niet alleen maar hulpje van consul ben ijsebaert ONVERSTOORBARE BEN MULDER: MEESTER OP VELE WAPENS IN EN BUITEN DE SPORT gpssi SSSSP Belangrijke zege St-Aloy op Jeep SUZAN MALCORPS MET KANGA DE SNELSTE KANSB0NFRÈRE Volop spanning VEEARTS MOEST een PAARD uitsluiten Automonteur maar ook: sociale pedagogie en psychologie en duiven en meer dan 2000 dia's Ook honkbal roet Dynamo gSsamsa sriJtiaSjaJS Cross Oostkapelle Data Ajax- Carl Zeiss 9 Voedseltransport Onderscheidingen Ik wil de ruimte Nog fietsen Heel Europa Geen toeval er DINSDAG 3 FEBRUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Zeeland trijst een ttveede comvl van de koninklijke Nederlandse wielrcnunie. Zijn naamBen Mul. der Zijn woonplaats: Middelburg. Zijn geliiedde provincie ten noor don van Westerschelde. Gis- (nron heeft Mulder een onder houd gehad met Ben IJsebaert uit Terneuzeu, die al jarenlang consul voor keel Zeeland was. M..i,w heeft geen ziii om als sul jaar m jaar uit alleen hulpje van de Terneuzense te zijn: ,Ik zie het komende jaar ails een examenperiode waarin ik mdjn werk moet doen onder supervi sie van Ben IJsebaert. Zeeuwsch- VI aan de ren is lange tijd hét wie- lergebiied van Zeeland geweest maai' de ontwikkeling van deze sport gaat nu ook snel op de Beve- Laoiden en Walcheren en zelfs op Sehouwen-Duiiivaland en Tho- len. Als consul heb ik vooral een belangrijke coördinerende taak. Er ligt een groot terrein braak en dat is versloft. Daar kan consul Ben IJsebaert niets aan doen want de Westerschelde is wel degelijk een barricade die zich naarmate het aantal evene menten boven de Schelde toe neemt eigenlijk vei-wijdt want vaker moet een consul uit Zeeuwsch-Vlaanderen dan ver stek laten gaan. En ik weet dat ik vaak niet anders kon omdat ik zelf ook dikwijls nachten heb doorgebracht in Breskens als de boot weer eens uitviel. Er moet meer coördinatie komen tussen de wielercommités onderling, tus sen de wielerclubs Middelkamp, Er op en er over want die samenwerking is echt niet zo goed als het lijkt en de clubs Delta en Zuidwesthoek en ook Lussen de clubs en de comités. De eerste jaren zullen zeer zwaar zijn. Ik onderschat het niet. Ik heb ook absoluut steun nodig van iedereen die in de wielersport, iets organiseert, Gebeurt dat niet dan is mijn taak bij voorbaat getor pedeerd. Maar ik vertrouw op fjoede samenwerking. Dan kan lk die functie echt wel aan.' Wie is deze Ben Mulder die in het clubbestuur van ,Theo Mid delkamp' en in het organisatie comité van de Ronde van Midden- Zeeland en in het wielercomité van Middelburg zijn sporen al verdiende? Onderstaand artikel geeft er een antwoord op. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Ben (Bernardus) Mulder, 42 jaar, is een auto didact. Een man die het allemaal zelf heeft gedaan. ,Mijn beroep van huis uit is automonteur, niet meer maar ook niet minder', stelt hij nuchter vast. Dat bereikte hij dan via de lagere school in Mid delburg en een ambachtschool in Utrecht. Maar diezelfde Ben Mul der is sedert drie jaar chef van het bedrijfsbureau van de sociale werkplaatsen te Middelburg, waarvoor een grote brok sociale pe dagogie, psychologie en zelfs medische kennis nodig is. En diezelf- Ben Mulder begeeft zich met een onverstoorbaar gemak over de internationale vogelten toonstellingen in Nederland, België, Duits land, Frankrijk en Engeland. Want diezelfde Ben Mulder beheerst niet alleen zijn talen (,dat zit wel goed'), hij is ook één van dej slechts elf internationale sierduïvenkeurmeesters met A-bevoegd heid in Nederland. En diezelfde Ben Mulder is in Nderland een van de topkwekers van sierduiven (,met als specialisatie oud-Hol landse meeuwen en raadsheren'). En diezelfde Ben Mulder is in het bezit van een collectie van 2000 zelfvervaardigde dia's voor namelijk met als onderwerp vogels en hij heeft dan ook een eigen foto-appavatuur, compleet met donkere kamer waarin ik me graag terugtrek als ik me wat gespannen voel'). Hoe is dat alle maal zo gekomen ,Ach, ik heb nogal wat cursussen gedaan in mijn vrije tijd', zegt Mulder relativerend. En deze meester op vele wapenen nu wordt huip-consul van de KNWU voor Zeeland (ten noorden van de Westerschelde). fel Mulder (geboren 2S-S-'27 in de Kwarut .n Middelburg) had maar JIS ie lagere school afgemaakt, toen z.-p ouders (moeder afkomstig uit tónen vader uit Rotterdam) uit üet tot spergebied verklaarde Zeeland naar Doorn in Utrecht vertrokken. Want daar hadden de Mulders fami lie. Ambachtsschool in UtrecOit dus en een verdere vakopleiding bij Jan Jongemis, eveneens in Utrecht, een vm do grootste garages van Neder- r onmiddellijk na de bevrijding IS jaar oud. al weer regelma- Zeeland. Cc kwam terecht als fflauffeur b.j de REME fRoijal Elec- m Mechanical Engineers) van het Canadese leger en lk moest voedsel- raaporten van Middelburg en Goes 'J1 die laatste plaats een fflorme opslagplaats waar nu het k naar Utrecht en Amster- LoSen' Nog geen jaar later 7«iiw m dienst bij de RIMI I lls cJ.nnfrltm.° natlonale inspectie) toen r V Muldor n°S die £iJi'„.cJorste kenn»s van vreemde Filuir i v \an (,e Souborger SFbviïP0*om te pro balcul, n«'f8in?<? een l,onk- ii Mm,.,!1 e "chten zijn er pl!?nnen smaakt mSïm.n,Ei°? Wil S3 begint dn? aanstaken, RBJJlp samenwerken. V'"" jicht het plan al- Dynaino'70 trafner; aanLrekken van een moT^ais biJ D.vna- ):amp genoeg varen- deze snm-i £^meidinSen voor w b.»rzijn- i')Wieden woixtón hPi, f moSe- z°wel in MvS,^elt,ekfn om teniotto' noof1 Frans BrC versnelde Het kon niet uitblijvennaar Indië in 1947 waar hij vier jaar zou blijven. Waar? Java en Celebes. Ervaringen? ,Alle drie de politionele acties mee gemaakt.' Onderscheidingen ,Zes'. Waarvoor? Mulder onverstoorbaar: ,Als je In het nauw zat, schoot je na tuurlijk terug. Wie verdedigt zich niet. Wel en als je het geluk had er uit te komen kreeg je een onderscheiding. Zo kreeg ik ook alle vier de actie sterren en de oorkonden van prins Bernard voor orde, rust en vrede. De gevaarlijkste acties maakte ik mee bij Djokja. Achteraf bezien is het na tuurlijk in vele opzichten aUemaal nutteloos geweest maar ik beschouw het toch niet als verloren tijd, want toen ik in 1951 terugkwam was ik beslist wel volwassen en zelfstandig, zoals meer trouwens', stelt Mulder vast die als sergeant-majoor in het moederland terugkeerde. Hij was sergeant-majoor (,acli, dat is een oorlogsranig'geworden zonder on- derofPiioiensopleidimg: ,ük kwam bij de KMA in Breda tereclht maar toen ze ontdekten dat ik geen hibs-stof had moest uk weg en naar de onderoffi- oiersopleiiding. Bk weigerde. Niet goed genoeg voor het een dan oolc niet voor het ander', stelde Mulder onver stoorbaar als immer, vast. De geschie denis herhaalde zich toen hij beroeps militair wilde worden maar ontdek te dat hij dan twee rangen (tot kor poraal) terug moest. Muilder weiger de onverstoorbaar en stapte op. Terug in Doorn kwam Ben Mulder te wonen in een vleugel van het be kende Huize Doorn (lange tijd ver blijfplaats van de Duitse keizer). Mull- der: .De vader van mijn vrouw is na melijk chauffeur van die Duitse kei zer geweest.' Hij kon zioh met zijn hobbies (diuiven en honden ,ik deed ook aan dressur') uitleven op een 24 ha groot afgezet bosgebied. Mulder: ,Ek vind bossen aardig maar ik wil wat zien, ik wil de ruimte. In 1953 na weer twee jaar in garages Jon- gerius gingen we daarom terug naar Zeefland waar ik werk vond in het taxi- en busbedrijf van J. van Graaf eiland.' Maar de sierduiven gingen mee. ,Ik ben met de duiven geboren want m'n grootvader had duiven, geen postdui ven, sierduiven. Of ik daar nu ook functies in heb? Ik zou denken van wel: voorzitter van «Ie pluimveevereni ging Walcheren, secretaris van de raad van beheer op het gebied van pluim vee- en pelsdierenteelt en ik zit ook in het hoofdbestuur van diezelfde raad. En dan dus internationaal sier- iluivenkeurmeester.' Dat alles slokt veel tijd op: ,Als ik alle uitnodigingen zou accepteren was ik vijftig keer in de 3 maanden keur meester waar dan ook. Maar dat gaat natuurlijk niet.' Keurmeester, heb je dat of word je dat? ,Je moet ieder ras ïn, snavel, noem maar op, kennen. En dan moét je ook nog weten dat de maatsta ven voor al die rassen in ieder land weer anders liggen. Amerika is op dat gebied het land van de vervolma king. Daarom moet je allerlei buiten landse vakbladen lezen.' Wat een vak... En die andere hobby, fotograferen? Iedere Zeeuwse wielrenner (en velen van buiten deze provincie) en duizen den toeschouwers weten het wel. Want zien ze Ben Muider .ik sQa geen koers over') niet altijd met rustige slap langs het parkoers lopen, de ca mera immer gereed. ,Ja, ik heb wel eens aan fotowedstrijden meegedaan', geeft hij toe, ,en meermalen een prijs gewonnen ook, vooral met dia's'. Ben Mulder was het odk die ons vorig jaar een forse karper verschafte. Vissen dus ook als hobby. Muilder: ,Ja, maar alleen een mooi-weer-vüsser en dan al leen nog in zoet water.' Nog een hob by: rAIls het weer het toelaat fdets ik iedere dag, zo gemiddeld 40 tot 45 km. Vorig jaar ging ik bijvoorbeeld naar de profkoers in Kruiningen op de fiets. Het was op de terugweg, met wind tegen, wel even moeilijk Hoe is hij in de wielersport verzeild jreraakt? .Kort na de oorlog begonnen cle clubkampioenschappen bij Wijk bij Duurstede al weer. Die jongens fiet sten vlak langs ons huis in Doorn en omdat ik van het picnicus-type ben (kort en aanleg om dik te worden) moest ik wel aan sport doen. Daarom kocht ik een fiets en ging steeds op de fiets 22 km heen en 22 km (enig naar m'n werk in Utrecht. En 's avonds ging ik dan nog wel eens terug om een rondje te rijden in het Galgenwaardstadion waar ik een paar keer flink naar beneden hen gezeild. Ik had nooit een licentie maar ik kwam langzamerhand wel met aller lei organisatorische en jury-karwei tjes in aanraking.' in Zeeland moest hij die hobby aan vankelijk door werk en studlie (.alles wat ik extra verdiende stak ik im de lessen') laten schieten. In 1955 werd MIDDELBURG De zo met spanning tegemoet geziene wedstrijd In do NTTB-overgangskla.s, tegen JEEP waarvoor St-Aloysius zich zaterdagavond jongstleden zag gesteld, is tenslotte, zij het met uiterst gering verschil door de Graauwse ploeg in winst omgezet: 6-4. Cees Baumgarte, de sterkste Aloy- troef, werd in twee van de drie partijen het vuur zeer na aan de schenen gelegd, doch zijn routine gaf de doorslag. Door winst van Frans van Waterschoot en WUfried Dumez en mét de dubbelspel-overwinning werd een 5-9 stand bereikt. JEEP kwam echter gevaarlijk terug doch hij 5-2 kon Baumgarte de zege vei lig stellen, waarna de einduitslag tenslotte op 6-4 werd bepaald. Het Bredase Belcrum n veroverde het eerste winstpunt door gelijk te spelen tegen Ons Vermaak II. Red Star speelde St.