Zeeuwsch-Vlaanderen Lekker stoken zonder schoorsteen! Sasse raad akkoord met begroting 1970 Bouwplan stedelijke scholengemeenschap snel te verwachten H. Wiegel sprak H0E,K Nieuwe school voor Retrancüiemient in Sluis Schoolraad in Hoek op ,wens-in' van PvdA Dageraad' bij volleybal nog eerste 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 Beschouwingen pas op 24 maart BESLUITEN MET GROTE FINANCIËLE CONSEQUENTIES SAS VAN GENT. De gemeenteraad v'«n Sas van Gent heeft gisteravond de gemeentebegroting 1970 goedgekeurd. De fractiewoordvoerders zagen af van het honden van algemene beschouwin gen. De heren J. de Rijk (kath.)' de Groff (pvda) deelden mee, dat zij daarmee wilden wachten tot de laatste bijeenkomst. (24 maart) van de huidige gemeenteraad. Zowel de heer De Rijk als de heer De Groff drongen er bij het collége op aan de financiële commissie in tensiever te betrekken bij de finan ciële aspecten van het gemeentebe leid. Volgens de heer De Goff wordt de mening van de financiële commis sie vrijwel uitsluitend gevraagd bij subsidie-kwesties en dat achtte hij niet voldoende. De raad ging akkoord met een serie voorstellen die voor de gemeente aan zienlijke financiële consequenties hebt- hen. In twee gevallen ging het ove rigens niet van harte. Bij een voorstel de financiële moeilijkheden van de wo ningbouwvereniging .Sas van Gent' op te lóssen door een gemeentelijke bij drage van bijna f 77.000, plus een ge meentelijke garantie voor een lening- van f 123.000, verweet de heer De Groff het college onvolledigheid. Hij zei, afgaand op een verwijzing hiernaar in in de toelichting, te verwachten dat de gemeente ook nog zal moeten opv draaion voorteen tekort van f 60.000. Burgemeester R. A. J. den Boer ver- Waarde haastig, dat daarover niets in de ter tafel liggende aanvraag stond. Maar hij wilde na enig aandringen van de heer De Groff wel bevestigen, dat over het tweede tekort besprekingen gaande zijn. Specificatie Een andere kwestie waarmee de Sasse raad niet gelukkig was, betrof een aan vraag van de stichting cultureel cen trum Sas van Gent om een aanvullende gemeentelijke bijdrage van f 52.350 in de stichtingskosten van het gebouw. Het raadslid L. de Meijer (gb) verklaarde, dat hij van d!e architect (de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht) wel eens een specificatie van de meer kosten wilde zien. Zijn mede-raadslid J. Bockstael (kath) meende dat het stichtingsbestuur een dergelijke specifi catie bij de aanvraag had moeten voe- gen. De heer De Meijer vroeg en kreeg de toezegging, dat die specificatie in de volgende raadsvergadering op tafel komt. ting Sasse Carnaval, te verhogen van f 1500 tot f 2000 per paar en voor het oranjecomüté van f 1700 tot f 3350 per jaar. Bij deze laatste kwestie kwam nog even ter sprake, dat op 30 april tenminste twee plaatselijke bedrijven gewoon doorwerken om de werknemers in de gelegenheid te stellen begin mei een aansluitende vakantie van 10 dagen te nemen De raad ging akkoord met een door- stroomregcling, op grond waarvan huurders een (maximale) bijdrage f 1250 kunnen krijgen ails ze verhui zen van een goedkope naar een ten minste 50 procent duurdere huurwo-.f 'g. Voor de verbeteringen van woningen en woonbuurten wend in een premiefonds f 3000 gestort, De raad besloot mee te gaan betalen aan de Zeeuwse muziek school (f 840 per jaar) om de otxlei- ding van ionee muzikanten voor de har monie vrilig te stellen. Bij een voorstel een serie straatnamen te wijzigen, maakte de raad bezwaar tegen het voorstel om het gedeelte van de Poelstraat dat aansluit op de West kade voortaan Fabrielcsstraat te noe- l ,Een rotnaam', vond het raadslid E. van Assche (kath.). De suggestie ,Sui- kei-dijk' kon wel ieders goedkeuring wegdragen. Bij de rondvraag maakte de heer De Groff melding van klachten over de slui ting van de spoorwegovergang aan df Westdam tussen half negen en kwart over negen. Er wordt dan gerangeerd, volgaas de heer D-e Groff op een tijd stip dat N.S, nauwelijks ongelukkiger had kunnen kiezen. De heer De Meijer was verontwaardigd, dat bij een func tie-onderzoek (kosten f 13.000) niet het buitendienstpersoneel was betrokken. ,Daar was bet hem nu juist om be