Doorvoer afvalstoffen over Westerschelde België-zee ,De Schelde' bouwt 2 KJCPL-schepen Expositieruimte in raadhuis Zaamslag 2 Ontheffing Waakzaam U ZULT HET ZIEN ALMANAK ORDER SAMEN MET V. D. GIESSEN Kustvaartuig voer tegen postbrug te Wemeldinge Openbaar debat Kaland-Strating kerk en politiek Politie Middelburg loste inbraken op INBRAAK IN K0RTGENE: BUIT f 4.000 GPV Vlissingen wil verkoop middelen voor anticonceptie sterk beperken Gematigd optimisme STARTSEIN VOOR ORGANISATIE DE ZESTIENDE Z0NNEVELDRIT DIEF KROOP DOOR EEN KATTEGAT INBREKER BETRAPT Examens PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI (Slot van pagina IJ haarscherp» foto produceerde van een schip, dat op de Westerschelde een spoor van geloosde olie achter zich trok. Het bleek een uiterst omslach tige zaak om hiertegen wettelijke maatregelen te nemen. Van, toepas sing waren liet bhmenvaringsregld- ment en de rivieremvet en in de zee- mond en de territoriale wateren het baggerreglement. Er staat in deze wetten, dat het verboden is om zin kende stoffen in ale wateren te stor ten. De Hoge Raad had echter al bij een uitspraak in 1962 moeten bepalen, dat bepaalde vloeistoffen im dit opzicht niet tot de zinkende stoffen gerekend konden worden. Bij de rijkspolitie te water ging men toen na, hoe de Westerschelde ge meentelijk is ingedeeld. Op grond van de gemeentelijke politieverorde ning, als daarin was bepaald dat ,het verboden is stoffen of voorwerpen te plaatsen in water' kon men dan tot vervolging overgaan. Maar het bleef een uiterst omslachtige zaak en er heerste geweldige verwarring op dit gebied, wat weer eens bleek, toen de m mister op vragen uit de tweede kamer over het geval met het olielozende schip op de Wester schelde antwoordde, dat hiertegen, niet het reglement rivieren in de hand kon worden opgetreden. Dat was een onjuist antwoord, waaruit bleek, dat zelfs de hoofdambtenaren, waardoor ae minister zich had latei ïnfor- kónden. Op 13 jimi 1968. toen de wet ver voer gevaarlijke stoffen in werking trad, kwam er althans voor wat het ontreden betreft tegen het lozen van afval op de Westerschelde. enige ver simpeling. In de bijlage VBG van de ze wet, de bepalingen betreffende het vervoer over de binnenwateren van van gevaarlijke stoffem, die voor ge heel Nederland gelden, staat dat ver gunning vereist is om met deze stoffen te mogen varen. Bovendien wordt een certificaat verlangd, dat het schip tot dit doel is goedge keurd. .Het overboord zetten', zo luidt een andere bepaling, ,in de waterwegen van gevaarlijke stoffen en in hef bij zonder van met giftige stoffen ver ontreinigd water (lens- of spoelwa ter) is verboden.' Het begrip gevaarlijke stof is zeer uitgebreid en omvat ook olie en ben zine. De rijkspolitie heeft dus thans iets om mee op te treden. De foto, die enkele jaren geleden attendeerde op het lozen van olie in de Westerschelde en die de aanleiding v:erd voor vraag en antwoord in hel parlement. Luchtfoto Slagboom en Peeters) district Vlaai-dingen van de rijks politie te water, onder welk dis trict Zeeland ressorteert. Van de zijde van de beheerder Rijkswaterstaat persisteert men ech ter bij de eerste verklaring, hiervoor nimmer toestemming is ge geven. Het onderzoek naar de stran ding ls nog niet afgelopen, zodat de mogelijkheid openblijft, dat een ver volging zal worden ingesteld tegen de rederij wegens het ldandestien lozen van de lading. (ADVERTENTIE) .mooi' zijn is niet moeilijk