PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EINDE VAN BIAFRA IN ZICHT Alleen vliegveld Oeli wordt nog verdedigd Generaal Ojoekwoe gevlucht, laatste bolwerken gevallen Nixon wil directe hulp Israël: ,Libië zal Mirages tegen ons gaan gebruiken' Tekort aan strooizout voor de Zeeuwse wegen Vandaag in de krant... Zelf prijs bepalen van kleding WASHINGTON IS PESSIMISTISCH GESTEMD KAMERCOMMISSIE GAAT PRATEN OVER REGELING M 0-STUDIE Mislukte overval op bejaarde VOORRADEN IN VERSCHILLENDE GEMEENTEN UITGEPUT Prompt' Precair ZUIDK0REANEN BESCHULDIGD VAN MOORDEN IN VIETNAM 213e jaargang - no. 9 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSiNGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 12 januari 1970 ovlncijl» Zeeuws» Couraal. I ■it, Foto onderEen (archief) foto van een geëmotioneerde generaal Ojoekwoe. De Biafraanse leider sou zijn land met onbekende be stemming hebben verlaten, nadat de toestand kritiek was geworden. BIAFRA WASHINGTON (DPA) President Nixon en de premier van Groot-Brit- tannië, Wilson houden nauw con tact over de ontwikkeling; in Biafra. Naar het W'itte Huis zondag meedeel de, heeft de Amerikaanse president zaterdag' in een telefoongesprek met Wilson uitvoerig over de situatie van gedachten gewisseld. Nixon had zich daarbij ra de eerste plaats vovor .onmid dellijke maatregelen' bij het coördine ren van de hulp voor Biafra uitge sproken. Premier Wilson had Nixon zondag op gebeld om hem mee te delen, dat hij ran de Nigeriaanse regering de toezeg ging heeft gekregen dat zij alles zou doan om nuiliiitaire excessen tegen de burgerbevolking te verhinderen en zorg zou dragen voor de verzorging van de- "e bevolking met voedsel en medicamen- Het Nigeriaanse slotoffensief is als een wervelwind over Biafra gegaan. Vorige week vrijdag meld de het Biafraanse leger zelfs nog enkele vorderingen op de federale troepen. Diezelfde vrijdagnacht werd het slotoffensief door drie Nigeriaanse divisies ingezet. Za terdagmorgen viel de voorlopige Biafraansè hoofdstad Owerri in handen van de federalen. Daar mee stortte de laatste Biafraanse tegenstand ineen. De Nigerianen hebben vrij spel in het totaal ont redderde land. Zondagmiddag kondigde de gezamelijke kerken, die de luchtbrug tussen het Por tugese eiland Sao Tomé, en Libreville, de hoofdstad van Gabon op Biafra heb ben onderhouden aan dat zij genood zaakt waren hun vluchten te staken. Het vliegveld Oeli, dat de enige ver binding ran Biafra met de buitenwereld vormt, werd aanhoudend gebombardeerd. De landingsbaan was niet langer bruik baar. Met de laatste vliegtuigen van de luchtbrug zijn enkele honderden Bia fraanse legerleiders en vertegenwoordi gers van de hulporganisaties uit Biafra naar Libreville en Sao Tomé vervoerd. Bij hun aankomst verklaarden zij dat het hoogstens enkele dagen zou kunnen duren, voordat geheel Biafra door de fe deralen zou zijn bezet. Gisteravond laat was Oeli nog in Biafraanse handen. ten. De woordvoerder van het Witte Huis deelde mee. dat de president acht transportvliegtuigen en vier hef schroef- Luchtbrug Joint Church Aiid Nederland heeft de Nederlandse regering per tele gram gisteravond gevraagd er bij de Nigeriaanse regeriflg op aan te dringen, dat het plan wordt gerea liseerd om de voedselluahtbrug van het Portugese eiland Sao Tomé naar het vliegveld Oeli te heratellen en uit te breiden. De voedselsituatie in Biafra is cadastrofaal aldus Joint Church Aid. Volgens berichten van medische mede werkers van de hulporganisatie is de lichamelijke weerstand* van de mensen m Biafra zo zwak, dat velen het zelfs niet zouiden overleven alls de voedsel- nanvoer korter dan een week zou uit blijven. De oppositie in de tweede kaïmer heeft ook zondag uiting gegeven aan haar grote bezorgdheid over de situatie in