manusje-van-alles suurendonck schiet ajax met hattrick in kwartfinale: 4-0 tweede klassers zijn niet kansloos pfr0mmer: schenk nog niet OLYMPIA'S TOUR IS IN GEVAAR Astroi'den zette zegereeks voort bols: ik heb nu wat meer zelfvertrouwen Schenk: Bols is potentiële kandidaat kessler in goes longen die doorstoomt A-junioreh PAS IN 2e VERLENGING GING NAPOLI DOOR DE KNIEËN sport V Nog geen van 13 ZWEED STEVENT OP 3e ZEGE AF DONOffDAG 22 JANUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMSTERDAM (GP1>) Invul ler Ruud Suurendonk (25 jaar speelde gisteravond in het olym pisch statlion een heldenrol. Hij doelpuntte nadat hij door trainer Minus Michels bij de aanvang van ,le verlenging van de wedstrijd Ajax-SSC Naiioli was ingezet driemaal. Hij. de invaller, die een enigszins tegenvallende Van pp kwant vervagen, tnaelit de uiteindelijke beslissing en de overgang voor Ajax naar ile kwart-finales van de rnnners-np- onp. Voor die tijd hadden de Am- iterdammers tevergeefs gestre den voor het tweede doelpunt na een treffer in de 27e minuut van de wedstrijd van rechtsbuiten Swart. Rlma Michels had het voorspeld. .Het nl moeilijk worden', zo zei hij. ,Moei- om het panic er dat de Napolita- n»n voor hun doel zouden optrekken H doorboren'. Daarvoor zouden er door Ajax risico's moeten worden ge nomen omdat de Italianen specialis ten zijn in de countertecthnnek. Mi- ohels voorspeiling: dreigde al in de terete minuten bewaarheid te worden. Napels dat zonder de routiner Kurt Harnrin het beijzelde veld van het Olympisch stadion had betreden, om dat de Zweed 's middags plotseling was overvallen door griep, scoorde. Barison schoot in. Buitenspel, be- sliste scheidsrechter Glockner. Ajax dat zich terdege bewust was van de gevaren die hel liep, ging ondanks dit intermezzo door. Aanval op aan val werd ondernomen op het doel van Italiè's naitionale doelman Zoff. Kei zer, Van Dijk. Swart, Cruijff en Suurb-er, die door het achterblijven van Bianchi, de man die hii moest afstoppen, een aanvallende rol kreeg, fungeerden ais breekijzers die de be pantsering moesten openbreken. Ach- er werd met een min.mumbe/.etting olstaan. Vaak stond slechts doelman ■ert Bals t!s enige op de speelhelft an Ajax. Krol en Vasovic bewaak- en de veste dan vanaf de nudienllijn lo was «Ie rolverdeling ook in de 32e iiiiHuit van de eerste helft toen Ivei- nadat Cruijff moeilijk omdat Ajax alles in het werk stelde om liet tweede, winnende doelpunt te forceren. In de 71e mi nuut van ile wedstrijd was het bijna over, toen an Dijk de bal huilen hereik van Zoff in het Italiaanse doel deponeerde. Voor de tweede maal op lonstateerde de Oosdui- had op I II de ■ehlei lelitei l'anz.: had t. into i loei •s( opknappen. Keizer ut, die achter de brede e Italiaanse verdediger* Yiauello op zijn kans in de derde, de vierde en de veertien de minuut van de tweede verlenging. De eerste maal na een combinatie tussen Cruijff en Keizer, de tweede keer na een pass van Cruijff (die zich i uistekend revancheeerde na de wed- srijd van zondag tegen NeEC) en de derde maal na een voorzet van Suiir-l bier. DEN HAAG (ANP) Woensdagmor gen waren op het kantoor van de sport total isator in Den Haag nog geen meldingen binnengekomen van deerne- iners met een routloze kolom. Wel voorspeldc-n 25 deelnemers 12 