,Oosterschelde- hal' in bedrijf Werkplaatsen Walcheren' willen uitbreiding behuizing Raad Vlissingen stemde in met plan boulevard De Ruyter Vier wethouders voor groot-Goes Santa Anna Prima', grootste schip in de Vlissingse haven zeeuws 2 ln laboratorium ,De Voorst Raad Vlissingen verheugd over ziekenhuis-zaak VERKIEZING BLEEK FORMALITEIT ALMANAK G.S. kregen van Borssele geen brief over Pechiney FJG-ZEELAND LAAKT BESTUUR VAN SCHOUWBURG MIDDELBURG Auto op bus: twee gewonden PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 JANUARI 1970 DEN HAAG (ANP) Woensdag a.s. zal de directeur van het Waterloopkundig Laboratorium in Delft, ir H. J. Schoemaker, in het laboratorium De Voorst in de Noordoostpolder de ,Oos- terschelde hal' in gebruik stellen. In deze hal met een opper vlakte van ruim 25.000 vierkante meter zal het onderzoek naar de afsluiting van de Oosterschelde worden voortgezet. Dit on derzoek geschiedt aan de hand van twee modellen, waarvan de bouw in maart 1968 door de Deltadienst van Rijkswaterstaat aan het Waterloopkundig Laboratorium werd opgedragen. WOENSDAG A.S. DE OFFICIËLE INGEBRUIKSTELLING In de .Oosterschelde hal' zijn on dergebracht het overzichtsmodel van de Oosterschelde, het detail- model van het tracé gebied van de Oosterscheldedam, een watercir- culatiesysteem (waterreservoir, pompinstallaties, aan- en afvoer- leidilngen en een ruimte," waarin de elektronische regel-, meet- en registratieapparatuur is opge steld). Het onderzoek zal zich voornamelijk richten op de vorm geving van de sluitgaten, de slui tingsmethodiek, de benodigde lengten van bodemverdedigings- constructie aan weerszijden van de sluitgaten en de ontgrondingen tijdens de bouw van de dam. In het overzichtsmodel, dat is uit gevoerd als een getijmodel, wordt op een horizontale schaal 400 en een verticale schaal 100 het gehe le kombergfingsgebied van de Oos terschelde weergegeven. De SO m lange Noordzeerand bestaat uit 8 kleppen. Ook' ter plaatse van het Volkerak wordt het model nog be grensd door een regelklep. Dit laatste was noodzakelijk omdat ten tijde van het uitvoeren van de prototypemetingen, waarop het model moet worden geijkt, het Volkerak nog niet was afgesloten. Het model, dat in semptember 1969 in bedrijf werd gesteld, ver keert momenteel in het ijkstadl- um. Onder het ijken van het mo del moet het nauwkeurig reprodu ceren van de in de werkelijkheid gemeten verticale en horizontale getijbeweging worden verstaan. Teneinde de bij het modelonder zoek benodigde hoeveelheid water te kunnen bergen, is een reservoir gebouwd met een inhoud van ruim tweeduizend kubieke meter. De apparatuur is opgesteld in een klimaat geregelde ruimte, die zich centraal ten opzichte van de beide modellen in de hal bevindt. VLISSINGEN In de Vlissingse rnad is vrijdagmiddag de oplossing van de Walcherse ziekenhuiskwestïe met vreugde begroet. Zoals bekend is men begin deze week overeengekomen te streven naar één ziekenhuis voor Walcheren, een overkoepelend or- faan in het leven te roepen voor de rie besturen en, terwijl voorts Sint- Joseph en Bethesda in "Vlissingen tot er één ziekenhuis is, zullen samen werken. PvdA-fractievoorzitter E. de Priester sprak over het resultaat van de be middeling van de commissie van goe de diensten van de Nationale Zieken huisraad zijn vreugde uit. Hij wees op de bemoeienissen, die ook het ge meentebestuur van Vlissingen in het verleden met deze zaak heeft gehad en meende, ,dat ook de pogingen van b en w, van de artsen en van anderen mede tot dit verheugend resultaat hebben geleid'. ,We