Biafra. Mede namens de fracties van Partij van de Arbeid, D'66 en. de Ei heeft drs J- M- Aarden (groep Aarden) minister Luns van buitenland se zaken namelijk een schriftelijke "raag ter zake gesteld. ,Wait doet de regering nu volgens berichten de oorlog Ln Biafra in een beslissend sta- aiuim is gekomen vandaag om aan de acute dreiging van slachtingen on der de Biafraanse bevolking een einde ui maken', aldus de v.rvaag van de heer Aaiden. Het dagelijks bestuur van D'66 dringt erin een telegram bij de Nederlandse regering met klem op aan op zeer kor te termijn te bewerkstelligen dat VN- waannemers naar het oorlogsterrein in Nigeria worden gezonden. Stille stoet De burgerij van Bolsward heeft zon dagavond spontaan gereageerd op de Verontrustende berichten uit Biafra. «en telegram aan minister Luns J)®™ u'tmg gegeven aan haar hezorgd- eid over het lot van de Biafranen, i.fij ,neSeu uur tot kwart over negen luidden de kerkklokken en vele inwo ners trokken in een lange-stille stoet door de stad. Zwembad BEWONERS van de .Belgische buurt in Sas van Gent hebben nun woondomein de naam .open baar zwembad' gegeven. Oorzaak van de wateroverlast is het ont breken van een goede afvoer,(pa gina 2). (Van onze correspondent) LIBREVILLE De oorlog tussen Nigeria en Biafra is in een beslissende eindfase gekomen. Uit de stroom van uiterst verwarde en dikwijls tegen strijdige berichten blijkt dat het verzet van het Biafraanse leger volledig is ingestort. De kleine delen van het Biafraanse grondgebied die nog niet in handen van de federale Nigeriaanse troepen zijn gevallen, zijn niet langer te verdedigen door de honderdduizenden vluchtelingen, die chaotisch op drift zijn geraakt. Generaal Ojoekwoe heeft zondagmorgen om drie uur zijn ineenstortende land verlaten. Hij heeft de voorlopige regering overgedragen aan de commandant van het Bia fraanse leger, kolonel Phillip Effiom. Zijn vlucht betekent de definitieve ondergang van de onaf hankelijke republiek Biafra, die twee en dertig maanden heeft bestaan, met als prijs tenminste twee miljoen doden, voornamelijk vrouwen en kleine kinderen. Rode Kruis Een vijftal doktoren en verpleegsters van het Franse Rode Kruis, dat in Owa Omanta een noodziekenhuis met circa duizend zieke Biafraanse kin- Russische astronaut Beljajev overleden MOSKOU (DPA) De Russische as tronaut Pavel Beljajew is zaterdag op 44-jarige leeftijd overleden. Dit bericht het Russische perebureau Tass. Belja jew maakte samen met Alexis Leanow in 1965 een ruiiwtevluoht rond de aarde. De Russische astronaut leed aan een maagzweer. Beljaev was commandant van de vlucht met dc Woschod II tij dens welke zijn collega Leonov het eer ste mdimjte-ullusfcaipje in de geschiedenis van de mensheid maakte. Voor zijn vlucht met de Woschod II werd hij bevorderd tot held van de Sowjet-Unie, de gouden ster en de orde van Lernn. Beljajev was getrouwd en vader ran twee dochters van respectie velijk la en 20 jaar. bevindt zich di' Louis Schitly, die heeft verklaard dat hij zijn patiënten niet in de steek wil laten. Over de verblijfplaats van prinses Cecilia de Bourbon de Par ma, zuster van prins Oarel Hugo, echtgenoot van prinses Irene, is niets bekend. Zij verbleef de laatste maan den in een missiepost in Thiala, op slechts enkele kilometers van het vliegveld Oeli. Eerste kerstdag heeft zij een door haar gebouwd weeshuis voor driehonderd Biafraanse kinde ren geopend. Haar ouders in Parijs hebben geen enkel bericht over haar ontvangen. Ook een groot aantal Ierse missionaris sen, die zich dn dienst heeft gesteld van de internationale hulporganisatie, Ca ritas. wil Biafra niet verlaten. Er be vinden zich nog vijfenzeventig missio narissen in het land. Een groot aantal van hen is al eerder in handen van de Nigeriaanse federale troepen