Mijn salaris op een Amro Privérekening: wal word ik er wijzer van? Spall Giroservice? De Amro Bank is ervoor. Als hoest uw kind kwelt... DE GOUDEN NAGEL GEMEENTE CADZAND. CARTERS RUCK1EYC MEUBEL- EN INSOEDELVEIUNG BEKENDMAKING. ROOVERS ,UIT HET VERSLAG VAN WAT DE FREULE ZEI WERD GESCHRAPT' Betere verlichting na reconstructie spoorwegovergang WEINIG ONDERNEMERS TEVREDEN OVER DE RESULTATEN VAN 1969 Verder samengaan organisaties is noodzakelijk Lezing over het oude Reimerswaal voor oudheidkundige kring Hulst 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 17 FEBRUARI 1970 In plaats van kaartjes. Op zondag 15 februari kre gen Anjo en Hanjo een zus- allen erg blij We zijn mee. Haar naam is PIETERNELLA ANNA We noemen haar Petri. A. A. de Schipper-Mol M. D. de Schipper Anjo en Hanjo Nieuwdorp, Havenweg 30 Op maandag 23 februa ri 1970, hopen onze ouders, groot- en over grootouders A. MOMMAAS gepensioneerd loods- schipper Ned. Loods wezen. en C. MOMMAAS- v. d. BROEKE hun 60-jarige echtver eniging te herdenken. Vlissingen. febr. 1970, Bejaardencentrum Ter Reede, kamer 32. Gelegenheid tot felici teren van 4.30-6 uur, in het wijkgebouw 't Anker, Bonedijkestraat j 163, Vlissingen. imrcxircwrxxxxmnntxxxi Op 20 februari hopen onze geliefde ouders, groot- en overgroot ouders, de heer en J. BOSTELAAI hun 50-jarige echtve; eniging te gedenken. Dat ze nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van: J. Marijs A. Marijs-Bost J. Boshuisen A. A. C. Bosht Lonneke Vlissingen, februari '1 Koudekerkseweg 50 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx OPBERGPROBLEMEN? RAYO-REKKEN NEMEN! Hartelijk dank aan allen die van hun medeleven blijk ga ven na het overlijden van onze lieve. zorgzame vroiiw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Inzonderheid danken we di rectrice en personeel van ons rusthuis voor de liefdevolle verzorging. Uit aller naam, P. Boon sr. Middelburg, februari 1970 ,Swerf-Rust', Kamer 102 ■Qaro Quiz Uitslag van 14-2 70 International 28-29-19 National afgelast Domb. Schuitvlot 23, 01130-2510, Middelburg 01184-2691, Vlissingen Walstr. 106, St-Jacobstr. 15 De burgemeester van Cad- zand maakt bekend, dat het partieel bestemmingsplan Kievittenpolder, vastgesteld in de vergadering van de raad dezer gemeente op 12 februari 1970, vanaf 19 fe bruari gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt op de gemeentesecreta rie dezer gemeente. Gedurende deze termijn kan een ieder die zich met be zwaren tot de gemeenteraad heeft gewend bij gedeputeer de staten tegen het bestem mingsplan bezwaren indie nen. De burgemeester voor noemd, J. A. Leenhouts. TRAGE STOELGANG? Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig gal brengt de werking ervan in ae war. U gaat zich loom en onprettig voelen, al of niet gepaard met hoofdpijn. Doe de kuur met zachte Carters Pilletjes. Zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer ervan in de darmen. U voelt zich dan weer prettig, opgelucht en ineen beter humeur. PILLETJES ...geef het dan dadelijk Buckley's Kinder hoestsiroop. Dat helpt verrassend vlug, werkt verzachtend op keel en luchtwegen en lost dat benauwende slijm op. Bo vendien bevat Buckley's Kinderhoestsiroop vit. C voor de zo nodige weer standsversterking en het smaakt aangenaam. Altijd in huis hebben. J KINDERHOESTSIROOP Iedereen een krediet tot f 3000 zonder borg direcl te verkrijgen voor aan schaf van meubelen en woningtextieL Ook zij die gaap trouwen eD allen die dringend meubelen willen kopen Vraag gratie tolder met uitvoe rige inlichtingen bQ postbus 1083, Rotterdam. Werkt snel en