Borsele wil met vier wethouders beginnen.... Tweede dubbeldekker van bouwwerf naar dok Kerstsalon '69-'70: niet teveel van 't goede Onderscheidingen te Sluis Zeer drukke nieuwsjaarsreceptie in Axel Afwijkingen Vier motoren Eenderde? H.A.M.A. de Meier Accommodatie langs kanaal Terneuzen snel aanpassen' ,Wethouder, waar is de sleutel gebleven?' ZATERDAG 3 JANUARI 1970 PROVINCIALE ZEEUWSE COUIANt kranenpark van waterstaat en spoor wegen (en de gestage uitbreiding daar naast), de overname van bet Schelde- veem, de start van de graansilo en de instelling van een ondernemingsraad. Verder introduceerde hij als derde di rectielid de heer J. Jonckheer. Het nieu we jaar zag de heer De Meijer .met vertrouwen' tegemoet. ,Een punt dat echter de aandacht vraagt, zijn de ge stegen kosten waar een nauwelijks even redige prijsverhoging tegenover staat. Een verdere opvoering van de efficiëntie kunnen we niet enkel verwachten van het nieuwe materieel, daarvoor moet ook een beroep worden gedaan op de werknemers'. Met de 50 "procent deel name van de .Stoomvaartmaatschappij Nederland' in het bedrijf toonde hij zich gelukkig. T erneuzen verbrandde 3000 kerstbomen TERNEUZEN Traditiegetrouw zijn ook dit jaar in Terneuzen weer kerstbo men verbrand onder toeziend oog van de brandweer. Vrijdagavond om 7 uur werd de enorme brandstapel op het open terrein aan de Bellamystraat aangesto ken. Het schouwspel werd nauwlettend gadegeslagen door honderden belangstel lenden: de kerstbomen waren de gehele dag door massaal aangevoerd en ae op komst van de .liefhebbers' 's avonds was al even massaal. Jong en oud hebben zich anderhalfuur kunnen vermaken met deze attractie, die zoals altijd weer door het actiecomité Terneuzen is geor ganiseerd. Vanaf 3 uur 's middags konden de bo men worden ingeleverd, waarbij lootjes werden uitgereikt. De prijswinnaars kunnen vandaag (zaterdag) hun prijzen bij de Hema in ontvangst nemen. Naar schatting hebben zo'n 3000 bomen aan het vuuir moeten geloven: de verbran ding veroorzaakte een enorme rookont wikkeling boven het terrein- Gouden eremedaille voor medewerker van Vrederust' BERGEN OP ZOOM Een konin klijke onderscheiding voor de heer M. Staal, de eremedaille In goud, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau waa vrijdagmiddag voor directie en perso neel van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust in Bergen op Zoom een heug lijk begin van het nieuwe jaar. De heer Staal kreeg het eremetaal, dat hem werd opgespeld door burgemeester, dra A. Heidens van Halsteren, vanwege zijn 40-jarig dienstjubileum bij .Vrederust'. Van eenzaam Jongmaatje hebt u zich opgewerkt tot hoofd van de afdeling geriatrie, en de -wijze waarop u dat nebt gedaan, verdient ons aller bewon dering'. zei de burgemeester tot de ju bilaris. die ook buiten de muren van Vrederust verdienstelijk werk heeft ge leverd als penningmeester van het nro- testants christelijk onderwijs van Ber- gen op Zoom en als als bestuurslid van het pensioenfonds. De voorzitter van Vrederust, de heer J. Duvekot, sprak zijn vreugde uit over de onderscheiding, U hebt uw werk ge toond wat naasteliefde is', aldus de voors.tter, die namens het bestuur de gouden draagmedaille overhandigde. Geneesheer-directeur, dr J. van Rossum neteveerde de loopbaan van de jubilaris. De directeur bood een geschenk onder couvert aan. De jubilaris werd ten slof te toegesproken door dr C. -van LuIJt, voorzitter van de personeelsvereniging, en de heer P. van de Kreeke, bestuurs lid van de vakgroep volksgezondheid, afdeling Vrederust. Behalve de jubilaris deelde ook zijn echtgenote in de feest vreugde. Zij werd rijkelijk