gevallen. Enkelen van hen werden voor huurlin gen aangezien en gemarteld, alvorens 2sij het land werden uitgezet. Via het vliegveld Oeli zijn zij weer naar Biafra teruggekeerd. Deze paters hebben gedu rende de dertig maanden van de Bia fraanse oorlog de voedseldistributie der de vluchtelingen verzorgd. Oproep Ojoekwoe Alvorens hij Biafra verliet heeft gene raal Ojoekwoe een radioboodschap zijn volk gericht, waarin hij heeft zegd het land te verlaten, omdat zijn aanwezigheid elders van vitaal belang was om een eervolle vrede voor zijn volk te verkrijgen. Hij verklaarde dat .vrien den van Biafra' alternatieven hadden gesuggereerd voor een vreedzame en eervolle confederatie met Nigeria, wel ke hij wilde onderzoeken. ,Onze tegen standers zien mijn vertrek misschien als een ineenstorting van ons land. Men zal zeggen dat ik wegloop van mijn verantwoordelijkheden.' zo zei hij. Hij beloofde echter dat hij, ,als God het wil' zo spoedig mogelijk naar zijn volk zou terugkeren. De verblijfplaats van Ojoekwoe is niet bekend. Aangenomen (Zie slot pag. 3 kol. 6 HAARLEM (GPD) Het eerste Haarlemse oonfectiehuis is zater dag een actie begonnen, die het mogelijk maakt dames- en heren kleding te kopen voor ,wat een gek er voor geeft'. De actie duurt twee weken. Eigenaresse mevrouw Koord van confectiehuis zei ons zaterdag morgen dat de kleding voor deze actie niet speciaal is ingekocht, maar normaal deel uitmaakt van de eerder ingekochte collecties. Op de vraag of zij het risico niet groot acht dat de meeste klanten er een slaatje uit willen slaan en nauwelijks de werkelijke winkel waarde villen betalen, zei de eige naresse: ,Dat hebben we allemaal ingecalculeerd'. DUITSE BOEREN WILLEN GROND VAN NEDERLAND TERUG HEBBEN HANNOVER (DPA) In een mon sterproces willen boeren uit liet West- duitse grensgebied van Alten tot Emden strijd leveren om de grond die zij na de tweede wereldoorlog in 1945 als herstel betaling aan Nederland zijn verloren. Naar de belangengroepering van de be trokkenen in liet grensdistrict Bent- heini meedeelde, zullen de rond 1000 grondeigenaren de proceskosten van 15.000 tot 20.000 Dmark door vrijwil lige bijdragen opbrengen. Het gaat om ongeveer 4.000 ha land bouwgrond. De boeren wijden schadever goeding volgens de wet op de door her stelbetaling geleden schade als onbillijk af. ASD Een kaartje van Nigeria en Biafra. Biafraanse troepen zou den zich in vele gebieden in het oerwoud hebben teruggetrokken en bezweken zijn onder de zware druk van de Nigerianen. JERUZALEM (AFP/RTR) Is raël heeft zondag voorspeld, dat de wapens, die Frankrijk aan Libië levert, tegen zijn grondgebied zul len worden gebruikt. In een verklaring, die werd uitge geven na een zóndag gehouden zit ting van het Israëlische kabinet, wordt gezegd dat de regering blijft bij haar standpunt inzake de morele en wettelijke onrechtvaar digheid van het Franse wapenem bargo tegen Israël. De botte afwijzing van liet Kremlin vain de Amerikaanse vredesvoorstellen voor het Midden-Oosten, vervat in jongste nota aan het Amerikaanse nisterie van buitenlandse zaken, en het besluit van de Franse regering, aan Li bië 50 .Mirage's te verkopen, hebben in Washington een klimaat van pessimis me en verbittering doen ontstaan. Of ficieel blijft de regering-Nixon voor zichtig en stelt zij zich niet achter de hevige campagne tegen de stappen van Parijs in het Midden-Oosten in dat deel van de Amerikaanse pers, dat sinds 19 december uiting geeft aan de woede onder de Amerikaanse Israëlieten. Op die datum had een groot Newyorks blad de verkoop van de 50 mirages en van 200 tanks en pantserwagens voor speld. voerder in Cairo bekendgemaakt. De Egyptische toestellen zouden diverse voltreffers hebben geplaatst waardoor de totale Israëlische lueh.tafweerstellin- gen werden