NU 1.75 Waarom panty-oorlog... ^ark- Panty - Nylons 6 NOGMAALS AVONDMAALSVIERING HERV. GEMEENTE MIDDELBURG DOOP VREDESWEEK PROBLEMEN IN MIDDELBURG ZUID Dierenbescherming in Vlissingen PRIESTERSCHAP EN CELIBAAT STUIF-ES-IN Discussieavond met minister HONDEN BONTMANTELS BE BONTKONING enkele exploitanten F. MMmm ZOON NV (ieerl.) REGISTRATOR Bijeenkomst in Zuiderbaken' HARMONIE INNVvH-MIDDELBURG OP VERGADERING ONDERSTREEPT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI |f Het commentaar, dat ds Rinkema oj) mijn ingezonden stuk in de PZC van 29 januari jongstleden heeft ge en, noopt mij tot enige opmer- geven, kingen. Opvalt, dat ds R. 'weinig ingaat op hetgeen ik heb geschreven. Be tekent dit zvvygen, instemming?; ik denk het niet. denken, dat Jezus zich in de dood niet gelooft of er zelfs niets van af weet. Avondmaal vieren is dan ook tevens geloof belijden, daarom i belijdenis des geloofs afleg gen. Ja, Avondmaalsgangers moeten reeds vooraf geloofsbelijdenis hebben afgelegd, want daardoor is het open baar geworden, dat zij gelovigen zijn en wordt voorkomen dat onge lovigen aan het Avondmaal deelne men en alzo is het Avondmaal ge meenschap der heiligen. 3>e bepaling in artikel 2 van Ordi nantie 10 van de kerkorde is dus wed zeer juist, waarin staat dat al leen lidmaten toegang hebben tot het Avondmaal. Aan deze bepaling moet dan ook strikt de hand gehou den worden, enerzijds omdat deze bepaling 'ontheiliging van de Avond maalsviering voorkomt en omdat het zonde is een goede kerkelijke wet te overtreden. Helaas denken ds Rinkema en ds Brum meikamp hier anders over! Brutaalweg negeren zij deze bepa ling en geven zij daardoor tevens aan de gemeente een voorbeeld van wetsovertreding. Zie maar sub 5 van het commentaar, aan het slot. daar worden niet-Iidmaten uitgenodigd, hervormd behoeven ze niet te zijn en zelfs over overgedoopt zijn wordt niet gerept. Men mag aan een kerk of sekte behoren of .niets' zijn. De enige voorwaarde is: .dat men met de Heer en Zijn gemeente te maken wil hebben'. Een gezegde te misselijk en waar deloos om er nog iets over te zeg gen. Wel merk ik op, dat we hierbo ven tot de conclusie kwamen, dat aan Avondmaalsgangers gelijke voor waarden gesteld moeien worden, dan aan hen die bel 'denis des geloofs afleggen. Zo wordt er maar op los geknoeid en gespot met het heilige. En blijkbaar noudt de centrale ker- keraad zijn mond; als die zich waar lijk als kerkeraad zou gedragen en zorg droeg voor de gemeente, zou hij zeggen: ,het gebeurt niet' en daartoe maatregelen nemen! Heus. :k heb niet ten onrechte geschreven, dat de hervormde gemeente van Mid delburg vals is. In 1 Cor. 14:40 staat: Jaat alles betamelijk en in goede orde geschieden', doch dit schrift woord lappen de heren aan hun laars! Zondigen, terwijl men aan het Heilig Avandmaal zit; hoe durft men voor zulk gedoe een zegen afsme ken. Nu zegt ds Rinkema in sub. 2: ,die in deze tijd zegt te geloven, meent het ook'. Kent os R. alle men sen die in de stad Kent ds R. alle mensen in de stad, die dat zeggen: immers neen. Hoe kan hij dan weten dat zij het allen menen en wat menen ze dan en hebben ze hem dat gezegd? Kletspraat is het! We moeten vast houden aan de voorwaarden die de kerkorde stelt, eerst voldoende ca techetisch onderwijs, dan openbare belijdenis des geloofs en daarna deelneming aan de Avondmaalsvie ringen. Alleen zó is het uitstekend geregeld. Wel acht ik het verant woord in heel bijzondere gevallen af te wijken van het bepaalde in Ord. 9 art. 4 van de kerkorde. Bijvoorbeeld aan een huisvrouw in een groot ge. In uw blad van 7 februari 1970, bladzijde 19, heeft u een stuk opge nomen getiteld: Hervormd-gerefor meerd