exil* fes WELER- 'ASSIEF KIESREC MIDDELBARE SCHOLIEREN CREATIEF OP DE PLANKEN KLEDING, SCHOENEN, LEVENS MIDDELEN VOOR OOST PRIESTER- flfl VARIA IN TERNEUZEN VLAAMS JOURNAAL LUCIEN DE CLERCK: NOG WAT ONWENNIG Bil DE AMATEURS ,(®*c 13 FEBRUARI WO ZEEUWSCH-VLAANDEREN Dk i vagen van Oost priester hulp, die de komende week door West-Ze euwsch- Vlaanderen rijdt. IJZENDIJKE De komende week slaat in verschil lende plaatsen in W est-Zeeuwsch-Vlaan de ren weer een wagen van Oostpriesterhulp klaar om kleding, schoeisel en houdbare levensmiddelen m ontvangst te nemen. Oostpriesterhulp is een instelling, die zich bezighoudt met het lot van de in zijn geestelijk bestaan bedreigde medemens. Miljoenen mensen worden onder andere in Zuid-Amerika door gerichte propaganda in sociaal en godsdienstig opzicht bedreigd. Oostpriesterhulp is voor alles een zielzorgelijke actie met pastorale werkobjee- ten en doelstellingen. Daarbij worden ook sociale proble men betrokken. Waar er voor de kerk nieuwe toekomst mogelijkheden opduiken staait Oostpriesterhulp klaar om mee te werken aan de opbouw van een vitaal en aan de actuele omstandigheden aangepast christendom. In de wagen die komende week de streek door rijdt, zit ook een brievenbus voor financiële bijdragen. Het programma: maandag 16 februari: 10.00-13.30 uur bij de r-k kerk te Aardenburg; 14.00-15.00 uur Draaibrug; 15 30-16.30 uur Heille; 17.00-18.00 uur St-Kruis. Dinsdag 17 februari: 10.00-12.30 uur bij de r-k kerk. Eede: 13.30-16.30 uur Groote Markt, Sluis; 17.00-18.00 uur bij de r-k kerk. Groede. Woensdag 18 februari: 10.00-13.30 uur bij de r-k kerk, .Oostburg; 14.00-17.30 uur Oranjeplein. Breskens. Donderdag 19 februari: 10.00-13.30 uur bij de r-k kerk. Hoofdplaat: 14.00-17.30 uur bij de r-k kerk, Biervliet. Vrijdag 20 februari: 10.00-12.30 uur bij de r-k kerk, IJzendijke; 13.00-15.30 uur bij de r-k kerk, Schoondijke; 16.00-16.30 uur Nummer een; 17.00-17.30 uur Sasput; 18.00-18.30 uur Slijkplaat. Birgit Sarata, titelrol in ,Das wonder der Heliane' (Opera Gent). belangrijke organisaties. Allereerst komen morgen (zaterdag) twee Ame rikaanse Oatchvedetten (The White Wolf en Bobby Shanevoor een fe nomenaal Oatcihgala, Zondag 15 februari is er een extra wiel ermee ting met uunrecordpoging achter demy door niemand minder dan Theo Verschueren en 35 ran de beste Belgische wlelerliefhebbers. die zich bezig gaan houden met de klas sieke proeven. Circus van Meskou in Antwerpen En als klap op de vuurpeil haalt het sportpaleis Antwerpen voor de periode van 20 febiuari tot 1 maart het wereldberoemde circus van Mos kou naar binnen. Enkele ophefma kende programma-onderdelen: een to venaar die een vrouw in twee stuk ken snijdt, van gewone mensen dwer gen maakt, een vrouw Inat verbran den en omtovert in een reusachtige leeuw en een beer van 480 kilo die verbluffend werk levert! Ook vanuit Nederland verwacht men ontzettend veel belangstelling voor dit unieke spektakel. Tingel-Tangel .Proost, cheers, santé, gezondheid em dat u er maar la.ng getuige van mag wezen'. Dat te de titel van het programma dat het cabaret Tingel- Tangel met Marijke en Sieto Hoving maandag (16 februari) in liet Zuid landtheater te Terneuzen brengt, op uitnodiging van de Terneuzense sa menwerkende oulturele instellingen. Aanvang 20 uur. Met 15.000 andere belangstellenden waren we zater dagavond te gast in het Antwerpse Sportpaleis waar de afgelopen zes dagen het jaarlijkse carnavalsspektakel werd opgevoerd. Altijd een belevenis op zich waar bij wijze van spreken om tien uur strijd op leven en dood wordt geleverd en nauwelijks tien minuten later de ren- nërs met een gezapig tempo van tien kilometer per uur over de baan rijden. Als je er goed rondkijkt zie je er trouwens de vreemdste dingen. Mensen die in de rook van de