gonnen', zei hij. J. Markusse over Ontwikkelingen in de landbouw' TERNEUZEN Dezer dagen heeft de heer J. Markusse, verbonden aan de Zeeuwse Landbouw Mij. in hotel .Des Pays Bas' te Terneuzen een inleiding gehouden over het onderwerp .Ontwik kelingen in de landbouw'. Spreker wees erop, dat het bekend zal zijn, dat deze ontwikkelingen bijzonder groot zijn. El ke verandering brengt talrijke proble men met zich mee. Dit jaar geldt ech ter niet alleen voor de landbouw. Men is verplicht zich aan te passen, anders kan men niet meekomen. Spreker vroeg zich daarom af, of men niet teveel aan .her senspoeling' doet, door onder meer te stellen, dat het met de landbouw in zijn geheel totaal verkeerd gaat. In de afgelopen jaren is de beroepsbevolking met 15 procent terug gelopen. De produktie is echter geste gen. In tegenstelling met beweringen, dat van ae totale beroepsbevolking slechts 6 procent in de landbouw werk zaam is, wees de heer Markusse erop, dat men ook rekening moet houden met de aanverwante bedrijven en dan komt men tot een percentage van 30. Spreker achtte ïiet daarom noodzakelijk, dat hierop nadrukkelijk de aandacht werd gevestigd. De heer Markusse zei niet te geloven dat men in de landbouw tot al- rerSToting t>_„ ,Er zullen Vergadering ZLM afdeling Cadzand Voorzitter F. Dees sprak op de vrijdag avond in café ,du Commerce' gehouden vergadering van de afdeling Cadzand van de ZLM een welkomstwoord tot de leden en wel in het bijzonder tot de leider, de heer J. Markusse van het ZLM-bureau te Goes en tot kringvoor zitter I. de Bruijne van de ZLM afde ling West Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij gaf een overzicht van het afgelopen jaar en merkte op, dat het een goede zomer zowel voor boer als voor vakantie- jer. In dit verband deelde hij mede, vele landbouwers in Cadzand ook belang hebben bij de recreatie, -die voor namelijk voor de kleinere bedrijven van groot belang is om een goede bestaans mogelijkheid te hebben. Hij betreurde het evenwel, dat de duidelijkheid van de overheid op dit gebied wel iets te wen sen overlaat, waardoor het voor velen moeilijk is om grote investeringen te doen, aangezien men niet precies weet waar men aan toe is. De voorzitter zei dat ondanks de min der gunstige prijzen in de landbouw dit jaar toch een optimistisch geluid kon worden gehoord wat betreft de prijzen van aardappelen en uien. Hij bracht vervolgens m herinnering het 25-jarig bestaan van de afdeling Cadzand dit jaar. De voorzitter eindigde zijn ope ningstoespraak met de wens, dat het dit jaar in de landbouw niet te veel te gen zal zitten. Penningmeester J. A. Kools kon het jaar 1969 afsluiten met een batig saldo van ƒ20,48 maar in verband met de stéeds toenemende kosten werd op voor stel van het bestuur met algemene stem men besloten de contributie te verho gen van 3,00 per lid en 0,10 per ha op 5,00 per lid en 0,25 per ha. Voorzitter Dees werd bij de bestuurs verkiezing met overgrote meerderheid als bestuurslid herkozen. Achtereenvol- •ens hield de heer J. Markusse van het iLM-bureau een zeer interessante zing over actuele landbouwproblemen met onder andere bedrijfsopvolging de heer K. F. Malcorps, ambtenaar de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst, aan de hand van dia's een praatje over de onkruidbestrijding. Na sluiting van de vergadering voegden zich ook de dames bij het gezelschap voor de gezamelijke koffiemaaltijd, waarbij oprichter M. de Bruijne herin neringen ophaalde aan de eerste jaren van de afdeling Cadzand, en burgemees ter J. A. Leenhouts namens het gemeen tebestuur zijn gelukwensen aanbood met het 25-jarig bestaan der vereniging. Secretaris P. Risseeuw las vervolgens een oud Cadzands verhaal voor in dia lect, waarna de heren A. Lako en P. A. Kools films vertoonden van de vorig jaar door de afdeling Cadzand gemaakte reis naar Zwitserland, waaraan mevr. Kools-Becu een op rijm gemaakte reis beschrijving toevoegde. Na de vertoning van het ZLM-journaal ZAAMSLAG Jaarvergadering Oranjevereniging In de dezer dagen gehouden jaarverga dering heeft het bestuur van de Oran jevereniging te Zaamslag het plan ge lanceerd op bevrijdingsdag, 5 meia.s., in de middaguren een groots opgezette