Vier bruggen Schelde-Rijnkanaal L. J. van 't Westende (75) overleden Zandvlakte Sluiskil Minister beziet verruimende maatregelen fruitteelt Zekerheid voor eerdere toekomst s-Knott" Groenvoeder- drogerij in Sluiskil wil laan samenwerken IN OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN START MAÏSVERBOD DIT JAAR Reimerswaal wil verkiezingen volledig gaan automatiseren Thans nog taak voor stichting oeververbinding? mmm Vlissingers in het schouwburgbestuur van Middelburg Hasjiesj-handelaars voor politierechter PvdA-WENS-IN UITGESTELD OP 17 MAART AANBESTEDING |||0,G |3 FEBRUARI 1970 FIOVINCIAIE ZEEUWSE COURANT «HAAG Minuister ir P. J. Lardi- rekening houden met do wensen «hrt landbouwschap voor verbetering de reeelingen van de fruitteelt. Zo Mt de regeling voor overbruggingskre- (erru^mmgebetreft o.m. dat In elk verschillende punten te worden Knottnerus de SLUISKIL De coöperatieve groenvoederdrogerij Zeeuwsch- Vlaanderen GA' in Stroodorpe (Sluiskil) heeft plannen om op korte termijn te gaan samen werken. Wie de partner is, zal worden bekendgemaakt op de algemene vergadering, volgende week. Zegslieden va,n de .Groen voederdrogerij' de enige in Zeeuwsch-Vlaanderen beves- tigden dat er enige tijd be sprekingen lopen over het ver breden van de basis van het be drijf. HU aöprodukt van de drogerij in Sluiskil is bestemd voor de meng- j raderindustrie. De samenwerking is ra gevolg van de moeilijke positie irarin de Nederlandse groenvoeder- drogerijen al jaren verkeren. De prij- :a van het eindprodukt (circa ƒ19, a20.per 100 kg) blijken te laag oa de sterk gestegen kostprijzen en nvesterlngen voor machines op te brengen. Een factor van betekenis is verder.deconcurrentie van Denemar ken en Frankrijk. De minister van lendbouw heeft wel een subsidierege ling in het vooruitzicht gesteld, een zogenaamde .hectaretoeslag', waar bij bet verbouwen van groenvoer wordt gestimuleerd. De laatste jaren zijn in ons land een groot aantal groenvoederdrogerijen verdwenen. Het gaat hier meestal om zogenaamde .handelsdrogerijen', die werken voor de mengvoederindustrie. De jwidrogerijen' drogen voor land bouwers, die daarna het eindprodukt weer terugnemen. Zij kunnen zich hU beter handhaven. Het aantal werknemers bij de drogerijen vari eert van 12 lot omstreeks 20. 1G VAN SPECIALISTEN OPGERICHT LKINGEN Op Walcheren i Dassen .kring van specialisten' opge- rüt met het oog op de bouw van een 1 üwï ziekenhuis. Zoals bekend ds on- iüg: tot een samenwerking besloten ia de drie Walcherse ziekenhuisbestu- ra in een .overkoepelend orgaan', dat bouw van een nieuw ziekenhuis op Walcheren moet voorbereiden en uit- voeren. Met het oog op deze bouw is het fëvenst een zo goed mogelijke medische Rgefelding tot stand te brengen en terom hebben de specialisten een eigen kring gevormd. In liet bestuur zitten öie Middelburgse en drie Viissmgse jeval een bedrag fonds perdu dient te worden gegeven, overeenkomt met een uitkering voor een half jaar levensonder houd. Ook is het gewenst, dat het over- brugginskredict geldt voor elk bedrijf, dat perspectief biedt en dat een werkelijk liquiditeitstekort heeft. Voor de herfinan ciering van bedrijven wil het landbouw schap een regeling, zodat bestaande le ningen worden vervangen door nieuwe, waaraan faciliteiten zijn verbonden ten aanzien va de renle. Voorts wenst het landbouwschap ze kerheid voor de verdere toekomst. De rente en jaarlijkse