■AGENDAn Zeeuwse chef-koks dingen naar culinaire prijs op Horecava Zeeuwse koks in landelijke kook-finale NOORD-ZEELAND MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Boekenbezit chr. openbare bibliotheek Retranchement kreeg er 4 inwoners bij Fhilippine groeide met 18 zielen KANDIDAATSTELLING. I WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 VISSPEÜALITEITEN EN ZEELANDBRUG VAN SUIKER J. de Kubber 25 jaar bij NV Veneco MIDDELBURG De heer J. C. de Kubber vierde maandag zijn 25-jarig jubileum bij de NV Ver. Ne<*. Confect iebedrijf .Veneco' voorheen NV Zeeuw- 6che Confectiefabrieken te Middelburg. De jubilaris werd 's morgens met vrouw en kinderen ontvangen in de kantine van de Veneco, waarbij een deel van het personeel aanwezig was. De directeur van de Veneco, de heer inhoud en de zilveren medaille voor trouwe dienst van de Mij voor Nijver heid en Handel werd uitgereikt, me vrouw De Kubber werd in de hulde be trokken met een bloemstuk. Hierna voerde de heer H. J. van Heek het woord als algemeen directeur van de Veneco. Namens het gehele personeel bood de heer M. Mesu de jubilaris een polshorloge aan. De jubilaris is werk zaam bij de Veneco als chef van snij-ef deling. HÉ RISKANT TRANSPORT IN DE NACHT - NAAR AMSTERDAM MIDDELBURG Na een mïnitieuze voorbereiding begeeft zich in di nacht van woensdag op donderdaj een transport onderweg van Zeelani naar Amsterdam warbij het vervoe. zo omzichtig zal geschieden, als gold het het overbrengen van zeer (ere en kostbare kunstvoorwerpen. In feite is dat ook zo, al is er hier geen kunst schilder of beeldhouwer aan te pas gekomen. Het gaat namelijk om de zeker niet minder kunstzinnige in zending van twee Zeeuwse chef-koks naar de Horeeava '70, de grote jaar lijkse vakbeurs voor de horeca-we- reld in de Amsterdamse Ral. De culinaire produkten van de twee meesters met de .pollepel', de heren J. de la Vienne van hotel Le Baron Chassé in Middelburg en P. Ooster ling van hotel Noordzeeboulevard in Vlissingen moeien in Amsterdam tonen wat Zeeland aan specifieke en exquise gerechten heeft te bieden. De uitstalling van de heerlijkheden be tekent tevens een mededinging naar de zogenaamde groepspnjs men kan ook individueel deelnemen waarbij de Zeeuwse chef-koks het hebben op te nemen tegen collega's uit het gehele land. Dit smakelijk gebeuren, ook de andere provincies tonen wat zij kunnen voor schotelen, vindt plaats onder auspi ciën van het Nederlands bureau voor toerisme terwijl in de provincies de provinciale bureaus voor vreemde' n- genverkeer voor de inzending u.; ..uu eigen gebied zorgdragen. Koud Het team. dat zich belastte met de pre sentatie van de Zeeuwse lekkernijen een en ander wordt in liet pro vinciale VVV-bureau aan de Slroo- poorlgang in Middelburg gecoördi neerd door de heer W. van der Wal had weinig moeite met dc keuze van de grondstoffen voor het .menu'. De schotels zullen namelijk worden bereid, dit deel ijpemt de heer De la Vienne voor zijn rekening, uit vis soorten en ander zeebanket, afkom stig uit de Zeeuwse wateren zoals tong, tarbot, kabeljauw, oesters, gar nalen enz. Deze visgerechten zullen koud op tafel komen. In koksjargon heet dat het ,gnrde-manger' werk. Dnt levert natuurlijk grote voorde len op voor het vervoer, omdat men nu tijdens het rijden niets behoeft warm te houden in Amsterdam ooh niets worden .opgewarmd'. Dinsdag 6 januari 1970 SCHOON'DUKE Dorpsplein. 14.30- 16.30 uur: bibliobus. SINT-ANNALAND 10 uur, opening nieuwe openbare school voor basis-onder wijs, VLISSINGEN BnHuinmia, 10.15 uur: nieuwjaarskoffieuurtje Ned. Ver. v. Huisvrouwen. ZIERIKZEE Huis van Nassau, 19.30 uur: praatavond CBTB. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis. 15-17 uur: keretexpositic Zeeuwse Kunst Kring. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, 9-18 uur: tentoonstelling werken Nico Molenkamp. beugen op zoom Roxy, 20 uut. Dood in hei verkeerde bed. 18 jaar. goesGrand. 20 uur: Dokter Zjivago, Hg jaar. middelburg City, 20 uur: Die Fledcrmuus, 14 jaar. 00stbijrg Ledel, 20 urn-: De eend in de cadlllac, alle leeftijden. terneuzen Luxor, 20 uur: Wie is dc dader wie is de vader, alle leef tijden. vlissingen Alhambra. 20 uur: Dokter Zjivago. 14 jaar OPCAVEN VOOR OP INLICHTINGEN OVER DEZE RUBRIEK) G. VAN OORSCHOT P/A PZC VIISSINGEN TEL. 01184-5144 met donderdag duurt, zullen de vis schotels van chef-kok De la Vienne belangrijk onderdeel vormen van de Zeeuwse stand, die met veel zorg en in onderling overleg is ontworpen. Het aandeel van de Vlissinigse chef kok bestaat uit een model van de Zeelandbrug in....suiker. Die miniatuurbrug waaraan de heer Oosterling veertien dagen heeft ge werkt, heeft de respectabele lengte van twee meter. Deze chef-kok had dan ook niet minder dan twintig ki logram poedersuiker nodig om zijn GOES In de finale van de jaarlijkse kookwedstrijd om de zilveren koksmuts, koksmes, zilveren schotel en vork, zit ten de volgende Zeeuwen: Showklasse (groepen): chefkok P. Oos terling, hotel Noordzeeboulevard Vlissin gen en chefkok De la Vienne, Grand Hotel Le Baron Chassé Middelburg. Toeristen menu: chef-Mangel Van Schei, Grand Hotel Britannia Vlissingen en exploitant chefkok A. R. F. Duinstee, café-restaurant Poorthuys Zierikzee. De heer Duinstee zit wei in de finale maar mag niet meedingen naar de prijzen, omdat hij het Poorthuys. huurt van de heer Te Mey, die tevens jurylid is in de finale. Instel! ingsktassechefkok M. Rinkhoud, ziekenhuis Berg zicht Goes. werkstuk, met gelatine en water, in elkaar te kunnen kneden. Deze brug zal op de Zeeuwse stand niet alleen symbolisch maar ook letter lijk een verbinding aangeven, name lijk tussen het culinaire werk van de heer De la Vienne en een 265 liter water bevattend aquarium, geleend van Artis, waarin 'n arjïtal .zeepro- dukten', zoals kreeften en oesters, ge leverd door gerenommeerde Zeeuw- te firma's zullen huizen. De achter grond van dit alles bestaat onder meer uit een kaart van Zeeland. Met linten tussen de schotels en plaat sen op de kaart wordt aangegeven waar de betrokken vissoorten enz. worden aangevoerd, gekweekt of ver handeld zoals bijvoorbeeld garnalen uit Breskens. tong uit Calijnsplaat en andere associaties. De heer Van der Wal, die duidelijk ple zier heeft in het karwei (.Het ple zierige is, dat om alles precies op tijd klaar te krijgen ontzettend veel moet worden geïmproviseerd'.), haalt woensdagavond in Vlissingen en Mid delburg de onderdelen van de inzen ding op waarna, rond het midder nachtelijk uur, de zo riskante reis naar Amsterdam kan beginnen. Er mag niiiet te hard worden gereden, rle brug van suiker kan bepaald niet tegen een stootje, terwijl bijvoor beeld te plotseling en te fors rem men al even desastreuze gevolgen voor de Zeeuwse inzending zou kun nen hebben. De nachtelijke rit is noodzakelijk omdat donderdagmor gen al om half negen alles .piekfijn* gereed moet staan. Dan zal namelijk de jury vaststellen in welke pro vincie men, afgaande op deze koks kunst, aan tafel kan schuiven. Zeë- lomd gooit in ieder geval een visje Wachtmeester Verwijs 25 jaar bij de rijkspolitie Wachtmeester der 1ste klasse C. M. Verwijs, van de rijkspolitie wonende in de kern Burgh herdacht op I januari, dat hij 25 jaar geleden in rijksdienst trad namelijk op St-Philipsland bij de binnenlandse strijdkrachten. Deze ver bintenis duurde slechts tot 1 