,Klimop'-kleuterschool in Hoek officieel in gebruik AR BERAADT ZICH OVER ACTIEPROGRAM DRIEKWART NEDERLANDSE R-K VOORSTANDER GEHUWD PRIESTER Op conferentie in Utrecht MOGELIJKE LIQUIDATIE VAN GR0ENV0EDERDR0GERIJ Joke uit Nieuwland wint dagje Parijs MANSHOLT VERGEET: EUROPESE EENHEID IS ER NOG LANG NIET' Celibaat misschien breukpunt met Rome' ZATERDAG 14 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 17 KLEUTERS GAVEN NAAM KAMERVRAGEN OVER OPENBAARHEID NOTULEN RAAD AARDENBURG J DEN HAAG (GPD) Acht de minister i van binnenlandse zaken het wenselijk dat inwoners van een gemeente des- j gevraagd de agenda en of de notulen van een openbare raadsvergadering ont vangen? Dit heeft het tweede-kamerlid Wieben- ga (PSP) schriftelijk aan de minister gevraagd naar aanleiding van het feit Iciat de gemeente Aardenburg zou heb- ben geweigerd aan een inwoner van die plaats de gevraagde agenda en no tulen toe te zenden. Van de zijde van (de gemeente zou slechts zijn gewezen op ae openbaarheid van de raadsverga- I deringen en derhalve de mogelijkheid deze bij te wonen. Als de minister het juist acht dat de i inwoners van een gemeente desgevraagd de beschikking kunnen krijgen over j agenda en notulen van raadsvergade- KRO-lntomart-enquête wijst uit: ringen, dan wil de heer Wiebenga graag dat de minister van binnenlandse za ken er bij de gemeentebesturen op aan dringt dat deze stukken ook worden verstrekt. De heer Wiebenga noemt de handelwijze van de gemeente Aarden-1 burg negatief en meent dat deze min of meer in strijd is met de mededelin-; HILVERSUM (GPD) Helft ondervraagden: bisschoppen moeten het zelf kunnen zeggen gen van de staatssecretaris van bin- i derlandse katholieken van 15 jaar en j nenlandse zaken enige tijd geledenjouder is Tl procent van mening dat ecu, in de tweede kamer gedaan waar-1 katholiek priester die trouwt zijn ambt in een positief beeld werd geschetst jvolledig mag blijven uitoefenen. Een over de mogelijkheden die de gemeenten kwart van hen is hier tegen, terwijl 4 den nog voorgehouden 'wat ze ervan denken als de Nederlandse bisschoppen legen de wil van Rome het gehuwde priesterschap toestaan. Er ontstaat een breuk met Rome zegt 51 procent. Dat Rome zich bij de feiten zal neerleggen meent 29 procent, terwijl het opmerke lijk hoge aantal van 20 procent geen de Ne- i uitspraak durft te doen. hebben en gebruiken voor de voorlich ting aan hun inwoners. De burgemees ter van Aandenburg was vrijdagavond niet bereikbaar voor inlichtingen over zaak. Op valreep zelfstandige gemeenten BOEK Vrijdagmiddag is aan de Le liestraat te Hoek de openbare kleuter school .Klimop" in gebruik gesteld. De kleuters zelf hadden er een werkzaam aandeel in. Twee van hen, Saskia van der Lijke en 3kaarten van Assis had den de naam bedacht, liet gemeentebe stuur bekroonde hun wedstrijd-inzen ding. Zij mochten daarom aan de in gang van de school grabbelen in een (namaak) klimop waarin de sleutel ver borgen zat. Met assistentie van de hoofdleidster mevrouw S. Koops-Brak- mnn lukte dit, waarna de deuren voor de genodigden werden geopend. Loco- burgemeester J. van de Peijl had eerst de naam aan de zijgevel van het ge bouw onthuld. De leerlingen lieten hier op onder ge'uicli hun balonnen de lucht in. Milop' i* de apenbare kdeuterscliooll die nog op de valreep van de zelfstan digheid der gemeente Hoek officieel in jebruik kon worden genomen. Er z.jn ïog een christelijke kleuterschool aan de Molendijk in aanbouw en gewerkt wordt aan de grondige restauratie van de openbare