aflossing moeten bij voortduring van de noodsituatie niet ten laste van de fruittelers ko men. De specifieke regeling voor de fruitteelt moeten dan worden voort gezet. Minister Lardinois gaat de regelingen na der bezien. Hij stelt zich voor met de wensen rekening te houden als hij eind mei, na overleg met het ministerie van i cultuur, recreatie en maatschappelijk! werk en wanneer er meer over de oogst- vooruilzichten en de situatie in de fruit-, teelt bekend is, zal beslissen over de voortzetting van de regelingen. Het landbouwschap vestigde de aandacht, van de minister ook op de moeilijkheden in de vruehtboomkwekerij als gevolg van de fruitteeltcrisis. Minister Lardinois ging ook in op het verzoek van het landbouwschap om bij de Europese commissie aan te dringen op maatregelen tegen de invoer van ap pels uit het zuidelijk halfrond voor 31 mei. Vrijwaring van import uit derde landen is volgens hem alleen mogelijk als deze import marktverstoring veroor zaakt. De Europese commissie houdt zich hier ook al mee bezig naar aanleiding van een voorstel van de COPA. het over-1 koepelend orgaan van de landbouworga nisaties in Nederland. OUD-WETHOUDER VAN MIDDELBURG MIDDELBURG Woensdagavond is het Gasthuis in Middelburg op 75- jarige leeftijd overleden de heer L. J. van 't Westende. Met dit overlijden is eeen man heengegaan, die kon bogen op grote verdiensten op de eerste plaats voor Middelburg maar ook voor geheel Zeeland en daarbuiten. De verdiensten van de heer Van 't West ende lagen op zeer uiteenlopend gebied. Hij was niet alleen een zeer geslaagd zakenman, de bekende vennootschap, die hij van de grond af opbouwde, draagt nog steeds zijn naam, hij verdiende ech ter ook zijn sporen als wethouder van de stad Middelburg en, in niet gerine ge mate, in het sociaal werk. Ofschoon zijn gezondheid vooral afgelopen jaar achteruitging, was hij nog tot voor kort in het openbare le ven actief. Opvallendste feit uit zijn veelzijdige! loopbaan was ongetwijfeld zijn verkie zing als enige KVP-vertegenwoordiger in ae raad, tot wethouder van Middel burg. Die functie heeft hij dertien en een half jaar lang zonder een eigen fraotie, want het bleef bij die ene ze tel. vervuld. Toch wilde hij zichzelf niet laten voorstaan op deze vrij unieke be noeming. In een gesprek, dat wij eens met hem hadden, wees hij erop, dat hem het webliouderschap direct na de oorlog werd aangeboden omdat men .vaklui' nodig had. Vooral de binnen stad was toen nog grotendeels een ruïne. Om de wederopbouw goed op gang te krijgen wenste men in het college voor al mensen met een techniscihe achter grond. Daarom ook werd de heer Van 't Westende aangezocht om de portefeuille van openbare wekken voor zijn rekening te nemen, zo stelde hij zelf later sim pelweg vast. Bij de uitvoering van deze niet geringe taak heeft hij zijn krachten niet ge spaard. Tijdens zijn wethouderschap kreeg de binnenstad weer gestalte. Van zijn talrijke initiatieven om de oorlogs herinneringen uit te wissen, profiteerde, hoe kan het anders ook de zwaar ge troffen katholieke parochie. Voor een belangrijk deel dankzij zijn inzet kreeg deze gemeenschap in de naoorlogse ja ren in de binnenstad de beschikking over een nieuw kerkgebouw, scholen en een bejaardentehuis. Laurentius Jacobus van 't Westen de werd op 18 februari 1894 op de hofstede ,De Kruitmolen' onder Kle- verskerke geboren. Zijn vader was in feite de enige