augustus 1945 want toen reeds kwam hij bij de rijkspolitie met als standplaats Sïnt- Philipsland. Een jaar later zette hjj vaste voet op Sehouwen-Duiveland en hij be gon zijn loopbaan als politieman in Bruinisse. Om een en ander luister bij te zetten werd de heer Verwijs, vergezeld van zijn echtgenote mevrouw Verwijs-Noordhoek en zijn naaste familie op vrijdagmor gen ten gemeentehuize te Haamstede ontvangen waar zijn superieuren en naaste collega's hem in het bijzijn van burgemeester Everwijn huldigden. Wegens afwezigheid van de districts commandant Van Th iel voerde dc dis- tricts-adjudant A. Pipping uit Middel burg het woord. Hij sprak naast de gelukwensen uiit Middelburg ook zijn grote waardering uit voor het vele werk dat wachtmeester Verwijs verrichtte. Adjudant Pipping overhandigde de jubi laris de gebruikelijke gratificatie. Burgemeester Everwijn roemde de sa menwerking met de heer Verwijs. Na mens het gemeentebestuur overhandig de hij de gemeentevlag van Wester- schouwen in tafelstandaard uitvoering en het fotoboek van Westerschouwen. Namens de groep Brouwershaven en de collega's sprak de groeps-eomman- darft adjudant H. G. Weslhof, zeer waarderende woorden over het werk van wachtmeester Verwijs en hij bood hem een prachtig boek over de hen gelsport aan. De wachtmeester 1ste klasse J. Lindhout feliciteerde de ju bilaris namens de Nederlandse politie bond afdeling Sehouwen-Duiveland, en overhandigde hem een gratificatie. Alle gelukwensen gingen vergezeld van bloe men. Mede waren bij deze huldiging aanwezig de vertegenwoordigers van de jachtcombinatie Haamstede, de heren B. J. Kloosterman en L. J. Blom die een vismalen aanboden. Verder namens de jachtcombinatie J. W. Hupkens de heer S. Landman en namen3 de jachtcombi natie .Verzicht' te Leidsendam en jacht combinatie A. K. Gil jam de lieer P. Krijger, wachtmeester Verwijs sprak een algemeen dankwoord waarna men nog gezellig bijeen bleef Uitvoering De muziekvereniging .Concordia' te St.- Phiillpsland geeft vrijdagavond a.s. met medewei"' ng van (le .Rederijkerska mer' uit Uud-Vossemeer een uitvoering in hotel Be Druiventros' te St.-Philips- land. De aanvang is half acht. Op de uitvoering brengt eerst de muziekver eniging vijf nummers ten gehore, waar na de Rederijkerskamer voor het voet licht komt met het toneelspel .Dingen van de dag'. 'ERPENISSE Bevolking nam toe JIIERPENISSE Zoals uit de tekst an het bericht in de PZC van maandag januari a.l bleek, is de bevolking van le gemeente Scherpenisse in 1969 met 10 personen toegenomen en niet, zoals de kop suggereerde, afgenomen. SINT -ANNALAND Ontspanningsmiddag Op de ontspanningsmiddag- en avond van de hei-vormde knapenverenigiing .Sa muel' die werd gehouden in liet her vormd verenigingsgebouw te Sint Anna- land heeft de jeugd zich ten volle kun nen vermaken. De koude kon zelfs een puzzeltocht niet verhinderen. Na deze puzzeltocht werd gezamenlijk de maal tijd gebruikt, waarna de avond verder werd gevuld met verschillende spelen en het vertonen van dia's over het concilie van Nacea. Kerstgave De diaconie van de Nederlands hervorm de kerk van Sint-Annaland heeft de be jaarden en zieken in de gemeente her dacht met een schaal fruit. Aardgas Woensdag voor de kerst kon men in de gemeente Sint-Annaland voor het eerst van aardgas gebruik maken. Enkele per celen werden deze dag aangesloten. Maandag ging het aannemersbedrijf van de fa. Hommel verder met de aansluitin gen. ZIERIKZEE Extra dienst ZIERIKZEE In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente aan de St- Dommisstraat te Zierikzee wordt van daag, dinsdag, een kerkdienst gehou den. Voorganger is ds Mallan uit Gou da. De bijeenkomst begint am half acht. BRUINISSE Raad vergadert De gemeenteraad van Bruinisse kamt vrijdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer do nieuwjaarsrede van de burgemeester, de vaststelling van de be grotingen voor 1970, de verhuur va.n tuingronden, enkele onderwijsvoorstel- len en de toetreding tot de gemeen schappelijke regeling bestuursschool Zeeland. VISMIJN COLIJNSPLAAT. 