dernymotoren een dure maaltijd zitten te verorberen, compleet niet prijzige wijnen. Mannen, die aan de tap kast op het middenveld staan te vertellen over hun werk in de afgelopen week zonder dat ze «1e 39 renners een blik waardig' keuren. Dat middenveld is trouwens de ge zelligste plaats van het hele Sportpaleis maar je moet er niet naar toe gaan om wielrennen te zien, Dat is daar vrijwel onmogelijk. De specialisten, dat wil zeggen de echte kenners, van dit moeilijk te bevatten wielergebeuren, vindt men overi gens hoog in de nok van het paleis, waar ze op de staan plaatsen leunen over de balustrade en geen enkele wijzi ging in het decor uit het oog verliezen. Daar weten ze u precies te verteilen wie, welke sprint gaat winnen, wat er allemaal aan Peter Post mankeert, dat Rik van Looy nog even wat moet inrijden maar dat dan de stukken er ook af zullen vliegen, dat Theo Verschuercn de beste dernyspecialist van de hele wereld is en wie er uiteinde lijk de zesdaagse gaat winnen. In een haif uurtje op die volksplaatsen leer je meer van wielrennen dan van een heel seizoen wedstrijdverslagen. •Tegen het middernachtelijk uur is er in het Sportpa leis overigens niet zo heel veer meer te zien omdat er dan een compleet rookgordijn is gelegd. Wat ligt daar een enorm werkterrein voor onze Dr. Mcinsma. Overi gens geen beletsel voor de Tiroler muzikanten (op liever rasechte Antwerpenaren in Tiroler kleding; om er flink op los te blazen. Tegelijkertijd wordt een verrassingspre mie aangekondigd. De Brit Gowland rijdt zich daarvoor de ziel uit het lichaam waarna de verrassing een levende chimpansee blijkt te zijn. Hij had liet overigens kunnen vermoeden want kort tevoren bleek de verrassingspre mie uit een levend kalf te bestaan. Een jongen, die hui ten een zaak frites is gaan kopen mag niet meer terug, ook niet als hij verteld dat z'n vader, z'n moeder, zijn overjas en z'n supporterspret nog binnen zyn. En dan harst het er op zo'n zaterdagavond ran de Hollanders. Dat merk je het best als Koel een premie van 5.000 franks veroverd en als Peter Post later op de avond overi gens niet ongehinderd Theo Verschueren voorbij gaat. Zesdaagsen lijken veel op een circus maar je moet wel degelijk artisist zijn om in dat spektakel overeind te blijven. Kun je dat niet, dan sta je zo op 20 of 30 ronden achterstand. •Inmiddels blijven de eerste uitslagen van koersen in het zuiden van Europa binnenstromen. Gnido Reybroeclc won in Latina voor Basso. Guimard won in Abc- en Provence, 4c Godefroot, 11e Hïddinga, 12 Poulidor, 15 ge lijk Bracke en Pingeon. Duyndam werd 7e in St-Rafael, Vianen 1 Je. De Grote Prijs van Montauronx was voor Paul Gutty terwijl Leo Duyndam daar de Bergprijs won. Dertig renners kwamen in Frejus aan de start waaar Soliet (B) won, Bodin 2e en Riotte 3e. In de komende weken worden er langs de Middel landse Zeekust tal van criteriums verreden. Cannes, Men ton, St-Tropez, Antibes en Monaco kennen allemaal hun eigen koersen tussen de 140 en 180 kilometers. Joop Zoetemelk, de man waarvan Mars zoveel ver wacht, start zondag als kopman van zijn ploeg in de Ronde van Andalusië. Hij wordt daarbij omringd door de volgende ploeggenoten: Beugels, Leman, David, Monseré, Mahieu, Goulon en Bodart. Gerben Karstens zal het komende siezoen als kopman van de Peugeot-ploeg optreden. Naar verluidt zou alleen uitzondering worden gemaakt voor de Ronde van Frank rijk waarin Pingeon als voornaamste renner van deze formatie zai starten. De ploeg bereid zicb op het ogen blik aan de Riviéra voor op de Ronde van Sardinië, die op 25 februari begint. Een groot aantal renners is door de directie van de nieuwe wielerbaan in Grenoble gecontracteerd voor een .vedettenkoers' op 27 februari. Onder de namen op de affisches staan die van Mercfcx, Renz, BugdahJ, Pfenni- ger. Van