katholieke boer van geheel Walcheren. Dat plaatste liet gezin, dat kon moeilijk anders, in de conservatieve eilandgemeenschap van het eind van de vorige eeuw in een bijzondere positie. Nadat hij in Middelburg een opleiding tot bankwerker had gevolgd, verkoos hij ,Maïskern' zorgt voor 75 ha Proef in westen wordt uitgesteld TEEVEUZEX Bij verschillende land owners in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen m üt jaar in lotaal 75 hectare maïs Korden verbouwd. Dit is het gevolg van de vorming van een zogenanriidc .niaïs- kem' in <ïit gebied, bestaande uit 30 hndbouwers, een loonbedrijf en een dro gerij. Met, liet inzaaien van de maïs wordt in aiiril begonnen, rond oktober ln er worden geoogst. De proef met het verbouwen van maïs (ADVERTENTIE) Naast de voortreffelijke ARKS beschuit van 43 ct per rol nu ook ARKS roomboterbeschuit van 46 ct per rol geldt voorlopig voor één jaar. De maïs- kern' ontstond uit de behoefte aan een goede vruchtwisseling. De richtprijs voor maïs is momenteel 0,34 per 100 kg. Wanneer de resultaten giunstig zijn, wil men de maïsverbouw niet alleen voortzetten maar de kern (en daarmee grondoppervilakte) ook belangrijk uitbreiden. Pogingen om in West-Zeeuwsch-Vlaan- deren dit jaar eveneens tot een ,maïs- kern' te komen zijn rmsliulkt. Op een vergadering in Oostbung, woensdag avond, bleiken de meeste landbouwers huiverig voor de risico's die het met zich meebrengt. Anders Oost-Zeeuwscfh-Moanderen zou de proef ten einde met name het risico van de deelnemende loonbedrijven te verWlei- nen ten minste 3 jaar moeten duren. ,De boeren die lid zijn van een coöpe ratie bleken positiever ingesteld dan de anderen, maar toch stond men in het algemeen nogal schuchter tegen over nel: idee', zegt de landbouwer J. Dekïker uit Retranchement, die optreedt alls één van de contact mensen. Niet van de baan De aanleiding tot het formeren van een ,kern' in West-Zeeuwsch-Vlaanderen (die zou moeten bestaan uit landbou wers. loonbedrijven en handelaren) was vrijwel gelijk aan die in Oost-Zeeuwseli- Ylnandercn. De landbouwers meenden niet steeds te kunnen voortborduren op drie rendabele gewassen tarwe, bieten en aardappelen en verder vond men de richtprijs aantrekkelijk. Aanvankelijk zou de West-Zeeuws- Vlaaimse kern het eerste jaar over 37 ha kunnen beschikken, voor de twee volgen de jaren viol men dan echter terug op 21 hectare. De plannen voor een .maïskern' in het westen van de streek zijn eohter niet an de baan. Volgend jaar wil men, zo kondOgt de heer Dekker aan. proberen of hel experiment meer interesse ont moet. In ieder geval zal een groep be- tamgstelllienden op excursie gaan naar Oost-Zeeuwsoh-V]aairaderenom de re sultaten daair eens te bekijken. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft met de maïs in het. verleden zeer matige resultaten geboekt. Toen in die vijftiger jaren een proef op gang kwam, beleefde men wel iswaar een goed startjaar, de twee daar opvolgende jaren waren matiiig tot slecht. Op SChouwen-Duivcland waar vorig jaar al een .maïskern' begon ver loopt de verbouw zeer gunstig. al spoedig de elektrotechniek, een vak dat toen nog in zijn kinderschoenen stond. Na slechts enkele jaren praktijk bij de toenmalige Algemene Zeeuwse Electriciteitsmaatschappij, begon de heer Van 't Westende voor zich zelf. Hij bouwde in de loop der jaren een on derneming op elektrotechnisch gebied op, die in zijn soort tenslotte