5 jan. Exportgarnalen, 2615 kg, 411— 471; schar 154 kg; bot 41 kg; schol 222 kg; wijting 165 kg: kabeljauw 224 kg; ongesorteerde vis 41 kg. VEILING BERGEN OP ZOOM. Jan. Rode kool 2333; witte kool 13—38; •Ie kool 1930; sav. kool 2130; waspeen 52—63: breekpeen 20—23; prei 52—93; knol selderij p st 817, per kg 31; sla 12—17; spruiten 61—248; uien 23—39; witlof 127—163; boerekool 1137 koolrapen 1018. Golden Delicious 1538: Jonathan 1030: St-Remy 75102; G-Ieser Wildeman 84: Coxs Orange IS—37; Goudrenet 2040. Industrieveiiing. Sla aanvoer 12.000 «tuks. 1>1—17 kg 25—38.70. VEILING ZWMNDRECHT. 5 januari. Andijvie 116—122; rode kool 30— 47: gele kool 2041: groene kool 3447; witte kool 29—31: boerekool 23—35; pre! 102; uien 50—58; veldsla 250—280; witlof a 1 166—182, a 2 124—135, b 2 109—137; spruiten a 120—140. b 131—144. d 100—131 knolselderij 20—60; sla a 1 22—39. c 1 13— 20; selderij 12—26: peterselie 16—21. Coöp Veltiwie elervellltig Barnevcld. 5-1. Aanvoer 436.356 stuks, stemming rustig. Prijzen in f per 100 stuks; eieren van 52- 33 gram 8.43—3.76; 56-57 gr 8.73—9.29; 60-61 gr 9.55—lOdl; 64-65 10.12—10.74. Olivier eiervelling: «een aanvoer van be teken I». VEILING GOES. 1. Kropsla 1624; knolselderij met groen 36—46: witlof 260—182. afw. 124—142; sprui ten 68120; afw. 3756; rode kool 15 afw. 20 en doordr.-. witte kool 1520; kool afw 2730: boerekool 1036; gesch. 4'.. stek 12; prei 30—64, afw. peen 18—19; veldsla 2 190; sjalotten 43. 284. Stachïrundere.n p. le kw. 430485. 2e —370: varkens kw. 284288. 2e kw. —284 3e kw. 276—278; stieren p kg 530; worstkoeien p. st 340—360, slachtzeugen p. st. 200—230; zware varkens p. st. 230—250. Slaohtrunderen aanvoer groot, handel wil lig, prijshoudend; varkens aanvoer klein, handel vlot. prijzen tets stijver, enkele pri ma's boven notering. Het boekenbezit van de chr. openbare bibliotheek te Axel werd uitgebreid met de volgende boeken: Romans: Allimg- ham, M. Gevraagd: iemand die te goeder trouw is; Anthony, E. De levensroman van Anna Boleyn; Begner, E. P. Een schuilplaats voor dokiter Bruneau; Bel- campo Verborgenheden; Berkhof, A. Een meisje te Bourges; Blaman, Anna De kruisvaarder; Boon, L. P. (A.) Blauw baardje in wonderland; Bomans, G Van hetzelfde; Brouwers, J. Het mes op de keel; Bronsveld van Huiten, E. Moord op magie; Caldwell, E. Dicht bij huis; Caldwell, J. T. Het uur der beslissing, dl. 3; Catto, M. Murphy's oorlog; Céline, Louis-Ferdinan-i Reis naar het einde van de nacht; Colijn, M. Tekens van leven; Cort&zar, J. Het kwijlen van de dui vel; Couperus, L. (M. A.) De stiille kracht; Curoija-Prodanovic, N. Balle rina; Daman, J. De laatste dood; Dard, F. In staat tot moord; Delder- ficld, R. F. Strijd en offer van Dia-na dl. 2;Dibner, M. Admiraal Paige: Druon, M. Dan maar met vergift, dl. 1; Druon, M. Een vrouw voor de koning, dl. 2; Dulleman, L van Een handvol vonken; DurreLl, L. G. Esprit de corps; Durrell, G. (M.) Rosie; Eyk, H. van Het paas- paard; Eysselsteyn, B. van Wie pleit voor Ayolt Fabrictus, W. Wittebroods weken met mamam; Gabbey, J. Ik trouwde een dokter; Gogol, N. W. Dag boek van een gek; Grass, G. Kat en muis; Greene, G. Als een slagveld: Grif fin, G. Een kwestie van zelfbehoud; Guareschi, G. Don CamiUo Omnibus; Guareschi, G. De gekke wereld van Guareschi: Hossel, Sven Vernietig Pa rijs; Heppenstahl. R. De zon op de mid dag; Hermans, W. F. Ik heb altijd ge luk; Hevea, L. De avonturen van An- l het OOSTBURG Globe met ,Oom Wanja' in Oostburg OOSTBURG Het toneelstuk ,Oom Wanja' van de Russische schrijver Tsjec-how wordt vrijdagavond 13 fe bruari in Oostburg gespeeld. Het stuk dat gebracht wordt door Zuidelijk to neel Globe, begint om acht uur in Ledel-Theater. RETRANCHEMENT PHILIPPINE PHILIPPINE Het zielental van de gemeente Philippine nam in het afge lopen jaar toe met 18. Op 31 december 1968 bedroeg hel aantal ingezetenen 1309 (674 mannen en 635 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 32 (24 mannen en 8 vrouwen) en door vestiging met 41 (20 mannen en 21 vrouwen)net verminderde door over lijden met 12 (6 mannen en 6 vrouwen) eh door vertrek met 43 (19 mannen en 2-1 vrouwen), Op 31 december 1969 bedroeg het inwonertal dus 1327 (693 mannen en 63-1 vrouwen). Er werden 14 huwelijken voltrokken, er werden geen echtschei dingen ingeschreven. wiillen leven; Iggulden, J. M. De don kere vreemdeling: Joffrey-Geerts, Vlinders dansen; Jones, M. De dag be gint bij nachit: Kemp, V. De horizon is dichtbij; Kent, A. Het loon van de glo rie; Kenyon, F. W. Het liefdeleven van Luorezia Borgia; Koeck, P. Het plan tenoffensief; Koelewijm, L. A. Mikken op de voorruit; Kosters, H. De zaak Breedveld; Leasor, J. Hartppingen voor dokter Love; Liedel, Frank Karekiet; Maanen, W. G. van Een onderscheiding; Malraux, André De hoop; Mandiargues, A. P. Het bloed van het lam; Maugham, W. Somerset Gekluisterde levens; Mau- Êassant, G. de Vertellingen; Nabokov, V. astaardsOlaf Lande!), J. de Met her melijn stappen; Olivier, Stefan Man nen van het eerste uur; Oosterbroek' Dutschen, A. Anderen betaalden; Plat- leel, H. Ik ben een hand; Renard, J. Peenhaar; Rinser, L. Damiela; Robin son, F. M. Wedren met een supermens; Romer, F. M. De nachtegalen zingen niet meer; Ruyelink, Ward De karako- liërs; Schokker. D. Eb en vloed; Sharp, A. Een groene boom in Gedde; Simenon, G. Het geduld van Maigret; Simenon, G. Leven met Anaïs Sim mei, J. M. Een beker vol vergif; Singer, I. B. De land heer van Jampol; Springer, F. Schim men rond de Paruüa; Stemdahl De char- teuse van Parma Stewart, M. Omnibus; Sutcliff, R. Een koning voor de Dal- riaden; Troyat, H. Leven met een do de: Udinga.'M. van Waarom juist ik?; Uris, L. Armageddon; Veen, A. van der Jacht in de diepte; Veenstra, T. Wat is er toch Frank?; Velde. R. vam der Pelgrimage naar Saint-Martin; Ven, van de Het rijk van den Bles; Vest dijk, S. Vijf vadem diep; Vestdijk, S. en H. van Eyk, Avontuur met Tita; Viamen, B. Sarnami, hai; Vries, Th. de De gesprenkelde vogel; Vijyk, B. De eigen wereld en de andere; Walschap, G. Zuster Virgillia; Wariajg, M. W. De getuigen; Warmerdam, R. Blauwe druif jes op een graf: Wilder, Th. De brug van San Luis Rey; Wilson, J. Rowan Op de hand van de engelen; Woude, J. van der Een truck uit ae hemelWitte, D. de De formule van Lorentz; Wolf, R. Als de morgenster blinkt; Wolfenbut- tel-van Rooyer, G. Geluk is geen nieuws; Yerby, F. Gillian; Zola, E. De buik van Parijs. Kinderboeken: Alders, J. C. Bouw je eigen sterrekijker; Andersen, H. C. De denneboom; .Andreus, H. Mees ter Pompelmoes en de lachplaat; Beest, P. van De linnen halsdoek; Blanc, J. Le Werken met waardeloos papier; Bloe men, A. 5 Polly draagt een zonnehoed. 