uitslagen ?oed en 489 elf. Voor de extra prijs 1 tot en met 8 goed) kwamen 333' meldingen binnen. Nog was Ajax' karwei net klaar. Om dat de AhisliM-dnoiimers :n Nape'.s verloren met 1-0 was de stand op dat moment 1-J. Dat betekende dat de Italianen volhardden in hun taktiek en speelden vanuit een versterkte verdediging, waarin aanvoerder Ju lia no een belangrijke rol speelde. Ook scheidsrechter Glöekmer speelde trou wens een opvallende rol Hij floot enorm veel en zeker ni.el tegen Ajax. Hij schreef zelfs twee Napolïtanen op. In de tweede helft cenzellde stramien als in de eerste helft, met dit verschil dal trainer Chiupprlla de vervanger van Hainrim, lSosdaves, en de iu plaats van de zieke Zurlini spelende Vianello, had vervangen duur Improta on Cansi. Nardin, in de oorspronke lijke opzet van Chiapella rechtsback, had nu de gisteravond zeer moeilijke tank de foutjes van de Italiaanse ver dediging glad te strijken. Dat was zo hel door 50.(100 loescliou-1 wers bezette stadion. Het lukte Ajax met in de resterende, 19 minuten Napoli voor de tweede lieer te passeren. De verdediging van de Xapolitanen was daarvoor te goed georganiseerd na het vertrek van Viu- aello en had daarvoor teveel geluk. De wedstrijd moest tweemaal vijftien minuten worden verlengd. Suuren donk, manusje van alles en hulp in moeilijke uren,- verscheen in het veld voor Van Dijk. Het werden moeilijke minuten voor Ajax. dait het niet op een loting liet aankomen. De druk werd vergroot. Nog intensiever wer den de aanvallen. Nardin en trawan ten die in de tweede helft al weinig zachtzinnig met het kapitaal waren omgesprongen, beten nog steviger van zich af. Het wachten was op het beslissende doelpunt. Een vreugde die niet kwam m de eerste vijftien mi nuten van de verlenging. Een doelpunt viel bijna aan de ande re kant, bij een één-mans-actie van invaller Cansi. Ajax verdiende treffer kwam tenslotte toch. Ruud Suuren donk doelpuntte zelfs driemaal, resp. MIDDELIMRG In de 2e klas B van het landelijk zaterdagyoetbal slaat voor Arnomiiideii een uitwedstrijd le gen het Delffse CSVD op het pro gramma. terwijl De Meeuwen als gast heer van Ter Leede üit Sassen heim zal optreden. In het eerstgenoemde duel komen twee ploegen tegen elkaar met een gelijk aanjal punten, die dus elkaar niet veel zullen ontlopen. Ge zien hel veldvoordeel hebben de Delfte- naren iets betere kansen en een pun tenverdeling zou van Arnemuidon al een goed resultaat zijn. Ter Leede staat heel wat hoger genoteerd dan De Meen AMSTERDAM (ANP) Suurendonk In altijd een beetje harde jongen die doorstoomt. Je hoopt dat het op zo'n moment effect heeft*, klaring trainer Rinus Michels, waarom hij vlak voor de verlenging be- •loot Dick van Dijk te vervangen door 8ourendonk. ,Het leek mij op dat mo ment het beste om Van Dijk er maar nlt te haten'. Michels stond als een trotse veldheer te midden van zijn soldaten in de kleedkamer. Hij had waarderende woorden voor dé Italianen: .Verdedi gen kunnen zij wel en wat een gewel dige keeper stond daar in het doel. Die Zoff is wel de verklaring voor het feit dat Napoli zo weóndg doelpunten tegen heeft'. Over zijn eigen ploeg was Mi chels uiteraard ook tevreden. Dat kan ook niet anders als je uiteindelijk met 4-0 hebt gewonnen'. In de werkelijke speeltijd hebben wij