tot de grootste in Zeeland behoorde. Zijn activiteiten waren overigens ook ln het zakenleven velerlei. Zo stichtte hij liet Technisch Handelsbuireau Zeeland en was ook. tot deze onderneming werd naast, directeur van de Zeeuwse Ra< distributie Maatschappij. Zijn aandacht en werkzaamheid strek ten zich ook voor wait betreft het za kenleven verder uit dan alleen maar zijn eigen onderneming. De heer Van 't Westende was onder meer lid van de Kamer van Koophandel, voorzitter van de afdeling Middelburg van de Katho lieke Middenstandsbond, voorzitter sche bedrijf, lid van de examencommis sie Bemetel (bedrijfsopleiding voor me taal- en elektrotechnische industrie), en de onderwijscommissie voor de techni sche school in Middelburg. Uit deze laatste functies blijkt, dat de heer Van ïnge- in ae- 't Westende zich steeds ook heeft spannen om het onderwijsniveau ze technische vakken te verbeteren. Op het maatschappelijke vlak wijdde hij onder meer zijn krachten aan de bejaar denzorg, an de totstandkoming van kerken voor de toeristenzielzorg enz. De heer Van 't Westende. die geduren de een aantal jaren ook nog lid was van de provinciale staten van Zeeland, werd onderscheiden met het gouden erekruis Pro Ecclesia et Pontifice en de zilveren eremedaille behorende bij de orde van Oranje Nassau. De uitvaartdienst, een gezongen mis requiem, zul maandagmorgen om 11 uur plaatsvinden in de parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. Daarna zal do stoet om ongeveer kwart over twaalf op de r-k begraafplaats arriveren. Na de teraardebestelling zullen geen toe spraken worden gehouden. (Van één onze redacteuren) DEN HAAG De nieuwe Schelde-Rijnverbinding voor de binnenscheepvaart komt langzamerhand in een sta dium, dat er over het gehele traject werk in uitvoering is. De nieuwste fase is nu de bouw van een viertal brug gen over het kanaalvak dat straks de Kreekrakdam bij Rilland-Bath zal doorsteken: een brug in de bestaande rijksweg 58, een spoorbrug ernaast en een dubbele brug in de toekomstige dubbel- baans rijksweg 58 (op de glo bale perspectieftekening van links naar rechts aangege ven) Het werk voor de onder bouwen van deze vier vaste stalen bruggen zal op dinsdag 17 maart aanstaande, 's mor gens om elf uur in het gebouw van rijkswaterstaats directie bruggen te Voorburg worden aanbesteed. Het wordt in de loop van dit jaar een karwei ,in den droge', zoals dat heet. Het kanaalvak onder de bruggen wordt pas gegraven wan neer die bruggen zijn geplaatst. Zoasl men weet is nu al weer bijna een jaar geleden op de Kreek- dam de nodige werkruimte voor deze yE28E9)33 èEmwijfwfpij deze bruggenbouw geschapen, tóen de bestaande rijksweg 58 en de spoorlijn van Bergen op Zoom naar Goes werden omgelegd in respec tievelijk noordelijke en zuidelijke richting. Wanneer de nieuwe brug gen zover gereed zijn dat het ver keer erover kan worden geleid zul len rijksweg en spoorbaan weer op hun oorspronkelijke tracé terug worden gebracht. Intussen zijn ook plannen voor de projecten van de Schelde-Rijnver- len een stuk verder gekomen. Op 2 maart worden in Sint-Philips- land, Tholen en Oud-Vossemeer zittingen gehouden, waar belang hebbenden bezwaren kunnen aan voeren tegen een aantal onteige ningsplannen. Er is daar namelijk grond nodig voor het graven van een kanaalgedeelte, grondbergin- gen en oververdedigingen in do Eendracht, het bouwen van brug gen bij Tholen en