mijn volgende pakje is weer ro Politieke tegenstellingen in Sluis allesbehalve scherp Raad Bruinisse gaf ruim ton voor huis van burgemeester Arend Hendriks bij Van Geyt SAMENWERKING VOORKWAM MINTERLIJSTEN' Oude ambtswoning werd verkocht PVDA-OOSTBURG: SLUITING VAN SCHOLEN GEEN CENTENKWESTIE ant die smaakt nu eenmaal anders dan andere ,IK HEB NOOIT EXCUSES GEMAAKT' PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 16 FEBRUARI 1975 SLUIS Als het aan de lijstaan voerders ligt, zal de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Sluis (Sluis en Retranchement) niet veel te lijden hebben van innerlijke verdeeldheid. In vergelijking met de meeste andere gemeenten in Zeeuwseh-Vlaanderen heeft Sluis een zeer klein aantal lijsten: vier in totaal, namelijk de Partij van de Arbeid, Gemeente Belang, Alge mene Vrije Katholieke Lijst en Protestants Christelijke Lijst. TJit de namen van de lijsten blijkt al, dat uit de uitslag van de gemeente raadsverkiezingen in Sluis moeilijk con clusies kunnen worden getrokken voor een eventuele landelijke tendens. Alle lijstaanvoerders beklemtonen, dat het in Sluis niet gaat 0111 groeperingen, dit scherpe politieke tegenstellingen heb ben. De programma's van de verschil lende groeperingen ontlopen elkaar dan ook niet zo bar veel. Geen van de vier heren voorziet grote moeilijkheden door de samenvoeging van Sluis en Retranchement. De heer S. A. van Hail van de Protestants Christelijke Lijst: ,De mensen in Retranchement moeten niet het idee krijgen, dat ze een vergeten gebied zijn. Of er in de kern Retranchement spreekuren van het ge meentebestuur moeten worden gehouden zou ik willen laten afhangen van de be hoefte.' PvdA-lljstaanvoerder J. P. J. VERKIEZINGEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Wage: ,In Retranchement voelden ze wel voor de samenvoeging met SluisEr is daar zelfs een handtekeningenactie voce gevoerd.' De heer J. J. Du Fossé (ge meente belang) ziet de toekomst van de nieuwe gemeente Sluis ook niet som ber in: ,Ons doel is de uitdaging van de zelfstandigheid van Sluis waar te ma ken. Ik geloof zeker in de mogelijkhe den, want Sluis is een goede woonge- meente, met allerhande recreatiemoge lijkheden, voor vreemdelingen én de ei gen bevolking.' De heer F. T. G. Cuele- naere (algemene vrije katholieke lijst): .Sluis en Retranchement kunnen een foede toekomst hebben, vooral ook om- at wij in het streekplan als recreatie gebied zijn aangegeven. Sluis moet zijn venstertje op zee uitbouwen. De taak van het gemeentebestuur ligt vooral op het gebied van de recreatie.' Kooprecreatie De heer Cuelenaere memoreert in dit verband, dat tachtig procent van de be volking direct of indirect profiteert van vindt wel, dat met name de verblijfs- accommodatïe kan worden uitgebreid: ,Het is een taak va,n de gemeente om plannen in die richting te bevorderen, Voor Retranchement zie ik wel een mo gelijkheid als woongebied voor mensen, 3ie in Zeebrugge of Brugge werken.' De heer Van Hal zegt er niet voor te zijn om te zeggen ,we willen dit en we willen dat': ,We zullen gewoon alle voor stellen bekijken en steeds er vanuit gaan, dat ze de gemeenschap moeten dienen.' De heer Du Fossé wil met na me de particuliere bouw bevorderen, in het bijzonder in de recreatieve sfeer: .Kleine gemeenten kunnen dat moeilijk zelf doen.' Wat de voorzieningen achter de duinen betreft, moeten we afwach ten hoe het beheer van de Noordzeeke- ringen zal worden geregeld. Ik ben er wel voor om wat de recreatie betreft, meer