vernietigd. Na de actie zou den alle Egyptische toestellen veilig zijn teruggekeerd. In Tel Aviv is later evenwel bekendgemaakt dat de Israëli sche troepen twee Egyptische .Sukhol- 7 bommenwerpers hebben neergehaald. De Libische revolutionaire raad heeft zaterdag bij decreet een .fonds voor de heilige oorlog' ingesteld voor steun aan de Arabische lauden in de strijd tegen zionisme en kolonialisme. Het geld moet komen uit giften van particulieren en uit enkele nieuwe belastingen, zoals een vermakelijkheidsbelasting van 15 pet. In wat ln Cairo genoemd wordt de grootste actie sinds de juni-oorlog van 1967 hebben Egyptische straaljagers za terdag Israëlische luchtafweerstellingen Ras Sudar, 40 km ten zuiden van Suez, vernietigd. Dit heeft een militaire woord Beschuldiging Palestijnse verzetsorganisaties hebben zondag in Cairo een verklaring uitge-' geven, waarin zij Libanon ervan be schuldigden de in de Egyptische hoofd stad gesloten akkoorden" tussen de Li banese regering en de Palestijnse ver zetsorganisaties te hebben geschonden. zaken, met de leiders van de guerilla- organisaties de afspraak heeft gemaakt dat de Palestijnse commando's voortaan uit de huurt van Libanese dorpen zullen blijven en geen Israëlische doelen meer zullen beschieten. DR TANS: SPOEDIG EXPERIMENTEN TILBURG (ANP) De onder wijscommissie van de tweede ka mer gaat binnen veertien dagen vergaderen over de overgangsre geling die voor de m o-aktenstu- denten, die niet op universiteiten studeren moet worden getroffen. Dat heeft de voorzitter van die commissie, dr A. Tans, (pvda) zaterdagmiddag in Tilburg be loofd. De stuurgroep, die de colleges taking van de mo-studenten van de katholie ke leergangen heeft geleid, zal de ka mercommissie inlichten over de wen sen en verlangens van de mo-instituut- studenten. Dat is het practische resul taat van een demonstratieve vergade ring, die zaterdag de collegestaking besloot. Ze werd gehouden in de grote aula van de katholieke hogeschool, die tot de laatste plaats was bezet. De tweede-ka/meriieden Tans (arbeid). Bak ker (cpn), Van der Lek (psp), Ter Woorst (kvp) en Verlaan (bp) waren aanwezig, evenals prof. Gerritse, J L'DENHOUT (ANP) Zaterdagavond tussen 18 en 19 uur hebben twee man nen van ongeveer 25 jaar, die gemas kerd waren en hun slachtoffer met een pistool of alarmpostool bedreigden, een overval gepleegd op de alleen wonen de 71-jarige W. van O. Hij woont in een afgelegen woning aan de Hensden sebaan te Udenhout. Door het gewelddadig verzet van de ou de mam, die daarbij door een dolksteek aan de pols een slagaderlijke bloeding opliep, werden beide daders op de vlucht gejaagd. Zij bedreigden hun slachtoffer met het pistool en vroegen om geld. Desondanks wordt er niets vermist. Ver moedelijk is een der daders verwond door een klap met een zogenaamde wet- plank, waarop men messen pleegt te scherpen. Na hun vlucht vertrokken zij per auto in de ï-ichting ran rijksweg Den Bosch- Tilburg. V LISSIN GEN ZIT GEHEEL ZONDER.... VLISSINGEN Bij vele ge meenten in Zeeland, wegschap pen, rijks- en provinciale diens ten, die betrokken zijn bij de gladheidsbestrijding, bestaat op dit moment een tekort aan strooi- of wegenzout. Grote ge meenten als Vlissingen en Goes zitten geheel of bijna zonder en in verschillende depots van rijkswaterstaat en provinciale waterstaat is de voorraad ge slonken tot hoeveelheden, die in sommige gevallen niet verder toereikend zijn dan één dag met sneeuw of ijzel. Dit betekent, zo als in Vlissingen, dat men bij opnieuw invallende vorst en gladheid zal zijn aangewezen op het minder goed en snel wer kende zand. In Terneuzen stond men tot jongstleden vrijdagmid dag voor eenzelfde situatie. Men beschikte op dat moment nog over vijf ton strooizout, nog niet voldoende voor één