Oud-Vossemeer en het maken van een vluchtha- ven bij Tholen. Aan de bouw van de tweelingsluls voor de duwvaart op de schorren van de Oosterschelde benoorden de kreekdam is men intussen ook be gonnen. GOES Het gemeentebestuur van Rei merswaal wil voor verkiezingen vol ledig overgaan op het gebruik van stemmachines. De machines zijn voor het eerst gebruikt bij de gemeente raadsverkiezingen van 27 november in de stembureaus van de kern Ril land. Voor de hele gemeente Reimerswaal zijn 14 machines nodig, twee ervan dienen als reserve. Het is de bedoeling van burgemeester en wethouders al deze machines geleidelijk aan te schaffen. Nog vóór de komende statenverkiezingen wil men vier machines kopen, die ge bruikt zullen worden in Rilland. De importeur van de stemapparatuur geeft voor één verkiezing bij iedere gekochte machine een extra apparaat gratis in bruikleen. Als de raad van Reimerswaal dus besluit tot de aankoop van de eerste vier stemmachines. kan men bij de staten verkiezingen over acht apparaten be schikken. Ze zullen worden gebruikt op de vier stembureaus van Rilland en Krabbendijke. In ieder stembureau zal één machine werkelijk worden ge bruikt, de ander staat er voor demon stratie en proefstomen. Een stemmachine kost 7900 gulden. De raad zal tijdens de raadsvergadering van dinsdag 17 februari over het voor stel beslissen. Op de agenda staat onder meer een voor stel om een derde wethouder voor Rei merswaal te kiezen. B en w vragen de raad voorts het bestemmingsplan .Kijkuit' van de voormalige gemeente Yerseke gedeeltelijk vast te stellen. MIDDELBURG Heeft de stichting vaste oeververbinding Westerschelde thans nog een taalt? Aldus een vraag uit de raad op de afdelingsvergadering naar aanleiding van het uitkomen van de begroting 1970 van de gemeente Mid delburg. B en w antwoorden: Gezien de uitspra ken van de minister van verkeer en wa terstaat tem aanzien vam de aamAeg van een vaste verbinding wordt veronder steld, dat de werkzaamheden de eerst komende biij'd geihee'l óm het vllak van de door rijkswaterstaat te verrichten onder- zoetómgen zullen komen te liggen. Daar- otr. wordt verwadht dat op korte ter mijn geen beroep meer zal worden ge daan op het wetenschappelijke apparaat van de stichting. Het voor 1970 geraam de subsidie za! vermoedelijk niet uitbe taald behoeven te worden, zo stellen b en w van Middelburg. FRANS VRACHTSCHIP OP WESTERSCHELDE VAST TERNEUZEN Het Franse vracht schip .Yalou' (6998 brt) van de Messa- geries maritimes 13 donder lagavond om streeks zeven uur aan de grond gelo pen in de Westerschelde tussen Hoede- kenskerke en Hansweert. Het sch p. dat geladen op weg was van Antwerpen naar Le Havre ligt tussen boei 41 en 43. De sleepboten Holland en Zeeland van Mullers sleepdienst uit Terneuzen en en kele boten van de Unie van reddings- en sleepdiensten in Antwerpen voeren ter assistentie uit. Pogingen het schip nog 's-awonds vlot te trekken misluk ten. Men zou vanmorgen bij hoog water tussen vier uur en haitf vijf weer probe ren, Slot van pagina 1 ir Lelyplcin worden gewacht tot de grond definitief aan de gemeente is overgedragen. Wanneer dat gebeurt, hangt af van veel factoren buiten de gemeente.', zegt wethouder M. de Vos (openbare werken). ,\Vij hebben er uiteraard al veel keren naar ge vraagd, maar het ziet er niet naar uit, dat het spoedig zal zijn. En als we de grond eenmaal in eigendom ben moeten we nog een mogelijk