en beter tegenspel tegen de Belgi sche kust te leveren.' Hij acht de zoge heten .sleohtweerreoreatiie' een van dt grootste problemen van geheel West- Zeeu-wsch-Vlaanderen,Op dat punt kunnen we nog maar moeilijk concur reren tegen Knokke.' De heer Wage wii'l de voorzieningen voor de recreatie niet alleen over laten aan particulieren. Met name de woningbouw en de stichting van kampeergelegenheden acht hij tot de taken van de (gemeentelijke) over heid behoren. Inspraak opz spraak van de bevolking bij liet bestuur van de gemeente. De heer Du Fossé: ,Af en toe zouden w:e de publieke tribune feuDnen laten meepraten. Ik juich ook de oprichting van een sportraad toe, want op die manier kan er Initiatief van on derop komen.' Volgens de heer Ceule- naere moet voor het realiseren van be langrijke projecten opening van zaken worden gegeven om dé bevolking te la ten meespreken: .Overigens geloof wel, dat dat moeilijk te realiseren is' De heer Vam Hal is niet zo optimistisch over de politieke belangstelling. Hij il lustreert dat met de belangstelling die. er was bij het samenstellen van de Pro testant Christelijke Lijst: een man of Mijftien. Die lijst is ontstaan uit een samengaan tussen AR en CHU, nadat gebleken v/as, dat de WD er niets voor voelde om in deze lijst te participeren. De lijst Gemeente Belang is voortgeko men uit een initiatief van vier jaar ge leden, toen een aantal mensen (.vogels van alle pluimage') onder de naam Sluis Belang de gemeentepolitiek indook met als voornaamste doel de zelf- Kop-staartbotsing bij de Vlakebrug KRUININGEN Even voorbij de Vla kebrug, gerekend uit de richting Goes gebeurde vrijdagmiddag een kop-staart botsing, waarbij niemand werd gewond. De. heer M. H. uit Soest kwam uil. de richting Goes en remde plotseling af voor enkele overstekende meeuwen. Daar had J. A. W. eveneens uit Soest, die achter hem reed, niet op gerekend. Hij kon niet meer op tijd remmen en reed achter on H, slandigheid van Sluis. Voor deze ver- loi'ezangen is een akkoord bereikt tussen Gemeente Belang uit Retranchement en Sluis' Belang. Dat de KVP-:leden uit Sluis de afwijkende naam Algemene Vrije Katholieke Lijst kozen komt, door dat ze dachten, dat in een gemeenschap als Sliuis niet zulke scherpe politieke kantjes zitten-, aldus de heer Cuelenae re: ,We welden geen gebondenheid aan een politieke partij. Het plaatselijke KVP-bestuiur is opgetreden als kiesver eniging. Samen met de zittende raads leden is onderling de lijst vastgesteld. De lijst van de PvdA is tot stand geko men tijdens een openbare ledenverga dering: .Alle leden hadden op die ma nier de mogelijkheid om hun invloed uit te oefenen.' Namen noemen De heer Wage noemt het een .jammer lijke zaak', dat de inspraak bij de be noeming van een burgemeester beperkt blijft tot het noemen van kwaliteiten: ,Als het goed was zou de nieuwe raad toch van tevoren wel moeten worden ingelicht over de sollicitanten.' Ook de heer Cuelenaere heeft er .geweldig be zwaar tegen om iets opgelegd te krij- fen zonder de kans te hebben gefun- eerd bezwaar te maken.' Hij is niet voor een gekozen burgemeester:Op zichzelf is het natuurlijk goed, dat de saris van de koningin ons wil horen, Met name voor Sluis geldt dal de bur gemeester een manager moet zijn.' De heer Du Fossé wil wel meer inspraak dan tot nu toe het geval was, maar hij wil toch miiet zover gaan, dat de raads leden ook namen gaan noemen. Hij wil ook wel kwijt, dat over geheel Zeeu-wsch-Vlaanderen bekeken Sluds ei genlijk een VVD-burgemeester