De overheid doet nu genoeg voor fruitteelt Hervorming van de landbouwstructuur J. C. Spaans veertig jaar bij christelijk onderwijs Zierikzee 4 IR WELLEN IN GOES: ,Vraag niet om rentesubsidies' Sneller Wissenkerke nam af met 67 inwoners Zielental Kortgene met 24 afgenomen Zielental Baarland Grondbank In Krabbendijke nu 9 inwoners minder Inwonertal Waarde met 7 afgenomen Zielental Yerseke nam met 10 toe Zielental Kruiningen met 6 toegenomen VCV in de zaal langzaam naar top Brigitte Bardot en Sean Connery in Middelburg Nieuw kantoor voor Nutsspaarbank Axel 's-Gravenpolder nam met 9 inwoners toe WAARDERENDE WOORDEN VAN VELE KANTEN Overschott Hoedekenskerke nam toe met 7 inwoners E E PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 10 JANUARI 1970' GOES De overheid doet met de nu gehanteerde regelingen vol doende voor de fruitteelt. Het is fout rentesubsidies te vragen, die eigenlijk neerkomen op een toeslag per hectare. Het is in EEG-ver- band ten ene male onmogelijk en verboden de rentesubsidie te ge ven die u vraagt. Dan gaan we doen wat we de anderen juist heb ben verweten. Dat heeft de direc teur-generaal van de landbouw, ir J. W. Wellen, vrijdagmiddag als antwoord gegeven op een van de wensen, die 600 Zeeuwse en West brabantse fruittelers donderdag middag formuleerden in een tele gram aan de minister van land bouw en visserij. Ir Wellen sprak vrijdagmiddag voor de ledenverga dering van de CBTB West-Neder land in',De Korenbeurs' in Goes. Hij stelde nadrukkelijk, dat er maar één oplossing is voor het probleem van de overschotten: minder grond gaan bewerken met minder mensen.' e directeur-generaal was van me ning, dat in het algemeen een be leid wordt gevoerd, waarbij de over heid de landbouwer beslist niet in de steek laat. Tijdens de discussie na de .-nleiding kwam steeds v vanuit de vergadering teleurstel ling naar voren over de uitlatingen van ir. Wellen die als titel voor zijn onderwerp had gekozen ,Wat kan en mag een agrariëer van do overheid verwachten.' De directeur-generaal gaf een opsom ming van wat de overheid doet en hij noemde daarbij de zorgen op het ge bied van onderwijs, onderzoek en voor lichting. Verder wees hij op de hulp, die van overheidswege wordt verstrekt brj ruilverkavelingen. Er zijn natuurlijk wensen van de zijde van de landbouw, maar de overheid kan met alles', bracht hij de vergadering herhaaldelijk onder de aandacht. Ir Wellen meende, dat men niet moet overschatten wat er elders in de EEG, met name in Frankrijk aan subsidies wordt gegeven ter instandhouding van de fruitteelt. Vanuit de vergadering werd herhaaldelijk gezegd, dat ae Fran se telers in ieder geval nu nog voor deel hebben van aanplantsubsidies, maa.r de heer Wellen meende, dat ook in Nederland de fruittelers van over heidswege steun krijgen, zoals bijvoor beeld bij ruilverkaveling. - De sociale begeleiding van de ontwik keling gaat in de richting van grotere bedrijven met minder mensen, viel voor Nederland volgens de heer Wellen in vergelijking met andere EEG-landen gunstig uit. Hij stelde, dat men elders geen bijstand krijgt zoals in Neder land en hij was van mening, dat een Europese saneringsro reling niet zo guns tig zal uitvallen als de Nederlandse nu De directeur-generaal gaf e.n beeld van de veranderingen, die in de afgelopen tientallen jaren in de landbouw gebeur den: mechanisatie en afvloeiing van ar beid uit de landbouw. Hij was van oor deel dat het