PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VIJFTIG MIRAGES VOOR LIBIË Geen beslissing over opvolging De Block Overheid en bedrijfsleven: samen de structuur van de landbouw hervormen Eerste 15 in 1971 Akkoord - VMF en bonden m LONDEN: ,GEEN TANKS IN HET GEHEIM NAAR ïSRAËL' Vandaag in de krant... Explosie Werklozen Inflatie Miljoen gulden brandschade in openluchtmuseum NU OOK DR VELDKAMP GENOEMD WEEKEINDE BLIJFT ZACHT VLIEGTUIGKAPER DOODGESCHOTEN Verhoging van stookolieprijzen Boer verijdelde met kris overval door kleinzoon Israël en antisemitisme Kritiek Israël CBTB-V00RZITTER DE JAGER IR GOES Basis moderne hadri i fsvoering Omscholing 213e jaargang-no. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 10 Januari 1970 EN iari t: ■ri, aaj dagmii OVEREENKOMST MET DASSAULTFABRIEKEN IN PARIJS: vm tjik UTRECHT (ANP) De concern- leiding van de Verenigde Machine Fabrieken Stork Werkspoor en de 'vertegenwoordigers van de vak bonden hebben vrijdagavond na een vergadering van ruim vier uur in Amsterdam een vorm van over eenstemming bereikt over de ver dere behandeling van de door de raad van bestuur van de VMF op gestelde beleidsnota. Punt voor punt werd nagegaan welke onderdelen van de nota als strikt ver trouwelijk dienen te worden beschouwd en welke onderdelen zich lenen voor in formatie aan de districtsbestuurders van de vakbonden en de leden van de [ondernemingsraden van het concern. ,De vertrouwelijke onderdelen van de [beleidsnota zullen alleen ter kennis van de hoofdbesturen van de vakbonden "worden gebracht. Afgesproken werd Idat op centraal .niveau het overleg 'de beleidsnota tussen de raad var latuur en de vakbonden zal worden Jvoortgezet. LONDEN (AFP) Zowel van Britse als van Israëlische zijde is vrijdag het bericht tegengespro ken, als zou Engeland op het ogen blik aan Israël tanks van het type Centurion leveren. Van gezagheb bende zijde in Londen zei men dat er weliswaar na de zesdaagse oor log van juni 1967 Centurions aan Israël zijn overgedragen, maar dat er na 1967 geen nieuwe transactie is geweest Dit werd van Israëli sche diplomatieke zijde bevestigd. Zowel de Daily Telegraph als de Daily Mail meldden gisteren dat Engeland een overeenkomst had gesloten met Is raël om in het geheim 300 Centurions te leveren. De tanks zouden afkomstig zijn van het Britse Rijnleger. De En gelse bladen meldden dat de tanks na revisie direct uit Duitsland naar Is raël zouden worden verscheept. Britse bedrijven zouden tevens contracten hebben gesloten voor de levering van munitie, die greschikt moest zijm voor tijdens de zesdaagse oorlog door Israël buitgemaakte wapens. ARNHEM (ANP) Een feite uit slaande brand heeft donderdagnacht 'n deel van het openluchtmuseum van Arnhem in de as gelegd. In de ,Zann- se buurt' van het museum brandden het schoenniakershuisje (waarin tevens gevestigd de boekbinderij), de tabaks winkel, de schilderswerkplaats en een tentoonstellingscomplex met ecu groot BIJ een explosie op een zandzui- Ser in Goes is vrijdag één do- s gevallen en werd één man ge wond, (pag. 2). DB ZEEUWSE werkloosheidcij fers over der mber geven een stijging aan van 800 werklozen. (pag. 2). DRS DE POUS heeft gewaar schuwd tegen de inflatie. Neder land ls door de Inflatie bijzonder kwetsbaar, zei hij in zijn'nieuw jaarsrede ag- 3). Binnen- en buitenlands nieuws: pag. 1, 3 en 7 Zeeuws nieuws: pag. 2, 4, 5 9 >rt: pag. 13 dio-tvpag. 