Lancker en Post maar dat laatste geloven we niet erg omdat Post met Janssen op 2-5 februari moet starten in de zesdaagse van Groningen. Naar verluidt zou dit jaar weer een militaire ploeg ieelnemen aan Olympïa's Tour door Nederland en aan alle amateur-klassiekers. Onder de deelnemers worden ge noemd De. Koning, AJing, Diepenveen, Tabak en Corne- lissens. Enkele jaren geleden boekte een militaire ploeg uitstekende resultaten onder ploegleider Gerrit Schulte. In Parijs is op 85-jarige leeftijd overleden Eugène Clirïstoplie, één van de pioniers uit de eerste Ronden van Frankrijk. Hij was de legendarische figuur, die tijdens een klim tegen een berg de vork van zijn fiets brak, 14 kilometer naar de dichtslajzijnde smidse moest lopen, om zelf te repareren, daarbij uren achterstand opliep en ver volgens eenzaam aan de achtervolging begon. De pech vogel begon in 1919 met 33 minuten voorsprong aan de laatste etappe, brak opnieuw zijn vork en verspeelde vijf kwartier met repareren. Wijlen Christophe nam elf maal deel aan de Tour. Hij won enkele klassiekers (Milaan- San Remo, Parijs - Tour en Bordeaux - Parijs; aka 't Is zover. De Tijsten met de namen van hen die zich de komende vier jaar in Zeeuwscli-Vla ander en op ge meentelijk terrein om ons wélzijn willen bekommeren, liggen klaar. Waf. een lijsten, wat een namen, minstens vier nieu we rijtjes staan in het gelid om een courant raads- zeteltjes met stemmengunst te verwerven. Nog nooit hadden we in Zeewwsch-Vlaanderen zoveel keur. Het neusje van de zalm, de crème de la crème uit de ge meenschap wil de last van vier jaar grasduinen in de gemeentelijke hof op zich nemen. 25 februari vervroegde gemeenteraadsverkiezingen in Zeeuivsch- Vlaanderen, de dag der waarheid. Speurend ont dekken we her en der ook enkele f/ehuiode-vrouwen- namen tussen de veelheid der mannen-kandidaten. Hebben de vrouwen dan zo weinig fiducie om de één of andere gemeente mee te helpen besturen Ja, dat hebben ze wel, maar aangezien de kandida tenlijsten nog in hoofdzaak door mannen worden samengesteld, komen hun namen óf op een twijfel achtige, of volstrekt onverkiesbare of er helemaal niet op te staan. Enkele gunstige uitzonderingen daargelaten. Zij de mannen hebben in hun ondoorgrondelijke goedheid en wijsheid beslist dot ook t.iikeie vrouwen die zich geroepen voelen tot de vroede moederen te willen behoren, hiertoe ook de kans mochten krijgen. Dat zij hierbij heel weinig risico namen, zich een plaats in de raad die zij zelf ambiëren te laten ont futselen door een vrouw, is te begrijpen. Progres sief of conservatief: een vrouw is maar een vrouw. Eerst de hij's en als er nog een plaatsje over is, dan de sij's in de gemeenteraad. Beter een staartnummer dan helemaal geen num mer: de vrouwen hebben het goed gevonden, ander was het niet gebeurd. Het aantal vrouwelijke kandidaten is onooglijk klein Het. lijkt wel of we in ZeeuwscN-Vlaanderen aai. een vrouwen-tekort lijden en dat blijkt toch in 't ge heel niet, als men er de -burgelijke stand afdeling huwelijken en geboorten) op naleest. Do eerste vier jaren zullen mannen weer voor de zoveelste maal dominerend het gemeentelijk beleid bepalen. En hoe is het met het autochtone gedeelte van het vrouwelijke passieve kiezersareaal Zijn die helemaal ingeslapen of nergens meerHun namen ontbreken nagenoeg geheel op de lijsten. Dot is vreemd voor een streek met zulk een eigen volks aard. Vrouwelijke kandidaten die afkomstig zijn uit deze streek en niet alleen de problemen zélf, doch ook de achtergronden hiervan en de mentaliteit van de bevolking kennen, zijn, zo ze al op een lijst voor komen zó ver naar onder geplaatst dat er wel een bevolkingsramp moet plaatsvinden willen ze ooit in "en gemeenteraad komen. Vijftig jaar geleden was er een eerste