Loodswezen zwaaide zeven flo-ers uit bericht Plaats uw familieberichten in de PZC De verkoop bij Berco gaat door fö 8 VEEL GEGRAP OP RECEPTIE IN DE SOOS KWJ HIELD ENQUÊTE IN VLISSINGEN Filatelisten op Zilveren Schor' VIJFTIEN JUBILARISSEN BIJ ,DE VOLHARDING' ZAAMSLAG MANEBLUSSERSCARNAVAL KREEG VOORPROEFJE MET ,LACH-IN' Contactmiddag van amateurtoneel in Hendrikskinderen LEES DE PZC NV Watermaatschappij Zeeland i.o. 27-28 januari 1170 van 21.00 uur tot ca 6.00 uur SHIRLEY MacLAim PROVINCIALE ZEEUWSE COUR DINSDAG 27 JANUARI 1975 DINER, DANS EN CABARET ,IN BRIT' VLISSINGEN Zeven loodsen die al een tijdje van hun functio neel leeftijdsontslag (flo) genoten, waren zaterdagmiddag in de Ne derlandse loodsensoeiëteit te Vlis- singen ontboden om daar het af scheid met het officiële tintje te ondergaan. Van .officieel' niets terecht, want voorzitter J. H. Nas van de sociëteit .Nederlands loodswezen' maakte er met zijn persoonlijke, humoristische toe spraakjes tot de flo'ers een onge dwongen en vrolijke boel van. Veel collega's van het loodsendistrict zes waren verschenen om van het z loodsencoips afscheid te nemen van 55-jarige heren A. But en T. de Vries Als rivierloods zegden de heren S. van Rees, W. van Leeuwen jr, W. van der Sluis, Tj. Spanier en J. van de Heuvel, sinds vijf jaar gestationeerd in Terneu- zen, de dienst van het loodswezen va.fr- wel. Het grote feest dat 's-avonds in hotel .Britannia' rond de zes scheidende flo 'ers werd gebouwd, gold nog iemand, de 70-jarige heer J. vam der Meulen. Drie ënveertig jaar lang hield hij als boek houder voor een prikje de administratie van de loodsensoos bij. Omdat hij al tijd zo'n prettig contact met het soos- beatuur had, vroeg hij elke keer voor zichzelf een verlenging van dit bijbaan tje aan. Erelid De heer Nas gaf het erelid Van der Meu len namens de loodsenvereniging een koffer cadeau. Tegen de Terneuzenseloods Van den Heuvel zei de heer Nas: .Prettig dat je naar Vlissingen gekomen bent, Van den Heuvel... Jan, kent ook iedereen. Maar als je nou denkt dat je een cadeau krijgt dan heb je het mis'. Als verkla ring legde hij uit, dat Vam den Heuvel in Terneuzen al afscheid van zijn col lega's had genomen en toen zijn ca deau had gekregen. De 52-jarige rivierloods Van der Sluis verliet om gezondheidsredenen het Vlis- singse loodswezen. De heer Nas verze kerde hem: ,Ik ben blij dat je hier aan wezig wilt zijn. Ziekte is een vreemde manier van verdwijning uit het lor wezen. Ik hoop dat het in de toekomst zo zal zijn. dat je onze soos toch weer vaker kunt bezoeken. Ook Van der Sluis kreeg als .verloren gastronoom in lood- sendienst' een passend herinneringsge schenk mee. Vooral zeeloods But kreeg een spits maar niet minder goed gemeend woordje van Nas te slikken. Volgens de heer Nas waren de sterke verhaaltjes van But al tijd ,bar en boos'. Met name had hij het altijd op de jonge loodsen gemunt, van wie sommige na alles gehoord te hebben voor verificatie van But's fantasie bij de Roeierswacht te rade gingen. .Maar degenen die jou in gesprek aankonden, hadden een fijne collega aan je'. Het geschenk voor But was een lamp. Tekening Hierna overhandigde de heer But de loodsensoos namens zijn collega Van den Heuvel en zichzelf een tekening, voorstellende de beloodsing op de Vlis- singse rede in de negentiende eeuw. ,Eén van de meest serieuzen van onze vereniging, die niets vlak aan zich laat voorbiigaan maar alles doorvorscht, Tjeerd'T Zo schilderde de heer Nas de rivierloods Spanjer af. Als afscheids- VLISSINGEN De katholieke wer kende jongeren zijn naar aanleiding van een enquête onder de winkelende Vlissingse bevolking tot verschillende conclusies