25 Financieel nieuws: pag. 27 en in het... zatérclagnummer Pa9- lö: Meliskerlce boerenzoon jat een jaar lang achter de ijs- osseii aan op de Noordpool. Pop. 10; Crèches voor peuters en kleuters geraken steeds meer in. peg. 17: S5 jaar geleden: honger winter in bezet Nederland; let terkundige kroniek door Bans Warren. J. 19: Kerk kom uit de kansel Je toga; Frans Oudejans over 't pas geëindigde pastoraal con- peg. 23: dammen, schakenbridge, puzzel en.prijsstecn.. aantal maquettes van molens eu boer derijen geheel af. Volgens de directeur van het museuon, prot, dr A. J. Bennet Kempers be draagt de schade ruim 1 miljoen gul den. De brand brak omstreeks kwart over drie 's nachts uit en greep bijzon der snel om zich heen in het groepje van merendeel houten huizen in de Zaaiise buurt. Slechts eenderde de- PARIJS (AFP) Tussen de re gering van Libië en de Franse Dassaultfabrieken is, met goed-1 keuring van het Franse ministerie van defensie, een overeenkomst gesloten voor de levering van Mi- rage-straaljagers, zo is vrijdag van bevoegde zijde vernomen. - Dassault zal Libië een vijftigtal van deze toestellen verkopen. De levering bfslaat een lange periode, maar nog i~ 1971 ontvangt Libië een vijftiental m rages. Het contract bevat een clausule waarin wordt bepaald, dat de toestel len niet aan derde landen mogen wor den doorgeleverd. De onderhandelingen waren half decem ber begonnen. Het contract is deze week gesloten met een Libische missie, die dinsdag naar Parijs was gekomen. In bevoegde Franse kringen wordt er de nadruk op gelegd, dat de levering over een zodanig lange periode is ver spreid. dat zij het funaamentele doel van de Franse politiek, het streven naar een vreedzame regeling voor het Midden-Oosten, door middel van het viermogendhedenoverieg, niet vaar brengt. ze buurt bleef gespaard, onder andere- het .goedejaarshuisje', waarin oude meubelen worden geëxposeerd en een tweetal molens. Omstreeks vijf uur was de Arnhemse brandweer, die het vuur met groot materieel bestreed de brand meester. De oorzaak van de brand onbekend. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Ook de minister raad is gisteren niet tot overeen stemming gekomen over de opvol ging van mr L. de Block als minis ter van economische zaken. De be ren die de fractievoorzitters Biesheuvel (arp) en Mellema (chu) tegen de kandidatuur van dr Grapperhaus hebben, werkten gisteren ook in het kabinet door. Vooral de CHU vindt de huidige staats secretaris van financiën niet zwaar ge noeg voor het departement van econo mische zaken. Ook de anti-revolutionai ren geven de voorkeur aan een figuur die met natuurlijk gezag de problemen, waarmee het departement van economi sche zaken in de komende maanden te maken krijgt, het hoofd kan bieden. In da.t verband wordt vooral gedacht aan een figuur als dr J. R. M. van den Brink, oud-minister van economische zaken, die thans directeur is van de AmRo-bank in Amsterdam. En aan dr G. J. M. Veldkamp, oud-minister van so ciale zaken en volksgezondheid. Mochten deze kandidaten weigeren, dan geven ARP en CHU de voorkeur aan mr R. J. Nelissen, de plaatsvervangend fractieleider van de ICVP in de tweede kamer. De ICVP en de WD daarente gen vinden dr Grapperhaus, de staats secretaris van financiën, een aanvaard bare kandidaat voor economische za ken. Minister-president De Jong liet gisteren na de vergadering van de ministerraad weten dat hij niet voor de volgende week met een voordracht naar de ko ningin zal kunnen gaan. Het weekeinde zal zeker gebruikt wor den voor intenn overleg tussen de minis ters en de fractievoorzitters van de re geringspartijen en tweede kamer. (Van onze weerkundige medewerker) Het dooioffensief is erin geslaagd de vorst uit het gehele land te verdrijven. Het restant, vergezeld van ijzel, verdween gisteravond via Groningen en de Wadden uit ons land. Inmiddels was het kwik in Limburg al tot 7 en in Zeeland tot (i graden gestegen. Nóg warmer is het in Frankrijk waar temperaturen van ruim 12 graden werden gemeten. In de overwegend zuidelijke stro ming zijn rond het lagedrukgebied boven de Golf van Biscaye nog enkele storingen met meer dan wat regen te verwachten. Er zit in een groot deel van ons land nog een vorstlaag in de grond. Wan neer de wind afneemt en er ko men 's nacht opklaringen voor, kunnen door opvriezen vooral klinkerwegen toch nog glad wor