afdoende. in ,DE ZWAAN" OOST-SOUBURG, van 14 - 21 uur helpt ook bij, hoofdpijn ei rheumatische pijnen DE PRAATJES, verspreid over mijn zwager, de heer C. SAAMAN te Wolphaarts- dijk, die zijn naam en goede eer aantasten, zijn TOTAAL ONGEGROND. P. Remijnse, Prinses Julia- naweg 28, Wolphaartsdijk. Invoer van vlees voor de Vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde kan plaatsvinden elke werkdag te Kruiningen en Zie- rikzee tussen 11-12 en 13.30-14 uur en op de slachthuizen te Middelburg en Vlissingen, elke werkdag van 7.30-12 en 1.30-5 uur. HUISSLACHTINGEN Aangifte aan de administratie der vleeskeuringsdienst Seisweg 158 te Middelburg per door de dienst verstrekte briefkaarten van 7.30-12 en 1.30-5 uur. DODE DIEREN VOOR DE DESTRUCTOR Aangifte telefonisch aan de administratie der vleeskeuringsdienst te Middelburg, eveneens tussen 7.30-12 en 1.30-5 uur. Meer en meer bedrijven gaan de salarissen uitbetalen op een moderne manier: giraal. De kans is groot dat ook u binnenkort voor de keuze staat via welke instelling u uw geld wenst te ontvangen. Verstandig om dan de Amro Bank te kiezen! Want bij de Amro Bank krijgt u niet alleen een plezierige giroservice; u krijgt ook nog eens 3 '/i% rente over uw tegoed. En bovendien staan alle andere Amro diensten tot uw beschikking. Bedenk dat u er heel veel wijzer van kunt worden als u een Amro Privé rekening neemt, ook als u op dit moment al elders een rekening zou hebben. Leest u maar. Over de giroservice van de Amro Bank plus 3 /2% rente. Vanzelfsprekend biedt de Amro Bank u als privérekeninghouder dezelfde girovoordelen als elke andere giro-instelling. Voordeel 1: de Amro Bank regelt gratis al uw betalingen zoals gas, licht, huur, verzekeringen, abonnementen enz. Met één opdracht is dat geregeld. Voordeel 2: de Amro Bank zorgt graag voor uw acceptgirokaarten, u geeft ze eenvoudig aan ons, wij doen de rest. Voordeel 3: via uw Privérekening kunt u iedereen betalen die een bank-, post- of gemeentegirorekening heeft. (En iedereen kan betalen!) Voordeel 4: de Amro Bank bezorgt u thuis een helder overzicht van inkomsten en uitgaven. Extra voordeel: op uw Amro Privérekening krijgt u ook nog eens 3V2% rente. Over de vele diensten van de Amro Bank die tot uw beschikking staan. Hebt u een Amro Privérekening, dan hebt u veel vóór op de mensen die zo'n rekening missen. U bent kliënt van de Amro Bank en dat betekent dat u van alle Amro diensten kunt profiteren. Wilt u sparen? Dat kan! U kunt zelf kiezen hoeveel rente u voor uw spaargeld wenst te ontvangen: van 41/2 tot 7%. Wilt u lenen? Dat kan! Waarvoor u ook geld nodig hebt, de Amro Bank leent het u graag. Wilt u de Groene Betaalchegues? Dat kan als u een Privérekening hebt. U kunt er bijna overal kontant mee betalen zonder één cent op zak. Wilt u verzekeringen afsluiten? Buitenlands geld of chegues kopen voor de vakantie? Het kan allemaal! Wij zeiden u al: bij de Amro Bank staan alle bankdiensten tot uw beschikking. Over de Amro Bank waar iedereen altijd van harte welkom is. Wat uw inkomen ook is, u bent altijd een gewaardeerde kliënt. De Amro mensen leren u persoonlijk kennen en staan u graag te woord. Zij vinden het gewoon plezierig u te helpen, u met raad en daad terzijde te staan. U bent vrij om op elk gewenst moment geld te haien ofte brengen. De Amro Bank is een dienstverlenend instituut. Let wel: dienstverlenend. U hebt nu gelezen waarom het gemakkelijk en voordelig is een Amro Privérekening te hebben. Waarom loopt u niet even langs bij een van de 600 kantoren van de Amsterdam-Rotterdam Bank? STANLEY en NOOITGEDAGT