zijn met deze op lossing wel erg gelukkig', aldus de PvdA-woordvoerder. ,Wel. realiseren we ons, dat er nog vele problemen blijven voor er tot realisering kan wórden overgegaan. Maar laat men bij het totstandkomen van het ene ziekenhuis enkel en alleen het oog richten op wat medisch verantwoord Burgemeester drs D. Roemers verklaar de de opmerkingen van de heer De Priester met in stemming te hebben beluisterd. En hij herinnerde er aan, dat ook b en w hun bemoeienissen met deze zaak hebben afgesloten met de suggestie een commissie van drie wijze mannen te benoemen en die een bindende uitspraak te laten doen. ,Toen waren de zaken kennelijk nog niet zo rijp dat op dat voorstel kon wor den ingegaan', aldus de heer Roe mers, die de commissie van goede diensten met het resultaat feliciteer de en meende, ,dat de oplossing van grote betekenis lijkt te zijn'. Drs Roe mers: ,Ik ben met de dokters van mening, dat deze oplossing de beste is, ook gezien wat ilt in mijn functie van voorzitter van de ziekenhuisraad COMMISSIE KOMT MOGELIJK REEDS IN APRIL MET RAPPORT: TOEGETREDEN TOT WEGSCHAP WALCHEREN BURGERWEESHUIS DIT VOORJAAR AFGEBROKEN VLISSINGEN Met instemming heeft de Vlissingse raad vrijdagmiddag het bestemmingsplan Boulevard De Ruyter begroet en vastgesteld. Men was het eens met de belangrijkste elementen van het plan: de verruiming van de boulevard bij de Gevangentoren om het verkeer breder baan te geven, de mo gelijkheid tot verdere woningbouw langs de boulevard om een aansluitend beeld té krijgen met de bestaande flats en een lagere bouwhoogte bij de Gevan gentoren om te voorkomen, dat dit mo nument door de bebouwing teveel wordt. De heer H. van Rooijen gaf uiting aan de instemming met het plan van de kant vam de confessionele partijen. Hij meende, dat de bouw van dagwlnkels op boutevardhoogte in een behoefte zal voorzien en toon de zich erkentelijk voor de .aammer- kelijke verbetering' bij de Gevan gentoren. Tevens prees hij, dat de mogelijkheid is open gehouden een voetgangersverbinding te maken tus sen boulevard De Ruyter en het ach terliggende bebouwwingsgebied. Ook PvdA-woordvoerder C. Verheul was voldaan over deze afronding van de bouw langs het waterfront van de boulevard. Hij drong er wel op aan de garages achter de flats in hofjes- vorm te bouwen. In zijn beantwoording toonde ook bur gemeester D. Roemers zich verheugd, dat men tot een aanzienlijke verbete ring van de situatie bij de Gevangen- toren en tot meer bebouwing aan de boulevard is kunnen komen. Hij vond, dat de winkels waard waren te worden geprobeerd en zegde toe. dat b en w de kwestie van de garages-in-hofjes- vorm met een positieve instelling ter sprake zullen brengen bij de belegger. relatie willen brengen met het onder zoek van de dL'epdetverscommssie, zoals hij in de beantwoording in eerste in stantie van wethouder F. Smit had ge proefd. Deze attendeerde op de opmer king van ir Landheer, dat het weg schap eigenlijk eem doublure van het waterschap is, "omdat dit -ook een ap paraat voor het wegonderhoud heeft. ,Ik vind het juist geen doublure', al dus de heer Smit. ,Ik vind juist, dat het onderhoud van wegen niet bij de waterschappen hoont, dat het geen baak is voor een waterschapsbestuur, maar een wegschap of een gemeente. BP-vvoordvoeraer J. H. H. van de San- liet nog weten, dat hij liever zou zien, dat de presentiegelden van liet college van beheer niet door dit oollie- ";e zelf, maar door gs zouden worden lepaald. BORDEN WEGSCHAP Er was een korte discussie over het voorstel toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling inzake het weg schap Walcheren. De raad ging ermee akkoord, nadat met name ir W. Land heer (vvd) erop had gewezen, dat de status van het wegschap ,er zijn er vier in NederlandT ail lang in de lucht hangt, mede in verband met het onderzoek van de diepdelverscommissie: hangende dit onderzoek wilde hij de ge meenschappelijke regeling niet voor taen jaar, maar voor drie jaar aangaan. Namens de confessionele partijen zei de heer A. Lorier dat het nu tijd is een dergelijke regeling aan te gaa.n. juist omdat de basis van het wegschap al zes jaar zo smal is. ,Een beleid voeren wordt zo wel heel moeilijk', meende hij. Met nadruk verklaarde hij, dat de con- i fracties dit voorstel niet in B en w namen het voorstel terug 1250 te voteren voor de vervan ging van de houten vooraanwijsbor den aan de Badhuisstraat en voor liet: stadhuis door stalen borden. De heer E. de Priester (pvda) gaf toch de voorkeur aan een andere, betere vorm van bewegwijzering, waarin hij werd bijgevallen door onder meer de heren Van de Sande (bp) en W. Hamerlinck (kvp): men had geen behoefte het geld uit te geven aan de vervanging van de borden alleen. Wethouder Smit liet weten, dat het aanbrengen van borden boven rijbaan op 10.000 komt, maar zag een compromis-oplossing in het aan brengen van transparente voorlich- tïngsborden met welk voorstel b en w in een volgende vergadering zullen komenhiermee is ongeveer 5000 gemoeid, werd een eenmalige subsidie van 3500 verleend aam de stichting Kin derspeelzaal Vlissingen. De heer J. J. Kempe (pvda), gesteund door de heer J. Sinke (pc) drong erop aan erop toe te zien, dat deze speelzaal ook voor kinderen van minder draagkrachtige ou ders onbeperkt toegankelijk is en de heer Van de Sande wilde weten of de subsidiëring van deze stichting per jaar wordt bekeken. Wethouder Oh. J. Gillissen Verschage antwoordde, dait men wil wachten op de nieuwe rijks regeling ten aanzien vam dergelijke speelzaken en de subsidiëring ervan voor men verdere beslissingen neemt en liet weten, dat b en w daarin ook re gels willen opnemen, ten aanzien van een algemeen gebruik. Bij het voorstel 22.500 te voteren voor een muurtje bij de St-Jacobskerk aam Lepelstraat, en Branderij straat en 6500 te geven voor een trottoir bij deze straten pleitte de heer C. Verheul (pvda) tevergeefs voor een hekje im de muur, om de toegankelijkheid tot het grasveld ten bate van het onderhond te vergemakkelijken. Zonder discussie ging de raad in deze vlotte vergadering nog met een aantal andere voorstellen akkoord, zoals de aankoop vam im tortaai 14.000 m2 bouw grond in de omgeving SftemerdtogHaam, Molenweg, Vam de Puttestraat en Vam Turnhoutstraatde verkoop van de ge- meentewomimgen Willem Klooslaan 2S, C. Huygenslaan 14 en Wielingen laan 4; een aanvullend krediet vam 21.000 voor de stichting van de openbare ,Vlied- berg'-kleuterschool aan de S. Lohman- laiam; en krediet van ƒ14.650 voor de inrichting van de noodsdhool voor de kinderen van het woonwagencenitrum. Bij de rondvraag informeerde de heer Sj. Joustra (pvda) nog naar de sloop van het burgerweeshuis en de gunning daarvan. Wethouder Smit deelde mee, dat dit waarschijnlijk nog dit voorjaar zal gebeuren en liet weten, dat men voor het begin van nieuwbouw denkt aan het eer ste kwartaal van dit jaar. De bouw zal nog wel afhangen van bespre kingen met de belegger inzake de huurgarantie van de gemeente. Burgemeester D. Roemers zegde op eem vraag vam de heer L. Koster (psp) toe in b en w te zullen bespreken of het mogelijk is de nieuwe raad van Vlissingen