aanzet de vrouw mondig te maken op politiek terrein. Veel meer dan een eerste aanzet is het verhoudingsgewijs niet. geworden. Politiek is geen prettig en een zwaar beladen woord dat vroeger duidde op activiteiten die voorbehouden waren alleen door mannen te worden bedreven omdat de vrouwen er te teer en te dom- voor varen. Veel mannen denken er nog zo over, jammer renoeg, ook veel vrouwen. Zo komt het, dat op andelijk niveau over specifiek vrouwelijke zaken arbortuswet) in hoofdzaak door mannen wordt be slist. Hoeveel jaren hebben wij het passieve kiesrecht ai voorbij laten gaan met. minimaal gebruik ervanWe hebben er nog niet eens noemenswaard aan genipt. De geringe vrouwelijke vertegenwoordiging in ge meenteraden is een tijd al-s déze waar steeds meer beroepen voor de vrouw toegankelijk worden ge maakt achterlijk. tij, die het best zouden kunnen argumenteren waar :ii welke kinderspeelplaatsen en crèches er moeten komen, een woordje mee kunnen spreken over wel yf geen koopavonden voor werkende vrouwen en al leenstaanden, hun vrouwelijke bewogenheid kunnen nbrengen bij jeugd en bejaardenzorg en nog zo veel meer zaken, zijn klein in aantal in de gemeentera den. Troost, is, dat we over vier jaar weer een kans krij gen. Tot zo lang moeten we ons dan maar weer be helpen. ggxdrei:ende troubadours in Nanfarélla'. Reinier v. Glansbeek en Luc de MilUano in ^Fanfarella'. Dit jaar zal de groep met een derde stuk op de planken moeten komen, waarbij de gedachten dit keer uit gaan naar een muzikaal blijspel (lees niet: musical). Ook bij de keuze zullen de leerlingen nu voor het eerst inspraak krijgen. De heer Sprangers: .Het moet wel bespeelbaar blijven. Ik heb ontdekt dat een stuk, waarbij de tekst on dergeschikt is aan de handelingen, het meest geschikt is. De opvoering van .Romeo en Julia Tweedehands' is dan ook beter in de smaak geval len dan ,Fanfarella'. Ook zoek in niet in eerste instantie naar hele mo derne stukken. De spelers moeten zelf wel begrijpen wat ze doen! .Fanfarella' noemde hij niet .nieuw', maar wel met een héél klein beetje literaire waarde, de persiflage op Romeo en Julia is vrij modem te noemen. Om kort te gaan: wat de heer Sprangers bij zijn regie voor ogen heeft is 1 het zoveel mogelijk creatief bezig zijn van de spelers en 2 het stuk moet in ieder geval enige waarde hebben, zonder dat daarvoor te hoog gegrepen wordt. Rendabel ,Is een vrije opvoering rendabel' vraagt hij zich af naar aanleiding van de door ons gestelde vraag of hij daar ook aan denkt. Hij is van mening dat het toneelminnend pu bliek wat argwanend tegenover een opvoering door scholieren zal staan. Ook voorziet hij grote moeilijkheden bij het aan elkaar knopen van de financiële eindjes. De heer Sprangers die van be roep hoofdeinployé bij de FTT is is overigens één van de velen die de droeve toestand van het huidige ama teurtoneel zeer betreurt. Hij wijst niet de TV als schuldige aan, maar ge looft dat de vele tegenwoordige nieu we mogelijkheden om creatief bezig te zijn. de oorzaak zijn. .Het hele verenigingsleven is over en ook het toneel is er daardoor bij ingescho ten.' Met het wel en wee in de amateur wereld is hij al zo'n 25 jaar bekend. Bij het Breda's Toneel zette hij zijn eerste stappen, regisseerde het in middels ter ziele gegane Terneuzense .Crescendo' en voerde nog de regie over het ook al reeds dode .Terneu zense Dillettantentoneel'. Het is volgens hem nog te betwij felen of de amateurverenigingen door het brengen van stukken met een De heer Sprangers: Hartstikke fijn om met jongelui te werken beter niveau' hun publiek terug zul len krijgen. In ieder geval lieeft de toneelvereni ging van de Terneuzense middelbare scholieren niet over belangstelling te klagen. Niet onvermeld mag overigens blij ven, dat liet decor