dooprapport, classis Goes om over na r.e denken. Ja, gelovigen, het is zeker de moeite waard hier over na te denken, over zo'n stuk heerlijke filosofie, wijsbegeerte der heren professoren en andere gooche laars. ,iet toe, dat niemand u me- deslepe door zijn wijsbegeerte en door ijdel bedrog in overeenstem ming met de overlevering der men sen, met de wereldgeesten en niet met Christus, want in Hem woont al de volheid der godheid lichame lijk. Coll. 2 8 en 9. Ik verzoek hogergenoeinde zeereervaarde en hoogeerwaarde en eerwaarde heren mij enige bijbelplaatsen te noemen, waar onze God heeft verordineerd tot kinderdoop. Geen veronderstel lingen svp maar duidelijke uitspra ken. Ik hoop dat de ogen der gelo vigen, door dit stukje te lezen wor den geopend en dat zij tot de ont stellende openbaring k omen, dat nie mand hunner in werkelijkheid vol- men, werden gedoopt...; Hand, 12... maar toeh zij Filippira geloofde... werden zij gedoopt; Hand. 18 8... die hen hoorden geloofden en lieten zich dopen...; Hand. 8 36.... zie daar water, wat verhindert mij ge doopt te worden? Matth. 3 16. En Jezus gedoopt zijnde, is terstond op- feklommen uit het waterJoh. 23 En Johannes doopte ook in Enon bij Salim, dew.jl daar veel water was (voor besprenging zijn een paar druppeltjes voldoende j Hand. 8 38....beiden daalden af in het water; Rom. 6 4....met Hem de doodEf. 5 26....haar gerei nigd hebbende met het bad des wa ters; Ticus 3 5.. bad der weder geboorteHand. 22 16.... laat u dopen en uwe zonden afwassen Hand. 19 6....deze mannen worden gedoopt in de naam van de here Je zus. ue doop van Johannes was iij.i doop /a:i bekeravg, vo-gens de (Lev. 15) en had geen kracht de dooa der wedergeboorte is men het eigendom van Satan, doch na de doop wandelt men ,n nieuwigheid des levens met Christus en is onze oude mens begraven in het water graf. Romeinen 6. Dit alles kan be sprenging der baby's niet opbrengen en .s dus deze handeling slechts surrogaat. Al - is het met nog zo'n goede bedoeling geschied, het :s geen opdracht van de Heer, en daarom waardeloos. Ik dank u voor de op name. Schoondijke S. Kan Messiaanse jood gens bijbels voorbeeld is gedoopt. Lees goed het navolgende i beïse doop; eerst bekering svp. Bij- Jg daarna dopen. Matth. 28 19... onderwijst al de volken hen dopende..-..; Hand. 2 3S....bekeert u en een iegelijk van v worde gedoopt.: Hand. 2 41.... die dan zijn woord gaarne aanna- zin. die door handel en wandel en haar kerkgaan, blijk geeft gods dienstig te zijn en aan oude goeds- dienstige mensen, die graag aan het Avondmaal wensen deel te nemen en niet meer naar de catechisatie kun- nen worden verwezen. In bovenge noemde gevallen zou dam een korte tijd op bijzondere wijze catechisatie gegeven kunnen worden of misschien zelfs met enige godsdienstige ge sprekken kunnen worden volstaan, als hieruit geloof en bekering blijkt. Dezulken zouden dan met toestem ming van de kerkeraad als lidmaat kunnen worden aangenomen. Maar niet toegeven aan allerlei smoesjes en uitvluchten van mensen, die in staat zijn de catechisaties te vol gen. Later zullen dezulken blij zijn dat zij catechetisch onderwijs heb ben gehad en niet door onwaardig aanzitten het Avondmaal hebben ont heiligd. Lidmaten worden aangeraden aan bovengenoemde profane Avondmaals vieringen niet deel te 3 Het is nu wel leuk dat een politie commissaris van Middelburg in Groe- de over criminaliteit gaat praten ter wijl deze gerechtsdienaar nog steeds door de goegemeente Middelburg betaald wordt. Maar wanneer de ge meente Middelburg Jioog opgeeft over de verkeersintensiteit die van uit ,zuid' de grootste prioriteit krygt, dan zijn er toch vele gerechtsdienaren die met oogkleppen oplopen. De eer ste week na dat hoopgevende bericht, toon de stoplichten door een agent werden bediend, niets dan lof, nïaar toen deze taak als te veeleisend- werd beschouwd omdat er veel minder naar de jeugdige eigenaren van fiet sen gekeken kon worden, begon met recht weer de brugverkeersellende. 