met een bril van OPTICIEN St-Jacobsstraat 14 VLISSINGEN - Telefoon 2398 Maar behalve dat de wet e>en moeilijk te hanteren en ingewik keld handboek Ls (men is nu al weer bezig om dit internationaal te herzien en te vereenvoudigen) kwam al direct na het inwerking- treden van do wet het bijzondere karakter van de Westerschelde om de lioek kijken, toen op 21 juni 1968 in de staatscourant het besluit werd gepubliceerd, dat aan schepen voor doorvoer van de stoffen .naar België naar de Noordzee ontheffing was verleend. De .Palco' die bij Borssele strandde, had dus geen vergunning nodig, noch voor het vervoer, noch voor het storten in zee. De zaak kwam uiter aard anders te liggen, toen het schip na de stranding de zwavelzuuroplos sing in de Schelde liet stromen. .Indien eohter in zon geval de be heerder van de waterweg hiervoor toestemming verleent is het nood breek* *>e wef aldus majoor mr A.P Spaanuerdajm, commandant van het Deze gehele materie van het vervoer van gevaarlijke stoffen over de Wes terschelde komt echter anders te lig gen, als de wet op de verontreini ging ran het oppervlaktewater in werking treedt. Dan zal men du6. in ieder geval een vergunning moe ten aanvragen voor het lozen op de Noordzee en krijgen de toezichthou dende instanties greep op de situatie. Bij de rijkspolitie te water is men intussen waakzaam; sinds 13 juni 1968 is op dc Westerschelde ver schillende keren proces-verbaal op gemaakt tegen de kapiteins van schepen, die afval loosden op de ri vier. Bij de rijkspolitic te water zou men graag nog een bepaling in tie wet zien opgenomen, dat ieder die een ongeval met gevaarlijke stoffen ziet, meldingspliohtig is. Van belang acht majoor Spaanderman, denkend aan de vorming van nieuwe havenschap pen, ook een havenverordening, zo als Rotterdam die kent, een moderne aan de laatste ontwikkelingen aange paste havenverordening met stringen te bepalingen. Leeuwse Dikkertje In de Westhoek van Schouwen huist een jong, welvarend gezin, dat een half jaar geleden werd verblijd, met een dochtertje. De- baby is, zo mag men tui dat eer ste halve jaar wel stellen, voor spoedig aan het opgroeien. Bij de geboorte was daar nog niets van waar te nemen maar nu is het een meer dan mollig meisje met armpjes en beentjes, waarmee ze over enkele jaren haar twee ou dere broertje-s gemakkelijk haar willetje zal opleggen, ,'t Is een bolle meid' zeggen ze in de fa milie, maar met de gezondheid gaal het uitstekend en dal ronde zal er later nog wel uitgroeien. Maar buitenstaanders kijken er na een blik in het wiegje, dat lelijk aan het doorzakken is, toch wel even van op. ,Wat geef je haar eigenlijk te eten?' vroeg onlangs een ver baasde bezoeker aan de moeder. DieOh, die eet gewoon mei VLISSINGEN Van Der Giessen-de Noord NV te Krimpen aan de IJssel en de NV Koninklijke Maatschappij ,de Schelde' te Vlissingen, lid van de Rijn-Schelde Groep, zijn er in geslaagd een grote scheepsbouworder in. de wacht te slepen. Zij hebben namelijk ieder opdracht ontvangen voor de bouw van twee identieke hypermoderne vrachtschepen, die bestemd zijn voor de dochtermaatschappij van de NV Nederlandse Scheep vaart Unie: de Koninklijke Java - China - Paketvaart Lijnen NV (Royal Interocean Lines) te Amsterdam. De belangrijkste gegevens van deze vier schepen zijn: Lengte over alles 165,00 meter; lengte tussen de loodlijnen 155,00 meter; Breedte 24,00 meter; holte tot bovendek 13.20 meter; diepgang geladen 