-AJnysius in de kaart door het sterke Irene II r te schotelen. Ie KLAS: St-AIoy II en MZ I kwamen ook deze week niet in moeilijkheden. De Middelburgers wezen Wilno II met 9-1 terug, waarbij Jan Snijder verras send het loodje legde tegen Juda Wurras. Het betekende de tweede ne derlaag van Snijder in dit seizoen. Ook St-AIoy II bereikte 9-1 cijfers tenkoste van PZEM I. Hier was hel Johan Braet tegen Eugène de Bakker de eer kon redden. O NA I is tegen St Aloy III door het welbekende oog van de naald gekropen. De Graauwse drielingen kwamen, na een 5-1 ach terstand plotseling terug tot 5-4 waar na Han Poppe via Magnus tóch de zege veilig bon stellen. partij leek MZ H de beste kansen te hebben op de overwinning doch Jo Bouff stelde door een 3-games overwinning op Adnie de Jong nog één punt veilig. Van Loon Zeeuwse renners reden wel in Sint-Maartensdijk VUSSINGEN De wielerploeg van Tri co Noble uit Aardenburg en trou wens meer Zeeuwse wielrenners hebben in het vorig seizoen wis en waarachtig deelgenomen aan de wielerronde van Sint-Maartensdijk. Het verslag van de bijeenkomst van wielercomitéa in Ka- peflle zo-u het vermoeden kunnen wek ken dat dit niet het geval wias. Juist was dat de heer Hage van het comité van Oud-Vossemeer bij de koers ln Sint- Maartensdijk, naar zijn zeggen, nul op request kreeg toen hij daar bij het bestuur van de wielerclub ,Theo Mid delkamp' om Zeeuwse renners verzocht. luk dat hij veel van zijn kennis aan mij prijsgaf cn van mij een werk- a na list maakte. Weer kwamen er toen diverse cursussen en zo werd ik drie jaar geleden chef van liet bedrijfsbu reau.' OH-ca zeven jaair geleden was hij in middels weer in de Zeeuwse wieler sport terecht gekomen: .Leen Vuiijk van de Ronde van Midden-Zeeland be naderde me voor het organisatiecomi té. Bk deed het en de consequentie was dat ik korte tijd later ook in het bestuur van ,Theo Middelkamp' zat. Het is geen toeval tot ik tenslotte voornamelijk begeleider van de jeugd bij .Middeikamp' ben geworden want heel m'n leven ging ik om met n sen en vooral door mijn studie voor de werkplaats weet ik veel over pe dagogische begeleiding. Bovendien heb ik in m'n werk ook veel met jonge mensen te maken.' Ben Mulder is ook penningnieeste van ,Tbeo Middelkamp'. Mulder: ,Ik weet dat het een verlies voor .Middel kamp* is nu ik uit dat wielerbestuur moet. Dat kan ik rustig zeggen. Niet omdat ze een penningmeester verlie zen, dat komt wel weer goed, maiir wel omdat ze iemand van het kader voor de jeugd kwijt raken. Daarom vond ïk het ook zo te begrijpen van Arjaan de Schipper, sportcommissie- lid van de KNWU uit Kapclle, dat hij niet al te spontaan m'n kandida tuur voor hulp-consulent heeff afge werkt. Arjaan wilde immers niet dat .Middelkamp' nog meer kader kwijt raakte. Dat waardeer ik in hein V, vervoer voer kocht die zaïak voornamelijk op voor de vergunningen voor toerimigcar. En ik ging toen mee als toeringcar- chauffeur. Ik heb dat zes jaar ge daan en heel Europa gezien, vooral met gezelschappen Engelsen en Ame rikanen. Maar toen de sooiale verzor- meer ln opkomst kwam, ging m'n interesse die kant op. Natuurlijk wil de ik ook ander werk, omdat m'n kin- opgroe.dt inde.' na kei Werkmeester werd hij in 1961 hij de sociale werkplaatsen en zoals al zo vaak stortte hij zich op de cursussen (,ik kreeg het diploma van de Stich ting Haarlem voor leiding gevend per soneel in sociale werkplaatsen'). Mul der: ,Het waarom en hoe in die werk plaatsen interesseorde me vooral. En toen de werk-analyse begon werd ik ingeschakeld als rechterhand van de arbeidskundige. Ik had gewoon het ge- En Ben Mulder verliest even zijn on verstoorbaarheid als verzucht: ,11c voel me