Minister Nelissen ,won' kamer voor Verolme-s aneringsplan BIJOU Terneuzense scholieren haalden gelijk spel in nieuwe radioquiz van BRT 12 ^ootó^ B COMMISSIE ECONOMISCHE ZAKEN BINNENKORT BELANGRIJKE ORDER NIEUWE SCHEPEN' Bredase politie ontdekt gestolen schilderijen Ook elders ,D00R CELIBAAT VERLIEST R-K KERK VELE INTELLECTUELEN' Meer en meer mannen gebruiken een paraplu... 19,- Hervormde synode wil gesprek met Bijbelgenootschap PLAATS OW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC m m ISI O PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 19 FEBRUARI 1970 Notaris Van Dissel TE GOES bericht, dat de openbare verkoop van het plan Veerweg 31 te I Wolphaartsdijk op vrijdag 20 februari 1970 NIET DOOR GAAT ■I poWse*' 'haVrve'slev'98' 0hp1tooMbaS.5- _Maak\aKkeri9'n'etVe„ in model v^vrouwetv, Éebrui^cri- (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De nieuwe minister can economische zaken, mr R. J. Nelissen, heeft met zijn snelle maatregelen om het Verolme-con- cern te saneren en op langere termijn de gehele Nederlandse scheepsbouwindustrie te verstevigen bij de tweede kamer toch wel een gewaardeerde entree gemaakt. Na alles wat er te doen is ge weest rondom de kredietgaranties aan de Verolmebedrijven was de openbare commissievergadering voor zijn departement in de kamer gistermorgen beslist geen zware kluif. Goed, er werden nog wel wat oude bezwaren tegen de hele gang van zaken in het afge lopen jaar uit de hoek gehaald; er werden nog eens dikke strepen gezet onder de wens dat de verdere financiële ontwikkelingen nauwkeurig en op de voet moeten kunnen worden gevolgd in het parlement. Maar de detailkanttekeningen daargelaten kan worden vastgesteld dat de kamercommissie de minister op de nu met het concern ingeslagen weg wel kan volgen. De mededeling, die de bewindsman1 terloops deed dat er .binnen zeer af zienbare tijd een zeer belangrijke order voor de bouw van grote sche pen bekend zal worden' gaf de com missie in ieder geval wat concrete moed op een verbetering van de po sitie en de toekomstmogelijkhedenn van het Verolme-concern. Kamercommissie en minister waren het duidelijk met elkaar eens, dat redelijke verwachtingen op een ren dabele nieuwbouw van grote schepen dn ons land bij de steunverlening voorop moet blijven staan en dat uiteraard bijdragen uit de staatskas aan een dergelijk bedrijf (bedoeld voor de hele bedrirj.'stak) een tijde lijke en aflopende zaalk moeten zijn. Men zal zich herinneren dat minis ter Nelissen enkele weken terug met Verolme en de Rijn-Scbelde-groep1 een convenant heeft gesloten, dat er op gericht is het voortbestaan van de bedrijven van het Verolme-con- cem zover als mogelijk is te verze keren. Er werd tegelijk een com missie (Winsemius) gevormd, die op korte termijn mogelijkheden moet on derzoeken om te komen tot een ip- teeratSe van de scheepsbouw-, repa ratie- en verwante bedrijven van het "Verolme concern met andere bedrij ven. Om te beginnen moet die com missie nagaan Verolme en de Rijn- Sohel'degroep tot een vorm van sa menwerking kunnen komen. Verder Klacht ingediend tegen burgemeester van Utrecht UTRECHT (GPD) De heer A. J. van Overbeek uit Utrecht heeft bij de offi cier van justitie, mr W. H. Overbeek, een klacht ingediend tegen burgemees ter De Ranitz van Utrecht in diens hoe danigheid als hoofd van de politie. 