school voor basisonderwijs aan de Langestraat. De inspecteur van het kleuteronderwijs in Zeeland, de heer H. Verboom, vond al deze onderwijs voorzieningen door het thans zittende ge meentebestuur op stapel gezet ,een heel nadrukkelijk woord van dank waard'. Hlij meende te weten, dat ook het meentebestuur van Groot-Terneuzen een vooruitstrevende houding tegenover het onderwijs aanneemt. ,Ik vrees echt niet. dat Hoek in hel verdomhoekje zal komen'. De inspec teur vertelde, dat liij sinds het be gin van dit jaar de opening van vier kleuterscholen liad meegemaakt', er zit wel dynamiek in liet kleuter onderwijs in Zeeland, nij wees op de waar te nemen concentratie en integratie van het kleuter- en basis onderwijs en stelde dat ,deze beide lange tijd angstwekkend gescheiden zijn geweest'. De heer Verboom noe de de kleuterschool meer dan alleen maair een bewaarplaats voor kinderen De openbare kleuterschool heette voor dien neutrale bijzondere kleuterschool en zij had drie en twintig jaar onder dak in een zijlokaal van de openba re lagere school. KLmop heeft 380.000 gekost en twee jaar geleden kreeg het gemeentebestuur, toen het de plannen ontwierp, een urgentieverklaring voor de bouw van een lokaal. Door de groei van het inwonertal (in 1963 geboorte cijfer 23, vorig jaar 70) moest worden toegewerkt naar twee lokalen, wat ver tragend op de uitvoering werkte. Loco- burgemeester Van der Peijl stelde, dat ook deze school, zowel als de binnen kort opgeleverde christelijke kleuter school ook dit jaar al te klein zal blij ken te zijn. Ringvergadering te Oosthurg Suiker Unie heeft interesse OOSTBl'RG In de donderdagavond ia hotel ,De Eenhoorn' te Oosthurg ge bonden ringvergadering west van de co- op, groenvoederïj Zeemvsch-Vlaan deren' is gebleken dat dit in Sluis kil gevestigde bedrijf er niet rooskleu rig voorstaat. Zowel uit liet openings- word van de voorzitter, de heer P. Gammaert uit Schoondijke en de toe lichting van de bedrijfsdirecteur, de heer L. 0. v. d. Weele, en uit de reac ties van de leden bleek dat er een moei lijke periode wordt doorgemaakt. Voorzitter Gammaert begon zijn ope ningswoord met te stellen dat er deze 'rater onder de leden onrust over het bedrijf heerst en dat er zeer binnen kort een beslissing zal moeten vallen over het al dan niet voortzetten van de drogerij in Sluiskil. Hij gaf een overzicht van de bespre kingen die hierover zijn gevoerd, on der meer met de Suiker Unie in Roosendaal. Hieruit was uiteindelijk als resultaat gekomen dat deze unie onder bepaalde voorwaarden het droogbedrijf per 1 april wil overne men. Hierover zal dan in de binnen kort te houden algemene vergade ring een definitief voorstetl worden gedaan. Hij sprak de hoop uit dat als straks die beslissing moet vallen, die van de zijde van de leden weloverwogen zal zijn gaf hierbij de waarschuwing: Speel niet met uw eigen belangen.' terder gaf voorzitter Gammaert de le- NIEUW- EN ST JOOSLAND Joke van Eenennaam van de Van Randwijckschool voor openbaar basisonderwijs in Nieuw- en St. Joosland heeft een prijs gewon nen in een tekenwedstrijd van de Souden KLM vorig jaar. De prijs een vliegtoehtje naar Parus op zaterdag 14 maart. Joke is één van de 170 kinderen uit de vijfde Klassen van lagere scholen in ons 'and, die dit reisje met een DC-8 van de KLM op die dag maken, ae kregen allemaal een prijs in de sectie individuele inzendingen in' oe tekenwedstrijd voor de 5de klassen. Joke zal op Schiphol wor den uitgezwaaid door schoolhoofd Q6 Nooyer 's morgens om half Na aankomst op Le Bourget rv?VÏLGwn tocht door de lichtstad. e,.u i en wordt gedaan en de „I j „en maken een rondvaart •P "e Semp'. Daar wordt ook ge- S' Om half zeven 's avonds An ci i i j,eu8T%e reisgezelschap op Schiphol terug. P.G tekenwedstrijd had als onder- i!,I>„t luchtruim verbindt al- le volkeren' en Joke maakte een «K? vetlcr!jtillustratie van deze gagan: een opengewerkt vlieg- mg met passagiers van diverse nationaliteiten erin. Dait was voor Tws?