den. Ook al ligt de luchttempera tuur iets boven het vriespunt. In Scandinavië en Oost-Europa blijft het koude winterweer voort duren, maar een tegenoffensief van vorst verwachten wij op kor te termijn niet. CIUDAD PANAMA (AFP) Een man die de gezagvoerder van een Panamees vliegtuig wilde dwingen naar Cuba te vliegen, is vrijdag door militairen dood geschoten toen het toestel een tussen landing maakte op vliegveld van plaats David, in Panama. He-t vliegtuig, een DC-3, maakte binnenlandse lijnvlucht tussen Changi- nola en David, toen een gewapende man de cockpit" binnenkwam en de piloot onder bedreiging met een vuurwapen ge lastte koers naar Cuba te zetten. Om- dal het toestel niet voldoende brand stof had landde het in David om te tanken. De commandapt van de nationa le garde wilde de DC-3 echter niet la ten vertrekken. Er ontstond een vuur gevecht tussen de militairen en de vl'ieg- fuigkaper, waarbij deze dodelijk werd getroffen. Een andere passagier liep een schotwond on. ROTTERDAM (ANP) In het kader van de door het ministerie van econo mische zeken vastgestelde prijsstruc tuur voor vloeibare brandstoffen, zul len vandaag de prijzen van zware stook oliën worden verhoogd met 1,90 per duizend liter. Vooruitgang Dit overleg, aldus genoemde kringen, «eelt vooruitgang te zien. De vier hebben over essentiële punten over eenstemming bereikt. Op de volgen de bijeenkomst, die is vastgesteld op 13 januari, zal Frankrijk opstelling van een catalogus met de punten van overeenstemming ver zoeken. De punten zijn: •De Sowjet-Ume erkent, dat de lan den van het Midden-Oosten, met inbe grip van Israël, het recht op een zelf standig bestaan hebben binnen veilige en erkende grenzen. •De Sowjet-Ume geeft toe, dat de evacuatie van de bezette gebieden door Israël sleohts door middel van een vre desregeling tot stand kan komen. •De Verenigde Staten geven nu toe, dat ontruiming van deze gebieden nood zakelijk is. •De troepen van de Verenigde Naties, die de Israëlische strijdkrachten in de bezette gebieden zouden veasvangen, mo gen deze gebieden niet eerder ontrui men dan nadat daarover in de Veilig heidsraad en vooral tussen de vier per manente leden overeenstemming is be reikt. •De vier grote mogendheden zijn het eens over het recht op de vrijheid v scheepvaart in het Suezkanaal en Straat van Tiran. •De status van Jeruzalem moet die van een internationale stad worden met behoud van het Israëlische karakter. •Wat het probleem van de Palestijnse vluchtelingen betreft, zou men willen terugvallen op eenv roegere VN-reso- lutie, die de Paiestijnen de keus laat tussen hun huidige verblijfplaats en te rugkeer naar Israël. De Amerikanen zijn van mening dat het aantal Paies tijnen, dat tot dit laatste besluit, be perkt moet blijven en dat deze terug keer over een lange periode moet wor den verdeeld. De Russen zijn het daar mee niet eens. Een akkoord tussen de vier, zo wordt in bevoegde kringen verklaard, zou de onderhandelaar van de Verenigde Na ties, Jarring, in staat stellen zijn zaak van het tot elkaar brengen van de Is raëlische en die Arabische standpunten te hervatten. HAFLE (GPD) Gewapend met kris heeft de 69-jarige boer Fedde Vonk uit Haule in Friesland donderdagnacht een brutale overval verijdeld. Hij stak met de kris zijn 25-jarige kleinzoon Wiebe B, één van de overvallers, in de buik, waarna B zwaargewond door het raam sprong. Zijn vriend, die twee slagen met de kris op het hoofd kreeg, vluchtte langs dezelfde weg. De overvallers waren binnengedrongen door de boer wijs te maken, dat zijn kleindochter ziek was. Toen Vonk daar op de deur opende, zette zijn kleinzoon hem een luchtdrukpistool op de horst en eiste geld. De boer wist echter een kris te grijpen, die hij altijd in zijn bed stee had hangen, voor noodgevallen als dit, en joeg daarmee het tweetal het huis uit. B. werd door zijn vriend zwaar gewond naar het