bedacht met bloemen. Tessa Braat, keramiek. compositie noemen we nr 61 ,Mo- noploi-La puglia', opgebouwd van uit het midden van het kader, met aan de ene kant een open stads beeld en aan de andere kant een gesloten stad, opgetast tegen de zeewering. Voor Mes. van wie men niet minder verwacht, geen ge beurtenis, voor de tentoonstelling als geheel zeker wel. En dan is er de Duvekol-wand. Ad Duvekot schijnt, zichzelf in middels gevonden te hebben in de grote bijzonder suggestieve doe ken die hij de laatste paar jaar laat zien. We hebben er één woord voor. fascinerend. Bij de vraag of dit nu grote echte schilderskunst is, behouden we ons het recht van bet niet ant woorden voor. Feit is. en daar heb ben we heel wat meer aan, dat Duvekot bijzonder boeit. De doods heid die we hem eens eerder ver weten hebben is wel heel ver. Zijn gevlamd, gekamde schilderen maakt zijn doeken af en toe heel levendig. Een verbeeldingsland schap krijgt uiterst concreet ge stalte. Bovendien vraagt Duve kot nu ook aandacht voor een spe cimen van de zaken die hem mo menteel bezighouden in (zijn laat ste doek?) .Maannacht op de Wes- terschelde vanuit het huis op de zeedijk', een compositorisch sterk doek met een uitnemend opge vangen horizontaal- verticale scheiding. Duvekot is beslist niet voorbij. We zouden daar wat later meer over willen zeggen. De kerstsalon laat voorts vijf geschilderde en twee geteken de portretten van Liesbeth Bink horst zien, een zestal uitbundige schilderijen van Dolf Jaspera en keramiek van Jo Rijnsaard. We hebben de tentoonstelling van Jan Pieter Jongschaap in Zierik- zee nog onlangs van notities voor zien en hetzelfde geldt voor het werk van Piet Bulthuis bij .Etce tera' en Joop Dam bij Van Gevt. Daar moeten we dan nog bij zeg gen dat Bulthuis andere titels laat zien en dat Joop Dam in dit gezel schap met zijn speelse aquarellen, bijzonder fraai van kleur en opzet, een heel plezierig, zo niet het meest nlezierige accent veilig stelt. Deze matige kerstsalon Ss geopend tot 10 januari. ANDRé OOSTHOEK JANSEN (RUIM) EN VERDONK (OP 't NIPPERTJE) GEKOZEN, REST V0LGT(?) zich zij het overigens uiterst bescheiden wel aan over als liet gaat om kleuren. De kerstsa lon laat daar enkele treffende staaltjes zien. Deze kleurenbe- handeling, soms druipend, soms uitwaaierend, gecombineerd met een nogal geheime chinees-achtige ovenbehandeling levert naar vorm en uitdrukking een resultaat op dat ook letterlijk klinkt als kristal. We komen op het werk van Tessa Braat graag nog eens wat uitvoeriger terug. Haar echtgenoot Ad Braat laat naast enkele oude ook wat nieuwe kleinplastieken zien, aar dige beeldjes' met een verhaaltje, het verhaaltje van de filosoof die van warmere streken dan j&ist Nederland houdt en om zich heen durft kijken. Dat is bij filosofen zeldzaam. Els Hollebrandse komt met .Vissershaven Rouen', een olieverf die behalve een leuke rit miek in de gerichte masten veel mist. Louis Heymans gaat van oud tot recent. Hij laat een zwaar roman tisch maar toch wel sterk gete kend .Ter Veere' zien (28), be reikt in .Nous autre' (31) een erg verfijnde kleurwerking die soms bewondering wekt, maar hangt daar vlakbij ook een gillend ge meen kleurenpasteitje als ,Uit de dierenwereld' (29). Als er al een geheel is, is het hoogst wonder lijk. Van Liesbeth Messer zagen we deze zomer al een en ander in het Burgerweeshuis te Zierik- zee, ranke beeldjes, hier nog aan gevuld met enkele bepaald aardige nieuwe werkjes en een ontwerp. Cora van Citters speelt met mooie vormen in verschillend materiaal, maakt een naar kleur en zegging wat onnozel pastelportret en be vestigt anderzijds