niet zoveel geluk gehad. Er waren veel goede aanvallen, maar je kon je door de gladheid van het terrein nauwelijks bewegen en daarom kon er ook weinig over de I vleugels worden gespeeld'. De twee spelers die na het verstrijken van de officiële speeltijd zo in het nieuws kwamen, werden ook belegerd met vragen. Dick van Dijk was uiter aard teleurgesteld geweest. ,Je bent aanvaller en je denkt dan waarom moet ik er. perse uit. Maar achteraf ben ik toch weer blij omdat het re- i sultaat heeft aangetoond dat dit het beste was voor de ploeg'. Wat zijn moeilijkheden met verdedigers, vooral in liet eerste half uur betreft: ,Je bent spitsspeler en dan krijg je altijd de eerste opsodemieters. Maar dat ben 1 ik wel gewend en ik heb ook wel wal I teruggedaan'. Biljartwedstrijd In café .Lamminsvliet' te Sluis speelde de biljartclub .Tegen Moeders Wil' een wedstrijd tegen Oostende. Deze match werd door Sluis gewonnen met 18-4 zoals blijkt uit Onderstaande gedetail leerde uitslag. Sluis TMW - Oostende BC A. van Damme - Daniel R. Mahu - Van Kampen W. Canon - Cornells W. Musson - Davids R- van Hanegem - Rosseel w Groosma-i - Cattoor 8. van Hancgem - Luca J- Bakker - Keijmel G. Hermi - Fockenier Th, Tas - De Clerck A. Pallada - Louche Totaal 18-4 M0XTE CARLO (AP) Met noi i" "Acht voor dc boeg en in liet be zit van drie plaatsen in de eerste vïei «event liet falirieksteam van Porsche °P Z'jn derde overwinning in succes siei in de rally van Monte Carlo. Do winnaar van vorig jaar, de Zweedse nnubouwer Björn Waldegaard, voert het ldasseme.it aan n.ct een minuut en ««onden voorsprong op zijn naas- Fransman Jean- nerre Nicolas, die in een Renault Al pine rydt. Deze wordt slechts op 2 se conden gevolgd door de volgende Por- ,"V'a" wijnlandgenoot Gerard Larous- ci. Anilersson niet Por- «SStó* 31,6 °p cla LamPinen met een Laai de °P 3'34' De concurren- JSj^f-SKSK-SSSS zing van het weer die eerder nr. "nde3pip ocn ""rakel zou iijken de Porsches van een overwinning nf £n.m.h™4e»VK. «rsaayg sneeuw- en ijstoestanden was niets te bespeuren, behalve op de col de Gr» hier, en alleen daarkon Laneh «n °p "e INZELL (GPD) Een kleine honderd meter boven Inzeil, in het kleine intieme en oergezellige gast hof Keiler zegt schaatscoach Leen Pfrommer met grote beslistheid: ,Ik zie Ard Schenk nog steeds niet als de Europese kampioen 1970. Ik geef nog steeds de voorkeur Dag Fornaess en Goeran Claesson. Op de drie eerste af standen zal Ard goed kunnen mee komen maar toch iets achter ra ken. Dat zal hij op de tien kilome ter niet helemaal goed kunnen ma ken. Tenslotte heeft Fornaess al eens 15.27 gereden dit seizoen en op de wereldranglijst komt hij voor met een tijd van 15.23.8. In Deven ter heb ik gezegd: ,Ard zal op de tien kilometer heneden de 15.3 moeten komen om enige kans te maken. Daar blijf ik bij. Nee, hoe hoog ik Ard ook acht. hü weet dat. Ik zie in hem nog geen Europees kampioen. Wel zal hij er heel dicht bijkomen*. Leen Pfrommer kan ook geen zinnig woord zeggen over de kansen van Jan Bols. .De derde man van de Neder landse schaatsploeg, die plotseling totaail onverwacht opmerkelijke dingen deed op de kunstijsbaan van Inzeil en daardoor hogelijk aandacht kreeg van de Noorse journalisten, rij ders en coach... Dat officieuze record op de drieduizend meter en