Milieu-hygiëne en Pechiney A. Yiruly hield boek op Schiphol ten doop Communiqué over eisen Pechiney Zierikzee: kans op nieuwe industrie Breskens potdicht door vis wBÊÈÊm PATIENCE' OP WERF IN HAVEN VAN HANSWEERT Franse slag' Werkgroep NIEUWJAARSREDE KASTELEIN: INWONERTAL MET 69 GESTEGEN beroep Actiecomité doet op kamers voor fruitteelt Verder Goese actie voor mr Huber: 200 handtekeningen in juli' DEELNEMERS AAN GESPREK Uw Kunstgebit Zeeuwse ALMANAK PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GOES De lading cokes van het mo torschip .Patience', dat. zaterdagmorgen in de overloop van Hansweert op de Westerschelde is omhooggevaren, zal woensdag verder worden getranspor teerd door het motorschip L/Esport. De Patience, een schip van 350 ton. werd zondagavond om tien voor twaalf bij hoog water losgetrokken door de sleep boten Betsy. Zeeland en Goby M. van de bergingsmaatschappij Muller uit Ter- neuzen. Eerder was het grootste deel van de lading van het motorschip, dat na het omhoogvaren was geplooid, over- ge slagen. >e Patience is naar de vluchtliaven van Hansweert gesleept. In die plaats zal het schip, dat met de cokes onderweg was van Terneuzen naar "Utrecht, op de werf van TSM worden gerepareerd. Het karwei zal enkele weken in beslag ne men. MIDDELBURG Na een vergadering van enkele uren is gisteren het vol gende communiqué uitgegeven over het overleg met betrekking tot de voor waarden, die aan Pechiney moeten worden gesteld op liet gebied van de milieuhygiëne: Op 5 januari 1970 heeft te Middelburg overleg plaatsgevonden inzake de aan Pechiney te stellen voorwaarden op het gebied van de milieuhygiëne tussen de convenantspartners: het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, het ministerie van verkeer en waterstaat, de provincie Zeeland en de ge meente Vlisslmgen. Bij dit overleg waren ook aanwezig vertegenwoordigers van het ministerie van economische zaken. Gelet op de vorderingen der techniek en de bereidheid van Pechiney om i noodzakelijke maatregelen te treffen ter voorkoming en beperking van bodem-, water- en luchtverontreiniging, geluids- en trillingshinder, la er geen grond te veronderstellen, dat het overleg tussen de convenantspa rbnerg i voor het opstellen van de voorwaarden waaraan het bedrijf zich zal moeten 1 houden niet tot eenbevredigend resultaat zal leiden; dit geldt ook ten aan- zien van een eventuele emissie van benzpyreen. Teneinde dit te bereiken is j een technische werkgroep ingesteld, die bestaat uit vertegenwoordigers van j. de convenantspartners en die op korte termijn in overleg zal treden met 1 Pechiney. Zij zal optreden als adviesorgaan voor het college van burgemeester r en wethouders van Vlissingen, zijnde de hinderwetvergunning verlenende; k instantie. Het is te venvachten, dat de noodzakelijke technische studie en dit overleg nog enige tijd zullen vergen. - - «..bi Middelburg, 5 januari 19/(X OMNIBUS VAN 65-JARIGE VLIEGER-SCHRIJVER lijk instituut opdracht was gegeven tot een onderzoek'. Vraag: .In Ro- terdam produceert het bedrijf Alu- chemie ook anodes voor de alumi- niumfabricage. Hoe staat het daar dan met de uitstoot van benzpy reen?' Prof. Eilers: Rotterdam is Inder daad de enige plaats waar de uit stoot van benzpyreen in de buiten lucht wordt gemeten. Dat heeft daar geen moeilijkbeden opgeleverd. Het fabricageproces daar is gelijk aan dat van Pechiney in het Sloe- gebied'. Dr N. J. A. Groen: ,Bij de studie van mogelijke luchtverontreiniging als gevolg van zo'n vestiging loop je eigenlijk het hele bedrijf langs, je vraagt: hoe maak je dit. hoe dat? Natuurlijk wordt er dan ook gedacht aan dingen die er niet uit komen. Dit om later moeilijkheden te voorkomen'. Vraag: ,In de statendiseussïe heeft de