Ir J. Zuurdeeg: ,Nog te vroeg voor beslissing tracé oeververbinding' EVA komt terug op reportage over Ambonezen Jhr mr L. P. Quarles van Ufford burgemeester Gelders Hengelo Half miljoen ton grint per jaar naar Vlissingen Nieuwe start' handtekeningenactie voor mr. Huber STUDIES ZULLEN ZEKER TWEE JAAR VERGEN Binnen 2 maanden 10.000,- aan VVV-geschenkbonnen verkocht... Vrijdag gesprek over schouwburg in Middelburg KORTE PERIODE AMBTELOOSHEID ONTSTELTENIS IN MIDDELBURG .TAMELIJK BEZIJDEN DE WAARHEID' ALMANAK 2800 gulden van De Ambachtschool Goes voor Biafra ,H0LLAND'MET VOLKSWAGENSCHIP VOORONDERZOEKNAAR ENGELAND Axelse 7 mille gaan toch naar Biafranen ANB-man Kaper: Reconstructie structuur NW Leden knokploeg relletjes in Stekene (B.) veroordeeld MEER DAN 2000 HANDTEKENINGEN UIT OUD EN NIEUW GOES REACTIES UIT ALLE LAGEN VAN DE BEVOLKING 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 14 JANUARI lty} ADVERTENTIE VLISSINGEN Ir J. Zuurdeeg, hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland en voorzitter van de .stuurgroep' voor de aanleg van de vaste Westerschelde-verbinding, heeft met enige verbazing kennisgenomen van opmerkingen in Zeeland, die het Waarde-tracé van de oeververbinding accentueren. ,Er is op dit moment geen enkele voorkeur uit te spreken voor het tracé Krui- ningen-ferkpolder met een brug-tunnelcombinatie of voor het tracé Waarde-Walsoorden met een hangbrug. De studies zijn nau welijks begonnen. Het is nog te vroeg voor conclusies. Maar als de medewerking afhangt van het verschil van twee of drie kilo meter in de situering, dan wordt het wel een kwetsbare boel', aldus de Zeeuwse hid van rijkswaterstaat. (leverbinding nog oostelijker kan ko men dan Kruiningen, waarbij hij be toogde: .Reeds dit tracé verwekt bij mij twijfel over de rechtvaardiging van de uitgaven voor realisering er- De afgelopen maand is de tracering van de Westerscheldeverbïnding, oos telijker dan de lijn Kruiningen-Perk- polder verschillende malen aan de or de geweest: in de begrotingszitting van de Zeeuwse staten medio december liet gedeputeerde A. J. Kaland naar aan leiding van opmerkingen van staten leden weten, dat de .provinciale ver tegenwoordigers in het overleg met het rijk zich zullen terugtrékken, wanneer er serieus wordt gedacht aan het traject Waarde' en voegde daar later aan toe, dat dit niet zal gebeuren dan na overleg met de sta ten; vorige week gaf voorzitter C. Kam- meraad van de Kanier van Koophan del voor Midden-Zeeland uiting aan zijn vrees, dat de vaste Westerschel- Handelsblad een bericht, waarin werd gesuggereerd, ,dat de Nederlandse rijkswaterstaat onderhandelingen is begonnen met een Engelse firma over de bouw van een hangbrug over de Westerschelde.' Wie deze opmerkingen aan ir Zuur deeg voorlegt, kriijgt als reactie: .Het gaat nog steeds om een keuze tussen een brug-tunneü-oo-mhinaitie op de lijn Kruiningen-Hansweert naar Perkpolder of een hangbrug tussen Kruiningen-Waarde naar Walsoor den. Maar het is op dit moment te vroeg om een voorkeur voor beide mogelijkheden nut te spreken. De studies vergen zeker twee jaar. Er moeten laboratoriumproeven worden genomen en er gaat een hele tijd overheen voor de modellen testklaar zijn. Er wordt gewerkt met de com binatie van tien aannemers en de be doeling is, dat uit die studies een berekening rolt. Met Engelsen wor den geen onderhandelingen gevoerd.' Van andere zijde bleek ons. dat in september vorig jaar wel contact