dat pun tentotaal op de vier afstanden, 500- 1500-3000-5000 meter was tot daair a:in toe. Nee, de verontrusting in het Noorse kamp was vanwege de uitste kende 40.9 op de vijfhonderd meter- Nuchtere Leen Pfrommer: .De kansen op een Europese titel Ik kan er geen zinnig woord over zeggen. Voor die 40.9 was Jan Bols de .jongen van de middengroep'. Altijd goed voor do vijf de tot en niet de elfde plaats. Hij heeft extra hard getraind op de sprint en nu plotseling die 40.9. Hij heeft erg veel ijver getoond. Maar of hij in Innshriick tot een herhaling in staat is? Dat zal doorslaggevend zijn voor zijn plaats iu de eindklassering'. Loen Pfrommer tempert daarmee een beetje he>t enthousiasme, dat in Ne derland is gerezen ten aanzien van de kansen van Jan Bols. Ook wat Kees Verkerk aangaat, wil de Nederlandse schaatscoach ztch nvet aan voorspel lingen wagen, .Het gaait veel beter met hem. Dat wel. Maar het vervelende is, dat we geen vergelijkingsmateriaal van de laatste woken hebben. Zijn laatste duel is de wedstrijd Nederland-Noor- wegen geweest. Daarna heeft hij nog een keer in Moss gereden. Ik kan hem net goed heoordelen. Wel ben ik blij dat nij met heeft meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen. Met de training gaat het veel beter. Maar als ik het eerlijk moet zeggen: ik denk dat Kees no" niet helemaal klaar Is in Innsbrtlck. Hij gal daar geen Eu ropees kampioen worden of tweede. Maar het wordt geen afgang. In de 35e minuut maakte Sjaak Swart een doelpunt voor Ajax. Op de foto: het schot van Swart, vlnr Mil Uren, op de grond Swart, Cruijff, Van Dijk, doelman van Napoli en scheidsrechter Glöclcner. maar desondanks lijkt de (.museum allerminst, kansloos. Zwart Wit '28 moet van Barendrecht kunnen winnen. Bij Excelsior-Zwalu- wen is het lastiger een winnaar te voorspellen, evenals bij HBSS-RWH. Als Noordwijk goed heeft .overwin terd' moet bij De Zwerver minstens één punt kunnen worden weggehaald. In de 3e klas krijgen de daarin uitko mende Zeeuwse clubs het niet gemak kelijk. Terneuzense Boys en Krabben- dijke hebben een moeilijke uitwedstrijd tegen respectievelijk Woudrichem en Roda Boys voor de boeg. Als de Zeeu wen daaruit één puntje kunnen weg-j slepen zou dat al meevallen. RiMamdia speelt weliswaar thuis, maar het be zoekende en nog in een kansrijke po sitie- verkerende BVC'54 is allerminst een gemakkelijke tegenpartij. Deson-I danks start de thuisclub lichtelijk als favoriet. Voor hekkesluiter AZW eveneens een thuiswedstrijd en wel te-, gen Good Luck. Alleen als de Axelaars hun produktiviteit weten op te voeren is er enig uitzicht op een zege en daar door betere tijden. In de 4e klas B staan geen spectacu laire wedstrijden op het programma. Hoek en Yerseke gaan op het veld van eerstgenoemde onder elkaar uitmaken wie zijn theoretische kansje op de ti tel zal hebben. De thuisclub heeft de beste papieren. Leider Smerdiek is weliswaar favo riet in Kapelle. maar zal toch op felle tegenstand moeten rekenen. Dat geldt eveneens voor WHS, dat in Kloetin- ge een lastige tegenstander zal ont moeten. Veere en Nieuwland, de twee degradatiekandidaten, scelen thuis. Eerstgenoemde tegen Wissenkerke en de laatste tegen Chrislamdia. Het zou geenszins verwonderen ails de thuisclub hieraan iets zouden overhouden. 