overduidelijk dat ze erg veel ln de vingers heeft met een erg mooi .Scheveningen' (58) waar kleur en techniek veel goede dingen zeggen. Van de beeldhouwer Peter de Jong kan ons ditmaal zijn .Houten tors' (69) bekoren, gaaf van beelding en af werking. Antoine Mes toont zich in een zuid-Italiaanse serie van vijf meesters op de compositie. Kleur verschillen bestaan slechts in nu ances en zorgen door hun snelle opeenvolging voor een ritme, in gehouden, niet uitbundiger dan be slist nodig is. Als voorbeeld van een sluitende SLUIS Burgemeester P. F. van Hoo- tegem van Sluis heeft vrijdag aan de neer J. F. Clacrlioudt de eremedaille in zilver opgespeld, verbonden aan de or- jlo van Oranje Nassau. De heer Claer- houdt. was 50 jaar achtereen secretaris- penningnieester van de stichtine- van so ciaal- en maatschappelijk werk te Hoil- le, het voormalig armenbestuur. De heer Claerhoudt vroeg en kreeg in de vorige raadsvergadering eervol ont slag uil zijn functie. Hij werd daarbij opgevolgd door de heer A. A. J. van Bijaterveldt. Bij de uitreiking waren beide wethouders, F. Cuelenaire en .J J. du Possé aanwezig. De medaille van de koninlclijke Neder landse brandweerbond werd uitgereikt aain de voorman van de gemeentewer ken, A. Coppens, die 25 jaar achtereen aotief lid was van de vrijwillige brand weer van Sluis. AXEL In het Axelse gemeentehuis reoipieerde vrijdagavond het college van burgemeester en wethouders ter gele genheid van de jaarwisseling. Burge meester M. K. van Dijke, de beide wet houders M. L. M IJsebaert en A. H. van der Lee alsmede gemeentesecretaris p- G. van den Bosse ontvingen geluk wensen van gemeenteraadsleden, relaties besturen van verenigingen, zakenlieden en particulieren. De "nieuwjaarsreceptie, die in Axel tot een gewaardeerde tra ditie is uitgegroeid, was zeer druk be zocht, Zoals ieder jaar vormde de ge meentelijke ontvangst ook nu weer een unieke gelegenheid elkaar te ontmoeten en onderling heilwensen uit te wisselen. Slot van pagina 1 feestelijke tocht over de Wester- schelde de eerste dubbeldeksveerboot aan Zeeland werd overgedragen kon minister drs J. A. Bakker van ver keer en waterstaat de gasten mee delen, dat toestemming kon worden gegeven om meteen de houw van een .dubbelganger' te beginnen. ,Het contract niet dezelfde werf kan worden getekend', zei de bewinds man en daarmee ging weer een op dracht van ongeveer 20 miljoen de deur uit. Nog geen maand later zaten de werfdirecteuren in het provinciehuis te Middelburg om een handtekening op het gewichtige document te plaatsen. Het is daarna op de werf in Hardinxveld - Giessendam al lemaal vrij voorspoedig gelopen. De streefdatum van oplevering maant 1970 heeft me® kunnen aanhou den. Zoals gezegd: Ln juli 1969 gleed liet casco van de Prins Willem-Alexan der' be waiter in de Beneden-Merwe- de. Toen was het grootste deel van het zogenaamde ruwe werk intus sen achter de rug. Daarna begon de verdere inrichting en afwerking. De achtcilinder dieselmotoren wer den geplaatst, de aluminium boven bouw werd verder gemonteerd, de pijpleidingen en elektrische instal laties kwamen aan de beurt, stuur hutten, schoorstenen, meubilair, pla fonds, centrale verwarming, vloeren en zo kunnen we nog wel even door gaan. Hoewel de tekeningen van de ont werper, het Bureau voor Scheeps bouw ir P. H. de Groot te Bloemen- daal, voor deze tweede dubbeldek ker opnieuw konden worden ge bruikt en de voorbereidingen dus minder tijd vergden dan bij het nis .Prinses Qhristlna' nodig was ge weest zijn er toch wel een aantal afwijkingen te registreren. De heer Sehlöniamn: ,De zeeg (hel ling tussen voor- en achtersteven naar het