25 minuten van ,zuid' naai' de Se- geerstraat is de normaalste tijdsduur van de dag. Filevorming van de brug Dit is een oproep aan aille mensen, die willen werkeoi aan de Vredesweek 1970. Doel daarbij is, de wereldvrede te bereiken; door mentaliteitsveran dering en structuursvernieuwing. Wil de vredesweek slagen, dan zullen we nu moeten beginnen! Dit hebben we vorig jaar geleerd. Ook hebben we geleerd, dat de regeringen, par tijen, vakbonden, pers, en nu ook de kerkleiders in Vlissingen er weinig tot niets aan doen, Dominees en kapelaans zijn hun be loften niet nagekomen om hieraan mee te werken; dit zullen alle men sen. die op zondagavond 5 oktober 1969 na de kerkdienst in de kerke- raadszaal van de gereformeerde kerk bijeen waren nu ook duidelijk zijn. Daarom zeg ik met Oe Thant: ,Als de regeringen de naties niet zullen verenigen, dan zullen de vollceven op moeten staan'. Daarom vraag ik aJlile mensen, die mee willen helpen aan de te vormen werkgroep Vredesweek contact op te nemen met: Ko Geldof. Jongkindlaan 8, Vlissingen. Mevr. M. Rijksen-Gelaof, St.-Kruislaan 39. Vlissingen. Eerst een praatje over ons bijna .be ruchte' asiel aan de Paardenstraat te Vlissingen, gezien de toestand waarin het verkeert en herhaaldelijk om re- Ïaraties vraagt. Maar het staal nog. •enkt u niet, dat wij geen moeite doen te vechten voor een nieuw, rui nier asiel, dat doen we al ongeveer S jaar. Een nieuw asiel bouwen met natuurlijk een woning erbij, plus aan koop grond is eenvoudig onbetaal baar voor ons, dat gaat zo'n 2 ton kosten. Wij hebben voor een stad als Vlis singen met thans ruim 40.000 inwo ners. veel te weinig leden. Hoe dat komt? Omdat er altijd en terecht kritiek is op dit as .el. Het is een vi cieuze cirkel waarin we ronddraaien. De heer en mevrouw Van Meeteren die een dierenpension beheren, en dus geen asiel, nemen ook wel zwerfdie ren op, maar dit behoeven zij niet te doen, doch doen dit uit medelijden met het dier en terecht worden daar veel zwerfdieren geweigerd en komen dan ook bij ons, waar ze uiteindelijk toen horen, omdat er maar één asiel is in Vlissingen en wel een van de Nederlandse Vereniging tot Besclier- r.m. afsluiting twee wa gens Pit Beton. T.o.v. de bevolking wordt deze vreselijke verkeers- dwaeig u aangedaan door onze ge rechtsdienaren. Door plaatsing van een agent bij het centrale stoplichtschakelbord kan de brugverkeersellende tot een mini- verkeersprobleem woi-den terugge bracht; óf gedurenrifó de winterperio de de stoplichten uitschakelen, dit i.v.m. mét doodlopende weg naar Goes. Voor wat betreft de jeugdcri minaliteit. daar kun je ook te veel over rond bazuinen, zodat het ten slotte toch een probleem wordt en te vens voor een aantal heren brood op de plank. Als je ziet hoe ze ons Mei veld om zeep helpen, terwijl daar al tijd wel een twintigtal jongens een balletje aan het trappen waren (waarschijnlijk nog een extraatje van onze oud-burgemeester), diezelfde jeugd kan nu de ruiten in gaan trap pen en dan weer maar kankeren op de jeugd. De oudjes keken vanaf een bankje toe, hoe de jeugd zich aam het verpozen was, ouderen en jongeren konden bij mooi weer heerlijk vliege ren. Een grote groep van de bevol king spreekt al van misdaad t.o.v. de bevolking van .zuid' aangedaan door de wetsdienaren van het Mei veld. Over criminaliteit gesproken, daar kunnen we dus over meepraten, me neer Van