na de verkiezingen eem lijst te geven met de zaken, die aan b en zijn gedelegeerd. J. VAN BENNEKOM: ,CEEN LAPWERK' MAAR GEZAMENLIJKE NIEUWBOUW VXISSINGEN Het dagelijks be stuur van de Gemeenschappelijke Regeling Werkplaatsen Walcheren heeft een commissie gevormd, die zich mits goedkeuring van het algemeen bestuur op korte ter mijn zal gaan bezighouden met de op welke wijze, de sociale werkplaatsen op Walcheren kun nen worden verbeterd en vooral uitgebreid. Dit bleek vrijdagmorgen uit mede delingen van de heer J. van Benne- kom, waarnemend-voorzitter van de gemeenschappelijke regeling, die per 1 januari in werking is ge treden. De regeling is ontstaan uit een fusie' van de Stichting .Werk plaatsen Walcheren' te Middelburg en de Gemeentelijke Werkplaats ,De Brug' te Vlissingen terwijl ook door de overige Walcherse ge meenten wordt deelgenomen. De heer Van Bennekom, die het woord voerde tijdens een bijeenkomst in de kantine van de Vlissingse werkplaats, waarin het 31 man tellend staf- en ka derpersoneel van de gefusioneerde werk plaatsen zijn nieuwe aanstelling' kreeg, wees erop, dat de commissie reeds ïii april een voorlopig rapport ,op tafel' zal dienen te leggen. ,Deze commissie mag geen .kapstok' worden, daarom ook hebben we haar aan een termijn gebonden.' aldus de heer Van Bennekom, die er eerder op had gewezen, dait de sociale werkplaats in ViL'issdngen duidelijk met ruimtenood te kampen heeft, terwijl men ook dn Mid delburg nog maar moeilijk uit de voeten kan. ,Er moet dus iets gebeuren', zo be toogde de heer Van Bennekom, die overigens niet veinsde, dat in deze aan- 'egenheid ,vele gevoeligheden om de :k komen kijken.' Middelburg nat te breiden, men zouiling leiden. De heer Van Bennekom zei een bepaalde werkverdeling voor del driehoofdige leiding, naast de heren twee plaatsen kunnen suggeren. maar Steutel en Stroo werd de heer M. Hoo- er zou ook kunnen worden gesteld, gerlieyde tot technisch-administratief dat clit allemaal maar .lapwerk' zóu directeur benoemd die voor de zijn.en dat er diende te worden ge- menwerkende werkplaatsen werd inge- zorgd voor één grote en goed gfcou-1 steld. tilleerde werkplaats voor Walcheren,' zo stelde de heer Van Bennekom. die het, in het laatste geval, ais een taak van de commissie zag om zich te be raden over de vraag' waar die nieu we werkplaats zou moeten komen. De commissie wordt gevormd dooi' voor zitter G. Janse. wethouder van de ge meente Vlissingen en voorzitter van de gemeentelijke regeling; secretaris A. Hack, burgemeester van Arnemuiden, tevens seoretaris van de gemeenschap pelijke regeling; de heer M. van der Meulen, adjunct-consulent voor comple mentaire sociale voorzieningende heer I, van der Jagt als financieel deskun dige; ir H. Sap namens de provinciale planologische dienst en de heren F. Steu tel algemeen directeur en de heer H. Stroo technisch directeur van de .werkplaatsen Walcheren.' De heer Van Bennekom had aan het begin van zijn betoog met vreugde geconstateerd, dat Zeeland zich bevindt in een periode van vele nieuwe vórmen van samenwerking in grotere verbanden, vooral ook op het gebied van gemeentelijke herindeling. Vervolgens ging de heer Van Bennekom over Lot de overhandiging van de aan- steliMngsbriieven aan het aanwezige staf- en kaderpersoneel. Algemeen directeur F. Sleutel had eer der in zijn welkomstwoord de hoop uil- gesproken, dat er met. deze fusie ook een frisse wind' zal gaan waaien. De heer Steutel zei verheugd te zijn, dat de vakbonden de heer A. van Aalst, bestuurder van de ABV.A dagelijks bestuur benoemd