NA DRIE WAARSCHUWINGEN WORDEN PROFS GESCHORST TITEL VOOR GOESE DAMMERS AZ'67-NEC LIEP VAST IN SNEEUW Spurs hield Leeds op 1-1 Duitse topclubs vaster in 't zadel s® Judokas wonnon CRUIJFF TWEEDE 13 Gesprek strafcommissie met scheidsrechters Vertrouwen Afschaffen WINTER CONTRA THIJS JANSEN ZWEMRECORDS Uurrecord dernie Theo Verschueren MAANDAG 16 FEBRUARI 197C PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Z0ST (GPD) In het volgende voetbalseizoen zal de strafcom missie een waarschuwing milder interpreteren. Althans een bekeu ring tegen spelbederf. Pas na drie notities wordt een (overigens zware) schorsing opgelegd. Deze humane wijze van vonnissen geldt al geruime tijd als regel in Engeland, West-Duitsland en meer Euro- ADVERTENTIE) n«t spelbederf op de Nederlandse vel- 'L wordt in het algemeen te sterk Mtolcreerd. (Enkele voorbeelden van loelbederfbal wegtrappen, aan slur ries trekken, geen negen meter tus senruimte nemen bij een vrije trap, het uitschelden van een tegenstander). Do scheidsrechters in het betaalde voetbal knijpen meestal gemoedelijk de ogen toe bij deze lichte vergrijpen. 211 realiseren zich immers maar al to ,oed, dat een voor dergelijke overtre dingen uitgeschreven proces-verbaal in de huidige-rechtspraak tot een on evenredig forse boete of schorsing kan leiden. De nieuwe strafcommissie is zich eveneens bewust, dat in dat opzicht de verhoudingen scheef liggen. Dat bleek zaterdag, toen het comité zich on een bijeenkomst van scheidsrech ters in de discussie mengde. Niet ech- isr als oppositie, maar als mede-voor stander voor een billijker berechting van de ontspoorde profvoetballer. Uit komst van de levendige gedachten- wisseling was de hervorming van het .waarschuwingssysteem'. D* heer Van Dalen, voorzitter van de janstellingscommissie voor arbiters, verduidelijkte: .Als een speler zich volgend seizoen aan spelbederf schul dig maakt. krijgt hij een waarschu wing. Die komt normaal op het wed strijdformulier. De KNVB boekt die als het ware in. Na drie waarschuwin- n in één seizoen volgt een tegen- En dat is geen boete, maar schorsing. Deze herziening, g bedoeld als een experiment, moet preventief werken. Het is logisch, dat een waarschuwing wegens wan gedrag buiten deze wijziging valt. Dl» wordt ook in de toekomst op de ortho doxe wijze bestraft. Op de séance in Zeist wwon de straf commissie het vertrouwen van de scheidsrechters. Die band is de laatste Jaren goeddeels doorgeknipt. Té vaak negeerden de voetbalrechters in een strafzaak het oordeel van een referee. Do heer Van Dalen: Juist daarom is de nieuwe strafcommissie voor deze aamcnkonist uitgenodigd. Beide partij en moeten elkaar leren kennen, we ten wat ze aan elkaar hebben. In dit dat de oud- en Bijlevold rilling hebben in de strafcommissie. Dal rijn praktijk-mensen. Die spreken ook de taai van de voetballer'. Och ds Vereniging Voor Contract- Epürs (WCS) toonde zich ingeno- ra met de .toenadering' van de straf- romnlssie. Secretaris Karei Jansen: wijkt een fris nieuw team, dat opa slaat voor moderne ideeën. Dc code strafcommissie kon