moet hebben: ,Maar uiteraard zijn zijn ca paciteiten belangrijker dan politieke kleur. Liefst zou ik een man zien van buiten zeeuwseh-Viaanderen, omdat heeft wel bezwaar tegen het feit, dat de nieuwe raad niet over namen van kandidaat-burgemeesters mag spreken: ,Het moet in ieder geval een man zijn, die begrip heeft voor de verhouding met België en hij moet zo breeddenkend zijn, dat hij kan accepteren, dat er hier geloofstegenstellingen zijn.' De gemeenteraad van het nieuwe Sluis zal elf zetels tellen. De heer Wage ver wacht voor de PvdA zeker twee ze tels, met een kans op drie. De heer Van Hal komt voor zijn lijst op één zetel met kans op een restzetel. De heer Du Fossé: ,Als we er geen drie halen heb ben we gefaald.' De heer Cuelenaere tenslotte is voor zichzelf wel zeker van vier zetels, met een kans op een vijde zetel. Af. VAN DE VELDE (PVDA) TEGEN BRUINISSE De gemeenteraad Bruinisse heeft vrijdagavond ƒ110.000 beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuwe ambtswoning voor de burge meester. De heer M. J. van de Velde (pvda) was de enige tegenstemmer. Hij veronderstelde, dat- do nieuwe burge meester, de heer G. Hokken, voor hij solliciteerde naar het burgemeesterschap van Bruinisse toch eerst wel een kijkje was komen nemen en dat hij dan had kunnen zien dat de huidige ambtswo ning te klein was voor zijn gezin. De heer Van de Velde had geen alternatief. Hij voegde aan zijn overwegingen toe; Ik ben een goed verliezer. Als de wo ning er komt, dan feliciteer ik u burge meester.' De heer M. Verspoor (wd) vond het fijn, dat b en w met het voorstel tof aieuiwbonBw waren gekomen. Hij verbond aam zijn imsfeemimfimg de uit drukkelijke wens, dat als het nieuwe huis er staat, ooit een was- en kleed lokaal voor de Bruise Boys kan wor den geopend. Burgemeester Hokken maakte duidelijk, dat hij had gesol liciteerd op een aankondiging in de staatscourant', waarin niet werd ver meld, dat een burgemeester met 4, 5 of 6 kinderen niet in aanmerking kwam.' Hij zei verder, dat hij niet eerst in Bruinisse was wezen kijken; maar dat hij solliciteerde, nadat hij eens had gekeken waar Bruinisse lag en nadat bleek, dat het om een visserijgemeente ging. de raadsvoorzitter voortaan de ingeko men stukken weer puntsgewijs te be handelen, omdat men dat zo gewoon is. De heer Hekken wees erop, dat de ingekomen stukken ter inzage itiggen voor de raadsleden. Hij deed de toezeg ging, dat van belangrijke stukken fo- tocopi'eën voor de raadsleden zullen worden gemaakt. heer J. Padmos in Bruinisse voor 53.300. De heer Padmos w-as de enige inschrijver bij veikoop van het huis. Woningen Aan de stichting woningen en woonge bouwen voor bejaarden op. Schouwen- Duiiveland verkocht de raad een stuit grond aan de De Oasembrootstraat voor ƒ42.000. Er zullen daar tien bejaarden- woningen gebouwd worden. De heer Vam de Velde vond, het onjuist ƒ3.000 van de totale grond prijs te laten vallen en bovendien vond hij de plaats onge schikt voor de bouw van de bejaarden- vvxmi.ngen, omdat vlak in de buurt een huishoudschool komt en omdat er vlak bij weeteendwoningen gebouwd zullen worden. Ook de heer D. de Koning (wd) vond het geen geschikte plaats. De heer Van de Velde rekende voor, dat bij de normale prijs voor de grond de huishuur hooguit 20 cent per weel: hoger zou komen te liggen. Burgemees ter Hokken wees erop' dat bij vast stelling van het bestemmingsplan er van werd uitgegaan dat op de grond woningwetwoningen zouden worden ge bouwd. In dat geval zou de grondprijs 