°2.e ^dividuele inzendingen. klassen konden cofiec- nnv i mzenclingen vervaardigen. xd.aa™ deed de v. Randwijck- Ilut Nieuwland mee. De uit- nu? a^'an >3 nog niet bekend tevoorschijn in de tv- KRr? .Oebele' van de KRO op 2l maart. den een inzicht in de plannen die er Ibestaan om te komen tot een subsi diëring van de lucerneteelt. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door de aanwezigen een veelvuldig gebruik gemaakt. Hierbij kwam onder meer de te verwachten prijs ter sprake die over het afgelopen levermgsseizoen uitbetaald zal worden aan de telers. Bindende bedragen kon den hierover niet worden genoemd maar ide verwachting was dat dit ongeveer 3 cent per kilo zal zijn. Eén van de leden betitelde de situatie waarin het bedrijf en de leden zijn komen te ver keren met te stellen, dat de agrariër niet alleen zit met het plan Mansholt, maar ook nog met de kwestie van dr groenvoederdrogerij.' Uit de discuss» bleek dat het overgrote deel van de aanwezigen voor liquidatie was en dit maar liefst zo spoedig mogelijk wilden besluiten. zeidc te hopen op begrip liier- or van de zijde- der ouders. Onderdak Vreselijk blij Mevrouw S. Ktoops-Brakiman, de hoofd- leidster die vrijdag voor de laatste dag haar functie uitoefende, zei .vreselijk blij met de nieuwe school te zijn, n>üet in liet minst voor de kleuters. Zij kreeg van de heer J. C. Legemate, voorzit ter van de oudervereniging bleoeimen aangeboden. In de gemeentelijke gehoor zaal sprak de voorzitter van het chris telijk kleuteronderwijs, J. Vergouwe. Hij hoopte dat de toenadering van bei de scholen ziich, bahalve wat de plaats betreft ook nog eens op ander gebied zal voltrekken. Het hoofd van de opeh- bare lagere school en van het .oude be stuur van de bijzondere neutrale frö belschool', J. van de Lijke, zorgde voor het klapstuk van de bijeenkomst. Hij bood mevrouw Koops een projector aan gekocht van het kasoverschot van 1200 gutden. de n aamwedstrijd werden nog e andere inzendingen met een prijs bekroond. Het waren: De Robbedoezen De Kliederkatjes. H. Wiegel (VVD) spreker gemeente belangen Sluis SLUIS —Het WD-kamerlid H. Wie gel. spreekt op uitnodiging van de par tij Gemeente Belangen, dinsdagavond op 'n verkiezingsbijeenkomst in hotel Balmoral te Sluis. De bijeenkomst be gint om acht uur. De Bekker (kvp) in IJzendijke: KVP wil ambtenaar sport - jeugdzaken in Groot-Oostburg pleitte voor het aanstellen van een amb tenaar voor sport- en jeugdzaken in de nieuwe gemeente. Andere punten van het KVP-programma (naast een .open fractieberaad'): goed gespreide woning bouw. aandacht voor de bevolkingste ruggang in diverse plaatsen, uitbouw van de recreatie, het verbeteren van een aantal wegen naar ondermeer re creatiegebieden, het formeren van een jeugdraad, het aanstellen van vakleer krachten voor de lichamelijke opvoeding, een open oog voor de agrarische sector en meer ontspanningsmogelijkheden langs de Zeeuws-Vlaamse kust. de inleidingen Bekker en diverse raadsleden gevormde forum stond onder leiding van drs W. Dusar- duyn kwamen vragen over het be