in de informatieve sfeer is geweest tus sen rijkswaterstaat en het Engelse raadgevende ingenieursbureau Free man Fox and partners over de mo gelijkheden van een hangbrug over de Westerschelde, een bureau waar mee rijkswaterstaat al langer rela ties heeft. Van onderhandelingen is geen sprake. Zoals bekend heeft rijkswaterstaat een studie gemaakt van de plaats, waar de vaste verbinding technisch gezien het best zou kunnen worden gesitueerd, nadat een combinatie van tien aannemingsbedrijven in een no ta de mogelijkheden voor een dei-ge- erbindi Het beste bewijs dat deze geschenkhonnen voor elke particu lier en elk bedrijf een cadeauprobleem bij verjaardag, jubilea etc. elegant oplost. 't Is zo eenvoudig: u koopt de VVV-geschenkbonnen bij VVV- kantoor Middelburg, Lange Delft 23. Bij aankoop van de ge schenkbon (nen) ontvangt u een lijsl van de deelnemende za ken, die de bonnen als betaling aannemen voor elke aankoop die men wenst te doen. De deelnemende zaken al bijna 50 in velerlei branches zijn kenbaar aan een speciaal embleem: .DEELNEMER VVV- GESCHENKBONNEN'. Cadeauprobleem nü opgelost..koop een VVV-GESCHENKBON a-lioiiwburgkf, vrijdag opnir, Dat gebeurt ïeentcbcshiur '""nïngsv, EERSTE WACHTGELDER' VERTREKT VAN BEVEL AND 's-GRAVENPOLDER De burgemees ter van de vroegere gemeenten 's-Gra venpolder. Nisse en *s-Heer Abtskerke, jhr mr. I.. P. Quarles van Ufford is v. per 1 februari benoemd als burgemees- I?ke verbinding mei een (anew-i„ het Gelderse Hengel.. Hij krijgt rmgsplan had samengesteld. een gemeente, die ariemïal so veel iS- Mituster Bakker gaf de voorkeur aan als de ,]rte gemeenten, het tracé Krmnmgen-Perkpolder. Ir w;lar Mj ,ot j jaallari VSJ ,M( jaar MIDDELBURG Het weekblad ,EVa' zal terugkomen op de repor tage (tekst Edith Kruidhof, fo to's Ronald Sweering) die on langs in het blad verscheen over de Ambonese jeugd op Walcheren. In het artikel onder het hoofd ,als ambonees sta je er hier gekleurd op' wordt gesteld dat jonge Am bonezen zich achteruitgesteld voe- en bij him blanke leeftijdgenoten. ,We kunnen 's avonds nauwelijks nog alleen over straat lopen. Soms gaan de mensen met een boog om je heen', zo laat men de zeventienjarige Anton Alfons zeg gen. Het artikel heeft nogal wat stof doen opwaaien. Een groot aantal jongeren is verontwaardigd door de uit de lucht gegrepen verhalen. ,In ons jeugdcafé 't Slum van de stichting sociaal cultu reel opbouwwerk waar Anton vaak achter de bar staat hebben we ge enkele moeilijkheid op dit gebied', schreef Bud Oostrom van 't Trefpunt in een brief aan de EVA-redactïe. Ook van andere kanten reageerde men met ingezonden stukken. ,Een heleboel dingen zijn helemaal niet waar', zegt Anton Alfons nu. .Er wordt bijvoor beeld in het verhaal gesteld dat heel de gemeenschap hier tegen de Ambo nezen is. En dat is beslist niet zo". Hoofdredacteur Bouke Poelstra van van EVA: In een tweede verhaal zal adjunct-hoofdredacteur Emile Fallaux od deze zaak terugkomen. Hij zal een aantal schrijvers en schrijfsters van ingezonden stukken persoonlijk bezoe ken. In een aantal brieven as op zo'n fundamentele wijze gereageerd dat wij in dit geval onmogelijk kunnen vol staan met een rectificatie van vijf re- leeuwse Examen In Zierikzee heeft een man, juist aow-trekkend, voor de eerste keer het. rij-examen afgelegd. Wil leg gen de nadruk hier zorgvuldig op eerste keer, want hij trof het be paald niet, dat op de Scheeps- timmerdijk, zoals men ons uil Zie rikzee