2: Blomen, A. 5 Polly krijgt weer moeder, dl. 3; Bloemen, A. 5 Polly komt thuis, dl 4: Bowood. R. Grote uitvindingen; Bouhuys. M. Stop en keer leer eeist het verkeer: Brumeman, Een lied voor Katrijne. dl. 12; Bru- D. Ik kan nog meer lezen: Brunet, B. De blik in de spiegel; By, T. de Af spraak in de lente; Camp, G. van Twee jongens voor één wolvinmotjc; Curcija- Prodanovic. N. Ballerina; Dekenkist, de Van Sandelhout Döcker. R. Marius; Eerenbeemt. R. en N Eerenbeemt De kristallen bloem: Elting, M. en Fl. Fol- son Het antwoordenboek der geografie; Enright, E. De zomer van de vinger hoed: Ferretti. A. Paola en Lïlli m de Fjorden; Franke, S. Jaap en zijn hond; fGraaf. A. de Feest voor tante Map; Grashoff, C. Elma en Marijke; Gras hof f, C. 't Is feest voor tante Map: Grashoff, C. Pino; Grashoff, C. Pino en MarïoGrée, A. De televisie; Groof, A. De wereld onder zee; zgroof, zl. de zkapitein Zeppos; zguiillut, zr. wilde dieren, wilde harten; Haar, J. ter Bart met geologen naar de Yokon: zhesper- asint," M. Nog eventjes Klaas Vaak; Hildebrand, A. D. Wolle wasbeer en de slinkse otters, dl. 3: Keen. M. L. Het geluid: Kobbert. E. Waarom juist ik? Köhr. D. Cowboypakken maken; La- meris-Bolt, A. G De tapjesdeken; Lie De zeer vreemde nachten van prins Oeki-I.oeki; Linders, J. Piet en Tom op de toverberg; Lobel, A. rsabella; Mad"1 -'dc, R. De machtige boog; Mairx- veldt, C. van De toekomst van Marijke, dl. 2; Marxveldt;, C. van Marijkes be stemming. dl. 2; Miohalewsky, N. von bedroeg het aantal ingezetenen 456 (237 mannen en 219 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met zes (2 mannen en 4 vrou wen) en door vestiging met 19 (5 man nen en 14 vrouwen); het verminderde door overlijden met 2 1 man en 1 vrouw) en door vertrek met 19 (10 mannen en 9 vrouwen). Op 31 decem ber 1969 bedroeg het inwonertal dus 460 (233 mannen en 227 vrouwen). Er werden 3 huwelijken voltrokken, er werd 1 echtscheiding ingeschreven. Biljartprijskamp RETRANCHEMENT In hotel ,De Zon' te Retranchement werd een biljart- prijskamp gehouden, waaraan een groot aantal liefhebbers uit de gehele streek en uit het aangrenzende België deelnam. De uitslag luidt: 1 W. Schansema, Waterlandke-kje met J. Cambier uit Retranchemeut: 2 P. Rogies uit Terneuzen met C. Moerman uit Oostburg; 3 J. Zwier met P. v. d. Voorde, beiden uit Retranchement. HOEK Badhuis in Hoek werd gesloten Met ingang van maandag ia het ge meentelijk badhuis te Hoek gesloten. Het badhuis was vrijdagsmiddags em .terdags geopend en werd nog door ongeveer 80 mensen bezocht. Zaterdag middag om 4 uur heeft badjuffrouw M. de Bruilnu voor de laatste maal de deur van het badhuis gesloten. Kerstboomverbranding Bij de eerste kreek te Hoek werden de door de Hoekse jeugd verzamelde kerst en verbrand. Schuur afsjebrand De vrijwillige brandweer va.n Hoek werd gealarmeerd voor een brandje in een schuurtje op de dijk rond de spaar bekkens van de waterleiding-mij in de Braakman. Het schuurtje dat over de toevoerleiding was gebouwd en met stro was gevuld, brandde ondanks het opbre ken van de brandweer geheel af. APPLAUS VfiflR TJECHOWS .OOM WAN.IA' IN TERNEUZEN TERNEUZEN Een ovationeel ap plaus was maandagavond de beloning voor de acteurs van het zuidelijk toneel .Globe' toen ze voor een goed bezet .Zuidlandtheater' m Terneuzen Tjechows stuk ,Oom Wanja' speelden. De opvoe ring van deze .scènes uit het leven op het land' stond onder regie van Ton Lutz, die ook de titelrol vertolkte. An- Lo van Hensbergen, André van den Heu vel en Dick Scheffer. De voorstelling stond onder auspiciën van de Terneu- zense samenwerkende culturele instellin gen. Het grote race - avontuur; Mitgutsch, A. Florl en de drie rovers: Monicelli, T. zwerftocht van Odysseus; Nerum, van en Len R. van" Nerum Jeugd- omnibus; Norman, P. Over fuiven en fuifjes gesproken; Nowee, P. Arendsoog zet een val; Paillot, J. Le Karolien en de hofjacht; Peyton, M. Schoener Ln de mist; Plaats, B. van der Een jaar is niet laing genoeg; Poortman, E. B. A. Het wordt weer kerstmis: Robinson. J. G. Het zilveren anker; Hooy. P. de Kees de schipper, dl. 5: Rubinj E. J. Drie kleine meisjes: Rutgers van der Loeff- Basenau, A. Vlucht uit de poolnacht; Schmidt. A. M. G. Het beest met de achteraan ni; Schiissler. B. Lampen van papier; Schönthaler, I. M, Wille Wer ken met vormtouw en chenllledraad; Sendak, M. Max en de maimonsters; St.