heid hebben de zaak te financieren. Over de aankleding van een heel plein inoet wat dat betreft niet ge ring worden gedacht.' Vooruitlopend op de defintieve over dracht van de grond bleken op en aan het ir Lelyplem overigens wél incidentele initiatieven mogelijk. Rijkswaterstaat ging akkoord met de bouw van een noodcafé de aanleg van een speeltuin en van een rol- schaatsbaan annex ijsbaan (in de winter) en kortgeledende bouw van een horecabedrijf. Bij rijkswa terstaat ziet men niet goed waarom de gemeente niet eveneens op de eigendomsoverdracht vooruit kan lo pen. .Als de gemeente daar iets wil. kan dat altijd wel geregeld wor den'. zegt ir J. S. Hoekstra, hoofd van het arrondissement Terneu- zen. Hij voegt er aan toe, bij de contacten met het Terneuzense gemeentebestuur overigens nooit de indruk te hebben gekregen, dat het ten aanzien van het ir Lely- plein om een urgente zaak zou gaan. Wie de kwestie wél urgent vinden, zijn de bewoners van Sluiskil zelf. Ze geloven, dat het gemeentebestuur met de aanleg van het ir Lelyplein evenmin haast heeft als met de aan leg van de invalsweg, eveneens een al jaren slepende kwestie. Geruch ten. dat de grondverwerving voor de invalsweg nu wél rond zou zijn. wor den door wethouder De Vos overigens ontkend. .De voorbereidingen tot hetl verkrijgen van de grond (onteige-| ning) zijn nog aan de gang', ver- klaart hij, Wel is de wijziging van1 het bestemmingsplan goedgekeurd. Dat Sluiskil lang op zijn ir Lely plein moet wachten, noemt wethou der De Vos ,niet prettig en ook wel jammer'. .Maar', zegt hij, zulke din gen moeten nu eenmaal hun tijd heb ben. Sluiskil heeft nooit een plein gehad en het gaat dus om een belang rijke verbetering ten opzichte van vroeger'. MIDDELBURG Het bestuur van de stichting De Middelburgse Schouwburg heeft zich, aldus een mededeling van die kant, in zijn laatste vergadering onder andere bezig gehouden met de kandida tuur voor de uitbreiding van het bestuur en met een aantal zaken die onderwer* van gesprek hebben gevormd tijdens .schouwourghearing' op 16 januari het stadhuis. Al enige tijd wenste het bestuur niet alleen de achtste bestuursplaats weer bezet te krijgen, maar ook uitbreiding met leden die voortkomen uit de kring der gebruikers. Uit de kandidaatstel ling zou ook moeten blijken dat het be stuur het karakter van streekschouw- burg wil onderstrepen en-dat het gaarne een inbreng ontvangt vanuit de speci fiek hedendaagse cultuurbenadering. Het bestuur heeft nu de volgende dubbeltal len opgesteld: drs M. Beinema en ds T Wessel, beiden te Middelburg: me- >uw Alice J. F. Toledo-Bakema (Mid delburg) en mejuffrouw A. van der Lee-, den (Goes); de heren J. Hertogs en C. A. Bikker, beiden te Missingen. In ver- J met de herbenoeming van de he- F. P. Hoegen en ir T. Bogerd zijn respectievelijk medegekandideerd als tweede van dubbeltallen de heren C. van Hoek (Vrouwenpolder) en D. de Vries (Middelburg). Zoals bekend berust het benoemingsrecht bij de ge meenteraad van Middelburg. Het bestuur van de schouwburg heeft de gedachte, opgekomen tijdens de hearing, om tot de instelling te ko men van een commissie van gebrui kers. overgenomen. Een dergelij ke commissie zou kunnen bestaan uit vertegenwoordigers van regelmatige en vaste gebruikers, en van het schouwburgbestuur. De verwachting is, dat allerhande idee- en en verlangens van de gebruikers op deze wijze directer en efficiënter met