complete strooibeurt. De gemeente had 85 ton in bestelling, waarvan vrijdagmiddag bijna de helft werd afgeleverd. Maar niet over al blijken de bestellingen zo snel binnen te komen. Zand wordt nog altijd gebruikt bij de gladheidsbestrijding, maar tegenwoordig altijd in combinatie met (ongezuiverd) wegenzout. Al om is echter een tendens naar liet gebruik van puur zout, omdat dit sneller werkt. Dit zou mede één van de oorzaken zijn, waardoor de aflevering van strooizout, dat in Nederland uitsluitend wordt geproduceerd door de Kon. Ned. Zoutandustrie te Hengelo, thans enigszins zou stagneren. Als andere oorzaken worden ver voersproblemen genoemd: er zouden voldoende voorraden aanwezig zijn, maar door stagnatie van de binnen scheepvaart tussen Hengelo en het depot van de KNZ te Vechel, waaruit veel Zeeuwse depots het strooizout betrekken, zou de levertijd thans op gelopen zijn tot vijf a zes weken. De gemeente Goes bijvoorbeeld, waar men nog voor enkele uren strooien zout voorradig heeft, heeft een be stelling lopen bij een bedrijf in Vlaar- dingen. Daar ligt thans vijf ton niet meer dan voor één strooibeurt gereed, maar dan moeit die ge meente het zelf komen ophalen... De binnenscheepvaart heeft boven dien in de periode rond kerst en nieuwjaar stilgelegen; in het najaar kampte men met de lage waterstand in dc rivieren en thans zou ijsgang de aanvoer bemoeilijken. Daarbij komt dan nog eens, dat de winter vroeg is ingevallen en men alom di rect grote hoeveelheden zout is gaan gebruiken. Tegenover een GPD-verslaggever ver klaarde een woordvoerder van de KNZ dat enkele gemeenten, die in de zomer niet voldoende zout insloe gen, alarm slaan, nu ze nierken dat hun voorraden slinken. ,Er is echter geen enkele reden tot bezorgdheid, we hebben zout genoeg', aldus deze woordvoerder, ,de bestellingen worden prompt uitgevoerd.' Daarover hoort men dan van Zeeuwse zijde weer verschillende geluiden. Bij dê Provinciale Waterstaat (zorg vooi- de gladheidsbestrijding op de provin ciale wegen) is één van de dne de pots op Walcheren reeds leeg, de twee andere raken leeg en mén moei hier rekening houden met een lever tijd van vijf a zes weken voor een bestelling, die 12 december werd ge plaatst. De gemeente Vlissingen zit geheel zonder strooizout. Donderdagavond ijzel heeft men liet laatste zout gebruikt. Vanuit Vechel heelt men de toezegging gekregen, dat over tien dagen een partij zal worden af geleverd. ,Er was een grote voor raad van 100 Ion', zo verzekerde men ons bij de reinigingsdienst, .maar door het frequente strooien zijn we er snel doorheen geraakt.' Indien in Vlissingen dus voor het arriveren van de nieuwe partij gladheidsbestrijding noodzakelijk is, dan is men aange wezen op zand. Middelburg heeft donderdagavond van zijn voorraad van 50 ton tien ton gebruikt bij de ijzelbestrijding. Er resteert dus nog 40 ton, maar nog eind vorige week hoopte men- een 30 a 40 ton uit Vlaardingen te Precair noemde men echter de situatie in de dienstkring van Rijkswaterstaat, die zorg heeft voor dc gladheidsbestrijding oj de rijksweg 58 van Vlissingen to: de grens met Noord-Brabant. Langs deze belangrijkste Zeeuw se rijksweg vindt men vijf depots, te Arnemuiden, 's-Heer-Arends- kerke, Kapelle, Kruiningen en Ril land. In deze depots, met een ge middelde opslagcapaciteit van 300 ton, ligt op dit moment in totaal nog 15 ton strooizout. Dat is voor het zestig kilometer lan ge weggedeelte, dat vanuit deze de pots wordt gestrooid (een deel is bovendien dubbele weg) bijzonder weinig. Als de onder normale om standigheden zijn het er zes, gecon tracteerd van particuliere onderne mers zes strooiwagens het tra ject vier- tot vijfmaal op en neer rijden is men door deze voorraad heen. Er is echter toegezegd, dat vandaag, maandag, 75 ton vanuit