9.65 meter; draagvermo gen ca. 16.000 ton/1000 kg. Hoofdmotor van het fabrikaat Schelde-Sulzer met een vermogen van 17.500 pk. Wat de belading betreft, zijn de beide schepen van het zgn multi-purpose' ty pe. Zij zuilen derhalve niet alleen geschikt zijn voor het vervoer van stuk goederen, doch ook speciaal ingericht voor het vervoeren van ge-urn tiseeerde fading, alsmede ongeveer 500 containers. Bovendien zullen zij beschikken over een grote capaciteit voor koel; en vrieskamerlading en dieptanks voor het vervoer van vloeibare lading. Deze schepen zijn ontworpen met een verstelbare schroef, terwijl spe ciale aandacht is besteed aan het verkrijgen van arbeidsbesparing zowel in de machinekamer als b|j dc- ladingbehandeling. De oplevering van de vier schepen zal moeten plaatsvinden in het laatste kwartaal van 1971 en het eerste kwartaal van 1972. Uiteraard vormt deze «noole opdracht een welkome aanvulling voor de bezetting van de werven te Vlissingen en Krimpen a/d IJssel. Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat Van der Giessen.de Noord in 1968 1969 voor dezelfde rederij drie schepen van het wat kleinere .Straat A'- type heeft gebouwd. WJGMELDINGE. Zondagavond laat is het 302 brt metende Duitse kust vaartuig .Oreliovcd' (thuishaven Ham burg) in aanvaring gekomen niet de postbrug, liggende over liet kanaal door Zuid-Beveland bij Wemeldinge. Het schip bleef schadevrij, maar de I brug liep aanzienlijke schade op. zodat liij gedurende dc gehele nacht gestremd is geweest voor zowel land- als scheep vaartverkeer. De .Orehoved' was met ballast van Rotterdam op weg naar Terneuzen. De kapitein-eigenaar R. Rohweddervoer zonder loods hoewel hi'j voor de eerste keer op liet kanaal was. Tijdens het schutten in de sluiis te Wemeldinge in- formeerde hij nog naar de eventuele aanwezigheid van bruggen en dergelij ke alsmede de doorvaarhoogte. Hierbij heeft een misverstand de kapitein par ten gespeeld, want hij meende dat hij onder beide bruggen door kon va ren. In de loop van de maandagmorgen is de brug. na een voorlopig onderzoek door technici van rijkswaterstaat, weer vrij gegeven voor het verkeer in beide richtingen. Het schip is in afwachting van borgstelling in de haven van Hans- weert gemeerd. MIDDELBURG Gedeputeerde A. J. Kaland en ds. H. M. Strating van het tervormde jeugdraad in Middelburg ge organiseerde bijeenkomst in de aula van de christelijke scholengemeenschap aan de Elzenlaan. De hervormde jeugdraad wil hiermee de discussie voortzetten, die november vo rig jaar begon toen ds. Strating enkele hinderlijke vragen over cle hoofden van de leden der provinciale kerkvergade ring; in Zeel and heen stelde aan de pro vinciale overheid. Ds. Strating ging op de zaken van welvaart en welzijn in Zeeland in en vroeg om een open ge sprek over zaken als grenzen van in dustrialisatie, luchtverontreiniging, leef baarheid en over het beleid van de pro vinciale overheid ten aanzien van an dere dan industriële zaken. Zijn .over heid, houd goed in de gaten waarover u praat' werd door gedeputeerde Ka- land de volgende dag in de provinciale statenzitting beantwoord met .onder an dere .overheid, houd goed in de gaten waarover u staat te praten'. Gij staat in de wereld, maar zijt niet van de we reld. Velen hebben ook zorgen om de toekomst van de kerk'. Deze avond is tweede die als onderwerp heeft kerk politiek. Daarbij gaat het de her vormde jeugdraad van Middelburg er om informatie te