45.000 bedragen. ,Als men toen had geweten, dat er bejaardienwoninigen zou den worden gebouwd, dan was de prijs toen al op ƒ3.000 minder bepaald', al dus burgemeester Hokken, die erop wees, dat men moet werken met een rijs, die door het rijk wordt vast- gesteld. Komt men daarboven en dat zou gebeuren bij een hogere grondprijs dan ƒ4.200 per woning dan zoii de bouw niet doorgaan. De heer Hokken meende, dat de plaats wel goed is voor de bouw van bejaarderawoningen, om dat men de bejaarden niet moet isoleren, maar juist binnen de gemaensahap moet houden. In antwoord op andere opmer kingen van de heer Van die Velde deelde burgemeester Hokken mee, dat er 17 bejaarden op de wachtlijst staan voor een bejaardenwoning en hij stelde, dat men in de toekomst ook met sanering 'an oude woningen rekening zal moeten ;aan houden, zodat zeker behoefte aan •ejaardenwoningen zal zijn. Het percen tage bejaarden is in Bruinisse 16. Lan delijk is dat. 10. Met de stemmen van de heren De Koning, Verspoor en Van de Velde tegen werd besloten tot sloep van het pand Weatstraat 6, waarvoor een bedrag van ƒ2.464 nodig wa.s. De heer Van de Velde betoogde, dat de heer IJzelenberg, die zijn zaak naast het pand heeft, de kans moet krijgen de grond daar te kopen. De heer Hokken zei toe, dat dat te bekijken is, maar dat de heer IJzelenberg er niets aan heeft grond te kopen, als hij van gedeputeer de staten geen toestemming krijgt om zijn. zaak daarop uit te breiden. Haj wees ©rap, dot het nu alleen ging oin de sloop van het perceel en dat nader beslist zal moeten worden of de grond wordt ver kocht aan de heer IJzdlemberg, of aan de christelijke woningbouwvereniging dan wel dat de gemeente de grond zelf houdt. Aan het and van de vlotte ver- aidering vroeg de heer Vam de Velde (ADVERTENTIE) Zilveren Kruis' mag premies maar 20 pet verhogen VLISSINGEN Op grond van de prij zenwet hebben de ministers van econo mische zaken, van financiën en van so ciale zaken en volksgezondheid de stich ting ,Het Zilveren Kruis' te Leiden maar ontheffing verleend voor een premie verhoging van twintig procent. Zoals bekend waren de departementen niet akkoord gegaan met een premieverho ging van ongeveer dertig procent per l januari 1970. In enkele streken, onder andere Haarlem, bleek zelfs dat bejaar den te maken kregen met een premie verhoging van soms zeventig procent. De nieuwe premieverhoging is slechts een voorlopige voorziening, omdat bin nen enkele maanden aan de hand van nadere gegevens door de ministers de finitief zal worden beslist over de inder tijd aangevraagde ontheffing. Men zal daarbij rekening houden met het feit dat de stichting ,Het Zilveren Kruis' krachtens haar polisvoorwaarden in be ginsel geen premieverhoging met terug werkende kracht zal doorvoeren. Het Zilveren Kruis, 'waarbij in Zeeland onder andere is aangesloten de ver eniging .Ziekenhuisverpleging op Wal cheren' heeft de verzekerden toegezegd voor 15 april aanstaande de te veel be taalde premiebedragen terug te geven. Afdeling Middelburg vrijzinnige hervormden bestaat driekwart eeuw MIDDELBURG De vereniging van vrijzinnige hervormden in Middelburg viert zaterdag 28 februari en zondag 1 maart as. het vijfenzeventigjarig - staan. In ,De Schakel' begint om drie uur terdag 28 februari een bijeenkomst met een jubileumtoespraak door voorzitter A. A. Schouten. Van half vijf tot zes uur is er een receptie aldaar en ver volgens een koud buffet. Om kwart over acht begint in de schouwburg aan het Molenwater een