voor Fanfarella dat heel goed de sfeer in een oud Italiaans dorpje benaderde werd ontworpen en vervaardigd (samen met leerlingen: door de toneelmees ter van het Zuidlandtheater Ilenk Koke, die dit in het vervolg ook wel voor zijn rekening wil nemen. De leraar Engels aan de school, de heer C. A. van Rijn, leidt het toneel- groepje van de .onderbouw', waarmee hij al even veel succes heeft. Deze leerlingen voerden onlangs het blij spel ,Het geoliede Hart' op voor Ter neuzense bejaarden en deaen dat met even veel overgave als hun oudere collega's. Eén ding heeft de toneelvereniging voor: de zaal van het Zuidlandtelia- ter, die aan de school gebouwd is, staat praktisch onbeperkt tot haar beschikking voor de repetities, waar door de kosten zo laag mogelijk kun nen worden gehouden. Nog een laat ste noot van de heer Sprangers: ,Het is hartstikke leuk om niet jongelui te werken.' TERNEUZEN Al ruim een jaar is de schoolclub van de Ter neuzense Rijksscholengemeenschap Petrus Hondius ook een to neelvereniging rijk, die tot nog toe voornamelijk in schoolverband heeft .geopereerd'. Ruw geschat zo'n veertig leerlingen hebben zich beschikbaar gesteld om de toneelopvoeringen van een goede rolbezetting te verzekeren. Iers gebruiken. De rolverdeling telde dertien namen en een flink aantal figuranten. Dat waren muzikanten m dorpelingen die allemaal hun steen tje bijdroegen om Jan Naaykens' blij spel sfeer te geven. Voor twee uit verkochte zalen werd .Fanfarella' in het Zuidlandtheater op 11 en 12 de cember vorig jaar op de planken ge bracht, en met succes. De groep van de heer Sprangers had al eerder hoge ogen gegooid tijdens het eerste optreden vorig jaar mei in ,de Halle' te Axel. Op die school avond werd namelijk .Romeo en Julia Tweedehands' opgevoerd, een persi flage op Shakespeare's klassieke dra ma. Het verhaal van beide geliefden werd in drje tijdvakken uitgebeeld, te weten de oude Griekse tijd, de mid deleeuwen en onze huidige eeuw. Hierbij heeft de fantasie van de heer Sprangers en die van de leerlingen zelf een belangrijke rol gespeeld. Dat is namelijk iets dat de regisseur zo veel mogelijk, wil toepassen: ook de leerlingen bij een toneelopvoei-ing zo veel mogelijk inspraak geen onbe kend woord in deze tijd geven. Verschil Er wordt dan ook op een heel andere manier gewerkt dan bij amateurver enigingen (in de betekenis tegenover schoolvereniging). Van een strakke regie is hij de heer Sprangers geen sprake omdat hij de spelers zelf zo veel mogelijk creatief bezig wil zien. Bij amateurverenigingen komt het nog maar al te vaak voor dat de spelers zich helemaal richten naar het inzicht van de regisseur. Een an der wezenlijk verschil is de manier van acteren. De jeugdige scholieren blijken op het toneel veel actiever te zijn, ze dur ven meer, terwijl bij hen juist weer vaak de ervaring ontbreekt, die vaak voor de oudere amateurs een rugge- steentje vorniit. Jammer genoeg komt nooit ïeder- an aan bod', zegt regisseur Gerard hangers, die de leerlingen van de torenbouw' onder zijn leiding heeft. '■ti willen de groep toneelspelers lüist zo klein mogelijk houden. We tanen te weinig spelen om ieder- ta eens mee te laten doen.' Voor een stuk als .Fanfarella' dat da bovenbouw ten tonele bracht bij da opening van het nieuwe schoolge bouw aan de Zuidlandstraat, kon de teer Sprangers echter heel wat spe- ZV l"-bus naar showspectrum Ant werpen. •De werkgroep West-Zeeuwsuh- Vlaanderem van de ZVU wil een bus tocht organiseren naar Gent om lief hebbers in de gelegenheid te stellen, de opname van bet 2e Show-spectrum door de Omroep Oost-Vlaanderen bij te wonen. Het initiatief om ontspan nvngs- muziek op hoog niveau te brengen, heeft vorig jaar veel weerklank ge vonden, zodat het niet bij éénshow- speotrum zal blijven. Zaterdag 21 fe bruari