ziekenhuis in Assen gebracht, waar B. meteen geopereerd moest worden. De vriend is nog sterJ" voortvluchtig. ZIEKE JONGEN SPOORLOOS Het Amsterdamse gerechts hof heeft deze week in ho ger beroep uitgesproken, dat radiocommentator mr G. B. J. Hiltermann ten onrechte De Volkskrant ervan heeft be schuldigd dat zij antisemitisch zou zijn geworden. Destijds had de heer Hiltermann deze terminologie gebruikt omdat De Volkskrant kritische artikelen I had gepubliceerd over de politiek van de staat Israël. In eerste instantie had wel iswaar de president van de Amsterdam se rechtbank in kort geding De Volks krant in het ongelijk gesteld, maar in hoger beroep is nu de eis toegewezen. Anders dan de president van de recht- hank acht het hof niet van belang in hoeverre de situatie van de joden en hun .gezamenlijk lot in de wereld afhankelijk is van en verbonden is met bestaan en voortbestaan van de staat IsraëL De Israëlische premier mevrouw Golda Meir heeft °ïsteren in een rede voor het uitvoerend comité van het joods wereldcongres gezegd, dat Israël nooit meer akkoord zal gaan met internatio nale garanties, met een vredesmacht van de V.N. of met regelingen van de Veiligheidsraad. Zij liet uitkomen, dat Israël geen vertrouwen heeft in het vierniogendheden overleg. Premier Meir hekelde de Franse regering om haar beleid jegens Israël en kritiseerde En geland, omdat, het geen .Chieftain- tanks' aan Israël wil leveren voordat dit land vrede met de Arabische landen sluit. DEN HAAG (GPD) De zestie rige CornelisAdrianus Krijtenherg uit Den Haag is sinds 2 januari spoorloos. Omstreeks zeven uur 's avonds is de jongen die geestelijk gestoord is ei aan epilepsie lijdt, op zijn sportïev herenfiets gestapt en sindsdien is niets niéer van hem vernomen. De jongen is al meermalen van huis elopen maar meestal was hij bin- ilrie dagen weer terug. Hij maakte dan fietstochten naar Haarlem. Amster dam. Leiden en zelfs is hii een keer in Antwerpen terechtgekomen. Voor zijn ziekte heeft de jongen echter nu dringend geneesmiddelen nodig en de kans is niet uitgesloten dat hij derwee een aanval heeft gehad. Het signalement van de jongen ls als volgt: hij is 1.72 meter lang en hij heeft donkerblond haar en blauwgrijze ogen. Bij zijn verdwijning had hij een blauwe coat en blauwe spijkerbroek aan. Voorts droeg hij een beige trui, een bruin overhemd en lage bruine schoenen. De herenfiets die vermoedelijk nog steeds in zijn bezit is heeft een plaatje achterop het spatbord met de naam A Rendo erop. De politie verzoekt een ieder die in lichtingen kan verstrekken contact op te nemen met de politie van Den Haag, tel. 070-614141. toestel 2477. GOES De overheid en het be drijfsleven staan samen voor de taak in het begin van de zeven tiger jaren belangrijke structu rele hervormingen in de land bouw gestalte te geven. De structurele hervormingen zullen de land- en tuinbouw een basis moeten geven voor een moderne bedrijfsvoering. Dat is dc con clusie, die de voorzitter van de CBTB West-Nederland, de beer G. J. de Jager, vrijdagmiddag trok aan bet eind van zijn ope ningswoord bij de kleine winter vergadering van de CBTB, die in ,De Korenbeurs' in Goes werd gehouden. In zijn inleiding stel de hij: ,De maandelijkse afzet is niet altijd wat de boer vandaag maakt van zijn produkten, maar bet opbouwen van een structu reel sterke positie. De heer De Jager was van mening, dat een zekere bescherming van de markt in de toekomst niet zal kun nen worden gemist, .maar het be drijfsleven zal zelf zijn uiterste kracht moeten inspannen om de af hankelijkheid van de overheid zo ge ring mogelijk te doen zijn." Nadrukkelijk stelde de heer De Ja ger, da,t de gezamenlijke ondernemers een veel grotere inivloed moeten ver werven op de hele marktsituatie. Da.t is noodzakelijk, gezien de kleiner wordende winstmarge bussen kasten en opbrengsten. Met enige tevreden heid stelde