vergrotingsproces van de bedrijven niet snel genoeg verloopt. Hij deelde mee, dat de minister voordat wijzvgingen in de beëindigingsregeling zouden worden aangebracht, eerst wö bekijken, wat in EEG-verband kan wor den gedaan. De heere Wellen was nieuwsgierig wat 1 uit de bus zal komen als praat wordt. ,Men WISSENKERKE Het zielental van de gemeente Wissenkerke nam in het afgelopen jaar af met 67. Op 31 decem ber 1968 bedroeg het aantal ingezetenen 3077 (1584 mannen en 1493 vrouwen). D:t aantal vermeerderde door geboor te met 40 .'21 mannen en 19 vrouwen) en door vestiging met 73 (33 mannen en 40 vrouwenhet verminderde door overlijden met 32 (19 mannen en 13 vrouwen) en door vertrek met 148 (80 mannen en 68 vrouwen). Op 31 decem- her 1969 bedroeg het inwonertal dus 3010 (1539 mannen en 1471 vrouwen) Er werden 23 huwelijken voltrokken, er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. KORTGENE Het zielental van da gemeente Kortgene nam in het afgelo pen jaar af met 24. Op 31 december 1968 bedroeg het aantal ingezetenen 2303 (1651 mannen en 1652 vrouwen). D.t aantal vermeerderde door geboorte met 58 (26 mannen en 32 vrouwen) en dr.r.r vestiging met 121 (63 mannen en 58 vrouwen): het verminderde door over lijden met 43 '21 mannen en 22 vrou- u-.-r. j en door vertrek met 160 (69 man- n-'-n en 91 vrouwen) Op 31 december 1969 bedroeg het inwonertal dus 3279 f1650 mannen en 1629 vrouwen) Er werden 33 huwelijken voltrokken, er werden 2 echtscheidingen ingeschreven. cfvnmAa nref 16 BAARLAND Het zielental van d« gemeente Baarland nam 'n het afgelo pen jaar toe met 16. Op 31 december 1963 bedroeg net aantal ingezetenen 645 (334 mannen en 311 vrouwen). Dit aan- ta! vermeerderde door geboorte met f (3 mannen en 5 vrouwen) en door ves tiging met 26 (12 mannen en 14 vrou wen); het verminderde door overlijden met 4 (2 mannen en 2 vrouwen) en door vertrek met 14 (6 mannen en 8 vrouwen) Ot> 31 december 1969 bedroeg h-^t inwonertal dus 661 (341 mannen en 32Ö vrouwenEr werden 5 huwelijken voltrokken, er werden geen echtschei dingen ingeschreven. rentiabie in een EEG-regelnmg moeten brengen, meende hij. maar hij geloofde dat ook als men dat zou doen het tem po van bedrijfsvergrotimg niet zal wor den bereikt zoals .sommigen dat graag zouden zien.' De directeur-generaal ging uitvoerig in op de mogelijkheid tot vergroting van bedrijven, zonder dat de oppervlakte grond wordt uitgebreid, maar door in tensivering. Hij no„mde daarvan voor beelden in de rundveehouderij. In instelling van een grondbank zag heer Wellen niet veel. Hij vond, dat degenen, die daarom vragen de moeilijk heden onderschatten. .Eerst zou dan eens een rapport van het landbouwschap over het paehtprijspeil moeten worden uit gebracht', meende hij. En: ,Je zult een heel dapper bestuur moeten hebben, wil met een grondbank de structuur nu niet worden bevroren. Hij meende, dat het moeilijk zal worden voor een bestuur eisen van erfgenamen, die grond verkopen aan de grondbank niet in te willigen als het gaat om bedrijfsop volging op die grond. In de opvolging, zoals die nu meestal gebeurd zag de heer Wellen weinig problemen. Hij rekende voor dat per jaar 2000 landbouwbedrijven overgaan van vader op zoon en dat maar 10 procent daarvan een beroep doet op het borgstelldngsfonds. Hij zag wel, dat KRABBENDIJKE Het zielental van de gemeente Krabbendijke nam in het afgelopen jan.»