'De heer Van Overbeek leeft al ge ruime tijd in onmin met zijn buurman, de eigenaar van een café. Hij meent dat hij ontoelaatbare geluidshinder van het café ondervindt. Verder is hij de mening toegedaan dat de politie op de hand van de caféhouder is, d:e hem naar zijn zeggen diverse mallen zou hebben be dreigd. In een vorig jaar gepubliceerd commentaar van de polibievoorliehtings- di ernst staan volgens de heer Van Over beek bewuste leugens, waardoor hij zich ernstig in eer en goede naam voelt aan getast. Hij eist 20.000 gulden smarte- geld en rehabilitatie in de Utrechtse bla den. De heer Van Overbeek stoot zich vooral aan de bewering van de woordvoerder van de politievovorticJitingsdienst als zou hij 's nadhts de burgemeester en di verse Utrechtse wethouders uit hun bed hebben gebeld. Verder stelt hij dat bouw- en woningtoezicht van de ge meente. Utrecht om negen uur 's mor gens de 'geluidshinder zou hebben geme- ten, terwijl dit volgens hem 's avonds of 's nachts had moeten gebeuren. Vol gens de woordvoerder van de politie zou de meting niet om negen uur 's morgens hebben plaatsgevonden. BREDA (GPD) In de kluis van het Bredase politiebureau staan sinds dins dagavond vier kunstwerken. Dire schil derijen en een tekening, waarvan de waarde voorlopig wordt geschat op ruim één miljoen gulden: en dit dank zij een tip, welke de politie ontving dat er in een woning aan de Heuvelbrink iets gaande was dat niet kloute. Na de eerste tip trof de politie op 't ge geven adres niemand thuis. Later op de avond liet de tiipgever weer iets vam zich horen en hij gaf toen de raad ook uit te kijken naar een Citroen met een Duts kenteken. De recherche toog er opnieuw op uit en kon toen in de woning drie personen aanhouden. De bewoner: de 25-jarige Duitser R. L. uit Wiesbaden: en de 24-jarige Belg J. S. u:>t Antwerpen. De bewoner van het huis werd losgelaten, omdat hij zich aan geen strafbaar feit had schuldig ge maakt. De twee buitenlandrs werden vastgehouden, want hoewel in de woning niets van belang werd gevonden, kwa men uit de Duitse auto uit een koffer ruimte vier kunstwerken te voorschijn. In samenwerking met Interpol is in elk geval al komen vast te staan, dat een werk echt is, en in '67 in particulier be zit was van 'n Duitser in Frankfurt. Naar de herkomst wordt naarstig ge speurd. Er zijn sterke vermoedens, dat de schilderijen in West-Duit3land zijn gestolen. kwam de minister met het Verolme- concern tot overeenstemming ovei het beheer vam deze sclieepsbouwm- dustrie tot het moment dat een de finitieve beslissing is genomen over wat er voor de toekomst moet ge beuren. De kamercommissie nu had gistermorgen de gelegenheid om te vertellen wat ze van de ministeriële maatregelen dacht en om er nog waf vragen over te stellen. Vuurwerk werd het niet. Zelfs de oppositie ((lrs G. M. Neder- horst) stelde vast: »De minister en wij praten nu op dèzelfde golflengte en we zijn op dc g weg. We zijn blij dat aan werkgelegenheid grote aandacht is besteed. Blij ook dat niet Rijn- Schelde wordt opgescheept met Verolme, want dat zou een nieu-, we NDSM-zaak zijn geworden.' De socialist constateerde overigens e.en ,niet onbelangrijke wijziging3 in de regeringsmaatregelen. En daarbij doelde hij op een terugkeer naar de gedachte tot samenwerking in de scheepsbouw, op grond van hét rap- port-Keijzer, op de zeggenschap van de overheid, ingebouwd in de nieu we constructie, op het feit dat nu wel voorwaarden zijn gesteld aan de krediet garanties, op de verandering in de leiding van het bedrijf en op de ingebouwde invloed van de vak beweging. Drs M. W. J. M. Peijnen- burg (kvp) attendeerde er nog even op dat de noodsituatie bij Verolme de nu gevonden oplossing weliswaar heeft versneld, maar dat men zich toch de vraag zal moeten blijven stellen: is nieuwbouw van schepen in Nederland neg wel rendabel te maken? Drs B. Goudzwaard (ar) had begrepen dat de maatregelen zijn genomen op grond van goede