leid ten aanzien van de aardappelprij zen - onder andere de woningbouw naar voren. IJZENDIJKE ,Als Mansholt niet zijn plannen %-oor de Europese landbouw komt, vergeet hij dat er van een Euro pese markt nog maar amper sprake is. Fiscaal noch economisch zyn er al slui tende gemeenschappelijke regelingen, terwijl de situatie in de aangesloten landen dermate verschilt, dat men pas lieel langzaam naar een zekere eenheid Bij de forumdiscus. kan toegroeien. Een aardig voorbeeld het door de heer is de ruilverkaveling: in ons land zijn we daar praktisch volledig mee klaar, in België wordt een begin gemaakt en sommige landen hebben niet eens een kadaster'. Dit zei vrijdagavond het KVP-twcede- kamerHd L. de Bekker op een verkie zingsbijeenkomst in hotel ,Het Hof van Koophandel' in IJzendijke. waar ook de raadsleden voor Groot-Oostburg present waren. Volgens de heer De Bekker, die de eis van openheid en inspraak een .zaak waar geen enkele regering aan voorbij kan gaan' noemde, zal men in de landbouw tot afspraken en een nau were samenwerking tussen handel en producent moeten komen om tijdig de marktontwikkeling te kunnen overzien, .Zoiets gebeurt al jaren in andere sec toren. Alleen in Frankrijk ontwikkelt het zich nu ook in de landbouw'. De KVP- vertegenwoordiger vond het verder be langrijk dat er aandacht wordt besteed aan de jonge agrarische ondernemers en anderen, die afvloeien uit de land bouw. Raakvlakken tussen landbouw en gemeente zijn zijns inziens streok- en structuurplannen, waar de inspraak zo goed mogelijk tot zijn recht moet ko men. ,Ik ben ervoor dat de gemeenten meer openheid van zaken geven, maar dan moet er van de andere kant ook tegenspel zyn. Ik dacht juist dat de landbouw bekwame krachten kan leve ren' ,B rainstorming' van twee dagen UTRECHT (ANP) ln het ka- der van de voorbereiding van een program van actie voor de volgen de parlementaire periode (1971 - 1975) houdt de AR-Partij een brede partijconferentie. ,Het hou den van een conferentie als deze is een nieuw fenomeen in onze par tij', aldus dr A. Veerman, voor zitter van de AR-Partij, vrijdag middag bij de opening van het twee dagen durende congres. Op de conferentie worden de volgende vier onderwerpen behandeld: welzijn, bestuurlijke vormgeving, internationale politiek en sociaal-economisch beleid. Het geheel is bedoeld als een .brain storming' over belangrijke aspecten van het op te stellen program van actie en van het beleid in 1971 en volgende ja ren. Dr Veerman, die er op wees dat ver anderingen en ontwikkelingen zich in snel tempo voltrekken, noemde het noodzakelijk reeds zich thans bezig te gaan houden met de eigen bezinning op programmatische opstelling. Hij sprak de wens uit, dat de bespreking van de conferentie-onderwerpen van be tekenis zal zijn voor de meningsvor ming in de partij. ,Onze partij wil zich zeer bewust richten op de toekomst. Door actuele probleemstellingen willen wij aan die gezindheid concrete inhoud geven', aldus dr Veerman. de mee. dat binnenkort in de bezinnings- daarover aan de orde zal wori steld en daarna ook samen zal besproken in het overleg met de KVP en de CHU. Uit het reeds gevoerde gesprek, zo con stateerde hij, is al veel positiefs uitge komen, .maar «ij moeten nog verder.' Dr Veerman merkte op, dat het gesprek over het program zal moeten gaan over harde zaken, over de kernen van het toekomstig beleid en over fundamente le vragen van christelijke politiek. VATICAANSTAD (AFP) I'ater van Kilsdonk, die deel uitmaakt van de groep progressieve