cabaretvoorstelling door het gezelschap ,Don Quichocking' uit Eindhoven. Zondagmorgen is er in de Koorkerk om half elf een herdenkings dienst, geleid door ds A. van Santen, predikant van de wijkgemeente VI (Koorkerkgemeenschap) van de her vormde gemeente. Het onderwerp is .Zijn wij van gisteren?' Organist is Henk Mennes. Medewerking verlenen de alt mevrouw D. Scheltens-Koops en de trompetlst Bernard Davidse. Om half twaalf is in ,De Schakel' de officiële slui ting van de feestelijke herdenking. Auto tegen afrastering AXEL Donderdagavond is de heer M. D. uit Zaamslag in het buurtschap Magrette bij Axel met zijn auto tegen de afrastering van een woning gebotst. De afrastering werd vernield, de auto beschadigd maar D. kwam met de schrik vrij. Werken we niet aan mee' Mr M. Vrolijk over politieke situatie OOSTBURG Het onderwijs in nieuwe gemeente Oostburg stond vrij dagavond centraal tijdens een verkie zingsbijeenkomst, die de Partij van de Arbeid hield in lunchroom Pouwer te Oostburg. Uit de vergadering bleek dui delijk de angst, die er bestaat, dat in de kleinere kernen, die na de herindeling tot de gemeente Oostburg zullen beho ren. de openbare lagere scholen zullen worden gesloten onidat ze wellicht te duur iu exploitatie zullen zijn. De heer A. van Beest, nummer tweee op de lijst van de PvdA voor de gemeenteraads verkiezingen, stelde, dat de opheffing pan scholen nooit een centenkwestie mag zijn en dat de fractie van de PvdA in de gemeenteraad van Oostburg hier ook niet aan zou meewerken. De heer Van Beest zei, dat het belang vam. de kinderen centraal dient te staan. Hij sprak zich uit voor een inventarisa tie van het onderwijs in de nieuwe ge meente om op grond daarvan de behoef ten te bepalen. De heer Van Beest wil de de sluiting vam lagere scholen in som mige kernen niet uitsluiten: ,Maar dam alleen als het belang van de kinderen ermee gediend is." De .inleider van deze avond was het PvdA tweede-kamerlid mr M. Vrolijk, die zich aansloot bij suggestie vamuiit de vergadering om met eem werkgroep van de PvdA na te hoe het belang van de leerlingen het best kam warden gediend. De heer Vro lijk zag voor de streek wel mogelijkhe den voor een pedagogisch centrum irn samenwerking met andere gemeenten: .Van daar wit toummen dan leerkrachten eventueel zwakke kanten van bepaalde scholen versterken.' In z'm inleiding gaf de heer Vrolijk 'n overzicht van de huidige Nederlandse politiek, waarin zijns inziens twijfel en onzekerheid de boventoon voeren: ,De WD lijkt op het eerste gezicht een toonbeeld van rust. Gebrunk ma kend van de omstandigheden heeft deze partij als bolwerk van het con servatisme een naar verhouding ster ke machtspositie opgebouwd. De confessionele partijen, die zich vol gens de heer Vrolijk moeten her oriënteren, worden ais het er op aan komt beheerst door behoudende krachten. In dit verband noemde hij het feit, dat ex-NKV-voorzifcter Middelhuis in de eer ste kanier onder het toeziend oog van de huidige NKV-voorzitter Mertens vóór de deze week behandelde loonwet stemde. De heer Vrolijk noemde de KVP op grond van de ervaring voor de PvdA te onbetrouwbaar: ,De PPR is een dui delijk teken, dat men vanuit de KVP- sfeer toch wel streeft naar een wezen lijke vernieuwing van de maatschappij.' De heer Vrolijk signaleerde ook onrust in de ARP, .waarin het progressieve geluid niet ïn overeenstemming is met 5e behoudende aanhang', en ae CHU: .Zelfs in die partij zegt men nu on vriendelijke dingen tegen elkaar.' Over D'66 zei de heer Vrolijk: .Deze partij, opgericht op een moment, dat vele kie zers niet wisten waar ze pok.il,lek ar~ toe waren, laait zien hoe moeilijk het om zonder beginselen de zo vaak ge noemde duidelijkheid te verschaffen.' Over de PvdA: ,Ook deze is bezig met een heroriëntatie, wat natuurlijk hier daar met moeilijkheden gepaard ,at. Het is van grote betekenis hoe verschillende combinaties tussen PvdA, PSP en PPR het bij de staten verkiezingen zullen doen. In ieder geval mogen we nu rekenen op een bewuste kiezer, aangezien de opkomstplicht wordt afgeschaft.' Lijstaanvoerder J. J. Vergouwe zei naar aanleiding van vragen over de openheid ■van bestuur en de mogelijkheden tot inspraak, dat de PvdA in de nieuwe ge meente Oostbrirg de commissievergade ringen van de gemeenteraad openbaar te maken: ,Ook de streckcommissle, die de bijstandswet behandelt., moet zo snel mogelijk openbaar worden.' Voorts wil de PvdA, aldus de heer Vergouwe, in Oostburg zogeheten functionele raden instellen, waarin ook niet-raadsledon zitting hebben. Deze raden zouden be stuursbevoegdheden moeten krijgen. (ADVERTENTIE) Ook handtekeningen in Middelburg voor Zeeuwse kunstijsbaan MIDDELBURG Naar het voorbeeld van Roel en Eddy Engels uit Vlissingen heeft Bert van Wijk, leerling van de Zandeburgschool in Middelburg ook een handtekeningenactie voor een Zeeuwse kunstijsbaan op touw gezet. Bert (11) vond dat de Middelburgse jeugd haar steentje moet bijdragen. Weldra, had hij genoeg vriendjes om enthousiast een lemonstratie ,Hi-ha-kunst.ijsbaan' te be ginnen. Op het stadhuis bleken de jon- gelu i met hun handtekeningen niet te recht te kunnen, daarna ging het rich ting Abdij en ook de burgemeester van Middelburg wilden ze met. een bezoek vereren, maar die was niet thuis. De inventieve jongelui zullen het woensdag opnieuw proberen. Bert ziet niet veel in contact opnemen met de ijsclub, want: ,Aan de ijsbaan wordt ook nooit een klap gedaan'. Als het aan hem ligt ;aat hij nog het liefst in Friesland of Ironingen wonen: ,Dan weet ik ten minste zeker dat ik ieder jaar fijn kan schaatsen'. Aardgas komt in O.-Z.-Vlaanderen HONTENISSE Nadat in de eerste jaren na de komst van het aardgas iu Zeeuwseh-Vlaanderen de activiteiten voor de ontsluiting van gasloze woon kernen zich in hoofdzaak concentreer den in Midden- en VVcst-Zeenwsch- Vlaan-deren, start PZEM thans tevens met de voorbereiding voor de ontsluiting van een aantal plaatsen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorlichtingsmedewerkers van PZEM beginnen in de tweede helft van febru ari met het huis aan huisbezoek in Kloosterzande, zodait da gegadigden zich 'djan kunnen melden \*>or het verkrijgen van een aansluiting op het aardgasnet. Tijdens de ontsluitingsperiode zullen ook in Kloosterzande de tijdelijk gunstige aansluitvoorwaarden van kracht: zijn. Het voorlichtingscentrum zal pas begin april georganiseerd kunnen worden. Om de voortgang van het werk zoveel mo gelijk te bevorderen kan het huis aan 'ijk nuisbi misbezoek nu beginnen. Kunsthandel Van Geyt te Hulst exposeert, tot 25 februari werken van de in 1951 overleden graficus Arend Hendriks, docent aan de Haagse academie. Piet van Geyt zegt op het werk van Hendriks opmerkzaam gemaakt te zjjn dóór Dirk van Gelder, de man die Hen driks aan de academie opvolgde en nu en we dachten niet ge heel ten onrechte mede werkt aan een hernieuwde belichting van het werlc van deze vrji onbekende, haast, vergeten kunstenaar, Dat zal behalve deze eerste tentoon stelling in Hulst, resulteren