-John, P. De vlucht vain Hamid; Smulders, L. Het betoverde huis van Pietje Prik; Smulders, L. Narretje No- tedop en Peuleschil; Veenkamp, J. H. Jacolientje's kleine wereld; Veerbruggen M. De rietkraag; Veerbruggen, M. De heide; Vignatl, G. Geschiedenis van de zeevaart: Vos-Dahmen von Buchholz, I. De tweeling en het gondelmysterie; Vos-Dahmen von Buchholz, I. De twee ling en het siurell-mysteie; Vries. A. de Met Jezus in een scheepje; Vries. A. de Mozes: Vries, S. de Dagoe, de kleine bosneger; Vries, S. de Goed zo, Appie. 2 din; Whitaker, D. Dr. Who en de Daleks; Winter-fold, H. Pimmie Paar denstaart; Worvill, R. Ruimte-onder zoek; Wijngaards, N. Kunst, kunste naars en kunstwaardering. N. J. Schulte, internist, Oostburg, houdt woensdag 7 januari GEEN SPREEKUUR. SJAAK JANSSEN en LENIE MICHIELSEN hebben de eer, mede namens wederzijdse oudere, kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op dinsdag 13 Jan. 1970, des namiddags om 4 uur, te Hoek. Januari 1970 Breskens: Mercurlestraat 16 Hoek, Boeregat C 46 Toekomstig adres: Erasmusstraat 59, Terneuzen Receptie van 18.30-19.30 uur In hotel .De Post', te Ter neuzen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, in het rusthuis .Scheldeoord', tot onze diepe droef heid, de heer ABRAHAM PIETER FREDERIKSEN in de ouderdom van 82 jaar. J, W. de Regt S. de Regt-de Jonge en kinderen Terneuzen, 3 januari 1970, Willem kloosstraat 29. Voor een grote wijk te TERNEUZEN zoeken wij een ACCURATE BEZORGER(STER) Onze bezorgers zijn in dienstbetrekking Volledige sociale verzekering Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan het bureau der PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Nieuwstraat 22, Terneuzen OPENBARE BEKENDMAKING GEMEENTE HULST. Verkiezing van de leden van de provinciale staten van Zeeland. De burgemeester van Hulst brengt ingevolge artikel G 5, tweede lid, der kieswet ter openbare kennis: 1. Op dinsdag 3 februari 1970 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van provinciale staten van Zeeland plaatshebben. 2. Op die dag kunnen van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur b(j de voorzitter van het hoofdstem bureau voor de kieskring VII (Hulst) of bij het door hem aangewezen lid van het hoofdstembureau, ter ge meentesecretarie van Hulst, waar dit hoofdstembureau is gevestigd, lijsten van kandidaten (model G 5) worden ingeleverd. 3. Iedere lijst moet worden ondertekend door ten minste vijfentwintig kiezers, die binnen de kieskring, waarvoor die lijst geldt, kiesgerechtigd zijn voor de verkiezing van provinciale staten. 4. Bij de inlevering van de lijst moet ten aanzien van de ondertekenaar, die niet is opgenomen in het kiezers- register der gemeente, waar het hoofdstembureau is gevestigd, een door de burgemeester van de desbetref fende gemeente afgegeven verklaring worden overgelegd, dat die ondertekenaar is opgenomen in het kiezers- register van z(jn gemeente. 5. Een kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. 6. De namen der kandidaten moeten op de lijst worden geplaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. 7. Op dezelfde lijst mogen de namen van ten hoogste twintig kandidaten worden geplaatst. 8. De naam van eenzelfde kandidaat mag niet voor komen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van eenzelfde hoofdstembureau zijn inge leverd. 