priesters .Septua gint', heeft in een vraaggesprek met het Italiaanse communistische blad ,1'Unita' verklaard dat het celibaat mis schien het breukpunt met Rome zal worden, ook ais men toch in zekere zin moet toegeven dat het op zichzelf genomen een zaak van ondergeschikt belang is. Wij zullen op dit punt geen compro mis sluiten, aldus pater Van Kilsdonk, want door het verplichte celibaat wor den alle mogelijkheden voor een evolu tie binnen de kerk afgesneden. Over het Nederlandse episcopaat zei hij: .On ze bisschoppen verschillen onderling sterk. Over het algemeen zijn zij zeer voorzichtig maar ook oprecht. Kardinaal Alfrink is een intelligente conservatief. Hi: is een diplomaat, bereid tot het compromis, maar ook een herder die de steun heeft van de rk gemeenschap in ie beslis»», ffisr staat tegenover 'nSi dat 46 procent meent dat to patohtt dSSSf de basis. de meerderheid van de gelovigen, die ons volgt, is a3 tien jaar gewonnen voor de ideeën van mgr. Bekkers, de overledon bisschop van 's-Hertogen- bosch. procent uitsprak geen mening te hebben, Voorstander van de priesterwijding van gehuwde mannen toonde zich T0 procent van de katholieke Nederlandse bevol king. Hier verklaarde zich 22 procent tegen, terwijl over deze kwestie 8 pro cent geen mening had. Deze cijfers zijn gebleken uit een door het instituut voor toegepast markton derzoek .Intromart' ingestelde repre sentatieve enquête onder 1035 Neder landse katholieken van 15 jaar en ou der. Het onderzoek is verricht op ver zoek van de KRO. en vrijdag wordt be kendgemaakt in de tv-uitzending .ris kante kerg'. Het onderzoek is verricht in de eerse week van de maand. Tevens werd in de enquête de vraag be trokken of het pastoraal concilie in Noordwijkerhout representatief geacht kon worden voor de Nederlandse katho lieken. Ruim de helft (59 procent) dacht van wel: 32 procent zei nee, terwijl 9 procent geen mening had. Splitst men de cijfers uit naar leeftijd, dan blijkt dat van de katholieken onder de 45 jaar 64 procent het concilie wel repre sentatief acht en 27 procent niet, ter wijl deze cijfers voor de leeftijdsgroep boven de 45 jaar op respectievelijk 51 en 39 procent lagen. De helft van de ondervraagden meent dat de Nederlandse bisschoppen zelf over de celibaatskwestïe kunnen en die- laatste woord heeft. De resterende procent wordt gevormd door zonder mening. Ook hier blijkt men naarmate de leeftijd lager ligt minder hechten. Tenslotte is aan de ondervraag- belang aan het woord van de paus te Inspraak In zijn openingsrede schonk de voor zitter van de AR-partij aandacht aan nog een ander aspect van de partij-conferentie: het geven van meer inspraak. Daarom is. zo merk te hij op, het streven er op gericht aan het eerste concept van het nieu we program van actie een zo breed mogelijke basis te ge van. Dat ge schiedt dan door rapporten over de vier aan de orde komende onder werpen met elkaar door te praten om gezamenlijk te trachten tot een visie op belangrijke beleidspunten te komen'. .Het gaat er om, standpunten tot uit drukking te brengen en tot hun recht te doen komen. Het gaat er om. het denken in de partij te verdiepen en te leiden. Dat is ons doel: sarnen trachten inhoud te geven, verfriste of nieu we inhoud aan de AR-politiek', aldus dr Veerman. In zijn openingsrede merk te hij voorts op. dat het op te stel len program blijk zal moeten geven van een waarachtige vernieeuwingsge- zindheid, van een open en duidelijk en heel bewust zich richten op een politiek voor de toekomst, op een politiek