- af met 9. Op 31 de cember 1968 bedroeg het aantal inge zetenen 3275 (1642 mannen en 1633 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 69 (31 mannen en 38 vrouwen) en door vestiging met 95 (38 mannen en 57 vrouwen); oet ver minderde door overlijden met 23 (13 mannen en 15 vrouwen) en door ver trek met 145 (70 mannen en (6 vrou wen Op 31 december 1969 bedroeg het inwonertal dus 3266 (1628 mannen en 1638 vrouwen). Er werden 18 hu welijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. WAARDE Het zielental van de ge meente Waarde nam in het afgelopen jaar af met 7. Od 31 december 1963 bedroeg het aantal ingezetenen 1033 (497 mannen en 536 vrouwen). Dit aan tal vermeerderde door geboorte met 28 (19 mannen en 9 vrouwen) en door ves tiging met 23 (11 mannen en 12 vrou wen): het verminderde door overlijden met 5 (3 mannen en 2 vrouwen) en door vertrek met 53 (23 mannen en 80 vrouwen). Op 31 december 1969 bedroeg het inwonertal dus 1026 (501 mannen en 525 vrouw-en). Er werden 10 huwe lijken voltrokken, er werden geen echt scheidingen ingeschreven. YERSEKE Het zielental van de ge meente Yerseke nam in het afgelopen jaar toe met 10. Op 31 december 196S bedroeg het aantal ingezetenen 5097 (2558 mannen en 2539 vrouwen) Dit aantal vermeerderde door geboorte met 101 (57 mannen en 54 vrouwen) en door vestiging met 134 (55 mannen en 79 vrouwen); het verminderde door over lijden met 53 (30 mannen en 23 vrou wen) en door vertrek met 182 (78 man nen en 104 vrouwen). - Op 31 december 1969 bedroeg het inwonertal dus 5107 (2562 mannen en 2545 vrouwen). werden 48 huwelijken voltrokken, werden 2 echtscheidingen ingeschreven, KRUININGEN Het zielental >-an de gemeente Kruiningen nam in het af gelopen jaar toe met 6, Op 31 decem ber 1968 bedroeg het aantal ingezetenen 5407 (2720 mannen en 2687 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 104 (51 mannen en 53 vrouwen) en door vestiging met 230 (114 mannen en 116 vrouwen); het verminderde door overlijden met 59 (30 mannen en 29 vrouwen) en door vertrek met 269 (126 mannen en 143 vrouwen). Op 31 decem ber 1969 bedroeg het inwonertal dus 5413 (2729 mannen en 2684 vrouwen). Er werden 38 huwelijken voltrokken, werd 1 echtscheiding Eén van de leerlingen van de christelijke mavo-school te Zie- rikzee, Marjan Dool, biedt me vrouw Spaans een boeket bloe men aan bij het betreden van li~" hervorm d verenigingsgebouw, waar het 40-jarig jubileum van directeur van de mavo-school, de heer J. C. Spaans (linksJ, werd gevierd. Foto PZC. bij overgang van vader op zoon niet de werkelijke prijs wordt betaald voor een bedrijf, .maar u moet ook zien hoe de vader vaak aan het bedrijf is ge komen en dat de zoon dikwijls al jaren een inbreng heeft gehad in het bedrijf.'. In de discussie, die op de inleiding volg de kwam men niet bij elkaar. De heer Wellen kwam steeds weer met opmer kingen over de naar zijn idee niet on gunstige regelingen, dié er zijn om op verschillende fronten de landbouwer en fruitteler lucht te. geven: de vergadering was pessimistisch over de uitwerking van de bestaande maatregelen. VLISSINGEN In de Vlïssingse zaalvoetbalcompetitie komt geleidelijk aan de VC Vlissingen bij de top. Dit maal versloeg liet team de Zeemacht met 14-4. BYV I kon zich als koploper handhaven door BW II met 8-1 te kloppen. GPC moest tot zijn verras sing bemergen, dat PVS een moeilijke tegenstander kan zijn, gezien de uit slag 2-2. Vet. Walcheren had geen moeite met het team van de PZEM, uitslag 9-3. Standenlijst: BW I 8 7 VC Vlissingen 7. 