PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ISRAËL LIET DRIE LIBANEZEN VRIJ In 1969 in Zeeuws verkeer: 89 doden Russische radar in bezit van Israël Gina Lollobrigida maakt het té bont' Nog 18 anderen gevangen Nigeriaanse troepen staan voor Owerri ,BiId am Sonntag' meldt verijdeling Russische spionage Vandaag in de krant... ,ER WORDT TE VEEL GESPROKEN OVER ONAFHANKELIJKHEID' Franse munitie voor Irak Man in badkamer om leven gekomen Weer incidenten in Londonderry OUDE VROUW KREEG 50 MESSTEKEN NA DALING IN 1968 WEER TOENAME Vlissingen: van nul naar negen 213e jaargang no. 3 WAARIN OPGENOMEN DE M IDD ELBU RG SE, VLI SSI NGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN I f«4. 2503. «dv. Jtp. 2751 i. Middelburg, N frinco per pnt ƒ16,00 per k»utMl. Lo... nummert 25 cent flod. 4 bh«) ed, 7853, idv 5213). Ootlburf. iel. 2395. Terneuien, Nleuwitrmat 22. lel. 44S7. exclusie! 4 ?e blw. Giro 3S9300, Provincial* Zeeuw». Courenl, Middelhuis Maandag 5 januari 1970 KEIZER TERUG IN ORANJE Pagina 9 BIJ OVERVAL IN EGYPTE (Van onze correspondent) JERUZALEM In Israëlische le- gerkringen is men opgetogen over het buitmaken van een ul tramodern Egyptisch mobiel ra- darstation van Russisch fabri kaat, dat op tweede kerstdag in Ras Ghareb, ongeveer 300 km ten zuiden van Suez, door een speciale commandogroep werd gedemonteerd, in twee he likopters geladen en ondanks zijn zeven ton 27 kilometer ver der oostwaarts in het bezette Sinai aan de grond werd gezet. Israëls nieuwe huzarenstukje heeft een zware slag toegebracht aan de Egyptische luchtverdediging. Bij de bijna dagelijkse aanvallen van de Is raëlische luchtmacht op radarinstal laties en raketbatterijen tussen Port Said en de Rode Zee was het de pi loten opgevallen dat hun nadering door de Egyptenaren reeds gesigna leerd was, ofschoon zij op zeer ge ringe hoogte vlogen om aain het spiedend oog van de radarstations te ontsnappen. De Israëlische geheime dienst onthulde al spoedig waar de schoen wrong en besloten werd een poging te wa gen om liet geheim te ontsluieren door hel gehele slation in Ras Gha reb naar Israëlisch territorium over te brengen en daar g-rondig te be studeren. Op het ogenblik is men daarmee druk bezig, maar niet, zo als de Daily Express' meldde, in het Weizmann-instituut in Reclio- wot, waar men zich, volgens een of ficiële woardvoerder, ;nïet bezig houdt met geheim wnpenonderzock'. Bet Britse blad .Daily Express' had de primeur van deze gewaagde actie, ofschoon ze uw correspondent en een aantal van zijn collega's reeds eer der bekend was. Berichten daarom trent werden hier echter tegenge houden door de militaire censuur. Jn politieke kringen wordt, de betekenis van de raid vooral daarin gezien, dat lui wellicht Moskou ertoe zal brengen zich af te vragen of het wel zin heeft Nasser de beschikking te geven over oorlogsmateriaal, dat zijn weerga nergens heeft. De buit gemaakte apparatuur zal de Israëli sche technici waarschijnlijk weinig moeilijkheden bieden. Bij onderzoek van de Russische oorlogsbuit, die de Israëliërs in 1956 en 1967 in handen viel, is namelijk gebleken, dat de elektronische installaties betrekkelijk eenvoudig waren. met hen te delen. Een Reuter-bericht maakte al melding van ongewone op winding" in het hoofdkwartier van ae Amerikaanse Strategie Air Com mand. Het is niet waarschijnlijk, <iat Jeruzalem de Amerikaanse (nieuws gierigheid zal bevredigen. Ook toen geruime tijd geleden een Egyptische Mig-21 de Israëliërs in handen was gevallen, heeft Israël de resultaten van het onderzoek van deze machine strikt geheim gehouden, ofschoon de Amerikanen er veel aan gelegen was de technische bijzonderheden en aero- nautische eigenschappen van dit