wordt een beroep gedaan op de Engelse dirigent, pianist en ar rangeur Stanley HlaOk. wiens tafl- rljkc opnamen van show- en film muziek over de hele wereld bekend zijn. Samen met het festivalorkest van de BRT zal hij ziijn meest ge slaagde bewerkingen vertolken. Het programma bestaat uit muziek uit alle windstreken; zo is Engeland ver tegenwoordigd door de békende songs ülit de James Bond-films. Samen met het show-spectrumkoor worden tevens jiddisöhe volksliederen uitgevoerd, waaronder het overbe kende ,Hava Naguila'. Dankzij de relaitie ZiVU-BRT krij gen ZVU-Heden een korting op de toegangsprijzen van 50%. Ook ver leent de ZVU een reductie op de kos ten van de busreis. Opera Gent (I) En dan in het kort eventjes liet programma van de Koninklijke Ope ra in Gent. De operabezoekers heb ben daar een rijke keuze. Varna/vond (vrijdag) .Don Pasquale' met Hilda de Groote, Joan Laffont. Montalvo Bedlari en Jan Joris, 15 februari wordt ,Das Wunder der Heliane' ver wacht en 17 februari komt de Mo- zartaper Slazburg met .Die Entfilh- rung aus dem Serail'. Opera Gent (II). Op 22 februari even opgelet zal Robert Stolz eregast in de zaal zijn bij ,De Danagravin' en 26 fe bruari geeft de KVO Antwerpen een gastvoorstelling van .Tristan und Isolde'. Op de foto: Birgit Sarata, titelrol in .Das Wunder der Heliane'. Spektakels in Antwerps Sportpa leis. Het sportpaleis in Antwerpen vraagt de aandacht voor ee(a reeks nog wat aarzelend AARDKNBllRG ,Zo vader, zo zoon', luidt een oud gezegde en de jonge Aardcnburgsc wielrenner Lucien de Clerck (18) doet hard zijn best om dat volledig waar te maken. Hij onderneemt de nodige stappen om do voetsporen van zijn vader te gaan volgen, die in de glorietijd van Theo Middelkamp eveneens op z'n best was. Lucien zijn derde w ielersportjaar gaat nu In is actief lid van de wieler club ,Er op en er over' en is kort geleden van de nleuwelingengroep over gestapt naar de amatcurklas. Hij heeft het Zeeuws kampioenschap honie- traincn op zijn naam staan niet een tijd van 20,2 (375 nil. In een door zijn elub georganiseerde hoinotrainorwedstrijd, die vorige week in Hoek werd ge houden, wist hij twee finaleplaatsen te veroveren. Allereerst versloeg hij Jan de 1 os uit Zaanislag in twee ritten. Tijd voor De Clerek over de 375 meter respectievelijk 20,5 en 21,2 seconde. In de finale tegen het uurwerk was weer uo overwinning voor Lucien, die over de 375 meter 21 seconde noteerde. Zijn naaste concurrent Sjaal: Ricniens volgde hem op de, voet niet 21,1. Slaar tevreden over de prille resultaten is Lucien nog lang niet. Hij is er voor zichzelf van overtuigd dat de afgelopen twee jnar nog niet zo best, zyn geweest. l\at hij nodig heeft om in de aniateurklas overeind te blijven Is trainen en nog eens trainen onder goede leiding. Hoo dc toekomst er dan voor hem uit gnat zion is voor liom nog een vraag: .Eerst; eens kijken hoe het in het eerste jnar bij de amateurs gaat. Dat Is liet 'Avaarst.' zjjn eerste wegwedstrijd staat, voor de deur: op 3 maart, zal hij voor liet, eerst uitkomen in de door hot wielorcomlté Axel georganiseerde wegwedstrijden amateurs, wnar liij een beetje tegenop ziet. Dan heeft hij een poosje rust om liet opnieuw te proheren In april. »Vlo een paar jaar geleden regelmatig hot voetbalveld bezocht, zal Lucien de erek ook uit deze tak van sport kennen. Jmdut hij echter regelmatig als reserve werd geplaatst, besloot hij om de vootbnhvereld vaarwel te zoggen en reed moe in één van do jnarlijkso Aar- denburgse volkskoersen. Si"B geweldig', vond hij en dat was dan de eerste stap voor een mogo- Jke carrière in de wlclerwereld. Wat zijn vader ervan vindt? ,Die vindt het geweldig.' Of de appel niet ver van do (wieier)boom valt de tijd zal het

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 27