verschaffen opdat'men een standpunt kan bepalen. De eerste bijeenkomst in dit kader is die over de oorlog in Nigeria-Biafra en de be langen van de westerse industriën daar bij. die vanavond, dinsdag, ook in de aula van de olir. scholengemeenschap in Middelburg wordt gehouden. HONDEN UIT DIERENASIEL VERDWENEN VLISSINGEN Uit liet dierenasiel in de Paardestraat te Vlissingen zijn zondag twee honden verdwenen. Het be treft hier géén logéhonden. Men ver moedt dat do dieren, een cocker spaniel en een bastaard met grote, oren, zijn gestolen. De asiel-beheerster, mevrouw H. C. Groen-Gijzcls, had de twee hon- deb even los gelaten voor een tijd vat. nog geen tien minuten. Zij brengt de aanwezigheid van een grote witte, Duit se auto. in de buurt van liet asiel met de diefstal in verband. .De meeste honden zijn dol op auto rij den; ze met een stuk vlees een auto in lokken, is een koud kunstje', aldus de asiel-houdster, die voorts wijst op liet feit dat nog niet zo lang geleden de hond van een daime in Middelburg-Zuid door lieden met een grote witte, Duitse wagen werd gestolen. De verdwijning van de twee honden uit het asiel te Vlissingen is geen apart geval. Zondag veei-tien dagen geleden verdween plotseling de trouwe herder van de heer De H. uit de Palingstraat, te Vlissingen. Opvallend is dat in alle genoemde gevallen de honden op zon dag verdwenen. Het vermoeden bestaat voorts dat de honden, die zonder inen- tingspapieren de grens niet over mogen, naar Duitsland of België worden ge smokkeld, waar ze dan als laboratoriu-m- dierew te koop zouden worden aange boden. Op deze wijze zouden honder den honden de grens over gaan, MIDDELBURG. De politie te Mid delburg heeft weer enkele inbraken tot klaarheid gebracht. De in de nacht van 20 op 21 januari gepleegde inbra ken in het gebouw van de Centrale Vakopleiding voor volwassenen en een pakhuis van een zuivelhandel aan de Segeersweg. blijken te zu'n gepleegd door de 22-jarige Middelburger A. W., de 27-jarige Nijmegenaar G. P. en de Eindhovenaar J. K. H. De drie jongeman-' nen waren ontvlucht uit de Professor Pompe kliniek te Nijmegen. Tevens heeft de 13-jarige Middelburgse jongen P. van H. bekend een diefstal te hebben ge pleegd in een vleeswarenpakhuis aan de Beenhouwerssingel. KORTGENE Zondagmiddag heeft bij (le rijkspolitie te Kortgene de heer II. de L, exploitant van bar ,Dc Loods', aangifte van een diefstal van 4.00U, gedaan. De L. die bij zijn ouders in de Oosterwtraat woont., wilde zondagmid dag uit zijn kistje, dat op zijn gewone laats stond, wat geld pakken. Jij nadere reconstructie door de poli tie bleek, dat de ouders van De L. za terdagavond enkele uren niet thuis wa ren geweest en dat ongeveer tussen ne- -[en en elf uur zaterdagavond iemand (oor een raam aan de achterzijde van het huis naai- binnengedrongen moet zijn. Aanwijzingen duiden er op, dat er met een schroevendraaier aan het raam is gemanipuleerd; dit bleek uit liet feit dat er verder geen vernielingen zijn aangericht. Het geldkistje Ls klaarblij kelijk zonder enige moeite gevonden en dit kan erop wijzen dat de inbreker(s) op de hoogte met de situatie zou(den) zijn geweest. VLISSINGEN De afdeling Vlissingen van het Gereformeerd Politiek Verbond (gpv) heeft zich per brief tot het gemeentebestuur van Vlissingen gewend niet liet verzoek om de volgende bepaling In de algemene politieverordening op te nemen: .Het is verboden enig middel tot voorkoming van zwangerschap