inzake de aanpak van de werkende jongeren gekomen. Uit de antwoorden meent de KWJ te kunnen opmaken, dat de enquête, al is ze niet representatief voor de Zeeuwse bevol king, punten naar voren brengt, die de aandacht verdienen. Vierenzeventig procent van de onder vraagden acht de beroepskeuze op 13- jarige leeftijd te laag en vindt dat deze moet warden opgetrokken. Eenentwin tig procent was het er wel mee eens en vijf procent onthield zich van een uitspraak hierover. Een groot percen tage vam de mensen (42 procent) pleitte vdcir verlenging van de leerplichtige leeftijd tot zeventien jaar; achtentwin tig procent ging akkoord met de hui dige wetsbepaling en dertig procent gaf hierop geen antwoord. Op de vraag of de opleiding die men had genoten, voldoende op het te ver richten werk was afgestemd .antwoord de zesendertig procent met ,ja' en drieëntwintig procent met ,neen'een enveertig procent had g een mening. Bijna driekwart van de geënquêteer den (74 procent) vond dat de overheid niet gemoeri voor de werkende jonge ren doet, "Vierentwintig procent was tevreden met de gang van zaken en twee procent bleef het antwoord hier op schuldig. Zesentachtig procent van de onder vraagde Vlissingers zei het noodzake lijk te vinden, dat de werknemer bij een vakbond aangesloten is, negen pro cent hechtte daar niet zo'n waarde aan en slechts vijf procent was blanco. Ver reweg alle ondervraagden (91 procent) zeiden de werkende jongeren tussen vijftien en achttien jaar niet als vol ledige arbeidskracht te willen aanmer ken, maar liever als een leerling'in zijn gekozen vak te willen zien. Vier procent was het niet met deze ziens wijze eens en vijf procent gaf hierop geen antwoord. Kennismaking met b w van Reimerswaal Evenais tn de andere kernen van Rei- m trawaal werd ook te Yerseke in het gemeentehuis gelegenheid gegeven tot kennismaking met het cdllege van bur gemeesters en wethouders van de nieu we gemeente Reimerswaal. Ook hier was er goede belangstelling, vooral uit de visserijsector. cadeau mocht de heer Spanjer het .Zeeuwse dialectenboek', voor hem een welkome documentatie, in ontvangst ne men. De heer Nas merkte hierbij nog op: .Misschien wil je voor ons in de toe komst nog eens een lezing over Zee land en het ontstaan van zijn rivieren houden'. Van loods de Vries wist voorzitter Nas te vertellen, dat buiten een goed soos- biljarter er ook een. gewaardeerd teke naar en schrijver heengaat. Als zesde scheidende loods liet de heer Nas de heer Van Rees naar voren tre den. ,Men kent jou als een rustig fi guur. De jongeren onder ons vinden je misschien wat stug. Maar wee als je hem kent.' Als passend cadeau kreeg hij een barometer ten geschenke. ,Het klapstuk van de cadeaus' was be stemd voor te rivierloods W. van Leeu wen Jr. Een nauwelijks te torsen bloe- menbak, waarin hij zelf ook wat finan ciën had geïnvesteerd, kreeg hij mee naar huis. Nadat alle toespraken van Nas achter de rug wasen, maakte loods H. Pot zich uit de aanwezigen los om de heren Spanjer en De Vries nog een exrtra ge- VERENICING VRIJZ. HERVORMDEN MIDDELBURG BESTAAT 75 JAAR MIDDELBURG De vereniging van vrijzinnige hervormden te Middelburg, aanvankelijk bestaande onder de naam van ,Vrijzinnige-godsdienstige. reserve kas', zal op 1 maart a.s. 75 jaar be staan. Dit jubileum zal worden ge vierd met een speciale kerkdienst en gezamenlijk .bij-een'-zijn. Zaterdag 28 februari is er des middags om drie uur in ,de Schakel' een bijeen komst met genodigden en leden waar bij onder meer een jubileumtoespraak zal worden gehouden. Van half vijf tot zes uiur volgt er een receptie. Nadat tussen zes en zeven uur een koud buf fet zal zijn