zich niet los raken van het verleden. Die ging er teveel van uit, dat elke waarschuwing met een straf moest worden gehono reerd. Daarom zijn wij gelukkig met deze verandering. Hoewel wij het pas als een eerste stap beschouwen' Er werden nog meer .stappen' gezet in de knerpende sneeuw op liet bonds- centrum. De bezoldiging van de 34 scheidsrechters in het betaalde milieu werd, zonder onderscheid des persoons, van 100 gulden, opgetrokken naar 150 fulden per wedstrijd. Dat hogere be- rag is gisteren al voor het eerst uit betaald. Daarnaast stonden nog twee thema's centraal op de meeting: het keuringsbeleid en de recente .onlusten' bij MW en op het Sparta-veld. Komende dinsdag besteedt het bestuur betaald voetbal, dat die avond verga dert, aandacht aan het chapiter be veiliging. De clubs hebben daarover al instructies ontvangen. .Maar het zit er wel in', aldus KNVB-secretaris-pen- ningmeester Burgwal, .dat de clubs zaterdag even hardop: .Ik heb verno men. dat de KNVB hierover advies wil uitbrengen. Maar ik vraag mij toch af of een omheining en een ge kooide afgang niet in het eisenpak ket voor een accommodatie dient te worden opgenomen'. MW, Sparta en Twente wachten niet op het onvermijdelijke bevel van bo venaf, maar hebben al offertes in stu die voor een ruim 2 nieter hoog hek. Die mededeling .moffelde' de heer Bre mekamp, directeur van de grondtech- nische dienst van de KNVB, in zijn 1 loeiende referaat over de keurings problemen. Zijn betoog ontketende nog nl wat reacties nit de .zaal'. Arnhemse scheidsrechter Dorpmans: ,Wij moeten het huidige keuringssysteem afschaf fen'. De affaire met Leidenaar Schalks heeft veel collega's geïrriteerd. Schalks gelastte Go Ahead - Ajax alsnog af, hoewel de consul 's morgens géén be denkingen tegen de sneeuwkorst had geopperd. Schalks kreeg later een re primande van KNVB's grondtcc-hni- sche dienst, waarover hij en zijn vak genoten zaterdag nog na-bromden. Dorpmans inhakend: .Laten wij in voeren, dat in die enkele gevallen, dat het noodzakelijk -is, de scheidsrech ter zaterdagavond al present is om zondagmorgen zelf vroeg te oordelen. Want heus. veel consuls zijn naar de hand van de clubs te zetten'. De heer Bremekamp posteerde zich begrijpelijk voor de consuls, van wie liet gros volgens hem zeer integer is. Niettemin eindigde hij zijn .lezing': ,Er zijn bij mij allerlei lichtjes gaan branden. Ik beloof n dat wij ons over de vele opmerkingen ernstig zullen beraden'. VLISSINGEN Overduidelijk heeft het eerste tiental van de damclub Goes In xijn laatste wedstrijd tegen Middel burg bewezen dat zij de ware kampi oenen zijn in de Zeeuwse hoofdklas, Met een grote overwinning van 5-13 Werden de Middelburgse dammers ver dagen. In de eindstand staat Goes nu op eenzame hoogte met oen score van lo punten; slechts aan Lnmmercnburg Moesten zjj een punt, afstaan in deze tonipetitie. En met belangstelling zien [ry hun verdere verrichtingen jiu gade ta tfe gewestelijke wedstrijden tegen VOS nit Kerkrade en DAVO uit Til burg. Het programma hiervoor ziet er al3 volgt uit: zondag 22 februari