ten verkoop aan te bieden of te verstrekken. Dit ver bod geldt niet voor zover de ver koop of de verstrekking plaats vindt in een besloten ruimte.' De .afdeling van het GPV vraagt dit nu bij de wet de verkoop van anticonceptioncle middelen vrij is gegeven. Het GPV meent hiero'mtrent: ,Dat de verkoop aan zeer jeugdi gen, ook zonder dat de ouders hiermee bekend zijn. tot uit zede lijk oogpunt laakbare gevolgen kan leiden behoeft onzes' mziens geen betoog. Het openlijk te koop aanbieden van contraceptiva op of aan de weg achten wij voorts niet in overeenstemming met de intieme sfeer waarvoor deze mid delen bestemd zijn.' Het GPV wil overigens met be trekking tot de automaten nog vei-der gaan dan in de reeds aan gehaalde bepaling. Naar de me ning van het plaatselijk bertuur van het GPV zou het gemeente bestuur tekort schieten in haar taak wanneer toestemming tot het plaatsen van deze automaten werd verteend. Vooral wanneer de automaten zich bevinden in open bare gebouwen en op openbare terreinen. Men meent bovendien dat ,dit aanstootgevend zou zijn voor diegenen van de g'emeenite- naren die op grond van Gods wooi-d bezwaren hebben tegen pu blieke verkrijgbaarstellmg van deze middelen.' Het GPV zou dan ook graag zien dat het gemeentebestuur zou uit spreken dat ,het ten verkoop aan bieden of verstrekken van midde len tot voorkoming van zwanger schap niet mogelijk behoort te zijn in gebouwen en op terreinen In eigendom of; gebruik bij de ge meente, aan het gemeentebestuur rekenplichtigo ol' door het gemeen-, tebesruur gesubsidieerde instellin gen'. Het GPV weet dat met dit alles de verkoop van contraceptiva niet onmogelijk wordt gemaakt, maar nien hoopt dat er slechts mee zal worden bereikt .dat misstanden welke gemakkelijk kunnen ont staan indien in het geheel niets ondertekend door de heren C. de Meij, voorzitter, en J. J. de Kam, secretaris. Loodsdienst stilgelegd door baggermolen VLISSINGEN De loodsdienst Vlis singen heeft maandagavond ongeveer een half uur noodgedwongen stilgele gen omdat een baggermolen door de harde wind van zijn trossen was gesla gen en dwars voor de ingang van de Vissershaven was komen te liggen. Met behulp van de sleepboot, die bij de bag germolen lag, werd de ingang van ae haven weer vrijgemaakt. MIDDELBURG In hun eerste vergadering in het nieuwe jaar bespraken hel comité .Zonneveld- rit' en de stichting .Sport Steunt Zonneveld' hun plannen voor de ook dit jaar weer te houden tradi tionele .Zonneveldrit' op tweede pinksterdag en alle daaromheen geweven activiteiten, zoals de ver loting en dergelijke. Na het ope ningswoord van voorzitter A. van Sabben werd het woord gegeven aan penningmeester - organisator f. Arnoldus, die in een uitvoerig betoog het uitgebreide draaiboek voor de 16e .Zonneveldrit' met de medewerkers doornam. Hoewel het gestelde doel van de vorige jubileumrit ruimschoots de verwach tingen overtrof, meende hij dit jaar te moeten spreken van een gematigd optimisme wat betreft de opbrengst voor de komende rit. Roden 1 liervoor waren ondermeer de steeds doorgaande prijsstijgingen, waardoor uiteraard de kosten voor de aankoop van prijzen voor de verloting een niet te verwaar lozen bedrag van de opbrengst gaat gebruiken. Ondanks dit was men ech ter van mening de verkoopprijs der loten niet hoger te stellen, terwijl getracht zal worden het totaal aan prij zen nóg aantrekkelijker te maken. Als hoofdprijzen zijn dit jaar be schikbaar drie vouwfietsen, aange kocht in de wetenschap dat dit een zeer gewild artikel is op dit mo ment. Hiernaast zijn beschikbaar 7100 prijzen op allerlei gebied, va riërend van sets glazen en plastic emmers tot poppen van 60 cm hoog Daar vorig jaar praktisch alle be schikbare prijzen rijn verloot, moest bijna-het gehele aantal worden aan gekocht, wat weer als voordeel heeft aat men wat nrijzen betreft .up-to- date' is, zodat het geheel weer at tractiever wordt voor de belangstel lenden. 