politiek zich van deze zaak mees ter gemaakt. Gesuggereerd werd toen dat een bedrijf als van Hoechst de kwestie van de milieuverontrei niging niet .Deutsche griindlieh- keit' benadert en dat Pechiney het min of meer met ,de Franse slag" zou doen. Wat is uw reactie daar op?' Dr Groen: .Pechiney verleent ons medewerking voor zover het bedrijf die kan geven. Er is een open over leg. Prof. Eilers: .Hoechst was meer getraand in dit soort overleg; Pechiney niet'. Dr Groen: ,Op de suggestie in de staten van Zeeland zal ik niet ingaan'. Mr Van Aartsen: ,Die blijft voor rekening van de man, die ze heeft gedaan'. Vraag: .Overlapt de nu gevormde werkgroep met liaar bezigheden niet wait de commissie luchtverontreini ging van de gemeente Vlissingen aoet?' Mr Van Aartsen: .Inderdaad zit die mogelijkheid er wel wat in. Er zitten ook een aantal van de zelfde mensen in beide commis sies: van het college van b en w, van milieuhygiëne, van verkeer en waterstaat, van arbeidsinspectie. Al leen: de nu gevormde werkgroep MIDDELBURG Een groot ge zelschap rond de tafel in een van- de bovenvertrekken van de Mid delburgse Statenzaal: er werd ver gaderd over de luchtverontreini ging van Pechiney. (Foto PZC). houdt zich speciaal niet de vestiging van Peclitney bezig. De andere Vllssingse commissie bestudeert do aanvragen voor allerlei hinderwet vergunningen'. Vraag: .Waarom zat er ook vertegenwoordiger van verkeer waterstaat in de werkgroep, i._, K. C. Zijlstra, de directeur van het rijksinstituut voor de zuivering van afvalwater (RIZA) In het begin is gesteld dat Pechiney geen water verontreiniging zou veroorzaken. Ir Zijlstra: ,De luchtverontreiniging wordt -met water uitgewassen. Er blijft dus wat fluor in het water, dat wordt geloosd. Dat is van geen belang voor de Westerschelde. Niet temin is het nuttig ook hieron at tent te zijn'. ZIERIKZEE .Mogelijk zuilen dit jaar niemve industrieën zich vestigen, terwijl de bans groot is dat bestaande vestigin gen zich zullen uitbreiden. De vooruit zichten zijn in elk geval gunstig". Dit vertelde burgemeester D. W. Kastelein tijdens een druk bezochte nieuwjaars receptie maandagavond in het stadhuis. Hij sprak daarbij de wens uit dat Zie- van achtduizend, waar men al vele ja- rikzee dan eindelijk het inwonerstal ren tegenaan zit, zal overschrijden. En wat verder in de toekomst kijkende sprak burgemeester Kastelein de hoop nit, dat ook de prognoses van het ET1 (rond het jaar 2000 plusminus 15-000 inwoners) werkelijkheid zullen worden. ,In elk geval zijn we op de goede weg', aldus de burgemeester. In tegenstelling tot 1968. toen het In wonertal met twintig terugliep, steeg het in 1969 met 69. Hierdoor telt Zie rikzee momenteel 7844 inwoners. Van groot belang voor de groei van de be volking noemde de burgemeester de wo ningbouw: ,Wat dit betreft zijn de voor uitzichten gunstig. In plan West is men met de bouw begonnen van honderdze ventien woningen, terwijl ook de bouw een bejaardencentrum op ganf komt. Binnenkort hoopt men eveneens te starten met de bouw van een aantal bejaarden-woningen. Door deze ontwik keling zullen onder meer veel mensen van elders, die Zierikzee graag ale woonplaats zouden hebben, in aanmer king voor een huls kunnen komen'. De heer Kastelein herinnerde nog eens aan de gunstige ligging van Zierikzee ten opzichte van het Sloegebied en de randstad. Over de sanering van de bin nenstad merkte hij op, dat dit veel zorg voorzichtigheid vraagt, ,Het college is van mening, dat het oude straten- patroon gehandhaafd moet blijven om Zierikzee zijn unieke plaats als me mentenstad te laten behouden'. Met de scholenvoorziening gaat het de goede kant op. De christelijke lagere school in 't Frije zal in h6t voorjaar gereed komen, terwijl