2e KLAS B: CSVD-Arnemuiden, Zw- j Wit '28-Barendrecht, Excelsior M- Zwaluwen, HBSS-RWH, De Zwer- ver-Noordwijk, De Meeuwen-Ter Lee de (14.30). 3e KLAS: Woudrichem-Temeuzenee Boys, Sleeuwijk-Noad '32, Rillandia- BVC '54 (15.00), Roda Boys-Krabben- dijke, AZW-Good Luck (15.00). 4e KLAS B: Hoek-Yerseke (15.00), Kapelle-Smerdiek (15.00), Kloetings- WHS (15.00), Veere-Wissenkerke en Nieuwland-Chrislandia (15.00). AMSTERDAM (GPD) Olympia's Tour, Nederlands enige grote etappewedstrijd voor amateurrenners, dreigt dit jaar niet te kunnen doorgaan. Nadat het ministerie van verkeer en waterstaat aan de organisatoren de jaarlijkse vergunning had verleend en alles organisatorisch geregeld was. weigerde het ministerie van justitie het politieapparaat in Nederland mede werking te laten verlenen aan de ronde. Daarmee is het houden van Olympia's Tour een onmogelijkheid geworden. Via enkele kamerleden probeert men nu het ministerie van justitie als nog te bewegen toestemming te geven het politieapparaat in te scha kelen. Als deze actie binnenskamers op niets uitloopt, kunnen vragen in de kamer over deze zaak verwacht worden. Olympia's Tour door Nederland zou van 9 tot 16 mei gehouden worden. Het ministerie van justitie oordeelt dat men dan geen politiemensen kan inzetten, omdat deze juist in die periode de enige gelegenheid hebben om vrije dagen op te nemen. Bovendien is de politie, zo zegt men, rond Hemelvaartsdag en Pinksteren, al overbelast. Olympia's Tour kan niet naar andere data uitwijken in verband met de internationale wieier- kalender. Er nemen ploegen uit een achttal landen aan deel. Olympia's Tour had sedert kort grote internationale erkenning gekre gen door plaatsing op de kalender van de U-C.l de internationale wiel- MIDDELBI RG Ofschoon de 2e bad- mintonwedstrijd al enige tijd geleden gespeeld is, willen wij toch terug komen op Rilland - Marathon. De uitslag was 4-4 en er werd maar in liefst 5 partijen een 3e game gespeeld, wat aantoont dat de spanning groot was in dit treffen tussen 2 gelijk waardige ploegen. Frans Midavaine komt in zijn thuis wedstrijden niet zo sterk voor de dag als we verwacht hadden. Hij verloor op eigen baan 3 van de 4 partijen, waarvan echter 2 in 3 gumes. Ook tegen Tobi Lammers was het verlies van de Rillandia-speler niet groot: 11-15,17-18. Mevrouw Lambertus maakt haar faam waar en bracht ook haar 4e thuis wedstrijd tot winst, J. Dain verloor van Frits Jongbloets, doch E. Koppejan bracht de stand weer in evenwicht door winst op me vrouw A. Lammers. De eerste mixed was voor Rilland, (1e tweede was voor de bezoekers. Ook de dubbelspelen bleven in even wicht, verlies voor de Rillnndia-heren. winst voor de dames. Fifteenth Point I bleef aan de ver liezende hand door met 0-8 van Wings I ge verliezen. Avanti I bleef leider van de le klas B door van Jong .Am- klas A had Jong Ambon I een druk programma, ornaat een extra, inhaal wedstrijd tegen Zierikzee gespeeld moest worden. Zij blijven leider door met 8-0 en 6-2 van resp. Fifteenth ■t, die het Ajax-doelpunt maakte, ligt na zijn schot op de grond en t omringd door bezorgde Ajacie- den. INNSBRUCK (GI'D) Jan Bols lachte wat stil voor zich uit, gistermid dag op de ijspiste van Inzeil, die inder haast gereed was gemaakt voor een 500 meter van de Nederlandse kern en