DAVO- V0S, zaterdag 28 februari en zondag l maart op beide dagen vijf partijen vOS-Goes en op zaterdag 7 en zondag 8 maart Goes-DAVO in hotel Termi nus te 13.00 uur. lagtekerke en Lammerenburg beslo- «n de competitie met overwinningen J^Pectievelijk op Souburg 15-5 en St- rure"s 13-7. Lammerenburg in het oyzonder heeft een goed seizoen achter rug met een tweede plaats op de ;-ngüjst samen met Vlissingen en «-Gravenpolder. De gedetailleerde uit togen luiden als volgt: L J. Strooband jr-W. Dekker 1-1: 2. Lente-C. Rijk 1-1; 3. M. F. de Jon- ge-J. Schot 1-1; 4. J. F. Boon-C. de Werk 0-2; 5. J. Strooband sr-C. v. Bie- F"1 W; 6. C. P. de Vos-M. de Klerk J- Baayens-J. Louwerse 0-2; «■K de Ruyter-C. v. Da.mme 0-2; 9. A. rrapman-O. Scherp 1-1; 10. P. Cop- ptolse-M. P, Versluis 0-2. Aaglekcrke-Souburg 15-5 S dc Visser-P. c. Allaart 0-2; 2. J. u- angolvaart-M. Broncke 2-0; 3. F. v. Dixhoorn 2-0; 4. A. Wii- mse-L. v. Soelen 2-0; 5. J. Maranus- n,LEen®nnaam 2-0: 6. J. I-Ioumes-J. Ker„ ?~2; 7- M- C. die Smit-P. de ün' n A 8- s- Blaas-Acte Pagter inJon8;ppier-C. M. v. As 2-0; 1U' A' Francke-M. Marijs 1-1. Lammerenburg-St-Laurens 13-7 4 Bug1c"L' Adriaanse 2-0; 2. W. Sm t «rL* Davidse 2-0; 3. W. Hey- T c ,raven 2-0; 4. .T. Koppejan- krmi 9 rpsf °"2' 5' A- Francke-W. de 7 5 2-0; 6. M, Eoone-P. de Kam 2-0: VinLp tr"J' K«w3!aar 1-1; 8. 1. I V' Kerulen 0-2: 9. D. de Buck- n Walraven 0-2; 10. C. Gcljon-P. Sin- 7. Souburg 8 3 0 5 8. St-Laurens 8 1 0 7 2 9. ItapeUe 8 0 17 li In de eerste klas is nog steeds geen j beslissing gevallen mede dooi- de car- navalstijd in Brabant, waardoor DOS uit Bergen op Zoom nog niet heeft kunnen spelen. Goes TI behaalde twee I punten op Sommelsdijk I, die met een I nederlaag van 11-9 naar huis wend! te-1 ruggestuurd. De reserves va|n Som-1 melsdijk verloren vain Zierikzee met1 15-5. Goes Ïl-Sommelsdijk I 11-9: 1. O. Scherp-B. Vas 0-2; 2. IC. Schoes- tcrs-J. Lodder 1-1; 3. W. G. de Leeuw- A. Verolme 2-0; 4. A. G. v. Zeyst-L. Bruggeman 2-0; o. M. P. Versluls-A. Knape 0-2; 6. A. Mijnsbergen-C. Pol der 1-1; 7. L. Dekker-F. Noordijk 2-0; S. D. J. v. Daalen-M. v. Lente 1-1; 9. n.o.g.-J. Dekker 0-2; 10 M. Poullsse- B. Roetman 2-0. Zieribzee-Sommelsdijk II 15-5: 1. J. Huigens-B. Roetman 2-0; 2. C. Verton-B. Vis 1-1; 3. J. L. Smalheer- G Knops 2-0; 4. M. de Wiid-H. Groe nendijk 1-1; 5. J. Folmer-M. v. Lente 1-1; 6. F. Roggeband-A. v. di Sluys 2-0; 7. W. C. Boot-H. Noordijk 2-0: 8. C. L. Boot-A. Vroegindewey 1-1; 9. C. P. v. Putten-P. Noordijk 2-0: 10. J. A. Verton-C. Zoon 1-1. Standenlijst le Was: 1. DOS 5 5 0 0 10 2. Goes H 7 4 0 2 8 3. Ouddorp 5 3 0 2 6 4. Sommelsdijk 1 6 3 0 3 6 5. Middelburg H 5 2 0 3 4 6. Zierikzee 6 2 0 4 4 7. Sommelsdijk II 7 2 0 5 4 8. Thdlen 3 0 0 3 0 BONN (ANP) Van de negen wed strijden in dc Duitse Buindesliga vei len er zaterdag drie ten offer aan de slechte weersomstandigheden. Het lei dende trio in de hoogste afdeling van het Duitse voetbal verstevigde zijn po sities met forse overwinningen. Lijst aanvoerder Borussia Mönchengladbacli versloeg op eigen terrein zijn naam genoot nit Dortmund