tot penning meester bijzonder sterk in de ge- Rechtspositie ,Men kan betreuren, dat het eigene van een knusse samenleving verloren gaat, maar we moeten nu alles groter leren zien, op de eerste plaats omdat dat toi heil en zegen van de gehele bevolking *3.' aldus de heer Van Bennekom die er .'erder op wees, dat bij samenvoegingen wel voor alles de rechtspositie van al le betrokkenen veilig dient te worden gesteld. De heer Van Bennekom zei overtuigd te zijn. dat het samengaan van de werk plaatsen niet alleen deze zekerheid was verkregen maar dat door deze gemeen- een beter gecoördineerde orderverwer king, beter zouden kunnen worden be hartigd. De heer Van Bennekom prees zijn voorganger, wethouder M. Wattel. en voorts de Middelburgse wethouder mr J. van der Weel en diens Vlissing se collega G. Janse voor hun aandeel in de voorbereidende besprekingen, die ten slotte tot de gemeenschappelijke rege- tenslotte ook ingenomen te zijn met de Frisse wind ,Het werkplaatswezen maalct in Neder land een bijzonder sterke ontwikkeling door. Het totaal aantal werknemers is al gestegen tot zo'n veertigduizend,' al dus de heer Steutel, die het voorts een .gezonde zaak' noemde, dat deze werk nemers thans ook met hun eigen eisen komen. Hij herinnerde in dit verband aan een recente bijeenkomst van werk mensen uit sociale werkplaatsen in Utrecht. De heer Steutel herinnerde ten slotte ook nog aan de aanmerkelijke in- komstenverbetermg, die in de laatste jaren voor degenen, die in de sociale werkplaatsen een betrekking hebben ge vonden, kon worden bereikt. De werkplaats te Middelburg telt mo menteel 230 personeelsleden, ,De Brug" in Vlissingen heeft een personeelsge- tal van 92 terwijl nog eens 61 man werk vinden Ln de z.g. .buitenobjecten', waarvan de leiding berust bij de heer A. Bommeljé. Het betreft hier onder nieer plantsoen onderkou d, aanleg van parken enz. De heer Steutel was tot 1 januari directeur en de heer Hoogeriiey- de adjunct-directeur van de werkplaats te Middelburg terwijl de heer Stroo do leiding had van de Vlissingse sociale werkplaats. In het nieuwe directieteam van ae samengvoegde werkplaatsen is vertegen- een functionele taakverdeling toegepast Beraden ,Men zou kunnen voorstellen om bei de werkplaatsen in Vlissingen „eeuwse Waakzaam Na de bankoverval in Goes heerst er op de banken in Zeeland een begrijpelijke sfeer van ver scherpte vsaakzaamheid. Zo heeft een aantal jonge meisjesdie sinds de laatste examens een plaatsje bij een Vlissingse bank heeft ge vonden, de opdracht in de omge ving van balie mede een oogje op de straat te honden; bij verdach te bewegingen' moeten ze de di rectie op de hoogte stéllen. Vorige week deed zich zo'n ver dachte beweging voor. Twee he ren in een automobiel reden rond jes vóór de bank. De meisjes wa ren paraat, informeerden de di rectie en binnen enkele minuten was de recherche ter plaatse, die tot aanhouding overging- De he ren moesten zich maar eens legi- miteren. Het waren twee men sen van de reinigingsdienst, die in deze omgeving naar een vuil niswagen speurden om iets met de ohauffeur te bespreken. VELE GOEDE WENSEN VOOR GEMEENTEBESTUUR VLISSINGEN IN 1970 VLISSINGEN Als aUe goede wensen die het gemeentebestuur van Vlissingen vrijdagmiddag tij dens de nieuwjaarsreceptie toebe dacht kreeg, even zovele malen verwerkelijkt zullen worden, dan zal het de gemeente Vlissingen waarachtig wel goed gaan in 1970. Vele Vlissingers kwamen burge meester drs D. Roemers, de wet houders en de gemeentesecretaris de hand druifken met de wens dat 1970 al dat zal brengen