jeugdploeg: ,41 rond, na die 40.9 van zondag'. Jan Bols schudt een beet je ongelovig het hool'd en zegt dan: ,Ik heb tegen de heer Pfrommer gezegd: als ik woensdag weer zo'n tijd draal, zo rond (1e 41 seconden, ga ik erin ge loven. En waarempel, na die 40.9 nu 41 blank. Nu moeten er toch mogelijk heden voor Innsbruck inzitten. Ik ben nu wat zekerder van mezelf. Nou ja, geluk moet je hebben. Zonder geluk vaart niemand wel, zeker niet op zo'n 500 meter, waar alles van kleinighe den afhangt'. ,Maar wat fijn is, ik weet nu dat ik zo rond de 41 seconden kan rijden. Dat moet ik oolc, wil ik meetellen aan de top'. Jan Bols is in feite de koning te rijk geweest met die twee opzienbarende sprinttijden. Hij had na de 40.9 van afgelopen zondag gezegd: ,Dat moet een uitschieter zijn geweest. Dat ls eenmalig en komt nooit weer*. Maar Jan Bols heeft heimelijk gehoopt op een herhaling. Hij had Ard Schenk in een formidabele race tegen Jan Ba zen zien finishen in 40.4 ondanks een halve misslag vlak voor de finish en hij geloofde onder slechtere omstan digheden dan zondag niet in een gun stige tijd. ,Ik viel precies in het schot. Mag het ook in Innsbruck zo zijn', zei hij. ,Ik ging lekker die bochten door en had nog wat over. Net als zondag. Het was gewoon hetzelfde. Dat was fijn. Dat heeft me zelfvertrouwen gegeven. Leen Pfrommer zei: .Jan, je kunt het, zie je wel. Waarempel, ik ga er nog in gelo ven ook'. Point en Zierikzee te winnen. Wings 1 behaalde een belangrijke 5-3 over winning op Avanti II; belangrijk om- liat dit de Koudekerkse ploeg de 2e plaats op dc ranglijst kan opleveren. Rillandia I won met 8-0 van Wings II. In de 2e klas zette Astroiden I zijn overwinningenreeks voort door met 8-0 van Wings 3 te winnen. Ook Marathon II handhaafde zijn goede positie door Avanti III met een 2-6 nederlaag naar Middelburg terug te sturen. Zierikzee n behaalde 4 winst punten. Thuis tegen Rillandia II met 6-2 en uit tegeen Avanti Hl 1-7. 3e klas: Avanti IV drukte Fifteenth Point HI met 7-1 vaster op de onder ste plaats. Marathon HI bleef onge slagen door 4-4 te spelen tegen Wings IV en door met 2-6 bij Fifteenth Point II te winnen. Wings IV verloor met 1-7 van Astroiden II. De uitslagen van 2 wedstrijden in de le klas: le klas A: Zierikzee - Jong Ambon; H. E. W. Wijsman - M. Titiheru 0-15, 15-11, 9-15; H. E. A. Wijsman - D. Manuhutu 10-35, 7-15; D. A. Berre- voets - A. Sapulette 6-13. 12-9. 11-7; D. E. J. Groeneveld - J. Mahakena 2-11, 1-11; G. D, A. Berrevoets-W. Wijsman - J, Mahakena-D, Manuhutu J.5-71318; 18-13; D. G. J. Groene- veld-A. Wijsman - A. Sa/pulette-M. Titiheru 2-15, 2-15: H. D. W. Wijs man-A. Wijsman - M. Titiiheru-D. Ma nuhutu 4-15, 3-15; D. D. A. Berre- voets-J. Groeneveld - A. Sapuietie- J. Mahakena 15-5,17-18,10-15. le klas B: R-.llandia - Marathon I: H. E. F. Midavaine - T. Lammers 11-15, 17-18: H. E. J. Dam - F. Jongbloets 05-12, 5-15. 7-15; D. E. T. Lamber- ■Uts - v. Wilgenburg 4-11, 11-6, 11-1: <D. E. E. Koppejan - A. Lammers 31-3, 11-2; G. D. T. Lambertus-F. Mi dava.ine - v. Wi.lgenburgrT. Lammers 10-15, 15-7, 15-3; G. D. E. Koppejan- J. Dam - A. Lammers-F. Jongbloets 10-15, 15-10 5-15; H. D. F. Midavaine -J. Dam - T. Lammers-F. Jongbloets 615. 14-18; D. D. T. Lambertus-E. Koppejan - A. Lammers-v. Wilgen burg 15-4. 12-15. 