verwachtingen aal de rentabiliteit van nieuwbouw van grote schepen door produ/ktieverbeterng zekere is te bereiken. Er kwamen allerlei sug gesties: seriébounv, goede en geruchte onderzoekingen, harmonisatie van de concurrentievoorwaarden op interna tionaal niveau. Minister Nelissen wilde de nu uit gestippelde beleidslijn tegenover de kamer nog wel eens even uiteenzet-' ten: ,Er zal door een veelheid van maatregelen (concentratie, verbete ring van de arbeidsvoorwaarden, van de werkomstandigheden) om de pro- duktiviteit op te voeren.' De be windsman wees er intussen nog oj dat de verliezen, geleden bij de grolf tankerbouw, niet typisch Nederlands zijn. Miscalculaties zoals Verolme heeft laten ziien zijn ook in andere landen voorgekomen. .Maar men heeft nü de problemen onderkend. En dat betekent dat ook de opdracht-; gevers voor de bouw van deze sche pen (de oliemaatschappijen'1 andere maatstaven gaan aanileggên.' In antwoord op eon aantal later stelde vragen zei de minister nog er rondom de zaak-Verolme' ook met de oliemaatschappijen contact is geweest over opdrachten en prijs afspraken en over de vraag hoe de ze bedrijven kunnen bijdragen aan de verbetering van de financniële po sitie van dit concern. De minister kon de kamercommissie ook nog dit verzekeren: ,Ik twijfel er niet aan dat op het ogenblik het inzioht en de bereidheid om tot een bundeling en samenwerking in de scheepsbouw te komen in zeer brede Pater L. Alting von Geusau: Ambtsverlatingen sinds uitspraak paus verdubbeld XE WYORK (AP) Het aantal pries ters. dat het ambt de rug toekeert is verdubbeld sinds paus Paulus in januari heeft verklaard dat er geen sprake kon zijn van een wijziging van de celibaats- regel voor priesters. Dit heeft in New York verklaard pater dr Leo Alting von Geusau, de Nederlandse secretaris-gene raal van het internationaal r-k docu mentatiecentrum JDOC in Rome. Hij dat de exodus van priesters leidt ,een grootscheeps verlies aan knap pe koppen voor de kerk'. Dat verlies, zei hij is te vergelijken met de verwij dering van intellectuelen uit de leiding in Tsjecho-Slowakije. Vele van de vertrekkende priesters zijn leraren en hoogleraren natuurkun digen, antropologen, leiders en schrij vers, verklaarde dr Alting von Geusau op een persconferentie. .Dit komt slechts ten dele door het feit dat deze catego- In 1969, raamde hij, gaven in de Vere nigde Staten 3000 mannen het priester schap op, in Nederland 400 en in,Ita lië 1500. Vroegere ramingen voor de Verenigde Staten spraken altijd van 2500 of minder. Bovendien zo voegde hij hieraan toe: na de vastbesloten verklaring van de paus over de celibaatsregel waardoor priesters niet kunnen trouwen, verdub belde -het aantal heengaande priesters in een enkele maand vergeleken met welke maand van 1969 ook. Pater Van Geusau sprak in verband met de aankondiging van de vestiging van een Noordamerikaanse afdeling van .IDOC', dat al centra heeft in Frankrijk, Ttalië en Duitsland. Kardinaal Heenan, de primaat van r-k kerk in Engeland heeft in een her derlijk schrijven verklaard dat het hui dige tekort aan priesterroepingen niet wordt opgeheven door afschaffing van het celibaat en dat dit iets is wat alle kerken weten. De kardinaal spreekt over .sexuele ob sessie in de huidige maatschappij en de ongeremde drang naar zinnelijke bevre diging.' .Alles wat met seks te maken heeft, wordt gepubliceerd en besproken I alsof het hier nu eigenlijk om gaat in1 het rr-katholiek geloof. Maar verstandi ge rooms-katholiieken zorgen ervoor dat zij hun gevoel voor verhoudingen be waren.' aldus kardinaal Heenan, di< zich in het gezelschap van de Spaanse