in wereldperspectief. Brief De voorzitter van de AR-Partij schonk in zijn openingsrede ook aandacht aan de brief van een tien-tal leden van de AR-Partij en van de KVP, die tegen over de besturen van beide partijen hun verontrusting hebben uitgesproken over de impasse waarin het proces van de partijvernieuwing in ons land is raakt. Dr Veerman zei ,in bepaalde opzichten' te onderschrijven, dat de partijverhou dingen in ons land in een impasse zijn geraakt. Er is, zo constateerde hij, een afwijzen van eventuele samenwerking, een soort non-possunuis politiek, die voor ons politieke bestel bedenkelijke gevolgen kan hebben. Er is, aldus dr Veerman, een verstijving van posities op meer dan een front en ,de impasse is inderdaad wel compleet'. Heden werd van ons weggenomen onze lief ste MONIQUE. Zij werd bijna 3 jaar. J. H. Kuper N. J. Kuper-Meijer De Engelenmis zal plaatshebben op maan dag 16 februari 1970 om 10.30 uur in de pa rochiekerk te Vlissin- gen, gevolgd door de begrafenis op het r-k kerkhof. Op 12 februari 1970 overleed ons lief klein dochtertje en nichtje MONIQUE KUPER op de aanvallige leef tijd van bijna 3 jaar. N. Meijer C. N. Meijer-Paul H. Kwakkelaar A. N. Kwakkelaar- Kuper En kinderen B. Elve A. A. Elve-Meijer En kinderen. Heden overleed, tot ons groot verdriet, na een slepende ziekte en een moedig gedragen lijden, mijn goede man en on ze beste vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager, oom en neef JACOBUS BELDEROK op de leeftijd van 67 jaar. Wij zullen hem zeer missen. Amsterdam: N. J. Belderok- den Exter Den Haag: dr J. C. Belderok, arts D. J. W. Belderok- den Daas Petra Paul Ronald Amsterdam-14, 12 februari i970 de Clercqstraat 76 n De crematie zal plaats hebben 16 februari 1970 te Driehuis-Westerveld. Heden is. geheel onverwachts, van ons heenge gaan, onze lieve, zorgzame man, vader en broer WULPHERT BRIZEE op de leeftijd van 60 jaar. Vlissingen: E. Brizee-van Duin Wim Middelburg: L. van Verre-Brizee Vlissingen, 13 februari 1970. Verkuyl Quakkelaarstraat 16. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins dag 17 februari op de algemene begraafplaats. Vertrek van huis, des namiddags 1.30 uur. Wegens familieomstandigheden zijn wij GESLOTEN t/m dinsdag a.s. HERENKAPPER H. KUPER Paul Krugerstraat 35 Vlissingen. Geblokkeerd Na gesteld le hebben, dat de wegen tot samenwerking steeds meer geblokkeerd zijn ging dr Veerman nog in op de kri- lijke bezinning op de principiële grond- tiek van de .tien', als zou dfe geza.mein- slag verwaarloosd zijn. Die kritiek, zo merkt hij op. is juist. Dr Veerman deel- Sportzaken o INI Éi- Na een langdurig lijden heeft God tot Zich genomen, onze lieve zuster, schoonzuster en tante, ANNA PIETERNELLA DE LEEUW op de leeftijd van 74 jaar. Middelburg: A. J. Janse-de Leeuw Middelburg: D. de Leeuw Middelburg: T. P. de Leeuw Vlissingen: J. A. de Leeuw M. de Leeuw-de Loof Nichten en neven Goes, 12 februari 1970. Verpleeghuis ,Ter Valcke', L. de Colignylaan 2. Correspondentieadres: Baarsjesstraat 13, Mid delburg. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 16 februari 1970 om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Vertrek Baarsjes straat 13 om 13.30 uur. Geheel onverwachts is van ons heengegaan, onze lieve zuster, schoonzuster en tante geboren Dingemanse, op de leeftijd van bijna 55 jaar. Arnemuiden: C. Dingemanse C. Dingemanse- van Belzen Amsterdam: J. Dingemanse A. Dingemanse- de Nooijer Vlissingen: E. Dingemanse- de Nooijer O.- en W.