gebruikt, is er des avonds voor genodigden en léden in de Schouw burg een cabaretvoorstelling van het cabaretgezelschap ,Don Quichocktug' uit Eindhoven. Zondag 1 maart is er in de Koorkerk een kerkdienst met aansluitend een koffiebijeenkomst in het gebo-uw ,De Schakel'. De leden zullen het bestuur een wandkleed voor de kerk als geschenk aanbieden. Het kleed is vervaardigd ioor dames-leden naar een ontwerp en onder leiding van mej. J. M. Stolk, directrice van de In dustrie- en Huishoudschool te Middel burg, NOG GEEN 5e LEERKRACHT OP SCHIPPERSSCHOOL WEMELDINGE In de vergadering van de vereniging votor christelijk on derwijs voor schipperskinderen bleek uir. de mededelingen vam het hoofd der school, de heer J. v. d. Berge, da/t de school momenteel 98 leerlingen telt, en dat het gemiddelde aantal leer lingen om een vijfde leerkracht te kun nen benoemen 97 moet zijn. Aangezien het leerjaar begon met 87 leerlingen is dit gemiddelde, dat verekend word door een telling over verschillende data van een leerjaar, nog niet bereikt. De heer v. d. Berge sprak van een wat onzekere tijd in verband met verschil lende veranderingen die te wachten staam, maar die niet afkomen onder andere afschaffing van de derde dage lijkse schooltijd, ook werden verschil lende kinderen afgevoerd doordat ze, wegens het aan de wal komen van steeds meer schippersgezmnen, een ge wone lagere school gaan bezoeken. De heer A. Veerhoek had de vergade ring op de gebruikelijke wijze geopend en met enkele gevoelvolle woorden de overleden oud-bestuursleden herdacht, te weten de heren Jac. Wabeke en Jac. Benschap-Knook. De aftredende be stuursleden ds G. van Bruggen, de heer C. Meyaard en de heer J. Kooman werden allen herkozen. Het plein van de schippersschool was opgeknapt door enkele bestuursleden, waarvoor de on derwijzers, bij monde van de heer v. d. Berge, hun erkentelijkheid uitspraken. De vergadering werd besloten met het vertonen van een filmstrook over Zee land en zijn folklore, met enkele hoog tepunten uit het bestaan van Wemel- dinge. De vergadering Vond plaats in het kerkelijk centrum. schenk aan te bieden. ,U bent voor alle jongere collega-loodsen een goede leer meester en tevens mentor geweest. We maakten altijd veel grapjes over het mentorschap, maar we waren ons toch steeds sterk het nut ervan bewust'. De heer Spanjer kreeg als bijdrage voor zijn hobby een album met platenrepro- ducties van Zeeland en een boekje over het Zeeuwse volksleven; de heer De Vries kreeg om ,zïjn schilderstalent te verrijken' een boek over de schilders kunst. Uit handen van de heer C. Nuys, die namens het personeel van de Roei erswacht sprak, ontvingen de ex-lood sen een asbak met (inscriptie. Ook loods But werd met een extra pre sentje bedeeld. Zeeloods J. Ham gaf hem een kleurenfoto met alile loodsen van ploeg twee erop. 's Nachts Directeur-kolonel G. van der Graaf bleef zijn gewoonte getrouw; op de climax van het loodsenfeest in hotel .Britan nia' middernacht vroeg hij de feestlustigen een ogenblik aandacht voor zijn woorden tot de vertrekkende loodsen. Hij memoreerde dat met na me deze loodsen een tijd hadden mee gemaakt, waarin zich een snelle evolutie in het Nederlandse loodswezen voltrok. Verder verontschuldigde hij de afwe zigheid van de directeur-generaal. Het loodsenfeest had evenals voorgaan de jaren veel varianten in petto. Na een lopend warm buffet kon men in de gro te zaal van .Britannia' een dansje op muziek van het kwartet Leen Zietse wa gen. Tussen het dansen door kregen de loodsen cabaret en zang van eigen ma kelij voorgeschoteld. Als eerste afwis seling kon men de .Vlis-Singers' beluis teren. Achter de titel .In de gele