bisschoppenconferentie schaart, die ook voor het celibaat is. De .Freckenhorster Kreis', een groepe ring van 155 r-k theologen Tin het bis dom Munster heeft zich in een brief aan de Duitse bisschoppen uitgesproken té gen het verplichte celibaat. De theolo- gen zijn .ontsteld over het feit dat de isschoppen van Noordrijn-Westfalen niet echt hebben geprobeerd het stand- Eunt van de Nederlandse bisschoppen te egrijpen en niet op de ernstige pro blemen van vele Duitse priesters zijn in gegaan. Uit en opiniepeiling in de Bondsrepubliek is gebleken dat 85 pro cent van de 1971 ondervraagden van mening ds dat priesters moeten kunnen trouwen. Een groep r-k bisschoppen in de pro vincie Toledo (Spanje) heeft z:ch op zijn beurt uitgesproken tegen de ver klaring van het pastoraal concilie van 'de r-k kerk in ons land én de groep .beschouwt de twijfelachtige positie van het Nederlandse episcopaat met droef heid,' aldus een verklaring van die kant. Tot slot is in Napels nu ook .rebellie' uitgebroken tegen het verplichte celi baat. In het diocees Puzzuoli hebben de priesters ,neen' tegen het celibaat én ,neen' tegen het gezag van de paus ge zegd. kring aanwezig «s.' De houding van dc Rijn-SoheJde-groep beschouwde hij daarbij als een duidelijk voor beeld. ,De bereidheid daar gaat zover als mogelijk is.' Veel belang hechtte de minister er aan dat wiet'de nieu we convmissie-Winsemius de moge lijkheid is geschapen om te komen tot voorstellen en realisering ervan, waarbij de steun van alle betrokken groepen is gegarandeerd: Verolme Rijn-Schelde, de vakbonden, de over heid enzovoorts. Mr Nelissen: ,Er is nu in de scheepsbouw een duidelijke specialisatie tot stand gekomen. De opzet die we nu hebben gekozen is erop gericht om te voorkomen dat de scheepsbouwindustrieën eikaars rentabilitetsmogeHjkheden niet gaan doorkruisen.' Er werd m de kamercommissie ook nog gevraagd naar de orderpositie van de Nederlandse bedrijven. Op dit moment noemde minister Nelissen die .niet zo goed.' Hij stelde vast dat er .duidelijk wat zorgen zijn' en dat mede daarom begin januari het rente-o verb ruggingspercentage op scheepsbobuwers voorlopig is opge trokken van 2 procent naar 3'/2 pest. .Binnen een maand kunnen we nu natuurlijk nog niet zeggen dat de orderposltie redelijk goed is.' De onlangs verleende opdrachten! voor de bouw van vier schepen (KJPCL) aan ,De Schelde' te Vlissingen en Van der Giessen tot een bedrag van ongeveer 150 miljoen is volgens de minister een duidelijk Lichtpunt. En de belang rijke order waarop hij nu al vaag zinspeelde als een volgend. lllllllllllllllllllllllllllllllllllUUIIIIIIIIIIIIIIIIlllUllllllllIlUIUIIlillUUIIIIIIIIIHIIUIIIIUlllHIBIIIIIIIIIIIIIIIUI 5 Terecht. Wie blijft niet graag droog bij een (onver- B wachte) regenbui. Bovendien vraagt een opvouwbare paraplu maar een heel klein plaatsje in auto of tas. S Bij BIJOU natuurlijk een uitgebreid assortiment in elke E prijsklasse. Keuze uit topmerken als KNIRPS, 5 KOBOLD. BOY, enz. De zaak op die hoek Opvouwbare paraplu's vanaf 23,50 tot 47,50 MIDDELBURG S LANGE DELFT 44/SEGEERSSTRAAT 4A lÜHiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiininniiiinimiiiiiiii^iiiniiiiiniiiiniiiinniiniiiinHw DEN HAAG (ANP) Tussen 't breed moderamen van de hervormde synode en het Nederlands bijbelgenootschap zal een gesprek worden gevoerd over de plannen inzake een gezamenlijke pro- testantse-rooms-katholieke bijbelverta ling. In de synode was verwondering, uitge sproken over een uitlating in ae pers conferentie van het bijbelgenootschap, dat een dergelijke gezamenlijke verta ling op verzoek van de kerken zou wor den uitgevoerd. Hikele synodeleeden