meldt, een bejaard dame tje plotseling de weg overstak. fNu moet ik remmen' kondigde de kandAdaat. aan, waarop de exa minator instemmend knikte: In derdaad /maar nodig is het. niet meer, want dat heb ik intussen al voor u gedaan.' Ja, men is streng in die dingen. Vroeger lag het wel wat gemak kelijker. Een bejaarde Middelbur ger heeft eens voor ons opge haald., hoe hij in de twintiger ja ren met goed gevolg het examen aflegde. De examinator liet het wel uit zijn hoofd naast de kan didaat plaats te nemen. Jïi) maar eens een blokje om' gebood 1<1), om bij terugkeer belangstellend te informeren: ,Ging het goed?' Beantwoordde men deze vraag be vestigend en toonde men boven dien nog enige kennis van de bor den, dan mocht men weinig later het rijbewijs afhalen. Men heeft de eisen enigszins moe ien optrekken. Maar 't geeft wel een veilig ge- voél. ien gesprek- met commissaris van politie, dr D. van Ooijen te Middel burg, die in de reportage wordt ge citeerd en die al daags na-de ver schijning van het nummer met de bewuste reportage reageerde heeft de hoofdredacteur van EVA naar hij meedeelde ervan overtuigd dat de betrokken verslaggeefster .tame lijk bezijden de waarheid heeft ge zeten, om het maar zachtjes te zeg- Het stuk is ons toegespeeld van free lance zijde. Ik heb het vluchtig gezien. En ik heb me niet bekommerd over de juistheid of onjuistheid omdat de schrijfster een tamelijk betrouwbaar journaliste is, zo zei de heer Poelstra. Maar nu blijkt dat de gegevens er toch wel zeer ongenuanceerd in terecht zijn gekomen'. In een van de volgende num mers wellicht in februari zal EVA op de kwestie terug komen. Zuurdeeg: .Dat voorkeurstracé is nu nog de basis, waarop wordt gewerkt.' Ir Zuurdeeg wees erop, dat aan een tracé voor een tunnel-brug andere eisen moeten worden gesteld dan aan een hangbrug. Belangrijkste elemen ten bij een brug-tunnel-combinatie zijn globaal een niet al te diepe plaats en de mogelijkheid tot aan leg van een ,vast' eiland, bij een hangbrug is vooral een recht tra cé van belang, dit om de kans op aanvaringen te verkleinen. .Voor een brug-tunnelprojcct is de lijn Krui ningen - Perkpolder de gunstigste situering, een hangbrug zou beter wat oostelijker gesitueerd kunnen worden, in de richting Waarde en overstekend richting Walsoorden. Vraag: Zou bij een tracé, oostelij ker dan Kruimngen - Perkpolder het veer op deze lijn moeten worden gehandhaafd? Reactie: ,Dat zou be tekenen. dat de boot bijna onder- langs de brug vaart. Het afstands- verschil is twee tot drie kilometer'. Die noodzaak zie ik niet'. Van veel meer belang dan het ver schil in afstand vindt ir Zuurdeeg de kostenfactor en de technische mogelijkheden, die een rol spelen bij de uiteindelijke keuze: brug-tum- nel of hangbrug. ,Op de kosten en op de technische mogelijkheden van de projecten wordt nu gestudeerd'. Ir Zuurdeeg: .Je kunt je afvragen: wat is oostelijker? Saeftinge, dat is duidelijk oostelijker kun je zeggen. Als Zeeuwsch-Vlaanderen blijft roe- pén om Saeftinge en als dat inge polderd zou worden, dan zou er een andere situatie ontstaan, die een verandering in het beeld zou den kunnen-; geven. Dat zou wel weer een lange wachttijd beteke nen. Maar daa.r is nu geen sorake van." erkte, samen. Hengelo heeft 7500 gezetenen en de oppervlakte van gemeente is 5000 hectare. De Gelderse plaats, waar de heer Quarles van Uf ford burgemeester wordt, heeft een agra risch en ook sterk toeristisch karak ter. Hengelo