wel moreel verplicht zelf voor een opvolger bij .Middelkamp' te zorgen. Want kader voor de jeugd is brood nodig. De moeilijkheden zijn nu al leen maar verschoven. Maar ja, ik denik dat ik als consul voor het. ge bied boven de Schelde meer kan doen... Zijn onverstoorbaarheid zal hem ook als consul doen slagen. Dat én liet feit dat Ben Mulder binnen de korsle kerende reglementen van de KNWU uit en te na kent! Want studeren kan hij. JOOP VAN DEN BERG MIDDELBURG. Gezien de vele be slissingen die reeds zijn gevallen wordt het duidelijk dat de zaalhandbalcompe titie 1969-1970 naar bet einde gaat. Al heel wat verenig(ngen hebben het kampioensfeest gevierd, terwijl ande ren zich waarschijnlijk nu al beraden hoe volgend jaar het verloren terrein terug te winnen. In enkele klassen is er echter nog volop spanning en dit is zeker het geval bij de dames in de hoofdklas. Nog steeds staat Niloc als eerste op de ranglijst, gevolgd met twee winstpunten minder door Swift en met drie punten minder Walcheren. Ook onderaan is nog niet met zeker heid te zeggen wie zal degraderen, te meer daar Quintus en Hygiëa elkaar nog niet ontmoet hebben in deze r pëtitïé i Sport Ver. Olympia Zeeburg Avanti 12 7 2 3 16 12 7 0 5 14 12 5 1 6 11 12 5 0 7 10 12 2 3 7 7 12 1 0 11 2 210-169 202-176 165-151 186-205 171-187 98-241 Bijzonder spannend is de strijd om de titel in de overgangsklas B bij de da mes waar drie ploegen met hetzelfde aantal punten aan de leiding staan. Posterholt heeft echter één wedstrijd meer gespeeld dus deze dames zullert af moeten wachten wat DVO en Swift II doen met de inhaalwedstrijd. Onder aan is het UDI niet meer mogelijk Athene in te halen en de degradatie is zeker. Swift Walcheren Hellas Zeeburg Verburch Quintus Hygiëa en alles nog mogelijk is. 11 10 11 9 0 2 18 11 8 1 2 17 11 6 0 5 12 12 5 1 6 11 11 1 0 10 116- 57 109- 45 82- 63 86- 89 64- 74 89-114 61-105 57-118 DVO swift n Posterholt Schutters Velo PSV Athene UDI Bij de heren in de hoofdklas is het lot wat al weken boven de hoofden hing van de heren van Operatie '55 uit Dein Hahg beslist. Zij zullen volgend sei zoen meeespelen in de overgangsklas. Sittardia dat de moeilijke uitwedstrijd tegen Niloc won is nog één punt van de titel verwijderd. Sittardia 11 10 0 1 20 195-127 Niloc 12 8 0 4 16 187-176 V. en L. 12 7 1 4 15 168-134 Swift 11 6 0 5 12 137-127 Esca 12 6 0 6 12 133-146 AHC '31 11 3 2 6 8 143-131 Olympia 11 3 1 7 7 122-128 Operatie '55 12 1 0 11 2 121-237 In de overgangsklas A bjj de dames zijn beide beslissilngen gevallen. Athle- ta is kampioen geworden en Blauw Wit degradeert. 12 8 1 3 17 102- 76 12 8 1 3 17 62- 4' 13 7 3 3 17 84- 6f 12 7 0 5 14 83- 6? 12 6 0 6 12 70- 6i 13 5 1 7 11 80- 8S 12 3 2 7 8 69- 8c 12 1 0 11 2 57-115 De koplopers In de overgangsklas B bij de heren maakten geen fouten en de stand aan de kop bleef ongewijzigd. Onderaan is Were Di uit Tilburg het kind van de rekening geworden. 20 212-140 19 194-160 19 185-145 12 175-164 10 162-190 9 133-159 7 154-182 2 142-217 0 2 1 2 13 9 1 3 12 1 0 11 12 11 0 1 22 11 7 1 3 15 13 5 3 5 13 11 5 2 4 12 11 5 0 6 10 12 4 1 7 9 12 4 1 7 9 98- 47 73- 60 80- 83 77- 60 Athleta DES Deventer Zeeburg i AVA V. en IC. Olympia Blauw Wit 12 2 0 10 Het is zeker dat Avanti in de over gangsklas A bij de heren moet degra deren, maar wie kampioen wordt is nog een vraag. Aalsmeer staat met twee punten meer dat Attila aan de leiding en beiden moeten nog twee wedstrijden spelen. De stand: Aalsmeer 12 9 1 2 19 199-145 Attila 12 8 1 3 17 200-157 Quintus Snelwiek Were Dl De nek-aan-nek-race tussen de dames EMM en EBHV in de districtsklas