de CBTB-voorzitter vast, dat wel vorderingen worden gemaakt met de comcemtraUc cn specialisa tie van de commerciële organisaties: maar teleurgesteld toonde hij zich over het feit. dat de veilmgconcen- tratie moeilijk van de grond komt. .Een fusie tussen de Zeeuwse veilin gen zal naar mijn oordeel van grote betekenis zijn en ik hoop, dat de za kelijke inzichten hier prevaleren bo- van op zichzelf begrijpelijke andere argumenten,' aldus de heer De Jager. Van veel belaaig achtte hij ae analy sering van de verschillen in inkom sten "tussen bedrijven van hetzelfde type en van dezelfde grootte. Hij was van mening, dat er een belangrijke taak in dit opzicht ligt op het boek- houdbureau, het voorlichtingsaDpa- raat van de organisaitie. in samen werking met andere voorlichtings diensten, om het inzicht van de on dernemer in eigen zaait te bevorde ren. De heer De Jager stelde nog eens. dat geen algemeenheid kam worden gege ven op de vraag hoe groot een be drijf moet zijn om rendabel te kun nen werken. ,De sleutel voor deze structuur ligt niet in de eerste plaats in handen van de overheid, maar be rust bij de boer en tuinder zelf," stel de hij. Hij maakte duidelijk, dat de ondernemer, die individueel beslis singen neemt de toekomstige struc tuur van zijn bedrijf te bepalen wel te maken heeft met een stuk over heidsbeleid, dat de uitkomst van zijn beslissingen in belangrijke mate be ïnvloedt. Hij maakte bij dat over heidsbeleid een aantal kantteken'n- gen, voor zover het gaat om het structuurbeleid. De CBTB-voorzitter herinnerde nog eens aan de wensen: realisering van een grondbank; wij ziging van het pachtbeleid, waarbij overigens het bedrijfsleven nauw is betrokken: de fiscale positie van de ondernemer en de meer vergelijkbare sociale zekerheid; een verbetering van de bestaande sanerimgsregelin- De lieer De Jager meende, dat de In stelling van een grondbank een wel kome bijdrage zal kunnen leveren voor bed rijf «vergroting en bedrijfs opvolging. Om een grondbank te re aliseren zullen overheidsbijdragen in de vorm van rentesubsidie nodig zijn. De heer De Jager wees erop, dat ook een gunstige saneringsregeling nauw verweven is aan de mogelijkheden tot bedrijfsvergroting. Hij wenste naast verhoging van de uitkeringen meer aandacht voor omscholing, hijscho ling en vergroting van de regionale werkgelegenheid. De voorzitter stelde ook, dat pacht steeds schaarser wordt en dat een herziening van het pachtbeleid een essentiële voorwaarde is als men het instituut pacht-mede ter bevordering van de structuurverbetering in de landbouw wil behouden. Over het fis cale beleid zei de heer De Jager, dat de ondernemer gedwongen is "te spa ren voor een risicodragend vermo gen. Hij was dan ook van mening, dat een deed van het inkomen van de boer onbelast moet blijven. De voor zitter meende, dat het zaak is, dat de belastingdienst zich houdt aan de (Zie slot pag. 4 kol. 6 namelijk of het bestaan van Israël als staat altijd dus ook bij de be- I oordeling van de situatie in het Midden- Oosten in relatie moet worden gezien tot de eeuwenoude, veelal tragische ge schiedenis van het joodse volk, in het bijzonder ook tot de jongste geschiede nis, de gruwelijke jodenvervolging door de nazi's. Indien men deze vraag met Ja' beantwoordt, blijft er weinig of geen speelruimte over voor enige kritiek op Israël, tenminste als men niet voor anti semiet wil worden versleten. In deze op vatting immers is Israël gelijk te stellen aan het jodendom door de eeuwen heen en is kritiek op Is raël in feite kritiek op het altoos weer ver volgde joodse volk; in deze opvatting ook is kritiek op Israël eigenlijk een vorm van antisemitisme. Na de tweede wereldoorlog heeft deze gedachtengang zij is kennelijk ook die van mr Hiltermann vrij algemeen in gang gevonden. Dat was begrijpelijk, om niet te zeggen onvermijdelijk: de vesti ging van de staat Israël kan