vijf- of zeskamp te organiseren. Het verzocht daartoe die medewerking van de sportverenigingen, die hun afgevaar digden naar deze bespreking hadden ge zonden, Uit de discussie bleek, dat dit idee, dat pas definitief gestalte k?n krij gen, wanneer een 80- a. 100-tal deelne mers zich daarvoor opgeven, aansloeg. Er zouden verschillende groepen dienen te worden gevormd, waarbij de secties van de sportverenigingen niet alleen hun eigen leden maar ook buitenstaanders' kunnen betrekkenMet de afspraak, dat déze zaak zal worden afgetast onder de sportorganisaties en daarover op wij- dag 6 maart zal worden gerapporteerd, werd dit onderdeel vafa het programma afgesloten. In de morgenuren wordt ei- voor de schooljeugd een en ander op •touw gezet, terwijl voor de avonduren contacten worden gelegd met een volks dansgroep. Ook iliiigt het houden van een instuifavond voor de jeugd Sn de bedoe ling. De voorzitter, de "heer C. A. de Kr alt ei-, sprak de wens uit, dat de bevol king bij deze festiviteiten een actief aandeel zou willen leveren. Voorafgaand aan deze bespreking had de secretaris, de heer J. W. Kusse, en de penningmeester, de heer W. van Vessem, hun jaarverslag uitgebracht. De vereniging telt mu 100 leden, een aan tal, dat door die erevoorzitter, burge meester J. de Pree, wel laag werd ge acht. Tot bestuursleden werden herko zen de heren A. Dees-Bruijnzesfl en P. de Leeuw. De gemeentesecretaris, de heer J. J. Haak, vertoonde enkele films over de Oranjefeesten van 1945, 1955 en 1969. Jaarvergadering bond van bejaarden De algemene bond van bejaarden, afde ling Zaamslag, houicüt op vrijdag 20 fe bruari a.s. om 2 uur haai- jaarvergade- in ,De Rank'. VCP hield eerste presentieavond in Zaamslag ZAAMSLAG Dinsdagavond vond ir ,De Poort' te Zaamslag de le van een se rie presentatieavonden plaats, die de verenigde christelijke partijen (VCP) hebben georganiseerd imet het oog op de aanstaande gemeenteraadsverkie zingen op 25 februari. Het VCP-tournee loopt van Zaamvsliag over Hoek, Bier vliet, Sluiskil naar Tenneuzen, waar in het Zuidlandtheater op maandag 23 fe bruari de grote verkiezingsavond ge houden wordt. Op deze avond zullen de heren Biesheuvel, Mellema, Wester terp, Kalend en Dusarduijn spreken. De vergadering te Zaamslag stond der leiding van de heer F. de Koe voorzitter van de plaatselijke ar-fc vereniging. Hij verleende eerst 't woord aan de heer 'G. P. Meert uit Terneu zen, voorzitter van de politieke com missie van 'de VCP, die een uiteenzet ting gaf over het ontstaan van de ver enigde christelijke partijen. Spreker was er over verheugd, dat AR. CHU en ICVP elkaar- tenslotte toch hadden gevonden en met een gezamenlijke lijst konden uitkomen. In zijn betoog pre senteerde hij een twaalftal kandidaat- raadsleden. ,Hiet voornaamste doel van de VCP', aldus de heer Meert, ,is de nieuwe gemeente in al haan- onderdelen leefbaar te maken voor iedereen, zoals dat is uiteengezet dn het verkiezingsma nifest.' Van de gelegenheid vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Onderwer pen aks de rha.rmomisatde van de buiten gemeenten', luchtverontreiniging, sub sidiebeleid en realisatie van plannen die gedeeltelijk of geheel zijn voorbereid, werden in discussie gebracht, waaruit bleek dat de VCP een open oor zal hebben voor inscraak, oolk via eventueel te vormen Wijkraden. De vergadering werd met.klem gevraagd te bevorderen, dat de omschakeling na de herindeling geleidelijk aan zal plaatsvinden. IJZENDIJKE Politieke oriëntatie-avond In hotel „Hof van koophandel' te IJzen- dijke zal de KPJ vandaag, donderdag 19 februari, om 8 uur een openbare politieke ox-iëntatieavond houden. De onderwerpen zijn: Ontwikkelings hulp, NAVO en Industralisatie Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze onderwer- zullen worden behandeld door de 1 C. Balkenende (AR), KVP onbe kend en C. Egas(PvdA)Na deze uit eenzettingen volgt een discussie. (ADVERTENTIE) MetDRUgasar gasverwarmlng, op de buitenlucht aangesloten door een opening in de buitenmuur, lik Meer dan 40 verschillende uitvoeringen van klein tot groot! T i ï'P» ;c Fabrieken Diepenbrock SiReigers N.V^Ulft Ledenvergadering ,ENZK' te Hoek altijd kleine bedrijven blijven