waarschijnlijk dit jaar nog met de bouw van een open bare lagere school in plan West zal kun nen worden begonnen. Wensen heeft het gemeentebestuur ook nog ten aanzien van de bouw van een r-k lagere school, een politiebureau en een brandweerka- KRONINGEN Het actiecomité Fruitteelt Zeeland, waarvan de heer A. Suy uit Kruiningen voorzitter is en de beer M. van Iwaarden uit Aar denburg secretaris, heeft zich met een schrijven gerirht tot de leden van de eerste en tweede kanier met liet dringend verzoek aandacht te beste den aan de belangen van de fruitte lers, die de laatste jaren enorme ver liezen lyden ten gevolge van de on eerlijke concurrentie ïn de EEG- landen. Bij het schrijven is een overzicht ge voegd van de bedrijfsuïtkomsten in de fruitteelt in 1968, berekend door het LEI, van 4-i goede tot zeer goede fruitbedrijven uit alle delen van ons land, alle- in volle produktie. Uit de LEI-cijfers over 1968 van deze be drijven blijkt, dat er gemiddeld per bedrijf een verlies werd geleden van 20.500, terwijl de gemiddelde be- drljfsgrootte 8.6 ha bedroeg, wat dus neerkomt op een verlies van 2480 per ha. Van de vierenveertig fruitbe drijven hadden er slechts drie een voordelig saldo. Het fruitteelt actie comité zegt dat over 1969 de verlie zen nog vee] groter zullen zijn. Ze stelt dat als dit zo door gaat de fruitteelt in Nederland in enkele ja- aandacht te besteden. Verder wordt een overzicht gegeven van de uitslag van de fruitteeltenquéte die het ac tiecomité heeft opgezet. Daaruit blijkt dat slechts 2 procent van de fruittelers die meededen het beleid van minister Lardinoïs goed vindt. 17 procent vindt het beleid matig 79 procent slecht tot zeer slecht, pi-ocent van de fruittelers die aan de enquête meededen is niet tevreden mek de maatregelen die tot nu toe genomen zijn. Vier procent is wel te vreden en 3 procent heeft geen me ning. 97 procent heeft meegedeeld dat de activiteiten van de actiegroep dat vecht voor gelijke rechten en ge lijke kansen voor de fruitteelt in de EEG haar instemming heeft. Vraag: .Mag Pechiney nu verder gaan met de bouw?' Mr Van Aart sen: Pechiney mag verder gaan. Al leen zal het bedrijf zich in fasen ontwikkelen. Dat betekent geen temporisering. wel een afbakening. Maar niet in de volle omvang -van de produktie. Er wordt op het ogen- blik overlegd over een produktie van 85.000 ton. Daarover zullen we over eenstemming bereiken. Het kan zijn dat de techniek intussen voortgang boekt. Bij het stellen van voorwaar den voor de uiteindelijke omvang van de fabriek kunnen we via fa sering ook zien hoe de eerste opzet in de praktijk uitwerkt. Dan zijn we niet alleen afhankelijk van prog noses'. Dra Roemers: ,Er is wel een gunning verleend op grond van de bouwverordening, maar nog niet op grond van de hinderwet', (met an dere woorden: Pechiney heeft wel toestemming gekregen 'oin te hou wen; nog niet om te produceren.) Vraag: .Wordt er nu voortaan voor iedere nieuwe vestiging een aparte commissie opgericht?' Mr Van Aartsen: ,De bedrijven hoeven daar van niet zo te schrikken, Het is langzamerhand in Nederland heel gebruikelijk geworden dat een con venant (schriftelijke afspraak) wordt gesloten tussen een aantal partijen, die met elkaar eisen moe ten stellen op het gebied van mi lieuhygiëne*. En daarmee was de persconfe rentie afgelopen. Mr Van Aart sen: ,Er zijn wat problemen naar buiten gekomen. Maar er is geen aanleiding om te denken dat we niet uit de moeilijkheden zouden komen'. WESTKAPPELAARS NAAR FEESTELIJKE ONTVANGST SCHIPHOL (ANP) Vanuit een hoge kantine het nieuwe Schiphol overziende heeft schrijver en luchtvaart-pionier A. Viruly, gis teren 65 jaar oud geworden, in aanwezigheid van vele klassieke figuren uit de luchtvaart en uit de