vliegtuigtype te weten te komen. BONN (RTRj Volgens een bericht In het W'estduilse populaire blad ,Bild om Sonntag' heeft een jonge stewardes dc westelijke inlichtingendiensten gehol pen, een Russisch plan te verijdelen om door middel van vliegend personeel van luchtvaart maatschappijen spionage te bedrijven. In het bericht, dat van officiële zijde niet bevestigd kon worden, staat, dat de Btewardes WesLduitse en geallieerde functionarissen alarmeerde, nadat zij van een Russische handelsattaché in Oost-Berlljn liet verzoek ontvangen had, brieven voor deze attaché mee te bren- tren van diens relaties in het westen. Deze handelsattaché en een functionaris van de Russische geheime dienst hadden tot taak onder vliegend personeel van luchtvaartmaatschappijen, mensen, vooral stewardessen, te werven, die als argeloze koeriers voor geheime inlich tingen zouden moeten fungeren. De Russische handelsattaché deed zich voor als zakenman. Na de ontdekking van het Russische plan was lip naar Moskou teruggekeerd. Potvis OP EEN zandbank in de monding van de Westerschelde is zatei-dag een enorme potvis aangespoeld, die later in Breskens bijzonder veel bekijks trok. (Pag. 2). Concilie IN Noordwijkerhout heeft kardi naal Alfrlnk gisteravond de vijfde plenaire vergadering van het pas toraal concilie geopend. (Pag. S). DOOR HAAR NIEUWE COLLECTIE BONTJASSEN LONDEN (REETER, De filmster Gina Lollobrigida heeft de autoriteiten van .Wild life' in Londen van hun stuk ge.bracht door haar nieuwe collectie van zeven nieuwe bont jassen, waaronder een tijger-maxi. .Wij schatten, dat zij de vellen van 250 dieren draagt', zei een functio naris van .World Wild life Fund'. ,Er moetens tien tijgers zijn gegaan in die tijger-maxi. Er leven nog slechts 600 tijgers in de wereld. Dat betekent, dat één vrouw eenzestigste van de tijgerbevolking draagt'. De filmster kwam donderdag voor een televisieshow naar Londen met vijf rnaxi- jassen een tijger-, een luipaard-, twee ja guars- en een sabel jas £n twee mini's. .Wildlife'-expert Peter Scott merkte niet erg complimenteus opt ,een lui paard vel staat beter bij een luipaard'. Gina zei er allemaal niets aan '.e kunnen doen. ,De tijgers in mijn jas waren al dood. Ik heb niets gedood. Als ik de bontjassen niet koop, koopt een ander ze. Hoe dan ook, het is lekker warm. Men zou ook kunnen ophouden met het slachten van kippen voor consump tie'. METOELLA Libanese burgers uit Kala v;orden hier weggeleid door Israëlische soldaten. Duo Bright-Buxton winnaars van de Londen-Sydneyrace SYDNEY (RTR) Een Britse bommenwerperpiloot uit de tweede wereldoorlog heeft zondag de luchtrace van Londen naar Syd ney over 19.800 km gewonnen. De tweede plaats ging naar een Australisch vliegtuig en de derde plaats weer naar een Britse in schrijving. Het winnende vliegtuig, een Brit ten-Norman luchttaxi, werd gevlo gen door de 46-jarige kapitein Bill Bright uit Ascot en de 45-jarige kapitein Frank Buxton uit Bour nemouth, beiden in Zuid-Engeland. Him toestel ging als 33ste over de eindstreep op het vliegveld van Bankstown van de 59 vliegtuigen die de race hebben voltooid. METOELLA Gevangen geno men Libanese soldaten stappen hier uit een Israëlische half-track. Man dwars door ruit van eerste etage op straat gesmakt DEN HAAG (GPD) Een 25-jarige elektricien is vrijdagavond omstreeks acht uur van de eerste etage duurs door de rnit van een woning aan de Beeklaan in Den Haag op straat ge gooid. De mam was samen met zijn 24-jarige zwager, die dit huis samen bewoonde met een 26-jarige kunstschilder, mee- om een huurgeschifl te beslech- TEL AVTV (RTR) Israël heeft zondag drie van de 21 Libanezen vrijgelaten, die het gevangen genomen had in het Libanese