5 GPC 8 5 Vet. Wklcheren 8 3 Zeemacht 7 2 2 4 S PZEM 8 2 0 6 4 PVS 8 2 2 4 4 BW II 8 0 0 8 0 Programma 14 januari 1.970: BW II; VC Vlissingen-BVV I; Vet. Waleheren-GPC; PZEM-Zeemaclit. De wedstrijden 2 en 3 gaan uitmaken, wie volgende week koploper zal worden. 14 51—15 12 51—14 12 27—18 8 36—24 S 32—32 4 2446 4 11—31 FILMS IN ZEELAND Het heeft lang geduurd voor dat de twee filmexponenten van de beide sexen, Brigitte Bardot en Sean Connery, samen een film gingen maken. De film ,Shaloko' is de eerste en voorlopig nog de enige film waarin de beide filmido len samen zijn te zien. Deze film, met een wild-west achtergrond draait deze week in City te Middelburg. Alhaimbra te Vlissingen komt deze week met twee wat oudere films, die im Zee land al door vele liefhebbers werd ge zien: .Zorg dat je eruit komt', een dol komische film met Paul Newman in de hoofdrol en .De smokkelaars van Oran', waarin Rod Taylor en Claudia Cardinale de hoofdrollen voor hun reke ning nemen. De Nederlandse produktie ,De blan ke slavin', die deze week in Goes draait, werd eveneens eerder in Zee land vertoond. De hoofdrollen worden gespeeld door Gunther Ungeheuer, Andrea Domburg, Rijk de Gooyer en Vicka Borg. De tweede hoofdfilm van City, .Ge heim ritueel', voert drie beroemde na men op de titelrol: Elizabeth Taylor. Mia Farrow en Robert Mitchum. In deze film speelt Mia Farrow een haast nog aangrijpender rol dan in .Ro semary's baby' De burgeroorlog van de Verenigde Sta ten van Amerika komt in de film ,Met de blanke sabe!' weer eens tot leven. In deze oorlog komen twee broers, gespeeld door Ronald Reagan en Rhonda Fle ming, tegen over elkaar te staan. Ook de zondagmiddagfilm van City- voert bekende namen: George Peppara en Orson Welles. In dit geval zijn het ,De samenzweerders'. AXEL Onder grote belangstelling ls vrijdagmiddag het nieuwe "kantoor van de Nutsspaarbank te Axel geo pend. Het nieuwe bankgebouw is ge vestigd aan de Byloquestraat: beheer der is de firma P. J. Knieriem Zn. In een korte toespraak zei de heer P. Knieriem bijzonder ingenomen te zijn met dit nieuwe kantoor. ,Het oude kan toor in de Noordstraat voldeed niet 's-GRAVENPOLDER Het zielental van de gemeente 's-Gravenpolder nam in het afgelopen jaar toe met 9. Op 31 december 1969 bedroeg het aantal ingezetenen 1654 (856 mannen en 798 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 34 (20 mannen en 34 vrouwen) en door vestiging met 43 <18 mannen en 25 vrouwen): het ver-' minderde door overlijden met 6 (4 man nen en 2 vrouwen) en door vertrek met 62 (33 mannen en 29 vrouwen). Op 31 december bedroeg het inwonertal dus 1663 (857 mannen en 806 vrouwen). Er werden 12 huwelijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschre ven. Solistenconcours Vliit en volharding SOUBURG Vandaag (zaterdag) houdt de muziekvereniging .Vlijt, en Volharding' te Souburg voor de vierde maal een solistenconcours voor tam boers en hoornblazers. Het concours be gint om elf uur 's-morgens in het ge bouw ,de Zwaan'. De jury wordt ge vormd door majoortamboer J. de Jong, majoor-pijper J, Wassenaar, beiden in structeurs van de tamboers en pijpers van het korps mariniers. Direct na af loop van de muziekwedstrijd worden de winnaars bekend gemaakt en de prij zen uitgereikt. meer aan de eisen die men aan een bij kantoor van een spaarbank, belasting» administratie- en assurantiekantoor moet stellen'. Het nieuwe kantoor is