toneelwereld zijn door de uitge versmaatschappij Ad Donker NV te Rotterdam uitgegeven omnibus Kunst en Vliegwerk' ten doop ge houden. Wim Kan, Corrie Vonk, Charlotte Köh- ler, Martie Verdenius, Hans Keuls en vele andere genodigden beluisterden zijn reminiscenties uit de tijd, dat hij ver voor de oorlog zich bezighield met .huis je-boompje-beestje-vliegen' naar Parijs, tezamen met andere luchtvaartpioniers, die zich eveneens onder zijn gehoor be vonden, zoals de vliegers Peetoom, Van Messel, Versteegh en ex-generaal Van Giessen, alsmede de marconisten Buiten dijk en Koopman. Viruly's echtgenote, de actrice Mory Dresselhuys, las passages voor uit de in leiding. die Jan de Hartog in Florida voor deze nieuwe uitgave heeft geschre ven als hommage voor zrjn levenslange vriend, die hij ,een vogel tussen de zoog dieren' noemt. Viruly zelf mijmerde ln zijn rede over het pessimisme, waarmee hij 35 jaar ge leden in Batavia zijn 30e verjaardag ganselijk alleen trachtte weg te slikken in een tijd, toen *T lijke wijsheid of om tevreden te zijn met de wetenschap, dat hij .hoogstens de beste schrijver on der de vliegers en de beste vlieger on der de schrijvers' zou kunnen zijn. IN DRACHT Uit Westkapelle, waar hij als burge meesterszoon zyn jeugd heeft door gebracht, waren <!e loco-burgemees- ter W. Gabriëlso en de twee, evenals de wethouder zelf, in Zeeuwse dracht gestoken gezusters De Vos n Schiphol gekomen oni de 65e vorjnar- dag samen met <leze notabele zoon van Westkapelle luister bij te zetten. Burgemeester T. Bulder was zelf door ziekte verhinderd. .Tot nu toe heb ik als gepensioneerde vlieger tegen het zg. free two tarief met in zijn toespraak. ,Met ingang van van daag zal ik dat als AOW-ontvangende 65-jarige ook kunnen doen op de Am sterdamse tram en die is nog guller dan de KLM. want daar mag ik ook in als er geen plaats over is'. ,Men zegt tegenwoordig wel, dat Vini van pacifist is veranderd in een reactï nair'. zo schrijft Jan de Hartog in zr voorwoord, maar hij is het daar ni mee eens. .Het is niet Viruly die ver anderde, maar het zijn de pacixisten. Wjdr! •andaag de dag voor pacifisme doorgayj' s een slecht' vermomde vorm van vveld. Een jongere van 200 pond die zfêr "j slap houdt en zich door vier zwetenfi? - struikelende agenten laat wegslep; naar de gevangoniswagen is geen paG fist maar een provocateur'. Viruly zelf stipte in zijn toespraak igzi" onderwerp onder de volgende woordWk aan: ,Kr werken thans rondom ons dn£nds tere krachten, die alles ook het tueel roïsche proberen te ontluisteren: fens-, krachten van de progressieve ontwa&hei ding aller waarden. Wat wij tegemvoG in die horen zou ik willen omschreven de nieeste stemmen schelden'. echt>. Daarna richtte hit zich tot de wedufen van dr Plesman, clie eveneens voor dsn de .zonder wie wij hier allen thans schijn!»K in een kale polder hadden staan in plaats van op dit wereld» trum' en overhandigde naar tot slot t eerste exemplaar van zijn nieuwe u gave, een omnibus, waarin drie van i vroegere boeken en vier van zijn kendste novelles zijn samengebundeld Bij de foto: de hoer Viruly tussen def zusters De Vos uit Westkapelle tijde de ontvangst. Examen Aan de universiteit te Nijmegen sla; BRESKENS Breskens blijkt met zijn potvis over een toeristische attractie van formaat te beschikken. Bij de haven heerste gisteren een drukte die niet onderdeed voor die op een fraaie zondag in het hoogseizoen. Bij de honderden auto's waren er veel met een Belgisch nummcr- ,bord. De cafés en restaurants langs de haven deden uitstekende zaken. Enkele inventieve ne ringdoenden reden met een bord op hun auto rond: ,Maak een reisje naar de potvis te Bres kens'. Het voorwerp van alle belangstelling begon gisteren al een penetrante