bestaan',]door de heer W. Sinke gaf de KLM- zo meende hij. Ook de steeds stijgende vliegenier P. C. de^Bruijne uit _Cad- lonen en de sociale voorzieningen had den de aandacht van de heer Markusse. Hetzelfde was ook het geval met de EEG-plannen en de vraagstukken ron dom ae ruilverkaveling. .De afvloeiing van landbouwbedrijven zal doorgang vinden, enerzijds doordat men geen op volger heeft (een natuurlijke afvloeiing dus) en anderzijds omdat men zijn be drijf vrijwillig wil beëindigen. De laat ste groep zal het niet gemakkelijk krij gen. Taak is dus, dat de landbouw- jeugd niet alleen denkt aan een land bouwschool, maar een onderwijsrichting kiest, waardoor ze zich in de toekomst volledig kan handhaven', aldus spreker. Aan de hand van talrijke voorbeelden toonde de heer Markusse aan, dat het zaak ia dat de landbouwers overgaan tot gezamenlijke aankoop van mach.nes. Het komt daarbij zelfs voor, dat men de landarbeider, om hem de volgende jaren werk te garanderen, in de finan ciering betrekt. Wat de afzet van hun produktie betreft, daarvoor tonen volgens de heer Markus se, de landbouwers nog te weinig belang stelling. Men iaat teveel over aan de or- tanisaties. Aan het slot van zijn itnlei- ing gaf de heer Markusse als over tuiging te kennen, dat er voor de land bouw nog voldoende toekomstmogelijk heden aanwezig zijn. Na beëindiging van zijn rede, kreeg de heer Markusse een zeer groot aantal vragen te beantwoorden. zand, aan de hand van dia' zing van zijn reisindrukken met name in Japan en Alaska. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Jaarvergadering pluimveehouders De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Vereniging van Pluimveehouders in Zeeland (VPZ) hiefod maandagmid dag een matig bezochte jaarvergadering •'.h hotel ,Du Commerce' te Oostburg. Na een welkomstwoord van voorzit ter H. A. M. van de Vijver uit Bcer- vli-et, werden bij de verdere afhandeling van de agenda de bestuursleden J. W. v. d. Slakke uwt Biervliet en P. de Rijk uit Schooiidijke respecbieveJiigk ais se cretaris en penningmeester herkozen. Verder werd gesproken over het jaar lijks te maken uitstapje, want volgens secretaris v. d. Slikke zou de afdeling niet meer te denken zijn zonder deze jaarlijkse reis. Getracht zal worden dit jaar een bootreis te maken van Was singen naar Antwerpen. Voor het ont- spann'ngnsgedealte van deze vergadering zorgde voorzitter v. d. Vijver, door te vertellen over zijn reis naar Afrika, wat evenals de daarbij vertoonde dia's zeer de belangstelling had van de aan wezigen. TE WEINIG GELD VOOR NIEUWE SCHOLEN VOOR BASISONDERWIJS MIDDELBURG - Het lokalen- plan voor de stedelijke scholen gemeenschap voor Middelburg ligt gereed op het departement van onderwijs. Ook de begelei dingsbrief' bij dit plan zal binnen enkele weken kunnen worden aan geboden. Het rapport van de com missie die de meest geschikte plaats voor de bouw van dit scho lencomplex bestudeert is welis waar nog niet verschenen maai toch kan nu reeds als zeer waar schijnlijk worden aangenomen, dat als vestigingsplaats het Plan Kla- renbeek zal worden geadviseerd. Dat bleek uit mededelingen van wet houder van onderwijs M. Hu bregtse, die dinsdagmiddag bij zijn repliek op de algemene beschouwin gen op de gemeentebegroting 1970 aoor de fractievoorzitters, nog een .plezierige mededeling had, namelijk dat de vooruitzichten voor de nieuw bouw van de- rijkskweekschool thans .gunstig' waren. Ook dat had wethouder van het departement onderwijs vernomen. De heer Hubregtse moest echter ook sombere geluiden laten honen. Naar zijn mening liep zelfs de scholenbouw T het basisonderwijs gevaar doordat toewijzing van geldmiddelen door het rijk bij lange niet toereikend zijn om de nieuwbouwprojecten, die de gemeen te noodzakelijk acht, te realiseren. Door deze gang van zaken is er aüle kans, dat de nieuwe school voor Dau- wendaele veel te laat gereed zal ko men zodat de leerlingen vanuit deze nieuwe wijk per bus naar een school in de stad zullen moeten pendelen. Aldus de heer Hubregtse, die de kapi taalsbehoefte van de gemeente voor scholenbouw op 6,5 miljoen gulden be cijferde. LOM-school De heer Hubregtse sprak voorts de hoop uit, dat de lorn-school, voor