polyes ter boot' ging een nog lang niet vol tooide maar niettemin een boeiende re portage over het leven op de te belood- sen trajecten op de Zeeuwse wateren schuil. Satirische sketches, geschreven door Ruud Visser, tipten een slip van het leven van een loods op vakantie en tijdens een keuring op. Diep m de nacht werd er tenslotte nog flink wat cabaret op de planken gezet. Tonny Rompa, Riet Wilgenburg. Erik Heugen, Leo Strooband en Ruud Visser lieten het publiek zoveel mogelijk lachen als ze konden. Hierna werd het bal tot klok slag drie uuir voortgezet. KACHEL IN GYMZAAL ONTPLOFT WEMELDINGE Vrijdagavond ie in het gymnastieklokaal te Wemeldinge even Voordat de lessen voor de jongens- groep zou beginnen, de oliekachel ont ploft. De commandant van de brand weer moest er met enkele van zijn mannen aan te pas komen om een be- van brand in de kiem te smoren. essen konden echter diezelfde avond geen doorgang meer vinden door de ~n de ©ntplofte kachel. ARNEMUIDEN De jaarlijkse rayon- bijeenkomst van «Ie. int. ver. Philate lies' werd ditmaal in hetZilveren Schor' te Arnemuiden gehouden. Ruim veertig bestuursleden, waaronder zes leden van liet hoofdbestuur, uit alle delen van de provincie waren aanwezig toen de voor zitter, do heer A. Rorije de bijeenkomst opende. In zijn begroetingswoord gaf hij een uiteenzetting van de plannen, welke de afdeling Vlissingen koestert in verband met haar 25-jarig bestaan. Het belang rijkste evenement is wel de organisa tie van een grote filatelistische ten toonstelling, die gehouden zal worden in het .Scheldekwartier' te Vlissingen. Voor de deelname aan deze tentoonstel ling is zoveel belangstelling, dat ernstig overwogen wordt het aantal beschik bare kaders nog belangrijk uit te brei den. Gelet op de reedsbinnengekomen aanmeldingen staat liet vast, dat het een unieke tentoonstelling zal worden, waar vele nog niet vertoonde verzame lingen te bezichtigen zullen zijn. Alge meen werd het ten zeerste toegejuicht, dat de vergadering van de landelijke vereniging ditmaal voor het eerst in de geschiedenis van de 60 jaar oude ver eniging in Zeeland wordt gehouden en wel op jsatfcerdag 9 mei te Vlissingen. Tijdens de besprekingen werd hulde ge bracht aan de redacteur van maand blad voor Phnlatelie was men minder te- voor de voortreffelijke verzorging van «lit orgaan. Over het Nederlands maand blad valor Philatelie was men minder te- weden. Er staan weliswaar prima ver zorgde artikelen in, doch velen ervan spreken de doorsneelezer niet aan. Meer populaire bijdragen zal het maand blad en de lezers ten goede komen. In verband met de op handen zijnde wij zigingen van het huishoudelijk regie- mént van de vereniging werden enige suggesties gedaan, welke vooral betrek king hebben op nog een nauwere band tussen leden, bestuur en hoofdbestuur. Tijdens de hierop volgende pauze werd een wandelende lunch gebruikt. Hierna werd een aanvang gemaakt met de mid dagzitting, waarin het hoofd van de filatelistische dienst van de PTT. de bekende radio- en televisiecommentator, de heer J. J. M. Kiggen, een duidelijke uiteenzetting gaf over de uitgiften van de PTT en over de taak en opvatting van de esthetische dienst. Vqor het uit- giftenprogramma had men allerwege waardering, doch over de smaak van de esthetische dienst had men ernstige be denkingen. Velen vonden bijvoorbeeld de laatst uitgekomen statuutzegel een mon ster. Ook de filatelisten zouden inspraak moeten hebben bij de keuze van het ont werp was de algemene gedachte. Voorts werden diverse vragen en opmerkingen gemaakt over de filatelistenloketten. Uit de beantwoording van de heer Kigger zou kunnen worden afgeleid, dat de