met 4-2, FC Iiöln en Bayenï München hieven met de zelfde cijfers (5-1) de meerderen van respectievelijk Hertha BSC en Ein- tracht Braunschweig. Hetlia verloor door de nederlaag iai Keulen zijn kan sen om nog een rol te spelen in de strijd om de titel. De Berlijners staan met 23 punten er liefst acht achter op lijstaanvoerder Borussia Mönchen- gladbach. De grootste verrassing was zaterdag de overwinning met 1-0 welke Mün- chen-1860, tot zaterdag voorlaatste, behaalde in de uitwedstrijd tegen de Hamburger SV. De Zu.ddultse club deed daarmee zijn plaats over aan Harmover-96, dat zaterdag niet speel de. De belangrijke wedstrijd in ver- •band met de" degradatie Hannover - Alcmamna Aachen werd namelijk af gelast. Ook de ontmoetingen RW Ober- hausen - MSV Duisburg en Schalke-04 - Werder Bremen gingen niet door. Op de Duitse topscorers] ijst versterkte Gerd Muller, die zaterdag weer twee doelpunten scoorde, zijn positie op nieuw. Miiiler heeft dit seizoen reeds 23 doelpunten gemaakt. Klaus J ager (München-lS60), die in Hamburg het enige doelpunt scoorde, staat met 13 treffers op de tweede plaats. De zes wedstrijden in de Bundesliga werden bijgewoond door 100.000 toeséhomvers. ROME De uitslagen van de zondag voor de Italiaanse voetbalcompetitie gespeelde wedstrijden zijn: Bari - Bo logna- 0-2; Verona - Brescia 0-0; In ter - Cagliari 1-0: Inventus - Lane- rossi 4-0; Fiorentina - Lazio 2-0; AS Roma - AC Milan 0-1: Napoli - Samp- doria 0-2; Palermo - Torino 1-0. Stand na 21 wedstrijden: 1 Cagliari 31 punten; 2 Inventus 30; 3 Florence 28 MADRID De uitslagen van de zon dag voor de Spaanse voetbalcompeti tie gespeelde wedstrijden zcjn: La Co- runa - Aitletlco Bilbao 1-1; Granada - Valencia 0-1; Elche - Sabadell 1-1; Barcelona - Sevilla 1-0; Ral Zaragoza - Atletico Madrid 1-0; Real Madrid - Real Sociedad 3-0; Mallaroo - Celta Vigo 0-0. Stand na 22 wedstrijden: 1 Atletico Bilbao 31 punten; 2 Atletico Madrid 30; 3 Real Madrid 29; 4 Real Zara goza 26. BRUSSEL De uitslagen van de zon dag voor de Belgische voetbalcompe titie gespeelde wedstrijden zijn: La Gantoise - Unlion St-Gitles1-0An- derlecht - Schaarbeek 4-0; Oharleroi - Standaard 2-4; Beveren Waas - Lier- se SK afg.; Racing White - FC Brug ge 1-1; Beringen - St-Tramden 1-0; Oostende - Waregem 1-5; FC Luik - Beersahot 2-1. Stand; 1 Standaard 35 punten; 2 L Gantoise 31: 3 PC Brugge 30. (Van onze correspondent) AMSTERDAM (GPD) Competitie leider Thijs Jansen is bijna .versteend' van de huidige winter. Gisteren lag bijna het volledige noodprogramma stil. De vele duels (inclusief Twente - ADO en Elinkwijk - HVC) zullen ver moedelijk tegen eind maart opnieuw worden uitgeschreven. De eerste maart is gereserveerd voor een aantal achterstallige wedstrijden en eeai zo mogelijk complete beker ronde. Daarna volden twee zondagen met de voor die data geplande wed- «trijdsohema's. De vierde zondag in maart was voorbestemd voor het zo- veel mogelijk rechttrekken van de competitie, wat echter na de misère van gisteren niet meer op één middag is te verwezenlijken. Thijs Jansen: ,Deze week