wat men ervan venvacht. Onder hein die vrijdagmiddag in het Vlissingse stadhuis werden -ge zien, bevonden zich vertegenwoor digers van diverse Vlissingse in stellingen, verenigingen, industrie ën, de poliitde, de marine, de ma rechaussee, het. loodswezen, enz enz. De initiatiefnemers van het Algemeen Ontspa.nnir.gs Centrum Vlissingen boden burgemeester Roemers een op perkament ge schreven nieuwjaarswens aan. Zij boden hun steun aan bij een op de nu beginnende toekomst gericht jeugdbeleid. Van hun zijde hopen de initiatiefnemers alle medewer king te krijgen bij het streven om reeds, dn jumi van dit jaar het Algemeen Ontspannings Centrum Vlissingen te kunnen openen in de voormalige huishoudschool in het Groenewoud. Men hoopt op die manier dit stuk jeugdbeleid in het toeristenseizoen een goede start te kunnen geven. Het per kament, dat door' alle dertig ini tiatiefnemers was ondertekend, werd nog tijdens de receptie aan de wand van de ontvangstzaal op gehangen. Nog geen antwoord minister Roolvink op Pechiney-vragen VLISSINGEN Minister Roolvink van sociale zaken en volksgezondheid heeft de kamerleden Van der Lek (psp) en NypeLs (d'66) laten weten dat vragen, die deze heren inzake luchtverontreini ging van de alumtoimumfabriek Pechi- ney in het Sloegebied hem hadden ge steld, niet binnen de gebruikelijke ter mijn kunnen worden beantwoord, Deze kamerleden hadden onder andere, naar aanleiding van het rapport van dr Tesink en ir Prins over hun reis naar Pechiney-vestigingen in de VS, informa tie gevraagd over da noodzaak van een te bebossen bufferzone rond Pechiney in het Sloegebied ter beperking van schade door fluorverbindingen en of dit één van de vestigingsvoorwaarden zou zijn. Verder was gevraagd naar de vol ledige voorwaarden die aan een Pechi- ney-vestiging in het Sloe zouden worden (en moeten) gesteld. DEN HAAG Gedeputeerde staten van Zeeland hebben van het gemeente bestuur van Borssele geen brief of brie ven ontvangen over een groene zone rond liet industriegebied. Dit deelt minister Beerninlc mee in antwoord op vragen van het PSP-Uamcrlid Wieben- ga. Het kamerlid had gevraagd of de mi nister kennis had genomen van de uit lating van burgemeester D. Lodder van Borssele: ,Wij hebben al verschillende molen gevraagd om een groene buffer zone. Wij hebben wel zien aankomen dat er gebrek aan frisse lucht zou ont staan door al die industrieën. Maar het provinciaal bestuur antwoordt niet eens op onze brieven. Wij zijn erg benieuwd naar wat de provincie zal dioen om de onontkoombare verwoesting van een strook landbouwgrond te financieren; (.Trouiw' van 24 november) waarbij de burgemeester kennelijk in het bij zonder doelde op de vestiging van de alumrinimumfaJbrielc Pechiney in het Sloegebied. Minister Beernink deelt in het antwoord verder mee, dat de bur gemeester van Borssele gedeputeerde staten heeft doen weten,, dat de in deze vraag aangehaalde beridbtgeviinj juist is en uit de lucht is gegrépen. CHU, KVP en AR werken samen GOES De nieuwe gemeente Goes heeft vier wethouders. De verkiezing van deze vier vrijdag avond bleek slechts een tijdroven de formaliteit: de namen van de nieuwe wethouders waren reeds tijdens informeel fractieoverleg vastgesteld. Eerste wethouder werd PvdA-mam dr E. J. Prins, die twintig van de twintig stemmen kreeg. Drs J. Dijkgraaf (chu) werd met eenzelfde aantal stemmen tot wethouder gekozen. Beide personen wa ren ook wethouder voor de vroegere ge meente Goes. Dat was niet het geval met de heer J. P. Lindenbergh (wd) uit 's-Heer-Abtókerke. Hij werd met ne gentien