kin deren met leer- en opvoeding,simoeMijk- heden, in Middelburg spoedig zal kun nen worden gerealiseerd. Meer moei lijkheden voorzag hij voor mieuwbóuw- mogelijkheden voor de detailhandels- vakschool, vooral omdat deze school in die Sti'omenwijk steeds meer afdelingen aanhet onderwijspakket toevoegt. Daardoor kan die nog beschikbare inuiiim- te te knap worden. Aldus de wethouder, di'e met betrek king tot schoolpedagqgisdhe dienst kon meedelen dat hiervoor thans reeds twee medewerkers, uit respectievelijk open bare en protestants-christelijke onder wijskringen, waren aangesteld. Let op de leeuw op het pakje. Dan pas bent u zeker van echte Ceylon thee de fijnste thee ter wereld. f ADVERTENTIE) THUERE C0-0P TEN HAVE ALBERT HEIJN SIMON DE WIT K&G E0UR FINE CEYLON TEAS' TIKTAK rNaar e?n deskundige van kathoJSéke signatuur wordt nog omgezien. De in richting van het ondank-omen van deze dienst, in het voormalige gemeentehuis van St-Lauire-ns, zal per 1 maart ge reed zijn. Zo bleelk nog uit de opmerkingen van de wethouder, die ais taken van de dienst onder meer zag de inrich ting van een voorlichtingscentrum' en het rnedewexkiing verlenen aan die totstandkoming van een gezamen lijk leerplan voor de scholen. Voor wat deze laatste doelstelling betreft zei de heer Hubregtse overigens zelf de voorkeur geven aan het be grip .raamplan', waarbinnen ook de schoolhoofden nog gemaidht'gd zul len zijn om ,het een en ander in te viullen'. Avondschool De heer Hubregtse steflde. verder dat, zoals eerder door die heer W. Don opge merkt, de handelsav'ondnschool binnen het kader van de wet op het voorge zet onderwijs over enkele jaren (in 1975) za-I moeten worden gesloten. Wel iswaar kan. deze school dan automatisch worden omgezet in een avond-mavo, doch de wethouder achtte de kansen daarop voor Middelburg gering, ge de naar zijn mening onvoldoende langstelling, die voor deze vorm vanj avondonderwijs bestaat. Nadat de heer Don later nog eens met kiem betoogde dit geringe aantal nog altijd belangrijk genoeg te achten oni dit onderwijs ook in de gewijzigde vorm voort te zetten, zei de wethouder in zijn wederwoord toe, met het bestuur van de avondschool alsnog te zullen bezien of liier een .uitwijkmogelijkheid' zal kunnen worden gevonden. Onbillijk heer Hubregtse zei voorts, thans gedacht wordt aan de aanstelling van een vakleerkracht iichaanelajke vijs. voeding voor het lager onderwijs. Met het bijzonder onderwijs zal overleg worden gepleegd ben einde ook voor clit ondenvjjs lesuren door deze nieuwe leer- Icradhit Eveneens naar aanleiding van v-ra deelde de heer Hubregtse mee, dat niet in de bedoeling ligt om de gere formeerde school aan de H-eerengracht neg te vernieuwen. De Ven-, voor Prot. Ohr. Onderwijs heeft nainieüijk het voor nemen om deze school te sluiten. Zo zal met ingang van het komende school jaar geen eerste Was meer aan deze school zijn verbonden. De wethouder zei weinig te voelen voor de suggestie van de heer Don om via een motie de rijksoverheid te wijzen op de onbillijk heid van een lagere onderwijsvergoe- dlng voor kleinere gemeenten in verge lijking met de grotere. ,Ik geloof niet, dat ze er in Den Haag van wakker zouden liggen, als wij zo'n motie zou den aannemen', aildus de heer Hubregt se, die meer resultaat verwachtte van een eensgezind optreden via de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten. Later wees de heer Hubregtse zijn par tijgenoot er ook nog op. dat bij een nfeuwe herindeling van Walcheren waardoor Middelburg deel zou uitmaken van een gemeente met meer dan 50.000 inwoners zoals door de heer Don bepleit de stad weliswaar zo-u kun nen rekenen op een hogere uitkering van drie ton, doch dat dan toch ander zijds weer de verfijmmgsregeling' voor kleinere gemeenten zou vervallen. Eerder had wethouder Hubregtse er nog op gewezen, dat de gemeentebegro ting ook voor dit jaar slechts weer met veel moeite sluitend kon worden ge maakt. Het aanvankelijke tekort dat zelfs 600.000 gulden bedroeg, moest in een .drietal vergaderingen' van l> en xv worden geëlimineerd. De heer Hu bregtse gaf ook in het kort aan waar de 16 procent of ruim 2,5 miljoen gul den waren gebleven, die Middelburg dit jaar