2e PINKSTERDAG Voor de deelnemers aan deze zestiende rit is weer een aantrekkelijke herinne ring in de maak. terwijl nog naarstig getracht wordt een populair tv-figuur op te laten treden tijdens het tradi tionele afwachtangsprogramma, naast één of meerdere muziekgezelschappen. De besprekingen hierover bevinden zich al in een vergevorderd stadium. Enkele maanden voor de tweede pinksterdag zal worden getracht in het centrum va.n Middelburg een vitrine te huren, waarin enkele prirten kunnen worden uitgestald, op deze wijze een langdurige aandacht vestigend op de .Zonneveld rit' en het werk van de stichting Sport Steunt Zonneveld' in het algemeen. Tevens zijn onderhandelingen gaande om middels o. m. de televisie aandacht te vestigen op het belangrijke régionale werk in het vlak van de liefdadigheid wat hier telken jare wordt verricht. zenbus en lol en verkoopsters zien op 13. 15. 17, 20. 22 on ïiijs Het reeds gesigi stichtingssecretaris W. Joziasse'"^ dagen op .Vijvervreugd' tijdens «i sfeervolle bijeenkomst van naaste iu dewerkers en best uwave ïlcgenwcA giingen van bijna alle geadopteerde richtingen, kreeg in deze verrats nog een klein vervolg. Zijn Verft de .Zonneveldrit' als .speaker' vj- j geluidswagen tijdens de verlotin? tr ait jaar nog door de heer vervuld en aanwezig zijnde op den gadering greep hij de gelegenheid' om, na zijn algemeen dankwoonrii gesproken op .Vijvervreugd' ook C nogmaals namens zijn vroiiw ieder ai- telijk te danken voor het die aval aan hem gebode-ne. Hoewel het heengaan van de wi; tarïs als een verlies word ga» was de stichting .Sport Si® Zonneveld" bijzonder gelukkig dale geen vacature was ontstaan, «s het afscheid van de heer Job» betekende tegelijkertijd liet in treden van de heer A. Kolkt; Augustpnenstraat 5, Middelburg ti secretaris van genoemde stitifej e heer Kotkamp was al enige j betrokken bij het werk van de t ting .Sport Steunt Zonneveld' a de wens dat bij hem het secrete:., in even goede handen zou zijn uj deze eerste vergadering besloten. VERLOTING Van diverse gemeenten werd reeds de officiële vergunning voor de verloting ontvangen en men gaat van start 9, li, 13 eoi 16 maart te Goes. Achttien maart is Westkapelle en 20 maart Domburg aan de Deurt. Vlissingen ls gepland op 23 en 25 maart en 1, 3, 6, 8 en 10 april, terwiil Veere 13 april onderhanden wordt genomen. Middel burg tenslotte sluit de rij en kan de bekende .invasie' van geluidswagen, prlj- EERSTE WENS OP PVDA- WENS-IN OOK ,WENS-INS' IN ANDERE KERNEN GROOT TERNEUZEN ZAAMSLAG Hel gemeentehuis van Zaamslag moet na de herindeling wor den ingericht, als permanente expositie- ruimte. Dit verlangen werd gisteravond geuit op ile eerste ,wens-in' van de PvdA-kandidaten voor de komende ge meenteverkiezingen in Groot-Torneuzen. De ,wens-in' in Zaamslag zal nog ivor en Sluiskil. Tot de wensen die de PvdA-kandvdaten in Zaamsflag noteerden, behoorden een telefooncel, een permanent publikatie- bord en een betere