vam de twintig stemmen tot wethouder gekozen. Eén stem werd blanco uitgebracht. De heer J. H. Roose stemmen. De eerste vergadering vam de raad van groot-Goes werd vrijdagavond in hotel ,De Korenbeurs' te Goes ge houden. Bij het ontbreken van een bur gemeester werd de vergadering voorge zeten door het oudste raadslid,, de heer B. M. vam Nieiiiwenhuijze (chu) uit Kloetinge. ,We leven mee met hem, die tot eer- Maximum snelheid op rijkswegen VLISSINGEN Ook to heel 1970 kan men op de rijkswegen» in Zuiid-Beve- lamd, Walcheren, Schouiwen-Duivelond, Sint-Philipslamd en op de Grevelingen- dam nog diverse snelheidsbeperkingen em inhaalverboden tegenkomen; een en amder in verband met werkzaamheden. De beperkingen en de verboden worden met de gebruikelijke verkeersborden aangegeven. MTS-directeur A. Vermeulen viert jubileum TERNEUZEN De heer A. Vermeu len, directeur van de middelbaar tech nische school voor Zeeuwsch-Vlaande ren te Terneuzen, viert vandaag (za terdag) zijn 25-jarig onderwijsjubileum. Ter gelegenheid daarvan zal vanmiddag In de mts een receptie worden gehou den. ras', zei de heer zijn korte ope ningswoord. Hij zei te hopen, dat voor allen, die door de herindeling zonder werk kwamen te zitten snel weer een passende werkkring zal worden gevon den. De eei'sbe vergadering werd bijgewoond door 20. van de 21 raadsleden. De heer A. Maljaars (sgp) was door ziekte ver hinderd. Nadat ae raadsleden waren be ëdigd verklaarde de heer M. Loeve (ar), dat de fractie van de AR, de CHU en de KVP to de Goese raad in het vervolg zoveel mogelijk gemeenschappelijk zul len optreden onder de naam Christelijke Groepering. ,Het was', aldus de heer Loeve, .helaas niet mogelijk om al voor de verkiezin gen met een gezamenlijke lijst te ko men'. De christelijke woordvoerder zei, dat de samenwerking berust op een zui ver persoonlijke afspraak tussen de drie fracties. De oude fracties blijven, ieder met een eigen voorzitter, bestaan. De gezamenlijke fractie kiest jaarlijks één overkoepelend voorzitter. Voor het eer ste jaar is dat de heer Loeve. Tijdens de rondvraag van de eerste kor te vergadering stelde raadslid H. G. Jung (wd) voor, om de volgende raads vergaderingen voorlopig im het nu on gebruikte maar nieuwe raadhuis van '6 - H e er-Ar endskerke 1e houden. Hei: voorstel zal door de wethouders wor den bekeken. Na afloop van de raadsvergadering heb ben de nieuwe wethouders in een onder linge vergadering een voorlopige taak verdeling vastgesteld. Dr Prins wordt loco-burgemeester. Hij zaïl voorts de portefeuilles beheren van openbare wer ken, volkshuisvesting en planologie. Drs Dijkgraaf wordt belast met sociale za ken, personeelszaken, fdmamoiën en be drijven. De heer Roose neemt onder wijs, culturele, sport-, en jeugdzaken voor zijn rekening. Wethouder Linden bergh wordt de man van recreatie, eco nomische aangelegenheden en herinde lingszaken. De taakverdeling geldt tot benoeming van e MIDDELBURG De federatie van jerengroepen in de Partij van de Ar- afdeling Zeeland (FJG-Zeeland) heeft haar scherpe afkeuring uitgespro ken over ,de krampachtige maatrege 1 die het bestuur van de Middelburgse Schouwburg meende te moeten nemen naar aanleiding van de demonstratie tij dens de voorstelling van Jeugd en Mu ziek op maandag 29 december 1969.' De FJG-Zeeland acht het toebrengen van schade een laakbare en domme wijze van demonstreren. Het schouwburgbestuur zou zich volgens de FJG beter rekenschap kunnen gevefi van de oorzaken van demonstraties te gen zijn beleid dan tot sluiting over te gaan. Het zou wél zinvol zijn