grensdorp Kala. Dit heeft een Israëlische militaire woordvoerder meegedeeld. De drie mannen: Munir Ali Pi Had Jaja, Ali Halil Wahaba en Ibrahim Aehmed Hassan Touwil, zijn naar Libanon terug gekeerd nadat hun verhoor was voltooid. De vrijgelatenen zijn allen burgers. De Libanezen waren gevangen genomen tij dens een Israëlische overval op het dorp Katar Kala, en een nabijgelegen mili taire post op zaterdag. Volgens welinge lichte kringen in Jeruzalem was deze overval een vergelding voor de ontvoe- De ruzie liep zo hoog op. dait de kunst schilder op zeker moment de elektri cien beet pakte en hem naar buiten smeet. De elektricien is met verwon dingen in èen ziekenhuis opgenomen. Hij verkeert niet in 11 Suriname's nieuwe premier bezoekt Nederland Besprekingen over financiële steun AMSTERDAM (GPD) Er wordt teveel over onafhankelijk heid van Suriname gesproken zon der dat men bedenkt dat de drie leden van het koninkrijk in staat kundig opzicht gelijkwaardige partners zijn. Men zou net zo goed over de onafhankelijkheid van Ne derland kunnen spreken'. Dit zei de nieuwe premier van Surina me, dr J. Sedney, zaterdagmiddag bij zijn aankomst op de luchthaven Schip hol. Hij zei verder dat het eerste doel van zijn bezoek is kennis te maken met koningin Juliana en de Nederland se regering. Daarnaast ligt het in zijn bedoeling besprekingen te openen over extra financiële steun, over steun bij de invoering van sociale wetten, zoals de aow in Suriname, en over steun bij de vorming van een eigen troepenmacht. De besprekingen zuUcn waarschijnlijk drie weken in beslag nemen. De Surinaamse premier, ziet dat het niet zijn bedoeling is een gesprek te openen over een wijziging van het ko- ninkrijksstatuut en zei ook niet te ver wachten, dat van de kant van de Ne derlandse regering dit onderwerp zal worden aangesneden. De extra finan ciële steun is nodig om Suriname uit het financiële slop te helpen, waarin het land onder het regime-Pengel is ge raakt. Eén van de grootste problemen waarvoor de nieuwe" regering zich ziet gesteld is, aldus dr Sedney, dat van de aflossing en de rentelast van de le ningen die door de regering-Pengel zijn opgenomen.. Deze lasten belopen rond zeven procent van het totaal van de uit gaven. De regering-Pengel is er bij de investe ringen teveel van uitgegaan, dat deze (Zie slot pag. 3 kol. 1) ring op donderdag j 1 van een Israëli sche waker uit de Israëlische grens plaats Metoella. Wenk Israëlissche functionarissen beschreven de actie als een wenk aan de Libanese autoriteiten, de Arabische verzetsgroe pen in bedwang te houden, die vanuit Libanon opereren. Libanon heeft het internationale Rode PARIJS, CHERBOURG (DPA - AFP) Zaterdagavond Iaat is een Iraaks vrachtschip met aan boord 201) ton Franse munitie uit de haven van Cher bourg vertrokken. Doel van de reis is de havenstad Bassora aan de Perzische Golf. Het Iraakse schip lag gemeerd langs dezelfde kade van waar de vijf Israëlische kanonneerboten zijn ver trokken. Irak valt niet onder het Franse wapenembargo voor het Midden-Oosten. Het hoofd van de Israëlische wapenaam- koopmiBsie iin Parijs, admiraal Morde- chai Liman, om wiens terugroeping Frankrijk heeft verzocht, bevond zich in Cherbourg toen daar in de kerst nacht de vijf kanonneerboten uitvoeren voor de tocht naar Israël. Dit is zater dag meegedeeld door de directie van het hotel waar de admiraal logeerde. Hij was 's middags in gezelschap van en kele andere personen in een auto met diplomatieke kentekens gearriveerd. BLERICK (ANP) In zijn woning in Blerick is zaterdagmiddag tijdens het douchen de 74-jarige H. Roddeman om het leven gekomen. Toen de huisgenoten ongerust werden over het lange wegblijven van de