meer heeft uit te geven. Hij noemde de loon- en prijsontwikke ling, de zeer hoge rentestand (8,5 pro cent) voor het aangaan van leningen, een tekort van drie ton bjj het onder wijs en een kostenstijging van 260.000 gulden bij de openbare verlichting. Dit laatste vooral als gevolg van de sterke stadsuitbreiding. Zo lichtte de heer Hubiegtse toe. In oaf et aria ,De Instuif' te Hoek hield Noodzakelijk achtte hij het, dat Sluis straks een jcuge burgemeester krijgt. Hij was geen voorstander vam een ge kozen burgemeester. Na de paiuze ont stond een levendige discussie, waarbij bileek dat de heer Wiegel niet ontkwam a£un een aantal vragen over lamdspoli- tiek. Tenslotte wees hij op het feit, dat intergemeentelijke regelingen nodig zijn ein dat ae raad hieraan zijm medewer king dient te geven. Maandagavond vergaderde de raad van Retranchement onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. Wet houder J, P. Vercouteren was afwezig wegens ziekte. Ook de heer H. van Soo- lingen was absent. In zijn openingswoord deelde de voorzit ter mee dat hij namens de raad bloemen had gestuurd naar wethouder Vercou teren, die verpleegd wordt in het zie kenhuis te Sluiskil. Meegedeeld werd dat het bestekkilare plan voor aanileg vam de Zwinweg ter goedkeuring is opgestuurd naar gs en dat het plam voor de bouw van een inieuwc lagere school thans bestekklaar wordt gemaakt. Vooi-ts, dat in het uit breidingsplan Zuid-Oost dit jaa.r een zes tal prerniewoniixgen zal worden ge bouwd. Na de vorstperiode zal begon nen worden m-eit uitbreiding van dé rio lering in de Noordstraat. De begroting 1968 werd voorlopig vastgesteld met een nadelig. saJldo vela f 782 op wone dienst en een batig slot van f 118.036,73 op die kapitaaldienst. Aan die stichting Streek Jeugd Centrale voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd een subsidie verleend van 17 cemt per in woner. De mjiisteriële salarismaatrege len werden van toepassing verklaard op het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel, de gemeentesecre taris en -ontvanger. Het kostesnbedrag per leerling vam de lagere school werd voor 1970 vastgesteld op f 206,93. Bij de rondvraag informeerde de heer Versprille naar de positie van de ga- meentearts bij de herindeling. De nieu we raad zal hieromtrent vóór 1 ok tober een beslissing dienen te nemen. Ook informeerde hij naar nog andere bouwplannen in de sector Zuid-Oost. Mevrouw De Hullu-de Feijter wees op onvoldoende verlichting van de Achter weg te Terhofstede en bij de Zwinhoe ve. De heer Versprille drong aan op plaatsing van een lichtmast bij de krui sing Platteweg. B en w zullen een en ander nader bezien. OOSTBURG Informatie-avond CHU en ARP Vrijdagavond om half acht is er in ho tel 'De Eenhoorn' te Oostburg een infor matieavond van de CHU en ARP in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Met het oog op de naderende gemeenteraadsverkie zingen (25 februari) zullen twee twee de-kamerleden, de herën C. F. van der Peijl uit Kloetinge en J, A. van Benne- kom uit Middelburg, resp. CH en AR, een inleiding houden. Op deze verkie zingsbijeenkomst zullen vragen kunnen worden gesteld aan een forum, waarin behalve beide tweede-kamerleden, ook een aantal raadskandidaten zitting zul len hebben. Verkiezin ffsbii eenkomst KVP In verband met de komende vorbtezim- jer voor leden vam tie gemeenteraad in le nieuwe gemeente Oostburg houdt de KVP op vrijdag 26 febmari in hotel ,Du Commerce' te Oostburg een verkie zingsbijeenkomst. Deze bijeenkomst zall worden bijgewoond door 'de heren W. Asmamn uit Roosendaal en drs W. Du sarduijn uiit Goes, belden lid van de tweeds kamer voor de KVP. Het onder werp voor deze avond is .Industrialisa tie', Verder zal het verkiezingsprogram ma vam de KVP voor de gemeenteraads verkiezingen ter discussie worden ge steld. Het forum zal worden geleld door drs W. Dusarduiiijn, terwijl de tien kan didaten van de lijst als lid in het forum zitting zullen hietoben. De bijeenkomst begint orn 8 uur. SLUIS -lm hotel .Balmoral' hield ge meentebelangen te Sluis een vergade- de muziekvereniging ENZK dezer dagen ring, waar de heer H. Wiegel (wd) een haar algemene ledenvergadering. Secre- causene hield. De heer