PTT- dienst de mogelijkheid nagaat de filate listen nog meer service te ven-lenen door het aanbrengen van enige wijzigingen in de dienstver-lening. Het was bijna vier uur tsoen de voor zitter deze druk bezochte en in alle op zichten zeer geslaagde rayonbijeen komst kon sluiten. Harmonie naar topconcours Uitreiking van erediploma en receptie ZAAMSLAG De harmonie ,De Vol harding' te Zaamslag viert zaterdag aanstaande een groot feest. De heer P. A. Ocké te Terneuzen, lid van het da gelijks bestuur van de koninklijke Ne derlandse federatie van harmonie- en fanfaregeezelschappen zal om 2 uur in ,De Rank' het erediploma van de KNF komen uitreiken, omdat ,De Volharding' in 1969 het hoogst aantal punten ver wierf, dat op de bondsconcoursen, sectie harmonie, werd gegeven. Door deze prestatie is dit gezelschap tevens gerechtigd deel te nemen aan het topconcours te Arnhem, dat 7 maart zal worden gehouden en waar bij de inzet het kampioenschap van Nederland is. Al maandenlang zijn directeur en werkende leden inten sief aan het repeteren voor het ver plichte nummer .Mcxlale Suite' van Peetere in de bewerking vam Moeren hout. Reeds in 1964, en ook in 1967 Fundamenten van Zuiderbaken' getest en degelijk bevonden Opnieuw gekozen burgemeester' in Middelburg-Zuid MIDDELBURG De fundamen ten van het nieuwe wijkcentrum Zuiderbaken' in Middelburg-Zuid zijn zaterdag op hun degelijkheid beproefd toen daar een ,Lach-in' werd gehouden, een voorproefje op de komende carnavalsviering. Tijdens een zitting van de raad van elf bleek dat er in Middelburg- Zuid hard wordt gelachen om al die verhalen over gekozen of be noemde burgemeesters. In Middel burg-Zuid hebben ze al voor de tweede keer een gekozen gelegen heidsburgemeester, in de persoon van prins Floor. Die voert in deze carnavalsdagen weer een zorgeloos bewind over de Middel burgers, die in «leze dagen met de aan duiding .maneblussers' genoegen moeten nemen. Dat men zich dit best laat wel gevallen bleek op het knalfeest. van za terdag, toen de maneblussers uitbun dig hun eigen lljflletl zongen. Het was een tekst op de melodie gin ter den Kulissen von Paris', die tijdens een liedjesfestwal werd bekroond met het predikaat carnavalslied van het jaar. Het was een beslissing welke werd genomen door een onpartijdige jury uit de zaal waarin onder meer ge meentesecretaris mr J. Hooy zitting had. De inzender van de bekroonde tekst was J. Cats. Vóórdat de sfeer- scheppende carnavalsband van Baby de Toonder het seiim gaf voor de eerste hospartijen werd er een complete re vue opgevoerd, vaardig aan 6lkaar ge sproken door carnavalsceremoniemees ter jonker Marimus, alias Rien Mon- deel. Er waren tal van leuke sketches en liedjes. En tijdens een ,buut' werden plaatse ijke toestanden over de hekel gehaald. Driewegenhof Vooral de situaties rondom de flats aai het Driewegenhof werd van aller lei kanten belicht. Het euvel van los staande wanden in de flats werd opti mistisch benaderd: ,Die flats zijn met het oog op de toekomst gebouwd' heeft ,De Volharding* aan dit top concours deelgenomen. Toen evenwel was het aantal deelnemende korpsen 18 a 20, doch in 1970 zijn dat slechts 7 harmoniegezelschappen. Op de bijeenkomst zaterdag zullen 15 werkende leden in verband met hun langdurig lidmaatschap worden gehul digd. Hun jubilea zijn: H. W. Houg, 60 jaar; R. J. van de Veke 55 jaar, P. J. J. Willemsen 50 jaar, VV. H. Leenhouts. L. F. Florussen, L. F. Houg, W. Houtza ger en Jac. Lensen 40 jaar, P. Houg 35 jaar. P. de Vos, P. Wissel en H. Over- dulve 30 jaar, J. van de Velde, J. Hout zager en Abr. Hamelink 25 jaar. Het moge dan lijken, «iat ,De Volhar ding' in leeftijdsopbouw van zijn