man. forceerden zij de deur van de badkamer en troffen het slachtoffer bewusteloos aan. Pogingen om de levensgeesten van de man weer op te wekken bleken vergeefs. Bij onderzoek is gebleken, dat de venti latie in de door een elektrische kachel verwarmde badkamer onvoldoende was, waardoor gebrek aan zuurstof was ont staan. Kruis verzocht pogingen te doen om de vrijlating te verkrijgen van de Libane zen, die door de Israëlische troepen ge- vangengenomen zijn. Libanon heeft zaterdag zijn gedelegeer de bij de Verenigde Naties opdracht ge geven, de Veiligheidsraad op de hoogte te stellen van de Israëlische overval op een Libanese militaire post. Gevecht In de napht van zaterdag op zondag is het bij het Libanese dorp Kala tot een vuurgevecht gekomen tussen Libanese troepen en Palestijnse commandogroe pen. Dit ia zondag in Tel Aviv Migs Tijdens een reeks luchtgevechten boven het Suezkanaal hebben Israëlische straaljagers zondag twee Egyptische 3Iig-21 toestellen neergeschoten. Een derde Mig werd beschadigd. Dit is meegedeeld door een militaire woordvoerder in Tel Aviv. Volgens het Egyptische persbureau voor het Midden- Oosten hebben Egyptische vliegtuigen boven El Kantata aan het noordelijk deel van het Suezkanaal een Israëlisch toe stel neergeschoten. LONDONDERRY (AFP) In de nacht van zaterdag op zondag hebben zich in Londonderry nieuwe incidenten de eerste sinds twee maanden voorge daan. Britse troepen moesten optreden tegen °ni<|e tientallen jongelui, die een feest ae wijk Bogside verstoorden. De mi- GRONINGEN (GPD) Aan haar cor set heeft de 80-jarige mejuffrouw Aaf- ke Smit uit Groningen het te danken dat zij nog leeft. Als een pantser heeft het kledingstuk haar beschermd tegen de meeste van de tientallen messteken, die haar vrijdagavond in haar woning werden toegebracht. Ter hoogte van de buik telde de politie in de jurk van me juffrouw Smit 47 steekgaten. Een aantal van de messteken drong dwars door het korset heen in de buik van de vrouw. Zij werd echter niet le vensgevaarlijk gewond en is na de steek- partij gewoon naar bed gegaan. Pas de volgende morgen, tegen acht uur, heeft zij hulp gehaald. De politie heeft de da der nog diezelfde dag aangehouden en in gesloten. Het is de 26-jarige B. R. de B. uit Gro ningen. een student in de psychologie. Hij heeft bekend dat hij eerst gepro beerd heeft mej. Smit te wurgen. De B. is een vriend van de 20-jarige mej. A. T. uit Groningen die ook psychologie studeert en die bij het slachtoffer op kaïmers woonde. Ook mej. T. is ingeslo ten, omdat de politie op haar kamer hasjiesj heeft gevonden. De politie veronderstelt dat De B. door he: gebruik van verdovende mid delen tot zijn daad is gekomen. Op oudejaarsdag had hij !sd gebruikt, waarvan hij nogal van de kaart was geraakt. Hij was deze toestand nog niet helemaal te boven toen hij vrijdagavond zijn vriendin mej. T. bezocht. Het meisje was echter niet thuis. De B. ging desondanks naar haar kamer om daar haar terugkomst af te wachten. Om het wachten wat te veraangena men zette hij de radio aan. Hij liet het toestel kennelijk te hard spelen, want buren kwamen bij mej. Smit klagen. Mej. Smit ging naar de kamer van mej. T. en bracht de klacht over. De B. heeft het geluid van de radio toen getemperd- Wat later op de avond heeft De B. de radio waarschijnlijk toch weer harder gezet. Mej. Smit begaf zich in elk ge val voor een tweede keer naar de ver huurde kamer. Mej. Smit ging daar na naar haar eigen kamer een verdie ping lager terug. Een poosje later heeft De B. haar daarheen gevolgd. Daar greep hij de oude vrouw bij de keel in een poging haar te wurgen. Hij liet de vrouw weer los maar greep on middellijk daarna een aardappelschil mesje. In het