15-7. De ranglijsten in de 2 2e klas INNSBRUCK (GPD) Aid Schenk heeft tijdens het afgelo pen weekeinde zijn petje diep af genomen voor de 40,9 van Jan Bols op de 500 meter op de ijspis te van Inzeil. Gisteren tijdens een onderling wedstrijdje van kern en jeugdploeg, reed de noorder ling 41 seconden rond onder min der gunstige omstandigheden dan zondag jl. Op de valreep voor het vertrek van de Nederlandse schaatsploeg van Inzeil naar Innsbruck, dus opnieuw een top prestatie op zijn zwakste afstand. ,Als Jan Bols', zegt Ard Schenk, .deze tijd ook in Innsbruck weet te repeteren, is hij roetgevaarlijk en een potentiële kandidaat voor de Europese schaatstitel. De No ren waren maandag niet voor niets zo nieuwsgierig naar het ,hoe en waarom' van die 40.9 in Inzeil. Ard Scthenk windt ei' geen doekjes om. Hnj wiil etig graag Europees kam pioen worden en weet wie hij moet verslaan. Fornaess, Claesson en nog twee Noren, te weten Thomassen en Groenvold. ,Nu is voor mij Jan Bols erbij gekomen. Als luj 40.9 of daar omtrent rijdt, dan kan hij met zijn beste tien kilometer en in -.ets min dere mate ook op de 5000 meter zijn achterstand royaal goedmaken', zegt de lange Noordhollander, die zicJi- zalf onder" de kanshebbers schaart. ..Als ik', zegt hij, (le 500 nieter in dc huurt van Fornaes blijf (0,1 of 0,2 seconden langzamer of sneller), kan ik hem kloppen. O)» de 10.000 me ter ben ik niet slechter meer dan die Noor. Integendeel, ik heb gehoord dat ik een eventuele kleine achter stand op die laatste afstand kan overbruggen'. De sterke Noordhollandse troef ziet zichzelf dus bij de favorieten. Hij komt er ook rond voor uit: ,Ik heb dit jaar veel meer ijstrainimg gehad. Ik voel me fit en zie niet meer zo op tegen het afzien op de 10.000 meter. Dat is mijns inziens altijd zo geweest. Ik ging op die toen km het harde werken uit de weg. Intuïtief natuur lijk, nvet omdat ik lui was of iets der gelijks. Ilt ga op die afstand nu sneJ, en dat heeft mijn zelfvertrouwen een fikse zet in de goede richting gegeven. Ik zie de 500 meter als mijn kritieke afstand. Als dat erg goed gaat. tel ik mee. Maar ik moet in de buurt van Fornaess blijven.' Ard Schenk traint keihard. In Inzeil zag je hem doorlopend bezig. Op da baan, dan weer schavend aan de con ditie. Elke minuut van de twee door Leen Pfrommer voorgeschreven trai n/wigsperioden benut hij. .Ard en Peter werken keihard', zei Leen Pfrommer gisteren nog eens ten overvloede. .Pe ter Nottet wil erbij zijn en Ard wil hoog, erg hoog eindigen.' Ard Schenk wil nok nog kwijt, wal hij van Kees Verkerk denkt. .Heus geloof me', zegt hij, ,het is ditmaal geen camouflage van Kees. Hij mag dan in die kunst een meester zijn. Kees is nu bang. Bang, dat zijn hele seizoen verloren gaal, Hij heeft hcc! voorzichtig zijn vorm weer naar een redelijk peil opgewerkt, maar is Imng met de werkelijkheid geconfronteerd te worden. Norniaal gesproken had hij toch best mee kunnen doen, gisteren in Inzeil op die 500 meter. Nee, Kees vroeg aan de heer Pfrommer of hij van die plicht ontheven mocht worden. Reden? Kees wil zo lang mogelijk de waarheid over het tere kasplamtje. dat .vorm' heet, in het donker houden.' ,Hij doet mee aan de Europese kam pioenschappen. Dat wel. Maar ik zie in hem geen potentiële kandidaat. Kees draa.it altijd lekker op dc langere afstanden, maar met die 500 meter wil het nog niet. En dat moet, wil je meetellen. 