Ooijen, Gemeenschappelijk grondbezit wwat de bevolking van ,zuid' ontstolen wordt. Hooggeëerbie- digde Grondwet van Nederland wat is uw vonnis om mog maar niet te spreken wat de gevolgen kunnen zijn van zo'n gerechtelijke uitspraak. Als de gemeente Middelburg streeft naar Mol-, Pijp- en Spanjaardstraatjes in .zuid' (zie Wijdaustraat e.o.) dam kunnen ze ook nog huizen bouwen op de Statenlaan, ruimte over. In spraak uit de gemeente Middelburg, twijfelaars werden snel geboren. Ik zie het echt nog niet. Moeten we dan toch richting van een gekozen burge meester cm eventueel politiecommis saris zoals in de U.S.A., m.i. ook niet zo aantrekkelijk, maar de gemeen schappelijke belangen moeten dan wel zuiver worden gehouden en geen aanleiding geven aan pressiegroepen zoals dit in Goes het geval is, wamt dan wordt het zuivere ook weer on zuiver enz. Problemen In .zuid' met. zakken vol want alleen het sportprobleem daar heb je weken voor nodig. A. W. Geelhoedt, Statenlaan 91 Middelburg-Zuid In uw kantlijn heeft u, evenals an dere bladen en de televisie, aandacht geschonken aan het priesterschap en hét celibaat. Ik heb het gevoel, dat heel wat mensen van dergelijke ver halen smullen. Immers, het gaat over die roomsen, met hun gekke wetten. Wie evenwel hierover wil schrijven, moet volledig op de hoogte zijn van die wetten en vooral eerlijk zijn. Wat is er namelijk aan de hand Een percentage priesters wil trouwen. Menselijk en normaal. Maar deze priesters hebben een eed afgelegd aan God op ongeveer 26 a 27-jarige leeftijd. Dit na een voorbereiding en een studie van ongeveer 14 jaar op een seminarium. Op het moment van de priesterwijding waren zij vol wassen en hadden zij een volwaar dige intellectuele opleiding achter de rug. Ze wisten derhalve wat hen te wachten stond. Ze hielden zich aan de woorden van Paulus: ,Wie trouwt doet goed. maar wie niet trouwt doet beter'. Ze zwoeren voor God en de R-K Kerk. dat ze dit leven zouden leiden. Als er priesters zijn, die deze belofte niet nakomen, plegen zij eed breuk, precies hetzelfde als een voor de roomse kerk getrouwde man, die zijn vrouw in de steek laat. Want ook deze man heeft voor God beloofd trouw te blijven. Als deze man zijn belofte niet nakomt wordt hij ge ëxcommuniceerd. Neen. geen mede lijden met eedbrekers. Ze hebben het zelf gewild. Ze brengen de roomse kerk op het hellend vlak en besmeu ren al het mooie en reine. F. Grevinge, Vlissingen. ning van Dieren. De klacht wordt wel eens geuit, dat er niet de hele dag iemand aanwe zig is, maar als men een zwerfdier opneemt van de straat, en daar zijn wij die mensen zeer dankbaar voor, moet men dit dier spoedig kunnen afgeven. We kunnen echter van onze asiel houdster mevrouw Groen, Mackay- straat 57, Vlissingen tel. 4226 nu eenmaal niet venvachten dat zij op elk tijdstip heen en weer per brom fiets naar het asiel rent. In spoedge vallen is zij echter altdjd bereid; even telefonisch contact en de zaak komt in orde. Daarom is ook een woning bij het asiel zo bitter noodzakelijk. Wij ne men alles op, tenzij we zo vol zitten, dat hel. eenvoudig niet meer kan. Meerdere honden samen in één hok gaat ook niet altijd. Hoewel de honden twee maal per dag mee mogen .uitvliegen', kunt u zelf nagaan, hoe laag zij dan van de 24 uur opgesloten zitten. Yvij zijn heus even ongeduldig voor een nieuw, beter asiel, dan- zeer ve len onder u die er terecht voor schro men hun dier bij ons in pension ie geven. Echter een asiel valt en staat met een goede asielhouder, en run pro beert mevrouw Groen met een liefde volle behandeling, goed eten en goede warmte in de winter, het de dieren zo prettig mogelijk te maken in de uren dat zij er niet is. En we mei- ken