bestaat uit twee kernen en 6 gehuchten. Burgemeester Quarles van Ufford zei dinsdagmiddag: ,Ik ben er natuurlijk heel gelukkig mee. De laatste maanden is er vanzelfsprekend een en ander ge beurd. We zaten met de onzekerheid in verband met burgemeestersbenoemin gen. Ik ga hier als eerste van de wacht gelders weg. Eigenlijk heb ik nauwe lijks gemerkt, dat ik ambteloos was. Je denkt nu onwillekeurig aan de colle ga's, die nog niet weten, wat er gaat gebeuren'. Toen de heer Quarles van Ufford in 1965 burgemeester werd van de gemeen ten 's-Gravenpolder, Nisse en 's-Heer Abtskerke, wist hij, dat dat voor 4 of 5 jaar zou zijn. De herindeling werd voorbereid. ,Ik heb indertijd mijn best gedaan om in Zeeland terecht te komen. Mijn oom is commissaris van de ko ningin in Zeeland geweest en de pro vincie trok ons erg aan'. Over de hui dige situatie, waarin de dorpen waar van hij burgemeester was, zegt mr. Quarles van Ufford: ,Het is beter, dat de activiteiten nu worden gericht op de ineest levensvatbare kernen. De ei- san worden in deze tijd nu eenmaal anders. Voor de hele kleine plaatsen zal het op den duur wel verdwijnen worden'. De heer Quarles van Ufford werd op 21 februari 1927 in Den Haag geboren. Na de oorlog studeerde hij rechten in Leiden. Die studie voltooide hij eind 1958, In 1959 werd hij commies ter secretarie van Maasdam en twee en een half jaar later werd hij gemeente secretaris van Wouidrich! GOES Op de Goese ambachtschool is een inzamelingsactie gehouden voor Biafra. In zeer korte tijd hebben leer lingen en leerkrachten van de school 2800 gulden bijeengebracht. Het gironummer voor de landelijke in zameling is 400, ten name van Hulp voor Biafra. ,Beni' bleek te klein VLISSINGEN De sleepbootHolland' van de rederij Doeksen nv uit Terschelling heeft dinsdagmorgen omstreeks tien uur vastge maakt aan het casco van het Volkswagenschip, dat vier dagen op eigen houtje over de Noordzee heeft gezwalkt. Zoals gemeld heeft de Noorse sleepboot ,Beni', die het casco bij stormachtig weer vorige week donderdag verloor, het casco in de nacht van zondag op maandag twee honderd niijl noord-west van de Doggersbank weer gevon den. Vanwege de zeegang zagen de Noren geen kans het casco vast tc ma ken. Over de railing van het Volkswagenschip hing het restant van de ge broken sleepkabel. De bemanning van de .Holland' heeft kans gezien aan dit stuk een andere kabel te bevestigen. Bij nader inzien bleek de Noorse sleepboot .Beni' (2800 pk) te klein om het casco van 6000 ton te slepen. De Noren zijn dan ook naar huis gegaan. De .Holland' (3000 pk) brengt het Volkswagenschip nu naar de monding van de Humber in Engeland voor onderzoek. Als alles in orde wordt be vonden brengt de .Holland' het casco naar zijn oorspronkelijke bestemming: Oslo. MIDDELBURG De tie in Middelburg za! aan de orde komen, initiatief van het g' het gcboinv waarove schillen omtrent het gebruik v.ïju staan: de schouwburg. Bi.j hot zijn betrokken liet seluuuvliiirghfvir. en vertegenwoordigers van de die onlangs tijdens het popconcert^ monstreerdenI'rovudya. de BBI\ de Socialistische Jeugd. Ook Jeugd Muziek is bij de bespreking, Zoa'k I. kond riep een groep jongeren van t vrije tijdscentruni In Middelburg de tiegroep .Nieuwe Schouwburg' i0| ven. AXEL De 7 mille die Axel bijeengebracht voor Biafra zullen daad de bevolking van dit geb'.edi goede komen. Zoals gemeld, vroe»j heer J. Th. Klein, directeur van' christelijke mavo-school