modern en prak tisch ingericht. Behalve relaties, afgevaardigden van het hoofdkantoor te Vlissingen en ver tegenwoordigers van andere bank nstel- lingen, gaven ook burgemeester M. K. van Dijke, de beide wethouders en dfl gemeentesecretaris van Axel bink van hun belangstelling. Jubileum in hervormd verenigingsgebouw ZIERIKZEE Vrijdagmiddag her dacht de lieer J. C. Spaans het feit dat hij per 1 januari van dit Jaar 40 jaar in dienst was van de vereni ging tot bevordering van het chris telijk schoolonderwijs te Zierikzee. Tevens werd hierin begrepen dat de heer Spaans op 1 september 1969 40 jaar bij het onderwijs was. Ter viering van dit jubileum waren vrij dagmiddag velen naar het Neder lands hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee gekomen, waar zij wel kom werden geheten door de voor zitter van do vereniging tot bevor dering van het christelijk schoolon derwijs te Zierikzee, de heer drs A. J, v. d. Hoorn. De heer Van de Hoorn noemde de jubilerende onderwijzer in zijn ope ningswoord een plichtsgetrouw, ijve rig en zuinig meins. ,De heer Spaans heeft zich voor het bestuur altijd doen kennen als een main van grote bescheidenheid en 'bedachtzaamheid, die altijd de gulden middenweg zoekt om de partijen bij elkaar te Dren- gen en te houden.' Voorts wees de voorzitter erop dat de neer Spaans altijd van mening is geweest dat hij niets zou hebben bereikt zonder zijn Heiland. De heer Van de Hoorn zei zich te moeten beperken, zoveel goede dingen waren er over de heer Spaans te vertellen. Hij had bewon dering voor het schoolbestuur dat de heer Spaans in 1929 had benoemd. Als geschenk (,Ik heb mij laten tellen dat hij alle theologieboeken al heeft') bood de voorzitter de jubila ris een van een gedenkplaat voor ziene hangklok aan. Burgemeester D. D. W. -J Kas telein meende dat iemand die Zie rikzee 40 jaar lang brouw blijft zich er wel goed thuis moet voe len. De burgemeester had bewon dering voor de vele uren die do heer Spaans aan de school be steedde" en was van mening dat onderwijzers en leerlingen nooii een beter schoolhoofd hadden kun nen hebben. Burgemeester Kaste lein noemde de heer Spaans ie mand die open staat voor n euwe dingen, maar die met zijn erva ring in de juiste bameu weet te leiden, waarbij hij vooral de ont wikkeling van het kind voor ogen houdt. De heer Spaans, die op 7 november 1908 in Rotterdam ward geboren, begon zijn loopbaan als onderwijzer aan de christelijke lagere school te Apeldoorn en vervolgens aan de chris telijke lagere school te Soestdijk voor hij op 1 januari 1930 onderwijzer aan de christelijke lagere school te Zierikzee werd. In 1933 ging hij van de lagere school over naar de chris telijke ulo (momenteel mavo), waar van hij in 1936 directeur werd. Deze functie bekleedt hij thans nog. Namens de collega's van de school bood de adjunct-directeur, de heer P. van Donk, de jubilaris een kof fer en een autostofzuiger (die door twee leerlingen werden aangedragen) aan. Grote stad De lieer Van Donk was vrij karig met zijn woorden, want dat liet hi, liever over aan één van de onder wijzers van de christelijke mavo, de beer K. T. Postnia. Deze ging op hu moristische wijze in op de betekenis van het woord onderwijzer en schonk tevens enige aandacht aan de moder ne schooljeugd. Voorts merkte hij op dat de heer Spaans nooit de di had gevoeld om naar de .grote s te gaan. Namens het hoofdbestuur van de christelijke mavo en tevens namens de