9. De kandidaten moeten op de lijst worden vermeld met naam, voorletters (welke geheel of ten dele door de voornamen mogen worden vervangen), jaar en datum van geboorte, alsmede woonplaats en adres. Nadere aanduidingen van de naam, mits op de gebruikelijke wijze afgekort, alsmede afkortingen van wetenschappe lijke titels, mogen aan de naam worden toegevoegd. 10. Gehuwde vrouwen of weduwen moeten op de lijst worden vermeld, hetzij met de naam van haar echl- genoot of overleden echtgenoot, ónder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord .gebo ren' of een afkorting van dit woord, hetzij met haar eigen naam. gevolgd door de woorden .echtgenote van' of .weduwe van' of een afkorting van deze woorden en de naam van haar echtgenoot of overleden echtge noot. Aan de naam van een ongehuwde vrouw wordt het woord .mejuffrouw' of een afkorting van dit woord toegevoegd, tenzij het betreft een vrouwelijke kandidaat met een adellijke titel of predikaat. Aan de naam van een ongehuwde vrouw, wier huwelijk door echtscheiding is ontbonden, mag, in plaats van het woord .mejuffrouw' of een afkorting daarvan, het woord .mevrouw' of een afkorting daarvan worden toegevoegd. 11. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke verklaring (model G 12) van iedere daarop voorkomen de kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling op deze lijst. Een dergelijke verklaring kan niet worden ingetrokken. 12. Indien de kandidaat zich buiten het rijk fn Europa bevindt, is de onder 11 bedoelde verklaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegrafisch worden gedaan 13. Op de lijst van kandidaten kunnen de ondertekenaars schriftelijk een gemachtige en desgewenst diens plaats vervanger aanwijzen, bevoegd tot het verbinden vap de lijst. Lijsten, ingediend in eenzelfde kieskring, kunnen niet worden verbonden. 14. Indien degene die de lijst inlevert daartoe gemach tigd is, kan hij boven de lijst van kandidaten de naam of aanduiding van de desbetreffende politieke groepe- ning plaatsen. In verband hiermede moet de bedoelde machtiging (Model G 2-2) worden overgelegd alsmede een door de voorzitter van het centraal stembureau af gegeven bewijs van registratie (Model G 13) van de naam of aanduiding der politieke groepering. 15. Dc inlevering van de lijst moet persoonlijk geschie den door een kiezer, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing binnen de onder 2 genoemde kieskring. De kandidaten kunnen bij de inlevering tegenwoordig zijn. 16. Indien de kiezer, bedoeld onder 15, niet is opgeno men in het kiezersregister der gemeente waar het hoofdstembureau is gevestigd, moet hij tevens een verklaring overleggen van de burgemeester der ge meente, waar hij in het kiezersregister is opgenomen, dat hij bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring. 17. Indien het een lijst van een politieke groepering be treft, waarvan geen lid zitting heeft in provinciale sta ten, moet een verklaring worden overgelegd waaruit blijkt dat op naam van één der ondertekenaars van de lijst of op naam van de gemachtigde 250.- in de kas der provincie is gestort (Mode! G 15). 18. De tot invulling bestemde formulieren voor de Lijs ten van kandidaten (Model G 5). voor de schriftelijke verklaring, genoemd onder 11 (Model G 121 en voor de machtiging, bedoeld onder 14 (Model G 2-2) zijn van heden tot en met de dag der kandidaatstelling ter se cretarie der gemeente Hulst kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Hulst, 5 januari 1970 De burgemeester voornoemd, P. Molthoff;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 13