nu hoe langer hoe meer dat met wat moeite veel zwei-vers toch weer een goed plaatsje krijgen. Van heinde en ver weet men ons te vinden. We konden met een ruimer en beter asiel vol zitten, ook met pensiondieren in vakantietijden, die dan meehelpen om de kosten van de zwervers, waar het uiteindelijk om gaat, te compenseren. We moeten ech ter allen ons best doen om het dieren leed zoveel mogelijk te verzachten, dat doen de heer en mevrouw Van Meeteren net zo goed als wij. Al leen wij zitten met een bouwval van een asiel, dat schreeuwt om vernieu wing. Ik hoop dat u ons gelooft, dat we echt niet stilzitten en hebt u vra gen komt u gerust met het bestuur daarover praten. Wij laten niet gaarne dieren insla pen, maar hier kunt u ook toe mee-; werken om dat percentage te ver kleinen. Heeft u ongewenste nestjes, breng ze direct na de geboorte bij ons. Houdt u ze aan omdat het ,zo'n zon de' is voor die diertjes, denkt u dan £ven na, want zujn ze een week of zes geworden, en u kunt geen goed tehuis vinden, brengt u ze toch bij cms, en dan zit 't asiel vol met voor al jonge poesjes, en wat dan? Ja, dan bent u eraf, en u verlangt van ons, dat we ze plaatsen, maar dat lukt ook niet altijd, en wij zitten er dan ook mee. Helpt u ons, door alleen die iongen aam te houden, waarvoor men beslist een goed tehuis heeft. Wilt u ons financieel steunen, wordt dan lid van de Dierenbescherming voor 7,50 per jaar, of stort een bij drage in het asielfonds op de Nuts- spaarbank giro 5120 ten gunste van de Dierenbescherming. J. B. Sissingh-Eerland, Koudekerke, namens het bestuur van de Dierenbescherming afdeling Zeeland-Zuid Vorige week vrijdag stond ik met mijn dochtertje van acht jaar bij Britannia om een kaartje te kopen voor Stuif-es-in. Wij stonden er al om twee uur. Hoe later het werd, hoe meer mensen er kwamen, en hoe dik- i goed. Ér waren drie politle-agen- ten voor 350 mensen, die daar ston- dan te wachten. Toen het vier uur was en de kaartjes werden uitge reikt. werd het, wat je zou kunnen noemen, compléét oorlog. Kinderen, bijna vertrapt door de groteren, huil den en de ouderen hadden de groot ste moeite te verhinderen, dat ze adem tekort ksva.men. Is dat nu niet schandalig? Kan er dan hier in Vlissingen niets georganiseerd wor den, zodat de kinderen rustig een kaartje kunnen halen? Wie staa.t er voor 'in als kiinidieren op deze wijze worden vertrapt en in een zieken huis terecht komen, omdat grotere kinderen ook een kaartje willen heb ben Ronduit schandalig, vind ik het. Dit komt in andere plaatsen niet voor, dat weet ik zeker. Inwoners van Vlissingen doet u iets aan der gelijke (bestanden, opdat uw kinde ren niet huilend of getrapt en ge kneusd thuiskomen! Wat dit betreft komt Vlissingen ver achter bij ande re plaatsen. B. Buys Vlissingen Ondergetekende is onlangs aanwezig geweest op discussieavond in Sint- Jansteen, waar minister Udink het woord had. Dat de heer Ferdie Dob- belaer toen volledig bakzeil haalde heeft liem misschien een beetje boos gemaakt. Minister Udink heeft de problemen die door de jongeren op een stuntelige wijze naar voren zijn gebracht (de heer Dobbelaer kon af en toe niet uit zijn woorden komen) bijzonder correct benaderd. Ik heb er versteld van gestaan dat de minister op zo'n eenvoudige wijze en met bij zonder veel geduld op de vragen is ingegaan. Helaas waren de jongeren niet goed op de hoogte van verschil lende problemen. De heer Dobbelaer was wel wat hardleers die avond; liij lijkt het nog niet verleerd te heb ben. De zaal dacht er anders óver want herhaaldelijk kreeg de minis ter applaus. Zelfs bood de minister aan om een deputatie jongeren uit Sint-Jansteen te ontvangen op het ministerie. Daar