afdeling Zeeland wei-d het woord gevoerd door'de heer A. B. van Nieu- wenhuyse uit Middelburg. Over het algemeen volstand men bij jubilea met het sturen van een bloemetje en een briefje, maar het bestuur zou zich geschaamd hebben wanneer niet meer aandacht aan het jubileum van de heer Spaans was besteed, meende de heer Van Nieuwenhuyse. Hij had grote waardering voor het vele dat de heer Spaans voor Zierikzee heeft gedaan. .Zierikzee cn Spaans behoren bij elkaar als Vroom en Dreesmann of Van Gend en Loos'. De heer Van Nieuwen huyse noemde de jubilaris een' christen van de daad. Voorts werd er nog gesproken dour ds De Graaf uit Zaltbommel namens het gereformeerd schoolverband, heer L. Geschlere uit Goes mens het negende district van schoolraad (hij verviing de heer J. A. van Bennekom die met vakantie in Zuid-Spanje is), de heer N. Ver boom, directeur van de christelijke pedagogische academie voor Zeeland te Middelburg en de heer J. J. Dan- kers uit Gouda namens de oud-on derwijzers. Er is overigens erg wei nig verloop op de school. De laatste 40 Jaar zijn er maar zes onderwijzers weggegaan. De heren Geschiere en Verboom boden de ju bilaris een boekebon aan. De laaitste in de rij sprekers was j de vader van de heer Spaans, de heer M. Spaans uit Barneveld, die onder meer memoreerde hoe zijn zoon reageerde op het voorstal om in Delft te gaan studeren: .Vader, al moet ik mijn hele leven armoe lijden, ik ga bij het onderwijs' De heer Spaans jr sprak tenslotte een woord v-an dank, in de eerste plaats tot zijn vrouw en kinderen voor de steun die hij van hen had ondervon den. Hiermee werd de officiële bijeen komst besloten en kreeg men gele genheid om de heer en mevrouw Spaans persoonlijk te feliciteren, waarvan door velen gebruik werd ge maakt. Vrijdagavond was er een ont spanningsavond van de leerlingn. die door de familie Spaans, de be stuursleden en de leraren werd bijge woond. Slot van pagina 1 toezegging van de minister dat ook voor de vermogensbelasting kan worden gewaardeerd op zogenaam de agrarische waarde. Aan het begin van zijn openings woord noemde de heer De Jager als de twee kwalijke erfenissen van 196'J: voortschrijdende inflatie en over schotten van enkele lardbouwproduk- ten. De CBTB-voorman stelde, dat de inflatie met name voor de inkomens vorming van zelfstandigen in de land bouw vergaande ongunstige gevolgen heeft. Hij wees op de hogere prjzen. de via loonsverhoging aan de boeren worden gevraagd voor produkten en diensten. Verder attendeerde hij op de sbijgende rentevoet, die juist Daardoor wordt het voor die gone zeer moeilijk het bedrijf te la ten groeien en die groei is juist een bestaansvoorwaarde op lange ter mijn. De heer De Jager stelde, dat de boer de kostenstijgingen niet in de prijzen voor zijn produkten doorbe rekend ziet. Hij deed een dringend beroep op de overheid en het be drijfsleven om de Inflatie tot het noodzakelijke te beperken en vooral om in studie te nemen welke maat regelen er getroffen moeten worden om de ongunstige gevolgen van (.1 inflatie voor grote groepen agnr! sche zelfstandigen te beperken. HOEDEKENSKERKE Het zielental van de gemeente Hoedekenskerke nam in het afgelopen jaar toe met 7. Op 31 december 196S bedroeg het aantal inge zetenen 1554 (792 mannen en 762 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 40 (22 mannen en 38 vrou wen) en door vestiging met 53 (22 man nen en 31 vrouwen): het verminderde door overlijden