dames gaat voort en beide wonnen de te spelen wedstryd. Volt is door de nederlaag tegen EBHV goede midden moter gebleven. EMM EBHV Volt Were Di Boemerang Olympus SOA 10 8 1 1 17 114- 78 10 8 0 -2 16 111- 10 3 4 3 10 9 13 5 9 0 3 6 74- 79 75- 91 90-104 54- 69 60- 86 Het is de Goese Sportcombinatie ge lukt de titel te behalen en de districts klas bij de heren. Walcheren, dat bijna de gehele competitie* op de iaatste plaats heeft doorgebracht wrist de voorlaatste wedstrijd te winnen en staat nu op een gedeelde laatste plaats met Internos. GSC Dongen Volt Fort una Walcheren Internos 9 8 0 1 9 6 0 3 16 157-135 12 183-125 11 147-147 7 162-146 4 119-165 4 122-172 OOSTKAPELLE Suzan Malcorps heeft zaterdagmiddag dé jaar lijkse cross-country van de gewestelijke bond van landelijke rijver- enigingen op haar naam geschreven. Het Zeeuws-Vlaamse meisje bleek met haar paard Kanga bijna al haar mannelijke rivalen te snel af. Bijna, want Oranjezonruiter H. Maljaars was met Bento aanzienlijk sneller dan Suzan Malcorps van Oranjeruiters uit Axel. De heer Barkema, die als veearts alle paarden onmiddellijk na de cross in het duingebied Hoogduin' controleerde, moest voor de eer ste keer in de zeven jaar, dat hij dergelijke controles in Zeeland uit voert, ,een tik uitdelen', zoals hij het tijdens de prijsuitreiking in .Internationaal' in Oostkapelle formuleerde. De heer Barkema benadrukte er voor de zoveelste keer, dat het van het allergrootste belang is, dat de paar den, die deelnemen aan een cross-coun try goed getraind zijn: ,Dat is in lief belang van de paarden. Het mag' dan niet voorkomen, dat de hartslag vijf minuten na de cross nog onregelmatig is, zoals dat hij liet paard van de heer Maljaars liet geval was.' In voorgaan de jaren kwam liet wel regelmatig voor, dat er waarschuwingen werden uitgedeeld in verband met de conditii van de paarden, maar tot een diskwa lificatie op die grond was het nor nooit gekomen. De overwinning van de jonge Snza Malcorps was zeker verdiend. Ze bleel met Kanga zeer goed thuis te zijn op het parcours, dat niet alleen ove: vrij steile hellingen voerde, maar ooi door dichte bossages. Suzan voerde haar paard energiek ze keel? niei op een kraohtcmm meer of minder im 5.56 miiruMit over de vele hinder nissen. Bram Maljaars van Oranjezon ruiters uit Oostkapelle werd mét Flits tweede in 6.22 min. De organ satie van deze cross-country was ii handen van de Veerse Dijkru iters er de heer De Munck uit Roosendaal hat' in het duingebied even ten ooste: van Domburg een parcours van 250f meter uitgezet, waarbij hij een uit stekend gebruik maakte van de terrein omstandigheden: kuilen, heuveltjes, sloten en dergelijke. Vooral in hei dichtbeboste gedeelte bleken tul van ruiters moeite hebben om de juiste met vlaggetjes gemarkeerde route aan te houden. Daar bleek ook duidelijk, wie zijn paard wel of niet goed onder controle had. Bram Wattel, van Oranjezonruiiters, won met Rosa de lichte cross, hetzelfde parcours als van de zware cross maar met la gere hindernissen, in 4.26 min. Willie de Landmeter van de rijvereniging Noord-Beveland werd met Blue Star tweede in 4.50 min. Bij de ponies C en D, die hetzelfde parcours hadder. als de lichte cross, bleek Freddie den Doeïder van de Kleppertjes met de New Forest-pony Emmerich juist iets sneller dan zijn clubgenote Marina Pi- cavet met Cupido. Preddy eindigde in 7.04 min. en Marian in 7.15. Trees Picavet (Kleppertjes) met haar pony Shobby de snelste in de klasse A en B. echt het kleine werk. De kleinere ponies moesten een parcours van dui zend meter afleggen. Deze combinatie bleek een klasse