konden vragen wor den gesteld en gediscussieerd over de dingen die ze nog niet begrepen hadden. Bent u geweest heer Dobbe laer of moest de minister maar bij u komen? Is dit misschien een slim me tactiek van u Ik vind uw houding minder slim. Verkeerd de dingen weergeven geeft zo'n raar beeld hè? Begrijpt u dat ik op een fegeven moment van uw geschrijf e lol niet in zie 1 Li. v. d. Plas-Tanis, Zaamslag. Het snelle barioht in de PZC van 6 februari over de terugkeer op eigen gelegenheid van één van de honden uit het asiel, heeft mij wat verbaasd. Immers in het eerste bericht hadden wij gesteld, dat diverse verm'ssn- voorbij, of er wordt al venmeid, dat men nog geen aanwijzing had ge vonden, dat er van diefstal gespro ken kan worden. Dat .s toch wel heel kort, en vooral voor mevrouw Groen was het niet prettig dit te lezen. Zij beweert ten stelligste, en wij staan volledig achter haar, dat- al deze honden beslist niet zijn weg gelopen, wat moge-lijk in dat stukje gesuggereerd wordt. Genoemde hond is gesignaleerd, terwijl hij vluchtte, alsof de duivel hem op de hielen zat, vanuit de richting Souburg. Hij heeft tenslotte zijn huis (asiel) gevonden, waar hij treilend en jankend van geheel overstuur uren - om op verhaal te ko- deze hond had mevrouw Groen reeds aan de journalist ver teld, dat degene die de honden even tueel had meegenomen, niet ver zou komen, omdat de hond bij de minste aanraking van zich af zou bijten. wdai HIJ ur/iieiiu blijdschap en géi heeft gelegen orr men. Over deze vertrouwen in de mens weer terug moeten krijgen, Mevrouw Groen is hier al voor drie kwart in geslaagd, en zij heeft alle hoop, voor deze hondtoch weer een goede baas vinden. Avondmaalsviering Als de heer P. J. Sanderse uit Goes beweert, dat de heer C. A. P. Min derhout meent dat wij de kerk van vijftig jaar geleden terug moeten hebben. ïs dat niets nieuws. Toen mocht er niet alles, er was censuur en toezicht op de deelname aan het Heilig Avondmaal. Maar volgens de heer Sander-se zou nu iedereen er aan deel mogen nemen, gelovige of niet. Als dit. de wil van God genoemd wordt, verdraait en verminkt men de Heilige Schrift. U bent niet bekend in de Schrift; dat blijkt uit heel u-.v schrijve.n duidelijk. De Schrift meldt duidelijk, dat God de sacramenten heeft ingesteld. De sacramenten ho ren tot de godsdienst, welke alleen door God geboden en ingesteld is. Matth. 15 9: .Tevergeefs eren zij Mij, lerende leringen die geboden van mensen zijn. Hemel en aarde zullen voorbij gaan, maar Mijn woord geenszins'. Sacramenten zijn voor de gelovigen ingesteld, tot zegelen van net genadeverbond. Is iedereen in zulk een verbond opgenomen? Voor zijn volk gaf Christus zich. Leest 1 Cor. 11 29. De sacramenten wer ken moraliter, zedelijk, dat is door geloof. De mens w.l vernieuwen, maar God is onveranderlijk. Dus uw argument is van nul en gener waar de. J. Camphens 's-Heer-Hendriikék I nderemdijk 47 Goes EHBO-Wedstrij d kring Walcheren VLISSINGEN In het Séh.ldek',var- tier te Vlissingen hield de kring Wal cheren van de EHBO d'nsda-gavond een onderlinge wedstrijd. Het geënsceneerde ongeval waarbij hulp moest worden ver leend, omvatte drie gewonden en het stelde de deelnemende ploegen voor vrij grote problemen. Vooral met de .lastige chauffeur' had men moeite. Er was een geringe deelname aan deze avond, met name ook de opkomst van de jeu-gd bleek teleurstellend. Op deze avond werd niet altijd even efficiënt hulp verleend, desondanks were het een geslaagde bijeenkomst. De uit- van de wedstrijd was: 1 Oostka- 2 Vrouwenpolder; 3 Middelburg. EEDE ORGANISEERT BEVRIJDINGSFEEST Te Eede werd een feestcomité ,5 Mei 1970' gevormd, bestaande uit de heren C. de