadden verzameld voerde de mars, na een ronde door de binnenstad, naar het Abdijplein. Met in de hand het resultaat van de handtekeningenactie, in die afgelopen dagen verzamelden de schoolkinderen bij jong en oud in Middelburg rond de tweehonderd namen, brok men bij de commissaris der koningin aan de bel. De commissaris was echter niet thuis. .Mijnheer Van Aartsen is op reis naar Den Haag", zo kregen de wat teleurgestelde jongens en meis jes van de hulp in de huishouding te horen. De scholieren bleken ech ter geenszins uit het veld geslagen en zoveel overredingskracht te beb- zitten, dat zij de lijsten met handte keningen en de begeleidende brief toch aannam en beloofde de .papie ren' aan mijnheer of mevrouw Van Aartsen te overhendigen. De brief was het pro duikt van Wam Min derhout en Hans Steketee, beiden tien jaar oud en leeriingen van de Sandenburghschool in de Stromen- wijk, die naast de Zeeburghschool uit Zuid, het merendeel van de de monstranten leverde. In hun brief dat naar him mening er in Zeeland spoedig een kunstijsbaan zou moeten komen maar stelden de commissaris ook alvast voor om de aangelegen heid aam ,de gemeenteraad voor te leggen. schreven Wirn en Hams niet alleen, Na de overhandiging trokken de jonge lui met hun spandoeken en borden weer de stad in, waarbij zij luidkeels uiting aan lium wensen gave Nieuwe acties staan voorlopig nog niet op het programma. De scholie ren willen nu eerst de resultaten van hum ^eerste stappen' afwachten. miljoen. De aanleg van een nieuwe zeedijk van 10 meter hoog wordt globaal geraamd op 20 a 25 miljoen. Voor het bouwrijp maken van het ingepolderde gebied is naar schatting 8 a 10 miljoen nodig. Deze cijfers zijn meegedeeld op een districtsvergadering van de Verenigde Braakmanpolders» het waterschap dat de concessie voor de indijking heeft aangevraagd. Hoewel het ïnpolderingsplan naar verwachting op zeer korte termijn ter visie zal worden gelegd, is het nog steeds niet voor de volle hon derd procent zeker dat liet werk ook inderdaad doorgaat. Een en ander hangt af van de bereidheid van DOW Chemical zelf om het benodigde geld op tafel te leggen. In de districtsbijeenkomst kwamen ook de gevolgen ter sprake die de inpolde ring voor de landbouwgronden in de ach terliggende Braakmanpolder zal hebben. Doordat de dijk verder zeewaarts' komt te liggen, valt te verwachten dat in de huidige polder verdroging zal optre den, Volgens een rapport van dc Hei demaatschappij is deze verdroging door speciale voorzieningen (druksloöt) voor 60 procent te heffen. Voor de reste rende 40 procent zou eventueel een scha- declausule in de bedrijkingsconcessie kunnen worden opgenomen. Als de inpoldering yan de mosselban ken doorgaat, zal cje ontsluiting van het nieuwe terrein voor een belangrijk deel worden verzorgd door de weg die momenteel in aanleg is tussen de DOW- weg en de waterfabriek van de PZEM. Deze weg is een onderdeel van de toe komstige tertiaire weg Ternëuzen-Bres- kens. Bij het waterschap wordt ook nog gedacht over een tweede wegverbinding tussen 1-Ioek en het noordelijk deel van de Braakman, maar over het al dan niet doorgaan van dit plan bestaat nog geen enkele zekerheid. •1 nv HR.TF.NTIE DOOI In het oosten van het land aanvankelijk nog sneeuw ol' yzel, overgaand in re gen, mot een matige tot vrij krachtige zuidelyke wind en lichte vorst tot tem peraturen om het vriespunt. Overigens half tot zwaar bewolkt met hier en daar een bui en temperaturen enkele gx-aden boven het vriespunt. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Vooruitzichten voor vrijdag' en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Af en toe regen en tem peraturen in het algemeen hoven nor maal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 4; min. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; max. temp.: omstreeks normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent; kans op een geheel droog etmaal; 30 'procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 1 tot 5; min, temp.: 1 tot 5 graden boven normaal; max. temp.; va.n ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal: kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog: etmaal: 40 procent. Normalen voor 20 tot 24 februari: min. max. Den Helder 0 4 Eelde —1 5 De Bilt —1 6 Vlissingen 1 5 Zuid-Limburg 1 5 ZON EN MAAN 20 februari Zon op 07.46 onder 18.02 Maan op 17,10 onder 07.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2