apart te zijn, Num mer twee was Frans van Gouwe: Reijers uiïit Sorooskerke, die met Dop- pie eindigde in een tijd van 4.53 min., terwijl Trees Picavet 4,08 realiseerde Tijdens de prijsuitreiking had de heei 1, de Nood van Veerse Dijkruiters ïr jen korte toespraak niet alleen de ■ebruikelijke lovende woorden voor de mensen, die aan deze cross hun me lewerking hadden gegeven. In het bij zonder ging de heer" De Nood in op het wegblijven van een aantal inge schreven ruiters: ,We hadden vijftig inschrijvingen en er kwamen maar veertig ruiters opdagen. Dit heeft na tuurlijk ongunstige gevolgen voor de -financiële kant van deze cross. Daar mee zitten we nu scheef.' G. Sprenger van Domburg reikte de prijzen uit. Hij me moreerde de pogingen om te komen tot de aanleg van een ruiterpad door de duinen aan de Walcherse noord kust. Vooruitlopend op het gereedko men van dit pad: Houdt u zich aan de afspraken, die gemaakt zijn met de grondeigenaren en houdt u er ook re kening mee, dat er vele andere men sen zijn, die op een andere manier in hetzelfde gebied,willen recreëren. L'itslag zware cross: 1 Suzan Mal corps met Kanga, Oranjeruiters. 5.56: 2 Bram Maljaars met Flits. Oranje- zonruiters, 6.22: 3 E. Lebret met Ba- retto, Oranjezonruiters, 6.26: 4 C. A. Abrahamse met Diana. Oranjezonru:- ters, 6.53; 5 J. Sinke met Sien, Weel- ruiters, 6.55. Lichte cross: 1 Bram Wattel met Ro sa, Oramjezonruiiters4.26; 2 Willie de Landemater met Blue Star, Noord- Beveland, 4.50; 3 Miieke Boidin met Ascot, Oramjezonruiters, 5.16; 4 Al- berbine vain der Have met Peter, Paar debloem, 5.45; 5 G. Hardeman, Oran jezonruiiters 6.30. Ponies C en D: 1 Freddie den Doelder. met Emmerich, Kleppertjes, 7..04; 2 my. Fortius 7.45: 4 Maja Mulock Hou- wery met Dandy, Oranjezonruiters. Ponies A en B: 1 Trees Picavet met Sholby. Kleppertjes. 4.08: 2 Frans Pou- wer met Doppie, Gouwe Reijers 4.53: 3 P. van 't Westeinde met Jolanda. Weelruiters, 5.02; 4 Jolanda Crucq met Siebextje, Walchren, 5.15. alle Wilmo-ers. Opnieuw was de ver rassing van de week voor rekening vain Big Smash L De Biggekerkso ploeg bestond het om het sterke team van Harimgman tot een gelijkspel te Piet Martijn zorgde voor de Goe- ren met drie winstparfcijen voor de meeste punten. 2e KLAS: Ook tegen ONA H kon SP Aloy IV zijn ongeslagen record handhaven. Met 3-7 bleef het ln deze Zeeuws-Vlaamse derby de baas. Tiele- man won op overtuigende wijze zijn drie partijen terwij: T. de Koster tweemaal won. A. Kosten (ONA) wai goed voor twee tegen punten. Big Smash Hl bleef in de onderste regionen, want het verloor met 3-7 van Haringman III waarin Hooger- land ongeslagen bleef. Kon raad en Louws scoorden tegen. Haringman II bleef gemakkelijk aan de leiding door rode lantaarndrager M ZIV met lege handen huiswaarts te sturen, waar tot winst kon komen. MZ I III tot overgave te dwingen. Alleen Jo Kleinepier kon zich on de borst kloppen, want hij kwani tot drie overwinningen- de zusjes Jakobsen hadden een slechte avond en kwamen niet tot winst. 3e KLAS A: In deze groep startte Croon I met de haast gebruikelijke kleine 6-4 zege waarvoor Jacobs en v. d. Berge de punten aandroegen, J. Francke boekte voor de GoesenaTen de beste resultaten met 2 winstpar- tijen. PZEM Hl verloor het pleit te gen Wilno m aij het met geflat teerde cijfers (9-1). Opnieuw werd Ton Slager een nederlaag voorgescho teld, waarvoor Van Tren verantwoor delijk was. Mede doordat MZ V niet speelde gaat Wilno LH nu alleen aan de leiding. 