Croock, voorzitter. J. van Belle- gem, secretaris, W. Staelens penning meester en Ch. Roets, M. Roedts. Em. Verstraete en mevrouw E. van Belle- fam, leden. Getracht zal worden aan e bevrijdingsdagen rond 5 mei 1970 een bijzonder cachet te geven. Zondag 3 mei zal in de parochiekerk een herdenkings dienst worden gehouden ter nagedachte nis aan dc gevallen medeburgers, Hier voor zal de heer Oh. van Bee'lc, destijds kapelaan te Eede, uitgenodigd worden om deze dienst te leiden. Kapelaan van Beek was destijds een der eersten clie terugkeerde in het verwoeste'Eede en1 toen op de puinhopen een dienst hield ter herdenking van de gevallenen. Ver der ligt het in de bedoeling op 3 en 5 mei een tentoonstelling te houden van foto's, dagboeken, en ander documentai re-materiaal alsmede oorlogsmateriaal en souveni-ars uit de ooriogs- en bevrij dingsdagen van 25 jaar geleden. Op 5 mei zullen volksspelen worden gehouden, een optocht door Eede, gekostumeerd voetbal en eeai lampionoptocht terwijl de dag zal worden besloten met dansavond. AANVARING SLUISKIL In het kanaal ren Teineu- zen naar Gent is dinsdagmorgen het Ne derlandse motorschip Damco (2627 ton) op het achterschip gevaren van de 850 ton metende Duitse coaster Alster die langs de kade te Sluiskil lag ge meeld. Dé schade was gering. joooocxiüöcxxxjücmxxxiQcmiQüti Op 14 februari 1970, zo de Heere wil en zij leven, hopen onze ge- liefde ouders, behuwd- i en grootouders W.POPPE M. POPPE-MARJJS j hun 40-jarige echtver- j euiging te gedenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, j is de wens van hun dankbare kinderen, be- huwd- en kleinkinderen en verloofden. Terneuzen, Pijnboomstraat 86. Het is mij een behoefte, me de namens mijn kinderen, klein- eiï achterkleinkinde ren allen vriendelijk dank te zeggen voor de vele harte lijke blijken van belangstel ling op mijn 90e verjaardag ontvangen. Jan de Jonge Dzn. Kapelle. J. de la Hayze, vrijdag aanstaande GEEN SPREEKUUR. Voor de zeer vele bewijzen van medeleven ondervonden na het overlijden van onze lieve man, vader en opa betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter J. J. Gelderblom. Fam. Traas Oude Dijk 8. Nieuvvdorp. LEES DE PZC K. de Lange VOLDERIJLAAGTE 1-3 - TEL (01180) 2705 - MIDDELBURG RH. de Lange VOLDERIJLAAGTE 1-3 - TEL. (01180) 2705 - MIDDELBURG Onze laatste kunt u nu kopen ver beneden de normale waarde, bijv. van 525 nu tegeef slechts 198; van 1.375 nu tegeef slechts 698, enz. enz. ZO GOEDKOOP KOCHT U NOOIT EEN BONTMANTEL! U zult zeggen dit is niet mogelijk, dat is haast VOOR NIETS! Dit kan alléén de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland: Hoogstraat 97 - Rotterdam MAX FACTOR Nieuw... absoluut vochtinbrengende MUIDVERZOR- GINGS-SERIE Het complete schoon heidsprogramma in handige meeneemtube. Vraag proefmonsters. FLESJE PARFUM GRATIS bü Crème Puff. - Schoonheidssalon KETELAARS Segeersstraat 10 - Middelburg M.u. Wij vragen voor SEIZOENWINKELS Onze heer MARTEIJN kan u hierover volledig inlichten. ACHTER DE HOUTTUINEN 12 MIDDELBURG TELEFOON 01180—4756 (na 18.00 uur: 6094). Bij de administratie van de gemeentewer ken kan worden geplaatst een Vereist wordt het diploma mulo of 3-jarige hbs. Het bezit van het diploma Archief ver zorging I strekt tot aanbeveling. Aanstelling zal naar gelang van leeftijd, opleiding en ervaring geschieden in de rang van klerk le klasse of adjunct-commies, Salaris minimum 562,en maximum 1072,;per maand. Bij gebleken geschiktheid en het behalen van het diploma Archiefverzorging II be staat de mogelijkheid na enkele jaren te worden heiast met de leiding van de post en archiefverzorging, waarbij bevordering naar een hogere rang in uitzicht kan wor den