J. Scheerens, taris C. Potvlieger gaf een overzicht voorzitter op deze vergadering, gaf een van de belangrijkste gebeurtenissen in kort overzicht vam de besluiten op ge- *--* -=■«'»•- ••'-:- meemtelijk gebied in de afgelopen vier jaar en wethouder J. du Fossé besprak ook de taken die een nieuwe raad staan te wachten. De heer Wiegel stelde dat hij als lid van de WD meende dat een lijst als gemeentebelangen zeer zeker acceptabel kam zijm voor de bewoners. Landspoli- tiek en gemeentepolitiek kunnen vaak niet samengaan. Uitvoerig belichtte hij zijn houding tijdens de debatten in de tweede kamer over de herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen en hij meende, dat Sluis in het verleden had bewezen zelfstandig te kunnen zijn, Maar im de boekomst moet dat waargemaakt wor- lxet afgelopen jaar. De .financiële positie vain ENZK is vx'ij redelijk; momenteel is 286,09 dn kas. Op een vraag van de heer J. Meertems gaf de heer A. Broodman (penningmeester) een uiteen zetting van de financiering vam de on langs opgerichte drambana van ENZK. Namens het bestuur werd de heer J Meertens een blijvende herinnering aan geboden wegens zijn verdiensten als aiiriigènt. Besloten werd om deze zomer enkele buurteoncerten te geven in de verschillende woonwijken van Hoek. HOEK Een schoolraad waarin ou ders en leerkrachten de gemeente kun nen adviseren over het openbaar lager en kleuteronderwijs en een nieuwe on derwijsnota voor de hele gemeente Ter- neuzen waren enkele van de wensen die bezoekers aan een ,wens-in' van de PvdA in de gehoorzaal van Hoek maan dagavond naar voren brachten. PvdA- raadskandidaten en -leden noteerden per verder verlangens ten aanzien van meer speelgelegenheden in- de nieuwe woon wijken het continueren vak bestaande uitbreidingsplannen, bestrijding van lucht-, water- en bodemverontreiniging en eigen sport- en jeugdraden in alle kernen die straks Groot-Terneuzen vor men. In Hoek bleek ook behoefte te bestaan aan het handhaven vam het gemeente huis als plaats waar huwelijken kunnen worden voltrpkken en verder zag men ex- graag eens per week een zitting van een hulpsecretaxie. De rest van het gebouw zou dienst kunnen doen als verenigings accommodatie. De deelnemer-s aan de ,wens-in' bleken verder vrijwel unaniem voor een gekozen burgemeester. Als eis die daarbij werd gesteld, was dat hij losstaat van politieke partijen. Ei kwam nogal wat kritiek op de voorzie ningen in ,De Braakman'. Er zou niet overal gevist mogen worden, Diezelfde bepaling geldt voor de zondag ten aan zien van de twee kreken nabij Hoek, die in beheer zijn bij het waterschap ,de verenigde Braakmanpolders'. ,Laat de. gemeente ze straks overnemen', kwam als oplossing naar voren. TERNEUZEN CABARET ,DE HOEPEL' TERNEUZEN OP TOURNEE LANGS BEJAARDENCENTRA TERNEUZEN Het Temeuzense ca baretgezelschap ,De Hoepel' maakt ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een tournee langs bejaardentehuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Virydaga.vond treedt ,De Hoepel' op voor de bejaar den van hot centrum in Zuiddorpe, op 27 februari komt men in de Axelse .Vurssche', op 6 maart in Sas van Gent op 12 maart in .Scheldeoord' in Ter- neuzen en op 1 april in het Terneuzen- te centrum Backten Dieke'. ,De Hoepel' trad al eerder op in ,De Blide' in Tei-- neuzen in het centnim vam ZuidÖorpe. Er zijn momenteel onderhandelingen gaande voor een voox-stelling in het be jaardencentrum St.-Antonius te Groe nendijk, terwijl het ook in de bedoeling ligt een aantal andere tehuizen in de streek ,aan te doen'. VASTENACTIE De decanaten Hulst en Tei-neuzen zet- i op dit moment een groot-scheen- vastenactie op touw. Het ligt In ae bedoeling van deze decanaten om tot een bedx-ag van 50.000 te komen, dat bestemd zal worden voor het bouwen van een school voor voortgezet onder wijs In Ghana. SLUIS Jaarvergadering plattelandsvrouwen In hotel ,De Korenbeurs' te Sluis hield de afdeling Sluis vam de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen de jaar vergadering, waax-voor een goede be langstelling bestond. Na een welkomst- wooi-d van mevrouw J. dé Hullu-Ver- planke werd het huishoudelijk gedeelte afgewikkeld. De heer L. A. Dekker uit Oostburg. directeur van de Regionale Sociale Werkplaats sprak daarna over de betekenis van deze stichting, waar bij hij een kort historisch overzicht gaf van haar ontstaan. De ddimes besloten om op 24 februari een bezoek aan deze werkplaats te bren gen. Voor 19 maart werden de dames uitgenodigd door de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen voor het bijwonen van een avond met dr Schulte en op 10 maai't zal mogelijk een bezoek ge bracht worden aan een vlaabedrijf te Sint-Jan in Eremo (B). 