moet ik eens bekijken hoe ik dit nu weer opvang.' De competl- tielèMer heeft inmiddeld wel al beslo ten het bekertreffen tussen GVAV en Feijenoord (donderdag gestaakt) weer aan Groningen toe te wijzen. Komende woensdag zet GVAV zijn insparanede .achtervolgingsrace' voort met een uit wedstrijd tegen Ajax. (bij het licht van het Olympisch Stadion). UTRECHT (ANP) He t Nederland se judoteam heeft revanche genomen voor de nederlaag tegen West-Duits land, vorig jaar in het Europese kam pioenschap voor landenteams in Oos tende. De ontmoeting bestond ditmaal uit tien partijen, in elke gewiehtklas twee, en ae overwinning van 7-3 bij de I senioren toonde duidelijk aan dat Ne derland, met de leerlingen van oud-I wereldkampioen Anton Geesink, een I bijzonder sterke ploeg op de been kan brengen. Had de wedstrijd, zoals ge bruikelijk uit vijf partijen bestaan, dan had Nederland in het ongunstig ste geval met 3-2 gewonnen. Coach Koos Henneveldt was dan ook uiterst voldaan. ,Ik had gehoopt op 5-5. maar vooral in de lichtere gewichtklassen hebben onze mensen goed gewerkt. Tot nu toe moest het altijd van de .zware jon gens' komen. Ook een nederlaag met waza ari, als ik op een vol punt te gen had gerekend, is voor mij een meevaller'. Toch haalde Nederland in het half- zwaar en het zwaargewicht de be slissende punten binnen. Peter Snij ders imponeerde met een machtige heupworp vijftien seconden voor tijd tegen Friedrich, tot zichtbare voldoe ning van de besmuikte aanwijzingen van de tribune roepende Anton Gee sink. Ondanks de in Rusland opgelo pen schouderblessure van Wim Ruska, waardoor de Amsterdammer aan de kant bleef, leverden ook de partijen in het zwaargewicht het volle pond op. Monczyk, de tegenstander van Peter Adelaar, deed enkele moeizame po gingen in de richting van het stoot- wereldrecord gewichtheffen, maar hij kreeg de 2.14 meter lange en 140 kilo gram wegende zuil niet van de grond. De Nederlander, die ongekende mo gelijkheden heeft, slaagde daar op tweederde van ate tijd bij zijn tegen stander wel in. Ook Chen (licht), Jan Snijder (midden) en Evéieens (zwaar) deden hun plicht, zodat de min of meer verwachte nederlagen van Kooy en Schneider ruimschoots gecompenseerd werden. De Hagenaar Schneider vol deed beter dan tegen Frankrijk, toen hij na vijftien seconden werd geworpen maar trof het niet met zijn tegenstan der, Egger, die in 1969 internationaal kampioen van Duitsland was, zodat hij een waza ari niet kon vermijden. Ondanks de opstelling van een sterker] aspirantenteam dan tegen Frankrijk toen op het laatste moment verschei dene jonge judoka's wegens een te ho ge leeftijd niet konden uitkomen, was een nederlaag van 0-4 (één partij ein digde onbeslist) niet te ontlopen. De junioren deden het beter, een zege met S-2, waarbij Kruys en Boersma opvielen, bleek achteraf juist voldoen de om in de totaalstand de West' dultsers een punt voor te komen. ALKMAAR AZ '67 - NEC hield in de tweede helft op voetbal te zijn en veranderde in een soort sneeuiwallet, waar spelers en toeschouwers genoeg van kregen. De scheidsrechter