het schouwburgbestuur besproken kun nen worden. Het bestuur zai binnenkort de betrokkenen uitnodigen voor een eer ste oriënterende bespreking. Van verscheidene kanten heeft het be stuur verzoeken ontvangen om voor be paalde jeugdevenementen speciale con sumptieprijzen te bevorderen. Dit is een zeer complexe aangelegenheid, waarbij behalve het bestuur en de pachter, de gemeentefinajiciën een belangrijke rol, spelen. De bespreking van de kwestie NEDERLAND MIDDELBURG Politierechter mr Van Solingen heeft donderdagmorgen twee jeugdige handelaartjes in hasjiesj uit Missingen een geldboete opgelegd. Terecht stonden E. F. van D. en F. S.. beiden 21 jaar. In Terneuzen werd in hun bezit een hoeveelheid hasjiesj aange troffen. Het spul zouden ze in Vlissin- gen van iemand hebben gekocht. Uit de rapportage van het consultatie bureau voor alcoholisme kon worden af geleid dat de verdovende middelen niet zo zeer voor eigen gebruik maar voor de verkoop aan anderen waren aangekocht. Politierechter tot de verdachten: .We denken nu allemaal wel dat hasiesj onschuldig is maar niemand weet het zeker'. In de handel zag hij een groot fevaar voor .zwakke zielen, die gemak- elijk verslaafd kunnen raken'. Officier van' justitie mr T. Lebret noemde de handel in verdovende middelen een bij zonder laakbare zaak. Hij eiste tegen S. een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week, 150 boete en toezicht van het ZCBA. Van D. had minder voorraad op zak toen hij werd aangehouden. Hij werd dus gezien als een kleinere handelaar. Vandaar dat de officier tegen hem alleen 150 boete eiste, waarvan hij de helft nog voorwaardelijk gestelde wilde zien. De politierechter ging wat Van D. be trof mee met de eis van de officier. In de zaak van S. legde mr Van Solingen een geldboete op van 100. En voorts Vrouw op straat in een gevorderd stadium, maar het i daar nog bij een week voorwaar ts niet waarschijnlijk dat op'zeer korte! dehJ*e gevangenisstraf met een proettijd termijn beslissingen hierover kunnen I van twee Jaar- worden genomen, aldus deelt het be-j stuur mee. Veel weerklank vond de sug-i gestie bij het bestuur, om de foyers ter beschikking te stellen voor tentoonstel-] lingen van werk van kunstenaars. De; nVPMPnPT7 praktische regeling van aansprakelijk-] uvciÏCUCII heid. bescheiden huur. opbouw en af- VLISSINGEX Mevrouw T. Daalhu:- braak en dergelijke zal vrij eenvoudig' zen uit Missingen is donderdagmiddag uit te werken zijn, aldus het schouw-omstreeks rijf uur op de Nieuwe Viis- V.. v.— singseweg onwel geworden en overleden. Een arts constateerde een natuurlijke dood. mevrouw Daalhuizen was hartpa tiënte. Een ambulance heeft het stoffe lijk overschot naar ziekenhuis .Betheida' overgebracht. examens TERNEUZEN Door de barre omstandigheden van donderdagavond, is PvdA-'wens-in' te Terneuzen uitgesteld •tot 24 februari. De avond is geörgan' seerd om inwoners van Terneuzen ln <L gelegenheid te stellen om wensen ten aanzien van het toekomstige gemeente-Aan de technische hogeschool te Delft beleid kenbaar te maken. De .wens-in'lis geslaagd voor het kandidaatsexamen begint 24 februari om acht uur in een I werktuigbouw, de heer J. der zalen van hotel Rotterdam. Terneuzen. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen vliegtulgbouwkundig ingenieur de heer R. A. Chase, Middelburg. Mast te WENSEN LANDBOUWSCHAP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7