in een overzichtstentoonstelling in liet Haags Gemeentemuseum en een tournee-expositie die verschillende steden in liet land zal aandoen. In Van Wessems overzicht vam de Nederlandse na-oorlogse grafiek is Hendriks een van de namen die ontbreken. Bovendien is zijn naam sinds zijn dood in 1951 siüeehts in beperkte kring genoemd en zal ér mede toe leiden dat dit bescheiden revival wat onverwacht komt. Met Handriks is een vertegent- woordigér van het zeer goede ambacht aan het woord, een man die zich uitgeput heeft in het bereiken van een zo soepell moge lijke techniek en die zichzelf op dat stuk van zaken bepaald ook niet voor problemen stelt. Hen driks is een klassiek etser; liet experiment is hem vreemd, blad voor blad getuigt daarvan. Zijn kunst dB voor een belangrijk deel aan zijn technisch vermogen ge bonden, maar daarbn goed va.n zicht hoewel enigszins beperkt van wat men .visie' noemt. De ex positie laat zonder meer veel goed werk zien, waarofnder enkele uiterst fraaie en schone drukken. Hendriks toont veel liefde voor hef. detail, soms in een verrassend scherpe tekening. Zijn bosgezich ten. bloemen ern paddestoelen plaatsen hem in de buurt van Van Gelders, in de sfeer dan. Van Gek- der is een evenèens groot techni cus, hoewei met een oneindig veel fijner touché, een virtuoos die aan zijn vakmanschap een aangename dimensie kam toevoegen. By Arends blijft het blad toch wat vlak -en ook wat harder, hoewel hij on dat houdt dan onmiddellijk verband met het optreden van eert veel bredere visie erg fraaie momenten bereikt in bijvoorbeeld zijn .Spruitkooi-serie' waar de koolstronken een langzaam verlo pend landschap domineren. Fraaie momenten zitten er ook tussen zijn tekeningen: een eenvoudig, haast nooit .verknoeide' lijn, een goed gevoelde compositie en dik wijls ook het klein verraad van een speels-spitse reactie. Hendriks is eert eerlijk kunstenaar, een mam van het handwerk en, bij lijden van het stille meesterschap. Hij doet beslist geen rare spron gen en dat maakt zijn kilieine ten toonstelling bij Van Geyt soms groot. O. r 31 Marlet' ets. Nuijens (bp): KOEWACHT Het boerenkamerlU Nuijens heeft vrijdagavond op Mn Hf kiezuigsbijeenlconist van de Boereupit' tij in Koewacht gezegd, dat hij nodl excuses heeft gemaakt voor zijn uilü- tingen bij de behandeling van de be groting van erm in de tweede kamer. Dl persberichten hierover, zo zei hij, toto onjuist. De heer Nuijens verklaarde geen «rai ses te hebben gemaakt omdat er hele maal niets viel te excuseren. Er zijn evenmin beledigende opmerkingen uit de handelingen geschrapt. ,Dle beledi gingen waren er gewoon niet', aldus de heer Nuijens. Om te laten horen wat er op do bewuste middag wél was gezegd, draaide de lieer Nuijens een bandopname met zijn toe spraak en de reacties daarop af. .Ieder een kan dan tegelijk eens horen wat voor onvoorstelbare toestanden er in oe tweede kamer heersen', zo zei hij. ,Het is er gewoon een grote rotzooi, Niemand houdt zich aan het reglement van orde en als wij van de Boerenpartij pan het woord zijn weten de kamerleden niets anders te doen dan met elkaar gaan zitten kletsen, uitdagend rondkijken 0! weggaan. Maar ons rechtstreeks aan vallen durft niemand'. De verkiezingsbijeenkomst die do Boe renpartij in Koewacht belegde droeg, door de geringe opkomst 'n huiselijk.ka rakter. De heer Nuijens ging mot de BP-kandidaten rond de tafel zitten om het beginselprogramma nog eens door te nemen. (A 7ERTENT1E)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4