3e KLAS B: PZEM II zorgde voor öe eerste winst door Big Smash IV een 7-3 nederlaag voor te schotelen. Mej. Pijnenburg, Kriin CoppooLse en Jan Ruibregtse zorgden er ieder voor twee maal winst. Wijkhuis was bij Big Smash echter voor iedereen te sterk. MZ VI won opnieuw, nu van Huis van Bewaring, waarin Abbrimg voor de meeste punten zorgde en Tas een maal won. Moerman. Le Cocq en Hans v. d. Voorde waren ieder goed voor twee partijen. 4e KLAS A: 't-Zancl H bewees tot de sterksten in deze groep te behoren door MZ VHI in eigen huis rnet 3-7 te kloppen. Mevr. Ridderikhoff's on- waarin Simonse tweemaal won. De vraag is echter of deze plaats vol gende week na de ontmoeting tegen Zand II nog wordt bezet. 4e KT.AS B: Door met 1-9 van MZ IX te winnen gaat Zand Hf nu in deze groep alleen aan de leiding. Driemaal slaagden De Boer en Boogaard erin hun tegenstanders te bedwingen. C. Barendregt zorgde voor MZ voor de befaamde eer. Apollo I hoort kenne lijk tot de sterksten in deze klas want het klopte PZEM IV royaal met 2-S, hetgeen gezien de kleine nederlaaf van vorige week tegen 't-Eand EU verdienstelijk Is te noemen voor de 's-Gravenpolderse debutanten. 5e KLAS: In deze laagste Mas van de Zeeuwse fdeling, waarin voorname lijk beginners zijn ondergebracht, startte Croon Hl meteen met een fraaie 7-3 zege op Big Smash VL Van Moosdijk won driemaal, terwijl H. Proost twee partijen voor zijn rekening nam. Bij de dames van B. Smash boekte mejuf. L. Jakobsen de beste esultaten. wttv had tegen Apollo li eveneens een goede start, want het won de wedstrijd met 6-4, waarbij Roose en De Koning voor twee gewonnen partijen zorgden, terwijl Govers eenmaal won. JUNIOREN A: Het leidende Wilno I had weinig medelijden met het Bic- gekerkse Big Sniash I en verpletterde de tegenstander met 10-0. Ook MZ I bleef aan de leiding via een 7-3 zege op de Wilno-reserves. Het kreeg ech ter de punten niet cadeau en met name Dicky Jeras bood goede tegen stand. Verrassend groot was de over winning die ONA I behaalde op MZ n, al wera achtmaal een derde game be dongen. Het werd nu 9-1 voor de Oost- burgers waarbij alleen K. Verstraaten Wilno EU nog ongeslagen. MZ TV won vrij gemakkelijk van MZ VL Carla Slinger verloor een partij aan Arnold Kopmels. Bij MZ IH kwam alleen Ria Engelse tot een goed re sultaat. Zij w*on tweemaal tr no HI en daar bleef het 1 W. Sinke was onklopbaar. bleek te sterk voor MZ V en won ten slotte met 8-2. Xenia Theune en Joke Roel se redden tegen J. eer. eu ïoeu i e- 1 tegen Wil- t bij (8-2). i,r. ONA H AMSTERDAM (GPD) Ajax wil op 25 februari en 11 niaart (in Amster dam) de kwart-finale voor de runners up-cup tegen Carl Zeiss Jena afwer ken. De Nederlandse club heeft deze data ter goedkeuring voorgelegd aan de Oostduitsers, die zelf een voorkeur hebben voor 4 en 18 niaart. Ajax voelt echter niets voor die dagen, omdat dan Feijenoord vonr de Europacup tegen Vorwarts Berlin in de slag is. MAASTRICHT (GPD) Als Bonfrère de goede vorm handhaaft en niet ge blesseerd raakt, is de kans zeer groot dat hy wordt opgenomen in de selectie- groep van een jong oranjeteam, dat op 15 niaart ïn Eindhoven tegen Luxem burg speelt. Momenteel is er nog geen sprake van een selectie, omdat we geen wedstrijden hebben. De groep voor .Eindhoven' stel ik eerst 14 dagen vóór 15 maart samen. Eer het zo ver is, kan er nog zoveel gebeuren. Er komen nog drie tot vier speelzondagen. Ik kan wel zeggen, dat Bonfrère voor het eerst in mün boekje 3taat genoteerd en dat ik die naam hem onderstreept. Hij was zondag te gen Ajax één van de besten'. Aldus Georg Kessler over MVV's tech nisch zeer bekwame middenvelder Jo Bonfrère. die zowel tegen Ajax als vo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 9