nu eenmaal moeilijk worden losgemaakt van de ge schiedenis van het joodse volk in de verstrooiing, zij heeft inderdaad te ma ken met een barbaars antisemitisme in de loop der eeuwen, met getto en joodse apartheid. Indien er in deze wereld geen getto en antisemitisme zouden zijn ge weest, zou de staat Israël vermoedelijk nu niet hebben bestaan. De vestiging van deze staat is daarom onlosmakelijk ver bonden aan de geschiedenis van het joodse volk. En ook of men het ont kennen wil of niet aan de geschiede nis van de westerse volkeren. Men zou de hierboven geschetste be nadering subjectief kunnen noe men: zij accentueert ons aller be trokkenheid bij het probleem-Israël, een betrokkenheid die het gevolg is van ei gen Europese en vaderlandse historie en zelfs voor velen onzer van eigen erva ring. Er is echtet ook een minder bewo gen benadering mogelijk en zelfs nood zakelijk. Laten we haar de objectieve noemen. Zij heeft een geheel ander uit gangspunt, ze houdt namelijk rekening met de internationale rechtsorde, met de verhouding Israël-buurlanden. In deze gedachtengang isoleert men de historie zoveel als maar mogelijk is overigen» niet alleen die van de Israëli's, maar ook die van de uit Palestina verdreven Arabieren en gaat men uit van de politieke realiteit van het heden, ten einde van daaruit een poging te onder nemen om tot oplossing van het conflict te geraken. Met andere woorden: Israël dient te worden beschouwd als een staat als elke andere, als partij in een conflict. tot deze zij leiden toch weer tot allerlei emoties. We denken in dit verband aan het boeiende boek van de Franse (joodse) auteur Georges Friedmann, voor wie Israël het einde van het joodse volk betekent. Hij betoogt, dat er in Israël een nieuwe generatie ontstaat, die een geheel ander karakter heeft dan de voorgaande: be paalde joodse karaktertrekken verdwij nen in Israël samen met het joodse se paratisme. ,De joodse basis-persoonlijk heid is het ingewikkelde produkt van de geschiedenis in de verstrooiing, maar nu in een nieuwe situatie, in een andere sa menhang komt een nieuwe persoonlijk heid naar voren, vooral bij de jongeren. Het .joodse volk' verdwijnt en maakt plaats voor de Israëlische natie', aldu* Friedmann. In Israël zelf ontkent men deze ontwikkeling, men wil het joodse karakter allerminst als een .historisch toeval' beschouwen: het joods bewust zijn wordt dan ook gestimuleerd en uit gedragen. In een bekend geworden in terview uit 1967 heeft Mosje Dayan heel nadrukkelijk gezegd, dat Israël naar zqn mening nooit een gemengde staat mocht worden: ,Wjj willen een uitsluitend jood- staat'. Desondanks zullen óók de Israëlische aanhangers van de exclusief-joodse staat moeten erkennen, dat Israël niet voortdurend in onvrede en oorlog met zijn buren kan leven. Het doel van de internationale politiek dient derhalve gericht te zijn op de vestiging van een internationale rechtsorde in het Midden- Oosten. Aan dat doel moet onvermijde lijk óók de politiek van de staat Israël worden getoetst. De Volkskrant heeft dat bij herhaling gedaan en kwam daar bij tot kritische notities over bepaalde aspecten van de Israëlische politiek. Wie bij deze toetsing er echter van uitgaat, dat het bestaan van Israël feitelijk en rechtens niet mag worden aangetast, maakt zich allerminst schuldig aan anti semitisme, ook al heeft hij kritiek op de staat Israël. Bij die kritiek is name lijk met langer het lot van het joden dom in deze wereld in het geding: zou men dat wel als uitgangspunt nemen, dan zou de politiek van de staat Israël per definitie onttrokken worden aan elke vorm van kritiek, men zou zich immers al kritiserend schuldig maken aan anti-joodse gevoelens, dwz aan antisemitisme. In feite echter gaat het Voor vervolg zie pagina 3 kolom 1 Er zijn nog andere wegen c opvatting te komen, maa

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1