gesteld. De gemeente Vlissingen is aangesloten bij het IZA-Zeeland. Het verhuiskostenbesluit is van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het ver schijnen van dit blad te richten aan burge meester en wethouders, p/a afdeling onder wijs en personeelszaken, Stadhuisplein 1 iniuiiiiiiiiiiinininiiuiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiniiuLiDJ Zijn uw benen dan geen 1,75 meer waard? met versterkt kruisje, prachtige modeldeuren, zoals Saskia. Maten small - medium - lange en zelfs extra lange H Zeelands grootste kousen- en H sokhenspecialist LANGE VORSTSTRAAT 47 1 GOES Bestuurswij zigingen MIDDELBURG In het .Zuiderbaken' in Middelburg-Zuid is donderdagavond In vrij vlot tempo de agenda van de jaarvergadering van de afdeling Mid delburg van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen afgewerkt. Een van. de belangrijkste punten op de agenda "de bestuursverkiezing. lat er in 1969 een controverse was ontstaan tussen het bestuur'van de af deling Middelburg en het bestuur van dc onderafdeling Middelburg-Zuid en er in september 1969 een voorlopig nieuw bestuur van de onderafdeling was ge vormd, werd dan nu in volkomen har monie een nieuw bestuur gekozen. De samenstelling van het bestuur van de onderafdeling is nu: mevrouw J. Y. Kopp-Stork, presidente, mevrouw Y. J. Snoeij-van Pelt, secretaresse en leden mevrouw J. van de Berge-van És, me vrouw M. Felser-Schults en mevrouw E. Zweedijk-Meihöfener. In liet bestuur van Middelburg-centrum verliet mevrouw D. A. Lichtendahi-Meij- er (na zes jaar) het bestuur. Haar "laats wordt ingenomen door mevrouw X J. M. Hupkes-de Haas. Mevrouw Kakebeeke bracht, mevrouw Lichtendahl namens bestuur en leden de dank over voor het enthousiasme en de inzet waar mee zij gewerkt had en overhandigde een kandelaar. Mevrouw Kopp-Stork nam afscheid van mevrouw W. Doedel-Regeling, die de laatste zes maanden actief in het be stuur van Zuid was geweest. Zij ont ving een plant. In de jaarvergadering vroeg de presi dente verder de aandacht voor het Ja- cobafonds; indertijd opgericht om on vermogende huisvrouwen na ziekte te helpen een huishoudelijke hulp te fi nancieren, tegenwoordig ook voor tal van andere soorten steun beschikbaar. Zo werd er in het afgelopen jaar hulp gegeven bij de aanschaf van kleding, de aanschaf van een hondje, bij hét: ipknappen van een huis, het leggen van icn telefoonlclding, en dergelijke. Over de hulp via dit fonds wordt in de af deling verder niet gesproken, alleen de adviseuses worden ingelicht, verder is er alle discretie verzekerd aldus me vrouw Kakebeeke. De presidente die zelf ook aan de beurt van aftreden was. werd bij acclamatie voor een jaar herkozen. Tenslotte werd er gediscussieerd over het kerstprogramma. In 1969 werd er in verband met het vijftigjarig bestaan een kerstdiner aan de leden aangebo- IN MIDDELBURG: Twee films over oorlogsgraven in Verre Oosten MIDDELBURG Dc stichting zal op vrijdag 13 maart» staande een filmavond beleggen IB* vrijzinnig hervormd centrum ,De» kei' In M .-.kleiburg. Het betren P twee kleurenfilms namelijk ,Grar«» 'a de tropen' (een documentaire het bezoek van familieleden aan;; ven in het verre oosten, in het u,» van 1969) en ,Onze gr,wen in Sen' met recente opnamen W en in Indonesië, Thailand en - re. De algemeen directeur van logsgravensblohtinig, de heer P. Hcrtogh, zal de filmavond M-v den: dit jaar zou een diner sleeW5-; gelijk zijn als men de kosten zen aragen. Het bestuur besloot iat« eens op deze kwestie terug jk.' Na afloop van het officiële gaf de heer J. van Lccrzum p delburg voorlichting over diverse soorten en het gebruik ervan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 22