met 21 (13 mannen en 8 vrouwen)' en door vertrek met 65 (35 mannen en 30 wouwen). Op 31 decem ber 1969 bedroeg het inwonertal dus 1561 (788 mannen en 773 vrouwen). Er werden 13 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. VRAGEN OVER NIET DOORGAAN VAN SCHOLIERENCONFERENTIE DEN HAAG (GPD) De heer Dan- Icert (pvda) heeft de ministers van binnenlandse zaken en van justitie de volgende vragen gesteld: 1) kunnen de ministers mededelen of overheidsinstan ties op enigerlei wijze betrokken zijn ge weest bij de gebeurtenissen, die geleid hebben tot het niet doorgaan van een door de Atlantische Commissie georga niseerde conferentie voor scholieren uit Noord-Holland, Zuid-Holland en Zee land. op 3. 4 en 5 januari? 2) Zo ja, kunnen zij die instanties en de redenen voor hun bemoeiingen aange ven? W Over de overschotten zei de CBTIi voorzitter, dat liet landbouwbeleid b Brussel geheel gericht is op de finat eiërlng daarvan. .Deze ovnrschotiii worden gehanteerd als een breekijs om de kosten van bet Europa, landbouwbeleid terug te dringen. Vanuit deze filosofie zijn de recea prijsvoorstellen van de Europese coc- missie ter tafel gekomen. Door h» schrikbeeld van dé overschotten pg valcert in deze voorstellen liet lielaii van de lasten voor de gemeenscha boven de andere doelstelling, nanï lijk een redelijk inkomen van de wc kers in de land- en tuinbouw,' oc slateerde de heer De Jager. Hij van oordcel, dat een besparing op kosten van bet; markt en prijsboW alleen mogelijk zal zijn als het sin tuurbeieid het nodige, effect sorter- Met klem sprak hij de redenering gen. dat de prijsverlaging een fg stlge invloed zou hebben op de» dukfci'e-omvang in de landbouw. Slechte voorstellen en onaanvaatf baar vanwege de invloed op het l» reninkomen,' vond hij van de Ru selse prijsvoorstellen. Overigens wees de heer De Jager» op. dal de overschotten weliswaar) sommige proclukten groot zijn, my dat het in relatie tot de totale p- duktiie maar om enkele proceav gaat. Hij stelde de retorische vn> of. bij eén aanbod van produkten 4 belangrijk beneden de vraag Kijft; kosten van het voedselpakket belangrijk hoger zullen zijn, dan: via belastinggelden moet worden taiaAd aan de kosten voor de ov« schotten. Uitvoerig ging de heer De Jager op het al eerder gepubliceerde port. dat is samengesteld na een: dei-zoek op 189 bedrijven. Het CBT: boekhouidbuireau bekeek de bedhj: uitkomstenover de oogstjaren ffi en 1967. Een belangrijke condi was. dat voor een zeer groot dee! n de leden in die jaren de inkom?.' van laag tot zeer laag waren. heer De Jager gaf toe, dat de ni baten in 1968 en 1969 beter we» maar hij meende, dat dat niet v> toe- of afdoet, aan het totale beeldt dat is niet gunstig, zo wordt ui',: rapport duidelijk. Soos ,Uhuh' gaat vanmiddag open GOES Naast het Schuttershol Goes zal vanmiddag (zaterdag) nieuwe permanente jeugd-sociëteit w den geopend. De soos die de rx .Uhuh' draagt, staat open voor «en van 17 jaar en ouder. Boven het gebouw bevindt zich een bar. Binnenkort komt er ook een theri een filmkamer, een meditatiekamsl een leeszaal voor stripverhalen. Het': zal iedere woensdag-, donderdag-, 1 vrijdagavond benevens zaterdag- en: dagmiddag en avond geopend zijn. i opening vindt vanmiddag oni vier: plaats. Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen, mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader FI.ORIS FELirrUS VERSLUIS echtgenoot van Francina Commelin, op de leeftijd van 41 jaar. F. Versluis - Commelin Sya Meindert Johanneke Floor Niek Frank Veere, 9 januari 1970 Wagenaarstraat 5 De begrafenis zal DV plaatshebben dinsdag 13 januari op de begraafplaats te Zanddijk "(ge meente Veere). Vertrek uit het verenigingsge bouw om 12.00 uur. Heden behaagde het de Heere, door een ernstig ongeval, uit ons midden weg te nemen, onze innig geliefde schoonzoon, broer, zwager en oom FLORIS FILTPPUS VERSLUIS op de leeftijd van 41 jaar. Familie Commelin Veere, 9 januari 1970 De Heere nam van deze aarde weg, door een noodlottig ongeval, onze zeer gewaardeerde schipper FLOOR F. VERSLUIS op de leeftijd van 41 jaar. C. Faasse W. Faasse zandhandel Heden overleed, na een kortstondig lijden, mijn geliefde broeder, onze geliefde oom SAMUEL KOETS in de ouderdom van 73 jaar. Arnemuiden: M. Coster - Koets C. Coster Neven en nichten Zoulelande, 9 januari 1970 Westkapelseweg 5 De begrafenis zal DV plaatshebben op dinsdag 13 januari te Zoutelande. Vertrek vanaf het ver enigingsgebouw .Middendorp' om 13.30 uur. Na afloop der teraardebestelling is er gelegenheid de familie te ontmoeten ter condoleantie in het verenigingsgebouw. Heden overleed, zacht en kalm, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa PAULUS DINGENUS VERSTRATE in de ouderdom van ruim 78 jaar. Zierikzee: C. B. Verstrate - Jumelet Rotterdam: L. J. Verstrate L. M. A. Verstraté-Vonteijne Jannie Zierikzee, 9 januari 1970 Rusthuis .Irene', Hoge Molenstraat 19 De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 13 januari des namiddags 2.00 uur op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze lieve man, vader en grootvader DAVID GIDEONSE echtgenoot van Tannetje Siraonse, op de gezegende leeftijd van bijna 81 jaar. Gezang 110 3 ,Ik weet aan Wien 11c mij vertrouwe' Veere: T. Gldeonse - Simonse J. Gideonse W. Gideonse - Boone Ritthem: A. Gideonse N. Gideonse - Wondergem Veere: M. Geerse - Gideonse P. Geerse Gapinge: J. D. Gideonse J. Gideonse - Melse Arnemuiden: J. de Looff - Gideonse N. de Looff Kleverskerke: J. Nijsse - Gideonse J. A. Nijsse Veere: D. Gideonse N. Gideonse-Poppe Gapinge: M. Goedbloed - Gideonse J. Goedbloed Nieuwdorp: A. Blok - Gideonse P. Blok En kleinkinderen Veere, 9 januari 1970 Wagenaarstraat 39 De begrafenis zal DV plaatshebben dinsdag 13 januari op de algemene begraafplaats te Veere om 11.15 uur. weggenomen, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer IZAAK LAMAIN in de ouderdom van 76 jaar. A, A. Lamain- van Pagee J. I. Lamain G. Lamain- van den Dool I. Lamain A. Lamain- Zoeteman Marleen Frank Annelise De begrafenis zal plaatshebben te Kam perland op dinsdag 33 januari om 14.00 uur vanaf het ,De Casem- broo thuis'. Met droefheid geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze onvergetelijke vriend G. J. KAS M. Kloet-Dekker Enige en algemene kennisgeving. Heden is, na een lang durige ziekte van ons heengegaan, onze lie ve zuster en tante JACOBA WIJNAND A WALTZ weduwe van Leonardus Johannes Versnel, in de ouderdom van 87 jaar. Vlissingen: mevrouw G. J. Roelse-Waltz USA: de heer J. W. Waltz Vlissingen: mejuffrouw P. A. Waltz Neven en nichten Vlissingen, 8 januari 1970, Bejaardencentrum ,Ter Reede'. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 12 januari, op de algemene begraaf plaats. Vertrek ,Ter Reede', des namiddags 1.30 uur. Plaats uw familieberichten in de PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 4