in Axe! c een belangrijk aandeel had in de h meling) zich afgelopen zonda; het gezien de ongunstige berichte; Biafra nog mogelijk was het voor het gebied te bestemmen. Na' bespreking, is echter nu het ii gevallen de Biafranen niet in de te laten. De lieer Klein: .Op manier de hulpverlening gebeurt. W; ken we nog. Misschien via een land, waar Biafraanse kinderen ver ven. Maar onze oorspronkelijke stelling blijft gehandhaafd.' De arts dokter Middelkoop (en zoals absusievelijk gemeld dokter Ij Voorhoeve) die de 7 mille zou kr is ijlings naar Sao Tomé in de j» vail Biafra vertrokken, om te assist bij de hulpverlening. Zuid-Beveland. Hij maakte de periode ruilverkaveling mee en van ae tot standkoming van. het sbreskplan Mid den-Zeeland. De lieer Quarles van Uf ford had veel belangstelling voor het landschappelijk karakter van de streek, waarin zijn vroegere gemeenten liggen en hij beijverde ervoor, dat het Ganze- gebied als besohenmd landschap werd aangeduid in het streekplan. Verde: In juni "65 werkte hij voor de oprichting van. de enoeming ais ourgemeesterstichting streekmuseum de stichting- gemeenten in de Zak van is er, het museum zaJ wel van de grond komen In 's-Gravenpolder kwam in de periode dat burgemeester Quarles van Ufford er werkit'e het nieu we dorpshuis Maar en er werd veel ge bouwd, met name in de vrije sector. 's-Gravenpolder groeide van 1400 tot 1600 inwoners. Over zijn vertrek zegt de heer Quarles van Ufford: .Zeeland dat zegt wel-waf voor ons'. En over zijn toekomst: ,Ik weet eigenlijk mets vah Hengelo af. Ik ben er vorig jaar een keer geweest: als toerist. Om r te kijken hoe het er uit zag'. MIDDELBURG De structuur van de vakcentrales voldoet niet aan de eisen. is veel te veel versnippering. We houden een duur en log apparaat stand. Er moet snel een reconstructie \an de structuur van het NVV komen. Nu hebben we 21 verschillende bonden met eigen kantoren hoofdbesturen en personeel. Dat is eigenlijk- een onnoe melijke geldverspilling. Dat alles zei dinsdagavond in de Gou den Poorte in Middelburg ANB bestuur der H. Ka,per In een imleidimg voor de Middelburgse bestuurdersbond. Het moet mogelijk zijn om in Nederland tot een grote vakcentrale te komen, zo meende de heer Kaper. Hij sprak over de posi tie van de vakbeweging. Hij signaleer de In zijn inleiding een grote onver schilligheid bij de meeste leden, en een steeds verder afnemende bereidheid om iets voor de vakorganisatie te doen. .Ik krijg soms het gevoel dat heel wat leden menen htm maatscchappelijke plicht te hebben gedaan als ze zich als lid hebben opgegeven en trouw hun contributie betalen. ,Ons proleta.riscn werk verburgelïjkt', zo concludeerde de heer Kaper tenslotte. In zijn inleiding wees hij op het belang van ledenbin ding en van werving van nieuwe leden, waarbij vooral de groep beambten zich als een moeilijk bereikbare groep ma nifesteert. De heer Kaper bleek wei nig respect te hebben voor de categorale organisaties: Dat zijn gewoon gezellig- heidsverenigïngen' zo vond hij. VLISSINGEN Omstreeks juni van dit jaar begint de nv Ballast mij ,I)e Merwede' uit Rotterdam een zcegrintsor- teerderij op een terrein aan de noordzijde van de Vlissing- se buitenhaven (liet voorma lige Havendorp). Een schip van de ,Amey marine Ltd' uit Southampton, dat een laad vermogen van 2500 ton heeft, gaat in ongeveer 200 vaarten per jaar het benodigde grint aanvoeren. I>it grint haalt het schip zelf uit <le Noordzee ter