trouwens ook, want die staakte twintig mimiten voor het eind de strijd (Van onze correspondent) ALKMAAR (GPD) Er staat een straf op AZ '67 - NEC. Enkele weken geleden reisden de Nijmegenaren ver geefs naar Alkmaar, omdat het veld toen werd afgeleurd en gisteren zond scheidsrechter Hoppenbrouwer ^'""mini te spelen naar de kamer. Een steivige sneeuwbui had al le lijnen onvindbaar gemaakt en dat vond de scheidsrechter te moeilijk wor den. Eerst heeft de heer Hoppenbrou wer nog overwogen de lijnen opnieuw sneeuwvrij te laten maken, maar ver wierp die gedachte toch weer vrij snel. Hij staakte het duel, hetgeen betekent dat de wedstrijd opnieuw moet wor den gespeeld. .Ik heb zolang mogelijk laten doorspe len, in de hoop, dat het weer zou op klaren. maar dat gebeurde niet. Het werd steeds moeilijker om de wedstrijd te leiden en ook de spelers hadden het niet gemakkelijk. Hier kon echt niet verder worden gespeeld'. Tot geluk van de heer Hoppenbrouwer was de stand 1-1, zodat er op het eer ste gezicht geen benadeelde partij was. Of toch. De NEC-spelers dachten toch wel even aan de opnieuw geleden scha de van reis- en verblijfkosten, waar voor geen verhaal bestaat. NEC zal die reis nog een keer moeten ondernemen. Wellicht dat er dan weer wat betere perspectieven zijn voor de Nijmegena ren, die gisteren vier invallers in de gelederen hadden. Vier gretige inval- DEN HAAG (ANP) Zondag zijn tijdens nationale zwemwedstrijden in bad Morgenstond te Den Haag drie Nederlandse recors (waarvan twee bleef crp de 100 meter rugslag voor meisjes met 1.11.0 een halve seconde onder de limiettïj'd van de KNZB. Het kwartet Josiem Elzerman, Tineke Hof land, Wilma van Beek en Ineke Wal- rave haalde op de 4 x 100 meter wis selslag estafette voor meisjes mot 4.48.4 het jeugdrecord van VZC VIaar dingen 6,1 sec. omlaag. Bij de heren kwam Zian tot een nieuw nationaal record op de 5 x 50 meter vrije i estafette. Jan-Evert Veer, Rici Veer. Henk Mulder, Rob Vonk en Koos Ros lieten 2.10,8 noteren. Het oude record stond met 2.1L4 al op naam van Zian LONDEN 'ANP) Op de tweeënder tigste speeldag van eerste divisie in de Engelse league gingen slechts vijf Iers voor Pljs, Boennen. Vleemlng en Verdonk. te weten: Schriever. Kamps, Krijgh en Meyer. Zij streden met suc ces in de wat defensieve opstelling van NEC. Een opstelling, die echter geen haalbare kaart leek toen Twisk zich in de 36ste minuut op rechts vrij speelde en een strakke voorzet naar het doel losliet. De bal werd door Van Rijssel even van richting veranderd en doelman De Bree was een geslagen man. Drie minuten later was AZ-goalie Vooys dat eveneens. Hij liet het leer na een solo van Meyer, die hem langs Kabel en Van Veen voerde, los. Do door de sneeuw glad geworden bal tol de toen over de doellijn en NEC was weer langszij. Was in de eerste helft de sneeuwlaag al een handicap ge weest voor het bereiken van een aan vaardbaar spelpeil, na de rust deed een forse bui dat nog meer. Na tien minuten spelen liet de heer Hoppen brouwer een wit-zwarte bal aanruk ken, maar weldra was ook die nauwe lijks meer