busverbinding (de laatste bus gaat 's avonds om negen uur) met Terneuzen. Er bleek in Zaam slag verder ongerustheid te bestaan over de continuering van onderwijs projecten en de (royale) -gemeentelijke subsidies voor de verenigingen na do samenvoeging met Tenicuzen. Ook was men er niet gerust op dat de gemeente- U1ke belastingen niet zullen worden op- gotrokken naar het (hogere) Terne-u- zense niveau. De acht aanwezige PvdA-kandidaten polsten op hun beurt de mening Zaamslag over het instellen wijkraden na de herindeling, opvattingen over het nut daarvan bloken nogal verdeeld. De tegen- atanaers meenden, dat het contact met het toekomstige gemeentebe stuur beter gewaarborgd zou zijn door periodieke zittingen van ver tegenwoordlgcrs. Gespreksleider P. J. Hu-ijbiecht zei m afloop, dat de en-a ringen met de eerste is-in' bijzonder positief zijn ge weest. Het -ligt in de bedoeling dit soort bijeenkomsten ook in de toe komst regelmatig te beleggen. De eerst volgende wensen' vindt op 5 februari in Biervliet oude raadhuis) plaats. In Terneuzen zelf wordt de bijeenkomst op 12 februari (Luxor) gehouden, in Hoek (Gehoorzaal) op 16 februari en in Sluiskil (De Ark) op 19 februari. Alle .wens-ins' beginnen om acht uur. Herdruk Vlissingse informatiegids VLISSINGEN Onlangs is er een (ditmaal in geel omslag uitgevoerde) herdruk verschenen van dc informatie gids van de gemeente Vlissingen Zoals dit ook liet geva.l was met de vorige uitgave zal de gids met een door de Vlissingse Nutsspaarba-nk uitgegeven plattegrond van Vlissingen worden uit gereikt aan hen die zich als nieuwe in woners in Vlissingen vestigen. Het boek je biedt weer een schat aan informatie betreffende gemeente-instellingen, rijks diensten, nutsbedrijven, onderwijs, volks- gezins- en bejaardenzorg, kruisvereni gingen, kerkgenootschappen, verenigin gen, enzovoorts, De gids ls voorzien van een voorwoord dooi' burgemeester drs D. Roemers. Op de drift daaropvolgende bladzijden wordt enige aandacht aan Vlissingen in liet algemeen geschonken, Het geheel is verluchtigd mei een aan tal fraaie foto's. AFSG «Mm.» VLISSINGEN In de nacht ia: terdag op zondag, tussen kwan elf en zes uur, zijn uit de woning n.. heer L. A. C. van de L. ui de Afci Verdoelstraat te Vlissingen eenfcs portemonnee met 30 en een hmi ter waarde van ongeveer 200 nen. De keukendeur stond op .haakje om zo doorgang te verab 'fen aan de poes. Vermoedelijk heatci - "n dief van deze mogelijkheid Sr -maakt. Br zijn de laatste tijd él buurt al meer diefstallen Wijziging van hei zwembadplan Reeds zeer lang bestaan er te Biste plannen om te"komen tot realist;» een nieuw zwembad. De wei-kccreri van de provinciale raad voor tlerm tie in Zeeland heeft inmiddels aui gemeentebestuur medegedeeld dit de aanleg van een toeristisch Si Breskens een subsidie voorl9ÏO:? vooruitzicht wordt gesteld voorêj ristische infrastructuur. Het owr feaneentebest-uur ingediende pCai k aartoe enige wijziging te onèa Het gedachte overdekte ir.stni des zomers als garderobe te gort moet vervallen, nu het gemeentel* van Oostburg serieuze f' om een overdekt zwembad te realiseren. Hierdoor kan de S ring van het zwembad in Bresks»! den verlaagd, hetgeen, aldus hot ciaal bestu-ur belangrijk is, sis wordt gelet op de beperktheid voor subsidiëring beschikbare Het plan verwarming jnogdrjictei ken wordt toegejuicht, lettend; s gunstige invloed ervon op do sjt tieimogolijkheden. Kamerlid Vrolijk spreekt in