midden van het schip) in de bouw van dit schip is belang rijk minden-: 60 centimeter. In de .Prinses Christina' waren de dekken met het oog op de stabiliteit van het onderwaterschip zo gereconstru eerd dat je van de ene kant van het rijdek de andere niet kon zien. Dat is nu wel het geval. Vooral bij glad digheid en voor grote vrachtwagens is dat bij het op- en afrijden een belangrijke verbetering. Omdat de nieuwe dubbeldekker ook op de lijn Vlissingen - Breskens moet kunnen worden Ingezet (de zogenaamde uitwisselbaarheid) heeft liet onderste rijdek aan weerskanten twee dubbele deuren, boven elkaar. Ook zijn op enkele plaatsen extra luiken voor openingen aangebracht. Dut met hot oog op de zeegang. Om de bestuurbaarheid bij ruw weer in de monding van de Westerschelde ook zo goéd mogelijk te laten zijn is verder een dokkiel aangebracht' Opvallende afwijking verder: de nieuwe dubbeldekker heeft slechts vier dieselelektrische motoren van 1700 pk tegen de .Prinses Christi na' vijf. Directeur Schlömann: ,De bedrijfszekerheid blijkt in de prak tijk met vier motoren even goed te zijn als met vijf. Dat heeft een be sparing opgeleverd'. In grote lijnen is daarmee het beeld van de Prins Willem-Alexander' wel getekend. Wie de weg weet op de dubbeldeksveerboot, die op het ogen blik lussen Ivruïningen en Perkpol der heen en weer vaart zal op de dubbelganger van dit schiu strak» echt niet verdwalen. Of er straks bij de overdracht van (Lit schip weer een belangrijke me dedeling zal komen? Het provinciaal bestuur va® Zeeland vlast er wel od. Uiterlijk 1973 het is al va ker gesteld zou op de Wester- HARDINXVELD De Prins Willem-Alexander' klaar vlak voor het vertrek naar Schiedam aan de afbou/wkade van de werf. schelde een derde dubbeldeksveer boot in de vaart moeten komen. Dan bestemd voor de lijn Vlissingen - Perkpolder. Maar dat betekent dat in hetzelfde jaar bij Vlissingen een nieuwe veer haven gereed zou moeten zijn en dat die te Breskens grondig aan gepast zou moeten worden, zoals dat ook bij Kruiningen en Perkpolder is gebeurd. De gedeputeerde-van-de- veerdiensten M. J. van Poelje: ,We hebben haast. We moeten eigenlijk al niet tekenen kunnen beginnen, want dat schip zal toch nog wel een paar wijzigingen moeten ondergaan ten opzichte van de vorige twee. Er is een ander onderwaterschip nodig, bovendien moeten aanpassin gen met het oog op de snelheid worden voorbereid. Daartoe zullen proeven moeten worden genomen in het Scheepsbouwkundig Proefstation te Wagenimgen'. Maar het een hangt met het ander samen. Nieuwe veerhaven en derde dubbeldekker horen bij elkaar. De verwachting is dat op het veer Vlissingen-Breskens in de verdere toekomst (gerekend wordt dan met de aanwezigheid van een vaste oever verbinding Westerschelde bij Kruimn- gen-Perkpolder) met drie dubbeldek kers gedurende geruime tijd een op timale dienst is uit te voeren. Men gaat er van uit dal clan namelijk ook de route over de deltadammen langs de kust Haringvlietdam, Brouwersdam, Oosterscheldedam, Veer se dam een feit is geworden met het daaraan verbonden verkeers aanbod. Op het ogenblik zijn studies bezig naar de toekomstige verkeers stromen door Zeeland. Of de beslissing van dc minister over een derde dubbeldekker vlot zal afkomen of nog even op zich zal laten wachten, vaststaat op dit ogenblik: dc tweede dubbeldeks veerboot is langzamerhand op weg naar Zeeland.7..... TERNEUZEN De heer H. A. 31. A. de Meijer, directielid van de firma Aug. de Meijer in Terneuzen, acht het niet denkbeeldig dat Terneuzen schepen bo ven de 20.000 ton definitief aan Gent verliest, wanneer er tussen nu en 2,5 jaar geen