te zien, evenals de spelers en de lijnen. Het werd tenslotte allemaal te ,bont' en arbiter Hoppenbrouwer staakte het duel. De 2500 toeschouwers hebben niet eens zijn definitieve beslissing af gewacht. Zij snelden naar huis om Schenk» triomf per beeldbuis nog meo te maken. SPARTA-GVAV 2-0 ROTTERDAM Het met een nog dik ke sneeuwlaag bedekte terrein van Sparta bleek goed bespeelbaar. De Rotterdammers kwamen voor 500 toe schouwers tot redelijk voetbal, GVAV wekte sterk de indruk niet meer te verlangen dan een gelijkspel zonder doelpunten. De kans op het gelijke spel bleef ruim een half uur bestaan dankzij vooral doelman Van Leeuwen en ausputzer Koeman, die het aanval lende Sparta en in de eerste plaats •Jan Kleinjan keer op keer van suc ces afhielden. Kleinjan. oorspronkelijk gepasseerd vond inspiratie in het feit dat nij toch, als vervanger van de niet herstelde Bosveld, mocht meespelen. Door zijn goede werk achter ae voorhoede en zijn uitstekende schoten werd hij de uitblinker bij Sparta, die Van Leeuwen volop kans bood te tonen welk een goea doelman hij is. Juist een achteloze uitworp van de zeer goede Van Leeuwen werd GVAV fataal. De door Kristensen geretour neerde en door Venneker fraai door- gekopte bal kon door Koeman slechts met de hand uit het doel worden ge houden. Ook na de door Eykenbroek gebruik te strafschop bleef Sparta overwegend sterker, al was het verweer van de Groningers, die enkele maanden geen echte competitiewedstrijden hadden ge speeld, redelijk. Nadat Kowalik de voorsprong van Sparta na rust had verdubbeld, maakte GVAV het de soms wat slordige Rotterdamse verdediging nog lastig genoeg. Jensen liet een bes te kans door een slecht gerichte kop bal op het besneeuwde veld liggen. In de laatste fase van de strijd kwam Sparta weer aan bod. Het duel tussen Kleinjan en Van Leeuwen bleef aan trekkelijk. Van Leeuwen kwam als winnaa r uit de strijd, hoewel hij zon der enige schaamte zeker één of twee door Kleinjan ingekogelde ballen had kunnen laten voorbij vliegen. STrik?1 hoofdMas: \wrvin,r met een Ftelijk aamtal punten npnwlgT?ranSschikt volgens het Son- nen&org-Berger systeem: - Gom 8 7 1 0 15 ANTWERPEN (ANP) Peter Post Is een .record' kwijtgeraakt. Op 28 fe bruari 1965 liad (le Amstelvener In het Antwerpse sportpaleis achter de dernie 63.783 nieter afgelegd. Zondag reed Theo Verschueren in het Ant werpse sportpaleis 64.546 nieter in een uur achter (le dernie. LOS ANGELES (ANP) Martin McGrady heeft vrijdagavond in Los Angeles zijn grote klasse op de .lan ge sprint' bij indoor wedstrijden gede monstreerd. Bij internationale wed strijden in Los Angelos liep de 24- jarige Amerikaan de 600 yards in 1 minuut 8,7 seconden. Vierentwintig uur na zijn prestatie in Los Amgeles was Martin McGrady zaterdag in Louisville opnieuw snel ler. De Amerikaan liep de 600 yards in 1 minuut en 8.5 seconden, waarmee hij 0.2 seconden sneller was dan daags tevoren. KNAU de prestatiebeker van 1069 out- beker voor zijn prestaties op de 10.000 nieter fsnélste Nederlandse tijd vorig jaar) en zijn opvallende klasseringen I in