leden wel tot de oudere generatie moet beho ren, de feiten zijn anders. De leeftijden variëren namelijk van 11 tot 75 jaar en het actieve bestuur, bestaande uit de heren R. J. van de Veke, vc orzitter, J. P. van de Vrede, secretaris en W H. Leenhouts. penningmeester en enke le andere leden, gestimuleerd door de bekwame directeur, de heer J. Meijers te Terneuzen, tracht alles te doen om jong bloed m de vereniging te krijgen. Voort durend is men bezig nieuwe leerlingen op te leiden, maar men moet wel constate ren, dat de trouw en de volharding bij de jongere generatie niet zo groot als van de kern, die nu jubileert. ,De Volharding', opgericht 14 oktober 1886 ia ondanks liaar hoge leeftijd nog springlevend. Dit blijkt niet alleen uit de muzikale successen, maar ook udt het feit, - dat er momenteel gewerkt wordt aan het verkrijgen van een eigen repetitielokaal. Voor «lit «loei hebben de 55 werken de leden zelf reeds een bedrag van ongeveer 12.000 bijeengebracht. Het wachten is nu op een bouwvergun ning en gehoopt wordt, «lat men spoedig met di houw kan beginnen. Naar aanleiding van deze gebeurtenis sen reoipieert ,de muziek' op zaterdag 31 januari van 4 tot 5 uur in ,De Rank' Daar deze vereniging in het verleden steeds klaar stond om allerlei festivi teiten in de gemeente Zaamslag te hel pen opluisteren cn dit in de toekomst zeer zeker zal blijven doen hoopt zij, dat de inwoners van Zaamslag de ze dag nieit onopgemerkt zullen 1« voorbijgaan. Een klein comité wil ter receptie, dan wel reeds voordien, suggesties doen op welke wijze dit meeleven ook tot uit drukking kan worden gebracht. zijn straks makkelijk te verwijderen als ook de commune vorming in Zuid Ingeburgerd raakt'. Ook de Stations- brug was een dankbaar onderwerp voor milde spot. .Ondanks de lange wachttij den is «laar nog geen parkeerechijf verplicht', zo werd meegedeeld. Ook de heer Ed Frameissen hield een carna valeske redevoering. Over veertienda- gen doen de maneblussers van Middel burg-Zuid het nog eens over. Maan- dan met een echt carnavalsbal, een jeugd feest en een optocht. K. van koophandel Zwsch-Vlaanderen gaat nieuwe voorzitter kiezen TERNEUZEN In de komende ver gadering van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaan- deren, donderdag 29 januari te Terneu zen, zal een nieuwe voorzitter gekozen moeten worden. Zoals bekend is de vacature ontstaan door het vertrek van ir R. van Kreve len. Ook zullen tijdens die vergadering een aantal ondervoorzitters gekozen moeten worden. De nieuwjaarsrede zal dit jaar worden uitgesproken door de waarnemend voorzitter van de kamer, de heer F. de Vos. De vergadering be gint om half elf. 'S-HEER-HENDRIK,SKINDEREN Om do contacten tussen de toneelver enigingen boven de VVesterseheUle te be vorderen heeft het Zeeuwse cen trum voor het amateurtoneel hiertoe op zaterdagmiddag 31 januari een bij eenkomst uitgeschreven. De contact middag wordt gehouden in liet vereni gingsgebouw te 's-Heer-Hendrikskinde- Het bestuur van het Zeeuwse centrum voor amateurtoneel verwacht, dat de verenigingen deze gelegenheid zullen be- nuibten om hun grieven en wensen tot uiting te brengen. Als onderbreking van deze contactdag zal het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst de eenakter ,De dolle hond' spe len. Roemeen geeft les aan volksdansgroep Vlissingen' Examens Aan de Zeeuwse visserijschool te Vlis singen behaalde de heer P. van Vessem te Middelburg het diploma MMJkhv. De volksdansgroep .Vlissingen' heeft voor enkele dagen de Roemeen Theodor Vasilescu als dansleider geëngageerd. De heer Vasilescu zal op 2S en 29 januari lesgeven in de zaal Bellamypark 3 en wel van 19.30 tot 22 