geur te verspreiden. Met het .slachten' van het kadaver zal donderdag worden begonnen. Het zeezoogdier is zondagavond wat hóger op de slikken getrokken om dat karwei te vereenvoudigen. Veel la gere scholen uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen hebben maandag al in klassikaal verband een bezoek aan de potvis gebracht. Andere scholen zullen dat vandaag ol' morgen nog doen. Door de grote drukte bleek het niet mogelijk ter plaatse aanschouwelijk onderwijs over pot vissen te geven. Maar dat kan naderhand in de klas ook nog gebeuren, zo verzekerde een schoolhoofd. Door de vele geparkeerde auto's liep het verkeer op de smalle weg herhaaldelijk vast. De lijnbussen van de ZVTM liepen daardoor enkele malen lichte vertraging op. De eigenaresse van de vis, het natuur-hïstorisch museum in Leiden, heeft van alle drukte geen financieel voordeel. De toegang is gratis, dit laatste in tegenstel ling met de vangst van 33 jaar geleden, toen op de zee dijk twee kwartjes entree werden geheven om het ka da ver van de toen gevangen potvis te mogen bewonderen. Foto: drukte bij de potvis. GOES De. handtekeningenactie clie in de stad Goes gevoerd wordt om een dringend beroep op de mi- I uister van binnenlandse zaken te doen mr F. G. A. Huber van Goes I te herbenoemen als burgemeester van Goes heeft de eerste dag bijna tweehonderd handtekeningen op geleverd. Een van de initiatiefnemers van het adres voor de minister, de heer J. van de Woude, vond dat de actie goed be gon te lopen. .Het resultaat van deze eerste dag is boven onze verwachtingen. We hebben overigens veel positieve reac ties gehad. Enkele sympathisanten bo den aan om in enkele excentrisch ge legen wijken met lijsten langs de deu ren te gaan. Eigenlijk zouden we dat m heel de stad moeten doen, maar het ontbreekt ons aan tijd; tien januari wordt de termijn voor sollicitaties ge sloten.' De heer Van der Woude die geen enkele voorspelling omtrent het uiteindelijke resultaat van de actie durfde te doen, had goede moed dat vandaag en woens dag nog vele Gocsenaven de weg naar lunchroom De Opril waar het adres ter ondertekening ligt, zullen vinden. woensdag eti i' ior hei KNMIf rr-> uur: Aunhoudeiy R, OM HET VRIESPUNT. et co Opklaringen, maar voornamelijk inolg c kustprovincies plaatselijk enlet s\ sneeuwbuien. Zwakke tot matige mssln lussen zuid en zuidwest. Teniperatwegin om het vriespunt, maar in do oclilftoeili; in het binnenland lichte tot matige v- Vooruitzichten voor woensdag derdag, opgesteld door h maandag om 18.00 uur: vorst, maar later vanuit het zuidwei' kans op neerslag. jr Weersvooruitzichten in cijfers gCqVri deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren zon: 0' 3; min. temp.: 2 tot 7 graden onder maal; max. temp.: 2 tot 6 graden «ptege normaal. Uringi Kans op een droge periode van minsten n 12 uur: 90 procent. Kans op een gc'irodul droog etmaal: 60 procent. fomt. Voor donderdag: aantal uren zon; ljaal 5. Min. temp.: 3 of meer graden ofe normaal: max. temp.: 4 tot 9 graden'* der normaal. tt Kans op een droge periode van min.ceri oi 12 uur: 95 procent. Kans op een ges ges droog etmaal: 70 procent. 'm aa Normalen voor 610 januari. lüe ni min. temp. max. t^oorsc Den Helder Eelde Dc Bilt Vlissingen Zuid-Limburg 7 januari Zon op Maan op onder onder 1' 4 portie: 4 itantU 5 Voord 4 ilsen le nal ien b< like benzpyreen uit het produktïeproces zou vrijkomen. De directie van het bedrijf heeft 'oen geantwoord: we zijn het in onze fabrieken nooit te gengekomen, maar we zijn bereid dit te laten onderzoeken. Overigens is nu al te zeggen dat er gemakkelijk afdoende maatregelen zijn te nemen, indien er zou blijken dat er een on toelaatbare uitstoot van deze stof zou kunnen optreden. Benzpyreen