Vechel zou worden aangevoerd, te verdelen over de vijf depots. Er lo pen nog bestellingen voor ruim 500 ton, waarvoor een levertijd van vier (Zie slot pag. 2 kol. 6) van de commissie opleidingen leraren. Studenten van verschillende andere mo- opleidiingsinstituten hadden eveneens de weg naar Tilburg weten te vinden. Al le kamerleden spraken uit het absurd te vinden dat in ons land geen leraars- opleiding bestaat. Dr Tans zei de T:1- burgse actie toe te juichen. Door d:e actie immers is voor het eerst duide lijk gebleken dat ook de direct betrok kenen. studenten en vele docenten, geen genoegen meer nemen met de huidige situatie. Dat zal de herhaalde en over de jaren verspreide pogingen van ka merleden een moderne en adequate rege ling voor de leraaropleiding te treffen, kracht bijzetten. Experimenten Hij onthulde dat spoedig met expe rimenten op dit gebied kan worden begonnen. Volgend jaar zal dat op grote schaal gebeuren, in samen werking met de universiteiten. JDe verlangens van de niet-universitai- re mo-studenten zijn gerechtvaar digd en kunnen worden ingelost. Binnen het huidige examenregle ment is het mogelijk, rnet goede wil, een overgangsregeling te tref fen, totdat over een jaar of wat de leraarsopleiding in ons land is gere geld.' In de discussie onthulde dr Tans, zowel als de rector ran de leergangen, drs Jac. Zeyen, dat het grote struikelblok om snel een overgangregeling te krij gen, ligt bij een aantal voorzitters van mo-examencommissies. Er komen nu aanvaardbare regelingen voor de rno- examens Duits en Nederlands, maar de Franse commissie hanteert merkwaar dige argumenten om een bevredigende tussentijdse regeling tegen te houden, Een motie, die de aanwezige kamerle den zou moeten binden aan een oplos sing, leidde tot een uitvoerige en soms verhitte discussie. Vooral de weigering van de kamerleden Ter Woorst en Tans onder het stuk hun handtekeningen te zetten, leidde tot verontwaardigd reac ties. Niet binden De kamerleden stelden sympatïek te staan tegenover de geest van de voor gestelde motie, maar wensten zic'i ais kamerleden niet te binden. Dr Tans zette bovendien uiteen, dat de motie enkele elementen bevatte, die tech nisch niet doorgevoerd kunnen worden, binnen het kader van de huidige wet telijke regelingen. De kamerleden Ver laan, Bakker én Van der Leb tekenden de motie. Dat deed eveneens dr A. La- febre, geen kamerlid, namens de PPR Dr Tans ried de studenten aan druk te blijven uitoefenen. WASHINGTON (AFP) Een jonge Amerikaanse antropoloog, de 29-jarige Terry Rambo, die in 1966 op kosten van het ministerie van defensie in Zuid- Vietnarn is geweest 0111 het vluchtelin genprobleem te bestuderen, heeft vrij dag tegenover journalisten verklaard te hebben vernomen, dat minstens 200 Zuïdvïetnamese burgers gedood zonden zijn door Zuidkoreaanse troepen in de provincie Phoe-Yen, circa 380 km ten noordoosten van Saigon. Rambo heeft meer dan 2.000 Zuldviet- namese vluchtelingen uit de provincie Phoe-Yen ondervraagd. Hij zei, dat een aantal van hen verklaarde hun dorp te zijn ontvlucht "uit vrees voor de Zuid koreaanse .marinemannen', die daar wreedheden zouden hebben begaan. De antropoloog zei verder, dat hij de vluch- telangenverklaringen heeft doorgegeven aan een groep Amerikaanse opperoffi- cieren in Saigon en dat deze hem heb ben verzocht z:jn onderzoek te staken, en in zijn rapport van de beschuldigin gen geen melding te maken. Als burger adhtte Rambo zich niet gebonden aan dit .verzoek' en hij heeft bij zijn terug keer in de Verenigde Staten een rap port van de feiten toegezonden aan het Pentagon. Op het Pentagon volstond men met de verklaring dat inderdaad een rapport van Rambo :s ontvangen maar dat het nog niet is geanalyseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1