geweest, ails de schouwburgbestuurders alles in het werk hadden gesteld om een ge sprek met de. demonstranten te beleg gen. De FJG-Zeeland kan zich vereni- fen met de hoofdzaken van het mani- est, dat na afloop van de discussie, die op maandagavond werd gehouden, werd een "den.' Volgens de FJG-Zeeland dient daarom het beleid van het schouwburgbestuur in het openbaar ter discussie te worden gesteld, en de resultaten van deze dis cussie moeten zo snel mogelijk in de praktijk worden gebracht. Dat het schouwburgbestuur in het hui dige stadium niet bereid Is om een doorzichtig beleid te voeren blijkt vol gens de FJG wel uit de regeling voor scholieren, die vrijdag 2 januari bekend werd. Hieruit blijkt, dat het schouw burgbestuur heeft besloten leerlingen van middelbare en kweekscholen meer bij het toneel te betrekken. Dit besluit is genomen zonder de betrokkenen hier over te raadplegen. Bovendien is er inn het genoemde besluit geen sprake va.n leerlingen van mts-en en hts-en. Voorts Is er een regeling in studie voor be drijven in Midden-Zeeland. .Heeft het schouwburgbestuur wel eens gehoord van organisaties voor werkende jonge ren?,' aldus de FJG-Zeeland. TERNEUZEN Twee personen zijn vrijdagmorgen omstreeks kwart over acht, bij een verkeersongeluk ln Terneu- licht gewond geraakt, de horen M. de R. cn P. .J C. de R., beiden uit Terneuzen. Het ongeluk ontstond op de kruising van de weg over het binnenhoofd van de middensluns en de verbindingsweg m.iddensluis-westsluis. M. A. de R., die als bestuurder van een personenauto op de verbindingsweg reed, gaf op de krui sing geen voorrang aan een naderende bus van de ZVTM, die op een vooirrangs- vveg reed. De bus werd bestuurd door J. B. uit Axel. De aanrijding kwam hard aan: de auto van R. werd totaal ver nield en de bus werd aan de linker voor kant flink beschadigd. M. A. de R. had rugklachten en liep verwondingen to het gezicht op, zijn medepassagier .P ,J C. de R. hield waarschijnlijk een lichte hersenschudding aan het ongeval over. (ADVERTENTIE) VLISSINGEN Geassisteerd door de sleepboten ,Van Woèltle- ren', .Frederick Hendrik', .Sofia,' en .Sealdis' liep vrijdagmorgen de Italiaanse motortanker .San ta Anna Prima' de Vlissingse bui tenhaven in. Met 83.341 ton aan draagvermogen is dit schip het grootste dat ooit in de haven van Vlissingen is afgemeerd. De .San- la Anna Prima' is 250 meter lang en 40,5 meter breed. Een Fiat dieselmotor van 21.000 paarde- krachten zorgt voor de voortstu wing. Deze tanker van de oomp. mar. .Carlo Canieli' uit Genua had eerst 60.000 ton olie in Rotterdam ge lost. Bij de jOalpant' (voorheen SHV) in Vlissingen werd nog eens 23.000 ton gelost. Vandaag vertrekt het schip naar Ras La Nuff in Libië. Fotoalbums vanaf 3,50 hoto BAC K St.-Jacobsstraat 27, Vlissingen. ENKELE SNEEUWBUIEN. Vrij veel bewolking met enkele sneeuw of hagelbuien. Matige, aan do kust krachtige noordwestelijke wind. Lichte dooi tot temperaturen, om het vriespunt. Vooruitzichten voor zondag en maandag vorst. Enkele sneeuw of hagelbuien; tempera turen om het vriespunt tot lichte vorst; in het binnenland plaatselijk matige vorst. Weersvooruitzichten im cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag; Aantal uren zom: '1-4: Mta temp van ongeveer normaal tot 5 ""■aden onder normaal; Max temp 0 tot graden onder normaal; Kans op een droge periode van minstens 12 uur 60 procent; Kans op een geheel droog et maal 30 procent.' 4 januari Zon op Maan op 5 januari Zon op Maan op ZON EN MAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1970 | | pagina 2