wilde weg bracht hij de vrouw hiermee ongeveer 50 steken toe. Later is hij met zijn vrienden naar zijn eigen kamer gegaan, waar hij werd ge arresteerd. FEDERALE OPMARS BIAFRA IN DRIEËN GEDEELD DOOR OPMARS LAGOS (AP) De Nigeriaanse federale troepen zijn in hun offen- MIDDELBURG Na de terug gang van het Zeeuwse verkeers- dodencijfer in 1968 is het aantal slachtoffers het vorig jaar weer opgelopen. Er kwamen in 1969 bij elkaar 89 mensen door onge lukken op de Zeeuwse wegen om het leven. De droeve balans over 1968 maakt duidelijk dat er toen 74 slachtoffers te betreuren waren. De stijging van het do dencijfer is in belangrijke mate beïnvloed doordat in Vlissingen het dodental in 1969 totaal ne gen bedroeg tegen nul in het jaar daarvoor. In 1967 vielen er 85 doden in het Zeeuwse ver keer. Uit liet verzamelde cijfermateriaal over hef. afgelopen jaar hoopt liet rijkspolitiedistrict te Middelburg straks te kunnen destilleren hoe •/.waar de tol is die rijksweg 58 eiste. Maar de indruk bestaat dat men, evenals aan liet eind van het jaar 1968, zal kunnen concluderen dat de intensieve controle op rijksweg 58 een gunstig effect heeft op het ongeval- leneijfer op deze route. Vorige maand nog is in deze ko lommen geattendeerd op de on rustbarende toename van liet do dental op de Nieuwe Vlissingse weg. In 1969 kwamen op dit stuk je provinciale weg tussen Middel burg en Vlissingen zes mensen om in het verkeer. Zoals bekend wordert thans pogingen in het werk gesteld om op deze weg een snelheidsbeperking ingevoerd te krijgen. Van de vijf verkeersdoden op grond gebied van de gemeentepolitie te Middelburg vielen er vier op de Nieu we Vlissingseweg. Op Vlissings grondgebied van deze weg vielen 2 doden te betreuren in het verkeer. St. Anna In Terneuzen waar zich in 1968 twee dodelijke aanrijdingen voordeden evenals in 196? en 1966 vielen In het afgelopen jaar zes mensenlevens Le betreuren. De kruising bij St-Anna eiste vier mensenlevens, zo deelde hoofdinspecteur Hubregtsen mee. Eén slachtoffer viel zelfs na het in stellen van een maximumsnelheid van zeventig km. Het totale aantal aanrijdingen op deze beruchte krui- sing zou over 1969 genomen rond de veertig schommelen. Opnieuw zijn er geen verkeersongelukken met dode lijke afloop gebeurd in Goes, evenals in 19GS. Er zijn nog andere plaatsen in Zee land waar de cijfers van de verkeers- Hansweert (5) met een totaal van 101 ongevallen. Voor Wissenkerke/ Goersdijk waar men onder meer te maken kreeg met de nieuwe kruising, waren er vier dodelijke verkeers slachtoffers. Zierikzee meldde over het afgelopen jaar S4 aanrijdingen waarbij drie doden vielen. Tn Zeeuwsch-Vlaanderen hadden zo wel Schoondijke, als IJzendijke, Oost- burg en Sas van Gent vier doden in hel verkeer. Cijfers over de drie grootste Zeeuwse gemeenten (Goes had de cijfers nog niet helemaal rond) maken duidelijk dat het totaal aantal ongelukken in Middelburg vrjjwel hetzelfde bleef als in het jaar daarvoor. In cijfers weergegeven be droeg het aantal aanrijdingen in 1969 in Middelburg 443 (75 gewonden) te gen 442 (86 gewonden) in liet jaar daarvoor. Zoals eerder gemeld springt de Nieuwe Vlissingseweg er wel uit. Ellendige kruisingen zijn er niet meer bij in de stad. Zo was de situatie bij de watertoren lange tijd ,rijp' voor aanrijdingen. Het omvor men tot een voorrangskruising is echter een afdoende maatregel geble ken. Een verkeerstechnisch naar hoekje was na het invoeren van het eenrichtingsverkeer te vinden op de Balans, bij de St-Pietersstraat. Daar schijnt men nu echter gewend te zijn geworden aan de nieuwe situatie. Er komen praktisch geen aanrijdingen meer voor. Bij de gemeente-politic in Middelburg heeft zo meldde