vele crosswedstrijden. van de elf vastgestelde ontmoetingen door. Alle wedstrijden, die ondanks de vaak slechte weersomstandigheden wel doorgingen, eindigden in een gelijkspel. Voor Leeds United, de Engelse kam pioen, dat dit seizoen hoopt op een drievoudig succes: prolongering van de titel en het veroveren van ae En gelse beker en de Europa cup. was het zaterdag geen beste dag. Leeds dat de laatste vijf seizoenen bij Tottenham Hotspur niet heeft kunnen winnen, slaagde daar ook zaterdag niet in. Het werd ditmaal een gelijkspel: 11. Leeds had geluk dat Everton, zijn grootste concurrent, verrassend ook een punt verspeelde tegen het bezoe kende Arsenal: 22. Leeds United heeft nu 49 punten uit 33 wedstrijden. Everton volgt met twee punten achterstand, maar het heeft ook twee wedstrijden minder gespeeld Voor 42.000 toeschouwers leek Totten- ham Hotspur over Leeds United heen te lopen. De Spurs speelden snel en goed voetbal, schiepen zich kansen, maar konden die niet omzetten in doel punten. Drie minuten voor rust kwam Tottenham aan de leiding, toen Terry Cooper een ba l in eigen doel werk te- Na de hervatting zorgde Peter Lorimer met een schot van twintig meter af stand voor de gelijkmaker. Everton had ziin gelijkspel te danken aan Alan Whittle die in beide helften een doelpunt maakte. Voor Arsenal opende Charlie George in de tweede minuut de score, waarna John Rad ford kort voor rust voor de tweede goal zorgde. Voor 55.000 toeschouwers speelden Manchester United en Crystal Palace gelijk (1—1). Brian Kidd bracht de United voor de rust op 10, maar een kwartier voor tijd kwam Crystal Palace weer gelijk. Doelman Alex Stepney bracht de door gebroken Cliff Jackson ten val en John Sewell schoot de strafschop berispelijk in. Stand: 1. Leeds United 49 ont uit 33 wedstr.: 2. Everton 47 uit 31: 3. Che'.- sea 39 uit 30: 4. Wolverhampton Wan derers 37 uit 32. Feh'enoord Ajax PSV ADO Sparta FC Twente MW NAC Holl. Sport NEC Haarlem Go Ahead AZ '67 Telstar DOS SVV DWS GVAV 20 16 i 0 36 20 17 2 1 36 20 11 4 5 26 20 9 7 4 25 21 10 5 6 25 20 8 7 5 23 21 7 9 5 23 18 8 6 5 22 20 8 4 8 20 19 6 7 6 19 20 5 9 6 19 20 5 8 7 18 20 5 6 9 16 21 4 5 12 13 21 4 4 13 12 21 3 4 14 10 20 3 3 14 9 17 2 4 11 8 53—10 54—12 40—24 34—18 35—26 24—21 31—27 22—20 26—30 20—19 15—21 21—30 18—29 20—31 13—37 21—52 12—34 10—28 DEN HAAG (ANP) Door zijn twee doelpunten in de vrij dagavond gespeelde wedstrijd Go Ahead - Ajax heeft Johan Cruijff de tweede plaats ver overd op de topscorersljjst. De Ajaeied heeft een totaal van veeertien treffers waarmee hjj er vier achter staat op Ove Kinclvall (Feijenoord) De topscorerslijst ziet er als volgt uit: 1 Kindvall (Feijenoord) 18. 2 Cruijff (Ajax) 14. 3-4-5 Van Dijk (Ajax), Van der Kuylen (PSV) en Prokamp (MW) al len 13, 6-7 Keizer (Ajax) en Berg (ADO) beiden 11. 8 Jen- drossek (NEC) 10. 9-10 Kowa lik (Sparta) en Mraz (MW) beiden 9, 11-16 ueeis (Feijen oord). Veenstra (PSV). Bosveld (Sparta). Couperus (Haarlem). Roggeveen (Holland Soort) en Nagy (FC Twente), allen S.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13