is geen onbekende stof; de kennis over luchtverontreiniging neemt toe'. Vraag: .Wanneer is er voor het eerst bij Pechiney naar het voorkomen van deze stof gevraagd? Bij een bezoek van een delegatie deskundi gen aan Pechiney-fabrieken ia Amerika is er van de zijde van .volksgezondheid' helemaal niet over gerept'. Prof. ir H. Eilers (inspecteur volks gezondheid, milieuhygiëne) na enig aarzelen: ,'.Vij hebben Pechiney ge vraagd daarnaar met een Nederland se instantie een onderzoek in te stellen. Dat is, laat eens kijken, in juli geweest Welke instantie dat is? Eén van onze bekende labora toria'. Drs D. Roemers, burgemees ter van Vlissingen, mengt zich in het gesprek: ,Op 18 september heeft Pechiney ons geantwoord dat het de stof nooit in de produktie had ont dekt, maar dat aan een onafhanke- MIDDELBURG Aan het gesprek in Middelburg over Pechiney namen maandag deel: 1 provinciaal bestuur van Zeeland: mr J. van Aartsen, commissaris der koningin: M. J. van Poelje, lid van ged. staten: jhr mr T. A. J. W. Scnorer, lid van ged. staten; J. van den Bos, lid ged. sta ten; A. L. vain Geesbergen, lid van ged. staten; dr D. van der Wel, grif fier der staten; mr H. F. M. van der Heyden, chef 3e afdeling prov. grif fie; M. F. de Jonge, chef 4e afd. prov. griffie; C. Heijstek, secretaris prov. raad inzake de luchtverontrei niging; J. J. Tevel, hoofd bureau voorlichting provincie Zeeland. II Gemeente Vlissingen: drs D. Roe it mers, burgemeester; F. G. Smit, wethouder openbare werken en volks huisvesting; G. J. Janse, wethouder sociale zaken en woonruimteverde ling; J. W. Peters, gemeentesecreta ris; D. Stam, ing., directeur gemeen tewerken. m. Ministerie van sociale zaken en volksgezondheid: W. B. Gerritsen, arts, plv. dir.-gen. van de volksge zondheid; dr N. J. A. Groen, hoofd inspecteur (inspectie van de volks gezondheid, belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu); prof. ir H. Ei'lers, inspecteur volksgezond heid, belast met het toezicht op de hygiëne van het milieu: mej. J. W. E. Laanbroek, regionaal - inspecteur volksgezondheid op het gebied van de hygiëne van het milieu: ir H. J. van Ebbenhorst Tengbergen, hoofd inspecteur bij 't directoraat-generaal van de arbeid; ir C. Frankfoort, hopfdïnspecteur-directeur arbeidsin spectie district Breda. IV. Ministerie van verkeer en water staat: ir J. Zuurdeeg, HID rijkswa terstaat Zeeland; ir K. C. Zijlstra, HID directeur rijksinstituut voor zuivering van afvalwater). V. Ministerie van economische zaken: H. F. Arnold, plv. hoofd van de af deling industriële projecten: mr W. C. Koomans, hoofdambtenaar af deling industriële projecten. VI. Dokter J. M. S. Mol, directeur arts van de provinciale raad voor de volksgezondheid. ADVERTENTIE zit de gehele dag stevig op zijn plaats! Thans is hel niel meer nodia, da» Uw kunst gebit bij he» spreken, eten, Tcchen of niezen losschiet of verschuift. Een v/einig Denlofix- poeder op de gebitsplaot, en deze onge makken bestaan voor U niet meer; Dento- fbc geeft U een ongekend gevoel van zeker heid en welbehagen. Aangenaam en hygië nisch in het gebruik. Tevredenheid gegaran deerd. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,60, bij apotheken en drogisterijen. Vertellen In een gezin in Sluis weet de jongste zoon het na de fabeltjes krant non altijd even te rekken. Als zijn grootvader op bezoek is verbindt hi) aan zijn vertrek zelfs de voorwaarde, dat opa aan zijn bed nog een extra fabeltje ver telt. Vorige week kwam liet ventje nadat, liet met opa in de richting van het. slaapvertrek vertrokken was, na een kwartier weer in zijn hansopje beneden. .Ziezo', verklaarde hij met een lichte triomf, Aat is gebeurd, opa slaapt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2