havenaccommodatie langs liet kanaal Gent-Terneuzon is aangelegd. .Wanneer deze schepen eenmaal weg blijven, zijn we ze voorgoed kwijt'. Hij heeft overigens dc indruk dal de ver antwoordelijke instanties waaronder liet nieuwe havenschap en de gemeen te Terneuzen alles in het werk stel len om de accommodatie te verwezen lijken. ,\Vij als bedrijf zullen niet ach terblijven en zorgen dat kranen en op slagloodsen er staan als de haven klaar Is'. De heer De Meijer sprak op 'een nieuw jaarsbijeenkomst voor het personeel in de nieuwe bedrijfskantine aan de noor delijke Ka®aalhaven. Met dit soort sa menkomsten begint de firma een jaar lijkse traditie. Een viertal employees, de heren E. Rut- ters (transportarbeider), C. Pattist (waterklerk). A. Minnebo (assistent chef waterklerk), en G. de Meijer (as sistent chef waterklerk) ontving uit handen van de heer Dc Meijer eèh be- drijfsspeld en een gratificatie, omdat zij 12lè jaar in dienst waren. In zijn jaaroverzicht (dat meer een overzicht over de voorbije 10 jaar waa) roerde het directielid een aantal voor de firma belangrijke ontwikkelingen aan. Hij noemde de overname van het /Gedeputeerde A. L. van Geesber- \Jl gen heeft bij de opening van de kerstsalon van de Zeeuwse Kunstkring het woord .verarming' gebruikt. Hij doelde daarmee niet op het smartelijk ontbreken van barokensemble, beatgroup, koffie, oranjesap en (veel) belangstellen den maar veeleer op het uittreden van weer een aantal leden. Derge lijke bezigheden maken het een expositievcreniging als de Kunst kring het exposeren wel erg moei lijk en de kerstsalon gezien het is niet beslist niet veelge vraagd de zienswijze van de ge deputeerde te onderschrijven: men kan moeilijk anders. Een verarming van het beeld. dus. Voorts zal ook wel niemand er moeite mee hebben het uittreden van figuren ais juist Van den Boe zem, Haas, Van Biemen en Met sers (o.a.) te bestempelen als een verlies van niet de eerste de beste en lang niet de on-interessantste figuren. We hopen maar dat ze met de andere BBK-ers en het groeiend aantal .loslopers' voor net zoveel subsidie in aanmerking komen als de leden van de Kunst kring. Hoe dan ook, duidelijk zal zijn dat buienruzies en kwade gezich ten niet altijd betere exposities opleveren: een scheiding van de geesten hoeft niet persé met kwa liteit te maken te hebben. De nu lopende kerstsalon geeft het vertrouwde beeld van zo niet vertrouwde dan toch bekende gezichten. Er is veel werk bij dat ons althans zo weinig zegt dat. we er geen weerwoord aan hoeven besteden. We kunnen en zullen in die gevallen met het sig naleren volstaan. Voorts is er werk dat we kortgeleden op meer uitgebreide eenmansexposities van uitgebreider notities konden voor zien en dan zijn er enkele in het oog vallende zaken die ze zij het met alle beperkingen die de vandaag wel zeer geringe ruimte ons toestaat alsnog krijgen. Zo is er op de eerste plaats de keramiek van Tessa Braat, als altijd met een bijzonder verfjjnd gevoel voor de waarden van de klassieke vormen met zoveel zorg van een eigen signatuur voorzien dat we het simpeltjes gezegd erg mooi vinden. Tessa Braat houdt blijkbaar niet van in het oog vallende experi menten met de vorm, ze geeft er GEMEENTEHUIS BLIJFT IN HEINKENSZAND HEINKENSZAND Een korte agenda en de inmiddels spreek woordelijke voortvarendheid waar mee de houder van het absolute Zeeuwse waarnemingenrecord, de heer J. L. Dregmans, de raadsver gaderingen pleegt te leiden, heb ben de raad van de gemeente Bor sele vrijdagmiddag aan een zake lijke eerste vergadering geholpen. Het meest opmerkelijke punt van be spreking was de alom aangeprezen wen selijkheid