toonden duide lijk aarzelingen over een gemeen schappelijke bijbelvertaling. Ds K. Exal- to uit Noordeloos onderstreepte die aar zeling, terwijl ds C. B. Posthumus Meij- es uit Amsterdam vaststelde, dat de Rooms-Katholieke Kerk op het punt van bijbelvertalingen aanzienlijk minder tra ditie heeft dan de protestantse kerken. .In samenwerkingsverbanden tussen Ro me en de reformaties moeten wij toch ook kritisch blijven', aldus de Amster damse predikant. Het Nederlands bijbelgenootschap had,stra te Werkendam, de synode een informatienota toegezon- den. Tijdens de behandéling hiervan werd besloten dat in het contact met het bijbelgenootschap van de hervorm de kant de vragen en bedenkingen die znjn gerezen ter sprake worden ge bracht, alsmede bedenkingen tegen pu- bükaties a.ls zou de gemeenschappelijke bijbelvertaling op verzoek van de ker ken geschieden. De resultaten van het -esprek zullen aan de synode worden Kerkelijke mutaties NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Eindhoven A. J. Hoorn te Vlaardingen: te IJselstein (toezegging) H. J. Oudhof te Rossum; te Haatten J. de Vreugd, kandidaat te Katwijk aan Ziee; te Nunspeet R. E. Kuus te Voort- huizen; te Goedereede leandidaat J. de Vreugd te Katwijk aan Zee. Beroepen te Tholen C. J. van der Plas, kandidaat te Katwijk aan Zee: te Nes en Wierum J. Haanstra te Suameer; te Wilnis J. de Vreugd, kandidaat te Katwijk aan Zee. Beroepen te Dieren J. Haanstra te Sua meer; te Eemnes-Binnen J. Hovius te Dordrecht: te Rouveen T. Lekkerker- ker te Oo3terwolde; te Amsterdam (Am- stelkerkgemeente) C. Balk te Sluis. Aangenomen naar Kollumerzwaag G. F. A. Karstens te Zaandam; naar Win terswijk G. J. T. van Dijk te Spijke- nisse. Aangenomen naar Bergschenhoek G. J. Wisgerhof te Daa/rle. Bedankt voor Lunteren en Stolwijk J. Smit te Putten; voor Ermelo W. I. Doude van Troost wijk, Doarwerth. Bedankt voor Austerlitz H. G. van Duyl te Oisterwijk-Helvoirt. Ned. Herv. Kerk: Beroephaarstelling: J. de Vreugd, kand: mr D. Donker Our- trusstraat 27 te Katwijk aan Zee. C. J v. d. Plas. Karei Doormanlaan 30e, Kat wijk aan Zee. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Leerdam D. J. Ras te En schedé. Aangenomen naar Londen J. W. Bats te Marknesse: naar Sclieveningen G. Brou wer Szn te Zaandam. Bedankt voor Nieuw-Vennep P. Popma te Zutphen. Aangenomen naar Bmnierconnpascuum in combinatie met Emmererfscheiden- veen F. van dei Weij te Emmererf- scheidenveen. Beroepen te Middelburg (vac. E. Joosse) J. H. van Boggelen te Diemen, Watergraafsmeer en Bijlmer. Beroepen te Groningen noord-oost E. J. Duursema te Maassluis; te Zwolle P. C. Koster te Monster. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Gees K. Folkertsma. kan didaat te Bedum; te Baflo en Warffum H. J. Begemann te Drogeham. Beroepen te Groningen Noord-Oost E. te Drachten: te Pretoria (scriba H. J. Nauta) J. G. Meijer te Zwijndrecht. GEREF. CEMEENTEN Beroepen te Rijssen D. Hakkenberg te Dordrecht: te Stolwijk A. Hoogerland te Weirkendam. Beroepen te Middelharnis G. J. van den Noort te Capelle aan de IJssel die be dankte voor Kapelle-Biezelinge; te Waardenburg P. Lok te Dirksland; te Goudswaard A. Hoogerland te Werken dam. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Beroepen te Barsmgerhonn en Zijpe R. E. Marcus te Itens, die dit beroep heeft aangenomen. CULTUREEL CONTACT BELGISCH-VLAA NOEREN-ÏEELAND FUNCTIONEERT ORGANISATIE BRT EN ZVU (Van een onzer verslaggevers) GERAARDSBERGEN Een groep van tien Terneuzense mid delbare scholieren heeft woens dagmiddag in liet Belgische plaatsje Geraardsbergen deelge nomen aan een interseholaire ra dioquiz onder de naam ,Er op uit'. De quiz was de eerste in een se rie waarin Belgische scholieren uitkomen tegen Zeeuwse scholie ren en is een vervolg op de Bel gische schooiquiz .Ridder of mis'. ,Er op uit' heeft echter een heel andere formule, omdat nu voor het eerst ook Nederlandse scho len aan de strijd deelnemen. De organisatie Is onder bescherming vam het Belgisch-Nederlands cul tureel akkoord in handen vam de BRT en de ZVU en heeft als op zet: het bevorderen van liet cul tureel contact tussen de Belgische en Zeeuwse scholieren. De Terneuzense scholieren kwa men met twee volle bussen met supporters in Geraardsbergen aam en moesten meteen een vuurproef doorstaan. De groep waar zé het tegen op moesten nemen, is kam pioen vam .Ridder of mis' en be staat uit scholieren van gelijk ni veau uit Geraardsbergen. De Terneuzense groep bestond uil leerlingen van de rijksscholengfl- meenschap Petrus Hondius en het Zelden rustcollege. Het waren; Jan Rouw, Chris Schonis, Els Diele- man, Kees Abraham, Aart Rouw, •Joop Dieleman, Marjan van Lee- wen, Tonny van Wyk, Frank Wij nen en Ferdi dc la Ruelle (ploeg leider was conrector E. Wi(de- boer), die lieten zien dat ze beslist- opgewassen waren tegen de .bes ten' van België. Het eindresul taat bracht namelijk een gelijk spel op: beide groepen kregen uit eindelijk 80 punten. Elk goed beantwoorde vraag werd beloond met 10 punten em zo wes tern de Terneuzense scholieren onder luide aanmoedigingen vam zo'n 100 supporters, al dan niet met spandoeken, in totaal 70 pun ten te behaflen, evenails hum con currenten. Daar normaal de win nende pToe" 20 extra punten krijgt, wei-don deze nu onder de twee partijen verdeeld. De heer Wiildeboer verklaarde voor de aanvang dat hij er het beste maar van hoopte,maar kon na afloop opgelucht ademhallen. Zijn leerlingen bleken bijvoorbeeld aar dig geïnformeerd te ztjn over de Vlaamse literatuur. Sportief Het spel werd na de nodiige radiotechnnsohe voorlichtingen op vlotte wijze door Narnd gestaan door twee juryleden: heer De Visser, leraar aan het Zeldenrustcollege, vertegenwoor digde Zeeland en als Belgische afgevaardigde was er het Jury lid Dunant. Na het onderwerp muziek was de stand al direct gelijk, ook de literatuur bracht een gelijkstand op en het onder werp toerisme viel in het voordeel van Terneuzen uit. De Benelux- problemen leverden meer punten op voor do ploeg van Geraards bergen, zodat de stand weer ge lijk werd. Met verkeer hadden heide weinig moeite. De quiz wordt morgen vrijdag avond oin 20.00 uur uitgezon den door de BRT (omroep Oost- Vlaanderen) op am 188 en 198 of fni de kanalen 22, 36 en 39. V erbroedering Na afloop van de quiz die ook door burgemeester R. Pieraert van Geraardsbergen werd bijge woond kregen de Terneuzense gasten een maaltijd aangeboden in het gebouw van het Sint-Jo seph instituuut. Algemeen is aan genomen dat het ook de bedoeling was om tevens contacten te leg gen lm het kader van de verbroe dering, maar veel gelegenheid werd daartoe van Belgische zijde niet geboden. Na de maaltijd zijn de twee bussen direct naar Ter- nenuzen vertrokken. Hoe het ook zij: woensdag 8 maart komt de ploeg van Ger aardsbergen naar Terneuzen voor de return-wedstrijdAanstaande woensdag wordt de quiz in Oost- burg opgenomen, waar Oostbubrg- se scholleren in het strijdperk treden tegen Gent. Op 4 maart gaan Middelburgse scholieren naar wetteren en op 1 maart komt Aalst naar Middelburg om tegen een andere ploeg unt deze stad te spelen. Op 15 april gaan de Oost burgers naar Gent en dan is de eerste ronde van ,Er op uit' af gewerkt. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, mede te delen, dat het God behaagd heeft, na een langdu rig, doch geduldig gedragen ziekbed, van onze zijde weg te ne men, onze lieve moe der, mevrouw TANNETJE BERREVOETS- VISSCHER weduwe van L. M. Berrevoets, op de leeftijd van 70 jaar. S. Berrevoets W. A. Berrevoets- van Strien Kruiningen, 18 februari 1970 Rijksweg 69 De begrafenis zal plaatshebben op vrij dag 20 februari 1970, des nm te 12.30 uur, op de algemene be graafplaats te Krui ningen. Vertrek van af Rijksweg 69 te 12.15 uur. Condoleantieadi-es: Burg. Elenbaasstr. 29 Op 17 februari 1970 overleed, na een smartelijk lijden, on ze geliefde, enige zuster en schoonzus ter MAATJE GELDOF- DEN HOLLANDER S. Jobse den Hollander A. Jobse Oostkapelle, Duinweg 61. Heden overleed, tot onze grote droefheid, in het Gasthuis te Middelburg, niy'n lieve man en onze lieve, zorgzame vader MARINES ARIE MUNTER op de leeftyd van 46 jaar. Middelburg: N. J. Munter-van Halst Wim Machiel Alex Middelburg, 17 februari 1970 Nieuwe Vlissingseweg 370 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuren z|jn dagelijks tussen 10.00-11.00 uur en 18.00-19.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 20 fe bruari 1970, om 15.00 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Na afloop van de plechtige teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraafplaats. Met grote droefheid geven wij kennis, dat na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom, de heer M. A. MUNTER op de leeftijd van 46 jaar is overleden. De bedroefde familie: Kamperland: M. D. van Halst J. E. M. van Halst - Bosdijk Vlissingen: J. N. Godlieb - van.Halst W. Godlieb Harry Kamperland: C. J. van Halst C. N. van Halst - de Hase Tonny Machiel Koudekerke: H. M. Heystek - van Halst B. Heystek 17. februari 1970 Geheel onverwachts is van ons heengegaan onze lieve broeder, zwager en oom ADRIAAN VAN DAMME in de ouderdom van 71 jaar. Middelburg: J. van Dainme W. van Damme Vlissingen: Jac. van Damme J. van Damme-Bark Sint-Laurens: H. van Damme-Vogelaar Middelburg: L. van Damme-Krijger N. J. van Damme J. N. J. J. van Damme-Poley Neven en nichten Oost-Souburg, 16 februari 1970. Heden overleed mijn lieve, zorgzame man en onze geliefde broeder, zwager en oom ABRAHAM VAN DER HAGE echtgenoot van Gerdina Schippers, op de leeftyd van 66 jaar. Domburg: G. van der Hage-Schippers Familie Van der Hage Familie Schippers Domburg, 17 februari 1970 Brouwerijweg 9 A Correspondentieadres: Noordstraat 17, Domburg He begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 21 februari 1970 des middags om 13.30 uur, van uit Noordstraat 17, op de algemene begraaf plaats te Domburg. Tot onze diepe droefheid ging, geheel onver wachts, van ons heen, op de leeftijd van 67 jaar, mijn lieve, zorgzame man en vader JAN GILLISSE Middelburg, 17 februari 1970 Veerse Singel 1 Onze dierbare overledene is opgebaard In het mortuarium van het ziekenhuis Noordpoort- plein. Bezoekuren van 10.00 tot 11.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben zaterdag 21 februari op de r-k begraafplaats te Middelburg, om plm. 12.30 MONDRAGON - ZIERIKZEE Hotel: Havenpark 21- Tel. (01110) 3051 Rest.: Oude Haven 13 - Tel. (01110) 2670 Wij vragen voor ons kleine, zeer intieme hotel met uit- RECEPTIONISTE Haar taak zal bestaan uit het ontvangen van onze hotel asten, hoteladministratie, correspondentie en eventuele vervanging bij afwezigheid van de directie. Verder hebben wij plaats voor een jongedame als KAMERMEISJE Voor beide functies in jaarbetrekking geldt een 5-daagse werkweek, om het weekend vrij en goede honorering. Sollicitaties te richten aan de directie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 12