hoogte van de Thamesmond. In totaal gaat het nieuwe bedrijf een half miljoen ton grint per jaar verwerken. Dit betekent voor de haven Vlissin gen dat het quantum bulklading ongeveer verviervoudigt. In 1961 werd 145.106 ton aan bulklading in de haven van Vlissingen ver- Alles bij elkaar werd er Iu 1969 ia de Vlissingse haven 564.899 ton aan goederen verwerkt. Als het nieuwe bedrijf haar werk zaamheden begint wil dat zeggen dat het totaal aantal tonnen goe deren, dat in de Vlissingse liaven wordt verwerkt ongeveer verdub- helt. .De Merwede' heeft met de NV Haven Vlissingen een huurover eenkomst voor tien jaar aange gaan voor een terrein van 17.000 vierkante meter. Bij het bedrijf gaan chauffeurs meegerekend 20 tot 22 man werken. Om het lossen van het grintschip mogelijk te maken wordt er een pontonkade aangelegd, die met verschillende lopende banden, met het terrein wordt verbonden. Het grimt -wordt daar gesorteerd en gewassen. Dit wassen is nood zakelijk om het zand en het zoute water uit het grint te krijgen. De laatste jaren is er door de vele grote betonwerken behoefte ontstaan aan grote hoeveelheden grint. De Nederlandse rivieren konden niet ipeer aan de vraag voldoen. Het bedrijf te Vlissingen wordt de tweede zeegrintsortcerdcrij in Nederland. In Dordrecht is reeds een dergelijk bedrijf gevestigd. a.1?; AANLEG EREPARK STEKENE (B) Een aantal i van de .Vlaamse militantenorde' d;< zondag 30 maart betrokken wan: relletjes rond de aanleg van een Kark voor gevallen oostl'rontstrijte et Belgische plaatsje Stekene is i de rechtbank van Dendermonde «n deeld tot gevangenisstraffen, vanlr. van 2 maanden tot 8 dagen. Vk vielen er boetes van 135 tot ji De .Vlaamse miMtamtenorde' - cistisch getinte organisatie, die een knokploeg werkte hakte een betoging van tegenstanders n: aanleg van een ereveld. Daarbij Ti verscheidene gewonden en er onto ook nogal wat materiële schade. De hoofdverdachte, leider van der tantenorde. kreeg twee maanden r? genisstraf. In de zaken waarjfr boetes werden geëist gebeurde een aantal gevallen voorwaarde!!]!: de veroordeelden was ook een if,1 stander van het erepark. Hij luul' voorstander met een stuk lubten- bedreigd, öadat die hem in het he spuwde. De rechtbank wees in vez lende gevallen schadeclaims van gr fen betogers toe. GOES De handtekeningen actie om mr F. G. A. Huber herbenoemd te krijgen als bur gemeester van Goes, is hervat. Het actiecomité, dat gedurende de eerste drie dagen van de vo rige week handtekeningen ver zamelde, is opnieuw begonnen. De actie wer dvorige week woensdag gestaakt om de hand tekeningen tijdig bij de minis ter van binenlandse zaken be zorgd te krijgen. Tot. vorige week waren er 1450 hand tekeningen binnen. Nu zijn er al meer dan 2000 verzameld. Dit is vooral te danken aan de activiteiten van enke le particulieren. Mevrouw C. J. Brou wer uit Goes-zuid, die vorige week 700 handtekeningen bijeenbracht heeft er nu weer 300 verzameld. De actie werd vorige weel; gestop om de resultaten vóór het sluiten var de sollicitatietermijn naar het Goes burgermeesterschap, op 10 januar bij de minister bezorgd te krijgen. Inmiddels heeft het Zeeuwse tweed kamerlid drs W. R. V. DusarduiJ: het Goese actiecomité laten weten handtekeningen. Het comité heeft r ter tekening gelegd Opril aan de Opril Grote Markt t< Goes, De lijst zal daar tien dagei blijven liggen. In een brief maakt het comité bekend, dat iedereen, die tot nu toe geen gelegenheid heeft