van een derde en een vierde wethouder voor deze nieuwe gemeente. Over de derde werd bijna niet eens gesproken, terwijl een verklaring van de CHU over de wenselijkheid van een vierde zetel later als voorstel niets dan instemming en een voorzichtige waar schuwing van burgemeester Drogmans ontmoette. Bij gs zal nu dus worden aangedrongen op de benoeming van vier wethouders. De gemeentewet liet de raad overigens niet meer ruimte dan de verkiezing van twee wethouders. Borsele komt met iets minder dan 16.000 inwoners in de ter men van een gemeente beneden de 20.000, die nog steeds op niet meer dan twee wethouders mag rekenen. .Een derde', aldus burgemeester Dreg mans, ,Zou in dit licht al een gunst zijn. We zullen daar echter begrip voor vragen bij het college van gs. Ik waa; het echter te betwijfelen of er een vier de in zit. Als u er op staat dat het geprobeerd wordt, wordt het gepro beerd'. De raad liet er geen twijfel aan be staan en dus wordt er geprobeerd. De heer J. de Koster (ppr-pvda) had voordien nog gewezen op de zijns in ziens ongunstige positie waarin een ge meente gestuurd zou worden als er geen plaats zou blijken te zijn voor een n iet-confessionele wethouder naast drie confessioneel gebomdenen. De hes mans achtte dit ,een zwaik motief'. ,Uw wensen zullen gebaseerd moeten zijn op een te voeren beleid, niet op contentering van bepaalde partijen'. De heer H. Eversdijk (clm) vond een derde wethouder geen gunst maar een klare noodzaak en bepleitte bovendien de benoeming van een vierde .al was het_ alleen maar voor de eerste werk periode van vier jaar'. ,Er moet. hier juist in die aanvangsperiode zoveel van de grond komen dat we die vierde man bard nodig hebben'. De raaid was het daammee eens, zodat het voorstel zonder hoofdelijke stem ming in de tas van b en w ging. De verkiezing ging in twee ronden. Voordien hadden de fracties hun in stemming betuigd met de procedure dat eerst gekozen zou worden uit de ICVP. daarna uit de OHU, de twee grootste fracties dus. De heer A. C. de Kooning (kvp) zei namens de confessionele partijen te spreken toen hij met dit. voorstel kwam maar de heer Eversdijk (cliu) ver klaarde dat dii't julist met het geval was. De heer De Kooning stelde uit de KVP-gelederen de heer C. Verdonk voor als wethouder. Daan-na kwam de heer Eversdijk met een verklaring: 1. De CHU is voorstander van de be noeming van vier wethouders: 2. De CHU is van oordeel dat de beide heden te kiezen wethouders dienen voort te komen uit de partijen die de stander van vier wethouderszetels en i eveneens, deze laatsten onder dankzeg- voorts de kandidaat van de CHU (de ging voor het vele werk dat nu reeds heer A. Jansen) wel te zullen steunen, is verzet, de kandidaat van de KVP (de heer C. Verdonk) niet. BrUld NiftlWrfip Tenslotte bepaalde de raad dat het huis J I der gemeente geacht wordt te staan in Heinkenszand aan de Stenevate nr. 10. de huidige secretarie. De heer De Kos- De beer Verdonk baalde bet in de eerste ronde op bet nippertje, een negen-zeven "erhouding. Vóór stemden negen raads- stemmen werden uïtge- 9» 7L7L„ leden, braelit op de heer \V. Remijn met één blanco stem. De tweede ronde leverde geen spanning op: de CHU-kandidaait A. Jansen kreeg vijftien stemmen, de andere stem werd uitgebracht op zijn fractiegenoot W. A. Bierens. De lieer Verdonk dankte voor het ver trouwen en zei ,Ik hoop door mijn ar beid ook het vertrouwen te winnen van degenen die me dat vandaag niet kon den geven'. De heer Janse, met 12 jaar wethouder schap te Nisse achter de rug, .Be dank u voor het vertrouwen. Ik voel het zo dat ik vanuit een kleine parochie naar een bisdom