GEREEDSCHAPPEN IJZERHANDEL L. Delft 31 - Middelburg A. Nuijens voor BP te Hulst Conclusie na afluisteren van een bandje HULST ,Niet uit het stenografisch verslag van wat ik heb gezegd is een gedeelte geschrapt maar wel uit het ge deelte van wat freule Wttewaal van Stoetwegen heeft gezegd,' vertelde za terdagavond de heer A. Nuijens, twee de kamerlid voor de Boeren Partij, tij dens 'n propaganda-avond in de ,Graan- beurs' voor de gemeenteraadsverkiezin gen te Hulst op 25 februari. De heer Nuijens maakte deze opmerking over moeilijkheden, die hij enkeleweken ge-: leden in de kamer had met minister Hlompé, die hem verweet dat hij haar had beledigd. ,De freule schorste de vergadering om uit mijn woorden het; één en ander te kunnen schrappen. We; hebben kortgeleden hel bandje afgelui-, sterd van de discussies We hebben dit bandje vergeleken met het stenogra- fisch verslag.' aldus de heer Nuijens, die uit deze vergelijking bovenstaande gevolgtrekkingen maakte. De heer Nuijens maakte het ongeveer dertig aanwezigen nog eens duidelijk waar het gewraakte debat om ging. .Aan de éne kant geven we veel geld uit om orde en gezag te handhaven. On der meer aan het leger en de politie en minister Klompé gaat nota bene subsi dies aan mensen geven die dit gezag on dermijnen. Het ie toch te gek dat bij voorbeeld de VPRO geld uit de luister en kijk gelden pot krijgt. Een VPRO, die zendtijd besteedt aan sabotagemogelijk- heden in militaire dienst.' Nuijens wordt te- op de scholen en in het gezin. Vol gens hem moest het gedrag van d< jeugd drastisch veranderen. ,Wat de jeugd van tegenwoordig doet is pa rasiteren op eerlijke hardwerkende mensen.' 't Reve de P. C. Hooftprijs heeft gelcregen. ,Met sinterklaas heeft deze meneer verhaaltjes aam kleuters ver teld waar de honden geen brood van lusten. Het was een zeden verwilderen de troep,' aldus de heer Nuijens, die overigens beweerde geen .zedelijkheids apostel te zijn'. De heer Nuijens vertelde ook dat de Boeren Partij geen voorstander is ge weest van de herindeling. .Waarom moet een gemeente en zijn bestuurders, die het altijd goed hebben gedaan, worden gestraft met een samenvoeging?' Voordat de heer Nuijens aan het woord kwam hield de heer G. J. de, Waal een korte inleiding over het beginselpro gramma van de BP en de invloed hier van op het te voeren gemeentebeleid van hun kandidaten. Hierbij vertelde hij onder meer dat da Boeren Partij geen voorstander is van een cultureelcentrum im Hulst. ,Het MIDDELBURG Bij de gereconstru eerde spoorwegovergang bij de Nieuw- landse weg en de aansluitende wegen zal de openbare verlichting worden ver beterd. In de raad komt een voorstel Voorzitter NAPB Zeeuwsch-Vlaanderen organisaties zal klinken namens alle werkgevers in de bouwnijverheid in de ruimste zin. Als een ideaal voor de verdere toekomst zag de heer Baren- dregt een nog verder samengaan, om dat of men nu katholiek, christelijk of neutraal is, een organisatie toch als einddoel gesteld moet worden. Inzake het bouwbeleid van de overheid ka, 8.000 uit te trekken. de middenstand beconcurreren. Boven dien heeft men nu al een jaarlijks ver lies begroot vam zo'n 150.000 per jaar. Het is maar een begroting en het zal dus nog wel wat uitlopen.' Wat de wo ningbouw betreft zei de heer De Waal er voorstander van te zijn om de parti culiere woningbouw te stimuleren. Ver der moet er volgens hem een ruimere mogelijkheid komen voor caravancam pings en er moet zo snel mogelijk een vaste oeververbinding over de Wester schelde komen bij Perkpolder. Hij ver klaarde tegen toeristenbelasting te zijn. Na afloop was ergelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan men een veelvuldig gebruik maakte. Onder de aainwezigen bevond zicli wethouder P. Brand van Hulst. OOSTBl'RG Aan hot begin van de zaterdagmiddag- in hotel ,De Eenhoorn' te Oostburg gehouden jaarvergadering ■an de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen an de Nederlandse Aannemers- en Pa troonsbond voor de Bouwbedrijven (NA PB), heeft de voorzitter, de lieer J. Barendregt uit Oostburg traditiege trouw zijn inzicht kenbaar gemaakt over de huidige stand van zaken in de bouwwereld. Terugblikkend op het afgelopen jaar meende de heer Barendregt te mogen stellen dat er maar weinig onderne mers in hot land zullen zijn, die wat de bedrijfsresultaten betreft met te vredenheid zullen terugzien. Hierbij her innerde hij aan de gevolgen van de overgang naar de btw on de daarmee gepaard gaande prijsmaatregelen. ,Als men zegt, aldus de voorzitter, dat het jaar 1970 het jaar van de waarheid zal zijn dan bedoelt men hiermee tot uitdrukking te brengen dat het er in 1970 óm zal gaan of het mogelijk is het meest centrale probleem van onze economie, de in flatie, enigermate onder de knie te krijgen. De heer Barendregt bena drukte dat 1969 voor de organisatie een zeer belangrijk jaar is geweest, omdat op 16 december op een leden vergadering het besluit is gevallen om met ingang van 1 januari 1971 samen te gaan met de Bond van Bouwondernemers, waaruit als nieu we organisatie het Algemeen Werk geversverbond Bouwnijverheid (A WB) wordt gevormd. Hoewel de toekomst zal moeten bewij zen of dit een juist besluit is geweest, meende de voorzitter, dat men zal moe ten blijven streven naar één organisa tie in de bouwnijverheid, zodat de stem bij de regering en bij de werknemers kamer zwaar te verduren heeft gehad omdat de 125.000 woningen niet ge= haald waren, maar waarbij de rege ringspartijen hem niet in de steek heb ben gelaten. Als oorzaken, noemde hij de onzekerheid aan het begin van het jaar over de gevolgen van het prijs verloop door de btw-invoering, maar ook de hoge rentevoet die de beleggers en de opdrachtgevers afremt, en de rem in de industrie in Zeeuwsch-Vlaan deren omdat andere gebieden zoals Sloe. Moerdijk, enz. voorrang krijgen. Toch kon hij ook optimistische geluiden laten horen, omdat hij meende dat men hier in de streek na 1970 In de goede hoek komt te zitten door uitbreiding van industrie In Oost - Zeeuwsch- Vlaanderen en opleving van de recrea tie in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en door een betere aanpak na de herin deling. Uitdrukkelijk waarschuwde voorzitter Barendregt de leden om niet in te sla pen en zich aan te passen aan de ge wijzigde bouwmethoden, en dergelij ke. De stelling dat de mogelijkheden van de kleine ondernemer in de.huidi ge schaalvergrotingen steeds geringer zouden worden, achtte hij niet juist, omdat de ervaringen het tegenoverge stelde leren. Zeker mag volgens spre ker niet vergeten worden dat we snel naar een verzadigingspunt toegaan en er nu al moet worden gedacht in de richting van vervanging, zoals krotop ruiming en sanering van oudere wonin gen. Wat de inspraak en het contact met de werknemers betreft meende de heer Barendregt dat er niet aan 'oorbij kan worden gegaan dat de werknemer van nu meer betrokken wil zijn bij het bedrijf waarin hij zijn bestaan yindt. Er zal aan deze zaken meer aandacht moeten worden besteed dat tot op he den is gebeurd, omdat het niet zo lang meer zal duren dat de grotere onder nemingen zullen worden geconfronteerd met inspraak, ondernemingsraden, dergelijke. Tot slot schonk de heer