11? geloof, dait Kees dit maal geen camouflagetactiek toepast. Het is bij hem ernst. Hij weet dat er tienduizenden Nederlandera zijn, supporters d:e heilig in hem geloven die ondanks alles zeggen: .Kees ziek? Ha ha, die jongen speelt komedie Die neemt iedereen in de boot.' .Ais dan blijkt, dat de vorm er echt niet is, dan voelen juist die suppor ters zichzelf in de boot genomen. Want bun Kees Verkerk was de echte Kees Verkerk niet. II? geloof dat deze gedachte Kees boven alles dwars zit. Kees gelooft, dat hij Innsbruck wel vergeten kan. Hij wil meedoen, omdat! hij nog zo weinig internationale wed strijden heeft gereden iu dit seizoen. Hij wil zich bij de laatste twaalf! plaatsen om zichzelf gerust te stellen voor Oslo. Ik geloof heilig, dat hij I daarin zal slagen. Dan heeft hij nog drie weken voor Oslo. Als Kees in Inns bruck tot redelijke prestaties komt, dan zal hij er mijns inziens in Oslo heel dicht bij zijn. Zo is Kees! Die heelt een zetje in de rug nodig. Dat kan Innsbruck voor hem worden. Daar hoopt hij op, en wij allemaal ook.' e en 3 e klas zijn: Astroiden I 7 34 49 7- Zierikzee II 8 13 37-27 Marathon II 7 10 38-18 Avanti Hl 8 5 22-42 Wings in 7 3 14-42 Rillandia II 7 1 16-32 3e klas Astroiden II 6 11 36-12 Marathon III 7 Jl 35-21 Avanti IV 6 6 27-21 Wings IV 7 6 27-21 Fifteenth Point II 6 4 21-27 Fifteenth Pomt HI 6 0 6-42 Het programma voor volgende week is: le klas 24 januan: Jong Ambon I- Wings I; Wrngs H - Jong Ambon II: 27 januari: Zierikzee I - Fifteenth Point I; 30 januari Marathon I - Avan ti IAva/nbi II - Jong Ambon I 2e klas: 24 januari: Wings HI - ma rathon II: Rillandia n - Avanti IH: 3e klas 24 januari: Astroiden H - Fifteenth Point H; 26 januari Avanv. IV - Wings IV; 28 januari Fifteenth Point HI - Marathon HI. GOES Bondscoach George Kessler van de KNVB, met minister Luns en scheepsbouwer Yerolme één van de meest besproken figuren en voor de sportverslaggevers een bijna onuitput telijke bron van inspiratie, kan men vrijdag aanstaande ook eens van een andere kant leren kennen. Hij zal dan namelijk om 8 uur un De Prins van Oranje te Goes een lezing houden met als onderwerp ,Ds ideale wedstrijd.' Tijdens de pauze kam men schriftelijk vragen stejlen over de in houd vam deze lezing die daarna zul len worden beantwoord. De toegang is vrij. De lezing wordt, met steun van de KNVB. de CO VS en de KNVB-af- deling Zeeland, namens de gezamenlijke b j de COVS aangesloten scheidsrech- tersgroepen m Zeeland georganiseerd door de schei(braihtersvereniging N- en Zuid-Beveland. MIDDELBURG Het voetbalpro- granuna voor de A-junioren in efoep A 1 van het Zeeuwse junioren voetbal vermeldt voor dit weekeinde de vol gende wedstrijden: Zeeland Sport Al- Steen A 1 (14.45), Vogelwaarde A 1- HW A 1 (14.30), Terneuzen A 1-Vlis- singen A 1 (14.30), Terneuzense Bovs A 1-Kapelle A 1 (14.30. Middelburg A 1-Arnemuiden A 1 (14.30). ZAALHANDBALSTAND In de stand van damesjun. 2e klas Is nog niet verwerkt de uitslag van af gelopen zondag: GSC IIDHC. Dames junioren II: Olympus 2 Marathon GSC 2 Walcheren 2 For tuna 2 DHC 0 0 12 4 0 4 0 0 4 0 9-11 47-35 32-24 22-29 27-59 3-42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 11