ga'. Aan het begin van hun uiteenzetting hadden alle fractieleiders de heer Dreg mans gelukgewenst met zijn benoe- nosmiing tot waa,mennend burgemeester. Er werd daarbij gewezen op zijn op een breed front gebleken bestuurlijke capaciteiten. Iedereen hoopte evenwel dat de waarnemingsperiode van korte duur zal zijn. met om de man Dreg mans maar om de gemeente Borsele, die ai te lang op een .echte' burgemees ter heeft moeten wachten. De zestien raadsleden werden beëdigd, de tijdelijke secretaris de heer M. F. Boogert en de tijdelijk ontvanger, de heer M. Steijn en de CHU; 3. Indien 4 wethouders kunnen worden benoemd, is de OHU van mening dat van de belde dan nog te kiezen wet houders één van hen uit de fractie van de ARP dient te komen. (Deze wet houders te kiezen in dezelfde vergade ring); 4. Indien slechts 3 wethouders kunnen worden benoemd, dan is de CHU van mening dat deze derde wethouder dient gekozen te worden uit de fractie van de ARP. Voordat men toen aan de verkiezing toe kwam verklaarde de heer .J Bras (sgp) graag duidelijkheid te 'hebben over de bezetting van de derde weUiou- derszetel. Ik krijg het idee dat de SGP bij het overleg alleen om redenen van poli tiek fatsoen is betrokken en dat we nu verder buitenspel staan. We steunen de CHU graag omdat er van die kant duidelijk spel is gespeeld. De ICVP heeft dat bepaald niet gedaan zodat we ten aanzien van deze partij onze con sequenties zullen trekken'. De heer Ba- rends (ar) bepleitte de benoeming van vier wethouders met een zetel voor de niet-oonfessionelen. De heer P. Dekker (wd) verklaarde zich eveneens voor ter kreeg geen steun voor zijn verzoek huwelijkssluitingen ook in de oude ge meentehuizen mogelijk tc maken om het reizen en trekken te beperken. Dc heer Remijn (kvp) wilde er ook nog wel iets over zeggen: ,Hoe moet het als tengevolge van die inmiddels beruchte Pechiney het bruidje met een bevuild gezicht aankomt en graag een tiental kilometers verder terecht uil?' Deze vraag bleef', als buiten de orde zijnde, zonder antwoord. LEZING VERENIGING BEVORDERING HOMEOPATHIE GOES De afdeling Zeeland van de Vereniging tot Bevordering van de Ho- mopathie ra Nederland organiseert op vrijdagavond 9 januari aanstaande om 20.30 uur een bijeenkomst in ,De Prins van Oranje' te Goes. De heer C. Een hoorn, arts te Bloemendaal houdt een causerie over het onderwerp .Homopa- thie en de Levenstijdperken van de vrouw'. SAS VAN GENT De heer J. M. C. de Rijk (kath) beschuldig de tijdens de jongste raads vergadering m Sas van Gent wethouder H. Stevens ervan, een raadsbesluit te hebben gesabo teerd. Tijdens ae rondvraag draaide de heer De Rijk zich naar de hear Stevens, die naasl hem zat, om en begon een .ver hoor'. ,Is het u bekend dat de raad enkele maanden geleden 2 of 3 panden aan de Westsluis be schikbaar stelde aam de Stichting jeugdzorg Weet u waarom de stichting er niet in zit en naar de Stationsstraat is verhuisd?' Volgens de heer Stevens gebeur de dat. omdat er daar betere huis vesting voorhanden was. De heer De Rijk meende andere informa ties te hebben: ,De stichting is weggebleven omdat u een paar keer hebt geweigerd om de sleu tel af te geven. Dat is de reden. En toen lieeft de stichting ge zegd: We zoeken naair iets an ders'. Wethouder Stevens: ,Die sleutel kon ik niet afgeven, want die had 11c nog niet'. .Nee, u hebt een raadsbesluit gesaboteerd. Wij hebben indertijd gezegd, dat jeugdzorg die huizen zou krijgen, ïolamg ze nog niet moesten wor den afgebroken. ,Hij riep de wet houder op om alsnog een sleutel af te geven wanneer daarnaar zou worden gevraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 7