-Souburg: J. Alewijnse P. Alewijnse- van Peene Neven en nichten Souburg, 12 febr. 1970 Dijkstraat 29 Tot onze diepe droef heid, werd plotseling van ons weggenomen, mijn geliefde man. onze vader en opa, de heer LEENDERT LUTEIJN op de leeftijd van ruim 72 jaar. Wemeldinge: M. Luteijn- Schouwenaar Kapelle: A. J. L. Luteijn C. K. Luteijn-Wisse Vlissingen: H. M. van Rijswijk- Luteijn A. van Rijswijk Wemeldinge: M. H. Scheele-Luterjn M. Scheele Wemeldinge: L. A. J. Luteijn En kleinkinderen Wemeldinge. 13 februari 1970. Oranjeboomstraat 19. De begrafenis zal plaatsvinden op dins dag 17 februari oru 13.30 uur op de alge mene begraafplaats te Wemeldinge. Vertrek Herv. Kerkelijk Cen trum om 13.00 uur. Heden Is, geheel onverwachts, van ons heenge gaan, onze geliefde zwager en oom WULPHERT BRIZEE op de leeftijd van 60 jaar. Namens de familie, M. Grisel-van Duin. Vlissingen, 13 februari 1970. Heden is, na een kortstondige ziekte, van ons heengegaan, onze lieve, zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader JOHANNES TORBIJN op de leeftijd van 62 jaar. M. P. Torbijn-van Bergen J. J. A. Torbijn C. N. Torbijn-van Gemert Peter en Marieka De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St-Josephziekenhuis. Bezoektijden van 10.30-11.30 uur en van 16.00-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben op dins- dag 17 februari op de algemene begraafplaats. Vertrek Walstraat 109, des namiddags 2.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. Liever geen bezoek. Het bestuur van de Katholieke Stichting Bejaar denzorg Walcheren, deelt tot haar leedwezen me de, dat haar voorzitter, de heer L. J. VAN 't WESTENDE, op woensdag 11 februari jl is overleden. Vanaf de oprichting van de stichting tot aan zijn ziekbed heeft hij steeds met grote ijver gewerkt aan het welzijn van het bejaardenhuis ,St-Willi- brord'. Het stichtingsbestuur Middelburg. 13 februari 1970 Met groot leedwezen en geheel onverwachts is van ons heengegaan, onze beste vriend en geachte patroon, de heer JOHANNES TORBIJN C. Labrujère Mej. Remijn Nel Dingemanse Tannie van Oorschot LEES DE PZC Heden overleed, na een geduldig gedragen lij den, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, be huwd-, groot en over grootmoeder geboren Slereveld, in de gezegende ouder dom van 83 jaar. Uit aller naam, C. Meerman. Vlissingen, 13 februari 1970. Clijverstraat 9. De overledene is opge baard in de rouwkamer van .Bethesda'. Bezoek uren van 14.30-15.30 uur en van 19.00-19.30 De teraardebestelling zal plaatshebben dins dag 17 februari op de algemene begraafplaats. Vertrek van huis om 12.30 uur. Geen bezoek. Geen bloemen. Met ontsteltenis vernamen wij het overlijden van onze zeer geachte oudvoorzïtter, de heer L. J. VAN 't WESTENDE Door zijn beminnelijke persoonlijkheid en door zijn daadwerkelijke belangstelling voor de Mid delburgse Middenstandscentrale, zal hij steeds in onze herinnering blijven. Namens het bestuur van de Middelburgse Centrale van Ondernemers, in het midden- en kleinbedrijf: A. Imanse A. Burger P. Roovers Middelburg, 13 februari 1970. Het bestuur van het Katholiek Ondernemers- verbond. afd. Middelburg, geeft met leedwezen kennis van het overlijden van haar erevoorzit ter. de heer L. J. VAN 't WESTENDE Zijn toewijding en activiteit, gedurende vele ja ren voor het welzijn van onze middenstands bond. zullen In dankbare herinnering blijven. Namens het bestuur van het K.O.V.: A. Veldman, vooraiiter P. Roovers. secretaris Middelburg. 13 februari 1970.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 17