gehad zijn handtekening te plaatsen harte lijk welkom is in de lunchroom. .Be volking van Goes." schrijven de orga- T egenwicht Mr Huber: .diep onder de indruk.' De handtekeningenactie moet volgens de organisatoren een tegenwicht vor men voor de inspraak, die de Goese gemeenteraad heeft gehad bij de be noeming van een burgemeester. Dc Goese raad mocht eind vorig jaar zijn wensen omtrent liet burgemeester schap in een hoorzitting kehbnar ma ken aan dc Zeeuwse commissaris der koningin. Na deze hearing is het besluit ge vallen mr Huber niet opnieuw tot burgemeester van Goes te benoemen. Een bi ik op de handtekeningenlijsten, die al verzameld zijn leert, dat de actie om mr Huber alsnog herbe noemd te krijgen wordt gesteund door mensen uit ade lagen van dc Goese bevolijjng. Niet alleen inwoners van oud-Goes hebben getekend, ook men sen uil het sinds kort tot Goes beho rende Wolphaartsdijk zijn naar lune room De Opvil gekomen om hun hand tekening te zetten. De woordvoerder van het actiecomi té. dr D. A. de Graaf, vertelde dat het comité inmiddels flink is uitge breid. Men heeft de steun gekregen van een aanital Goese predikanten en katholieke geestelijken en van de echtgenotes van enige in Goes wo nende leden van de tweede kamer. Indruk Mr F. G. A. Huber, de man om wie het allemaal gaat, zei ons diep onder dr indruk te zijn van de resultaten van de spontane actie. ,Het heeft mij erg goed gedaan, dal er in Goes zo is gercugeerd.' Mr Huber noemde de wijze, waarop hij plotseling van het burgemeesters ambt is ontheven, vooral in het per soonlijke vlak erg pijnlijk. De bur gemeester van Het vroegere Goes heeft opnieuw naar het burgemees terschap gesolliciteerd. .Wc moeten nu maar afwachten. Er valt verder niets zinnigs te zeggen. In deze situ atie wordt alles zo gauw verkeerd uitgelegd," aldus mr Hüber. ADVERTENTIE DE GRIEP IS ER WEER! De Aziatische griep, die vorig jam veel Nederlanders aan hel bed kier de, heeft onze grenzen weer overs: den. Voor iedereen, die deze onzichtbare dringer op een afstand wil houden,li: dus raadzaam direct te reagens - symptomen als: hoofdpijn, een kW- en rillerig gevoel en ongewone vent» heid. Het kunnen de voorberichtenv een griepaanval zijn! Neem dan 2 .ASPRO'S met eenio: mogelyke drank (grog, kwast of en doe dit driemaal per dag. Want11, z'n pijnstillende en koortswerende R king is .ASPRO' het ideale en bclrt bare middel bij verkoudheid en P Zorg dus dat u .ASPRO' in huist' Vertrouw op ASPRO', want ,ASK heeft In de reeds door griep oveni landen een bijzonder gunstige rol: speeld. Als .ASPRO' u geen baat zou |f probeer dan geen andere middelen, e raadpleeg uw huisarts. AANHOUDEND ZACHT Zucht en overwegend droog wW' veel bewolking, maar plaatselijk kele opklaringen. Moest matige Hjke wind. Vooruitzichten voor donderdag 05r dag: IVeinig of geen neerslag en in de e plaatselijk lichte vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gem» over Nederland: Voor donderdag:) lal uren zon: 0 tot 2; min temp'!1 4 graden boven normaal; max temp:' ongeveer normaal tot 3 graden normaal; kans op een droge. perioM' minstens 12 uur: 80 procent: ka-, een geheel droog etmaail: 50 pt®' Voor vrijdag: aantal uren zon: Dl) min temp: omstreeks normaal; temp: omstreeks normaal; kans op', droge periode van minstens 12 u* procent; kans op een geheel dioof maal: 60 procent. 15 januar Zon op Maan op ZON EN MAAN onder 'i onderi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2