uur. Spreekuur burgemeester gaat woensdag niet door VLISSINGEN Het spreekuur- van de burgemeester van Vlissingen, drs D. Roemers, op woensdag 28 januari (Van half elf tot twaalf uur) gaat wiet door. Het spreekuur op woensdag 4 fe bruari vindt weer normaal doorgang. ,Kerk en Israël' Donderdag zal in de hal van de Ontmoe- tingskerk in de Oosterscheldestraat te Middelburg spreken de .Israëlkenner' ds Gersen uit Utrecht over het onderwerp ,Kerk en Israël'. De bijeenkomst be gint om acht uur. C. van Hemert weg bij Roode Kruis ARNEMUIDEN Dezer dagen r- de heer C. van Hamert afscheid 7" de afdeling Arnemuiden van het Ntf* landsohe Roode Kruis, in verband het bereiken van de 65-jairiee i Daar voorzitter N. de Vos \ve®enste' te niet aanwezig kon zijn, wenl d» tl Van Hemert toegesproken doo- d» A. la Soe. Deze sprak woorden dank voor al hetgeen de h** Hemert voor de afdeling heeft rZ' Als blijk van waardering wtnffe. een gouden vulpen en balpoint over- digd. Tevens was er een prachtig w? stuk. De heei- Van Hemert danktili spreker en de colonneleden voo-1 prachtige cadeaus en de vele jaren prettige samenwerking. In 1923 de lieer Van Hemert lid van de afö ling, die de eerste jaren nog een Én?-, afdeling was. Collectes In december werd in de Nederlands hl vormde kerk te Ellewoutsdijk teerd: voor de diaconie ƒ73,93- fat voogdij ƒ94,50. Een gift van'f'm werd gegeven voor schilderwerka de kerk. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX j Op 29 januari hopen 1 onze geliefde ouders, 5 groot- en overgroot- ouders P. J. WESTVEER en J. YVESTVEER- DE WEE j hun 50-jarig huwelijks- j feest te vieren, j Dat ze nog heel wat j jaren gespaard mogen j blijven, is de wens van j hun dankbare kinderen 1 en kleinkinderen. Receptie van 7130-9.00 uur n.m. in ,De Haven' I te Yerseke. txxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nog geheel onver wachts overleed onze lieve schoonzuster en tante, mevrouw NEELTJE MAATJE PETIET- POLDERMAN. Middelburg, 26 januari 1970. Heden overleed, geheel onverwachts, onze lie ve oom JACOBUS JOHANNES DE VOOGD in de ouderdom van 79 jaar. J. F. de Rijke-Volmer A. de Rijke Els Wim Middelburg, 24 januari 1970, Koninginnelaan 10. Op 25 januari 1970 overleed te Maassluis, onze lieve moeder en grootmoeder, mevrouw weduwe C. EVERAERS- KWAAK, in de ouderdom van 88 jaar. Mevr. E. J. Everaers Elsbeth en Hein Aartje en Kees Sjaak en Johnny Vlissingen, 25 januari 1970. Nieuwendijk 10 De teraardebestelling zal plaatsvinden, heden 27 januari 1970, des n.m. 2.00 uur te Maas sluis. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze man, vader en grootvader HUBRECHT SINKE betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, D. Sinke-Christiaanse Serooskerke (W.), jan. '70 Noordweg 64 Voor de zeer vele bewijzen van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder FIETERNELLA GELDOF weduwe van P. A. Huijbrechtse, betuigen wij aan allen onze oprechte dank. Inzonderheid gaat onze dank uit naar de doktoren voor hun toegewijde medische behandeling, en ook naar het verplegend personeel van het Middelburgse ziekenhuis voor de liefdevolle zorgen aan onze geliefde overledene bewezen. Uit aller naam, A. Huijbrechtse. Serooskerke, 1970. Oostkapelseweg 38. Aap de gebruikers in Goes (binnenstad) en Wil- helminadorp wordt medegedeeld, dat in de nacht van spuiwerkzaamheden aan het waterleidingnet wor den verricht. Bruin water en te lage druk kan tij delijk hierdoor mogelijk zijn. De directeur, GRAND GOES ALHAMBRA VLISSINGEN Volg de pijlen en kom om de laatste koopjes 22.' «Of (Ni W, 22, m (Ti y 221 V (Tl L ANGEVORST80 -82' GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 8