Oostbuil Het kamerlid M. Vrolijk van óoN spreekt op 13 f-ebruarl in Oosttffi heeft als onderwerp: .De tart van het vervoer van liet onderra der spreekt hij over jeugdwgl bouw en recreatie. Kamerlid A. Lei a ia W maai te tl mi spreekt in VLISSINGEN De Vlissingse gemeen tepolitie heeft In de nacht van zon dag op maandag, omstreeks kwart over twaalf in de textielzaak van de firma L. in de Walstraat te Vlissingen, een aohbi-g te Vlissingen, had zicli achter de toonbank verscholen, toen de politie de zaak binnenviel. Mevrouw L. had omdat zij lawaai had gehoord in de winkel, de politie gewaarschuwd. Deze was met twee wagens in de buurt en trof de inbreker in de zaak aan. terwijl hij de sleutelbos van de winkel in zijn zak had. De lade van de kassa stond open. Bij huiszoeking bij F. trof men een groot deel van de goederen aan die in de nacht van 27 op 28 januari uit liet sigarenmagazijn van de heer K. in de Walstraat en in de nacht van 21 de cember 1969 bij de firma M. in de Sint Jacobstraajt waren ontvreemd. F. blijft in alle toonaarden ontkennen iets met deze zaken te maken te hebben. Hij zou de goederen hebben gevonden in een pakket aan de Kom te Vlissingen, even wel op een datum die vóór de bewuste inbraken viel. Woensdag wordt F. bij de officier vain justitie voorgeleid. Het tweede-kamerlid van de ta heer A. Lems zal op 10 ftbrmn ra in gebouw .Goedertijt' le Bres'1--- heeft als onderwerp: .Recreate - gelegenheid en visserij'. Bijeenkomst onderlij» De afdeling Zeeuwsch-Vlaaol#, de Algemene Bond van 0n«"£ Personeel houdt vrijdagavond Aj» ami een bijeenkomst 'voor leden,-s- noten en verloofden in een a.am te wijzen restaurant in «Jrf Na een gemeensoliappelijKC j-r /houdt de lieer J. de Vries -J ten li konin derecj dsnk meer maats Debt 1903, dienst, i ninkii- aanzie behore Voort; aanme scheidt dere v by ev erekni aan d- tereon net kr <0 jaa voor 2 toegek. goud v voortv; Aan de modevakschool ENSAID te Bre da slaagde voor het examen costiuimière: mejuffrouw A. Boogaard te Zoutolande en voor coupeusemejuffrouw E. Mal iaars te Aagtokerke. .Bij de examens van .Ensa-id' te Bre da slaagde voor modeontwerpster me juffrouw J. M. Gideonse te Oostkapel- le. Voor coupeuse mejuffrouw M. de Witte te Zoutelande en mejuffrouw E. Maljaars te Domburg, voor costumière mejuffrouw E. P. Ma.ljaa.rs te Grijps- kerlce en mejuffrouw G. L. van de Ket terij te Arnemuiden. Zij werden opge leid door mevrouw Smit te Oostkapelle. De heer H. W. Goeman, voorheen te Middelburg, slaagde voor het doctoraal examen medicijnen aan de rijksuniver siteit te Leiden. Aan de Zeeuwse visserijschool te Vlis singen slaagde voor hel eerste gedeelte van het examen voor stuurman zeevis- vaart de heer L. L. J. Praet te Zierik- zee. 4 februari Zon op Maan op ONBESTENDIG^ In liet algemeen veol l««® plaatselijk enige regen, Krachtige wind russen vk Ongeveer dezelfde temporal Vooruitzichten voor Ovenvegend dooi met tijdeHjt enkele buiten. Weersvooruitzichten "i w- de ld over Nederland: Voor woensdag: aantiü 3; min, Lomp.: 3 of ven normaal; max. -ji den boven normaal; periode van minstens .j cent; kans op een geheel" 20 procent. Voor donderdag: aantaL 5; niin. temp.: 0 tot gj maal; max. temp.: om£«*^ kans op een droge P1-1^" A. -- irocent; Kans op een r:-- 12 uur: 60 procent; *w> droog etmaal: 30 procent. Normalen voor 5-0 lijk min. temp-en VI issingen Vlv Zuid-Limburg iwj

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2