1 HULST In de bedrijfs-volleybalcom- petitie te Hulst bleef in de tweede klas van de dames afdeling de Dageraad goed im het zadel, door verdiend te winnen van de scholencombinaitie, dia hierdoor op twee punten van de leaders kwam. De nieuweling Hema a won verdiend van Wilking em bewees hier door dat deze ploeg zich meer en meer gaat aanpassen. In de eerste afdeling voor damesteams bleef Clitex goede derde door een over winning op Morres. De Oimulo vechtend tegen de degradatie, kwam ook tegen Combo niet tot puntenwinst. In do heren 2 afdeling bleef ook nu weer de Hema-ploeg zonder winstpunten en vei-- loor kansloos van Ambulo B. In de eerste klas van de herenafdeling won de KPJ verrassend van de BOL die zijn tweede plEiaits verloor aam PMC PMC was kansloos tegen het sterke Ambulo, dat nu vrijwel zeker is van de titel, Hekkesluiteir Clemavo won ver diend vam de Clitex. Uitslagen en standen: DAMES 2 Dageraad - Sch. Comb. 3-1; Hema A - Wilking 4-0. Dageraad Sch. Comb. Bomdiia CVC Lybeert Hema A Wilking Hema B 10 8 2 11 7 3 0 18 34- 6 1 16 33-11 1 14 31-13 3 11 19-21 5 1 5 11 22-22 2 0 7 4 9-27 1 1 8 3 7-33 0 1 7 0 4-2S Morres - Clitex 1-3; i 1-3; Milock - Mavo 1-2. KPJ 14 12 Mavo 15 8 Clitex 16 5 Milock 15 5 Combo 16 4 Morres 16 4 Olmulo 16 2 Ambulo B -Hema 4-0. Clitex B 15 1 CVC A 13 1 Morres 16 CVC C 12 KPJ B 14 Ambulo B 14 Lybeert 12 MLS 14 CVC B 14 Hema 16 1 25 48- 6 2 21 36-22 8 3 18 36-28 4 6 10 26-32 4 8 12 24-40 2 10 9 24-40 4 10 8 19-45 HEREN 2 2 1 26 46-13 1 1 23 46- 5 3 4 21 42-22 2 3 16 30-18 3 5 15 30-26 6 5 12 26-30 17 9 17-31 2 8 9 21-35 2 9 8 20-36 0 16 0 1-63 HEREN 1 KPJ A - BOL 3-0; Clitex A - Clemavo 0-3; PMC - Ambulo A 1-3. Ambulo A PMC BOL Clitex A KPJ A Clemavo 1 25 44-12 3 16 32-23 5 12 26-25 7 10 21-34 6 9 21-34 8 6 16-34 Schietingen Bij café De Bttok te Hulst werd er een schieting gehouden op de liggende wip. Hieraan werd door zestig schutters deelgenomen. Uitslagen: hoogvogel: Th. van Vlierberghe; "zijvogel 1: P. de Block; zijvogel 2: J. Hensein. In Koewacht werd een bejaardenschle- timg gehouden, waaraan 37 schutters deelnamen. Uitslagen: Hoofdvogel Geersaem; zijvogel 1: J. Lauwers; zij vogel 2: Th. Mervis. De meeste kleine vogels werden geschoten door J. Coone. Openbare verkoping Notaris W. Vroome te Hulst heeft dins dagmiddag in café ,'t Hoekske' in Hulst liet. woonhuis aan de Steensedijk 13, penbaar verkocht aan A. Poppe uit ioewacht. De prijs was 10.700 TERHOLE TONEELUITVOERING De toneelvereniging Terhole zal op za terdag en zondag 22 en 23 februari in het parochiehuis de jaarlijkse toneeluit voering verzorgen. De vereniging zal het stuk ,Het zall je gebeuren' opvoe ren van Toon van Vuur en, een komi sche klucht in drie bedrijven. Aanvang der voorstelling' omx haOf acht. AARDENBURG ,St-Sebastiaan' won van ,De Missers' De handboog mij St-Sebastioan te Aar denburg speelde een wedstrijd handboog- scliieten op de liggende wip tegen de windibukssohutters ,De Missers'. De 5 hoogstgepiaafste schutters vam St-Se- bastiaar behaalden 102 punten, die van ,De Missers' 65 punten. St-Sëbasblaan: H. van Twaarden, 32 p.; P. Blondcel, 23 p.; H. de Rijöke, 18 p.; Fr. Lippens, ,De Missers': J Kloosterman, 20 p.; Til Kockuyt, 14 p.; C. van Hermon 14 p.; L. van Kruiljssen, 11 p. en K. DE Keoljer 6 p. )e 5 door St-Sebastlaan beschikbaar •estelde lepeltjes werden gewonnen door 1. van Iwaarden, P. Blondee! van St- Sobastiaan en J. Kloosterman, C. van Hermon en Th. Kockuyt van De Mis sers. Mevrouw M. Klooté (5 p.) ont- een troostprijs. De klepsahieüng telae 4 winnaars namelijk Jul. de Rijcke Rob de Rijdke, A. Ballegieen en H. van Iwaarden elk met 2 Meppen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 24