Barendregt aandacht aan het ziekteverzuim, dat in 1969 met 16 procent weer hoger lag dan in het vorig jaar. H\j noem de het een gelukkige omstandigheid dat dit percentage in Zoeuwsch- heer Barendregt dat hier ook ande re factoren een rol spelen, te weten een gunstiger bedrijfsklimaat en het feit dat de werknemer door een bin ding met zijn werk en bedrijf meer verantwoordelijkheidsgevoel heeft. In dit verband zag hij een taak weg gelegd voor de behandelende artsen, om hun invloed ten goede uit te oe fenen door een goede voorlichting aan de patiënt dat niet iedere ziek te of klacht noodzakelijk hoeft te leiden tot het staken van hot werk. De secretaris, de heer A. P. J. Mabelis, uit Cadzand schonk in zijn jaarverslag aandacht aan de teruggang in de be drijven, die zich in 1969 ten opzichte van 1968 nog weer heeft voortgezet. Volgens hem wordt het steeds moei lijker om te bouwen in dit recreatie gebied, omdat de hoge grondprijzen het niet meer lonend maken te bouwen voor de verhuur. De beunhazerij was volgens secretaris Mabelis goed aan banden ge legd. Voor de afdeling was 1969 een goed jaar, alhoewel het ledental met 3 terugliep. De beide aftredende bestuursleden, de heren A. P. J. Mabelis uit Cadzand en J. Visser uit Breskens, werden herko zen. De heer Michels, secretaris van de hoofdgroep burgenverk en kleine aannemingen in de NAPB hield een inleiding over het onderwerp .Belang rijke zaken in het bedrijf'. Als afgevaardigden naar de jaarverga dering werden aangewezen de heren I. van Dale te Cadzand, J. Risseeuw te Axel en J. Vergouwe te Breskens. Voor de in 1970 te maken reis zal de reiscommissie een plan uitwerken voor een driedaags uitstapje naar Duitsland op ,7, 8 en 9 mei. afloop van de vergadering en na een gezamenlijke maaltijd kregen de le den en hun dames de gelegenheid zich te ontspannen met het bijwonen van een toneeluitvoering. Deze vergadering werd namens het hoofdbestuur van de NAPB bijgewoond door de heer Kra mer, terwijl ook de districtscommissa ris De Jonge uit Goes aanwezig was, AXEL De vroegere burgemeester van Rillnnd-Bnth, de heer J. C. W. Jobsc hield vrijdagavond voor de oud heidkundige kring JDe vier ambachten' uit Hulst in ,De Halle' te Axel een lezing over Reimerswaal, eenmaal Zee- lands derde stad. In zijn inleiding over de geschiedenis van de nu verdwenen staa wees de heer Jobse erop, dat do naam is herleefd en actueel is gewor den in de naam van de gemeente Rei merswaal op Oost-Zuid-Beveland, na de herindeling. De heer Jobse meende, dat de stad Reimerswaal voor velen buiten Zee land een soort legendarische stad is, maar betoogde dat de rampspoeden van de stad dat allerminst zijn, maar op werkelijke geschiedenis berusten. Hoe wel men over het ontstaan van stad en naam nog in het duister tast is wel komen vast te staan, dat de stad is gegroeid uit een nederzetting van die naam, die al in de vroege middeleeu wen bestond. De inleider gaf een schels van de op komst van Reimerswaal, de bloei van deze destijds gunstig gelegen Schelde- stad tussen 1350 en 1500 en beschreef de stad haar neergang, de vele rampspoeden van watervloeden en branden na 1530, die de stad tot ver val brachten en zette uiteen hoe ten slotte in 1573 door krijgsgeweld in de 80-jarige oorlog de stad tot totale on dergang werd gebracht. De heer Jobse las tenslotte enkele dichtwerken over de stad voor. Na de pauze was er gele genheid tot het stellen vam vragen. De waarnemend-voorzitter van de oudheid kundige kring, de héér D. J. Oggel had de druk bezochte bijeenkomst geopend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 18