voorlichtingsman adjudant Lenselink de indruk post gevat, dat het vorige toeristensei zoen met een duidelijk lagere top van invloed is geweest op het aantal aan rijdingen. Vlissingen zag dan wel het aantal ongevallen in zijn totaliteit dalen (van 838 naar 827), het aantal ern stige ongevallen nam daarentegen toe: zoals gemeld vielen er negen do den in het Vlissingse verkeer" (Sou burg inbegrepen)". Het aantal aan- rydinkjes bij de Keersluis liep weer aanzienlijk op, maar het waren er toch duidelijk minder als in 1968. Ook bij het Betje Wolffplein waren er weer heel wat botsingen. Com missaris Van Marion is overigens van mening dat de gerichte surveillance van de Vlissingse gemeente-politie een duidelijk gunstige invloed heeft gehad op het verkeersbeeld. Tenslotte nog enkele opvallende cijfers uit het jaaroverzicht van de verkeersongelukken in Vlissin gen: twaalf ongevallen waren te wijten aan loslopende honden. De ongelukken gebeurden vooral met grote honden in de binnenstad. .De eigenaars kunnen die beesten beter in de buitenwijken uitlaten', zo stelde commissaris Van Marion. Het aantal aanrijdingen waarbij alcohol in het spel was is in Vlis singen weer toegenomi in 1968 tot 52 in 1969. Terneuzen had zo meldde ons hoofd inspecteur Hubregtsen in 1969 totaal 375 verkeersongevallen, tegen 324 in het jaar daarvoor. Een stijging van 51 dus. Hot aantal verkeersdoden liep zoals bekend van twee in 1968 op tot zes in 1969. Vóór de opsomming van de plaatsen waar verkeersdoden vielen tenslotte nog een overzicht van de verkeerson gevallen die de rijkspolitie in Zee land registreerde. Men telde 2299 aanrijdingen niet 8S8 licht gewonden en 36 zwaargewonden. De meeste aanrijdingen gebeurden doordat men geen voorrang verleende, onvoldoen de afstand hield en ook was er veel vuldig sprake van onvoldoende oplet tendheid. Ook was er nogal eens sprake van roekeloos rijden. Elle- meet en Eikerzee kwamen 1969 zon der één enkele aanrijding door. Zie slot pag. 5 kol. 7) :sief nog maar 8 tot 10 kilometer van Owerri, de laatste grote stad iu Biafra verwijderd, en kunnen deze bezetten wanneer zij maar willen. Dit heeft een officiële Ni geriaanse defensiewoordvoerder gezegd. Volgens hem wordt de stad al twee we ken beschoten. ,Wij hadden haar al vóór Kerstmis in kunnen nemen, maar dat past niet in onze tactiek", zo zei hij. Eerst moet volgens heni een strategische verbinding tussen verschillende militaire eenheden tot stand komen. De defens'e- woordvoerder zei ook dat het thans ao- gelijk is van Port Harcourt naar Enoe- Igoe te rijden, waarbij de steeds kleiner I wordende enclave van opstanding Biafra links biijft iiggen. Een dergelijke tocht •s echter nog zeer gevaarlijk. Van welin gelichte zijde in Lagos is vernomen dat net internationaal waarnemersteam in Nigeria gevraagd heeft de autorit van Port Harcourt na-ar Enoegoe te mogen maken. De Nigeriaanse derde divisie is on geveer 13 kilometer ten oosten van Owerri de rivier de Imo overgesto ken. Andere eenheden rukken van uit het zuiden en westen naar Ower- op. Afgescheiden De woordvoer dei' had al eerder ver klaard dat federale eenheden tussen üemoeahia en Ikot Ekpene contact had den gemaakt, waardoor een vitaal stuk grondgebied van Biafra is afgeschei den waar zich een reserve landingsbaan voor transportvliegtuigen bevindt. Door van de verbindingsweg tus- ,Av'*a v-as een tweeda Biafra geïsoleerd van de rest van Btafraanse .vrenngswoordvoerder !heett gezegd dar tengevolge van d» fe derale opmars bijna 50.000 burgers^ van huis ein haard zijn verdreven. |De federalen hebben in hun offensief, dat twee weken geleden begon, de be- Zie slot pag. 3 kol. 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 1